Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 13:10

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 573 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 20  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 30 wrz 2019, 12:55 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 12.06.2017
Posty: 1199
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Jedno jest pewne, że 100% sprowadzanych aut (nie na zamówienie) są bite. Inaczej by się nie opłacało. Mało bite, też się nie opłaca ściągać. Tylko takie, których na amerykańskim rynku nie sprzedasz albo nie opłaca się naprawiać. To jest wiedza powszechna.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 30 wrz 2019, 17:40 
Świeżak
Offline
Od: 04.02.2019
Posty: 24
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Panowie, a kto z Was ciągnął auto z USA ? Czy tylko tak gadacie, pierwsza zasada nie kupuje się przez buy now, druga nie kupuje przez Copart, trzecia kupuje prosto od ubezpieczyciela , jeżeli kupisz auto z licytacji wstawione przez ubezpieczyciela, to o jakim naciąganiu maski, wstawawianiu elementów mówicie? Może co najwyżej być bardziej rozkręcone do opisu.
I żeby nie pitolić, stoją trzy M6 u mnie , wszystkie z USA , wszystkie ze statusem run&drive, warunek dla mnie! Auto musi zjechać z lory same do mnie na podwórko.
Nie długo będę sprzedawał i niczego się nie boje, bo wiem co kupiłem
Można kupić dobrze, a nawet bardz dobrze, tylko trzeba myśleć na chłodno jak w życiu


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 30 wrz 2019, 19:56 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Chyba za chłodno...


Oj przepraszam, gorąco aż nadto, będzie kasa z zysku chytrych co stracą dwa razy ale będą dalej szczęśliwi
No i ruch na szrotach będzie większy jako części do przeszczepów, samo się nie zrobi, dodatkowy etat pracowników, dodatkowe inne droższe/tańsze ubezpieczenia, opłaty, masz łeb do biznesu
... zakładam łańcuchy na moją M6 a niee, w USA nie ma kombi, uffff


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 30 wrz 2019, 20:22 
Adept
Offline
Od: 04.06.2017
Posty: 109
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Exclusive Plus
Region: zagranica
Mieszkam we Włoszech 25 lat w salonie auta są droższe 20 - 30 % droższe jak w Polsce używane 10-15 % teraz niech mi ktoś wytłumaczy jakie auta ściągają z Włoch i jeszcze zarabiają . Najlepszą wykładnią stanu auta jest jego cena wyjściowa ,koszt transportu , przepisy celne, akcyza w danym obszarze. Sam miałem ponad 10 lat peugeota z Francji chwaliłem pod niebiosa niezawodność francuskiej myśli technicznej tylko pod spodem już nie tak różowo było. Ale to się okazało trochę później i dlatego kupiłem nowe auto żeby trochę nerwów zaoszczędzić


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 30 wrz 2019, 20:37 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 19.05.2018
Posty: 1031
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Zależy też kto jaki stan auta uważa za zdatny do eksploatacji po naprawie, w jakiej cenie, na jakich częściach, czy sam zamierza nim jeździć czy na handel, itd. Zdaję sobie z tego sprawę i w jakimś sensie mogę rozumieć nawet ludzi, którzy pojeżdża sobie trochę jakimś ulepem. Gdy jednak ktoś pisze "okazja" czy "dobre auto" to już co innego.

_________________
M6 2.5L AT Machine Gray '18
O1 VRS 1.8T MT Corrida Red '03


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 30 wrz 2019, 20:51 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Opcja bezwypadek z gratisowym run&ride, ta fotka pojawiła się kiedyś w internecie, od kolegów z forum. Obrazek
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 30 wrz 2019, 21:26 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 18.09.2018
Posty: 208
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
nakręcacie się niepotrzebnie.
Poczytaliście i powielacie, to moje zadanie. wink:
Żaden z was nigdy nie kupił, ale pitolić trzeba.
Oczywiście są auta i zawsze będą robione z 3 i jak najtaniej obu tylko sprzedać... Przed takim zakupem ostrzegam.
Ja wiem z doświadczenia, że warto kupić auto z USA. Podstawa to licytacja od ubezpieczyciela jak pisał kolega wyżej i trochę szczęścia w licytacji, bo faktycznie nikt w USA nie robi prezentów. :)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 1 paź 2019, 08:56 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 19.05.2018
Posty: 1031
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
No i w całym wywodzie własnie o to chodziło. Potencjalny kupujący niezorientowany dobrze w temacie może bardzo mocno pożałować zakupu.
Ten co zna się na tym, poczeka i ustrzeli coś dobrego.

_________________
M6 2.5L AT Machine Gray '18
O1 VRS 1.8T MT Corrida Red '03


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 1 paź 2019, 09:11 
Świeżak
Offline
Od: 26.03.2019
Posty: 25
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: kujawsko-pomorski
Dlatego najlepiej mieć kogoś na miejscu kto przed licytacja takiego auta sprawdzi jego stan faktyczny. Chociaż jeśli chodzi o zakup aut używanych to z całym szacunkiem koledzy, ale czasami lepiej jest kupić samemu auto uderzone i z potwierdzony wystawionym certyfikatem przez wydział komunikacji w USA, niż kupić auto od handlarza sprowadzone z Niemiec za które zapłacił grosze bo było rozwalone. Naprawił po kosztach i nie powie nic na temat tego samochodu, oczywiście pełna historia serwisowa i nie bite, Niemiec płakał jak sprzedawał. I żadnej historii się nie dowiemy bo wszystko utajnione..


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Wt, 1 paź 2019, 09:24 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Ale o tym wszyscy mówią...
Jak sam sprawdzisz na miejscu i sam zrobisz możesz wyjść na plus... a jak masz brać od handlarza to nie kalkuluje się w żaden sposób...
W przypadku ściąganych z UE jest podobnie, tylko, że przynajmniej teoretycznie część aut z UE nie jest po dzwonach, a z US 99% jest po dzwonach mniejszych lub większych...
Najlepiej wydać te 10% więcej i kupić pewne auto z krajowej dystrybucji np. od forumowicza... Takie moje zdanie...

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 1 paź 2019, 09:30 
Świeżak
Offline
Od: 26.03.2019
Posty: 25
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: kujawsko-pomorski
I tak i nie, ja stałam przed bardzo trudnym wyborem, a po mojej przygodzie z niby pewniakiem Audi A6 z pełnym serwisem, który wcale taki pełny, auto z Niemiec igielka, a po tygodniu zaczęły się naprawy i wymiany. Więc jestem jak na razie szczęśliwym posiadaczem auta z certyfikatem, zdjęciami, pełna historia i przebiegiem 40 tysięcy Mazdy z USA. Uważam, że to co możliwe było sprawdzone, aż przesadnie łącznie z pełną dokumentacja. Auto od nowości prawie w Polsce, facet sam osobiście jechał po nie do Stanów i 3 lata temu zapłacił za nie koło 90 tysięcy, delikatne naprawy blacharskie, wszystkie części i plastiki oryginały jak wyjechała z produkcji. Także czasami warto, ale czasami bi niektóre zlomy totalne, a najgorzej jak ktoś nie ma zielonego pojęcia to handlarz tylko czeka na takiego jelenia..


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 1 paź 2019, 10:01 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 18.09.2018
Posty: 208
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
1 października 2019, o 10:24 gzesiolek napisał(a):
Ale o tym wszyscy mówią...
Jak sam sprawdzisz na miejscu i sam zrobisz możesz wyjść na plus... a jak masz brać od handlarza to nie kalkuluje się w żaden sposób...
W przypadku ściąganych z UE jest podobnie, tylko, że przynajmniej teoretycznie część aut z UE nie jest po dzwonach, a z US 99% jest po dzwonach mniejszych lub większych...
Najlepiej wydać te 10% więcej i kupić pewne auto z krajowej dystrybucji np. od forumowicza... Takie moje zdanie...


Może nie bite te z Europy, ale też nie koniecznie, ale już napewno liczniki chodzą do tyłu :)
Każdy z nas ma swój rozum i niech robi tak jak mu podpowiada. Co z tego wyjdzie się okaże :wink:


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 1 paź 2019, 10:09 
Świeżak
Offline
Od: 26.03.2019
Posty: 25
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: kujawsko-pomorski
Dokładnie :idea: a co do części to dostęp do nich jest taki sam jak do tych z EU, a jeśli czegoś nie ma mazdaparts chętnie pomogą :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 1 paź 2019, 14:15 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
O częściach potrzebnych do przekładki to ja nawet nie będę wspominać, bo...
Nikt nowego licznika nie kupi, chyba że stary mu odpowiada.
Nikt nowego radia nie kupi, chyba że mu radio z częstotliwościami USA odpowiada.
Nikt nowych lamp (przód tył) nie kupi, ale musi zmienić.

Jakikolwiek sklep nawet naszego Michała, będzie mieć w ofercie sprzedaż części nowych jak i używanych.

Czy ktoś w ogóle słyszał że do auta z USA kupił nowe lampy przód? Radio czy zegary? Raczej nikt tego nie robi..

Poza tym, te auta które są na sprzedaż na terytorium USA, te z drugiej ręki, są najczęściej uszkodzone, wiemy o tym. I teraz tak, to co według nich nie nadaje się do naprawy sprzedają po atrakcyjnej cenie. To uszkodzenie najczęściej dyskwalifikuje auto do naprawy. Przykładowo, zalanie samochodu, naruszony jakikolwiek słupek A B C, naruszona linia dachu, w jakimkolwiek miejscu również dyskwalifikuje auto do naprawy. Uszkodzona podłużnica podłoga i wiele innych...
Można powiedzieć, że uszkodzony w najmniejszym stopniu element konstrukcjyjny dyskwalifikuje auto do naprawy w USA. Drzwi błotniki klapa maska to element poszycia który można wymienić naprawić.

W Polsce można wszystko wymienić tak, że auto będzie dalej sprawne w myśl Run&Ride


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 20 paź 2019, 15:59 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.06.2015
Posty: 517
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: łódzki
Witam.
Dobrego to tylko raz udało mi się kupić jeszcze poldka.
Wszystkie inne auta jakie posiadałem to były ulepy. Teraz postanowiłem kupić auto z salonu, teraz wiem czym jeżdżę.
Nigdy więcej ulepów z Niemiec czy innych krajów. Jeśli miałbym kupić to jeszcze używane z salonu.
Pozdrawiam.

_________________
Pierwsza Madzia sprzedana, druga to: Madzia 6 GL kombi Snowflake White.
Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 21 paź 2019, 13:48 
Nowicjusz
Offline
Od: 03.09.2019
Posty: 60
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyDream
Region: zachodniopomorski
Dzień dobry

Mam pytanie do Was, użytkowników Mazdy 6 odnośnie przygotowania samochodu do warunków zimowych.
Od paru dni jestem posiadaczem samochodu ze stanów. Auto było użytkowane w ciepłym stanie i wygląda na to, że wszelkie płyty nie będą gotowe na nasze zimowe temperatury. Proszę o pomoc gdzie oprócz płynu od chłodnicy głównej może coś zamarznac?
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję z góry za pomoc.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 22 paź 2019, 14:06 
Amator
Offline
Od: 01.11.2018
Posty: 61
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: lubelski
Danielkg poza płynem w chłodnicy i płynem do spryskiwaczy raczej nic. Płyn hamulcowy stawiam że jest taki sam w każdym stanie.
Warto byłoby zrobić tylko dobre zabezpieczenie podwozia i profili zamkniętych żeby nie zjadła jej za szybko nasza sól z dróg. :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 27 paź 2019, 14:24 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2016
Posty: 1066
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: wielkopolski
Gdy rok temu byłem w USA przeszedłem się po placu z autami bez dzwona, tylko wiało i było zimno, więc nie nakręciłem filmu. Ceny aut bez uszkodzeń blacharskich nie są małe, porównywalne do europejskich jeśli mówimy o klasie średniej. Gdy do takie dodać opłaty przy sprowadzeniu do Polski i koszty dostosowania do EU (częściami z ASO) to wyjdzie znacznie drożej niż kupno używanego tutaj.
Opłaca się ściągać tylko złomy bo złom jest tam wybitnie tani, a opłaty liczy się od ceny złomu, a nie już gotowego auta. Jednak naprawa złomu (pominąwszy to, że one są oficjalnie nienaprawialne) jest strasznie kosztowna, nawet częściami kradzionymi, a o częściach z ASO nie wspomnę. PRzy okazji też trzeba dostosować.

Aby mieć tanie auto z USA trzeba kupić złom i naprawić metodami druciarskimi, inaczej tanio nie będzie. Niech to ludzie wreszcie zrozumieją.

_________________
Pozdrawiam,
Jordan
https://skyisthelimit.aero


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 29 paź 2019, 20:45 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 19.05.2018
Posty: 1031
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Da się kupić lekko uderzone auto na aukcji ubezpieczyciela za połowę ceny, wliczając w to akcyzę, cło, vat i transport.
Zwykle jednak realna oszczędność to 20 do 30%.

Oczywiście można też kupić drogi złom i wejść na minę.

Kwestia jaki tytuł ma konkretne auto.
Auta z tytułem rozbitków nie są finansowane w USA na normalnych dogodnych warunkach.
Dlatego takie auta są wypychane z rynku.

Co ciekawe rozbity to może być w taki sposób że do wymiany zderzak i lampa.

Temat jest złożony. Na aukcjach bywa tak, że można kupić czasami coś całkowicie super za grosze dosłownie.
Nie ma sensu zatem generalizować.

_________________
M6 2.5L AT Machine Gray '18
O1 VRS 1.8T MT Corrida Red '03


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 6 lis 2019, 22:35 
Nowicjusz
Offline
Od: 03.09.2019
Posty: 60
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyDream
Region: zachodniopomorski
Witam serdeczne

Pytanie do osób, które mogą coś poradzić na szumy stacji radiowych. Czy konieczne jest szukanie europejskiej wersji radia by pozbyć się szumów? Czy może jest inna przyczyna? Niby system spolszczony itd. ale stacje praktycznie wszystkie szumią. Oczywiście oprócz radia Maryja i puls... A tych raczej nie słucham :D
Drugie pytanie: czy radio nie zapamiętuje stacji? Za każdym razem muszę skanowac po uruchomieniu am samochodu.
Dzięki za cenne porady.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 10 lis 2019, 16:51 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 18.09.2018
Posty: 208
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Musisz zmienić radio, inaczej szumy nie zginą.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 10 lis 2019, 19:16 
Nowicjusz
Offline
Od: 03.09.2019
Posty: 60
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyDream
Region: zachodniopomorski
Dzięki bardzo za odpowiedź. Pozdrawiam


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Pn, 11 lis 2019, 05:47 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 19.07.2015
Posty: 618
Rok produkcji: 2012
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: śląski
edek1940 Na pewno trzeba zamontować spryskiwacze xenonow, kupić lampy oraz przetwornice, i w sumie z xenonami to tyle.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 16 gru 2019, 11:04 
Wstydliwy
Offline
Od: 01.10.2019
Posty: 4
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: śląski
Dla wszystkich którzy posiadają Mazdę z USA wyposażona w system nagłośnienia BOSE i narzekają na słabą jakość odbioru fal radiowych:

Potrzebna jest wymiana tunera i zastosowanie odpowiedniej przejściówki... Do znalezienia na allegro...

(info na PW)


Ostatnio edytowano Pn, 16 gru 2019, 11:04 przez gzesiolek, łącznie edytowano 1 raz
Zakaz umieszczania reklam/SEO/SPAM. Najpierw prosimy się przywitać. Później dopiero pomagać/doradzać. SPAM w postaci linków w każdym zamieszczanym poście - zakazany.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 26 gru 2019, 09:26 
Nowicjusz
Offline
Od: 08.01.2016
Posty: 44
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: kujawsko-pomorski
Ciekawe, u mnie radio jest OK, tylko, że zgodnie z logiką działają tylko te stacje, które się kończą na nieparzystą cyfrę. Może w Toruniu są mocniejsze fale radiowe (nie powiem od którego ojca) :-)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 1 sty 2020, 12:39 
Wstydliwy
Offline
Od: 01.10.2019
Posty: 4
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: śląski
Też sadziłem że jest raczej dobrze - dopóki nie sprawdziłem jak działa radio w "Madzi z krwi i kości europejskiej". Zupełnie inna jakość odbioru - nie wspominając o ilości wyszukiwanych stacji.


Ostatnio edytowano N, 2 lut 2020, 08:15 przez popielasty, łącznie edytowano 1 raz
Nie cytujemy poprzedniego postu (regulamin, pkt 5.6).


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 1 sty 2020, 17:02 
Wstydliwy
Offline
Od: 01.01.2020
Posty: 2
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: lubelski
Ile realnie wyniósłby koszt sprowadzę ja auta z silnikiem 2.5 l kupionego w granicach 6500$ ? Robię wyliczenia kalkulatorem to wychodzi mi około 46 tys ale jeszcze akcyza, płaci się ja od ceny zakupu czy wartości auta już po innych opłatach ?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 3 sty 2020, 14:56 
Wstydliwy
Offline
Od: 14.12.2019
Posty: 12
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Witam panowie,
Mam kilka pytań odnośnie oświetlenia na które nie udało mi się znaleźć odpowiedzi.
Posiadam mazdę cx5 z USA 2018r 2,5l wersja GT, wyposażona oryginalnie jest w lampy ksenonowe ( chyba ale o tym dalej ) ale bez samo poziomowania ( jest tylko regulacja ręczna po otwarciu maski ) i spryskiwaczy reflektorów. Posiadam już przednie i tylne światło przeciwmgielne. Natomiast brakuje mi świateł pozycyjnych z przodu. i teraz po kolei do pytań:
1) Czy te ksenony przejdą ? bo jeżeli musiałbym dokładać samo poziomowanie i spryskiwacze to i zderzak od razu musiałbym cały wymienić bo nie ma miejsca tam na spryskiwacze, chyba że robić jakieś dziury w zderzaku samemu ? :O. Czytałem, że są żarówki ksenonowe o niższej mocy do których nie potrzeba samo poziomowania i spryskiwaczy ale nie wiem czy to prawda i czy w ogóle w Maździe jest do zrobienia ?
2) Co do pozycyjnych jak włączam uruchamiają się tylne i takie małe obrysówki pomarańczowe z przodu na lampach. Czy i jak można dołożyć pozycyjne aby były zgodne z naszym polskim prawem? Czytałem chyba tutaj na forum nawet w poprzednich postach, że można wywalić przednie przeciwmgielne ( które są dziwnie na żarówce ledowej ) i zamiast tego zrobić pozycyjne w tych miejscach ? Z tego co się orientuje w Polsce obowiązkowe jest tylko tylne światło przeciwmgielne. Ale czy to prawnie ma sens i będzie bardziej opłacalne niż zrobienie jakieś przeróbki / doróbki w światłach ?
Wrócę teraz do początku postu gdzie napisałem, że chyba w mojej maździe są ksenony. Otóż po wpisaniu kodu lampy "kl2j 51 030" wyskakuje w opisie, że jest to lampa typu LED. Jeżeli mogę ? wstawię link z portalu aukcyjnego żebyście sami zobaczyli. Może ktoś z forumowiczów ma również do polecenia jakiegoś dobrego elektryka w Warszawie, który ogarnia takie tematy to byłbym wdzięczny za pomoc i namiar.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 3 sty 2020, 15:00 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1520
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Moje ledy nie mają spryskiwaczy. Poziomowanie mają. Wynika z tego że ledy nie muszą mieć spryskiwaczy. Nie wiem jak z poziomowaniem...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 20 sty 2020, 18:37 
Świeżak
Offline
Od: 04.02.2019
Posty: 24
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Daj na priv, mam ogarniętego asa od świateł, mi w wersji Mazda 6 touring, wstawił Europa ledy adaptacyjne, plus kodowania, plus, tył przeciwmgielne, okolice w-wy, ogarnia wszystko, wraz z dołożeniem poziomowanie na tylnym wachaczu, wszelkie spolszczenia , najnowsze mapy

-- Dodano: 20 stycznia 2020, o 18:37 --

1 stycznia 2020, o 17:02 sony87 napisał(a):
Ile realnie wyniósłby koszt sprowadzę ja auta z silnikiem 2.5 l kupionego w granicach 6500$ ? Robię wyliczenia kalkulatorem to wychodzi mi około 46 tys ale jeszcze akcyza, płaci się ja od ceny zakupu czy wartości auta już po innych opłatach ?



Płaci się za opinie rzeczoznawcy, inaczej się nie opłaca :) , a rzeczoznawca umknie np 250zl


Ostatnio edytowano N, 2 lut 2020, 08:15 przez popielasty, łącznie edytowano 1 raz
Cytowanie zbyt długiego fragmentu wypowiedzi (regulamin, pkt 5.6).


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 573 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 20  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.