Teraz jest So, 27 kwi 2024, 21:32

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
 Tytuł: GJ/GL vs. F30
PostNapisane: N, 9 paź 2016, 10:49 
Wstydliwy
Offline
Od: 09.10.2016
Posty: 6
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Witajcie!

Wiem, że porównuje auta innej klasy, ale...

Zastanawiam się nad zmianą auta. Na ten cel chcę przeznaczyć około 150tyś., przy super okazji lub pewnym modelu mógłbym dołożyć do 170tys., ale wolałbym prawdę mówiąc nie dokładać, a jak znajdzie się coś taniej to owszem - jestem jak najbardziej za :)

Co musi mieć auto?

- benzyna (robię max 20-30tys w roku, więc diesel chyba zbędny)
- automat
- fajny silnik, tak aby nie było z nim problemu oraz, abym odczuł jego moc i nie mulił :) Z pazurem :)
- 4x4 (choć tu nie mam takiego ciśnienia)
- dość komfortowy i dobrze wyciszony

I teraz sobie pomyślałem, że najchętniej wybrałbym Mazde 6 lub dopłacił i poszukał BMW f30. Mazda wydaj się być idealna, choć mam pewne wątpliwości względem:

- jakości wykonania
- wyciszenia (to dla mnie bardzo ważne)

I tu jest właśnie pies pogrzebany, bo gdyby nie te elementy, to Mazda 6 byłoby dla mnie idealnym autem. A może to wszystko przesada, i tak naprawdę z tym wyciszeniem nie ma takiej tragedii, co?

Jak wygląda kwestia porównania z taką powiedzmy f30?

Jest też opcja BMW 4, które szczerze mówiąc podoba mi się jeszcze bardziej, no ale tu koszty dużo większe i nie wiem czy jest taka różnica w wyciszeniu i komforcie? Ktoś może ocenić, kto jechał zarówno jednym jak i drugim autem?

Szukamy auta dla młodej pary, być może w przyszłości z dzieckiem, no ale z tym to mamy jeszcze czas :)

No chyba, że jeszcze coś innego i inny model. Jestem otwarty na każdą propozycję :)


Pozdrawiam i proszę o pomoc :)


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N, 9 paź 2016, 13:56 
Offline
F 30 jest mniejsze bo mazda 6 bardziej wielkościowo do 5 a nie do 3.

Co do wyciszenia to masz pecha bo wyciszenie to bolączka f30 i wszyscy to podkreślaja, wystarczy poczytać opinie o noty z wyciszenia. ( szyby bez ramek )

http://www.autocentrum.pl/oceny/bmw/ser ... 0-f31-f34/


 Zobacz moją 6tkę  
 
PostNapisane: N, 9 paź 2016, 14:08 
Wstydliwy
Offline
Od: 09.10.2016
Posty: 6
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
No właśnie czytałem o wyciszeniu F30 i niestety też nie jest kolorowo. Pytanie właśnie czy warto dopłacać do F30 i czy różnice są duże? A może Mazda jest nawet lepiej wytłumiona? :cool:


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N, 9 paź 2016, 14:34 
Offline
Sam sobie wyciszysz Mazdę za 4-5 k. Pytanie czy EUS cię za bardzo nie będzie wkurwiał. Zależy czy jeździsz 110, czy 180.. ;)


 Zobacz moją 6tkę  
 
PostNapisane: N, 9 paź 2016, 15:23 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 28.07.2013
Posty: 1952
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: zagranica
Terezm napisał(a):
Witajcie!

Wiem, że porównuje auta innej klasy, ale...

Zastanawiam się nad zmianą auta. Na ten cel chcę przeznaczyć około 150tyś., przy super okazji lub pewnym modelu mógłbym dołożyć do 170tys., ale wolałbym prawdę mówiąc nie dokładać, a jak znajdzie się coś taniej to owszem - jestem jak najbardziej za :)

No chyba, że jeszcze coś innego i inny model. Jestem otwarty na każdą propozycję :)

Pozdrawiam i proszę o pomoc :)

Kupienie skypassion i wyciszenie kompleksowe nie jest taką złą opcją. Cenowo.

Jeśli wykonanie i cichość to może audi A4 bądź A6. Teraz są wyprzedaże rocznika, niezłe rabaty na te auta. Właściwie A6 bardziej się opłaca niż A4. Jeśli chodzi wykonanie i cisza to bez porównania zwłaszcza jak ktoś jeździ szybko i w trasie i lubi czuć jakość. Jeździłem ostatnio. Jestem pod wrażeniem. Zwłaszcza wykonanie to coś co audi ma w pakiecie. Wiadomo, że inna półka, ale jak ktoś powalczy i ma zniżki zawodowe to coś ugra, plus stary rocznik. Jak nie będzie zbytnio gadżetowego wyposażenia, co się średnio korzysta, to się da. Ostatnio mi proponowano A4 z 190KM za jakieś 175 tyś w dieslu. Jak ktoś lubi japońskie z jajem to zostaje tylko infiniti Q50 po jakimś rabacie. BMW 3 ma też podobne problemy jak mazda z szumami. Kiedyś było, ale ten wątek na forum bmw 3 też jest długi. Plus jakieś problemy z drzwiami, głośnym dieslem itd. BMW 5 inna liga, wielkość jak mazda. Za chwilę może będą fajne rabaty na bmw5, bo 13 października br jest prezentacja nowego modelu bmw serii 5, a zatem okazja na fajne przy zmianie modelowej przeceny.

_________________
Samochodami się albo jeździ albo się je kocha, fajnie jak jest jedno i drugie


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N, 9 paź 2016, 15:23 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 07.11.2013
Posty: 2285
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: pomorski
Świat porządnych i wyciszonych aut nie zaczyna i nie kończy się na F30. 170 tys to naprawdę dużo kasy , szczególnie pod koniec roku.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N, 9 paź 2016, 15:26 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 28.07.2013
Posty: 1952
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: zagranica
Tak dla przykładu przed negocjacją: http://otomoto.pl/oferta/audi-a4-rabat- ... yy4fH.html

_________________
Samochodami się albo jeździ albo się je kocha, fajnie jak jest jedno i drugie


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N, 9 paź 2016, 15:43 
Wstydliwy
Offline
Od: 09.10.2016
Posty: 6
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Dziękuję Panowie za pomoc. Absolutnie nie zamykam się na mazdę i f30 tylko i wyłącznie. Oczywiście, że wolałbym wydać mnie niż więcej, ale wszystkie opcje biorę pod uwagę i powiedzmy, że te 170 to już górna granica.

Mazda 6 w średniej klasie podoba mi się najbardziej. Oczywiście w grę wchodziłaby Skypassion 2.5 automat. I teraz pytania czy warto dopłacić do premium? Jeśli tak to do jakiego? :)

Myślałem o tym F30, ale im więcej czytam tym jaśniej przekonuję się, że sprawa wygłuszenia jest podobna jak w obecnej 6...

I teraz tak: BMW 5 czy Audi A6 to wspaniałe alternatywy, ale wątpię, że zmieszczę się w budżecie. No chyba, że jakieś roczne z małym przebiegiem, z programu aut używanych typu Audi Select Plus czy BMW premium Selection. No wiece - pewne źródła.

I jeszcze pytanie? Czy taka BMW5 i A6 nie będą za duże dla nas? Nie wiem czy potrzeba nam takiego dużego auta. Obecnie młoda para, bez dziecka (to w przyszłości :))

Myślałem też nad BMW 4.

Ciekawa opcja i atrakcyjna cenowo Audi A3 Limousine, tyle tylko, że tam silnik tylko 150km i nie wiem jak to jedzie szczerze mówiąc...

Dziękuję Panowie za pomoc! Każda rada jest cenna, wydawałoby się, że wybór nie będzie trudny, a jednak jest zagwozdka i to nie lada... ;)


@crow - fajna opcja, ale manual.

@Smook - chętnie wysłucham propozycji. Co ty byś brał na moim miejscu?


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N, 9 paź 2016, 16:09 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 07.11.2013
Posty: 2285
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: pomorski
Jaguara XE lub Mustanga z europejskim silnikiem. Ale jestem 50+ . Inne priorytety, slow driving, dużo wolnego czasu, takie tam zboczenia.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N, 9 paź 2016, 16:13 
Wstydliwy
Offline
Od: 09.10.2016
Posty: 6
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Nad Mustangiem też myślałem, bo bardzo mi się podobał. Ale napęd na tył, plus 300km, i zrezygnowałem. Mieszkamy w górach i odrobinę bałbym się jak sobie z tym poradzi moja dziewczyna. Nigdy nie miała doświadczenia z takimi autami. I dlatego go odrzuciłem.

A może trochę przesadzam? :oops:


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N, 9 paź 2016, 16:20 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 07.11.2013
Posty: 2285
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: pomorski
W góry rozważałbym Volvo 60 crosscountry, takie lekko podwyższone 4x4. Lub małe crossovery 4x4 Infiniti lub Mercedesa .


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N, 9 paź 2016, 16:45 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 17.06.2016
Posty: 45
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: lubelski
a propo wyciszenia w nowej szóstce.
Jestem szczęśliwym posiadaczem rocznika modelowego 2017 w takiej wersji jaką bierzesz pod uwagę, 2,5 Pb automat SkyPassion.
Racja, mam auto ledwo tydzień i możliwe, że jeszcze nie zwracam na to uwagi ale wczoraj jechałem z żoną 160km/h i ani ja ani ona nie słyszeliśmy szumów/wicherków. Niczego co mogłoby nas drażnić albo zakłócać naszą cichą rozmowę. Jedynie jeżeli opierałem głowę mocno na zagłówku to przy tej prędkości delikatnie szumialo coś z tylnych drzwi. Pewnie dlatego, że tylne szyby nie są pogrubione jak przednie.
Podsumowując dla mnie problem szumów w tym modelu nie istnieje!! <disco>
Rozmawiałem z ddreporterem odnośnie przejechania się i porównania wyciszenia w naszych Madziach 2016vs2017, mam nadzieję, że temat wypali. :wink:

_________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością"
-Anthony Hopkins


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N, 9 paź 2016, 18:03 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 26.02.2016
Posty: 96
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Jeździłem w sobotę rokiem modelowy 2017. Faktycznie z przodu jest ok natomiast z tyłu jest ten wicherek przy większych prędkościach.
Nie mniej jednak ja, aż tak szybko zbyt często nie jeżdżę, więc czekam na odbiór na początku listopada.

Przy budżecie 170k zamiast f30 rozważyłbym bardziej c-klasę, ewentualnie nieźle doposażone audi a5 jeżeli nie przeszkadza Ci, że to już schodzący model.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
 
PostNapisane: N, 9 paź 2016, 18:24 
Wstydliwy
Offline
Od: 09.10.2016
Posty: 6
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Czyli Mazda jednak w grze, kurczę jeśli wyciszenie jest naprawdę poprawione, to nieźle. A jak z audio? Jest na dobrym poziomie?

Tak, f30 już odpadł.

Mercedes klasy C? Ciekawa propozycja i widzę, że cenowo wyszłoby całkiem, całkiem. Nawet mógłbym pomyśleć o 4matic. Hmm, muszę się zastanowić i poczytać o nim więcej. Jak z prowadzeniem?

A5 mi nie przeszkadza i nawet bardziej się podoba niż a4. Zawsze lubiłem coupe, dlatego też BMW 4 brałem (w zasadzie nadal biorę) pod uwagę.

Czyli Mazda, Mercedes C, Audi a3,a4,a5,a6, no i bmw 4 lub 5. Wszystko zależy teraz od klasy i wyposażenia. Tak jak mówię, nie zamykam się też na rynek aut używanych z pewnego źródła, 1-2 roczne jak najbardziej biorę pod uwagę.

Dziękuję Panowie :)


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N, 9 paź 2016, 18:50 
Wtajemniczony
Offline
Od: 07.01.2014
Posty: 192
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: lubelski
Za 170k zl masz nowe Infiniti Q50 z benzyna 211KM. Wersja Sport czyli juz naprawde dobrze wyposazona. Bedzie lepiej wyciszone niz Mazda 6 i BMW F30.
Mozesz pomyśleć nad Audi A4- tez powinno byc dosyc ciche. Tylko pytanie co za 170k zl dostaniesz w wyposażeniu. Wycieczka do salonu bowiazkowa.
A moze Volvo?


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
 
PostNapisane: N, 9 paź 2016, 19:20 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 22.09.2014
Posty: 2107
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: podkarpacki
Terezm napisał(a):
...Szukamy auta dla młodej pary, być może w przyszłości z dzieckiem, no ale z tym to mamy jeszcze czas :)...


To od razu odpuść Mazdę 6, BMW 5 , Audi A6 i inne tej wielkości kolumbryny, chyba że macie hobby wymagające wielkiego wozu do przewozu.
Lepiej mniejsze - wielkości BMW3 czy większego kompakta, ale z dobrym napędem i silnikiem czy wyciszeniem jeśli dla Was tak ważne. Kierowałbym się do Volvo o ile koszty utrzymania nie są priorytetem, ciut drożej niż w Maździe, choć może to ASO-zmienne. Ale na pewno nie Mazda 6.
Volvo - podwyższona V40 - cross country, w wykończeniu typu Ocean Race itp. Mazda nie ma czego szukać przy klasie , estetyce i jakości Volvo (wnętrza, ale i mechanicznie Volvo jest ok). Czy V60 , czy XC60. |Cenników nie śledzę, ale na koniec roku w Volvo potrafią grubo z ceny zejść, ale i tak te 150tys sądzę że wystarczy.


Ostatnio edytowano N, 9 paź 2016, 19:22 przez Andrzejsr, łącznie edytowano 1 raz

 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N, 9 paź 2016, 19:21 
Amator
Offline
Od: 22.02.2015
Posty: 62
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Też myślałem o F30 ale używanym(ograniczał mnie budżet ). Jednak po przeanalizowaniu +/- wybór padł na M6. Główny powód to wielkość auta i cena za nowy samochód z takim wyposażeniem, dla mnie F30 jest za małe... Po prostu lubię wozić powietrze w aucie :) U mnie sytuacja rodzinna jest na razie taka jak u Ciebie :wink:

Jeśli chodzi o M6 to odbieram w grudniu model 2017. Sporo naczytałem się o problemie głośności aż do tego stopnia, że zrobiłem dodatkowo 3 jazdy m6 (w sumie 6), w których tylko skupiałem się na analizie EUS itp. odgłosów. Ostatnio jedna pod drugiej model 2016 i 2017. W modelu 2016 słyszałem dźwięki, które są opisane w wątku wyciszenie ale mnie to tak bardzo nie irytowało, pewnie dlatego, że za krótko jeździłem <o0> . W 2017 zdecydowanie jest ciszej(wypowiadam się z pozycji kierowcy i pasażera z przedniego siedzenia). Dźwięk jest stłumiony, EUS nie występował w takim w takim natężeniu przy ~160 jak w modelu 2016. Dla mnie jest zdecydowanie lepiej. Na pewno w tym temacie jest różnica jeśli weźmiemy pod uwagę wersje salonowe. Jeśli któryś z kolegów pojedzie przetestować model 2017, posiadając M6 dodatkowo wyciszoną, to wydaje mi się, że będzie ogólnie rozczarowany.

Moja rada, zrób wiele jazd testowych F30 i M6. W przypadku Mazdy spróbuj pojeżdzić tym samym modelem ale u różnych dilerów (auta potrafią się różnić wyciszeniem-model 2016.. <offtopic> ). Mazda jeździłem tyle razy, bo po pierwszej jeździe nie zauważyłem żadenj wady <oczy> , za dużo emocji. :) Przy 6 już wiedziałem więcej, to samo tyczyło się innych marek, które po kolei eliminowałem :)


 Zobacz profil  
 

administrator
PostNapisane: N, 9 paź 2016, 20:35 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Terezm napisał(a):
nie zamykam się też na rynek aut używanych z pewnego źródła, 1-2 roczne jak najbardziej biorę pod uwagę.

U mnie w rodzinie 3 takie zostały kupione, od półrocznego do 2 letniego, seria 1, 3 i 5. Przy odsprzedaży wyszło, że każde z nich miało naprawę lakierniczą. Wszyskie były ściągnięte z Niemiec i sprzedawane w polskim salonie w programie używane z gwarancją (pracownik BMW lub klient zmieniający na nowy samochód zostawiał w rozliczeniu). Lepiej to już chyba od 1 właściciela kupić. Ale z używanymi to zawsze loteria jest. Za taką kasę to nie warto.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N, 9 paź 2016, 21:03 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 01.07.2015
Posty: 411
Rok produkcji: 2014
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
tombien napisał(a):
Przy odsprzedaży wyszło, że każde z nich miało naprawę lakierniczą. Wszyskie były ściągnięte z Niemiec i sprzedawane w polskim salonie w programie używane z gwarancją (pracownik BMW lub klient zmieniający na nowy samochód zostawiał w rozliczeniu). Lepiej to już chyba od 1 właściciela kupić. Ale z używanymi to zawsze loteria jest. Za taką kasę to nie warto.

W mojej opinii, to bardzo trafne spostrzeżenie. Także słyszałem tego typu historie w moim otoczeniu, i osobiście nie wchodziłbym w to, a już szczególnie za taką furę kasy :idea: Ale ... każdy jest dorosły i wie co robi ... <modlisie>

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N, 9 paź 2016, 23:51 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 16.02.2015
Posty: 827
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: opolski
Lexus gs :

Nowy
http://otomoto.pl/oferta/lexus-gs-200t- ... 4cc4660099

Używany roczny
http://otomoto.pl/oferta/lexus-gs-200t- ... 4cc4660099

Uzywany dwuletni
http://otomoto.pl/oferta/lexus-gs-300h- ... 4cc4660099

:D

Choc na twoim miejscu bez dzieci bralbym mustanga 5.0 cabrio :wink:


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn, 10 paź 2016, 19:15 
Wstydliwy
Offline
Od: 09.10.2016
Posty: 6
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
@mariuszzar - Volvo nie brałem pod uwagę, ale nie wykluczam :)

@Andrzejsr - popatrzę na te modele Volvo i ich ceny. Sami nie wiemy czy potrzebujemy wielkiej kolumbryny czy wystarczy coś mniejszego.

@Peetross - chyba z tą jazdą testową to będzie najlepiej. Ale znamienne jest, że już kolejna osoba zaznacza poprawienie wyciszenia w Mazdzie 2017, ciekawe :)

@tombien - No to mnie trochę zmartwiłeś, myślałem naiwnie, że w tych programach auta są dość pewne, jak widać nie zawsze i nie każde. Ale dobrze wiedzieć, dzięki.


Lexus? Hmmm - no to mamy kolejnego do zobaczenia.

Ale magiel mam teraz :)


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn, 10 paź 2016, 19:26 
Amator
Offline
Od: 05.10.2013
Posty: 95
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Tak się składa, że mam oba samochody / F30 i M6 przed jakimkolwiek FL /

Jeśli jesteś zainteresowany nadal pisz na priv., nie chcę rozpoczynać dyskusji, ponieważ widzę, że chyba tylko ja mam bezpośrednie porównanie.

W wielkim skrócie z F30 jestem bardziej zadowolony.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn, 10 paź 2016, 19:51 
Bywalec
Offline
Od: 03.07.2016
Posty: 394
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: małopolski
Napisz może kolego tutaj, co wolisz w F30, a co w M6. Ciekawe są takie porównania.

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

_________________
Obrazek
Więcej informacji priv ;)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
 

administrator
PostNapisane: Pn, 10 paź 2016, 20:30 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
borut jesteśmy ciekawi Twojego bezpośredniego porównania. Pisz, od tego jest też wątek. Ja mogę porównać E90 tyle, że jeździłem nią przez miesiąc nim odebrałem nową GH. A to już za dużo lat minęło, może między E90 i F90 jest przepaść. ;)


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt, 18 paź 2016, 13:26 
Amator
Offline
Od: 05.10.2013
Posty: 95
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Pozdrawiam


Ostatnio edytowano Śr, 19 paź 2016, 10:18 przez borut, łącznie edytowano 1 raz

 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt, 18 paź 2016, 23:58 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 23.04.2016
Posty: 385
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: lubelski
Ja użytkuję Mazdę 6 FL do BMW3gt i mogę powiedzieć, że główna różnica jest w tym, że f30 w wersji wyposażenia Mazdy 6 będzie przekraczało z pewnością kwotę 200 tys nawet jak masz duży rabat, osobiście stwierdziłem, że nie ma sensu kupować golasa dla lansu tylko dobrze wyposażone auto ale jeśli stać Cię na dołożenie to bierz betę - Za 170 k masz automat, benzynę 184km i x drive, poza tym goło i wesoło ale za to jeździsz BMW.... ja wolałem wybrać Mazdę i nie żałuję; 3gt za 200 tys nie ma nawet połowy bajerów które ma madzia :)

_________________
Lublin to nie dziura :)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr, 19 paź 2016, 08:21 
Amator
Offline
Od: 05.10.2013
Posty: 95
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Pozdrawiam


Ostatnio edytowano Śr, 19 paź 2016, 10:18 przez borut, łącznie edytowano 1 raz

 Zobacz profil  
 

moderator
PostNapisane: Śr, 19 paź 2016, 08:31 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
borut, za bardzo to bierzesz do siebie...

Kwestia tak naprawdę jest trzech rzeczy:
1) czy kupujesz BMW nowe czy 1-3letnie
2) jaki masz maks. budżet na auto czy 120, 150 czy 200k PLN czy może więcej...
3) jaki rabat dostaniesz od bawarczyków

Dla kupna nowego auta premium, w budżecie 150k (o mniejszym nie wspomnę) i z minimalnym rabacie wybór będzie taki jak pisze ddreporter albo wyposażenie i użyteczność, albo marka premium ale z dużymi brakami...
ale to wcale nie oznacza, że Ty tak kupiłeś... Bo jak zrozumiałem auto masz może mniej wyposażone, ale nie golasa, za to z mocniejszym silnikiem w automacie...
A Twój post jest bardzo wartościowy i lepiej, że opisałeś niż miałbyś się po PW kitrać...

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr, 19 paź 2016, 09:41 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 09.02.2016
Posty: 284
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Dylemat między dobrze wyposażoną GJ a np. podstawowym BMW 3 / Audi A4 przypomina trochę dylemat pomiędzy wszystkomającym kompaktem z mocnym silnikiem, a uboższą wersją samochodu klasy średniej. Przy budżecie ok. 90-100 tys. takie rozterki to chyba standard. Ja osobiście też miałem taką zagwozdkę, ale postanowiłem dołożyć do budżetu 20 tys. zł i zamówiłem GJ 2.0 Skypassion. Dla każdego według potrzeb i możliwości...

_________________
Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt, 21 paź 2016, 09:15 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 29.10.2013
Posty: 102
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
za 150tys brutto kupi nowe BMW 4 3.0 w benzynie ze skórą dakota na całkiem fajnym wypasie w select

http://www.select-automotive.pl/BMW/430

super oferta, szczegółów jednak nie znam.


 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.