Teraz jest Pt, 29 mar 2024, 07:52

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 574 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 20  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr, 27 mar 2019, 13:42 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1520
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Z tym ASO to nie do końca tak, ceny za części faktycznie wysokie, ale za robociznę już nie koniecznie. Wymiana klocków przód - ok. 120 zł brutto. Moim zdaniem dobra cena. Za ile zrobiłby mechanik? 50? I to bez faktury. A jeszcze mam do niego daleko...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 27 mar 2019, 14:11 
Wtajemniczony
Offline
Od: 25.10.2012
Posty: 216
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: lubuski
27 marca 2019, o 14:39 Aga5dr napisał(a):
Także mieliście rację chyba będę się trzymać z daleka od ASO, przynajmniej dopóki mogę.

Ja akurat nie bede sie trzymal z daleko. Mimo ze gwarancji dawno nie ma, oba lusterka wymienione za darmo.
Zreszta u mnie to cala wymiana kosztuje tyle co u ciebie sam olej :D


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 27 mar 2019, 17:11 
Świeżak
Offline
Od: 26.03.2019
Posty: 25
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: kujawsko-pomorski
Wychodzi na to, że serwis serwisowi nie równy, a szkoda. Bo przez to tracą klientów, gdyby mieli inne podejście i wymiana z olejem plus filtrem kosztowała w granicach rozsądku nawet te 4 stówki byłabym skłonna zainwestować. Ale w takim wypadku nie ma najmniejszego sensu dać za olej 5 stów plus filtr i wyjdę 700 z wymianą <hahaha>


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 27 mar 2019, 19:27 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 16.04.2014
Posty: 718
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Olej amsoil plus filtr to niecale 300zl, wymieni pan "jozek" za 50zl max. Serwis autoryzowany w lodzi na pierwszym przegladzie za taka usluge mnie skasowal 670zl brutto z tym, ze olej byl moj !

_________________
był:
- Rover 420 SDi,
- Focus mk2 2.0 TDCi.
- Mazda 6 Kombi 2.0 165KM e-loop (2014),
Jest:
- Mazda 6 Sedan 2.0 165KM e-loop (2017/18),
- Mazda CX-5 2.0 165KM 6MT (2020/21).
„Płynie się zawsze do źródeł, pod prąd, z prądem płyną śmiecie”.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 27 mar 2019, 19:52 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 18.09.2018
Posty: 208
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
27 marca 2019, o 19:27 malagb napisał(a):
Olej amsoil plus filtr to niecale 300zl, wymieni pan "jozek" za 50zl max. Serwis autoryzowany w lodzi na pierwszym przegladzie za taka usluge mnie skasowal 670zl brutto z tym, ze olej byl moj !

Ja placilem za wymianę w Warszawie ze swoim olejem 150 zł w aso. F


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 27 mar 2019, 21:53 
Świeżak
Offline
Od: 26.03.2019
Posty: 25
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: kujawsko-pomorski
No to mnie by wyszło podobnie w Bydgoszczy jak kolegę w Łodzi.
Więc zakupię Amsoil 5W30 lub Mazde Supra 0W20 i dam normalnie bez wariactwa do swojego mechanika. Myślę, że wymiana oleju nie powinna mu sprawić żadnych kłopotów oczywiście pod moim nadzorem :lol: :idea:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 28 mar 2019, 08:44 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 16.04.2014
Posty: 718
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Bardzo slusznie, patrz mechanikowi na rece bo jak przyjedzie kobieta to mysla, ze mozna nic nie zrobic, oddac auto i wcisnac kit, ze po robocie :wink:

_________________
był:
- Rover 420 SDi,
- Focus mk2 2.0 TDCi.
- Mazda 6 Kombi 2.0 165KM e-loop (2014),
Jest:
- Mazda 6 Sedan 2.0 165KM e-loop (2017/18),
- Mazda CX-5 2.0 165KM 6MT (2020/21).
„Płynie się zawsze do źródeł, pod prąd, z prądem płyną śmiecie”.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 28 mar 2019, 12:16 
Świeżak
Offline
Od: 26.03.2019
Posty: 25
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: kujawsko-pomorski
Dokładnie tak jak mówisz! I to wszyscy tak podchodzą czy to mechanik czy to sprzedawca auta albo diagnosta twierdzą, że kobieta to nic nie wie i można bajki opowiadać, dopiero po krótkiej wymianie zdań stwierdzają jak bardzo się mylili <hahaha>

Mój mechanik już wie, że zmieniłam auto i powiedział, że chyba specjalnie garaż posprząta i rozłożyć czerwony dywan <hahaha> :oops: także wie, że lekko nie będzie :twisted:


 Zobacz profil  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: Cz, 28 mar 2019, 13:28 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Aga5dr proszę o trzymanie się tematu, bo ostatnie posty w ogóle się z nim nie pokrywają.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 28 mar 2019, 21:58 
Świeżak
Offline
Od: 26.03.2019
Posty: 25
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: kujawsko-pomorski
Tombien wybacz. Obiecuję poprawę :-P :oops:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 9 kwi 2019, 15:49 
Amator
Offline
Od: 04.01.2019
Posty: 89
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: wielkopolski
Będę dokładać światło przeciwmgielne z tyłu. Kupiłem w tym celu nową manetkę w wersji EU - mam na niej trzy pozycje: OFF, światła przód i światło tył. W dwóch pierwszych pozycjach przełącznik zostaje a gdy przełącze na trzecią i puszcze wraca na druga pozycję.
Czy to tak ma działać?
Czy po włączeniu przeciwmgielnych świateł macie na liczniku jakąś kontrolkę która by to sygnalizowała?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 9 kwi 2019, 15:58 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 28.10.2018
Posty: 115
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
Przełącznik świateł tylnych dokładnie tak działa - trzeba przekręcić aby włączyć i wyłączyć, następnie pokrętło wraca do poprzedniej pozycji (światła przeciwmgielna przednie), a na zegarach jest żółta kontrolka:

Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

_________________
M6 Kombi 2.0 165KM FL2 2016 SkyEnergy -> CX-5 2019 Signature 2.5T 250KM


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 9 kwi 2019, 16:38 
Amator
Offline
Od: 04.01.2019
Posty: 89
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: wielkopolski
A ta żółta kontrolka świeci obojetnie czy włączy się przednie czy tylnie światło?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 9 kwi 2019, 16:40 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 28.10.2018
Posty: 115
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
Żółta to tylne, zielona przednie:

Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

_________________
M6 Kombi 2.0 165KM FL2 2016 SkyEnergy -> CX-5 2019 Signature 2.5T 250KM


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 9 kwi 2019, 19:07 
Amator
Offline
Od: 04.01.2019
Posty: 89
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: wielkopolski
U mnie chyba nie świeci żadna diodka jak zapalam, zobaczymy jak przełożę manetkę.
Dzięki za pomoc i odpowiedź.

-- Dodano: 9 kwietnia 2019, o 20:07 --

Przechwytywanie.JPG

Takie przewody mam pod klapa bagażnika. W otulinie która idzie do żarówki światła cofania są tylko dwie żyły.
Gdzie szukać przewodu od światła przeciwmgielnego?

Zera są wszystkie złączone do kupy w takiej plastikowej osłonie.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 9 kwi 2019, 20:51 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 18.09.2018
Posty: 208
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Dioda nie będzie Ci świecić od przeciwmgielnego tył, bo fizycznie jej nie ma w liczniku ma Stany. Zmienisz licznik na Europę i zadziała :wink:


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 10 kwi 2019, 08:37 
Amator
Offline
Od: 04.01.2019
Posty: 89
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: wielkopolski
Tyle że nawet mi nie świeci jak włączę przednie przeciwmgielne. Ale dioda to poboczny temat. Przewód powinien być dociagniety do klapy bagażnika? Nie chce rozpruwac tych otulin wszystkich, jak go znaleźć?

-- Dodano: 10 kwietnia 2019, o 09:37 --

W okolicy progu przednich drzwi kierowcy jest kostka. Może wystarczy w tej kostce przepiąć przewody? Czy w klapie bagażnika w tych wiązkach jest dodatkowy przewód ukryty do podłączenia?
Na pewno wiele z Was sami to robiliście, proszę o podpowiedź.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 10 kwi 2019, 20:26 
Amator
Offline
Od: 04.01.2019
Posty: 89
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: wielkopolski
Posiadam Mazdę 6 GJ 2016r z USA. Chcę przerobić lewe światło cofania na światło przeciwmgielne.
Kupiłem w tym celu manetkę z wersji EU oraz czerwoną żarówkę.
Mam pytanie jak muszę zmienić przewody. Czy w pod klapą bagażnika jest ukryty wolny przewód od przeciwmgielnego i wystarczy go odnaleźć i podmienić w kostce która wchodzi w lampę?
Nie chce rozpruwać wszystkich otulin jeśli nie będę miał pewności że jest tam potrzebny przewód.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 12 kwi 2019, 19:20 
Wstydliwy
Offline
Od: 12.04.2019
Posty: 1
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: opolski
Witam drodzy użytkownicy.
Od pewnego czasu jestem użytkownikiem mazdy CX5 2017. Autko sprowadzone z USA dla siebie nie na handel :)
Samochodzik już zarejestrowany także elementy związane z dostosowaniem do ruchu już zrobione.
Jestem przed konwersją systemu MDZ Connect.
Mam do was pytanie może nie odnośnie systemu ale kamery czytającej znaki. Aktualnie odczytywany przez kamerę jest jedynie znak STOP. Pozostałych znaków w naszym kraju nie czyta tj. Ograniczenia prędkości, zakazy itp. Czy jest możliwość to zmienić aby wszystko działało poprawnie?

dzięki za wszelką pomoc :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 12 kwi 2019, 19:44 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 18.09.2018
Posty: 208
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Dobre pytanie.
Po pierwszej aktualizacji pokazywało U mnie wszystkie znaki. Jak dałem auto do wymiany modułu świateł i pewnie wtedy była robiona tez jakaś aktualizacja, to system znikł. Jestem na 100% pewny , że system wcześniej działał i czytał wszystkie znaki.
Może jest to gdzieś w ustawieniach włącz, wyłącz?


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 12 kwi 2019, 19:56 
Amator
Offline
Od: 04.01.2019
Posty: 89
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: wielkopolski
Xdavidoffx a jak dostosowales auto jeśli chodzi o światło przeciwmgielne tylne?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 23 kwi 2019, 11:01 
Amator
Offline
Od: 04.01.2019
Posty: 89
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: wielkopolski
Czy udało się komuś rozszyfrować system czujników PDC w swojej MAZDZIE??
Chodzi mi o to że mam czujniki w przednim zderzaku ale farbycznie auto nie ich nie miało, ma tylko kamerę z tyłu.
Chciałbym uruchomić te czujniki ale tak jak fabrycznie maja to zrobione wersje EU.
Brakuje mi wiązki i pewnie jakiegoś modułu?
Czy trzeba coś ustawiać w Forscanie?


Ostatnio edytowano Wt, 23 kwi 2019, 11:01 przez tombien, łącznie edytowano 1 raz
Przeniesiono do właściwego tematu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 23 kwi 2019, 20:44 
Amator
Offline
Od: 23.03.2018
Posty: 67
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
kkamo84 napisał(a):
Dioda nie będzie Ci świecić od przeciwmgielnego tył, bo fizycznie jej nie ma w liczniku ma Stany. Zmienisz licznik na Europę i zadziała :wink:
Ale bzdura :)

Zegary USA i EU nie różnią się niczym poza nadrukiem tarczy.

1. Forscan i zmieniasz region zegarów na Eu. (Tu już działa Ci lampka od przednich przeciwmgielnych)

2. Forscan i uaktywniasz tylne przeciwmgielne.

3. Szukasz z tyłu pod okładziną komputera odpowiedzialnego za tył.

4. Na kompie w niebieskiej kostce, w górnym rzędzie, bodajże 2 pin od lewej jest pusty (4Q) To prądowy od tylnego przeciwmgielnego.

5. Ciągniesz drut od wspomnianego pinu do żarówki.

6. Zamiast wymieniać klosz z klapy na eu, lepiej go zostawić (wsadzisz LEDy i będzie widniej na wstecznym) a na aliexpress kup za kilka USD dodatkowe dedytkowane do Atenza światła stop w miejsce czerwonych odblasków w zderzaku i do nich podłącz przeciwmgielne. Jak się nie świecą to robią za zwykłe odblaski, a jak odpalisz to klepią po oczach identycznie jak halogen fabryczny.

Do forscana wystarczy pobrać kalkulator, a pusty pin na kompie nawet upośledzony elektryk znajdzie.

Przestroga: Trzeba sprawdź czy na pewno są czujniki na szybie. Manetki eu mają pozycję auto do świateł, a ten tryb nie działa poprawnie bez czujnika zmierzchu. Auta z usa często nie mają kamer, czujników etc na szybie.

Mi zeszło się ze 4h, z podstawowymi narzędziami, szwagrem i piwem w lewym ręku.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 4 maja 2019, 18:05 
Amator
Offline
Od: 04.01.2019
Posty: 89
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: wielkopolski
Ja będę robił identycznie wg powyższej instrukcji. Jakiś czas temu zamówiłem z Ali światełka w odblaski i czekam aż przyjdą.
A czy z czujnikami parkowania ktos może pomóc? Chodzi o to żeby podłączyć przednie, fabryczne, czujniki.

-- Dodano: 4 maja 2019, o 19:05 --

23 kwietnia 2019, o 21:44 krogoth napisał(a):
kkamo84 napisał(a):
Dioda nie będzie Ci świecić od przeciwmgielnego tył, bo fizycznie jej nie ma w liczniku ma Stany. Zmienisz licznik na Europę i zadziała :wink:
Ale bzdura :)

Zegary USA i EU nie różnią się niczym poza nadrukiem tarczy.

1. Forscan i zmieniasz region zegarów na Eu. (Tu już działa Ci lampka od przednich przeciwmgielnych)

2. Forscan i uaktywniasz tylne przeciwmgielne.

3. Szukasz z tyłu pod okładziną komputera odpowiedzialnego za tył.

4. Na kompie w niebieskiej kostce, w górnym rzędzie, bodajże 2 pin od lewej jest pusty (4Q) To prądowy od tylnego przeciwmgielnego.

5. Ciągniesz drut od wspomnianego pinu do żarówki.

6. Zamiast wymieniać klosz z klapy na eu, lepiej go zostawić (wsadzisz LEDy i będzie widniej na wstecznym) a na aliexpress kup za kilka USD dodatkowe dedytkowane do Atenza światła stop w miejsce czerwonych odblasków w zderzaku i do nich podłącz przeciwmgielne. Jak się nie świecą to robią za zwykłe odblaski, a jak odpalisz to klepią po oczach identycznie jak halogen fabryczny.

Do forscana wystarczy pobrać kalkulator, a pusty pin na kompie nawet upośledzony elektryk znajdzie.

Przestroga: Trzeba sprawdź czy na pewno są czujniki na szybie. Manetki eu mają pozycję auto do świateł, a ten tryb nie działa poprawnie bez czujnika zmierzchu. Auta z usa często nie mają kamer, czujników etc na szybie.

Mi zeszło się ze 4h, z podstawowymi narzędziami, szwagrem i piwem w lewym ręku.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka



Czy tą niebieską wtyczkę która wchodzi do modułu RBCM trzeba jakoś rozpiąć żeby dołożyć przewód??
Mam jeden przewód od manetki starej z zarobioną końcówką pod wtyczkę ale nie mogę jej wcisnąć w tą niebieską wtyczkę.

W Forscanie włączyłem światło przeciwmgielne ale na tym pinie 4Q w niebieskiej wtyczce nie pojawia mi się napięcie. Co może być przyczyną? Manetkę oczywiście mam EU.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 12 maja 2019, 19:31 
Wstydliwy
Offline
Od: 08.02.2018
Posty: 8
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Sport
Region: mazowiecki
witam,
mam mazdę 6 z 2016r z Usa. Wersja sport. Obecnie są lampy zwykłe amerykańskie (nie xenon), chciałbym wymienić na lampy również zwykłe, ale europejskie (mam obecnie żarówki chińskie, które świecą na biało jako postojówki, ale wolę wymienić na normalne lampy).
Proszę o info, czy poza lampami europejskimi muszę wymienić również wiązkę, czy da się to zrobić na obecnej wiązce?
Czy również coś jeszcze?
Wiem, że europejskie maja silniczek, ale aby uprościć sprawę, nie chcę montować silniczka, czy będą jakieś błędy, czy system nie wykryje braku silnika skoro obecnie go nie ma oryginalnie i jest ok?

dziękuję za pomoc :)


Ostatnio edytowano N, 12 maja 2019, 19:31 przez tombien, łącznie edytowano 1 raz
Połączono z istniejącym tematem.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 20 maja 2019, 17:18 
Świeżak
Offline
Od: 04.02.2019
Posty: 24
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Witam,
potrzebuję pomocy aby któryś z kolegów z wiedzą w głowie i komputerem podjechał do mnie i pomógł mi odpalić auto lub stwierdzić czemu nie chce.
mazda jest po wypadku, założyłem nowy kolektor (stary był pęknięty) poskładałem na razie bez pasa przedniego (chłodnice). Gdy naciskam strart/stop wszystkie kontrolki gasną i jest cisza, aku nowy w 100% sprawny.
Mazda 2.5 2017. Mieszkam w Sulejówku koło W-wy

-- Dodano: 20 maja 2019, o 17:54 --

ogarnięte! okazało się, że na to jednak baterie w pilocie siadły, po przyłożeniu do guzika start/stop, silnik odpalił


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 20 maja 2019, 18:49 
Amator
Offline
Od: 04.01.2019
Posty: 89
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: wielkopolski
Temat dołożenia światła przeciwmgielnego mam już za sobą. W moim przypadku nie wystarczyło się wpiąć tylko w niebieską wtyczkę pod pin 4Q. Trzeba było jeszcze podać napięcie na drugą, białą wtyczkę pod pin 2K, wtedy dopiero zaczęło wszystko działać jak należy.
Mam pytanie bo zmieniłem region licznika na EU i pojawia mi się wcześniej wspomniany na forum błąd poduszki powietrznej. Błąd ten występuję również po zmianie na region Australia oraz Chiny.
Spotkaliście się z czymś takim?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 11 cze 2019, 16:43 
Wstydliwy
Offline
Od: 11.06.2019
Posty: 1
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: małopolski
Witam,
Na początek chciałbym się przywitać z wszystkimi forumowiczami, ponieważ jest to mój pierwszy post.
Otóż sprowadziłem mazdę 6 z 2016r z USA po liftingu. Ma ona uszkodzony przód, powoli zabieram się za naprawę, lecz mam dylemat ze światłami przednimi. W miejsce rozwalonych soczewek chciałbym wstawić lampy ledowe. Problem w tym, że wtyczki do świateł które posiadam są 6pinowe i 2pinowe, a lampy led z tego co widziałem są 8 i 4 pinowe. Moje pytanie czy ktoś z was dokonywał takiej przeróbki? jeśli tak to prosiłbym o kontakt bowiem okoliczni elektromechanicy nie podejmują się tej sprawy. Widziałem parę postów na forum, że ktoś chciał zmieniać lampy jednak koszty były duże bo trzeba zmienić zderzak itd. Ja tak jak wspomniałem na początku mam rozwalony przód nie mam jeszcze nic kupione, więc z waszą pomocą i radami chciałbym się podjąć tego tematu. Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 20 cze 2019, 11:46 
Amator
Offline
Od: 04.01.2019
Posty: 89
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: wielkopolski
Czy ktoś mógłby sprawdzić u siebie jak jakie kolory przewodów ma podłączone pod który pin w kostce wchodzącej do silniczka regulacji lamp jak na zdjęciu niżej??

silniczek owal.JPG


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 12 lip 2019, 04:00 
Nowicjusz
Offline
Od: 08.01.2016
Posty: 44
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: kujawsko-pomorski
Czy zechciałby ktoś podzielić się zdjęciem, gdzie widać linię odcięcia świateł mijania w wersji full LED (europejskiej, skrętnej, około 2016 roku)?

Pytam, bo po wymianie moich full-LED amerykańskich na wersję europejską nie zauważyłem kolosalnej zmiany. Amerykańskie miały linię poziomą, europejska może podchodzi z 5 stopni do góry. Pamiętam w poprzednim aucie, że ten kąt wynosił z 30-40 stopni, a tu by było tak "licho"?

Również po wymianie mam błąd AFS, pomimo, że i amerykańskie, i europejskie światła są skrętne. Niestety jest ten błąd (nawet przy wyłączonym w interfejsie AFS) no i światła się nie skręcają :-(. Zdążyłem już przeczytać, chyba na 8-ej lub 9-tej stronie tego wątku, że potrzebuję wymienić moduł AFS na GMM151027. Będę super szczęśliwy jak to będzie koniec przygód ze światłami.

13 grudnia 2018, o 04:40 ZbojMadej napisał(a):
Albo jeszcze moduł sterowania zdalnego uruchamiania silnika - cudo w lecie, gdy się wchodzi do schłodzonego wnętrza. Ponoć u nas nie do końca legalne (2 minuty na postoju itd.. ) ale w USA o ile wiem bardzo popularne rozwiązanie.


U mnie się to "pojawiło" ostatno. Fajna sprawa :)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 574 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 20  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.