Teraz jest Pt, 29 mar 2024, 00:05

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 20 lip 2017, 15:35 
Wtajemniczony
Offline
Od: 03.10.2016
Posty: 178
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Witam,

Od paru dni, przy uruchamianiu samochodu przez kilka sekund słychać pisk, podobny do tego od czujników parkowania przy maksymalnym zbliżeniu do przeszkody, tylko dźwięk ten jest wyższy, aż nieprzyjemny dla ucha - trwa kilka sek i ustaje. Nie słychać go przy każdym uruchomieniu samochodu. Wie ktoś co może być powodem ?

I druga sprawa - też zdarza się sporadycznie ale już od dłuższego czasu. Po wejściu do auta i naciśnięciu sprzęgła zapala się zielona lampka na przycisku start/stop ale po jego naciśnięciu silnik się nie uruchamia tylko lampka zmienia kolor na czerwony i słychać kilka "piknięć" ich ilość jest różna, czasem 2 a czasem nawet koło 10. Dopiero jak te dźwięki ustaną to lampka zmienia kolor na zielony i można odpalić silnik. Czy powodem tego może być słaba bateria w immo ? kojarzy mi się, że objawia to się podobnie tylko z tego co pamiętam w przypadku słabej baterii ilość tych dźwięków jest stała a u mnie różna.
Będę wdzięczny za wszelkie rady
Pozdrawiam


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 20 lip 2017, 15:50 
Offline
Pada bateria w immo albo w kluczyku...

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 21 lip 2017, 09:59 
Wtajemniczony
Offline
Od: 03.10.2016
Posty: 178
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
dzięki, w immo wymieniłem baterię - dokupię do pilota i też wymienię, mam nadzieję, że pomoże :)


 Zobacz profil  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: Wt, 1 sie 2017, 14:40 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Mazda zauważyła problem z padającą bateryjką w dodatkowym immo i małą świadomością użytkowników o konieczności jej wymiany. Zdarzało się, że samochody przyjeżdżały na lawecie do serwisu właśnie z tego powodu. Dlatego przy każdym przeglądzie ASO wymienia je bez pytania jak tylko stwierdzi, że jest zamontowany. :)

Fragment wykazu czynności serwisowych:
1.PNG


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 1 sie 2017, 17:57 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 28.07.2013
Posty: 1952
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: zagranica
Mi ostatnio odmówił sam kluczyk działania i auto stanęło, właściwie nie dało się ruszyć, mimo baterii wymienianej 3 miesiące temu. Pytam się dziś dlaczego? Stara bateria czy coś pobiera za dużo energii? Jak widać wymiana nie zawsze ratuje sytuację.

_________________
Samochodami się albo jeździ albo się je kocha, fajnie jak jest jedno i drugie


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 7 paź 2017, 15:24 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2016
Posty: 1066
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: wielkopolski
Powiem jak to wygląda w praktyce. Piszczał mi immo przy uruchamianiu, w związku z tym, że jechałem do serwisu na wymianę oleju tydzień później nic nie robiłem tylko czekałem. Dostałem taki wyciąg jak zaprezentowałeś, który sugerował (zielony kluczyk), że bateria w immo została wymieniona. Wsiadam do auta, już chcę odjeżdżać, a immo nadal daje o sobie znać. Idę do nich, płacę 16 PLN za bateryjkę z wymianą, wsiadam do auta i jest OK (Voyager Poznań).

Ten przegląd to lipa, raz pojechałem na przegląd na oponach letnich, a w tym druku wpisali mi, że zimowe (Andorra Kraków) z ciśnieniem jakimś tak. Oni tego nawet nie sprawdzają, tylko drukują od czapy.

_________________
Pozdrawiam,
Jordan
https://skyisthelimit.aero


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 7 paź 2017, 18:05 
Nałogowiec
Offline
Od: 10.07.2016
Posty: 1679
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
No u mnie padła bateria w kluczyku, przegląd miałem 2 miesiące temu. Więc na stówę baterii nie wymienili, muszę sprawdzić za co płaciłem i ewentualnie złożyć reklamację - dla zasady.

_________________
Obrazek
A na co dzień dłubię tutaj http://www.wedrowiec.net


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.