Teraz jest Pt, 29 mar 2024, 05:35

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So, 9 lis 2019, 10:52 
Wstydliwy
Offline
Od: 05.10.2019
Posty: 1
Rok produkcji: 2003
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Posiadam Mazde 6 2003r. 2,0/104 KW z przebiegiem 240 tys

W pierwszej kolejności chce wszystkim powiedzieć cześć (bo jestem tu nowy).
1. Chciałbym zapytać o konserwację podwozia i ognisk korozji na nadwoziu. Gdzie we Wrocławia i okolicach wykonują konserwację. Rozchodzi mi się o taką konserwację aby pozbyć się rudej na min 2, 3 lata. Jak powinna taka konserwacja wyglądać i jaki jest potrzebny na to czas.
Interesują mnie warsztaty i porządna wycena.
2. Z drugiej strony po corocznym przeglądzie i wyjeździe z serwisu w mojej Madzi zaczęło stukać ( pewnie to zbieg okoliczności) podczas jazdy przy skręcaniu w lewo, przy hamowaniu i przy skręcaniu kół podczas postoju w lewo. Mechanik Powiedział, że jest to wahacz prawy (koszt 300 zł części i robocizna) (wydaje mi się, że lepiej wymieć od razu dwa przednie wahacze) . Zacząłem czytać po różnych forach i okazuje się, że to nie koniecznie mogą być wahacze. Chciałbym, znaleźć jakiegoś normalnego mechanika który mi to sprawdzi i wyceni.
Chciałbym się również dowiedzieć, czy są jakieś dobre lub lepsze (niż oryginalne) zamienniki czy tylko oryginalne części ??
3. Po trzecie mam problem ze skrzynią biegów czasem nie wchodzi pierwszy bieg ( lub wchodzi ciężko) i wsteczny bieg ( lub wchodzi ciężko).
4. Czy w pierwszej kolejności lepiej wymienić części czy pozbyć się rdzy ??
5. Czego mogę się w najbliższym czasie spodziewać przy takim przebiegu ??
6. Ogólnie też chciałbym sprawdzić całkowity stan samochodu, czy to jest jeszcze sens inwestować w to auto czy mówiąc kolokwialnie dojeździć go do końca i oddać na szrot. Dodam, że auto jest naprawdę bardzo fajne i nie wyobrażam sobie teraz jeździć czymś innym. Aczkolwiek rozsądek podpowiada mi coś innego.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.