Teraz jest Pt, 19 kwi 2024, 04:51

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 435 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 29 mar 2018, 09:17 
Nowicjusz
Offline
Od: 15.03.2018
Posty: 38
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
29 marca 2018, o 10:12 rkarcz napisał(a):
mariuszcom Tyle razy ile pisze się w większości mity na temat VAGa tyle ja wpisuję fakty na temat Mazdy 6 GJ.
jaketherake ciekawe ile razy Motor napisał o wałku w dieslach Mazdy i w ilu Mazda sama z siebie to poprawiła a w ilu przypadkach klienci sami będą musieli pokryć koszty po gwarancji?


I ty dalej twierdzisz, że twój hejt na Mazdę nie jest obsesyjny? Przestań w końcu trollować. Nie jesteś tu sam i nie jest to twoje prywatne forum. Chyba, że o czymś nie wiem.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz, 29 mar 2018, 09:50 
Offline
Domyślam się że pałasz miłością platoniczną do Mazdy. Jako że byłem po tej samej stronie to nawet cię rozumiem. Serio. Mnie także irytowali ludzie tacy jak ja którzy mieli z Mazdą problemy. Ja nie oczekuję zrozumienia od ciebie bo poza pisaniem bzdur twoja merytoryka kończy się na słowie troll. Także rozmowa z tobą jest jak ze ślepym o kolorach. Załóż sobie wątek o mnie - widać że strasznie ci zalazłem za skórę pisząc swoją opinię na temat paździerza GJ. Przykre. Ale nadal przypominam że nie ty jesteś moim odbiorcą wynurzeń. I niepotrzebnie się itytujesz jeśli twoja Mazda jest super. Moja nie jest i moje zdanie o niej ciebie wkurza. A ja się cieszę że twoja jest wspaniała. Mogę tylko pozazdrościć. :)

modo jesteś pewien na 100%? I nie była to akcja serwisowa tylko jak ktoś to zgłosił i wiedział o co come on. Z tego co przejrzałem wątek diesla to nawet jeśli to ograniczało się to tylko do wałków ewentualnie do tego co zaczęło niedomagać. A co będzie przez to niedomagało w przyszłości to co? Wina użytkownika?


 Zobacz moją 6tkę  
 
PostNapisane: Cz, 29 mar 2018, 10:06 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 22.02.2016
Posty: 454
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: opolski
Ok, masz rację, źle skojarzyłem. Widać akcje serwisowe w mazdzie tylko wtedy, gdy wada może bezpośrednio wpływać na bezpieczeństwo.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz, 29 mar 2018, 10:08 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2016
Posty: 1068
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: wielkopolski
Wszyscy wiemy, że:
- lusterka w Mazdzie i ich podejście do problemu jest kpiną, co pozwala sądzić, że ich podejście do jakiegokolwiek innego problemu będzie podobne.
- hamulce w Mazdzie, skoro nawet ja mam pogięte tarcze, są kpiną - śmiem twierdzić, że podejście Mazdy do napraw gwarancyjnych jest kpiną.
- jakość serwisu w Mazdzie poza kilkoma wyjątkami woła o pomstę do nieba.
- wyciszenie Mazdy w latach 2012-2016 było słabe, a od 2017 jest znośnie ale nadal nie jest to ideał.
- Multimedia w Mazdzie jak na obecną technologię i klasę samochodu są bardzo przeciętne, ale dla większości osób wystarczające - nawet taki fan techniki jak ja nie widzi jakichś braków.
- fotele są dostosowane do masy japończyków i ktoś powyżej 75 kg może je szybko zniszczyć.
- jakość tapicerki odzwierciedla jej cenę - nie bez powodu u konkurencji skóra kosztuje 7-15 tys., a w premium powyżej 25 tys. - w 2018 Mazda wyciągnęła z tego wniosek.
- charakterystyka pracy większości silników wolnossących wymusza wysokie obroty i tu Mazdzie udało się dużo zrobić aby w zakresie do 3 tys. ten samochód normalnie jeździł (mam na myśli 2.5) choć niektóre osoby po przejechaniu się turbo z DSG odczuwaja brak kopnięcia - silnik wolnossący w połączeniu ze skrzynią ze sprzęgłem hydrokinetycznym nawet jak jest szybki działa płynnie i nie daje kopnięcia, więc można mieć wrażenie, że nie przyspiesza.
- lakier jest słaby jak u większości innych producentów, ale tu dochodzi jego skandaliczna grubość, która nie daje szans polerki.
- Niektóre osoby, które nienawidzą iStopa i robią wszystko aby go wyłączać popadają w histerię gdy on sam przestaje działać na skutek niedoładowanego akumulatora.

To są w zasadzie wszystkie wady Mazdy (obiektywne, reszta to rzecz gustu), poza tym autem jeździ się przyjemnie. Nie wiem jaki jest cel powtarzania tych kilku punktów na 15 stronach wątku o Arteonie i kilkuset innych stronach wątków o A5, reszcie świata itd. Przecież tego się nie da czytać, płyta się już zdarła. Ja lubię @rkarcza ale jego walka o udowadnianie wyższości niemieckiej myśli technicznej nad azjatyckim szmelcem na każdym kroku jest nudna i w moim odczuciu odstrasza nowe osoby od lektury forum - ile razy można czytać to samo? Stwórzmy nowe wątek np. krucjata @rkarcz przeciwko Mazdzie lub @rkarcz vs miłośnicy Mazdy 6 i niech się tam ludzie nawalają jeśli chcą ale to nic nowego nie wnosi.

Chętnie bym poczytał, że Arteon ma coś, a Mazda nie ma np. w Arteonie w niektórych wersjach tempomat adaptatywny zwalnia gdy z nawigacji wie, że dojeżdża do ciasnego zakrętu, a w Mazdzie nie, ale tego nikt nie napisze bo woli pisać, że 1,5TSI jeździ lepiej niż 2,5 Mazdy, a do tego dzięki niemieckiej myśli technicznej jest cichy, bezawaryjny i w ogóle super, choć auto ma kilka miesięcy i jestem ciekawy czy Arteonem z 1,5 silnikiem ktokolwiek przejechał więcej niż 100 tys. km.

_________________
Pozdrawiam,
Jordan
https://skyisthelimit.aero


 Zobacz profil  
 

współzałożyciel forum
PostNapisane: Cz, 29 mar 2018, 10:08 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.10.2012
Posty: 2785
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
Panowie, przypomne temat watku GJ/GL vs. VW Arteon

Do wylewania zali o GJ jest osobny temat :P


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz, 29 mar 2018, 10:28 
Nowicjusz
Offline
Od: 15.03.2018
Posty: 38
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
rkarcz zasada naczelna traktowania trolli to nie popadnie z nimi w dyskusję, dlatego sobie odpuszczam skomentowane twojej wypowiedzi na mój temat. Zwróć tylko uwagę, że to nie tylko ja ale codziennie ktoś inny zwraca Ci uwagę na twoje smutne wynurzenia.
29 marca 2018, o 11:08 jordanj napisał(a):
Ja lubię @rkarcza ale jego walka o udowadnianie wyższości niemieckiej myśli technicznej nad azjatyckim szmelcem na każdym kroku jest nudna i w moim odczuciu odstrasza nowe osoby od lektury forum - ile razy można czytać to samo? Stwórzmy nowe wątek np. krucjata @rkarcz przeciwko Mazdzie lub @rkarcz vs miłośnicy Mazdy 6 i niech się tam ludzie nawalają jeśli chcą ale to nic nowego nie wnosi.

I o to dokładnie chodzi. Jestem nowy na forum, a jedyne co widzę to fale smutkow rkarcz.
I nie, nie jestem zachwycony swoją mazda bo jej jeszcze nie mam i nie miałem. Zamówiłem fl3 więc przekonam się w sierpniu co to za dziadostwo. A nawet jeśli będę żałował, to tylko 3 lata leasingu więc jakoś przeżyję :) Na pewno nie będę spędzał życia na uświadamianiu całego świata o swoim zawodzie bo mam w życiu ciekawsze rzeczy.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz, 29 mar 2018, 10:35 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.07.2013
Posty: 3060
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: wielkopolski
glowasiek, co z tego, że przypominasz jak każdy chyba ma to gdzieś. Sam widzisz, że ludzi wkurza ten cały hejt do tego stopnia, że przestaje im się to forum podobać...

rkarcz, ja kompletnie nie rozumiem dlaczego kupiłeś Mazdę a nie od razu coś innego. Trzeba było odżałować trochę więcej kasy i po prostu teraz by Cię tutaj nie było :) z korzyścią chyba dla wszystkich :)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz, 29 mar 2018, 10:50 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
glowasiek napisał(a):
Panowie, przypomne temat watku GJ/GL vs. VW Arteon

Do wylewania zali o GJ jest osobny temat :P
..przecież to jest właśnie temat o GJ, hejty i trolowanie n/t jednej Mazdy GJ przeszło w obsesję jednego gracza,... dostanie dodatkowy rabacik za nagonke i hejt na Mazdzie, będzie zadowolony jak nigdy, czy to go kręci? nie wiem i mnie to nie interesuje.

Temat zszedł do monogamistycznej wierności z vagiem przeciw jednej GJ, chore? pewnie że chore :)
No i coraz mniej mi ten temat pasuje....
Jedno i drugie (jak i wszystkie dupowozy), to kupa gówna, złom na czterech kółkach który i tak wyląduje w recyklingu na puszkach do Sardynek, ale żeby aż tak do tego podchodzić jak wódz tego tematu ...? Paranoja ;)

Hehe, Arteom vs Mazda? Wybieram Mazda6 GL :-)


Ps.
To chyba jeden jedyny prywatny temat na tym forum przeciwko Maździe...
Takie brednie czyta się tylko na forach grupy VAG przecież...

Ps.
.."wodzu" po co kupowałeś mazde? przecież to nie jest VW, taki mądry byłeś czy przeciwnie?.... :-) ;-)


Ostatnio edytowano Cz, 29 mar 2018, 10:54 przez Millerek, łącznie edytowano 1 raz

 Zobacz profil  
 

administrator
PostNapisane: Cz, 29 mar 2018, 10:53 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
29 marca 2018, o 11:50 Millerek napisał(a):
To chyba jeden jedyny prywatny temat na tym forum przeciwko Maździe...

Oj, były już wcześniej, najpierw Ellipsis a potem Makaronek. :)


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz, 29 mar 2018, 10:55 
Bywalec
Offline
Od: 13.05.2015
Posty: 370
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: podlaski
rkarcz napisał(a):
mariuszcom Tyle razy ile pisze się w większości mity na temat VAGa tyle ja wpisuję fakty na temat Mazdy 6 GJ.
jaketherake ciekawe ile razy Motor napisał o wałku w dieslach Mazdy i w ilu Mazda sama z siebie to poprawiła a w ilu przypadkach klienci sami będą musieli pokryć koszty po gwarancji? To byłby ciekawy artykuł o legendzie niezawodności. Oczywiście cała afera dieselgate to jest mega wtopa VAGa. Bez 2 zdań.
Zresztą kto w tych czasach kupuje diesla?


Ja kupiłem i następny to też będzie diesel. Dopóki będą je robić to będzie taki a nie inny. Długo jeździłem benzyną przestawiłem się i nie żałuję. A co będzie za kilka lat z nim to raczej zmartwienie drugiego właściciela


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz, 29 mar 2018, 11:04 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Podobnie jak z tymi polskimi jabłkami na export do USA...
USA zniszczyła ileś tysięcy ton jabłek, bo były... za mało okrągłe... :-) taka sama paranoja...


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz, 29 mar 2018, 11:48 
Offline
Nadal widzę że sporo osób ma problem z czytaniem ze zrozumieniem. Dlatego odsyłam do pierwszego postu jaki w tym wątku napisałem. A że pojawił się stek bzdur na temat VAGa, które nawet Sławek i Irys wyjaśniali to co poradzić, ulało się i mi. A że to wątek właśnie GJ czy tam inna jej wariacja versus Arteon to wszelkie wpisy na temat tych aut są jak najbardziej ok. Czy nie? Jeśli piszę nieprawdę czy jest to niezgodne z regulaminem to przecież Tombien masz władzę i narzędzia aby mnie raz na zawsze wysłać w kosmos. Kilku wartościowych użytkowników już to forum opuściło więc zbanowanie mnie nie powinno być problemem. Skoro jest prawdą stek bzdur jaki się przed chwilą wylał - zresztą chyba kompletnie offtopowo.
Dla mnie wpisy osób które potwierdzają że piszę prawdę i mam rację wybaczcie ale mają większą wartość niż jakiegoś ciecia o nicku ćwir.
Jakkolwiek nadal wątek ma swój temat i jeśli komuś się wpisy na temat Mazdy nie podobają to oj proszę nie czytać i mnie nie umoralniać bo mam swój rozum i jakoś prawie te 40 lat na tym łez padole świetnie sobie daje radę..


 Zobacz moją 6tkę  
 
PostNapisane: Cz, 29 mar 2018, 12:10 
Stały bywalec
Offline
Od: 17.08.2014
Posty: 637
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: warmińsko-mazurski
Temat zamykam. Natomiast Robert odpocznie sobie trochę od forum. Wedle życzenia :)

rkarcz napisał(a):
prosiłem jednego z moderatorów o bana na własne życzenie ale nie chciał spełnić mojej prośby więc to wasza wina że musisz się ze mną męczyć.. :cygaro:


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz, 29 mar 2018, 21:08 
Offline
Było w poście '' Mazda vs Arteon '' ale ten zawieszony to nie mam pojęcia gdzie to dać. :) można go gdzieś przenieść aby nie zakładać nowego.
Filmik kręciłem sam, nie miałem jak sobie poradzić więc wygląda to masakrycznie - sorka . :)
Sam się zastanawiałem czy to alu czy plastik ale w mrozy było zbyt zimne więc test.
Plastik nie przewodzi więc nie ma dźwięku lub na wyświetlaczu jest 1. stała wartość.
Najlepiej gdzieś to przenieś ale nie wiem gdzie taki głupi test dać :)

Obrazek




 Zobacz moją 6tkę  
 

administrator
PostNapisane: N, 20 sty 2019, 16:08 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Post niko123 dodałem do zamkniętego wątku, bo jego dotyczy.

Wątek został zamknięty, dalszą dyskusję proszę prowadzić ---> viewtopic.php?f=19&t=2982


 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 435 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.