Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 16:16

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 259 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N, 20 lis 2016, 12:02 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 01.07.2015
Posty: 411
Rok produkcji: 2014
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
rkarcz napisał(a):
Ja bym się skupił na tym, że elementy naprawiane z podstawowej gwarancji są takim samym badziewiem i Mazda tak naprawdę nie załatwia problemu - wymiany na wolny od wad.

Zgadzam się całkowicie, a przykład, to super awaryjne składanie lusterek. Wymieniają na takie samo gówno jakie było instalowane fabrycznie :arrow:
Natomiast jest jeszcze druga kwestia - czy tenże zacięty zacisk kolegi loki2000 naprawiliby w ASO w ramach tej podstawowej 3 letniej gwarancji, czy też spuściliby człowieka twierdząc, że to część eksploatacyjna :?: <niewiem>

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 20 lis 2016, 12:59 
Offline
Mazop wszystko zależy od ASO. Ja 2 razy wymieniałem klocki tylne w BemoMotors. Co 10 kkm. Żadnemu orłowi w tym ASO nie wpadło do głowy, że cos jest nie tak skoro pierwsze wytrzymały 35 kkm. Lepiej wymieniać i kasować klienta jelenia. Na 3 wymianę umówiłem się w swoim ASO od przeglądów czyli w Kielcach. Zwiększone opory kół tylnych, czyszczenie prowadnic klocka w jarzmie i obecnie po 15kkm mam jeszcze połowę klocków. Można? Można. Wszystko tylko zależy od ludzi. Dlatego ja Warsaw mijam szerokim łukiem. A jadąc do nich z ubezpieczeniową gwarancją nic by pod nią nie podchodziło.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 23 sty 2017, 19:24 
Prawie fanatyk
Offline
Od: 01.11.2013
Posty: 2163
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
loki2000 napisał(a):
zacisk to nie układ hamulcowy (przynajmniej wrozumieniu gwarancji)... będę próbował jeszcze w Mazdzie, ale na razie lipa...

rkarcz napisał(a):
Ja jeszcze czekam aż pierdolnie coś naprawdę grubego typu reflektor przedni LED. I dopiero zacznie się wspieranie złodziei z Alledrogo albo wymuszanie AC - trzeba będzie przykurwić w jakiś słupek. No sorry lampa za 10-15 kPLN..

Otrzymałem odpowiedź MMPol na zadane pytanie dot. sprecyzowania zakresu rzeczowego tzw "gwarancji serwisowej". Moje pytanie dotyczyło tylko dwóch elementów spośród tysięcy pominiętych w wykazie tzw. gwarancji. Oto odpowiedź cyt.:

Bardzo dziękuję za przesłaną korespondencję.
Odpowiadając na Pana pytania dotyczące gwarancji :
- Siłowiki (napędy) zamykania/otwierania lusterek bocznych nie są objęte gwarancją,
-Przednie reflektory ksenonowe nie są objęte gwarancją,
-Światła ledowe do jazdy dziennej (model 2013 r sprzed FL) nie są objęte gwarancją.
Wszystkie informacje dotyczące części i zespołów objętych gwarancją znajdzie Pan w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia RM14AA.
W przypadku dodatkowych pytań służę pomocą.

Pozdrawiam,

_________________
Nie odkładaj do jutra tego, co możesz zrobić pojutrze!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 23 sty 2017, 19:34 
Offline
Zagryziak sama gwarancja w sobie jest dobrem najwyższym.. :) a że h..ja daje? Cóż.. :)

Wysłane z mojego XT1580 przy użyciu Tapatalka


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 23 sty 2017, 19:45 
Offline
No i jak zwykle - "ebał Was pies drodzy klienci Mazdy" - tylko dlaczego podwójnie są "ebani" użytkownicy Mazd sprzed FL ?
Drogi zagryziaku - skoro już z nimi korespondujesz to zapytaj czemu dyskryminują właścicieli modeli 2012/2013 odnośnie LED-ów ?
Jak to dobrze, że nie dałem się wkręcić w przedłużenie gwarancji....


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 23 sty 2017, 19:53 
Offline
Generalnie jak dla mnie kwota 1700-1900 za w zasadzie ubezpieczenie silnika i skrzyni AT na 50000 km... no deko słaba to oferta. Jeszcze przed przebiegiem 100000 km chyba pojadę z klimą do rzeczoznawcy i z tym pojadę do ASO.. :)

Wysłane z mojego XT1580 przy użyciu Tapatalka


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 23 sty 2017, 20:31 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2016
Posty: 1066
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: wielkopolski
To jest jedno z najgorszych ubezpieczeń od usterki jakie widziałem. Miałem takie do Laguny w Hestii. Przede wszystkim miało limit przebiegu 200 000 km i obejmowało zasadniczo wszystko, co jest potrzebne do jazdy (np. światła), lista była sporządzona tak, że w razie czego można byłoby powołać biegłego, który stwierdzi, że uszkodzony element jednak jest na liście. Tutaj lista jest zamknięta, więc nie ma dowolności interpretacyjnej.

Inna sprawa to korzystanie z niej. Zatarło się sprzęgło kompresora klimatyzacji, w momencie jak to się stało oni już przestali to ubezpieczenie sprzedawać i rozwiązali umowę z firmą, która likwidowała szkody z niego. To oznacza, że był problem choćby ze zgłoszeniem usterki, nie wspomnę o całej reszcie. Koniec końców po 7 tygodniach w tym 4 stania w serwisie i kilku wizytach rzeczoznawcy auto naprawione bez złotówki z mojej strony, a serwis był tak uprzejmy, że udostępnił mi Megankę na cały okres postoju auta u nich (wyjechałem nią ponad 3000 km).

Inna sprawa to wycena składki tego ubezpieczenia. Odbywa się ono w oparciu o wartość auta czyli np. lakier metalik, nawigacja czy elektrycznie sterowany fotel podnoszą wysokość składki choć nie są de facto objęte tym ubezpieczeniem (nie są wymienione na liście).

_________________
Pozdrawiam,
Jordan
https://skyisthelimit.aero


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 23 sty 2017, 20:36 
Adept
Offline
Od: 22.04.2016
Posty: 128
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyMotion
Region: zagranica
Gwarancja na tak dlugo czy sie oplaca ....hmm sam nie wiem, ale silniki diesla kochaja sie w dzisiejszych czasach sypnac, 800 euro doplaty to nie majatek, a jak przy 120tkm pojdzie cos powaznego to bede jeszcze spokojnie spal........i jeszcze jedno zeby to bylo jasne, jak cos padnie to mam doplate % wiec nie bedzie gratis wymiany.

Czy nadal sie oplaca, nie wiem, okaze sie w "tloku" jak mazda diesel sobie radzi.

Planuje nastepna 6 ale benzyne, i dokupie "chyba" tylko dwa latka wiecej, bo malo na niej bede latal, licze gora 10-15tkm na rok.

_________________
Mazda 6 Kombi 2016 GJ, manual, SKYACTIV-D 150 i-ELOOP
Mazda 6 Kombi 2017 GL, manual, SKYACTIV-G 165 MZD 74.00.311 EU N


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 23 sty 2017, 20:43 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 17.03.2016
Posty: 1029
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Dużo złego na temat diesli mazdy słyszałem, ale one mają chyba złą opinie głównie przez bezawaryjność benzyn. A problemów tyle co w TDI...
Ja wziełem tą rozszerzoną głównie przez to, że była za 1 zł... Bo to co się psuję i tak nie obejmuję, a silnik się nie zepsuję i koniec :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 23 sty 2017, 21:11 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 16.02.2015
Posty: 827
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: opolski
Za zlotowe sie nie odmawia. Poza tym i tak na tym zarabiaja bo teoretycznie trzeba dluzej robic kosztujace przeglady gwarancyjne.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: Pn, 23 sty 2017, 21:15 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
rkarcz napisał(a):
1700-1900 za w zasadzie ubezpieczenie silnika i skrzyni AT na 50000 km

W Fordzie dawali to za 100 zł a w BMW dają za 800 zł. W tej "gwarancji" chodzi wyłącznie o to, żeby utrzymać klienta na przeglądach w ASO (to warunek). W związku z powyższym cena prawie 2 tys zł w Maździe jest nieakceptowalna. Mazda doskonale wie jaka jest popularność tej usługi, dlatego wciska ją teraz z nowymi samochodami za 1zł. <hahaha>


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 23 sty 2017, 21:21 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2016
Posty: 1066
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: wielkopolski
@tombien, zgadza się. W tym zakresie napraw gwarancyjnych i ograniczeniu przebiegu do 150 tys. za 1700 PLN bym tego nie kupił.

Do poprzedniego auta za ubezpieczenie od usterki zapłaciłem kilka tysięcy doliczane do rat leasingowych ale zakres był nieporównywalny.

_________________
Pozdrawiam,
Jordan
https://skyisthelimit.aero


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 23 sty 2017, 21:25 
Offline
tombien napisał(a):
dlatego wciska ją teraz z nowymi samochodami za 1zł


A jeżdżąc na obowiązkowe przeglądy zostawisz w ASO kilka tysi....


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 23 sty 2017, 21:45 
Prawie fanatyk
Offline
Od: 01.11.2013
Posty: 2163
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
Decyzja powoli zaczyna się klarować, dzięki Wam. Jutro czeka mnie trzeci przegląd roczny a z ASO już telefonicznie dopytują, czy będę zainteresowany tą gwarancją. Zaczynam się bać, bo łatwo klientowi wykręcić jakiś numer podczas przeglądu, by coś udowodnić. To tak na wypadek gdybym np. zdecydowanie odmówił. Ostateczny termin przypada jednak dopiero na 3 lutego br. Mam więc troszkę czasu.

_________________
Nie odkładaj do jutra tego, co możesz zrobić pojutrze!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 23 sty 2017, 23:19 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 13.01.2017
Posty: 626
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: wielkopolski
A jak wychodzą kwotowoprzeglądy w mazdzie ? Jest obowiązkowy 1 rocznie ?


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: Wt, 24 sty 2017, 07:12 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
600-1200 zł w zależności od zakresu, przeglądu (mały, duży) i ASO. Min raz w roku lub max 20 tys km.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 24 sty 2017, 14:23 
Prawie fanatyk
Offline
Od: 01.11.2013
Posty: 2163
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
loki2000 napisał(a):
..... Z drugiej strony sprzedali produkt, który gwarantuje sprawne działanie układu i już. Jeśli źle go przygotowali to dlaczego ja mam ponosić tego koszty? Sorry ale ja się z tym nie zgadzam.


Mylisz się loki2000, gwarancja producenta dotycząca samochodu nowego obowiązuje 3 lata począwszy od dnia rejestracji pojazdu. I w tym okresie -przynajmniej w teorii - ASO ma zagwarantować sprawne działanie pojazdu.
Zaś Gwarancja serwisowa nie jest udzielana przez producenta auta czy importera (MMPol) lecz firmę ubezpieczeniową CG Car-Garantie VersicherungsAktiengesellschaft, która działa podobnie jak inne firmy ubezpieczeniowe tyle, że ubezpieczamy auto od awarii będącej następstwem zamontowania (nawalenia) wadliwej części lub podzespołu (wymienionych enumeratywnie) a nie następstwem wypadku (kolizji).
I tu podobnie, jak w wypadku konieczności korzystania z normalnej gwarancji, ASO nie podejmuje samodzielnie decyzji o zakresie naprawy (wymiany części) lecz zgłasza do ubezpieczyciela (wcześniej do MMPol) i oczekuje na jego decyzję. Samodzielność może skończyć się dla ASO przykrością, np poniesieniem kosztów naprawy, gdy nie zostaną uznane przez ubezpieczyciela CG Car-Garantie, dlatego zawsze będą stać po jego stronie.
Dlatego też kierowanie pytań do MMPol z prośbą o uszczegółowienie zakresu ubezpieczenia sformułowanego w sposób bardzo ogólny aby nie powiedzieć enigmatyczny mija się z celem, gdyż to nie MMPol - a tym bardziej ASO - będzie w przyszłości stroną w przypadku sporu użytkownik - CG Car-Garantie VersicherungsAktiengesellschaft.
Natomiast - i to jest przykre - odpowiedzi MMPol na zadawane pytania, ograniczają się do przytaczania zakresu rzeczowego z ulotki reklamującej to ubezpieczenie "Mazda na 5"

_________________
Nie odkładaj do jutra tego, co możesz zrobić pojutrze!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 4 lut 2017, 22:20 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 20.02.2013
Posty: 166
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Region: podlaski
Dzisiaj wstawiłem auto (przbieg 125000) z głośnym łożyskiem lewy przód do serwisu. Sprawdzone, wymienione w ramach rozszerzonej gwarancji. Spokój i to sobie cenię.

_________________
Nie ma jazdy bez Mazdy - aktualnie GJ Sedan 2.0 Sky-G MT SnowflakeWhite SkyPassion. Wcześniej były: GH Sport Kombi Exclusive 2.0 MZR-CD Opel Vectra B 1.6, Ford Mondeo III 2.0 TDCI, MPK, Taxi i z buta.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 11 lut 2017, 21:52 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 11.03.2014
Posty: 940
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: opolski
W zasadzie jak się nie bierze tej dodatkowej gwarancji to jaki jest sens robienia trzeciego przeglądu w ASO?

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 11 lut 2017, 21:59 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 16.02.2015
Posty: 827
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: opolski
Sensy są dwa, jeden taki ze portfeln chudszy, a drugi ze majac pelna historie w aso mozna to teoretycznie odbic na cenie sprzedazy auta.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 26 lip 2017, 10:28 
Świeżak
Offline
Od: 26.07.2017
Posty: 16
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: pomorski
Cześć Wszystkim. Mam pewien problem, nie wiem czy w dobrym temacie go poruszam, ale niedawno nabyłem moją mazdę i dopiero się zaznajamiam z Wami :) Sprawa wygląda tak, że gwarancja kończy się 30.07. Gwarancja ubezpieczeniowa czy jakoś tak (to przedłużenie na dwa lata) jeszcze nie została wykupiona. Pytanie czy wgl warto? Do tego mam pewne problemy z głośnikami. Czasami przednie jakby się wyłączały i dźwięk leci tylko z tych tylnich. Do tego wydaje mi się, że z tylniej szyby jest zbyt duży "świst". Ciągle sprawdzam czy wszystkie szyby są domknięte. Czy powinni mi zrobić te rzeczy w ramach gwarancji ? I jeśli tak to czy na przedłużonej też by mi to zrobili ?


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Śr, 26 lip 2017, 10:42 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Jak za pełną kwotę to ubezpieczenie mija się z celem... Zbyt dużo wyłączeń i zbyt wysoka cena...

Co do usterek to:
1) sprawdź czy to wyciszanie głośników to nie kwestia nawigacji i mocno wyciszonej Pani która z niej gada... ale jeśli coś rzeczywiście szwankuje to zgłaszaj przed upływem gwarancji...
2) co do EUS (efektu uchylonej szyby) to jak nie będzie ewidentnej niedoróbki uszczelek itp. to i tak nic nie wywalczysz, niektóre mają większy niektóre mniejszy, ale polecam poczytać wątek o wyciszeniu...

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 26 lip 2017, 11:00 
Świeżak
Offline
Od: 26.07.2017
Posty: 16
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: pomorski
Coś z Navi było to prawda, bo pojawiały mi się 3 krótkie sygnały co jakiś czas. Pogrzebałem w navi przed wczoraj i problem ustąpił. I w sumie głośniki też od tego momentu nic nie szwankowały. Może masz rację. Poczekam wtedy z oceną sytuacji jeszcze. Poprzedni właściciel ani razu nie uruchamiał navi niby i w sumie może tak było bo trochę ustawień było jak ją włączyłem, język też do przestawienia. I po tym właśnie były problemy z tym "pikaniem". Może głośniki to też z tym związane.

Wielkie dzięki. Co do gwarancji to też właśnie tak kalkuluję.. Bo powinienem wtedy zrobić za ok. 3 tys. km 4 przegląd i wołają za niego ponad 1200 PLN. Co wg mnie jest grubą przesadą. Do tego 1955 za przedłużenie gwarancji to ponad 3 tys. na boku, gdzie wymiana oleju, filtrów wszystkich + napełnienie klimy u normalnego mechaniora zapewne wyjdzie mnie sporo taniej niż te 1200.


Ostatnio edytowano Śr, 26 lip 2017, 11:00 przez Huncwot, łącznie edytowano 1 raz
Nie cytujemy poprzedniego postu (regulamin, pkt 5.6).


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 26 lip 2017, 12:26 
Wstydliwy
Offline
Od: 03.01.2014
Posty: 9
Rok produkcji: 2012
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
To z navi to ostrzeganie przed fotoradarami. Gdy masz tę opcję włączoną to przednie głośniki się wyciszają i słychać ostrzegawcze pipczenie.

Co do gwarancji ubezpieczeniowej traktuj ją jako ubezpieczenie od najpoważniejszych usterek, głównie silnika, turbiny czy skrzyni biegów. Wszelkie drobne usterki są wyłączone. Czy warto ocen sam.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 26 lip 2017, 13:46 
Świeżak
Offline
Od: 26.07.2017
Posty: 16
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: pomorski
Wychodzi na to, że nie warto. Robiąc serwis u znajomego mechanika zapłace ok. 500- 600 zł z napełnieniem klimy. Pytanie czy jest możliwość zamówienia tego samego oleju oraz płynu hamulcowego takiego jak oryginał przez kogoś tutaj z forum w dobrej cenie. Muszę poszukać tematów :)

To samo w przyszłości. Teraz wydałbym ponad 3 tys złotych na przedłużenie + przegląd nr 4. Samochód ma dopiero albo aż 60 tys km. Myślę, że sprzedam go za ok. 3-4 lata, pewnie przy przebiegu 140-150 tys. Licząc na szybko oszczędzam teraz ok. 2700 PLN. Chyba odpuszczę temat tej gwarancji. Mam jeszcze kilka dni na zastanowienie, ale narazie skłaniam sie ku odpuszczeniu tego tematu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 26 lip 2017, 15:04 
Prawie fanatyk
Offline
Od: 01.11.2013
Posty: 2163
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
Ja sobie odpusciłem. Praktycznie cała elektronika będąca jednym z częstszych problemów w M6 nie jest w tej gwarancji uwzględniona.

_________________
Nie odkładaj do jutra tego, co możesz zrobić pojutrze!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 26 lip 2017, 21:00 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 16.02.2015
Posty: 827
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: opolski
viewtopic.php?f=55&t=1169&start=120
Tu masz olej w wakacyjnej promocji :wink:


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 27 lip 2017, 09:31 
Świeżak
Offline
Od: 26.07.2017
Posty: 16
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: pomorski
Dzięki za pomoc.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 11 sie 2017, 18:57 
Offline
A ja dzisiaj odebrałem Mazdę po 3 dniowym serwisie po 120 kkm. Przy okazji w ramach przedłużonej gwarancji wymieniono sprężarkę klimy oraz uszczelkę pod pokrywą zaworów. Także jak dla mnie póki co się opłaca. :)


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 14 mar 2018, 20:32 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 03.06.2016
Posty: 149
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: kujawsko-pomorski
Szukałem odpowiedniego tematu.... i znalazłem ! Ale do rzeczy...

Historia zaczyna się od wymiany lusterek 26 lis. 2016 - Jedno z nich było zjebane... drugie już powoli ale... w salonie w Belgii , ( innym niż w tym co kupowałem auto ) wymienili bez dyskusji oba na raz. Choć nie obyło się bez atrakcji . bo po zainstalowaniu nowych mechanizmów okazało się że komputer wypierdala błąd bo te które mi wsadzili "nie obsługują BSM" .. no to mechanik, a zarazem właścieciel , księgowy (nie pytajcie... bo to cudawianki) poszedł na wystawe do nowej mazdy na rok 2017... zdemontował mechanizmy i wpadkował do mojej. Pasowało... 2017 nowe pomyślałem, ze pewnie juz producent na bank uporał się z problemem więc jestem powiedzmy zadowolony ale tym manewrem zniesmaczony.
Bardziej bylem rozjebany jak kilka dni temu wszedłęm na app. my mazda aby sprawdzić kiedy były wymieniane lusterka aby zobaczyć ile wytrzymały a tam.... nie ma żadnego wpisu w histori o takiej akcji.... ale to będe wyjasniał w salonie... albo w glownej siedzibie mazdy w niemczech bo belgami to jak dupa gadać.

Kilka dni temu wjezdzalem do garazu z otwartymi szybami i uslyszalem mechanizm od strony pasażera...
Gwarancja prodycenta konczy sie 21.04.2018 więc czym szybciej napisałem meila ale już do salonu w ktorym kupowałem auto, że mi pada itd. niech wymienią póki mi się gwarancja skonczy.

Dostałem zapytanie które mi pada... odpisałem, że i tak niech wymienią oba bo znając własny przykład + miliardy z forum... jebnie i drugie , a gdy wymienią jedno a drugie jebnie za 2 miesiące gdy już nie będzie gwarancji nie bede wesoły aby im płacić za coś co było pewne jak w banku, że jebnie...

Odpisali, że takie są procedury....

Dobra... chuj... im...

Nagle dostaję meila
:
Cytuj:
Hi Daniel,

We can also offer you 2 years extra (max. 150.000km) warranty for only € 725.
Then you have a full-warranty until 21/04/2020.

Regards
Emmy Dendauw

Administratie – boekhouding

Decocars Kuurne nv

Brugsesteenweg 352

8520 Kuurne



BTW: BE 0479.114.672


No i pomyślałem, że albo mnie z weekenda piwko trzyma albo kilka dni temu dostałem powiadomienie na app. myMazda od Mazdy Polska...

Że oferują mi dodatkową gwarancje bla bla bla.... a kwota to 1 721 PLN...

I pamietąm, że zapytalem na Facebooku Mazda Polska o liste części które podlegają dodatkowej gwarancji.... no wiadomo mechanizmów lusterek nie ma co szukać.


Więc odpisałem na meila salonu w/w . że po co mi ta gwaracja i że widziałem liste części i nie ma na niej wadliwych lusterek.

Na co dostałem odp.

Cytuj:
This new Full-warranty is the same as the warranty you have the first 3 years on your Mazda.

So the mirrors are also included in this extra warranty for € 725.

I have added in attachement the brochure, I have it only in Dutch.



I wróciłem z pracy: porównałem oba pliki pdf. z wykazem co uznaję dodatowa gwarancja... "To nie gwarancja tylko umowa z ubezpieczycielem który ubezpiecza elementy wyszczególnione na listach"...
I....
1. Te same elementy podlegające ubezpieczeniu - więc i na belgijskiej nie ma lusterek a w mailu gość zapewnia, że są...
2. To się nie nazywać powinno gwarancja a ubezpieczenie bo firma która w razie "w" pokrywa koszty to nie MAZDA... a FIRMA UBEZPIECZENIOWA
CG Car-Garantie Versicherungs-Aktiengesellschaft CG Car-Garantie Versicherungs-Aktiengesellschaft
w dodatku... ta sama która wspolpracuje z Mazdą w Polsce... więc listy z częściami te same.
3. Cena ?! 1721 zl w przeliczeniu po obecnym kursie daje 409 € ... Cena z belgijskiego salonu to : 725 € co daje nam różnice 300€ = 1260 PLN ?! WTF !!!! ???
4. Polski plik z listą... nie ma innych opcji... w Belgijskiej jest pakiet comfort i full-waranty = WTF!?!! te same rzeczy = dwie inne możliwośći ?!

I teraz powiedzmy, zapłacę w belgii za dodatkową "gwarancje" i pojadę do Polski do salonu i powiem, że mam spierdolone lusterka... przy zapewnieniu salonu z belgi, że owa gwarancje obejmuje również lusterka... i stane jak chuj wryty w ziemie ? O ile bym był mało świadomy... zapewne tak. Ale nie stane bo nie ufam salonom ani w Polsce (procz Bednarscy Mazda Toruń - 200% zaufanie mam do nich ).

Czy ktoś potrafi mi wytłumaczyć w/w sytuacje ?
Czy tylko ja widzę walenie w chuja przez belgiski salon.... ? czy mi się wydaję?


Jeżeli to taki lot wysoki w chuja... to będąc na miejscu osoby mającej wpływ na przydzielanie autoryzacji .... już by jej nie mieli. :mad: :mad: :mad: :mad:


Dodaje do posta : wiadomosc od mazdy polska, meile od salonu z belgi,


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 259 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.