Teraz jest Pt, 29 mar 2024, 06:26

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1838 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 62  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N, 22 lip 2018, 20:19 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.02.2015
Posty: 526
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
22 lipca 2018, o 21:13 Bonifacy napisał(a):
Pierwsza sprawa...rozmawiamy o maździe 6 a nie o maździe 3. O tej nie piszę bo nie używałem.

Kierownica w maździe 3 jest identyczna z tą montowaną do GJ przed FL2, podałem jako przykład. Moja w szóstce ma dopiero 15kkm więc jej nie opiniuję.

_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano N, 22 lip 2018, 20:29 przez zdzich44, łącznie edytowano 1 raz

 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N, 22 lip 2018, 20:26 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 07.11.2013
Posty: 2285
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: pomorski
No sorry, ale ogólnie BMW to trochę stan umysłu :Obrazek


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N, 22 lip 2018, 20:41 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 02.03.2015
Posty: 285
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
...post na poziomie. Gratuluje :facepalm:


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
 
PostNapisane: N, 22 lip 2018, 20:49 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 07.11.2013
Posty: 2285
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: pomorski
Ano trudno się mi powstrzymać po tym jak sąsiadowi takie coś w nocy wpadło do ogródka.
Nie pisałem przecież o słonych dopłatach za kierunkowskazy.
....
Przecież żartuję. Trochę luzu, pls


Ostatnio edytowano N, 22 lip 2018, 21:05 przez Smook, łącznie edytowano 1 raz

 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N, 22 lip 2018, 20:56 
Nowicjusz
Offline
Od: 14.04.2016
Posty: 53
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: opolski
Panowie, darujcie już sobie. Zakończcie (chyba już bezsensowną) dyskusję.

Wysłane przy użyciu Tapatalka


 Zobacz profil  
 

moderator
PostNapisane: Pn, 23 lip 2018, 08:37 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
21 lipca 2018, o 10:07 limo napisał(a):
Nie ma sie co oszukiwać, ze ten sam silnik 1.5T z nowego Civica sprawdzi sie w tak duzym aucie o dużo większych oporach powietrza. To sie nie ma prawa udac przy tak niskiej wartosci max momentu obrotowego.


Biorąc pod uwagę to, że poprzednie CRV były kupowane w Polsce w 80% z benzyną wolnossącą 2.0 z mniejsza mocą i momentem, to zawsze jest to kroczek do przodu...

A poza tym patrząc jak sobie ten silnik nieźle radzi w Civicu, uważam, że jako podstawowy silnik CRV da spokojnie radę...

Ale przydałby się 2.0T, oj przydał... Wtedy byłby w tej klasie killer...

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn, 23 lip 2018, 11:34 
Bywalec
Offline
Od: 22.03.2018
Posty: 276
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
22 lipca 2018, o 21:13 Bonifacy napisał(a):
Pierwsza sprawa...rozmawiamy o maździe 6 a nie o maździe 3. O tej nie piszę bo nie używałem. Druga sprawa do kolegi Neuare ...ja osobiście mam monitorowanie martwego pola oraz audio Harman Kardon do którego Bose mazdy porównać w żaden sposób się nie da :) Więc jak widzisz wszystko jest kwestią wyposażenia. BMW w przeciwieństwie do Mazdy pozwala sobie wybrać co dusza zapragnie w wyposażeniu...lista jest przebogata, wystarczy sprawdzić. I ostatnia sprawa...co ma świadczyć o przewadze ? Polecam pojeździć w różnych warunkach, przez dłuższy okres a odpowiedź na pytanie sama się pojawi.
Opinie budujmy sobie na praktyce a nie teorii...


Rodzina ma x5 i 3 sporo jazdy robiłem tymi autami i to co piszesz jest naciągane a dobierając Bmw 3 cokolwiek kończysz na 260 tys tak by auto było na poziomie M6 jak jeździ 3 zima bez xdrive proszę tylko nie pisz że dobrze waliłem 3x do Kościeliska koło Zakopanego i zachowanie auta było co najmniej dziwne żeby nie powiedzieć irytujące na słabo odśnieżonych drogach .
I to tyle z teorią .


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn, 23 lip 2018, 12:03 
Bywalec
Offline
Od: 13.05.2015
Posty: 370
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: podlaski
Na moje oko to tak ogólnie rzecz biorąc zakup A4 czy BMW 3 przy Mazda 6 nie ma sensu chyba że ktoś jest przywiązany do marki i nie rozważa innych aut niż np niemieckie no to jego sprawa i tu nie ma co dyskutować. Ale dla kogoś kto jest otwarty na różne marki to chyba takie zestawienie jest na korzyść Mazdy prawie pod każdym względem.
A BMW 5-tka x5-tka to myślę że nie ma co równać do Mazdy, to jest bez sensu tylko że wiadomo za dobrą 5-tke trzeba zostawić w salonie nie 140 a 280. Mazde trzeba zestawiać z Mondeo Inignią czy Optimą, to są jej konkurenci na rynku. Dla chętnych można podbijać z nową do Arteona ale to tyle.
Z dużą ciekawością czekam na prawdziwą nową Mazdę 6. Może to będzie jakiś wstęp do premium, bo w cenniku to napewno.

-- Dodano: 23 lipca 2018, o 13:03 --

21 lipca 2018, o 22:47 zdzich44 napisał(a):
21 lipca 2018, o 17:51 mariuszcom napisał(a):
Drobna ciekawostka, chyba nie było

Nie dotyczy Twojej bo to tabelka dla benzyny :P
Dla diesla wygląda tak:

Dokładnie, świetnie być nr 1


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn, 23 lip 2018, 12:48 
Bywalec
Offline
Od: 22.03.2018
Posty: 276
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Mając 50 tyś to DACIA jest ok ,150 inne wymagania 200 jeszcze inne ale 220- 300 to wymagasz więcej niż od tego za 150 czy 50 tyś zł

M6 jest już w FL2 było dobrą alternatywą teraz jest jeszcze lepszą względem Opla Forda VW itp.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn, 23 lip 2018, 18:25 
Bywalec
Offline
Od: 23.02.2016
Posty: 439
Rok produkcji: 2016
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
23 lipca 2018, o 13:03 mariuszcom napisał(a):
Na moje oko to tak ogólnie rzecz biorąc zakup A4 czy BMW 3 przy Mazda 6 nie ma sensu chyba że ktoś jest przywiązany do marki i nie rozważa innych aut niż np niemieckie no to jego sprawa i tu nie ma co dyskutować. Ale dla kogoś kto jest otwarty na różne marki to chyba takie zestawienie jest na korzyść Mazdy prawie pod każdym względem.
A BMW 5-tka x5-tka to myślę że nie ma co równać do Mazdy, to jest bez sensu tylko że wiadomo za dobrą 5-tke trzeba zostawić w salonie nie 140 a 280. Mazde trzeba zestawiać z Mondeo Inignią czy Optimą, to są jej konkurenci na rynku. Dla chętnych można podbijać z nową do Arteona ale to tyle.
Z dużą ciekawością czekam na prawdziwą nową Mazdę 6. Może to będzie jakiś wstęp do premium, bo w cenniku to napewno.


Nie zgodzę się tutaj z Tobą. Kupując 6 GJ (2016) byłem przywiązany do Mazd (GJ była moją czwartą mazdą), niestety uważam ją za najgorszą mazdę, jaką w życiu miałem. Przesiadłem się do A5 (A4 z inną budą) i niestety, ale jest przepaść między tymi autami, fakt że do A5(czy A4) trzeba doliczyć pieniążków, jeśli nową się bierze, ale przepaść między tymi autami jest spora. Z GJ wytrzymałem rok (z czego pół roku było udręką), z A5 jestem ponad rok i jest fajnie. Np. z GG "wytrzymałem" niecałe 2 lata, ale to tylko dlatego, że odjechała :(

Ktoś wcześniej pisał o A7 i cenie 400k+ czy nawet 450k+, zgadza się, tylko trzeba wziąć poprawkę, że tam jest instalacja 48V, która mocno winduje koszt do góry a i tylko z 3.0 na razie jest dostępna (przyrównując cenowo nową A7 do starej A7 ze zbliżonym silnikiem, cena zmieniła się o jakieś 5k na wejściu - gorzej pewnie po dokonfigurowaniu).


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn, 23 lip 2018, 20:22 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 07.11.2013
Posty: 2285
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: pomorski
Czytujecie komunikaty z takich stron jak np.:

www.uokik.gov.pl/powiadomienia.php?tag=Audi

??
Jasne , że Mazda też tam jest, a całość lektury to horror.
Upierd..jące się kółko w Jeepie Compass 2017


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn, 23 lip 2018, 21:15 
Bywalec
Offline
Od: 13.05.2015
Posty: 370
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: podlaski
23 lipca 2018, o 19:25 wasyllinio napisał(a):
23 lipca 2018, o 13:03 mariuszcom napisał(a):
Na moje oko to tak ogólnie rzecz biorąc zakup A4 czy BMW 3 przy Mazda 6 nie ma sensu chyba że ktoś jest przywiązany do marki i nie rozważa innych aut niż np niemieckie no to jego sprawa i tu nie ma co dyskutować. Ale dla kogoś kto jest otwarty na różne marki to chyba takie zestawienie jest na korzyść Mazdy prawie pod każdym względem.
A BMW 5-tka x5-tka to myślę że nie ma co równać do Mazdy, to jest bez sensu tylko że wiadomo za dobrą 5-tke trzeba zostawić w salonie nie 140 a 280. Mazde trzeba zestawiać z Mondeo Inignią czy Optimą, to są jej konkurenci na rynku. Dla chętnych można podbijać z nową do Arteona ale to tyle.
Z dużą ciekawością czekam na prawdziwą nową Mazdę 6. Może to będzie jakiś wstęp do premium, bo w cenniku to napewno.


Nie zgodzę się tutaj z Tobą. Kupując 6 GJ (2016) byłem przywiązany do Mazd (GJ była moją czwartą mazdą), niestety uważam ją za najgorszą mazdę, jaką w życiu miałem. Przesiadłem się do A5 (A4 z inną budą) i niestety, ale jest przepaść między tymi autami, fakt że do A5(czy A4) trzeba doliczyć pieniążków, jeśli nową się bierze, ale przepaść między tymi autami jest spora. Z GJ wytrzymałem rok (z czego pół roku było udręką), z A5 jestem ponad rok i jest fajnie. Np. z GG "wytrzymałem" niecałe 2 lata, ale to tylko dlatego, że odjechała :(

Ktoś wcześniej pisał o A7 i cenie 400k+ czy nawet 450k+, zgadza się, tylko trzeba wziąć poprawkę, że tam jest instalacja 48V, która mocno winduje koszt do góry a i tylko z 3.0 na razie jest dostępna (przyrównując cenowo nową A7 do starej A7 ze zbliżonym silnikiem, cena zmieniła się o jakieś 5k na wejściu - gorzej pewnie po dokonfigurowaniu).


Nie zakładałem w swoim porównaniu sytuacji gdzie zamiast auta dostajemy bubel. Znaczna część użytkowników otrzymała jednak dobry egzemplarz i taki należy równać z konkurencyjnymi markami gdzie również bywają wtopy. Potwierdza się też że za większą kasę (50 tys. i więcej) uzyskujemy lepszą jakość materiałów, ich spasowania itp . Należy mieć na uwadze co za 140-150 tys. dostajemy w Maździe (silnik,wyposażenie,przestrzeń,wygląd) stąd moje zdanie takie a nie inne.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt, 24 lip 2018, 07:29 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 02.03.2015
Posty: 285
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
23 lipca 2018, o 12:34 ABC1 napisał(a):
Rodzina ma x5 i 3 sporo jazdy robiłem tymi autami i to co piszesz jest naciągane a dobierając Bmw 3 cokolwiek kończysz na 260 tys tak by auto było na poziomie M6 jak jeździ 3 zima bez xdrive proszę tylko nie pisz że dobrze waliłem 3x do Kościeliska koło Zakopanego i zachowanie auta było co najmniej dziwne żeby nie powiedzieć irytujące na słabo odśnieżonych drogach .
I to tyle z teorią .


Może trzeba pomyśleć o kursie doszkalającym w technice jazdy ? :wink:


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt, 24 lip 2018, 07:58 
Bywalec
Offline
Od: 22.03.2018
Posty: 276
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Jak auto nie zdatne do jazdy po zakątkach po typowych polskich regularnie odśnieżanych <o0> zimą drogach to raczej łańcuchy na koła by się zdały .

-- Dodano: 24 lipca 2018, o 08:58 --

23 lipca 2018, o 21:22 Smook napisał(a):
Czytujecie komunikaty z takich stron jak np.:

http://www.uokik.gov.pl/powiadomienia.php?tag=Audi

??
Jasne , że Mazda też tam jest, a całość lektury to horror.
Upierd..jące się kółko w Jeepie Compass 2017


To jest rzeczywistość a najgorsze ,że wszystkie firmy maja klienta gdzieś do czasu kiedy nie zrobi się mega afera.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt, 24 lip 2018, 08:10 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 02.03.2015
Posty: 285
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
24 lipca 2018, o 08:58 ABC1 napisał(a):
Jak auto nie zdatne do jazdy po zakątkach po typowych polskich regularnie odśnieżanych <o0> zimą drogach to raczej łańcuchy na koła by się zdały .

...lepsze by były opony z kolcami :hahahaha:


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt, 24 lip 2018, 16:23 
Bywalec
Offline
Od: 22.03.2018
Posty: 276
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
A ja ci powiem że nawet opony z kolcami nie dadzą rady jak się drogą zajmą Polscy drogowcy wtedy tylko <modlisie> o lato .


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt, 24 lip 2018, 17:57 
Offline
Ledy w mazdach dają rade, nie to co w pasku :P te ledy cx5 to raczej to samo co w m6.

https://autokult.pl/31760,jak-radza-sob ... testy-iihs


 Zobacz moją 6tkę  
 
PostNapisane: Wt, 24 lip 2018, 18:15 
Bywalec
Offline
Od: 22.03.2018
Posty: 276
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Jakoś mnie to nie dziwi zawsze ( _pełna złośliwość_ ) że auta z widłami to tylko do gnoju się nadają


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt, 24 lip 2018, 18:25 
Offline
Myślałem że volvo, bmw i audi maja jedne z najleszych ledów na rynku , jeśliu chodzi o sile ale wynika ze cała automatyka nie tak super.
Wyniki mnie zaskoczyły, jeśli są w 100 % wiarygodne......


 Zobacz moją 6tkę  
 
PostNapisane: Wt, 24 lip 2018, 18:40 
Świeżak
Offline
Od: 10.07.2018
Posty: 15
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zagranica
24 lipca 2018, o 17:57 niko123 napisał(a):
Ledy w mazdach dają rade


https://www.youtube.com/watch?v=jT0XFa8c8WY?t=782

Od 13 minuty gość testuje auto w nocy. Dobre Ledy + ich wysokie umiejscowienie w SUV robią robotę. Jak taka widoczność będzie w nowej 6 to lepiej niż dobrze.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt, 24 lip 2018, 19:29 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 07.11.2013
Posty: 2285
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: pomorski
Przede wszystkim Mazda stosuje wraz z LEDami spryskiwacze reflektorów, co nie jest takie oczywiste u innych producentów. Mam też na co dzień porównanie bixenonów w GJ oraz LEDów w nowej CX5. Ostatecznie strumień światła jest podobny lecz LED oferuje coś wiecej - mianowicie jazdę na "długich" z wycietymi sektorami w których oślepialibyśmy innych kierowców. Odcięcie jest b.skuteczne i wyraźne, jazda w nocy za kimś leśną drogą rzeczywiscie strąca wiewiórki z drzew


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt, 24 lip 2018, 19:54 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 04.02.2016
Posty: 254
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Hmm, z tymi spryskiwaczami przy LEDach bym polemizował (może ktoś u mnie zapomniał zamontować w fabryce :-P ). Nie zmienia to faktu, że LEDy matrycowe w GJ FL1 robią swoje. Oświetlają one znacznie lepiej drogę niż biksenony w GJ i GH czy w innych autach które miałem wcześniej.

_________________
Shutter vel Szymon SQ5OVK


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt, 24 lip 2018, 21:45 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2016
Posty: 1066
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: wielkopolski
Inżynierowie Mazdy dopiero po trzech latać uświadomili sobie, że spryskiwacze reflektorów to coś więcej niż wymóg homologacyjny dla świateł o sile świecenia powyżej 2000 (czegoś tam, nie pamiętam w jakiej jednostce to jest). Odnośnie jasności świecenia. Wolałem stary xenon, ale z Mazdowymi LEDami nauczyłem się żyć i na tle innych pozytywnie się wyróżniają. Co nie znaczy, że są naprawdę jasne. Ostatnio mnie wyprzedził jakiś SUV na autostradzie, chyba nowa Q5 ale nie dam sobie głowy obciąć bo jechałem 150 i czułem się przy nim jakbym stał. To jakie on miał przed sobą światło (włączyło się po tym jak mnie wyprzedził) w porównaniu do Mazdy to tak jak porównanie słonecznego południa do pochmurnego późnego wieczora.

_________________
Pozdrawiam,
Jordan
https://skyisthelimit.aero


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr, 25 lip 2018, 09:09 
Bywalec
Offline
Od: 31.05.2015
Posty: 346
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Mocne światła nie oznaczają bezpieczniejszej jazdy, wystarczy że ten Q5 oślepi kierowce jadącego z naprzeciwka i może być kraksa, jak ktoś napisał wcześniej SUVy mają wyżej światła więc trochę oświetlają drogę + sama siedząca pozycja wyżej w aucie powoduje, że widzi się lepiej.

Bardzo duży plus dla Mazdy za najniższą utratę wartości wśród aut tej klasy, co generalnie jest prawdziwym kosztem zakupu auta. Nawet jak to BMW 3 czy Audi a4 kosztowałoby tyle co podobnie wyposażona mazda 6 to japończyk jest tak naprawdę tańszy bo traci na wartości 30% a nie 50% jak konkurencja.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr, 25 lip 2018, 10:11 
Bywalec
Offline
Od: 22.03.2018
Posty: 276
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Test M6 u Pertyn Ględzi .
Dziwna sprawa wczoraj były posty wskazujące na liczne przekłamania a dziś pan Pertyn wykasował je (jak sadzę) bo min 5 znikło, ach ta rzetelność i bezstronność .


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr, 25 lip 2018, 12:56 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 17.03.2018
Posty: 26
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Pertyn jeżdząc SkyPassion odnosił się do cennika SkyDream i był przekonany, że to właśnie tą wersją dysponuje. Odrobinę dziwne, ale ok. Widać też że jest miłośnikiem diesli z T i nie czuje zupełnie wolnossącej benzyny. To akurat zrozumiałe, nie każdy musi mieć takie zboczenie jak ja. :wink: Tak czy inaczej przyjemnie się go czasem ogląda. <spoko>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr, 25 lip 2018, 14:08 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 22.02.2016
Posty: 454
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: opolski
Rysiek, co do utraty wartości. Zauważ, że niektóre marki dają wysokie rabaty przy zakupie (nawet 20%), w Maździe rabatów nie ma. Rzeczywista utrata wartości może być znacznie mniejsza, o ile statystyczna jest liczona od cen katalogowych.


 Zobacz profil  
 

moderator
PostNapisane: Śr, 25 lip 2018, 14:21 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
modo, z jednej strony rabaty (choć >20% to już b.rzadka sytuacja, chyba że na wyprzedaży roczników lub schodzącym modelu w autach powyżej 200k PLN ceny katalogowej), ale z drugiej strony opcje i dodatki ekstra płatne, gdzie w wielu markach cena katalogowa jest 150k PLN, ale po doposażeniu do poziomu wysokich wersji Mazdy 6 nagle cena robi się o np. 50k PLN wyższa...

I wtedy po rabacie cena jest i tak wyższa niż Mazdy...

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr, 25 lip 2018, 14:55 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 22.02.2016
Posty: 454
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: opolski
Nie chodziło mi o porównanie cen do Mazdy (zgadzam się, że cenowo Mazda wypada b. dobrze). Chciałem tylko zwrócić uwagę, że raporty utraty wartości (o ile są liczone od cen katalogowych) nie do końca są wiarygodne.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr, 25 lip 2018, 15:55 
Bywalec
Offline
Od: 22.03.2018
Posty: 276
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Brana jest pod uwagę cena realna ( nie katalogowa )


 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1838 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 62  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.