Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 20:12

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1300 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 44  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 14 mar 2019, 10:53 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 21.10.2015
Posty: 932
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zagranica
Podczas naprawy gwarancyjnej auto zastępcze jest do twojej dyspozycji, laweta również :wink: aczkolwiek ja mam zawsze ful pakiet i spotkałem się z taką sytuacją gdy auto odmówiło posłuszeństwa w okolicach Berlina dzwonie na assistance mazda i oni zapewniają odcholowanie do najbliższego serwisu plus nocleg , dzwonię do Generali jakoś tak wyszło wtedy ,ze miałem zdublowane assistance a pani ... owszem wyślemy lawete i dostarczymy auto do serwisu Mazdy w Zielonej Górze jednak pod warunkiem , że pan zrezygnuje z auta zastępczego <o0>

_________________
Nieważne kim chciałbyś być, ważne kim jesteś teraz

była GG kombi, GH hb a teraz jest GJ sedan :)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 14 mar 2019, 11:32 
Świeżak
Offline
Od: 04.03.2019
Posty: 16
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Ojjj Generali nie stanęło na wysokości zadania, albo albo hmm :idea:
W sumie Full Assistance + Auto zastępcze na pełny okres naprawy w tym pakiecie który mi oferowano to 300zł, tylko albo aż, można to przecież wydać na np. chlapacze :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 14 mar 2019, 14:31 
Offline
Musisz odróżnić przede wszystkim kwestie gwarancji od kwestii ubezpieczenia.

Jak ci auto przestanie jechać, bo się silnik zepsuje "sam z siebie" i będzie naprawiany na gwarancji, to obchodzi Cię to, co napisane jest w gwarancji producenta. W gwarancji Mazdy stoi jasno, że: "Gwarancja nie obejmuje zwrotu kosztów [...] wynajmu samochodu, holowania, zakwaterowania [...]".

Oprócz tego masz coś takiego jak Mazda Assistance, które nie jest częścią gwarancji, ale takim... bonusem od Mazdy ;) Bardzo ważne, żeby nie mieszać jednego z drugim. Mazda Assistance nie wynika z gwarancji. To Mazda Assistance w przypadku awarii (ale nie wypadku czy stłuczki) odholuje ci samochód, może Cię odwieźć do domu, czy gdzie tam jechałeś, albo dać samochód zastępczy, albo zwrócić kasę za taksówkę, albo dać kasę na bilet na pociąg. Zapewnić Ci może też maksymalnie 3 doby lub auto zastępcze na 5 dni roboczych, ale nie dłużej. Jak chcesz, mogę wieczorem zrobić zdjęcia książeczki z wszelkimi szczegółami (porządnych skanów nie zrobię, bo skaner mam tylko dokumentowy, a nie chce mi się rozpinać, a potem spinać tej książeczki), tylko że jak ktoś mazdę kupił z salonu to całą papierologię też na pewno dostał.


Natomiast jak rozwalisz auto, bo wjedziesz w barierkę na autostradzie, albo ktoś w Ciebie wjedzie, to wtedy jest ważne to, co masz zawarte w umowie ubezpieczeniowej i od Mazdy ani samochód zastępczy, ani holowanie, ani nic innego nie zależy. Co dokładnie Ci przysługuje i na jaki czas zależy od ubezpieczyciela.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 14 mar 2019, 15:03 
Nałogowiec
Offline
Od: 10.07.2016
Posty: 1679
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
" To Mazda Assistance w przypadku awarii (ale nie wypadku czy stłuczki) " "jak rozwalisz auto, bo wjedziesz w barierkę na autostradzie"
No właśnie warto dokładnie sprawdzić bo być może mazda assistance też to obejmuje.
U mnie zadziałało przy zderzeniu z sarną - zadzwoniłem, odholowali auto do warsztatu. Nie miałem assistance w ubezpieczeniu.

https://www.mazda.pl/serwis-i-akcesoria ... -w-awarii/

" m.in. wypadkiem, przebiciem opony, brakiem paliwa, zatrzaśnięciem kluczyków"

_________________
Obrazek
A na co dzień dłubię tutaj http://www.wedrowiec.net


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 14 mar 2019, 15:05 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2017
Posty: 1297
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
Cytuj:
Co dokładnie Ci przysługuje i na jaki czas zależy od ubezpieczyciela.

Dlatego warto wszystko sprawdzić przed podpisaniem umowy. Np. assistance może być tylko przy wypadku lub także podczas awarii. Tak samo samochód zastępczy, najczęściej po wypadku w maksymalnych pakietach też w razie awarii. W obu przypadkach najczęściej auto nie może być zdolne do ruchu więc lepiej wezwać lawetę. A najlepiej to przeczytać dokładnie OWU.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 14 mar 2019, 15:05 
Offline
Chyba masz rację, bo jest tylko mowa o "unieruchomieniu samochodu", ale Mazda Assistance nie precyzuje, o jakie "unieruchomienie samochodu" chodzi.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: Cz, 14 mar 2019, 18:01 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Podczas zakupu pierwszej szóstki w salonie usłyszałem, że mimo Assistance Mazdy zawsze brać Assistance od ubezpieczyciela, bo Mazda nie zapewnia ubezpieczenia od wszystkich sytuacji, w których może dojść do unieruchomienia pojazdu. Ceny Assistance u ubezpieczycieli są symboliczne biorąc pod uwagę składki OC+AC - na tym się nie zaoszczędzi a spokój ducha i pomoc w razie sytuacji awaryjnej bezcenne. :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 14 mar 2019, 19:15 
Świeżak
Offline
Od: 04.03.2019
Posty: 16
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Panowie chyba jednak pójdę droga świętego spokoju i wykupie ten dodatkowy assistance z autem zastępczym.

Kolego Sztos dziękuję bardzo za chęci ze zdjęciami, ja dopiero te wszystkie papierki dostanę ponieważ czekam na odbiór, może w przyszłym tygodniu, a czas tak powoli płynie :? :sad: :-P


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 14 mar 2019, 20:58 
Offline
Zdjęcia z książeczki Mazda Assistance ze szczegółami co i jak: https://photos.app.goo.gl/rGM2oNSXkiyKrqVk7

Akurat ja wziąłem po rozważeniu innych ofert ubezpieczenie OC+AC+NNW+Assistance od dealera Mazdy. Nie była to najtańsza oferta, ale akurat według mnie najlepsza. Ubezpieczycielem jest PZU, a z tego, co ja wiem z różnych źródeł (żona adwokat już kilka setek spraw z ubezpieczycielami różnymi ma na koncie :P), to nie robią po prostu problemów, ani z uznawaniem szkód, ani z autem zastępczym na cały czas naprawy itp. itd. Całość na rok mnie wyniosła 4931 zł za rok. Jako ciekawostkę podam, że Link4 chciało ponad 18 tyś. <hahaha>

Tego, że mi się auto rozkraczy gdzieś w trasie, to po Maździe raczej się nie spodziewam ;) Między innymi to było jedną z rzeczy, która mnie do Mazdy przekonała, stosunkowo mała awaryjność. Boję się wariatów na drogach, boję się tego, że ktoś mi auto rozwali, a wtedy to to, co masz w ubezpieczeniu, jest najważniejsze, a nie assistance Mazdy ;)


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 14 mar 2019, 21:52 
Nałogowiec
Offline
Od: 10.07.2016
Posty: 1679
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Jak ktoś Ci auto rozwali to kwestia jego ubezpieczenia a nie Twojego.

_________________
Obrazek
A na co dzień dłubię tutaj http://www.wedrowiec.net


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 14 mar 2019, 21:54 
Bywalec
Offline
Od: 26.08.2018
Posty: 281
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: mazowiecki
anonim w temacie PZU nie wystawiałbym im takiej laurki, ja mam zgoła inne doświadczenie, które opisywałem na innym wątku. Zaczęło się od idioty rzeczoznawcy reszta efekt domina.
Ja miałem taki przypadek, że ściągałem kasę z ubezpieczenia sprawcy który miał polisę w PZU. Może inaczej jest jak opłaca się składkę.

Moje zdanie jest takie, że jak się nie powalczy z ubezpieczycielem to gówno się dostanie. Niestety przy kontakcie z ubezpieczycielem trzeba znać polisę na wylot


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 14 mar 2019, 22:11 
Offline
Ja mam o tyle dobrze, że żona się specjalizuje m.in. w wywalczaniu kasy od ubezpieczyciela na drodze sądowej ;) Nie twierdzę, że PZU jest święte, tylko że na tle innych ubezpieczycieli wypada bardzo dobrze. Ale tak czy inaczej, najlepiej jest szkodę zgłosić własnemu ubezpieczycielowi, który już się będzie użerał z ubezpieczycielem sprawcy. Samem nie ma co walczyć, jak nie trzeba. Najlepiej też naprawiać w ASO, bo jak ASO mówi, że po kolizji jest coś do naprawy, to sprzeczną wycenę rzeczoznawcy w sądzie bardzo łatwo obalić. Oczywiście i sobie i każdemu życzę, żeby w ogóle nigdy nie musiał z ubezpieczenia skorzystać :piatka:


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 14 mar 2019, 22:20 
Bywalec
Offline
Od: 26.08.2018
Posty: 281
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: mazowiecki
lucky you, dobrze mieć prawnika pod ręką :wink:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 3 lip 2019, 10:51 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 12.06.2017
Posty: 1199
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Otrzymałem ofertę na polisę na trzeci rok eksploatacji, tj. od 02.08.2019 r. z full opcją jaką mają dla utrzymania klienta, którym jestem od 10 lat. (mowa o link 4). Suma ubezp. 109900 zł, wys. składki 3847,24 zł (NNW-100000 zł/OC-705zł/bagaż-1000zł/foteliki-1000zł/kradzież kluczyków-300zł/kr. tabl. rej. 150zł/kr. dow.rej.-100zł./szyba czołowa-3000zł/zielona karta/assistance full opcja "komfort" - hol. bez limitu km/amortyzacja części zniesiona/naprawa w ASO). Obecnie mazdę mam ubezpieczoną w link na 4581,19 zł, wcześniej było Generali za 5250 zł powiedzmy na podobnych warunkach. Czy to przyzwoita waszym zdaniem kwota (3847,24 zł) na trzeci rok eksploatacji?

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 3 lip 2019, 11:16 
Nałogowiec
Offline
Od: 10.07.2016
Posty: 1679
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Pomijając fakt że link4 ;) to kwotę uważam za bardzo dobrą. Trzeci rok często jest najdroższy, spada od 4. Ja bym się z takiej kwoty ucieszył na 4 rok.

_________________
Obrazek
A na co dzień dłubię tutaj http://www.wedrowiec.net


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 3 lip 2019, 16:19 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 12.06.2017
Posty: 1199
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Przez Rankomat Link zaproponował 4800 zł. Co innego jak się negocjuje osobiście i sprawa opiera się o przełożonych.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 3 lip 2019, 17:06 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 10.01.2016
Posty: 1636
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Kwota dobra. Obyś nie musiał korzystać.

_________________
Konrad Maksymilian Bąk <pucu> >> Moja Szóstka <<


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 7 lip 2019, 21:37 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 12.06.2017
Posty: 1199
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Mam taką nadzieję. Jak dotąd nigdy nie korzystałem ze swojego AC (z wyjątkiem 1-go razu w celu przyspieszenia doznanej szkody ale ubezpieczyciel odzyskał w ramach regresu) ani nikt z mojego OC. Dla ubezpieczyciela jestem "złotym jajem", co staram się wykorzystywać przy rozmowach.

-- Dodano: 7 lipca 2019, o 22:37 --

Właśnie otrzymałem e-mailem polisę na 3 rok. Kwota całkowita AC+OC+NNW pełna opcja, zgadza się ofertą -3847,24 zł. Jedyna różnica to wys. OC, gdzie w propozycji mówiono o kwocie 705 zł, a tymczasem jest 428,03 zł. Wiem, że OC w kraju spadło, ale z 784,14 zł (2018) do 428,03 zł (2019) obecnie. I to w Warszawie. Chyba, że to w opcji z AC i NNW. Bo gdybym wykupił tyko OC to sądzę, że być może kwota byłaby znacznie większa. Czy w tym roku zauważyliście w swoich polisach spadek OC?

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 8 lip 2019, 12:56 
Nałogowiec
Offline
Od: 10.07.2016
Posty: 1679
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Przyszło dziś z AXA (mleasing) na czwarty rok, 5K :/ Wzrost o 900 zł w stosunku do zeszłego roku, wartość pojazdu 96 200, z VAT.
W zeszłym roku w trakcie obowiązywania ubezpieczenia 2 roku ale po opłaceniu składki na 3 rok ;) spotkanie z sarną i szkoda na 18,5K. Drogo jak diabli ale obawiałem się że mogą dowalić mi z 50-100% więcej.
Samo OC 1090 zł (było 980), autoszyby 93 zł.

_________________
Obrazek
A na co dzień dłubię tutaj http://www.wedrowiec.net


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 8 lip 2019, 13:47 
Wtajemniczony
Offline
Od: 25.10.2012
Posty: 216
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: lubuski
8 lipca 2019, o 13:56 Wedrowiec napisał(a):
Przyszło dziś z AXA

Axa jest super. Miałem w mbanku przez rok OC+AC za 3400. Przedłużenie przyszło o 1200 więcej. Nowa kalkulacja dawała mniej o 400 zł niż w poprzednim....


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 8 lip 2019, 14:55 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 12.06.2017
Posty: 1199
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
8 lipca 2019, o 13:56 Wedrowiec napisał(a):
Przyszło dziś z AXA (mleasing) na czwarty rok, 5K :/ Wzrost o 900 zł w stosunku do zeszłego roku, wartość pojazdu 96 200, z VAT.

To tak trochę wyglądało jakbyś czekał na wyrok ... i przyszedł po roku. Ale wzrost o 900 zł to skutek tego nieprzyjemnego zdarzenia.
PS.
Miałem wiele lat temu na Pomorzu (przejazd przez Bory Tucholskie) podobne zdarzenie ale skutek znacznie mniejszy, bo naderwane było plastikowe mocowanie lewego przeciwmgielnego w zderzaku, o czym poinformował mnie dopiero serwisant i szybko naprawił, a sarna ześliznęła się na szczęście po obłym przednim zderzaku. Hamowałem ze 120km/h. Sarna (młoda) śmierć na miejscu. Droga pusta jak okiem wykol. Półmrok. Od tamtej pory nabrałem respektu gdy przejeżdżam przez lasy.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 10 lip 2019, 22:54 
Wstydliwy
Offline
Od: 08.05.2019
Posty: 3
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Witajcie, od prawie dwóch miesięcy jestem posiadaczem tegorocznej Szóstki. Pech chciał że jakiś gamoń przetarł mi lekko drzwi aż do podkładu. Próbowałem to szmatką "zmyć" ale bezskutecznie. Mam wykupiony najdroższy pakiet AC w PZU i pytanie czy jest możliwość że mi to zrobią? Jakoś średnio mi się widzi jeździć przez 5 lat samochodem z taką rysą bo ktoś nie potrafi szanować cudzej własności :/

Tutaj link ze zdjęciem szkody
https://i.imgur.com/V4dSTVE.jpg


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 10 lip 2019, 23:07 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.06.2015
Posty: 517
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: łódzki
Zrobienie dobrej zaprawki mając lakier z farbą kupioną w ASO to koszt 150zł.
Na twoim miejscu nie malował bym całych drzwi.
Zrobiłem bym to w jakieś firmie detailingowej.
Pozdrawim

_________________
Pierwsza Madzia sprzedana, druga to: Madzia 6 GL kombi Snowflake White.
Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 11 lip 2019, 05:48 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 26.07.2014
Posty: 328
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: podkarpacki
10 lipca 2019, o 23:54 nerrood napisał(a):
Mam wykupiony najdroższy pakiet AC w PZU i pytanie czy jest możliwość że mi to zrobią?


zrobić, to Ci zrobią, ale szkoda tracić zniżki na coś takiego i raczej nie ma sensu malowanie drzwi.
poszukaj jakiejś dobrej firmy detailingowej w swojej okolicy lub firmy zajmującej się usuwaniem rys metodą SSR


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 11 lip 2019, 06:05 
Wstydliwy
Offline
Od: 08.05.2019
Posty: 3
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Dzięki za odpowiedź, w sumie mam ubezpieczenie od zniżek a nie planuje zmieniać ubezpieczyciela :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 11 lip 2019, 06:34 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 26.07.2014
Posty: 328
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: podkarpacki
przeczytaj w warunkach ubezpieczenia do ilu szkód w ciągu roku (okresu ubezpieczenia) 'ubezpieczenie od zniżek' obowiązuje. jest to ograniczona ilość i wydaje mi się że tylko raz na rok można z tego skorzystać.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 11 lip 2019, 07:18 
Nałogowiec
Offline
Od: 10.07.2016
Posty: 1679
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
To co jest napisane a to jaka będzie rzeczywiście składka z tego powodu to mogą być dwie różne sprawy.

_________________
Obrazek
A na co dzień dłubię tutaj http://www.wedrowiec.net


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 11 lip 2019, 08:35 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 10.01.2016
Posty: 1636
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Ponadto ochrona zniżek obowiązuje tylko przy kontynuacji. Przy zmianie ubezpieczyciela jest bez znaczenia i normalnie wchodzi w "historię pacjenta".

_________________
Konrad Maksymilian Bąk <pucu> >> Moja Szóstka <<


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 11 lip 2019, 09:05 
Nałogowiec
Offline
Od: 10.07.2016
Posty: 1679
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
W sumie powiem tak: przy kosztach naprawy na poziomie poniżej 50% rocznej składki to w ogóle nie myślę o skorzystaniu z AC. Poniżej 100% też się mocno zastanawiam. Masz nowe auto, składka zazwyczaj w kolejnych latach rośnie, przyoszczędzisz teraz 500 zł (czy 150 jeżeli koszt jest taki jak koledzy wyżej podają) a w przeciągu 5 lat będziesz jakieś 2-5K w plecy.

_________________
Obrazek
A na co dzień dłubię tutaj http://www.wedrowiec.net


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Śr, 17 lip 2019, 19:10 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 15.07.2017
Posty: 2287
Rok produkcji: 2014
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Ktoś ma doświadczenia z Generali? Dobre AC i Assistance mają? Dostałem niezłą kontrofertę od nich. W Hestii zaproponowali mi 5400 zł przy kontynuacji a w Generali 3600 zł (poza leasingiem).

_________________
Mazda CX-5 2.2 AT SkyActiv-D AWD, SkyPassion, 2014r, przebieg ~328000km. <urodziny>

Polecany specjalista od silnika 2.2 SkyActiv-D (SH01) oraz elektryki GJ/GL (AA+CP, naprawa LED i inne)-> viewtopic.php?p=354752#p354752


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1300 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 44  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Marcin0812 i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.