Teraz jest Pt, 29 mar 2024, 05:57

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Sedan vs. kombi
PostNapisane: So, 10 wrz 2016, 08:42 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 10.05.2016
Posty: 103
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: wielkopolski
Superek ... dziekuje z gory za pomoc Caly czas sie zastanawiam nad tym - sedan czy kombi ? Gdyby nie ta kwestia ... to juz pewnie stałaby czerwona szósteczka


Sent from my iPad Pro using Tapatalk


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 10 wrz 2016, 09:46 
Offline
Proggy jak wyjeżdżasz 2 razy w roku pakując cały bagażnik to sedan. Jak dużo częściej to rzeczywiście można pomyśleć o kombi. Ale i tak przy umiejętnym umieszczaniu bagażu moim zdaniem kombi jest zbędne nawet przy małych dzieciach i wózkach. Ale co użytkownik to opinia. Sam musisz zdecydować. ;)


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: So, 10 wrz 2016, 10:11 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 06.08.2016
Posty: 102
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyMotion
Region: śląski
Rkacz a powiedz mi proszę gdzie w sedanie zapakujesz wózek, łóżeczko turystyczne, jakieś małe krzesełko bujane, ubrania dla dwojga plus prawie tyle samo dla dziecka, jakieś jedzenie jeśli masz na miejscu aneks kuchenny, nie wspomnę o butach i pierdołach w stylu plecach z aparatem obiektywami, statyw, i mase innych rzeczy. Pomimo tego, że mam kombi musze boxa brać.

Więc myślę, że jeśli ktoś planuje dzieci, ma w drodze, ma już małe a zmienia auto to kombi będzie odpoiedniejszs


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 10 wrz 2016, 10:35 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 11.03.2014
Posty: 940
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: opolski
Ja też miałem ten problem i teraz dziękuję Bogu, że kupiłem kombi. Po paru wyjazdach nie wiem jakbym to wszystko pomieścił w sedanie. Jeśli masz ten sam problem bierz kombi. Lepiej mieć miejsca za dużo niż za mało.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 10 wrz 2016, 10:49 
Offline
Miałem kombi, mam dziecko, woziłem w Maździe wiele z tych rzeczy które wymieniłeś. Wiem też że idąc tokiem rozumowania matek dzieci to i TiR będzie za mały. Zwykle odrzucałem żonie 20-30 % zbędnych rzeczy. Obecnie sama pakuje tyle ile trzeba. Już kiedyś to pisałem, że sam kupiłem sedana przez wygląd ale i więcej miejsca na tylnej kanapie na karmienie i przebieranie dziecka. Każdy ma inne wymagania. Oczywiście nie bierz tego do siebie. Może masz inne potrzeby. Ja mam np. o tyle problem że mając dziecko z alergią pokarmową zabieram 2 torby jedzenia i sprzętów to jego przyrządzenia. I mieszczę się w sedanie bez gratów w kabinie. A jak czegoś szukam to nie wywalam toreb z bagażnika bo mam dzieloną kanapę. Ale tak jak mówię, bez jakiejś samodyscypliny TiR także będzie za mały. ;)


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: So, 10 wrz 2016, 11:37 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 10.05.2016
Posty: 103
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: wielkopolski
No wlasnie tu mam maly zgryz gdyz mam corke 8 letnia i pakowanie wozka juz jest nieaktualne od kilku lat. Do tego wyjazd na wakacje raz w roku, czasami wyjazdy weekendowe ... ale z tym to sedan bez problemu sobie poradzi. Wiem, ze kombi jest znacznie bardziej praktyczne ale sedan wyglada bosko - zjawiskowo. Kombi tez jest piekne, ale optycznie to nie ta sama bryla. Z drugiej strony zdecydowany bylem na Nissana qashqaia i nigdy nie bralem pod uwage limuzyny ... do czasu gdy nie pojechalem do salonu mazdy. Bajka, poprostu bajka !!! Do tego biale wnetrze i nie chce sie wysiadac. Pieniadze porownywalne ... nissan 1.6 benzyna po rabatach okolo 105.000 a mazda 125.000. Niby to 20.000 wiecej ale to klasa wyzej, komfort, wyposazenie oraz made in japan mnie przekonalo. Wlasnie chwilke temu przejezdzalem obok czerwonego sedana i znow jestem za nim


Sent from my iPhone using Tapatalk


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 10 wrz 2016, 11:42 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 26.10.2014
Posty: 696
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Panowie, Sedan i rodzina 2+2, dzieciaki w wieku 5 i prawie 1,5 roku. Wózek, łóżeczko turystyczne, dwie duże walizy, zabawki, duperele, lodówka samochodowa, podgrzewacz samochodowy, paka pampersów, żarełko, moja podręczna torba, dwa foteliki dla dzieci i my. 2 x po ponad 200km na Mazury i raz ok 400km na zlot pod Bełchatów - bez problemu :) Chociaż do tej pory nie wiem jak mój Połówek to wszystko zmieścił do sedana. Ja przygotowałam wszystko w domu, on taktyczne pakował i nic nie kazał mi zostawić czy odrzucić :)
Następnym razem zrobię foty przedwyjazdowe i zobaczycie, że sedan też daje radę :)

_________________
"Pędź balonie, bo cię igłą pogonie" :>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 10 wrz 2016, 11:43 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 07.11.2013
Posty: 2285
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: pomorski
W kiszce jest o połowe mniej miejsca . Nad czym tu się zastanawiać. Może jedynie na CX5 jako alternatywą "przestrzenna"


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 10 wrz 2016, 12:00 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 10.05.2016
Posty: 103
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: wielkopolski
O wyjazdy wakacyjne to sie raczej nie boje bo rodzinka to 2+1 i tak pozostanie. Bardziej o to, ze czasami cos trzeba wiekszego przewiezc np. z Ikeii czy innego sklepu ... o tym bardziej mysle. Z drugiej strony samochody w tych czasach kupuje sie raczej "oczami" gdyz sa do siebie zbyt podobne. Co do CX5 to jest jednak zbyt drogi ... startowalem od 70 max 80 a doszlo do 125. CX w skypassion to juz 140 ... a ja kupuje jako osoba fizyczna, wiec leasing mnie nie dotyczy


Sent from my iPhone using Tapatalk


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 10 wrz 2016, 12:04 
Bywalec
Offline
Od: 23.02.2016
Posty: 439
Rok produkcji: 2016
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
jest coś takiego jak leasing konsumencki dla osób fizycznych. Nie mam tylko pojęcia, jak to działa zbytnio.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 10 wrz 2016, 12:09 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 16.09.2013
Posty: 2161
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Evo1501 napisał(a):
Panowie, Sedan i rodzina 2+2, dzieciaki w wieku 5 i prawie 1,5 roku


Poczekaj Evo ja będą miały ok 12 i 16 lat :) U mnie, mimo że ze wzgl zawodowych zawsze kombi to bez packa na dachu nie było szans się zapakować, także latem; o zimie i nartach nie wspomnę (4 x kaski buty narty )


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 10 wrz 2016, 12:33 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 10.05.2016
Posty: 103
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: wielkopolski
Nawet mialbym na cx5 ale troche mi szkoda az tyle wydawac. Jak napisalem zaczalem od pulapu 70-80 i na tych 120-130 chce poprzestac A po drugie cx5 mnie nie urzekl ... to nie to samo co szosteczka


Sent from my iPhone using Tapatalk


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 10 wrz 2016, 12:44 
Amator
Offline
Od: 04.10.2015
Posty: 88
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: zagranica
Moj kolega mowil " kupujesz kombi ? krowy bedziesz wozil?" lub " lepiej miec zgrabny zadek niz garba" i mial racje .W sedanie bagaznik jest dluzszy jak w kombi i liczac do przeslony w kombi tak samo wysoki. Do wysokosci okien zaladujemy tyle samo. Nie lubie jezdzic z zawalonymi tylnymi oknami jak turek na dorobku , jesli bym potrzebowal wiecej miejsca w aucie bo wyjazdy z rodzina czy z dziecmi kierowal bym sie w kierunku wanowatych .
:-P

_________________
2015 ale przed lift,
wersja VISION


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 10 wrz 2016, 13:06 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.07.2013
Posty: 3060
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: wielkopolski
Do sedana nie włożę kartona z drukarką do bagażnika :)
viewtopic.php?f=19&t=386&p=92185&hilit=mi+brakuje#p92185

Obrazek

Pozdrawiam tombien :)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 10 wrz 2016, 13:36 
Offline
ZibiX miałem ten sam dylemat i przed zamówieniem pojechałem oglądać z kartonami na PCta i monitor Della oraz UPS APC. I ładnie wchodziły. Może warto zmienić dostarczany sprzęt pod samochód a nie odwrotnie. :hihi: Dyskusja o wyższości jednych Świąt nad drugimy była zawsze. Ja już się nastawiałem na BOXa właściwie w chwili zakupu. Ale jedne wczasy, drugie, trzecie i... na ostatnie zabraliśmy rekordowo mało gratów. I w bagażniku było tyle miejsca, że bałem się czy mi lodówka nie będzie latać po bagażniku. Jak będę potrzebował ciężarówki to ją wynajmę, towar zamówię do domu, a jak będę miał 2+3 to kupię Voyagera - wzór w swojej klasie. :hihi:


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: So, 10 wrz 2016, 14:06 
Stały bywalec
Offline
Od: 25.06.2015
Posty: 580
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Moja rodzina 2+2. Dzieci 17 i 13 lat. Moja żona i TIR-a też by załadowała[WHITE SMILING FACE]. Ale na serio, jak teściu zobaczył ile tego jest to stwierdził, że bez bagażnika ani rusz. Ale udało mi się tak poupychać wszystko. Z tym, że trzy torby poszły na środkowe siedzenie z tyłu. Także, jeśli tylko na wakacje to wystarczy, a i oko sedanik będzie cieszył cały rok. Do dużych gabarytów no to niestety inne auta służą.

Wysłane z mojego Lenovo K910


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 10 wrz 2016, 14:13 
Prawie fanatyk
Offline
Od: 01.11.2013
Posty: 2163
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
intruder napisał(a):
bo wyjazdy z rodzina czy z dziecmi kierowal bym sie w kierunku wanowatych

Nie do końca się zgodzę, jeździłem Hondą CRV IV i bagażnik był raczej mniejszy niż w M6 Kombi, miejsca z tyłu wyraźnie mniej, jedyny plus że większy prześwit. Tyle, że ja głównie po ulicach i szosach.

_________________
Nie odkładaj do jutra tego, co możesz zrobić pojutrze!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 10 wrz 2016, 14:55 
Offline
zagryziak ale auto które wymieniłeś poza byciem modnym niczym nie różni się od osobówki. Chrysler Voyager to jest VAN.. ;) A CRV to tylko SUV - siedź wyżej w korku niż inni.. Bo poza asfaltem do niczego się nie nadają. A płytę podłogową często mają mniejszej wersji danej marki względem tego ile kosztują. CX-5 w cenie 6ki a podłoga 3ki. CX-3 w cenie 3ki a podłoga z 2ki. A skoro podłoga to i miejsce w środku.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: So, 10 wrz 2016, 17:16 
Prawie fanatyk
Offline
Od: 01.11.2013
Posty: 2163
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
rkarcz, masz w 100% rację, poza wygodą wsiadania/wysiadania i mniejszą pojemnością wewnątrz, a także wyższą ceną niczym więcej nie różnią się od aut osobowych.

_________________
Nie odkładaj do jutra tego, co możesz zrobić pojutrze!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: N, 11 wrz 2016, 01:30 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Nie ma gdzieś tematu Sedan vs Kombi...?
Odwieczne przekomarzanie się...
Jak miałem Lancera to tak samo było na mitsumaniakach... sedan vs hatchback...

Generalnie rozumiałbym problem gdyby kombi jak w większości modeli wyglądało tragicznie względem sedana...
a nie wygląda... Jest inny, ale też ładny i zgrabny... bryłę ma bardziej zwartą i mniej limuzynowato-amerykańską... ale spójną bez poczucia, że ktoś na siłę robił kombi z sedana... Generalnie Mazda w 6 we wszystkich generacjach potrafiła zrobić ładnie wyglądające kombi... ale to w GJ jest pod względem designu perełką (ale przez to praktycznością wcale nie jest lepsze od poprzednich generacji)

Sam miałem dylemat dość długo, zwłaszcza, że miałem sedana, no i te parę cm na kolana na tylnej kanapie było czuć przy testach porównawczych...

I tak do marca 2015 miał być sedan... ale po ostatnim zimowym wyjeździe z jeszcze 1 córą, a później narodzinach tej drugiej, odmieniło mi się i zupełnie nie żałuję, bo przez ten już ponad rok, z 10x musiałbym poświęcać znacznie dłuższy czas na pakowanie gdybym tak jak wcześniej miał sedana, a w kilku przypadkach musiałbym zrezygnować/inaczej planować/pakowac...
A tak było znacznie łatwiej... a po co sobie utrudniać życie...
Za te 5-7 lat (bo tak planuje pozostać z moją Mazdą, chyba że mnie jakoś do siebie zrazi) spokojnie będę mógł wrócić do wersji nadwozia bardziej limuzynowatej...

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 11 wrz 2016, 07:25 
Prawie fanatyk
Offline
Od: 01.11.2013
Posty: 2163
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
O zakupie Kombi zdecydowały u mnie gabaryty garażu.
Sedan jest 5 cm dłuższy i miałbym kłopoty ze swobodnym (w miarę) mieszczeniem się na długość w garażu.
I tu muszę przyznać: sedan jest o 1 pkt ładniejszy (w 100 stopniowej skali). :)

_________________
Nie odkładaj do jutra tego, co możesz zrobić pojutrze!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 11 wrz 2016, 08:39 
Offline
zagryziak tak samo ja kupowałem M3 żonie. Miał być oczywiście sedan, ale przegrał z bramą garażową i ścianą kotłowni. Żeby wejść do samochodu trzeba byłoby otworzyć bramę lub upierdolić spodnie o tylny zderzak. Także to jasne. I nie 1 pkt, a 100.. :) Kombi to taki kompromis wyglądu i przewożenia lodówki, czy desek. :hihi: Nie no jaja sobie robię. Kombi są prawie tak ładne jak sedany, a na pewno są najładniejszym sedanem w swojej klasie (o ile nie zaliczamy do niej nowego V90 :lol: ).


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: N, 11 wrz 2016, 09:45 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
ZibiX napisał(a):
Do sedana nie włożę kartona z drukarką do bagażnika

Ja to pisałem w kontekście zmiany z HB (GH) na SED (GJ). Szkoda, że nie ma tego nadwozia w GJ. Ale cóż, z sedanem sobie jakoś radzę i nie było sytuacji, żebym czegoś nie zabrał. Wchodzi naprawdę duużo. :)
ZibiX napisał(a):
Pozdrawiam tombien

Pozdrawiam ZibiX :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 11 wrz 2016, 11:47 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 17.11.2015
Posty: 24
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
W GH dla mnie najładniejszą bryłę ma liftback. A i praktyczność większą niż sedan. Natomiast w GJ bryła kombi jest dla mnie atrakcyjniejsza niż SD. Na plus sedana działa więcej miejsca na tylnej kanapie. Jednak w moim przypadku pakowność bagażnika była istotniejsza. 6-tki to generalnie piękne nadwozia, więc języczkiem u wagi jest w tym przypadku "karton z drukarką". Bo większe gabaryty i tak idą do dostawczaka.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 11 wrz 2016, 11:49 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 22.09.2014
Posty: 2106
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: podkarpacki
intruder napisał(a):
... " lepiej miec zgrabny zadek niz garba" i mial racje...


Czyli GJ sedan odpada, bo trudno jej zadek zgrabnym nazwać :P, jak każdy kompromisowo - wydłużony w walce o pojemność - vide Clio-Thalia, Punto-Linea czy inne tego typu twory, w które wpisuje się GJ sedan niestety .


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 11 wrz 2016, 12:13 
Offline
Andrzejsr :facepalm:


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: N, 11 wrz 2016, 12:17 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 17.11.2015
Posty: 24
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Ha ha ha...ten zadek w SD to kwestia gustu, ale i dla mnie kombi ma ładniejszy.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 11 wrz 2016, 12:25 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 26.10.2014
Posty: 696
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Andrzejsr Ty chyba traktujesz GJ, jak zło konieczne... Czytam Twoje posty i w większości tu Ci nie pasuje, tam Ci nie pasuje... Jej żywot przy Twoim boku, to piąte koło u wozu :)

_________________
"Pędź balonie, bo cię igłą pogonie" :>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 11 wrz 2016, 12:40 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 22.02.2016
Posty: 454
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: opolski
Dokładnie, sedan w GJ ma akurat świetne proporcje. Kilka osób pytało się mnie już, czy to coupe :hihi: .


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 11 wrz 2016, 12:45 
Offline
Evo1501 ja doczytałem do Thalia i padłem.. :facepalm:


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.