Teraz jest So, 20 kwi 2024, 01:05

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 574 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr, 4 lis 2020, 20:52 
Wstydliwy
Offline
Od: 04.11.2020
Posty: 2
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: wielkopolski
Witam,
mam takie pytanie bo chce kupić Mazdę 6 017 rok 2.5, ale się zastanawiam czy poza lampami itp. są jakieś inne róznice w zawieszeniu czy układzie kierowniczym pomiędzy USA i EU? Chodzi mi o dostępność części. Czy jest coś czego nie ma w UE a często się psuje w wersji USA i jest problem z częściami?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 4 lis 2020, 21:52 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 18.09.2018
Posty: 208
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Wszytko to samo. Części takie same jak Europa.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 6 lis 2020, 17:54 
Świeżak
Offline
Od: 25.08.2020
Posty: 22
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: opolski
Witam panowie a ja z takim banalnym pytaniem w którym miejscu jest świeci fabrycznie światło przeciwmgielne tylne w mazdzie 6 po2018 , może ktoś posiada jakieś zdjęcie ?

-- Dodano: 6 listopada 2020, o 17:54 --

Nikt nie wie gdzie jest w oryginale światło przeciw mgielne tylne, nikt nie ma mazdy od 2018 r.?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 6 lis 2020, 18:10 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 18.09.2018
Posty: 208
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Na tym forum jest bardzo dużo takich użytkowników, ale może jeszcze nie przeczytali tematu i Twojego pytania, lub nie chcą się podzielić tą wiedzą ?! :wink:
W sumie przydała by się taka informacja dla potomnych.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 8 lis 2020, 18:07 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 26.07.2014
Posty: 328
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: podkarpacki
Miro7215, w kombi jest z lewej strony na klapie bagażnika, myślę że podobnie będzie w sedanie.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 8 lis 2020, 18:46 
Świeżak
Offline
Od: 25.08.2020
Posty: 22
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: opolski
8 listopada 2020, o 18:07 pbbp napisał(a):
Miro7215, w kombi jest z lewej strony na klapie bagażnika, myślę że podobnie będzie w sedanie.

Witam czyli tu gdzie jest wsteczny ?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 8 lis 2020, 19:51 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 18.09.2018
Posty: 208
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Wychodzi na to, że Ty masz lampy nie w pełni ledowe. Takie jak były w poprzednim modelu do roku 2018.
W nowszych modelach były inne lampy niż Ty wstawiłeś i ciekawe w którym miejscu są przeciwmgielne w tych nowych lampach

-- Dodano: 8 listopada 2020, o 19:51 --

Tak wyglądają nowe lampy
Obrazek
Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 8 lis 2020, 19:56 
Świeżak
Offline
Od: 08.03.2020
Posty: 27
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
A nie jest tak ze w EU Mazdach 6 przeciwmglowy jest po lewej stronie w miejscu gdzie w USA Mazda 6 ma lampke do wstecznego?

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 8 lis 2020, 20:25 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 18.09.2018
Posty: 208
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Tak było w lampach które wyżej wkleił kolega pbbp
Ciekawe jak jest w tych które ja wkleiłem?

-- Dodano: 8 listopada 2020, o 20:21 --

Zawsze noNa coś takiego wrzucić jak nie da się podpiąć jak w Europie :wink:
https://m.pl.aliexpress.com/item/328457 ... B12BRObZic
https://h5.pl.aliexpress.com/item/4000144321681.html


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 8 lis 2020, 21:50 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 26.07.2014
Posty: 328
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: podkarpacki
kkamo84, tylne lampy w kombi nie są w pełni ledowe, przynajmniej nie były w 2018r.
nie wiem jak teraz, ale nawet w obecnej specyfikacji jest zaznaczone że kierunkowskazy ledowe są w sedanie, więc raczej nic się nie zmieniło, bo jest tak samo jak w poniższej z '18r.

Miro7215, wsteczny pozostał z prawej strony


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 8 lis 2020, 22:19 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 18.09.2018
Posty: 208
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Te lampy które wkleiłem mają białe paski ledowe na światło wsteczne i są całkowicie inne niż te które Ty wkleiłeś :wink:

Te co wkleiłeś wyglądają jak lampy z modelu do roku 2018 :wink:


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 8 lis 2020, 22:36 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 26.07.2014
Posty: 328
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: podkarpacki
w sumie najprościej sprawdzić można na znanym portal z autami, wybrać Mazda 6, nowe i poszukać odpowiednie zdjęcia ;).

w sedanie z obu stron są białe, w kombi jak u mnie.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 8 lis 2020, 22:59 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 18.09.2018
Posty: 208
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
A nie jest tak, że te ledowe z dwoma białymi paskami były wkładane tylko do najwyżej opcji wyposażenia do sedana i do combi ?
Może ktoś więcej się wypowie i ewentualnie wrzuci gdzie w lampach, które ja wkleiłem są światła przeciwmgłowe?


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 9 lis 2020, 01:16 
Świeżak
Offline
Od: 25.08.2020
Posty: 22
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: opolski
8 listopada 2020, o 22:59 kkamo84 napisał(a):
A nie jest tak, że te ledowe z dwoma białymi paskami były wkładane tylko do najwyżej opcji wyposażenia do sedana i do combi ?
Może ktoś więcej się wypowie i ewentualnie wrzuci gdzie w lampach, które ja wkleiłem są światła przeciwmgłowe?

No mi też chodziło o sedana którego zdjęcie wstawiłeś i na pewno mam na pełnych ledach 2018 r GTR . Może w końcu ktoś się pochwali europejską wersją po 2018 r w sedanie , :wink:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 9 lis 2020, 07:04 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 26.07.2014
Posty: 328
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: podkarpacki
Miro7215, chciałem pomóc, ale jak widać różnice są większe niż myślałem ;).

8 listopada 2020, o 22:59 kkamo84 napisał(a):
A nie jest tak, że te ledowe z dwoma białymi paskami były wkładane tylko do najwyżej opcji wyposażenia do sedana i do combi ?

nie, nie jest tak, przykładowy test i zdjęcia kombi '20 w Skydream
https://spidersweb.pl/autoblog/mazda-6-kombi-2-5-test-2020/


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 9 lis 2020, 08:50 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 18.09.2018
Posty: 208
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
pbbp dziękujemy za chęć pomocy :wink:
Czyli wychodzi na to, że tylko w sedanie są nowe lampy. Do kombi włożyli takie jak były w poprzednim modelu.
Może będzie na forum ktoś z sedanem po 2018 roku?
Miro ,,GTR" brzmi poważnie :lol:
Ale wychodzi , że masz prawie najwyższą opcje wyposażenia na USA i tam już były nowe lampy


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 9 lis 2020, 23:28 
Świeżak
Offline
Od: 25.08.2020
Posty: 22
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: opolski
kkamo84 napisał(a):
pbbp dziękujemy za chęć pomocy :wink:
Czyli wychodzi na to, że tylko w sedanie są nowe lampy. Do kombi włożyli takie jak były w poprzednim modelu.
Może będzie na forum ktoś z sedanem po 2018 roku?
Miro ,,GTR" brzmi poważnie :lol:
Ale wychodzi , że masz prawie najwyższą opcje wyposażenia na USA i tam już były nowe lampy

No może za poważnie :wink: ale dobrze rozszyfrowałeś mam grand touring reserve, no i dalej czekamy na posiadacza jakiegoś sedana po 2018 r.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 10 lis 2020, 23:41 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2017
Posty: 1303
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
A ja jestem za tym żeby ten wątek zamknąć. Bo ten co chce zaoszczędzić to kupi kradzione lampy zapewne z portalu internetowego.

A ten co straci nie ogłosi się Januszem biznesu sprowadzania aut z USA <hahaha>

A potem wszyscy biadolą, że AC wysokie, skoro nasze europejskie części idą kradzione za pół darmo na amerykany :/


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 11 lis 2020, 10:16 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 18.09.2018
Posty: 208
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
To jest Twoja opinia! Masz oczywiście prawo do takiej!
Forum jest też po to, żeby sobie pomagać, ale to co piszesz to jest wrzucanie wszystkich do jednego worka!
Ja Ci udowodnię , że tak nie jest i nie kupuje części z znanych portali, a zamawiam z ASO.
Czekam właśnie na dostawę , więc proszę Cię nie pierd...l głupot i zejdź na ziemię.
Nie znasz się , nieoczerniaj i nie wrzucaj wszystkich do jednego worka!
Juz to kiedyś tłumaczyłem. Jeden woli kupić auto z salonu, drugi szuka auta z Europy z kręconym przebiegiem i nie wiadomo z jaką historia wypadkową, a trzeci kupi z USA, bo tylko w USA masz pewna historię auta!
Każdy ma prawo wyboru i ja tego nie neguję. Ty za to wrzucasz wszystkich do jednego worka gdzie nie masz racji.
Taka puenta Jak masz żal do czegoś to zgłoś na policje :wink:


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 11 lis 2020, 11:10 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2017
Posty: 1303
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
Chwała Ci za to, że jesteś wyjątkiem. Fakt, trochę mnie poniosło, ale większość teraz zapytań o zakup używanego auta to modele z USA.
A policja teraz ma inne rzeczy na głowie, mandaty za brak maseczek, tłumienie protestów, akurat kradzione samochody są pewnie na szarym końcu...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 11 lis 2020, 11:53 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 18.09.2018
Posty: 208
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Auta z USA nie są gorsze od tych z Europy, ale jeśli ktoś kupuje już takie auto z Polski , to wskazane jest dokładne prześwietlenie.
Nie każde auto jest składane z 3.
Zależy też jak jest zrobione.
Nie zawsze jest też tak, że takie auto wychodzi dużo taniej niż z naszego rynku, zależy kto co kupi na aukcji, bo można kupić padlinę, a można kupić np. auto po wandalizmie i np. wymienić szybę plus pocięta tapicerkę i mieć świetne auto.
Dziś 11 listopada trzeba się wspierać :wink:
więc cieszmy się, pomagajmy sobię. Każdy ma swoją głowę i robi jak uważa przy zakupie auta dla siebie :wink:


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 11 lis 2020, 15:12 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1523
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
kkamo84, przedstawię Ci mój sposób myślenia i napisz gdzie nie mam racji. Otóż ja zaliczam się do grupy kupującej auto w salonie, nie dlatego że muszę mieć nowe, tylko dla swojego i mojej rodziny bezpieczeństwa. Mogę też kupić od znajomych bądź rodziny, ale akurat nikt ostatnimi czasy nie sprzedaje. Od obcej osoby raczej nie kupię.
Teraz do sedna.
1. Rozumiem, że z Polski w USA nikt nie kupuje samochodu zupełnie sprawnego, ponieważ doliczając transport i cło, byłoby to nieopłacalne, tak?
2. Kupuje się samochody uszkodzone, tak? Jak w takim razie ocenić ich stan? Rozumiem, że wyjazd do USA specjalnie po to jest nieopłacalny, tak? Więc albo robi się to przy okazji wizyty tam (np. służbowej) albo ma się kogoś znajomego, kto ma na tyle dużo czasu (bezrobotny?) że podjedzie sprawdzić każdy egzemplarz.
3. Jeżeli nawet ten ktoś się zna (jest mechanikiem samochodowym), to nie jest w stanie, bez rozbiórki, stwierdzić co tak naprawdę jest uszkodzone, tak? Tak jak np. było z moim przednim zderzakiem, lekko przytartym przez kogoś, w serwisie miało być lakierowanie + wymiana chromów, a okazało się, że trzeba wymienić cały zderzak, bo były jakieś zaczepy połamane. 8.500 zł.
4. Okazuje się np. że po sprowadzeniu oprócz błotnika, lampy i jakiegoś wahacza z przodu, jest ruszona podłoga. Co wtedy? Należało by ten samochód zezłomować, próbując odzyskać część kasy w częściach. Ile osób tak zrobi? Stawiam że NIKT. Czyli nawet właściciel spróbuje sprzedać całość, np. jakiemuś warsztatowi, a ten warsztat samochód wyklepie. I ten złom wraca na drogę, choć nie powinien.
5. Piszesz, że Ty akurat naprawiasz na częściach z ASO. No to wytłumacz mi jak się to opłaca, skoro w USA części są chyba tańsze (brak VAT-u) niż w Europie, więc dlaczego nikt tam u nich nie naprawi tego samochodu? I czy naprawdę kupisz w ASO zderzak za 6-7 tys?
6. Przykład tanio kupionego samochodu po wandalizmie: dlaczego nie został on naprawiony w USA? Nieopłacalne? Rozumiem, że np. nowe skórzane fotele, szyby i np. boczki drzwi wyszły tak drogo, że nie opłacało się komuś (ubezpieczycielowi?) naprawiać. To dlaczego miałoby się opłacać w Polsce, skoro robimy na częściach z ASO? Nie wyjdzie jeszcze drożej niż w USA?

To wszystko powoduje, że nie mam zaufania do samochodów z USA, ale niestety nie mam do nich zaufania nie tylko jako potencjalny nabywca, ale również jako użytkownik samochodu-dawcy części, bo jestem przekonany, że 95% sprowadzonych z USA samochodów NIE jest naprawianych na częściach z ASO.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 11 lis 2020, 15:52 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 18.09.2018
Posty: 208
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Nie odpowiem Ci na Twoje pytania. Nie jestem osobą która zajmuje się handlem autami, lub pomocą w ściąganiu aut z USA. Są firmy które się tym zajmują , więc ich pytaj.
Od jakiegoś czasu kupuje auta z USA l, które mają pełną historię i uwierz nie boje się nimi jeździć! Co więcej tymi autem jeździ moja Żona z Synem, więc uwierz mi, że auto jest w 110% sprawne!
Auta w USA po jakiejkolwiek szkodzie idą na licytację. Tak to u nich działa.
Jak mówiłem masz prawo do tego, żeby kupić nowe auto i szanuję to. Każdy robi jak uważa, a ja uważam inaczej :)
Ja na chwilę obecną nie widzę sensu kupić nowego auta z salonu. Jestem osobą prywatną, nie posiadam firmy, więc nie wliczam w to osób które kupują auta na firmę, bo to inna bajka.
Może jakbym miał firmę to by mi się nie chciało ryzykować i czekać długo na auto , tylko poszedł do salonu i wziął w leasing.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 11 lis 2020, 17:30 
Wtajemniczony
Offline
Od: 10.01.2016
Posty: 185
Rok produkcji: 2002
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: kujawsko-pomorski
Koledzy odbiegacie od tematu znacząco. Zapewne za chwile posty zostaną usunięte.
Tym bardziej posty o autach z USA nie są pozytywnie odbierane przez większość użytkowników tego forum.
Takie mam "mylne zapewne" :) wrażenie.
Od siebie dorzucę że jest wiele firm sprowadzających auta z USA działających od kilkudziesięciu lat. I nikt nie kupuje
auta na tak zwane piękne oczy ( to już nie te czasy).
Najlepszym potwierdzeniem profesjonalnego podejścia do klienta ww. firm są opinie klientów.
Prawda jest taka, że jak ktoś raz sprowadzi auto z USA korzystając z usług danej firmy to wraca do niej poza tym robi reklamę wśród znajomych, rodziny jest to naturalne.
Prawa rynku są jasne i cena ma tutaj znaczenie. Każdy ma prawo zakupić auto gdzie chce a rynek daje nam obecnie szerokie możliwości.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 11 lis 2020, 17:57 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 18.09.2018
Posty: 208
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Poprosimy zatem informacje, lub zdjęcia świateł przeciwmgielnych tylnich w Maździe 6 sedan po 2018 roku :)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 12 lis 2020, 00:01 
Świeżak
Offline
Od: 25.08.2020
Posty: 22
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: opolski
11 listopada 2020, o 15:12 Luke napisał(a):
kkamo84, przedstawię Ci mój sposób myślenia i napisz gdzie nie mam racji. Otóż ja zaliczam się do grupy kupującej auto w salonie, nie dlatego że muszę mieć nowe, tylko dla swojego i mojej rodziny bezpieczeństwa. Mogę też kupić od znajomych bądź rodziny, ale akurat nikt ostatnimi czasy nie sprzedaje. Od obcej osoby raczej nie kupię.
Teraz do sedna.
1. Rozumiem, że z Polski w USA nikt nie kupuje samochodu zupełnie sprawnego, ponieważ doliczając transport i cło, byłoby to nieopłacalne, tak?
2. Kupuje się samochody uszkodzone, tak? Jak w takim razie ocenić ich stan? Rozumiem, że wyjazd do USA specjalnie po to jest nieopłacalny, tak? Więc albo robi się to przy okazji wizyty tam (np. służbowej) albo ma się kogoś znajomego, kto ma na tyle dużo czasu (bezrobotny?) że podjedzie sprawdzić każdy egzemplarz.
3. Jeżeli nawet ten ktoś się zna (jest mechanikiem samochodowym), to nie jest w stanie, bez rozbiórki, stwierdzić co tak naprawdę jest uszkodzone, tak? Tak jak np. było z moim przednim zderzakiem, lekko przytartym przez kogoś, w serwisie miało być lakierowanie + wymiana chromów, a okazało się, że trzeba wymienić cały zderzak, bo były jakieś zaczepy połamane. 8.500 zł.
4. Okazuje się np. że po sprowadzeniu oprócz błotnika, lampy i jakiegoś wahacza z przodu, jest ruszona podłoga. Co wtedy? Należało by ten samochód zezłomować, próbując odzyskać część kasy w częściach. Ile osób tak zrobi? Stawiam że NIKT. Czyli nawet właściciel spróbuje sprzedać całość, np. jakiemuś warsztatowi, a ten warsztat samochód wyklepie. I ten złom wraca na drogę, choć nie powinien.
5. Piszesz, że Ty akurat naprawiasz na częściach z ASO. No to wytłumacz mi jak się to opłaca, skoro w USA części są chyba tańsze (brak VAT-u) niż w Europie, więc dlaczego nikt tam u nich nie naprawi tego samochodu? I czy naprawdę kupisz w ASO zderzak za 6-7 tys?
6. Przykład tanio kupionego samochodu po wandalizmie: dlaczego nie został on naprawiony w USA? Nieopłacalne? Rozumiem, że np. nowe skórzane fotele, szyby i np. boczki drzwi wyszły tak drogo, że nie opłacało się komuś (ubezpieczycielowi?) naprawiać. To dlaczego miałoby się opłacać w Polsce, skoro robimy na częściach z ASO? Nie wyjdzie jeszcze drożej niż w USA?

To wszystko powoduje, że nie mam zaufania do samochodów z USA, ale niestety nie mam do nich zaufania nie tylko jako potencjalny nabywca, ale również jako użytkownik samochodu-dawcy części, bo jestem przekonany, że 95% sprowadzonych z USA samochodów NIE jest naprawianych na częściach z ASO.

Też kupiłem auto w stanach i naprawiłem na częściach z serwisu i piszesz brednie o nie opłacalności i cenach części w serwisie (za ten zderzak nieźle Cię skasowali, mi w serwisie wycenili na 2200 zł bez rabatu) a o światło przeciwmgielne pytałem z ciekawości bo podobno starcza drobna przeróbka albo dołożenie ledów. Ale już mój elektryk sobie poradził i to wyobraź sobie bez kupowania jak twierdzisz kradzionych części.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 12 lis 2020, 01:03 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1523
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
12 listopada 2020, o 00:01 Miro7215 napisał(a):
za ten zderzak nieźle Cię skasowali, mi w serwisie wycenili na 2200 zł bez rabatu)

Przedni, całość z tzw. nosem, wszystkimi chromami i emblematem oraz z lakierowaniem na docelowy kolor?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 12 lis 2020, 17:11 
Świeżak
Offline
Od: 25.08.2020
Posty: 22
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: opolski
12 listopada 2020, o 01:03 Luke napisał(a):
12 listopada 2020, o 00:01 Miro7215 napisał(a):
za ten zderzak nieźle Cię skasowali, mi w serwisie wycenili na 2200 zł bez rabatu)

Przedni, całość z tzw. nosem, wszystkimi chromami i emblematem oraz z lakierowaniem na docelowy kolor?
od
N
To nie źle go lekko przerysowałeś że cały przód poszedł do wymiany,i może faktycznie tyle to u nich na gotowo kosztuje, ja tylko części zamawiałem w ASO a robiłem sam. Te stare części poszły do wyrzucenia czy do odsprzedaży bo może coś się z nich uratowało.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 12 lis 2020, 18:39 
Wtajemniczony
Offline
Od: 10.01.2016
Posty: 185
Rok produkcji: 2002
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: kujawsko-pomorski
Zdjęć nie wstawię ale lampa tylna lewą w klapę w wersji EU 2018 rok sedan
ze światłem przeciwmgielnym 1400pln oczywiście nowa oryginał Mazda.
Przerobienie lampy o ile dobrze pamiętam 270pln.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 12 lis 2020, 18:52 
Świeżak
Offline
Od: 25.08.2020
Posty: 22
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: opolski
12 listopada 2020, o 18:39 piolsm napisał(a):
Zdjęć nie wstawię ale lampa tylna lewą w klapę w wersji EU 2018 rok sedan
ze światłem przeciwmgielnym 1400pln oczywiście nowa oryginał Mazda.
Przerobienie lampy o ile dobrze pamiętam 270pln.

Za dużo nie pomogłeś bo to ile kosztuje nowa w ASO wiem i każdy może się dowiedzieć chodziło o to jak świeci żeby przerobić ją jak oryginał.
Zresztą mi to już nie jest potrzebne, bo już przerobiłem po swojemu, a jak się kiedyś dowiem może podjadę do ASO to zainteresowanym dam znać bo tu na forum to temat tabu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 574 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.