Teraz jest Pt, 10 maja 2024, 10:19

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1300 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 44  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr, 21 gru 2016, 22:00 
Adept
Offline
Od: 19.08.2016
Posty: 144
Rok produkcji: 2003
Generacja: I
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Comfort
Mi przedluzeniu oc w pzu rowniez cena z kosmosu. Wypowiedzialem umowe. Kolejne auto i nowa polisa i pzu najtaniej...


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 23 gru 2016, 14:00 
Wtajemniczony
Offline
Od: 16.12.2015
Posty: 180
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Mi wyszło przy przedłużeniu u agenta w Proamie, 2950 (OC+AC(ASO)+NNW) dla 2,5 latka.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 23 gru 2016, 15:44 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 23.03.2015
Posty: 231
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
nowe auto cena netto 121500
Koszt ubezpieczenia w PZU wyniesie ok. 4285zł

Pakiet zawiera:
- OC obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej
- AC : zniesiony udział własny w szkodach, wykupiona amortyzacja części ( zawsze zagwarantowane nowe i oryginalne części ), utrzymanie sumy ubezpieczenia przez 12 miesięcy, szkody częściowe nie pomniejszają sumy ubezpieczenia,
- NNW 10.000zł w razie szkody osobowej kierowca i pasażerowie otrzymają dodatkowe odszkodowanie do kwoty 10.000zł
- Assistance Polska

Oferta ubezpieczenia jest ważna do końca roku. W styczniu uaktualnię ofertę. Koszt ubezpieczenia Gap na 3 lata ( gap fakturowy ) wyniesie 1200zł ( również uaktualnię ofertę w nowych roku i prześlę ogólne warunki ).


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 23 gru 2016, 21:39 
Prawie fanatyk
Offline
Od: 01.11.2013
Posty: 2163
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
Z końcem stycznia 2017 kończy mi się ubezpieczenie. Oczekuję podpowiedzi, może ktoś ma upatrzonego i pewnego ubezpieczyciela w Warszawie, którego mógłby polecić. Interesuje mnie kompletne ubezpieczenie, możliwie najpełniejszy zakres lecz w sensownej cenie.

_________________
Nie odkładaj do jutra tego, co możesz zrobić pojutrze!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 27 gru 2016, 10:28 
Wstydliwy
Offline
Od: 15.12.2016
Posty: 8
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Warta koszt samochodu 145 tys pelen pakiet 3490 zł


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 27 gru 2016, 10:31 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 17.03.2016
Posty: 1029
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Samochód w leasingu czy prywatnie?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 27 gru 2016, 10:57 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 02.10.2016
Posty: 479
Rok produkcji: 2019
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: podkarpacki
Pani z Raiffeisen Leasing udało się wynegocjować dla mnie pełen pakiet za 3044 zl od kwoty brutto (prawie 148, bo jeszcze powłoka) w pzu. Niestety, ale okazało się, że na drugim samochodzie, którego jestem współwłaścicielem była szkoda na OC w 2015, o której nie wiedziałem i docelowo zapłaciłem 5434.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 27 gru 2016, 20:01 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 09.02.2016
Posty: 284
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Czy znacie w Krakowie lub okolicach sensownego brokera ubezpieczeniowego? Może być namiar na priv. Dzięki! :)

_________________
Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 27 gru 2016, 21:28 
Prawie fanatyk
Offline
Od: 01.11.2013
Posty: 2163
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
szuki napisał(a):
Samochód w leasingu czy prywatnie?

Prywatnie.

_________________
Nie odkładaj do jutra tego, co możesz zrobić pojutrze!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 28 gru 2016, 13:44 
Świeżak
Offline
Od: 17.12.2016
Posty: 22
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyMotion
Region: mazowiecki
3 tygodnie temu niestety i moja 6 GJ , zaparkowana na parkingu w stolicy, odjechała w nieznanym kierunku :sad: :sad: :sad: :sad: . Ciężko było to przeżyć ale po tym jak się otrząsnąłem zacząłem walczyć o wypłatę odszkodowania(całe szczęście miałem AC) Niestety rzeczoznawca obniżył znacznie wartość auta i choć w marcu było one warte 85 tys. to teraz chce mi wypłacić zaledwie 74 tys. :idea: :idea: :idea:

Co napisać w piśmie do ubezpieczyciela?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 28 gru 2016, 18:12 
Bywalec
Offline
Od: 23.02.2016
Posty: 439
Rok produkcji: 2016
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
który rocznik, jaka wersja?
85 marzec, a 74 grudzień, to masz 1200 utraty miesięcznie, co jest w miarę adekwatne do tego, po ile się je wystawia po 1,2,3 latach użytkowania.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 29 gru 2016, 07:41 
Świeżak
Offline
Od: 17.12.2016
Posty: 22
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyMotion
Region: mazowiecki
Wystąpiłem do firmy ubezpieczeniowej aby wyceniła wartość samochodu, tak bym go rzeczywiście posiadał. Niestety wartość bardzo podobna więc zapewne dużo nie zdziałam ale będę walczył dalej.

@wasyllinio Skymotion 2014r.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 29 gru 2016, 11:15 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 23.11.2016
Posty: 184
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: pomorski
Obecnie posiadam ubezpieczenie w warcie, które kończy się 25.01.17. Samochód wyceniony był na 74k a za ubezpieczenie płaciłem 2700. Chcąć przedłużyć przedstawili mi ofertę za 3650 i wycenili wóz na 56k :arrow: . Rozkminiałem dalej i dostałem propozycję z generali. Wartość wozu wycenili na początku na 74k co było trochę dziwne. Jakby w ogóle nie stracił na wartości :lol: Po małej korekcie wyszła wartość 70k i przedstawili dwa warianty. Pakiet super europa ass za 2928 i pakiet super bez euro ass za 2833. Zdecydowałem się na pierwszą opcję. Różnica nieznaczna. Dodam, że przy wartości pojazdu 56k w generali zapłaciłbym 200pln mniej jednak nie ma co zaniżać wartości samochodu dla kilku stów składki.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 1 sty 2017, 02:23 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 07.11.2013
Posty: 2285
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: pomorski
Na dobry początek:

Od Nowego Roku roku wysokość sum gwarancyjnych (SG) w obowiązkowych ubezpieczeniach komunikacyjnych OC zostanie zwiększona – taką decyzję podjęła Komisja Europejska (KE).

Od 1 stycznia 2017 roku minimalna suma gwarancyjna w przypadku szkody na osobie wzrośnie do 1,22 mln euro na jednego poszkodowanego oraz do 6,07 mln euro na jedno zdarzenie drogowe. W przypadku szkody materialnej SG wzrośnie do 1,22 mln euro na jedno zdarzenie szkodowe, niezależnie od liczby poszkodowanych. Obecnie wysokość minimalnych SG wynosi: w przypadku szkody na osobie – 1 mln euro na jednego poszkodowanego i 5 mln euro na jedno zdarzenie drogowe, zaś w przypadku szkody materialnej – 1 mln euro na jedno zdarzenie szkodowe, niezależnie od liczby poszkodowanych.

– Celem ustalonych wysokości sum gwarancyjnych jest zapewnienie sprawcy zdarzenia drogowego, że zakład ubezpieczeń uwolni go do ciężaru wypłaty świadczenia do wysokości sumy gwarancyjnej określonej w umowie ubezpieczenia, poszkodowanemu – uzyskania odszkodowania lub świadczenia ubezpieczeniowego do kwoty określonej w umowie, zaś zakładom ubezpieczeń – przewidywalności co do zobowiązań, a co za tym idzie – właściwego zarządzania powierzonymi mu środkami osób ubezpieczających – wyjaśnia Mariusz Wichtowski, prezes zarządu Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

Komisja dostosowuje wysokość minimalnych sum gwarancyjnych na podstawie Dyrektywy 2009/103/WE ws. ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej za szkody powstałe w związku z ruchem pojazdów mechanicznych i obowiązku ubezpieczenia takiej odpowiedzialności. Zgodnie z art. 9 ust. 2 jednym z zadań KE jest waloryzowanie kwot określonych w Dyrektywie zgodnie z aktualną stopą inflacji. Raz na 5 lat organ dokonuje przeglądu kwot w celu uwzględnienia zmian w europejskim wskaźniku cen konsumpcyjnych obejmującym wszystkie państwa członkowskie i publikowanym przez Eurostat.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 10 sty 2017, 10:01 
Nowicjusz
Offline
Od: 22.07.2013
Posty: 51
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
U mnie przy przedłużaniu także dostałem oferty z kosmosu (oferty full):

PZU - 9 191,00 zł
Warta - 6 917,00 zł

Miałem 2 szkody w 2015, w poprzednim roku po uwzględnieniu tych szkód miałem składkę 3500zł. Czyli wzrosło 100% !!!

Dzwonili ode mnie z Liberty i składka to 3000zł, Aviva - 2800. Muszę się jednak wczytać jaka jest w nich wartość auta, w PZU to ok 77 tys. (Mazda 6 2013 SkyEnergy)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 10 sty 2017, 10:06 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 17.03.2016
Posty: 1029
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
W liberty pamiętaj, żę po 3 roku rozpozczniesz ubezpieczenie to naprawdy nie będę już na oryginalnych częściach samochodu.... Przeczytaj warunki dotyczące "warsztatu plus".


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 10 sty 2017, 10:28 
Nowicjusz
Offline
Od: 22.07.2013
Posty: 51
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Fakt, nie wczytywałem się w OWU. Na pierwszy rzut oka wygląda, że części oryginalne. Pomyliłem liberty z Axa.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 10 sty 2017, 10:31 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 17.03.2016
Posty: 1029
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
patronx napisał(a):
Pomyliłem liberty z Axa.

Liberty i Axa to teraz to samo... Jedynie inne produkty pod inną marką.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 10 sty 2017, 10:45 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 23.03.2015
Posty: 231
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
takie oferty dostalem na nowe auto
T.U. Benefia/T.U. Compensa


suma ubezpieczenia 148 830,00 zł brutto
składka 4 150,00 zł

Pakiet zawiera:
- OC obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej
- AC : zniesiony udział własny w szkodach, wykupiona amortyzacja części ( zawsze zagwarantowane nowe i oryginalne części ), utrzymanie sumy ubezpieczenia przez 12 miesięcy, szkody częściowe nie pomniejszają sumy ubezpieczenia, dodatkowe ubezpieczenie szyb
- NNW 30.000zł w razie szkody osobowej kierowca i pasażerowie otrzymają dodatkowe odszkodowanie do kwoty 30.000zł
- Assistance Polska i Europa z autem zastępczym na 3 dni w razie awarii i wypadku. Pojazd odholowany zawsze do najbliższego autoryzowanego serwisu Mazda.


Lub T.U. Generali

suma ubezpieczenia 148 830,00 zł brutto
składka 4 166,00 zł

Pakiet zawiera:
- OC obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej
- AC : zniesiony udział własny w szkodach, wykupiona amortyzacja części ( zawsze zagwarantowane nowe i oryginalne części ), utrzymanie sumy ubezpieczenia przez 12 miesięcy, szkody częściowe nie pomniejszają sumy ubezpieczenia,
- NNW 3.000zł w razie szkody osobowej kierowca i pasażerowie otrzymają dodatkowe odszkodowanie do kwoty 3.000zł
- Assistance Polska i Europa z autem zastępczym na 3 dni w razie awarii i wypadku. Pojazd odholowany zawsze do najbliższego autoryzowanego serwisu Mazda.


jak na razie nie dostalem zadnej oferty z salonu
odbior po 20 stycznia


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 10 sty 2017, 10:58 
Nowicjusz
Offline
Od: 22.07.2013
Posty: 51
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Tak, Liberty = Axa. W PZU prawdopodobnie tak nabiło, bo dostałem full pack ze wszystkim, ale pewnie nawet po rezygnacji z części dodatków byłoby sporo. PZU zawsze ceniłem za bezproblemowość z wypłacie odszkodowań. Będę celował w większą firmę, z doświadczenia wiem, że wtedy może to się zwrócić w przyszłości.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 10 sty 2017, 12:26 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2016
Posty: 1068
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: wielkopolski
Popieram. Miałem do poprzedniego auta pakiet 5-letni w PZU. Było kilka drobnych szkód likwidowanych z AC, wszystko bez problemu. Auto zostawione w serwisie i odebrane gotowe. Nic mnie nie interesowało. Po tych pięciu latach skończył się leasing i ubezpieczyłem auto w AXA. Szkoda jedna nie z mojej wini likwidowana z AC, a po ustaleniu sprawcy z regresem do OC sprawcy abym nie miał szkód na siebie. To była droga przez mękę. Naprawa oderwanego zderzaka zajęła miesiąc choć ASO sprowadziło części w tydzień i było w stanie zrobić to w dwa maks. trzy dni.

Zaczęło się od dziesiątek stron dokumentów do wypełnienia przy samym zostawieniu auta w ASO. Dwa dni później zadzwoniła do mnie Pani z AXA proponując 3500 PLN od ręki, oczywiście nie zgodziłem się. Powiedziałem, że skoro mam auto ubezpieczone w wariancie serwisowym, częściami oryginalnymi bez amortyzacji (oczywiście odpowiedni wzrost skłądki bo to są u nich opcje dodatkowe) to tak chcę to mieć naprawione. No to oni się na mnie obrazili i stwierdzili, że w wycenę z ASO (jak się później dowiedziałem 8300) nie wierzą i wyślą rzeczoznawcę, który ma 7 dni na inspekcję uszkodzeń. Oczywiście zjawił się 7-ego dnia aby przypadkiem mi zbyt szybko auta nie naprawili - widocznie liczyli, że się złamię. Rzeczoznawca potwierdził, zaczęła się naprawa, dostali kosztorys szczegółowy na którym widniała pozycja "zaślepki do spryskiwaczy reflektorów". Oni uparcie uważali, że można zamontować stare i nie możliwe aby przy takim uszkodzeniu się połamały. Korespondowali z ASO odpowiadając w najpóźniejszych możliwych terminach aż w końcu po kolejnych kilku dniach wysłali rzeczoznawcę na kolejną inspekcję. Dopiero po niej ASO mogła skończyć pracę, co zajęło im kilkadziesiąt minut i auto było gotowe do odbioru.

Ostatni bój stoczyłem o VAT. Chcieli wypłącić mi odszkodowanie w kwocie netto, a później netto + 50% VAT usiłując mi wmówić, że takie są wymogi prawa podatkowego bo przecież ja sobie ten VAT mogę odliczyć. Nie dałem się nabrać, auto ubezpieczone od kwoty brutto, składka wyliczona od kwoty brutto to mają wypłacić kwotę brutto, a FV to ja wówczas nawet księgować nie muszę. Oczywiście też się opierali, nie chcieli przelać pełnej kwoty serwisowi, a auto stało i czekało na odbiór.

Nie polecam AXY! Do brania składek i automatycznego przedłużania umowy są pierwsi ale do wypłaty odszkodowań ostatni - robią wszystko aby klienta zniechęcić do naprawy w ASO i zmusić do przyjęcia gotówki wg ich wyceny, która jest dwukrotnie niższa od wyceny ASO.

Mazdę6 też ubezpieczyłem w PZU - na tle innych to jednak porządna firma wbrew złośliwemu rozwinięciu nazwy z jakim pewnie też się spotkaliście.

_________________
Pozdrawiam,
Jordan
https://skyisthelimit.aero


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 10 sty 2017, 17:12 
Wstydliwy
Offline
Od: 30.10.2016
Posty: 5
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: śląski
Wysyłając zapytanie do dealera w sprawie ubezpieczenia dostałem taką informację:

PZU S.A.: 4476 zł

Generali: 4385 zł
Generali + Auto Szyba: 4763 zł

Podejrzewam, że jest to opcja all risk.
Dodam, że prawko mam od 8 lat, niestety tak wyszło, że nie mam w ogóle zniżek OC/AC.
Wydaje mi się, że lepszej opcji nie dostanę w innych TU - jak myślicie?
Z rankomatu wylicza coś koło 6-7k :/


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 11 sty 2017, 08:09 
Świeżak
Offline
Od: 18.09.2013
Posty: 33
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Ja dostałem taką samą ofertę z PZU mimo że zniżki mam.
W Generali wychodzi 3600 zł.
Ostatecznie muszę wziąć ubezpieczenie wraz z leasingiem. Hestia 3852zł przy cenie auta 133500 zł.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 11 sty 2017, 22:43 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 11.06.2016
Posty: 196
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Ja bez zniżek dostałem oferty od 3% w Compensie do 15000 (piętnastu!!!) w PZU.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 12 sty 2017, 22:38 
Nowicjusz
Offline
Od: 22.07.2013
Posty: 51
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Mi na obecną chwilę najtaniej wychodzi w Compensie oraz Axa, od 3100 -> 3500. Jedna szkoda z AC w 2015. PZU w tym roku mocno pojechali więc bez bólu z nich zrezygnuję.


Ostatnio edytowano Cz, 12 sty 2017, 22:38 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz
Poprawiono błędy ortograficzne. Proszę przestrzegać regulaminu (regulamin, pkt 4).


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 13 sty 2017, 16:47 
Prawie fanatyk
Offline
Od: 01.11.2013
Posty: 2163
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
Moje tegoroczne doświadczenia w zakresie poszukiwań najlepszego ubezpieczenia (od 31.01 br) wyglądają jak poniżej.
Założenie było następujące:
1. Wartość auta nie mniej niż 80.000 zł oraz stała suma ubezpieczenia przez pełne 12 m-cy
2. Likwidacja szkody w ASO Mazdy i na częściach oryginalnych
3. Brak redukcji sumy ubezpieczenia
5. Brak udziałów własnych
6.Amortyzacja części zniesiona
7. Assistance - w miarę pełnym zakresie zarówno na Polskę, jak i zagranicę. W tym samochód zastępczy na min 7 dni

WYNIKI:

- Hestia przy wartości auta 73.333 zł brutto polisę wyceniła na 5.350,-zł
- Generali wartość 80.000,-zł polisa o wartości 5.404,-zł
- PiZetJu suma ubezpieczenia najwyższa 83.375,-zł zaś składka wyceniona na 5.260,-zł
- Allianz przy wartości auta 70.000-zł składkę wycenił na 5.841-zł, natomiast po uwzględnieniu dodatkowego wyposażenia co dało w sumie ponad 81.000,- wycenił polisę na blisko 6.400,-zł

Najkorzystniej w tym zestawieniu wypadła firma ubezpieczeniowa COMPENSA VIENNA Insurance Group, która po wycenie auta na 80.000,-zł i przy uwzględnieniu przedstawionych wyżej założeń wyceniła polisę na 3.664,-zł, warunek -dodatkowe ubezpieczenie mieszkania za 100,-zł. Z tą firmą zawarłem umowę.

_________________
Nie odkładaj do jutra tego, co możesz zrobić pojutrze!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 18 sty 2017, 11:34 
Nowicjusz
Offline
Od: 22.07.2013
Posty: 51
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Prawdopodobnie wybiorę AXA:

wartość auta: 77 tys
full pakiet dealerski bez amortyzacji, oryginalne części

3900zł


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 18 sty 2017, 11:36 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 23.03.2015
Posty: 231
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
ja maksymalnie ugralem
na nowe auto

suma ubezpieczenia 134 915,00 zł netto + 50% Vatu
składka 3 900,00 zł

Pakiet zawiera:
- OC obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej
- AC : zniesiony udział własny w szkodach, wykupiona amortyzacja części ( zawsze zagwarantowane nowe i oryginalne części ), utrzymanie sumy ubezpieczenia przez 12 miesięcy, szkody częściowe nie pomniejszają sumy ubezpieczenia, dodatkowe ubezpieczenie szyb
- NNW 30.000zł w razie szkody osobowej kierowca i pasażerowie otrzymają dodatkowe odszkodowanie do kwoty 30.000zł
- Assistance Polska i Europa z autem zastępczym na 3 dni w razie awarii i wypadku. Pojazd odholowany zawsze do najbliższego autoryzowanego serwisu Mazda.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 18 sty 2017, 12:04 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 17.12.2012
Posty: 2373
Rok produkcji: 2019
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: śląski
Szyby sobie daruj - obejmują naprawę lub wymianę na zamiennik - jak będziesz chciał oryginał, to i tak poleci z AC.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 18 sty 2017, 12:38 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 23.03.2015
Posty: 231
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Bylo w pakiecie


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1300 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 44  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.