Teraz jest Pt, 26 kwi 2024, 09:19

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 839 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 28  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt, 30 sie 2019, 06:22 
Bywalec
Offline
Od: 13.05.2015
Posty: 370
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: podlaski
Panowie czyż nie lepiej koledze przejąć bez odstepnego mój leasing (wyjdzie 83netto z wszelkimi kosztami bo zanim co październik wskoczy) zamiast szukać kłopotów po komisach.auto pewne,3 lata młodsze. Dać teraz te auto z ogłoszenia do leasingu wyjdzie 90tys. Przepraszam Matheo musiałem :wink: ale jeśli szukasz takiej Mazdy w dieslu podejmujesz własnie nieracjonalną decyzję i to samo bym napisał gdyby ktoś inny tu oferował taką Mazdę .Moja jest z 24.01.18r rejestracja na gwarancji fabrycznej przedłużonej!!!! Ps. pierwszy wątek w dziale sprzedam

-- Dodano: 30 sierpnia 2019, o 07:22 --

A jak ci nie pasuje moja sztuka to patrz na forum.napisz w dziale kupie info itp itd. Nie jest latwo dzisiaj o pewną sztukę trzeba szukać od 1 właściciela bezpośrednio


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 30 sie 2019, 08:25 
Nowicjusz
Offline
Od: 16.10.2016
Posty: 39
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Cześć Matheo2200. Poślij mi adres e-mail to podrzucę Ci zdjęcia mojej.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 30 sie 2019, 09:50 
Świeżak
Offline
Od: 21.08.2019
Posty: 17
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: świętokrzyski
Wysłałem na priv :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 30 sie 2019, 13:11 
Nowicjusz
Offline
Od: 16.10.2016
Posty: 39
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Ok.odeslalem


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 30 sie 2019, 19:33 
Wstydliwy
Offline
Od: 30.08.2019
Posty: 1
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: małopolski
Witam zgromadzonych, na forum jestem nowy, świeżutki. Od pewnego czasu rozpocząłem poszukiwania nowego samochodu, moja jazda dzienna to 5-10km po mieście, na większe trasy raz dwa na miesiąc. Wybór padł początkowo na Mazdę 3 rok 15/16 ale kuzyn ma już pare lat M6 2.0 165km i po prostu się w niej zakochałem. Pytanie moje brzmi do Was szanowni użytkownicy co byście powiedzieli, doradzili - budżet ok. 65tys, celuję rocznikowo w 2013/14rok, moją uwagę zwróciła ta czarnulka. Pozdrawiam https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-6-f ... C56Pg.html


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 13 sty 2020, 17:21 
Adept
Offline
Od: 12.01.2020
Posty: 125
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Witam

Za pare dni jade ogladac Mazde 6 skyactiv G GT-M 165 PK w kombi i szczerze mowiac nie jestem pewny czy posiada max wersje wyposazenia .

Auto posiada :

- skorzana czarna tapicerke z elektryczna regulacja
- czujniki parkowania przod + tyl
- podgrzewane siedzenia z przodu
- kamere cofania
- naglosnienie Bose

Czy jest to jest odpowiedni polskiej wersji Sky Passion ?

Auto od 1 wlasciciela serwisowane w tym samym salonie Mazdy .

Auto z przebiegiem 50 k km uzywane jako 2 auto w rodzinie ( serwis by robiony co 10 K km )

Na co powinieniem zwrocic uwage podczas ogladania auta ?

Czy przy serwisie 60 k km czekaja jakies drogie wymiany ?

Z gory dziekuje za wszelkie informacje.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 14 sty 2020, 11:02 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1526
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Z którego roku? Po 2 lifcie? Z rynku krajowego czy nie? Bo wersje wyposażenia różnią się w różnych krajach Europy.
Przegląd po 60 tys/3 latach jest chyba tzw. małym przeglądem, czyli olej i filtry.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 14 sty 2020, 20:17 
Adept
Offline
Od: 12.01.2020
Posty: 125
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Luke auto z 2014 wiec Mazda III - auto z Holandii .


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 14 sty 2020, 20:26 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1526
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
No to nie pomogę, moje jest z końca 2016, po 2 lifcie i z rynku krajowego.


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Wt, 14 sty 2020, 22:04 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
benyrac, wg tego co piszesz to jest to wersja b.bliska SkyPassion z kraju...

Co do tego na co uważać, to przede wszystkim podwozie, czy ruda nie łapie...
Sprawdzić składanie lusterek, stabilność fotela kierowcy i utrzymanie skóry na nim...
Sprawdzić montaż tunelu środkowego, bo w wielu egzemplarzach lata, bo dwoma śrubami nie chwycili...
Sprawdzić czy podnośniki klapy tylnej nie skrzypią przy otwieraniu...
Podczas jazdy być uczulonym na bicie kół podczas jazdy i tarcz przy hamowaniu...
Zwrócić uwagę na wyciszenie i EUS (Efekt Uchylonej Szyby)

Na koniec z miną eksperta powąchać olej na bagnecie i stwierdzić, że coś benzyną pachnie...

Generalnie ciężko coś znaleźć z poważniejszych możliwych wad, więc może na którejś z powyższych uda się zbić cenę... :P

A tak na poważnie, to jak nie strzelony to powinien służyć bezawaryjnie...

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Wt, 14 sty 2020, 22:08 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 20.01.2013
Posty: 389
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: opolski
Jeżeli chodzi o auto z NL to jest tu paru ludzi którzy mieszkają w NL
Ja używam aplikacji kenteken informatie na telefon , możesz sprawdzić w niej kiedy auto ma apk wpisując nr rejestracyjne.
Ale było tez cos takiego jak NAP garantie, niech diler mazdy wystawi.
W NL każdy servis jest dokumentowany stanem licznika to poproś właściciela o wydruk.
Możesz podjechać z autem do warsztatu gdzie wydają apk i niech go przeczepie powiec ze chcesz go sprawić przed kupnem bodajże 60€ zapłacisz.
Ja jak brałem GH z salony MAzdy używana w NL to gościu wszystko sam załatwiał nawet wpisanie w dowód rejestracyjny nigdzie nie musiałem jechać i ubezpieczenie, co prawda drogie mieli potem zmieniłem na inna firmę.
A jeżeli chodzi o przeglądy to ja bym zrobił podstawowe wszystkie oleje i filtry, przejedz się autem jeszcze sprawdź wygląd hamulców.
Achsa u mnie była jeszcze taka opcja ze dopłacę 600€ i salon wymienia wszystko a mi przedłużają gwarancje na pół roku, i dają auto zastępcze, wiem bo skorzystałem później z tej oferty i cos padło w nim . Ale szczegółów nie pamiętam. Jeżeli tym autem będziesz dalej w NL jeździł to myślę ze salon dobrze cię potraktuje, a jeżeli od razu auto przygotowane na exsport to weź kogoś kto się zna na mechanice i blacharce (sprawdzi grubość lakieru). Te na eksport stoją długi czas w ala salonach i nie wiadomo co im dolega.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 15 sty 2020, 09:36 
Adept
Offline
Od: 12.01.2020
Posty: 125
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
14 stycznia 2020, o 22:04 gzesiolek napisał(a):
benyrac, wg tego co piszesz to jest to wersja b.bliska SkyPassion z kraju...

Na koniec z miną eksperta powąchać olej na bagnecie i stwierdzić, że coś benzyną pachnie...

Generalnie ciężko coś znaleźć z poważniejszych możliwych wad, więc może na którejś z powyższych uda się zbić cenę... :P

A tak na poważnie, to jak nie strzelony to powinien służyć bezawaryjnie...


Dziekuje za uwagi - bede je miec na uwadze.

Basyl Wlasciciel w styczniu tego roku zrobil kolejny serwis ( plyn hamulcowy ,filtr oleju , olej 0w20 skyactiv, filtr kabinowy, piora wycieraczek )+ nowe APK na 2 lata ( przeglad techniczny ).

Na wszystkie przeglady posiada faktury itp

To wszystko powoduje ze obawiam sie ze moze byc jakis haczyk dlatego bede je sprawdzal w firmie ktora zajmuje sie sprawdzaniem aut przed zakupem ( chce miec pewnosc ze auto nie mialo zadnego wypadku ani nie bylo malowane itp )

Psss
Jak znalesc wlascicieli Mazdy 6 ktorzy mieszkaja w NL ? :wink:


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 15 sty 2020, 19:27 
Bywalec
Offline
Od: 31.05.2015
Posty: 346
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Co w tym podejrzanego, że zrobił kolejny przegląd w styczniu? Nie sprzedał auta a ono musiało mieć przegląd więc go zrobił. To cebulaki kombinują jak mogą by urwać złotóweczkę gdzie się da i nic nie robić przed sprzedażą a później irytują się, że nikt nie chce kupić bo głupoty nie robione są.
Przed niedawną sprzedażą auta wydałem spore pieniądze by wszystko w aucie doprowadzić do jak najlepszego stanu tak by pierwszy oglądający kupił i jak już ten pierwszy oglądacz się pojawił bo bez stęknięcia kupił od razu


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 15 sty 2020, 20:15 
Adept
Offline
Od: 12.01.2020
Posty: 125
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
15 stycznia 2020, o 19:27 Rysiek napisał(a):
Co w tym podejrzanego, że zrobił kolejny przegląd w styczniu? Nie sprzedał auta a ono musiało mieć przegląd więc go zrobił. To cebulaki kombinują jak mogą by urwać złotóweczkę gdzie się da i nic nie robić przed sprzedażą a później irytują się, że nikt nie chce kupić bo głupoty nie robione są.


Przeglad byl do lutego 2020 wiec mial jeszcze kilka tyg jednak zainwestowal jakies 500 e ( tyle wyniosla ostatnia faktura za przeglad okresowy + przeglad techniczny ) wiec wydaje mi sie ze bylo to zrobione po to aby kolejny wlasciciel byl pewny auta i szybciej auto znalazlo nabywce ;)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 8 lut 2020, 18:41 
Wstydliwy
Offline
Od: 08.02.2020
Posty: 5
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Witam rozważam zakup Mazdy 6 z rocznika 2015/2016 silnik 2.0 benzyna i chciałem się dowiedzieć od was jak jest z Mazdami z tych roczników? Czy problemy z krzywiącymi się tarczami są już rozwiązane? I jak sprawa z korozją czy są jakieś miejsca na podwoziu lub nadwoziu gdzie pojawiają się już jakieś pierwsze oznaki? A także jak z tym silnikiem czy lubi sobie trochę wypić oleju? Wszelkie dodatkowe informacje o awaryjności mile widziane :) Pozdrawiam


Ostatnio edytowano So, 8 lut 2020, 18:41 przez popielasty, łącznie edytowano 1 raz
Połączono z istniejącym tematem. Proszę przed zakładaniem nowych tematów sprawdzić czy nie istnieje już odpowiedni.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 8 lut 2020, 20:34 
Adept
Offline
Od: 12.01.2020
Posty: 125
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
8 lutego 2020, o 18:41 Bartekxyz napisał(a):
I jak sprawa z korozją czy są jakieś miejsca na podwoziu lub nadwoziu gdzie pojawiają się już jakieś pierwsze oznaki?
Kilka tyg temu kupowalem Mazde 6 z 2014 roku i od spodu zero rdzy ...

Rdza to chyba wystepowala w modelu sprzed 2012 roku :wink:


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 8 lut 2020, 22:34 
Wstydliwy
Offline
Od: 08.02.2020
Posty: 5
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Wcześniej miałem GH z 2008 i tam np nie miałem problemów z korozją ale ciekaw jestem właśnie jak jest w rocznikach o które pytam bo nie zawsze chyba to jest reguła ale z tego co czytałem trochę forum to trochę wad obecne modele mają które były już w GH np falująca maska albo problem z fotelem na który była akcja serwisowa ale ogólne dobrze wspominam moją GH dlatego rozważam ponowny zakup Mazdy z roczników 2015/2016


Ostatnio edytowano So, 8 lut 2020, 22:34 przez popielasty, łącznie edytowano 1 raz
Nie cytujemy poprzedniego postu (regulamin, pkt 5.6).


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: N, 9 lut 2020, 13:13 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Bartekxyz, tarcze nieco mniej się krzywią w poliftach, ale nadal przy mocnym korzystaniu, należy spodziewać się kłopotów.
Ew. dobierać tarcze i klocki wg rad z odpowiedniego wątku lub zainwestować ponad 3k PLN w BBK z Renault RS (też dostępne info na forum)...

Wszystko zależy jak dynamicznie jeździsz i jak traktujesz hamulce, ja mam prawie 5lat jedne tarcze i po 70k km jeszcze nie biją...

Co do rdzy to podwozie do dokładnego sprawdzenia... Generalnie nie jest źle i rdza jest bardziej mitem netowym wynikającym z historii z pierwszą generacją 6 i 3, no ale każdy egzemplarz przy zakupie lepiej sprawdzić niż później mit ten pielęgnować...

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 9 lut 2020, 20:22 
Wstydliwy
Offline
Od: 08.02.2020
Posty: 5
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Ok a jak sprawdza wygląda silnikowo? Są tak samo bezawaryjne jak te w GH? I jeszcze jedno pytanie co jeśli nie Mazda oczywiście kasowo w tych okolicach?


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: N, 9 lut 2020, 23:32 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Bartekxyz, generalnie silnikom benzynowym jak na razie nic się nie dzieje, żadnych wtop, wad, powracających problemów...
Zresztą jak poczytasz forum to dojdziesz do wniosku, że Mazda GJ ma tak naprawdę trzy problemy:
1) wyciszenie, zwłaszcza EUS,
2) wspomniane przez Ciebie bijące tarcze hamulcowe,
3) padające mechanizmy składania lusterek...

Do tego słaby lakier ( i wygląda na to, że z każdym liftem gorszy) i w sumie z rzeczy nagminnie się powtarzających tyle... No może jeszcze niedoładowane aku i nie działający istop...

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 10 lut 2020, 14:23 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.06.2015
Posty: 517
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: łódzki
Witam.
Niedoładowane aku to raczej nie wina samego auta co użytkowników.
Pozdrawiam

_________________
Pierwsza Madzia sprzedana, druga to: Madzia 6 GL kombi Snowflake White.
Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Pn, 10 lut 2020, 14:55 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 15.07.2017
Posty: 2287
Rok produkcji: 2014
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Zbyk no ja bym tu dyskutował :) obserwuję wątek z akumulatorem i przecieram oczy, dla mnie problemem jest ieloop, a raczej ta cała architektura pod to (sposób ładowania przez alternator). W autach które tego nie mają problem raczej nie występuje.

_________________
Mazda CX-5 2.2 AT SkyActiv-D AWD, SkyPassion, 2014r, przebieg ~328000km. <urodziny>

Polecany specjalista od silnika 2.2 SkyActiv-D (SH01) oraz elektryki GJ/GL (AA+CP, naprawa LED i inne)-> viewtopic.php?p=354752#p354752


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 11 lut 2020, 08:54 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 16.04.2014
Posty: 718
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Ja problemu z aku nie zaobserwowalem. Jedna 6tka ma 6 lat, druga dwa i wszystkie systemy dzialaja poza istopem, ktory w jednej wylaczony jest permanentnie, z w drugiej wylaczam jak nie zapomne.

_________________
był:
- Rover 420 SDi,
- Focus mk2 2.0 TDCi.
- Mazda 6 Kombi 2.0 165KM e-loop (2014),
Jest:
- Mazda 6 Sedan 2.0 165KM e-loop (2017/18),
- Mazda CX-5 2.0 165KM 6MT (2020/21).
„Płynie się zawsze do źródeł, pod prąd, z prądem płyną śmiecie”.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 17 lut 2020, 22:05 
Wstydliwy
Offline
Od: 06.01.2020
Posty: 1
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: warmińsko-mazurski
Witam was serdecznie umieszczam tutaj swój pierwszy wpis jestem chce kupić.
mazdę 6 skyactiv-g I-ELOOP 165 KM GT-M sedan i czytam trochę o mazdach tylko kurcze nie wiem co oznacza ten skrót GT-M? Czy jest w stanie ktoś mi to wyjaśnić?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 20 lut 2020, 09:09 
Adept
Offline
Od: 12.01.2020
Posty: 125
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
17 lutego 2020, o 22:05 tomas2026 napisał(a):
mazdę 6 skyactiv-g I-ELOOP 165 KM GT-M sedan i czytam trochę o mazdach tylko kurcze nie wiem co oznacza ten skrót GT-M? Czy jest w stanie ktoś mi to wyjaśnić?


Witam,

Wg mnie GT-M to oznacznie Mazdy na rynek niemiecki ( w PL sa inne nazwy wyposazenia a w De inne ).


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 20 lut 2020, 13:31 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 11.03.2014
Posty: 940
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: opolski
Przymierzam się do sprzedaży mojej Mazdy 6. Auto jest piękne ale muszę się rozstać Czy możecie mi pomóc w jej wycenie? Kupiona z salonu przeze mnie, 2014r Kombi, manual, Skypassion, 2.0, kolor Soul Red, 73 tys, oczywiście pełen serwis w ASO MT Osiny, wszystkie akcje serwisowe, bardzo zadbane, jedna szkoda parkingowa - wymienione tylne drzwi, oczywiście w ASO + dodatkowo opony zimowe na felgach aluminiowych 17 + belki Thule.

https://www.motostat.pl/member/vehicles/stats/id/67246

Obrazek

Nie jest to jeszcze oferta sprzedaży.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Cz, 20 lut 2020, 14:04 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
tatahani, wyszedłbym od 54k PLN dołożył do tego ekstrasy, które dodajesz lub uważasz za wyróżniającą Twoją ofertę, dodać min. 10% na negocjacje i wyjdzie pewnie cena wywoławcza ok. 63-64k PLN...

6latek ma... więc 45% ceny wyjściowej powinieneś wziąć...

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 20 lut 2020, 22:54 
Amator
Offline
Od: 13.01.2015
Posty: 89
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Sprzedałem w zeszłym tygodniu M6 z tym samym silnikiem i wersją wyposażenia i podobnymi dodatkami, ale z 2015 roku. Przebieg 80 tys. Sprzedawałem przez 2 miesiące. Miałem w pierwszym miesiącu dwóch zdecydowanych klientów za 72-73 tys, ale transakcje nie doszły do skutku głównie przez brak mojego czasu i dyspozycyjności. Ostatecznie pod koniec byłem już tym zmęczony i sprzedałem za 68 tys. brutto na FV 23%, co stanowiło 57% wartości fakturowej i 55,5% katalogowej. Gdyby mi się chciało jeszcze przez kilka tygodni pomęczyć, to 69-70 tys. było realne do wyciągnięcia. Co raz więcej było ofert sprzedaży poniżej 70 tys. w innych ogłoszeniach. Uważam, że wychodzenie z ceną za 2014 rok powyżej 60 tys zł jest trochę bez sensu, najlepiej się jednak samemu przekonać. Przed lift będzie trudniej sprzedać. W środku to jednak dwa różne samochody. Wydaje mi się, że realnie możesz otrzymać 54-56 tys. Oczywiście może uda Ci się sprzedać drożej, ale trzeba do tego mieć trochę szczęścia lub dużo czasu na czekanie. Przewidzieć kupującego jest dość trudno.


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Pt, 21 lut 2020, 08:48 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
semp sprzedałeś za 68tys PLN auto tylko o 1 rok młodsze, z większym przebiegiem (ok poliftowe, ale wg mnie tylko ostatni lift ma zawsze bonus do ceny, zwłaszcza tak widoczny jak w Maździe), więc nie rozumiem z góry zakładania, że za więcej niż 56tys PLN nie sprzeda...
Skoro przez pierwsze 5lat straciło Ci auto ok 10tys PLN rocznie ( i to nie biorąc pod uwagę, że spadek wartości nie jest liniowy), dlaczego w 6 roku miałoby spaść ponad 12tys. PLN?

Wg mnie 54-56k PLN to taka cena wyjściowa (najmniejsza możliwa wartość, gdzie będzie kolejka handlarzy chętnych z ceną 50-55k) i spokojnie można celować w 60k PLN jako tą po negocjacjach...
Wg mnie znajdzie się kupiec... Nawet tutaj na forum by się pewnie znalazł... Zwłaszcza biorąc pod uwagę cenę nowej...

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 21 lut 2020, 08:58 
Adept
Offline
Od: 12.01.2020
Posty: 125
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
20 lutego 2020, o 13:31 tatahani napisał(a):
Przymierzam się do sprzedaży mojej Mazdy 6. Auto jest piękne ale muszę się rozstać Czy możecie mi pomóc w jej wycenie? Kupiona z salonu przeze mnie, 2014r Kombi, manual, Skypassion, 2.0, kolor Soul Red, 73 tys, oczywiście pełen serwis w ASO MT Osiny, wszystkie akcje serwisowe, bardzo zadbane, jedna szkoda parkingowa - wymienione tylne drzwi, oczywiście w ASO + dodatkowo opony zimowe na felgach aluminiowych 17 + belki Thule.


Witam,

Kilka tyg temu kupilem podobna Mazde 6 z 2014 jednak z przebiegiem 53 k km za ok 17 k euro.

Ceny w NL sa wyzsze o ok 2 K euro dlatego uwazam ze cena 60-62 k zl to dobra cena wyjsciowa :wink:


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 839 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 28  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.