Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 19:54

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 435 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 15  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N, 18 mar 2018, 15:37 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 12.06.2017
Posty: 1199
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Mentalności niektórych nie zmienicie. Wszyscy wiemy o niedomaganiach Mazdy. Ale przypominanie ich na każdym kroku to tylko ciągłe dowartościowywanie swojego nowego wyboru, co do którego nie jest się pewnym.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N, 18 mar 2018, 19:47 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 18.02.2017
Posty: 455
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
No dobra, a z ciekawości, kto z Was jeździł Arteonem? Bo tak słyszę ten lament i tak w sumie to co napisał dropt07 można do większości osób tutaj również zastosować, na każdym kroku staracie się dowartościować tą 6ke. Mi dalej łezką w oku za moją się kręci, ale widzę parę zdecydowanych plusów Arteona.
Bo ja np. mając niedawno GLkę, stwierdzam, że po prostu jest ciszej w środku (a ja akurat na wyciszenie nie narzekałem).
Samochód się trzyma drogi... tak po prostu, niezależenie od prędkości. Mazda jednak lubi sobie pobujać przy wyższych prędkościach.
Mazda (pomijam tu 2018) jest dla mnie wciąż samochodem ładniejszym, ale Arteon i tak pozytywnie wyróżnia się na tle konkurencji.

Mam złożony samochód, za który zapłacę około 165 tysięcy i na prawdę to co jest w M6, a w nim nie ma można na palcach jednej ręki policzyć, za to są rzeczy, których w M6 po prostu nie ma.

A co do zarzutów, której kierujecie w stronę Roberta :) Opamiętajcie się, robicie to samo co zarzucacie (tj. nie przyjmujecie argumentów, ustawiliście się na jednej z góry określonej pozycji, ale oczywiście w związku z tym, że jest to Wasza racja to przecież inni jak się tylko nie zgadzają to pierdolą głupoty).

_________________
:drunk:


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
 
PostNapisane: N, 18 mar 2018, 21:34 
Bywalec
Offline
Od: 13.05.2015
Posty: 370
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: podlaski
Tylko że tu mało kto objeżdża Arteona, bardziej broni Mazdy przed pewnym panem który ma dużo wolnego czasu.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N, 18 mar 2018, 22:28 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 21.10.2015
Posty: 932
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zagranica
Piotr coś mi umknęło :?: co się stało z M6 ?

_________________
Nieważne kim chciałbyś być, ważne kim jesteś teraz

była GG kombi, GH hb a teraz jest GJ sedan :)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn, 19 mar 2018, 00:41 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 18.02.2017
Posty: 455
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Piotr, zajrzyj do wątku kradzieżowego. Odjechała dwa tygodnie temu.

mariuszcom, ale po co bronić? Przecież to taki idealny samochód, sam się obroni ;)
A tak serio, po to jest forum, po to jest ten wątek. Są ludzie, którzy mają problemy z tym samochodem, są ludzie, dla których ma on pewne rzeczy nie do zaakceptowania i proponuję to uszanować. Bo stwierdzenie, że ktoś się "czepia bo się czepia" nie jest mistrzostwem świata w dyskusji.

_________________
:drunk:


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn, 19 mar 2018, 12:08 
Bywalec
Offline
Od: 13.05.2015
Posty: 370
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: podlaski
Nie auto nie jest idealne, że pierwszy przykład podam nagłośnienie Bose które nie wyróżnia się niczym od zwykłego audio w Mondeo a pewnie trochę kosztuje. Nie ma problemu z tym żeby napisać co jest nie tak. Obejrzałem tego Arteona no i z zewnątrz auto się broni nawet jak ktoś nie lubi VW to jest z nim tak jak z CC i może się podobać, no może poza tyłkiem.
W środku zajebiste fotele bardzo mi się spodobały ale deska odrzuca. Wygląda jakoś taki hmm, niepoważny, tandetny, zabawkowy nie umiem znaleźć dobrego słowa? Byłby to dla mnie problem gapić się w coś takiego ciągle i jestem niemal pewny że to będzie wkrótce trzeszczeć jak we wszystkich VW co znam z autopsji. Osobiście mając 200 k i trochę więcej szukałbym auta chyba w Volvo, nowa linia jest przepiękna.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn, 19 mar 2018, 13:20 
Prawie fanatyk
Offline
Od: 01.11.2013
Posty: 2163
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
Panowie! Kupujemy auto za ok. 150.000 zł, ponieważ bardzo nam się podoba. Jesteśmy nim zauroczeni, stale oglądamy się za nim, pieścimy go z zewnątrz i wewnątrz (detailing), na parkingach miejskich staramy się zatrzymywać z dala od innych aby ktokolwiek go nie zarysował. Po wejściu i załączeniu silnika nie chce się go po prostu opuszczać, gdy jeszcze pachnie nowością najchętniej nocowalibyśmy wewnątrz. W międzyczasie z jakiegoś powodu logujemy się na forum mazdy, gdzie dowiadujemy się, iż nasza inwestycja posiada szereg mankamentów. Niedoróbek, które już od jakiegoś czasu sami zaczęliśmy dostrzegać w naszym wymarzonym aucie, tyle że za każdym razem - świadomi wydanej ogromnej kasy - staramy się sami siebie przekonywać, iż są one mało istotne, bo najważniejsze są przecież skrzynia i silnik a w „6-ce” są one jak najbardziej OK!. Reszta to drobiazgi, tym bardziej że inne marki również nie są bez wad.
I tak mijają 2, 3 potem 4 latka eksploatacji. Pierwotna fascynacja mazdą już dawno minęła, konkurencja wprowadza do podobnych aut szereg udoskonaleń, o których w Hiroshimie dopiero się dowiadują i zapewne też wprowadzą je do produkcji lecz nie wcześniej niż po np. 2025 roku. Co wówczas robimy? Znużeni ciągłym przesiadywaniem w ASO z naprawami tych duperelnych wadliwych elementów zastanawiamy się nad wymianą auta na nowe, równocześnie swoje frustracje i niezadowolenie z ostatniego roku eksploatacji przelewamy na forum ostrzegając przed ukochaną przez nas kiedyś marką potencjalnie nowych klientów.
Może opisany wyżej sposób myślenia nie jest typowy dla wszystkich użytkowników, wszystko zależy, co już wielokrotnie pisano, zarówno od początkowych oczekiwań przed zakupem M6 ale również od tego z jakiego auta się przesiadamy, oraz jak długo zamierzamy go eksploatować, a także co ważne, czy zakup dokonany został prywatnie za gotówkę czy na firmę.
Prywatni chociaż wkurwieni mniej narzekają, Oni najczęściej ze swoją M6 muszą się przyjaźnić jeszcze przez kilka lat, pozostałym leasing właśnie mija, więc mają wybór.

_________________
Nie odkładaj do jutra tego, co możesz zrobić pojutrze!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn, 19 mar 2018, 14:08 
Bywalec
Offline
Od: 13.05.2015
Posty: 370
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: podlaski
Brawo za ciekawy i rozsądny post. Jest dużo racji w tym że użytkownik prywatny inaczej podchodzi do auta niż firmowy. Świadomość że za 2,5r będę szukał na co zmienić obecne auto robi swoje nie ma co się oszukiwać i wiem że będę od auta wymagał mniej niż ktoś kto chciałby się z nim związać na np 8-10 lat.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn, 19 mar 2018, 14:16 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 02.03.2015
Posty: 285
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Nie do końca się zgodzę... ja kupowałem prywatnie i założeniem min. 5 lat. Nie wytrwałem nawet 3 niestety. Być może po wielu Hondach wcześniej, miałem za wysokie wymagania co do jakości i bezawaryjności...stało się jak się stało.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn, 19 mar 2018, 14:41 
Nowicjusz
Offline
Od: 15.03.2018
Posty: 38
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Czy na serio jest tak źle z tą jakością szóstki, że chyba każdy wątek na tym forum zbiega się do krytykowania jej jakości?


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn, 19 mar 2018, 14:48 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 02.03.2015
Posty: 285
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Zależy od subiektywnego podejścia do tematu...oczekiwań i wcześniejszych doświadczeń. Jak na auto za 150 tyś co jest dla mnie bardzo dużą kwotą, oczekiwałem spokoju a nie ciągłego odwiedzania serwisu. Podkreślam jednak, że to moje indywidualne zdanie.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn, 19 mar 2018, 14:48 
Nowicjusz
Offline
Od: 15.03.2018
Posty: 38
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Ja się własnie przesiadam z Kia ceed z salonu po 5 latach i nie doznałem tam najmniejszej awarii. Może to kwestia użytkowania samochodu?


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn, 19 mar 2018, 14:54 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 02.03.2015
Posty: 285
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Nie sądzę...mam hiper pedantyczne podejście do auta. M6 dostawała to co najlepsze i była zadbana jak należy. Nie "zamykałem" w niej budzika, nie ścigałem się na torze...użytkowałem jak każdy inny człowiek. Być może miałem pecha...


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn, 19 mar 2018, 15:23 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 09.08.2014
Posty: 465
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: dolnośląski
wilczek napisał(a):
No dobra, a z ciekawości, kto z Was jeździł Arteonem? Bo tak słyszę ten lament i tak w sumie to co napisał dropt07 można do większości osób tutaj również zastosować, na każdym kroku staracie się dowartościować tą 6ke. Mi dalej łezką w oku za moją się kręci, ale widzę parę zdecydowanych plusów Arteona.
....


Ja jeździłem. Autko sympatyczne i znacznie bardziej dynamiczne niż M6 - oczywiście w zależności od silnika, ale każde turbo daje odczucie bycia znacznie szybszym nawet przy teoretycznie tych samych osiągach. Ja mam M6 z 2014, więc w stosunku do mojej Arteon był wyraźnie cichszy. Znowu Arteon w stosunku do Audi A4 (testowałem jeden po drugim) był wyraźnie głośniejszy. Miałem okazję jeździć poprzednim CC i Arteon jest cichszy.

Wspominałem tu już gdzieś - plastiki w drzwiach, na fotelach po bokach i ogólnie niżej - spory zawód. Podobnie jak sterowanie navi i ogólnie tunel - mogli przejąć coś z Audi - tylko pewnie Audi nie pozwoliło... ;) Generalnie myślałem, że różnica w stosunku do Audi będzie mniejsza, ale niestety jest spora. Ilość miejsca ta w jakimś stopniu wynagradza.

Dla mnie dodatkowy plus to bagażnik - jest na tyle duży, że mógłbym przeboleć to, że nie jest kombi ;).

W salonie z którym boksowałem się z ostatnim TSI zarzekali się, że nie bierze już oleju - pamiętali co przechodzili ze mną ostatnim razem, więc raczej nie ściemniali ;).


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn, 19 mar 2018, 15:30 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 22.02.2016
Posty: 454
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: opolski
cwirek6666 powinieneś być zadowolony. Zauważ że większość osób przesiada się z m6 na coś z wyższej klasy. Tutaj nie można mieć oczekiwań klasy premium i tyle.
W arteonie znowu nie pasowałoby mi nienajlepsze wykończenie i sterowanie multimediami. Coś za coś :)


 Zobacz profil  
 

moderator
PostNapisane: Pn, 19 mar 2018, 15:51 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
18 marca 2018, o 10:18 rkarcz napisał(a):
A Mazda ma 10% akcyzy a nie 18.6. Poza tym ma być 0 ze względu na umowę UE - Japonia. I co wtedy? Obniżą cenę?


Robert popitoliles clo z akcyza... 2,5 jako >2,0 ma 18,6% akcyzy, a Mazda ma do tego 10% cla

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn, 19 mar 2018, 16:40 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2016
Posty: 1066
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: wielkopolski
Porażające jest to, że cło, akcyza i VAT stanowią łącznie prawie 38% ceny samochodu.

_________________
Pozdrawiam,
Jordan
https://skyisthelimit.aero


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn, 19 mar 2018, 17:39 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 29.03.2017
Posty: 83
Rok produkcji: 2012
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: zachodniopomorski
Jordanj ujal to perfekyjnie w slowa - porazajace


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn, 19 mar 2018, 18:06 
Bywalec
Offline
Od: 23.02.2016
Posty: 439
Rok produkcji: 2016
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
BigCactus, to prawda. Jak w 2012 poprawili silniki, to jest wszystko z nimi ok.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr, 21 mar 2018, 22:18 
Świeżak
Offline
Od: 20.05.2017
Posty: 32
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: zagranica
to taka informacja o "cudownej" i perfekcyjnej technologicznie firmie VW. Informacja z ... Niemiec:

https://finanse.wp.pl/przelomowy-wyrok- ... 713781889a

Do przemyśleń dla rkacz w kontekście jego "potężnych" "problemów" z Mazdą 6.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr, 21 mar 2018, 22:26 
Bywalec
Offline
Od: 13.05.2015
Posty: 370
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: podlaski
Ja myślę że większość producentów wpływa na niską emisję spalin w swoich autach i to będzie jeszcze wypływać. O Japońców się nie boję ale Europejskie cwaniaczki to na bank kręcą te dane


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr, 21 mar 2018, 22:32 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 02.03.2015
Posty: 285
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
A co ma klekotgate do TSI w przyszłym Arteonie rkarcza ? Jak jest to powiązane ?


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr, 21 mar 2018, 23:13 
Wtajemniczony
Offline
Od: 16.12.2015
Posty: 180
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Nijak się ma, tylko chłopaki/dziewczyny wciąż nie mogą pogodzić się z tym, że rkarcz wybrał Arteona i starają się mu pokazać, że to był błąd ;)

Komentarz z przymrużeniem oka, więc niech nikt się nie złości, proszę.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz, 22 mar 2018, 06:30 
Świeżak
Offline
Od: 20.05.2017
Posty: 32
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: zagranica
Dla mnie rkacz mógłby wybrać nawet wóz drabiniasty. Chodzi o histeryczną nagonkę jaką na tym forum rozpętał na Mazdę 6 (zwłaszcza wyciszenie, które NIE jest gorsze od średniej w klasie). Widzi źdźbło w cudzym oku, ale nie chce widzieć belki w sowim. Nie dostrzega skandalicznych błędów, technicznych wtop a nawet zwykłych oszustów VW. To mu nie przeszkadza. A czy afera diesel gate nie ma nic do silników TSI? Jak to nie ma? Jeżeli ktoś w jednym miejscu kręcił i oszukiwał jaka jest gwarancja, że jest czysty gdzie indziej. Nikła. Osobiści trochę się dziwię, że ktoś po tym skandalu chce wydawać swoje pieniądze na produkty (zresztą brzydkie) tej firmy.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz, 22 mar 2018, 07:37 
Offline
Mazda oszukała mnie. Osobiście. Wzięła moje rozwiązania wyciszenia, obdarowała innych w nowym lifcie a mi pokazała środkowy palec każąc minza coś czego jestem autorem płacić. Miałeś tak z Mazdą? Jak nie miałeś to nie skacz jak pchła na grzebieniu tylko czytaj ze zrozumieniem.
Mazda jest głośnym samochodem. Bardzo głośnym. Histeria? Z tego co widzę nie mam o czy.z tobą dyskutować bo Mazdy GJ nie masz i swoje opinie wyrażasz na bazie miłości platonicznej popartej wiarą w bełkot marketingowy Mazdy i gazet testujących i porównujących z innymi.
Z całym szacunkiem ale chcesz się równać doświadczeniem ze mną? 3 lata, 160 kkm, własnoręczne wyciszenie połowy samochodu? Serio? Bredzisz, tyle ci powiem.
Głupi Golf jest cichszy od Mazdy, to samo Arteon. Bo o nim mowa w tym wątku.
A cały wątek wyciszenia to wpisy bandy histeryków i oszustów. Idiotów którzy nie mają pojęcia o niczym poza nienawiść do Mazdy.
Ludzie tysiące wydawali aby to padło doprowadzić do jako takiego stopnia używalności, masa osób dawała sobie spokój po 1,2 latach.
Zupełnie bez powodu, kolejni histerycy, idioci, narzekacze i debile. Przecież ten cud wytwór techniki zasługuje na miłość platoniczną przez różowe okulary nie ważne czym jest.
Z czym mi się obecnie kojarzy Mazda? Mata butylowa, pianka wyciszająca, wężyki silikonowe, silikon w sprayu itp. O to jest właśnie obraz Mazdy?
Co na to Mazda? Po wpisie na FB poproszą cię o numer VIN w wiadomości prywatnej aby jak najszybciej uciąć dyskusję przy tabunie wielbicieli Mazdy bez Mazdy.
A czemu chcą VIN? Bo każda jest inna, a o problemach jakie się im wypisuje pierwszy raz słyszą. Więcej ci powiem, ASO pierwszy raz słyszy.. A ich odpowiedź to TTTM.
W VW jest deko inaczej. Jeśli masz jakiś problem, a ktoś już to zgłosił to w systemie mają info że pracują nad rozwiązaniem. Można? Można, ale to przecież pudełko na kółkach.
Mnie wszelkie afery VW walą. Po forach wiem jaki VW ma stosunek do naprawy swoich wtop. Zmienia i stosuje w każdym egzemplarzu danej wersji bez stosowania pseudoliftów aby ucinać dyskusję o wymianie czy naprawie czegoś w zjebanej wersji. Tak to akurat działa właśnie Mazda. Banda oszustów z Mazdy. Właśnie na własny koszt wymieniam napęd lusterka. Przecież przez 5 lat Maździe nie udało się wykonać sprawnego elementu. Użytkownicy z Polski muszą rozbierać napęd i sami wyprodukują sobie tryby z innego materiału - co za piękny przykład mazdowskiej żenady... :) A dodam, że napęd używany tyle ile samochód był myty na myjniach automatycznych. 30, 40 razy.. Piękny przykład legendarnej niezawodności Mazdy. :) Ale to histeria przecież, zapomniałem..


 Zobacz moją 6tkę  
 
PostNapisane: Cz, 22 mar 2018, 08:26 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 28.02.2013
Posty: 480
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Może nie w temacie ale rkarcz Dzięki za ten wpis <spoko> .
Zdarza mi się zawodowo czasem jeździć w ciągu dnia różnymi samochodami i w trasie ten specyficzny hałas/szum jaki generuje Mazda 6 jest wręcz denerwujący :mad: . A zadałem sobie dwa razy trud jazdy nowszymi wypustami GJ słysząc (jak to inni tu wypisują), że Mazda nie odbiega w tym temacie od konkurencji. Ja swoją musiałem doinwestować w temacie wyciszenia bo była kicha z pasażerami jeździć.
Ma wiele innych zalet ale ten samochód na trasy się nie nadaje. No chyba, że jeździmy do 100 km.

Nie jeździłem Arteonem ale coś czuje, że w aspekcie delikatności wykończenia oraz komfortu podróżowania wypada zdecydowanie lepiej od M6 GJ.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz, 22 mar 2018, 09:36 
Offline
CzerwonaStrzala nie ma za co. Prawda sama powinna się obronić, ale ktoś musi umieć czytać ze zrozumieniem. Co niestety jak widać jest trudne.
Wątek napraw Passata B8 o wolumenie 10 x Mazda 6 jest mniejszy niż sam wątek wyciszenia w Maździe, o heblach, iStopie, czy lusterkach nie wspominając.

Obecnie mam inny problem. Jako że chciałem się pozbyć Mazdy przez dealera VW mam przemożne wrażenie że podana cena przy negocjacjach będzie sporo niższa.. :hihi:
Rabat dostałem super, ale czuję że mnie orżną na cenie wykupu Mazdy - orżną a to przecież taki genialny wóz, nie to co VW..
A jako że Polacy kochają Mazdy (% ceny po 3 latach to 65% nowego) chętnie bym to wykorzystał, ale właśnie mam problem.
Jak kłamać zachwalając coś jako coś czym nie jest? A jako że kłamać nie umiem to naprawiam wszystko co jest w tym samochodzie nie tak:
piszcząca rolka napinacza paska alternatora z paskiem
olej w skrzyni AT z filtrem
nowe heble przód
nowe klocki tył
napęd lusterka
2 wahacze przód, amortyzatory przód - jeszcze nigdzie tak szybko nie rozjebałem zawieszenia. :hihi:
Jakoś nie umiem sprzedać samochodu niesprawnego i palić głupa że "nie wiedziałem".
Oleju bierze miej niż podaje instrukcja bo 0.1/1kkm i nie wiem czy to się mówi?
Doradźcie jak sprzedać Mazdę 6 GJ wyciszoną, z Webasto i po 160 kkm będąc w zgodzie z własnym sumieniem? :sad:


 Zobacz moją 6tkę  
 
PostNapisane: Cz, 22 mar 2018, 10:13 
Adept
Offline
Od: 21.03.2014
Posty: 119
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: kujawsko-pomorski
Tak nie w temacie :wink:
Obejrzałem sobie Arteona Rline.
Z zewnątrz ujdzie (rzecz gustu), w środku niestety nie morze, ale ocean plastiku :roll: . Nie jestem rzeczoznawcą i na temat jego jakości się nie wypowiadam, wygląda na oko tanio.
Spasowanie, montaż solidny, obawiam się że może być psu na budę jeśli tak jak w Superbie nadwozie nie trzyma sztywności i pojawjają się skrzypienia i trzaski.
Miejsca multum. Wielkość i dostęp do bagażnika bardzo dobre.
W przyszłym tygodniu jazdy próbne.
Teraz filozoficznie :wink:
Arteon idealnie uszyty pod floty, korporacje, mały, średni biznes, gdzie Audi,BMW, Mercedes to za grubo a Skoda za chudo. Taki w sam raz na 120. 000 km przebiegu i 3 lata leasingu. Do tych 170 000 pln wart rozważenia.
Jeśli taki gigant jak VW mówi mi że to jest najlepsze co potrafi mi dać, to jestem na razie rozczarowany i nadal uważam że ich najlepszym autem jest Golf :)
Następne wrażenia po jazdach próbnych.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz, 22 mar 2018, 10:34 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.07.2013
Posty: 3060
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: wielkopolski
22 marca 2018, o 07:37 rkarcz napisał(a):
Wzięła moje rozwiązania wyciszenia, obdarowała innych w nowym lifcie a mi pokazała środkowy palec każąc minza coś czego jestem autorem płacić

Mogę wiedzieć o co chodzi?

Tak obiektywnie czytając forum to narzekających na hałas w środku w wersjach 2017+ jest znikoma ilość.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz, 22 mar 2018, 10:48 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 18.02.2017
Posty: 455
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Bo nie jest źle. Ale idealnie też nie jest, przód jest ok, ale raz siadłem z tyłu to się za głowę złapałem :)

_________________
:drunk:


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 435 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 15  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Marcin0812 i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.