Teraz jest Pt, 19 kwi 2024, 11:41

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 574 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 20  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość

moderator
PostNapisane: Pt, 12 lip 2019, 06:36 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Gabrys, dla świateł mijania jest maks 10stopni różnicy między prawą stroną auta przed Tobą a jego lewą stroną...przynajmniej w matrycowych LEDach (czyli bezskrętnych z wyłączanymi strefami)... IMO tak powinno być...
światła mijania mają być tak ustawione, że prawe ma świecić maks na wysokość lusterka prawego auta przed Tobą (ten 1cm niżej) i dopiero na szerokim koncie dot. pobocza wyraźnie zasięg rośnie... żeby nie oślepiać kierowce przed Tobą... czyli jak miałeś 30/40 stopni to albo lewe świeciło pod Twoje koła, albo miałeś w 4 literach, że ten przed Tobą ma lampę z prawego lusterka prosto w oczy...
Chyba, że pytasz o drogowe...

Co do AFS niestety nie pomogę...

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 12 lip 2019, 09:11 
Nowicjusz
Offline
Od: 08.01.2016
Posty: 44
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: kujawsko-pomorski
U mnie wygląda to tak (odległość od ściany około 5 metrów). Co do AFS to już doczytałem wątek, i wychodzi na to, że potrzebuje mieć wymieniony sterownik za kilkaset złotych.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Pt, 12 lip 2019, 11:09 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Gabrys, coś jest chyba nie tak, bo obraz jest jakby zdublowany... u mnie jest jak dobrze pamiętam jakby połączone widmo z tych dwóch z pojedynczym przebarwieniem i pojedynczym schodkiem... no ale ja mam tak jak pisałem matrycowe LED a nie skrętne...

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 12 lip 2019, 16:17 
Nowicjusz
Offline
Od: 08.01.2016
Posty: 44
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: kujawsko-pomorski
Może to po prostu kwestia braku samopoziomowania. No nic, zobaczymy, może ktoś oceni, kto ma LED-y ale nie matrycowe.

No a obraz jest zdublowany, bo jest z dwóch reflektorów, co nie? Generalnie oba reflektory powinny świecić tak samo, tylko są przesunięte o te dwa metry szerokości auta jeśli dobrze rozumiem jak to działać. Wtedy im dalej masz ścianę na którą pada światło tym bardziej się te słupy światła pokrywają.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 30 lip 2019, 13:37 
Wstydliwy
Offline
Od: 30.07.2019
Posty: 5
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: mazowiecki
Cześć z góry przepraszam jeśli temat był już poruszany ale dopiero dołączyłem i nie zdążyłem jeszcze przebrnąć przez wątki, a sprawa pilna ;) Chciałem przełożyć w wersji USA materiałowe fotele na skórzany komplet, ale okazuje się że przeróbki z wersji EU są rzekomo bardzo czasochłonne i problematyczne - problem z przełożeniem ocsa bo jest klejony do siedziska, fotele są dzielone inaczej gąbkami i robota jest bardzo inwazyjna, trzeba wykańczać fotele u tapicera i dorabiać siedzisko etc. Czy ktoś z Was ma doświadczenie w tym temacie i jest w stanie polecić warsztat do tego typu roboty, najlepiej woj. mazowieckie?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 30 lip 2019, 18:04 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.06.2015
Posty: 517
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: łódzki
Witam
Gabrys. Postaram się zrobić fotkę jak to wygląda na ledach skrętnych. Wersja SkyEnergy ma właśnie takie ledy.

janbryn. na facebook-u kanale mazdy dość często ogłasza się gość który robi kiery, gałki i inne obszycia. Z tego co widziałem robi dobrą robotę.
Może zrobi Tobie fotele.
Ok znalazłem go.
https://www.facebook.com/nowakierownica/
Pozdrawiam.

_________________
Pierwsza Madzia sprzedana, druga to: Madzia 6 GL kombi Snowflake White.
Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 31 lip 2019, 08:35 
Wstydliwy
Offline
Od: 30.07.2019
Posty: 5
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: mazowiecki
@Zbyk dzięki, sprawdzę czy może pomóc i będę informował o efektach ;)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 9 sie 2019, 20:43 
Bywalec
Offline
Od: 06.02.2017
Posty: 390
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: podlaski
30 lipca 2019, o 14:37 janbryn napisał(a):
Cześć z góry przepraszam jeśli temat był już poruszany ale dopiero dołączyłem i nie zdążyłem jeszcze przebrnąć przez wątki, a sprawa pilna ;) Chciałem przełożyć w wersji USA materiałowe fotele na skórzany komplet, ale okazuje się że przeróbki z wersji EU są rzekomo bardzo czasochłonne i problematyczne - problem z przełożeniem ocsa bo jest klejony do siedziska, fotele są dzielone inaczej gąbkami i robota jest bardzo inwazyjna, trzeba wykańczać fotele u tapicera i dorabiać siedzisko etc. Czy ktoś z Was ma doświadczenie w tym temacie i jest w stanie polecić warsztat do tego typu roboty, najlepiej woj. mazowieckie?

Przekładasz oparcie i siedzisko kompletne i po sprawie. Czas wykonania 1godz


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 10 sie 2019, 18:48 
Amator
Offline
Od: 23.03.2018
Posty: 67
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Zbyszek7 napisał(a):
Temat dołożenia światła przeciwmgielnego mam już za sobą. W moim przypadku nie wystarczyło się wpiąć tylko w niebieską wtyczkę pod pin 4Q. Trzeba było jeszcze podać napięcie na drugą, białą wtyczkę pod pin 2K, wtedy dopiero zaczęło wszystko działać jak należy.
Mam pytanie bo zmieniłem region licznika na EU i pojawia mi się wcześniej wspomniany na forum błąd poduszki powietrznej. Błąd ten występuję również po zmianie na region Australia oraz Chiny.
Spotkaliście się z czymś takim?

Tak, masz do wymiany ten panel w konsoli środkowej ze znacznikami zapiętych pasów.



Tydzień temu usiłowałem zrobić przeciwmgielne u kolegi i poległem. W mojej m6 poszło bez zgrzytów, a u niego ni huhu.

Forscan ma włączony b0-b2, kabel z 4Q pociągnięty, manetka wymieniona a komputer wywala błąd przy próbie odpalenia tylnego przeciwmgielnego, że obwód nie jest zamknięty i na 4Q prądu nie widać.

Sprawdzałem 2K, ale u niego jest tam przewód i to z prądem.

Ma ktoś jakiś pomysł?




Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 23 sie 2019, 03:24 
Nowicjusz
Offline
Od: 08.01.2016
Posty: 44
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: kujawsko-pomorski
W sprawie moich swiatel, to sie okazalo, ze mi przyslano nie skretne, tylko te z ADB. Mam juz do nich prawidlowy sterownik i mam nadzieje, ze to mi aktywuje wszystkie segmenty. Dam znac jak pojdzie.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 18 wrz 2019, 08:41 
Wstydliwy
Offline
Od: 18.02.2019
Posty: 4
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Mam problem z szybami i lusterkami, które nie działają.
Pacjent to mazda 6 gj 2.5 2014 USA. Mazda dotarła do mnie bez boczków i przelacznikow drzwi przód i bez lusterek (zostały ściągnięte do wyceny i zniknęły). Kupiłem boczki drzwi z przełącznikami i lusterka zapewne wersja europejska i nie działają szyby z żadnego przełącznika lusterko działa tylko jedno ale na odwrót tzn dając na lewe działa prawe ale tylko góra dół sterując prawo lewo. Wymieniłem już 3 przełączniki i żaden nie działa. Bezpieczniki sprawdzone 30 pod maską jest ok 25 w kabinie jest ok ale nie widać na nim napięcia. Do panelu przelacznika dochodzi napiecie żółtym przewodem. Może ktoś poradzi jaki numer przełącznika ma być u mnie lub co może być przyczyną nie działających szyb i lusterek.
Proszę o pomoc.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 23 wrz 2019, 08:12 
Wstydliwy
Offline
Od: 30.07.2019
Posty: 5
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: mazowiecki
Przepraszam z góry za drobny off-topic, ale potrzebuję pomocy! Po szczęśliwym zakończeniu projektu pt. mazda6 (o którym pisałem odrobinę wcześniej, problemy z przeróbkami OCS'a) coś mnie podkusiło i kupiłem CX9 z 2019 (GT) z uszkodzonym zawieszeniem po lewej tylnej stronie - i tu zaczęły się problemy... W Polsce z tego co widzę praktycznie nie ma części do tego modelu, macie jakieś pomysły albo sprawdzone namiary na firmę lub osobę, która mogłaby pomóc w tej kwestii? Albo może są jakieś bliźniacze auta/marki (w co wątpię), z których można by zapożyczyć jakieś elementy zawieszenia? Potrzebne:
Sanki z kompletem zawieszenia strona lewa
Zderzak tył kpl
Drzwi lewe przód i tył
Felga

Będę niezmiernie zobowiązany ponieważ wizyta na giełdzie nie przyniosła najmniejszych rezultatów, na Alledrogo praktycznie nic nie ma do tego modelu, a jeden handlarz z Białegostoku, który wiem że ma części powiedział, że ich nie sprzeda ;)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 23 wrz 2019, 15:09 
Bywalec
Offline
Od: 06.02.2017
Posty: 390
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: podlaski
18 września 2019, o 09:41 mateuszkl napisał(a):
Mam problem z szybami i lusterkami, które nie działają.
Pacjent to mazda 6 gj 2.5 2014 USA. Mazda dotarła do mnie bez boczków i przelacznikow drzwi przód i bez lusterek (zostały ściągnięte do wyceny i zniknęły). Kupiłem boczki drzwi z przełącznikami i lusterka zapewne wersja europejska i nie działają szyby z żadnego przełącznika lusterko działa tylko jedno ale na odwrót tzn dając na lewe działa prawe ale tylko góra dół sterując prawo lewo. Wymieniłem już 3 przełączniki i żaden nie działa. Bezpieczniki sprawdzone 30 pod maską jest ok 25 w kabinie jest ok ale nie widać na nim napięcia. Do panelu przelacznika dochodzi napiecie żółtym przewodem. Może ktoś poradzi jaki numer przełącznika ma być u mnie lub co może być przyczyną nie działających szyb i lusterek.
Proszę o pomoc.

Piny w kostkach inaczej są podłączone.

-- Dodano: 23 września 2019, o 16:09 --

23 września 2019, o 09:12 janbryn napisał(a):
Przepraszam z góry za drobny off-topic, ale potrzebuję pomocy! Po szczęśliwym zakończeniu projektu pt. mazda6 (o którym pisałem odrobinę wcześniej, problemy z przeróbkami OCS'a) coś mnie podkusiło i kupiłem CX9 z 2019 (GT) z uszkodzonym zawieszeniem po lewej tylnej stronie - i tu zaczęły się problemy... W Polsce z tego co widzę praktycznie nie ma części do tego modelu, macie jakieś pomysły albo sprawdzone namiary na firmę lub osobę, która mogłaby pomóc w tej kwestii? Albo może są jakieś bliźniacze auta/marki (w co wątpię), z których można by zapożyczyć jakieś elementy zawieszenia? Potrzebne:
Sanki z kompletem zawieszenia strona lewa
Zderzak tył kpl
Drzwi lewe przód i tył
Felga

Będę niezmiernie zobowiązany ponieważ wizyta na giełdzie nie przyniosła najmniejszych rezultatów, na Alledrogo praktycznie nic nie ma do tego modelu, a jeden handlarz z Białegostoku, który wiem że ma części powiedział, że ich nie sprzeda ;)

Części na alledrogo są bez problemu, wpisz cx9.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 26 wrz 2019, 10:50 
Wstydliwy
Offline
Od: 30.07.2019
Posty: 5
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: mazowiecki
Dzięki szukałem ale są w bardzo ograniczonej dostępności i ceny kosmiczne.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 26 wrz 2019, 11:30 
Stały bywalec
Offline
Od: 06.02.2017
Posty: 515
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Możesz z USA ściągać, albo szukaj na Ukrainie. Tam ten model jest w normalnej sprzedaży a wiec dostępność powinna być większa.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 26 wrz 2019, 13:39 
Wstydliwy
Offline
Od: 30.07.2019
Posty: 5
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: mazowiecki
Dzięki sprawdzę mam jakieś dojścia na UA!


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 28 wrz 2019, 18:06 
Nowicjusz
Offline
Od: 03.09.2019
Posty: 60
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyDream
Region: zachodniopomorski
Witajcie

Przeszukałem forum i nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytania. Jeśli jest to wybaczcie i można skasować jeśli jakiś życzliwy poda odnośnik do tematu.
Mianowicie: Jestem przed zakupem Mazdy 6 z 2016 Sedan w wersji Grand Touring. Samochód ma 80k przebiegu i tak na prawdę nie wiem jaki jest stan hamulców itd., a jestem zdania, że o bezpieczeństwo trzeba dbać i chciałbym powymieniać na początku to co się da. Tylko nie wiem czy wszystko dostanę w kraju. Przewineło mi się gdzieś, że nie ma np. przednich klocków hamulcowych? Prawda?
Nie wiem jaki powinienem zakupić olej do wymiany w silniku - pomożecie? Wersja 2,5 litra benzyna.
Filtry jakiej firmy i czy dostępne?
Co jeszcze powinienem zrobić przy odbiorze od handlarza?
Samochód przystosowany już do EU. Uderzony był minimalnie, bez konieczności nawet wymiany zderzaków, dlatego się na niego decyduję.
Dziękuję za pomoc!


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 28 wrz 2019, 22:20 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 18.09.2018
Posty: 208
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Część
Wysłałem prywatną wiadomość.

Ale Wszystkie części kupisz w Polsce. Są takie same.
Olej taki jak zaleca producent. :wink:
Jakby coś to dzwoń.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 29 wrz 2019, 15:19 
Nowicjusz
Offline
Od: 03.09.2019
Posty: 60
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyDream
Region: zachodniopomorski
Dzięki bardzo Kkamo84. Super fachowa pomoc i bardzo mnie uspokoiłeś. Więcej takich osób jak Ty! Pozdrawiam


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 30 wrz 2019, 07:52 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 19.05.2018
Posty: 1031
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Ostrzegam Was żebyście byli czujni przy zakupie Mazdy 6 z USA. Warto obejrzeć:

https://www.youtube.com/watch?v=zTDncKYdZr8

Sporo jest tych pojazdów na znanych portalach aukcyjnych, w tym te najnowsze modele z 2018 roku.
Widać, że to chodliwy towar. Smutna prawda jest taka, że trzeba mieć wyjątkowe szczęście żeby kupić w miarę dobry egzemplarz.

Niektórzy szacują, że 90% z tych pojazdów to auta bardzo mocno uszkodzone.

Jeśli myślicie, że w USA auto ze zderzakiem i błotnikiem do wymiany sprzedaje się za połowę ceny to jesteście w błędzie.

Tutaj macie takiego kowala, który naprawia takie autka:

https://www.youtube.com/watch?v=CKOHmZdfjMQ

Warto dodać, że akurat ten egzemplarz to jest bardzo dobra sztuka na tle tego co przyjeżdża. Okazje praktycznie nie istnieją.

Owszem da się kupić fajne auto ale szanse na to są mniejsze niż się wydaje.

_________________
M6 2.5L AT Machine Gray '18
O1 VRS 1.8T MT Corrida Red '03


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 30 wrz 2019, 08:18 
Bywalec
Offline
Od: 06.02.2017
Posty: 390
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: podlaski
Kierowca_ Da radę kupić tylko nie za pół ceny. Auto w dobrym stanie po naprawie da max 30% oszczędności w stosunku do aut z eu. Pomijam fakt że auta z rynku eu też są po dzwonach. Przewagą aut z usa od importowanych z eu jest to że w carfaxie wszystko sprawdzisz a przy europejskim czarna dupa.
Odnośnie tego filmiku to handlarz rozbitkami z Niemiec odradza rozbitki z usa, żenada. Bo przecież w usa auta są z papieru a w de z blachy hehehe. Kto to jeszcze ogląda takich oszołomów?

janbryn_ mazda cx9 to topowy model który nowy kosztuje 260k pln. Brak tego modelu w sprzedaży w eu powoduje że ceny części są takie a nie inne. Nie naprawisz cx9 po kosztach m3. Przed zakupem mogłeś rozejrzeć się w cenach. Teraz płacz i płać :) Osobiście uważam że sanie tył za 999zł to nie jest jakaś tragedia, cena z alledrogo.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 30 wrz 2019, 08:21 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 18.09.2018
Posty: 208
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
30 września 2019, o 08:52 Kierowca napisał(a):
Ostrzegam Was żebyście byli czujni przy zakupie Mazdy 6 z USA. (...)

Uwielbiam ludzi, którzy nie doświadczyli zakupu auta z USA, ale pitolić muszą :wink:
Jakie pół ceny ??
Jak same opłaty total to jakieś 25 tys.
Plus naprawa, plus zakup auta.
To co za darmo ktoś dostał?
Pamiętajcie, że na forach wypowiadają się przeważnie ludzie, którzy gdzieś coś przeczytali i powielają.
Ci co są zadowoleni raczej nie umieszczają tego w necie!
Era kupna auta do tak zwanej kasacji już minęła.
Polak jest coraz bardziej świadomy co kupuję i bardzo dobrze.

Ja jestem zadowolony ze swojego egzemplarza, ale jak już gdzieś pisałem nie mam go za "połowę ceny". To stwierdzenie to żart.


Ostatnio edytowano Pn, 30 wrz 2019, 12:50 przez tombien, łącznie edytowano 1 raz
Cytowanie zbyt długiego fragmentu wypowiedzi (regulamin, pkt 5.6).


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 30 wrz 2019, 08:47 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Chcesz powiedzieć, że Polak jest bardziej świadomy i coraz częściej sprowadza samochody z USA?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 30 wrz 2019, 09:55 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 19.05.2018
Posty: 1031
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Wiem bo tu kolega się tym zajmuje i wiem co sprowadza.
Nie ma nigdy aut godnych polecenia. Te lekko uszkodzone są nieopłacalne, właśnie ze względu na opłaty. Wcale nie są dostępne w USA tanio.

Polak nie zawsze jest świadomy, myśli życzeniowo, często wydaje mu się, że jest zaradny i kupuje mądrze.

Słowa tego blacharza o tym świadczą. Facet twierdzi, że przecież "to samo" można mieć za 90 do 100 tyś zł, to co u nas w salonie 150 tyś zł.
Po czym wygina w łapach ten złom. Żenada.

PS. Oczywiście, że często pól ceny. Zajrzyjcie sobie na aukcje takich aut i zobacz w historii za ile schodzą takie ulepy. Gdy dodasz do tego cło, akcyzę i vat to często wychodzi połowa ceny.
Później naprawa i wychodzi powiedzmy 90/100 tyś zł końcowo za ulepa z marżą handlarza.
Piszę tu o wysokiej wersji 2,5L bądź nawet turbo.
Poza tym nikt się tym nie zajmuje żeby zarobić marne 5 000 zł na egzemplarzu.

"Era kupna auta do tak zwanej kasacji już minęła." - to jest jak rozumiem żart :>

Nie piszę o Waszych egzemplarzach z USA, że akurat są na pewno trefne, pisze że zdecydowana większość zwiezionych taka jest i piszę bo świadomość tego co się dzieje na rynku jest praktycznie żadna.

_________________
M6 2.5L AT Machine Gray '18
O1 VRS 1.8T MT Corrida Red '03


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 30 wrz 2019, 12:03 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 12.06.2017
Posty: 1200
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Jedno jest pewne, że przeciętny kowalski nie chce wiedzieć jaka jest dokładnie historia auta, tym bardziej oglądać filmów z ich naprawy, bo by nigdy go nie kupił. Chce usłyszeć to co oczekuje usłyszeć. Jak ma szczęście to nie będzie się z nim woził i sprzeda je "okazjonalnie" za parę lat. Najważniejsze, że będzie szczęśliwy (przynajmniej w momencie kupna).

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Pn, 30 wrz 2019, 12:11 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Kierowca, nie przetłumaczysz... szkoda się produkować...

Generalnie jak sam sprowadzasz dla siebie i robisz w blacharce/lub znasz dobrze kogoś kto robi, masz kogoś na miejscu w US co zrobi inspekcje złomka przy licytacji i dojście do w miarę tanich części w kraju (już abstrahując od rynku paserskiego) to jesteś w stanie wybrać perełkę i za 70-80% ceny takiego samego krajowego z rynku wtórnego mieć auto dobrze zrobione (bo przez siebie samego lub pod nadzorem).

Ale w przypadku aut od handlarza to już musi być jakiś mega/giga fart, albo okłamywanie samego siebie... Bo jakbym nie liczył, zawsze wychodzi kupno wraka... Bo nawet jak się trafia okazja to sorki ale nie może być każde auto okazyjne...

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 30 wrz 2019, 12:34 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 19.05.2018
Posty: 1031
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Każdy może zdać sobie trochę trudu i sprawdzić aktualnie wystawione M6 na znanym portalu - auta z USA.
Niektóre z nich kolega sprawdził dla mnie, oglądam opisy i zdjęcia. Uśmiech politowania to mało powiedziane.

_________________
M6 2.5L AT Machine Gray '18
O1 VRS 1.8T MT Corrida Red '03


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 30 wrz 2019, 12:39 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Nie trzeba być ekspertem żeby zobaczyć że większość to tam wałki - to znaczy będę okazje ale widać gołym okiem że te autka są picowane pod aukcje. Często np z zewnątrz autko wygląda prawie idealnie czy tam niby pobite lampy, zderzak, lekko maska, a w środku wywalone wszystkie poduchy... Wiem że czasem się to zdarzy ale rzadko ;) Nawet te miliony pseudofirm pomagających sprowadzić autka często na swojego FB wstawia 'autka wylicytowane dla klienta' i też często to widać. Prkatycznie też nigdy nie ma widoku pod maską czy od spodu bo wiadomo że tam wszystko pogięte a wielu ludzi kupuje oczami i jak widzi z zewnątrz ze małe uszkodzenia to łudzi się że w środku też.
Da się kupić okazję z USA ale naprawdę trzeba to ogarnąć a najlepiej mieć kogoś na miejscu. Ja tam wole SkyEnergy 2.0 MT nówkę za 106k niż półroczne ulepione 2.5 MT w Skypassion z USA za 100k ;) Ale każdy musi mieć prawo wyboru i bierze co chce ;)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 30 wrz 2019, 12:49 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 19.05.2018
Posty: 1031
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
No no, na tych aukcjach z USA częstą praktyką jest "lekka naprawa" przed wykonaniem zdjęć, inny zderzak, nowe lampy, wyprostowana maska. Brak możliwości obejrzenia podłużnic, itd.
Na YouTube pokazują o co chodzi dokładnie. Inaczej mówiąc zakup prawie w ciemno.
Nie sądziłem tylko że skala tego zjawiska jest aż tak duża.

_________________
M6 2.5L AT Machine Gray '18
O1 VRS 1.8T MT Corrida Red '03


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 30 wrz 2019, 12:52 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
No o tym właśnie mówię, dzwon jest konkretny, wymieniają maskę, zderzak i lampy że z zewnątrz wygląda ok i cieszy oko a przyjeżdża a tam się okazuje że był dzwon prawie 'do kabiny' ;)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 574 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 20  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.