Teraz jest So, 20 kwi 2024, 04:38

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1838 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 62  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr, 16 maja 2018, 10:43 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 09.08.2014
Posty: 465
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: dolnośląski
Mam przejechane 110.000 km GJ z 2014r. Auto nie bierze grama oleju, bardzo mało pali, lusterka się składają i jeszcze NIGDY mnie nie zawiodło. Wkur..wia mnie hałas powyżej 140km/h i na samym początku problemy z USB (które rozwiązał update systemu). Miałem wymienione tarcze (biły) przy przebiegu około 50.000 km i niedługo pewnie będę miał kolejny raz.

Uważam, że w porównaniu z poprzednim Passatem i w budżecie 110k PLN to auto jest genialne :) i PRZEDE WSZYSTKIM bezproblemowe. Oczywiście w porównaniu z Audi A4, które również mam w domu Mazda jest głośniejsza, wolniejsza, gorzej wykończona, etc... ale faktura początkowa za Audi była 2,5 razy wyższa niż za Mazdę.

Stoję przed zmianą Mazdy na coś innego i pójdę pewnie w kierunku Audi lub Arteona, ale dlatego, że pozwala na to wyższy budżet w firmie i chcę tym razem 4x4, a nie dlatego, że Mazda jest be ;). Rkacz - przesadzasz trochę z tak negatywną opinią Mazdy tu i tam - nie znając samochodu pomyślałbym, że kupno M6 to mega wtopa, a użytkuję go 4 lata i wcale tak nie jest.

Przeglądam forum VW Arteona i tam też znajdziesz bardzo niezadowolone osoby żałujące zakupu. Mi osobiście opadły ręce przeczytawszy skargę właściciela na temat "syndromu otwartej szyby" :lol: :lol: <hahaha> <hahaha> <hahaha> . Toż to Mazda ;).


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr, 16 maja 2018, 10:58 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.07.2013
Posty: 3060
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: wielkopolski
BigCactus, bardzo ładny post <spoko>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr, 16 maja 2018, 11:08 
Bywalec
Offline
Od: 23.02.2016
Posty: 439
Rok produkcji: 2016
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Zibix, ja osobiście byłem dużo bardziej zadowolony z GG 06 niż z GJ 16.
Na pewno nie miałem problemów z falującą maską, mega wygodnie mi się siedziało (dużo lepsza pozycja za kierownicą, brak bólu pleców po 10km jazdy jak w GJ), praca amorków na wybojach, ....
Inna też sprawa, że od GJ jako fury za 140k oczekiwałem pewnej jakości i solidności na większym poziomie niż w GG, a było wręcz odwrotnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr, 16 maja 2018, 11:25 
Adept
Offline
Od: 21.03.2014
Posty: 119
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: kujawsko-pomorski
Ja mam przejechane 130.000 km. Opinię w zasadzie zbieżną z kolegą BigCactuspowyżej. To co szwankowało wymieniali na gwarancji.
Autko nigdy mnie mechanicznie nie zawiodło ani nie zaskoczyło poważniejszą awarią. Nie zgniło i nie rozpadło się , nic nie cieknie, zawieszenie po tym przebiegu stuka jak w nowym Arteonie :wink:
Dla mnie to był dobry wybór.
Po analizie potrzeb i rynku zamówiłem Arteona i mam nadzieję że będą tylko takie problemy jak w 6 :wink:


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr, 16 maja 2018, 11:29 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 02.03.2015
Posty: 285
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Wszyscy chwalą...i odchodzą do konkurencji :wink:


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
 

moderator
PostNapisane: Śr, 16 maja 2018, 12:17 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Bonifacy, bo Mazda idealna nie jest... niewielu doświadczonych użytkowników będzie broniło Mazdy, że jest najlepsza i w ogóle...
Sam jak będę szukać czegoś nowego to będę pamiętał przecież to co mnie wkurzało... ale nie jest tak, że auto do niczego się nie nadaję... bo większość z nas nie odwiedza serwisu ponad miarę... Ja przez prawie 3 lata i 45tys. km byłem poza przeglądami raz... wymiana szumiącego łożyska na gwarancji (a nawet dwóch, ale to już kiedyś pisałem, nie moja wina, że wymienili najpierw to dobre)...

Zauważ też, że 95% oczywiście zmienia auto na inne, ale zmienia na auto albo premium, albo pół klasy wyżej, albo na auto które ma 4x4 z benzyną... Oczywiście połowa zmieniających jest tak zrażona do Mazdy jak Robert (ale on dodaje do tego "i innych wynalazków" i włącza z automatu tam wszystkich japońców i koreańców)

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr, 16 maja 2018, 12:27 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 02.03.2015
Posty: 285
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Oczywiście mam tego świadomość i wiem że jest tak jak piszesz. Ja miałem "słabe" doświadczenia z M6 i przez pryzmat tegoż właśnie doświadczenia, patrzę teraz na markę. To jest uogólnianie i to jest złe ..ale co mam poradzić :)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr, 16 maja 2018, 12:38 
Bywalec
Offline
Od: 13.05.2015
Posty: 370
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: podlaski
Jakoś nie widać zmieniających Mazdę na Passata czy Mondeo, zazwyczaj to jest zmiana na coś w kierunku premium i ok 100k więcej więc ten odpływ od Mazdy raczej pokrywa się z tym że coraz lepiej się w naszym kraju ludziom żyje a nie że Mazda to kompletny szrot.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr, 16 maja 2018, 12:46 
Offline
No ja aktualanie wacham się między passatem superbem a golfem R variant i najprawdopodobniej będzie to ten ostatni :) więc idę klasę niżej za to z osiągami nieporównywalnymi a ilością miejsca w kabinie i bagażniku podobną lub nawet większą.


 Zobacz moją 6tkę  
 
PostNapisane: Śr, 16 maja 2018, 12:46 
Adept
Offline
Od: 21.03.2014
Posty: 119
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: kujawsko-pomorski
Bonifacy, jedno to to co napisał grzesiołek a dwa to koniec amortyzacji,leasingu, wiesz że zawsze lepiej tam gdzie nas jeszcze nie ma, nie było :wink:
Oczywiście dostrzegam mankamenty Mazdy lecz nie mam aż tak negatywnych odczuć aby za kilka lat nie rozważyć nowego modelu.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr, 16 maja 2018, 12:54 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 07.11.2013
Posty: 2285
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: pomorski
Bonifacy napisał(a):
Wszyscy chwalą...i odchodzą do konkurencji :wink:


Nie wszyscy. Ja nie odliczam VATu, nie lizinguję i kupuję auta skrojone dla moich skromnych potrzeb, możliwości oraz na dłuższy dystans. I tu Mazda ze swoją ofertą pasuje mi w 100%. Nie sadzę bym dla siebie znalazł coś równie atrakcyjnego u konkurencji.
Następne auto będzie również od Mazdy, tym razem mx5.
Bo z Mazdą tak jak z Japonką- może i ma krzywe zęby ale zdrowe.


Ostatnio edytowano Śr, 16 maja 2018, 13:03 przez Smook, łącznie edytowano 1 raz

 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr, 16 maja 2018, 12:55 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2016
Posty: 1068
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: wielkopolski
Wiele osób odchodzi od Mazdy bo chce coś nowego, a Mazda od 2012 roku czyli już 6 lat ma tę samą budę. Zważywszy, że większość umów leasingowych to 3-5 lat nie jest dziwne, że ludzie odchodzą. Ja pomimo różnych niedogodności w przypadku kradzieży lub szkody całkowitej najprawdopodobniej wziąłbym Mazdę. Oczywiście rozważyłbym też Arteona bo zawsze trzeba mieć jakieś porównanie i opcję B jeśli handlowiec opcji A okaże się mało elastyczny.

_________________
Pozdrawiam,
Jordan
https://skyisthelimit.aero


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr, 16 maja 2018, 12:59 
Nałogowiec
Offline
Od: 10.07.2016
Posty: 1679
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Cytuj:
a golfem R variant i najprawdopodobniej będzie to ten ostatni więc idę klasę niżej
tylko ta klasa niżej kosztuje klasę wyżej - wychodziło mi około 210K z konfiguratora z wyposażeniem najnowszej M6. Więc znowu wracamy do tego że budżet nie ten o którym mowa przy M6.

_________________
Obrazek
A na co dzień dłubię tutaj http://www.wedrowiec.net


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr, 16 maja 2018, 13:04 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 02.03.2015
Posty: 285
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
16 maja 2018, o 13:54 Smook napisał(a):
Nie wszyscy. Ja nie odliczam VATu, nie lizinguję i kupuję auta skrojone dla moich skromnych potrzeb, możliwości oraz na dłuższy dystans. I tu Mazda ze swoją ofertą pasuje mi w 100%. Nie sadzę bym dla siebie znalazł coś równie atrakcyjnego u konkurencji.
Następne auto będzie również od Mazdy, tym razem mx5.
Bo z Mazdą tak jak z Japonką- może i ma krzywe zęby ale zdrowe.
Bonifacy napisał(a):
Wszyscy chwalą...i odchodzą do konkurencji :wink:


Ja także nie odliczam Vatu, nie lizinguję...kupuje auto prywatnie i dlatego ma służyć wiele lat bezproblemowo. Absolutnie szanuję wybory innych i zdanie na temat M6, mam trochę inne doświadczenia i to wykreowało moją opinię. Szkoda, że tak wyszło bo od kiedy mam "świadomość motoryzacyjną" wolałem auta japońskie.. czasy się zmieniają.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr, 16 maja 2018, 13:14 
Offline
16 maja 2018, o 13:59 Wedrowiec napisał(a):
Cytuj:
a golfem R variant i najprawdopodobniej będzie to ten ostatni więc idę klasę niżej
tylko ta klasa niżej kosztuje klasę wyżej - wychodziło mi około 210K z konfiguratora z wyposażeniem najnowszej M6. Więc znowu wracamy do tego że budżet nie ten o którym mowa przy M6.


Nie do końca wersja z prawie wszyskim, bez skóry po rabatach wychodzi 177 tyś :)


 Zobacz moją 6tkę  
 
PostNapisane: Śr, 16 maja 2018, 13:25 
Nałogowiec
Offline
Od: 10.07.2016
Posty: 1679
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Więc jest mniej (oprócz silnika) i drożej... ;)

_________________
Obrazek
A na co dzień dłubię tutaj http://www.wedrowiec.net


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr, 16 maja 2018, 13:30 
Offline
Za to 310 km i mniej jak 5 sek do 100 oraz potencjalna możliwość tuningu robi swoje :)


 Zobacz moją 6tkę  
 

moderator
PostNapisane: Śr, 16 maja 2018, 13:33 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Wedrowiec i oprócz 4x4 i b.dobrej trakcji...

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr, 16 maja 2018, 13:35 
Offline
No i choćby dcc. Ogólnie w takiej R jest wszystko co w maździe poza elektryką foteli, skórą, podgrzewaniem tylnej kanapy i ostrzeganiem przy wyjeździe z miejsca parkingowego tyłem. Jest za to moc, trakcja, dcc, lepsze audio, nawigacja, podgrzewanie szyby przedniej, panorama, itd.


Ostatnio edytowano Śr, 16 maja 2018, 13:47 przez MateZ, łącznie edytowano 1 raz

 Zobacz moją 6tkę  
 
PostNapisane: Śr, 16 maja 2018, 13:46 
Bywalec
Offline
Od: 22.03.2018
Posty: 276
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Wszyscy zamieniają ja Skode SIII na M6 (a wcześniej Insignia Passat B7 itp ) tam i tu hamulce padają raz za razem w M6 lusterka tam lampy nie znam auta bez wad kwestia tego czy wolisz takie czy inne awarie szybkie wygodne małe duże. Lecz masowe oczerniani auta które jest co najgorzej przeciętne to przesada bo większość w tej cenie jest taka sama .


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr, 16 maja 2018, 13:51 
Offline
W Polsce nawet takie rzeczy się zdarzają i to wcale nie mazda, skoda czy vw. https://m.youtube.com/watch?v=RotkQpf6uMg


 Zobacz moją 6tkę  
 
PostNapisane: Śr, 16 maja 2018, 13:57 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 02.03.2015
Posty: 285
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
16 maja 2018, o 14:35 MateZ napisał(a):
Jest za to moc, trakcja, dcc, lepsze audio, nawigacja, podgrzewanie szyby przedniej, panorama, itd.

...no i skuteczne hamulce :)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
 

moderator
PostNapisane: Śr, 16 maja 2018, 14:00 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
ABC1 i to jest rozsądny post a nie niepotrzebne wyszukiwanie na forum Arteona jakichś wydumanych wad...

A z Mazdą 6 jest nieco tak jak się trafi... i zapewne ze Skodą Superb bywa podobnie... Jeden będzie zachwycony a drugi będzie klął na czym świat stoi... a prawda jest taka, że jak masz pecha to i Lexus trafi Ci się felerny...

Ale Mazda podpada wszystkim podejściem do tych pechowców... i do ogólnie znanych problemów... może i drobnych jak mechanizm składania lusterek, ale jednak wciąż nierozwiązanych...

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr, 16 maja 2018, 14:04 
Offline
Dokładnie tak jak grzesiolek piszesz podpada podejściem do klienta przy serwisie. Gdyby wymieniali to co spartolili od ręki i zrobili wreszcie akcje naprawczą wadliwych elementów sprawa by wyglądała innaczej.


 Zobacz moją 6tkę  
 
PostNapisane: Śr, 16 maja 2018, 14:12 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 07.11.2013
Posty: 2285
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: pomorski
MateZ napisał(a):
... i to wcale nie ..(..).. vw. https://m.youtube.com/watch?v=RotkQpf6uMg


Bentley to przecież Das Auto.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr, 16 maja 2018, 14:28 
Offline
Audi i lambo też, volvo jest chińskie a land rover i jaguar indyjskie. Za to mazda taka japońska, solidna tylko, że od miesiąca rozkładam lusterko pasażera pałką teleskopową, którą woże w samochodzie w stricte innym celu :) w oczekiwaniu aż serwis łaskawie zaprosi na wymiane mechanizmu z resztą już bodajże trzecią w ciągu 2,5 roku.


 Zobacz moją 6tkę  
 
PostNapisane: Śr, 16 maja 2018, 14:49 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 07.11.2013
Posty: 2285
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: pomorski
No przecież Bentlejowa technologia to nie jest . Z "B" to tylko skóra z brytyjskich cieląt oraz wyszukany design rodem z wysp


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr, 16 maja 2018, 15:11 
Bywalec
Offline
Od: 22.03.2018
Posty: 276
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
16 maja 2018, o 15:04 MateZ napisał(a):
Dokładnie tak jak grzesiolek piszesz podpada podejściem do klienta przy serwisie. Gdyby wymieniali to co spartolili od ręki i zrobili wreszcie akcje naprawczą wadliwych elementów sprawa by wyglądała innaczej.


Tak ale Mazda robi to co inni np: Skoda lampy waliły metr przed ( problem nie rozwiązany do dnia dzisiejszego ) to samo hamulce nic , klapa otwiera się kiedy ma ochotę 5x razy robili i nie zrobili to samo grzane fotele tył działały jak miały ochotę 3x robione brak rezultatów M6 nic mi nie nawaliło nowe auto może nawali pożyjemy zobaczymy. Opel nie wspomnę tam to mieli wszystko w dupie . Wiec czym się różni Mazda od pozostałych ?


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr, 16 maja 2018, 15:19 
Offline
Pewnie tym, że dużo ludzi kupiło mazde głównie dlatego bo miała być bezawaryjna. Ja np. tym się sugerowałem i się zawiodłem. Tym, że się psują różne pierdoły a jeszcze bardziej podejściem serwisu i importera oraz producenta.


 Zobacz moją 6tkę  
 
PostNapisane: Śr, 16 maja 2018, 15:27 
Bywalec
Offline
Od: 22.03.2018
Posty: 276
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Czyli norma zasada sprzedającego " sprzedaj i zapomni ", a jak się sypnie to pamiętam słowa gdy miałem B7 " na pewno źle pan użytkował "


 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1838 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 62  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.