Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 21:00

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 5 paź 2020, 17:29 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 10.01.2019
Posty: 510
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Ludzie nie wiedzą że kombi m6 jest mniejsze od sedana.
Tak ma 60l wikeszy kofer ale roztaw osi kombi ma mniejszy o 7 cm od sedana i te 7 cm to ilośc miejsca na np. na tylnej kanapie przed kolanami - 7 cm to ogrom.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 5 paź 2020, 19:59 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 05.03.2017
Posty: 525
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: TS2
Region: zagranica
Ale nie każdy musi wozić drużynę koszykarzy. Ja wcześniej nawet nie musiałem przewracać foteli ,ale trochę mi przybyło sprzętu karpiowego .On przy złożonych fotelach trochę musiał układać .W ostatnią sobotę obydwa zestawy weszły do mojej nawet bez demontowania rolety. A trochę się tego uzbierało (pokrowce z wędkami, fotel, parasol, wiadro, skrzynka, torba z zanętami, z jedzeniem. mata, kołyska ,podbierak, wózek transportowy i jeszcze cała masa drobnicy) i wszystko x 2 .Jeżdżę sam lub 2 osoby, on 1+1 i kotek ,więc bardzo by się sprawdził pickup .


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 5 paź 2020, 20:03 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 22.09.2014
Posty: 2105
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: podkarpacki
Wiedzą , wiedzą. Każdy artykuł o 6tkach to podkreśla, każdy sprzedawca również, a dostępu do danych technicznych Mazda przecież nie ukrywa.
BTW - te 60 litrów to tylko do poziomu rolety (czy faktycznie 60 nie wiem, pewnie w prasie moto są testy gdzie te litrowe pudełka upychają w bagażnikach), a nad nią jest sporo całkiem, no i przede wszystkim - dostęp bez nurkowania w czeluściach wąskiej szuflady.
To trochę jak z Alfą 156 - Clarkson gdzieś tam się śmiał, że tylko włosi potrafią stworzyć kombi z bagażnikiem mniejszym niż sedan ;) bo gdzieś tam w danych tech się przewijała ta poj bagażnika w sedanie większa niż w sportwagonie :) no ale poziom okien - rolety tu jest podpowiedzią oraz dostęp, czy kładzenie siedzeń - tak jak i w przypadku Mazdy 6.

Po drugie lub pierwsze, z uwagi na to że jest krótsze, jest .. no dobra o stylistyce obu nie będę tu rozpoczynał ;)


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Pn, 5 paź 2020, 20:22 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Grek77 poza tym 7cm rozstawu osi to 4-5cm na kolana na tylnej kanapie... Przynajmniej w 2015...

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 6 paź 2020, 04:16 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2017
Posty: 1297
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
Tak się zastanawiam, czy to jeszcze wątek o problemach ze skrzynią AT, czy o wyższości kombi nad sedanem :idea:
Jak ktoś lubi karawanem jeździć to ok, ale tu chyba o czymś innym powinniśmy rozmawiać, w innych wątkach moderatorzy jakoś ucinają takie rozmowy nie na temat.


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Pn, 12 paź 2020, 15:38 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Pablos, masz racje pod względem nieodpowiedniego tematu. już sprzątam...
A od "karawanu" się "odstosunkuj" bo sam robisz spam na który zwracasz uwagę... ;)


Ok już właściwe posty są tam gdzie trzeba czyli Sedan vs kombi...
Każde z nich ma swoje wady i zalety, ważne żeby czytający mieli świadomość czym się różnią.

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 12 paź 2020, 16:02 
Bywalec
Offline
Od: 15.07.2019
Posty: 307
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: dolnośląski
Ja tam uważam, ze na tylnej kanapie w kombi jest wystarczająco miejsca. Mam 186cm i mogę wygodnie usiąść sam za sobą. Porównanie z karawanem pasuje jak pieść do oka. IMO to jedno z najładniejszych kombi na rynku (w przeciwieństwie do Mercedesa gdzie faktycznie wyglądają jak karawany), tył nie wyglada jak szafa ale przez to jest tez mniej funkcjonalny niż np ten w GJ gdzie dach nie opada tak jak w obecnej. W starej 6 mogłem wcisnąć dwa rowery górskie na stojąco z odkreconymi przednimi kołami, w nowej nie da rady. Sedan tez ma duży bagażnik jeżeli porównujemy pojemność do rolety ale dostęp IMO jest kiepski.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Pn, 12 paź 2020, 19:37 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
peterpl, chyba chciałeś napisać o GH lub GG/GY... Bo GJ to przecież ta sama generacja co Twoja, tylko od FL2 jest GL...

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 13 paź 2020, 11:39 
Bywalec
Offline
Od: 15.07.2019
Posty: 307
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: dolnośląski
Racja, chodziło mi oczywiście o GY ;)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.