Teraz jest Pt, 29 mar 2024, 10:14

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 404 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt, 23 maja 2017, 16:02 
Świeżak
Offline
Od: 30.03.2017
Posty: 27
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
LPG: Tak
Region: mazowiecki
Masz rację, napisałem to w uproszczeniu - porównywałem sobie kwoty po odliczeniu na kalkulatorze lpg. Biorąc pod uwagę kwotę DLM 3.0 warto jednak amortyzować ten wydatek.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 23 maja 2017, 17:55 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 08.04.2014
Posty: 557
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: zagranica
Jesli to nie tajemnica to ile zaplaciles?

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 24 maja 2017, 09:29 
Świeżak
Offline
Od: 30.03.2017
Posty: 27
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
LPG: Tak
Region: mazowiecki
LPG tech- 10800 zł. EGP chciał ponad 12 tys za to samo, przy czym nie mogli się zdecydować czy w m6 2,5 AT instalują czy nie- pisałem wcześniej o tym.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 1 cze 2017, 10:29 
Wtajemniczony
Offline
Od: 01.08.2015
Posty: 240
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Dziwna sprawa z montowaniem instalacji LPG w M6. Wysłałem zapytanie odnośnie wyceny nowej instalacji Stag z wtryskiem w fazie ciekłej i dostałem odpowiedź odmowną :sad:
Cytuj:
Dziękujemy za zamówienie wyceny instalacji gazowej.

Ze względu na zastosowane rozwiązania techniczne przez producenta pojazdu oraz brak możliwości zagwarantowania prawidłowej współpracy instalacji gazowej z układem benzynowym i innymi układami elektronicznymi samochodu nie oferujemy instalacji gazowej do ww. pojazdu.


Zdziwiony jestem podwójnie, bo odpowiedź otrzymałem od EGP, a przecież montowali instalacje LPG do Mazdy.

_________________
Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 1 cze 2017, 13:00 
Świeżak
Offline
Od: 30.03.2017
Posty: 27
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
LPG: Tak
Region: mazowiecki
Taak EGP - przeczytaj wcześniej. Oni nie mogą się zdecydować czy dedykowanego Pirnsa do m6 2,5 AT założą;) Po kontakcie z nimi doszedłem do wniosku że nie sposób ich traktować poważnie ;)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 7 cze 2017, 19:40 
Wtajemniczony
Offline
Od: 01.08.2015
Posty: 240
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Wysłałem zapytanie o wycenę montażu instalacji lpg VI generacji do M6 za pomocą strony gazeo. Otrzymałem dwie odmowne odpowiedzi, w obu przypadkach zakłady zasłaniają się brakiem dedykowanej instalacji do silnika 2,0 z bezpośrednim wtryskiem. Czy błędem było korzystanie z ww. portalu? Czy faktycznie nikt nie zakłada instalacji lpg do tego silnika? Prins wskazuje, że opracował instalację dedykowaną, więc nie wiem o co chodzi.

_________________
Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 7 cze 2017, 22:52 
Świeżak
Offline
Od: 30.03.2017
Posty: 27
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
LPG: Tak
Region: mazowiecki
Zakładają. Szukaj autoryzowanych warsztatów Prins i tam dzwoń.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 8 cze 2017, 06:37 
Świeżak
Offline
Od: 26.12.2016
Posty: 17
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
LPG: Tak
Region: mazowiecki
Bylem kilka dni temu w jednym z autoryzowanych warsztatow landi renzo. Zaproponowali mi zalozenie instalacji 6 generacji za 5400 - powinienem sie obawiac tak "niskiej" ceny w porownaniu do prinsa itp?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 8 cze 2017, 07:00 
Wtajemniczony
Offline
Od: 01.08.2015
Posty: 240
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Napisz dokładniej co za instalację lpg zaproponowali, bo jak na razie wtrysk gazu w fazie ciekłej z tego co zdążyłem się zorientować oferują tylko prins i stag. Więc jest czego się obawiać.

_________________
Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 4 lip 2017, 11:57 
Świeżak
Offline
Od: 30.03.2017
Posty: 27
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
LPG: Tak
Region: mazowiecki
Jestem już po instalacji - po opróżnieniu 2 zbiorników wychodzi mi spalanie gazu na poziomie 11 litrów na 100 km, przy czym zaznaczam, że samochód jeździ teraz w trybie sport. Na razie jestem bardzo zadowolony.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 13 lip 2017, 09:54 
Avatar użytkownika
Wstydliwy
Offline
Od: 13.07.2017
Posty: 10
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Active
Region: mazowiecki
Siemka! Też chcę założyć instalację i zastanawiam się czy jeśli chodzi o ceny, to faktycznie instalacja uderza w cenę 10tys+ ? I na co zwracać uwagę wybierając instalację? Czytałem wcześniejsze posty i dość ogólnie są opisane i raczej Prinsa wszyscy polecają, to jedyna i najlepsza opcja?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 13 lip 2017, 10:24 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 08.04.2014
Posty: 557
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: zagranica
Bo innej opcji praktycznie nie ma

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 14 lip 2017, 09:21 
Avatar użytkownika
Wstydliwy
Offline
Od: 13.07.2017
Posty: 10
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Active
Region: mazowiecki
Myślałem, że da się zastosować coś tańszego, ale i tak czy siak chcę zamontować instalację.
Przed montażem powinno się wymienić coś w aucie? Mam na myśli przygotowanie.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 17 lip 2017, 08:46 
Avatar użytkownika
Wstydliwy
Offline
Od: 21.07.2015
Posty: 9
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Active
Region: mazowiecki
rzuć okiem na świece jak wyglądają, możliwe że już czas je wymienić. odnośnie samej instalacji, to prins - nic innego. instalacja sprawdzona i zawsze montowana w tym aucie.

_________________
Mazda <pucu>


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 17 lip 2017, 10:19 
Wstydliwy
Offline
Od: 08.07.2017
Posty: 10
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Troszeczkę z innej strony - czy ktoś próbował już znaleźć zbiornik lepiej dopasowany do kombi tak aby nie podnosić aż tak mocno podłogi?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 18 lip 2017, 10:05 
Avatar użytkownika
Wstydliwy
Offline
Od: 13.07.2017
Posty: 10
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Active
Region: mazowiecki
Mógłby ktoś coś więcej napisać o Prinsie? Chodzi mi o to jak działa, generalnie wrażenia z użytkowania. Wady i zalety.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 19 lip 2017, 11:58 
Avatar użytkownika
Wstydliwy
Offline
Od: 21.07.2015
Posty: 9
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Active
Region: mazowiecki
Montowałem Prinsa, ale najwięcej chyba może powiedzieć ptomek69
Jak ja chciałem u siebie montować, to on mi najwięcej doradził i pomógł :) Do tego wcześniejsze posty poczytaj. Co do samych wrażeń, to jak na razie (odpukać) pozytywne. Po montażu nie odczułem spadku mocy, za to oszczędności w kieszeni owszem. Instalacja można powiedzieć bezproblemowa

_________________
Mazda <pucu>


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 20 lip 2017, 12:09 
Avatar użytkownika
Wstydliwy
Offline
Od: 13.07.2017
Posty: 10
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Active
Region: mazowiecki
Tylko tego co widzę, to może być problem. Widzę tylko opcje wyjazdu do Prinsa do Holandii, albo w Słupsku jest też miejsce. Naprawdę nie ma innych miejsc?


@ptomek
ptomek69 napisał(a):
Ta czarna 2.5 to moja.

Widziałem montaż, świetnie to wygląda :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 21 lip 2017, 11:00 
Avatar użytkownika
Wstydliwy
Offline
Od: 21.07.2015
Posty: 9
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Active
Region: mazowiecki
https://www.google.co.uk/search?q=prins ... :1,lf_ui:2 Wpisałem hasłowo "prins montaż polska" i wyszła mapa. Jesteś z mazowieckiego, więc nie ma potrzeby jechać tak daleko

_________________
Mazda <pucu>


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 24 lip 2017, 11:56 
Avatar użytkownika
Wstydliwy
Offline
Od: 13.07.2017
Posty: 10
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Active
Region: mazowiecki
jak sprawdzić czy te warsztaty są dobre i faktycznie są kompetentne? Gadałem ze znajomym i mówi, że gdzieś ktoś tam montuje itd. to jak do tego podejść?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 25 lip 2017, 10:39 
Avatar użytkownika
Wstydliwy
Offline
Od: 21.07.2015
Posty: 9
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Active
Region: mazowiecki
http://bit.ly/2eKsCyf Tutaj znajdziesz wszystkie informacje na co zwracać uwagę wybierając warsztat. Na pewno nie odwiedzaj pana Heńka w stodole, bo będziesz żałować. Zakład powinien mieć autoryzacje, udokumentowane szkolenia itd, a nie... później bez serwisu będziesz i bez gwarancji

_________________
Mazda <pucu>


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 26 lip 2017, 10:17 
Avatar użytkownika
Wstydliwy
Offline
Od: 13.07.2017
Posty: 10
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Active
Region: mazowiecki
dzięki wielkie za info. Jak wygląda cały przebieg montażu lpg? Chodzi mi konkretnie o moje auto. Przeróbka podłogi będzie konieczna? Jeśli tak to robi ją gazownik czy musze znaleźć sobie osobno pod to warsztat?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 26 lip 2017, 13:44 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 11.11.2016
Posty: 152
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: świętokrzyski
sixmaz Ja jak sprawdzałem informacje o instalacji to wszedłem na prinsa i wszystkie autoryzowane jego serwisy w PL , początkowo pisałem do energy gaz Polska ale twierdzili ze bliżej nie ma i tylko oni to robią .. do Krakowa mam kilka razy mniej bo 100km a tam tez robią , w autoryzowanym serwisie prinsa . Podłogę robią oni ale to tylko podwyższenie , także jak kto woli . Jeśli wygląd nie odpowiada mozna sobie samemu ładnie przerobić .


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 27 lip 2017, 09:59 
Avatar użytkownika
Wstydliwy
Offline
Od: 13.07.2017
Posty: 10
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Active
Region: mazowiecki
Ja egp mam na miejscu, więc nie chciałbym jechać już do Krk. A jak wygląda podłoga z podwyższeniem. Masz zdjęcia montażu u siebie?


Ostatnio edytowano Cz, 27 lip 2017, 12:44 przez Huncwot, łącznie edytowano 1 raz
Nie cytujemy poprzedniego postu (regulamin, pkt 5.6).


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 27 lip 2017, 10:52 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 11.11.2016
Posty: 152
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: świętokrzyski
sixmaz Na 3 stronie tego tematu są zdjęcia jak to wyglada w kombi , a tutaj masz filmik jak to jest w przylądku sedana



Podłoga lekko podniesiona No i wszystko co pod nią trzeba wyjąc ( kompresor , klucze itd) . Nie wiem czy to czasem nie kogoś z forum mazda :D


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 28 lip 2017, 13:01 
Świeżak
Offline
Od: 30.03.2017
Posty: 27
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
LPG: Tak
Region: mazowiecki
Chwila, przecież w Warszawie prinsa montuje też LPG tech na Alejach Jerozolimskich. Ja tam instalowałem i było 2k taniej niż w EGP. Zrobiłem już 5k km i żadnych problemów. I z tego co widziałem na pewno nie jest to pan Henio w stodole.

Co do działania instalacji- nie widzę żadnej różnicy w porównaniu z banzyną, na pewno nie ma spadku mocy.

I jeszcze informacyjnie- w trasie wychodzi mi 8,6 l LPG/100 km, miasto przy umiarkowanej jeździe 10l LPG/100km - oszczędność jest więc ewidentna.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 7 sie 2017, 23:10 
Avatar użytkownika
Wstydliwy
Offline
Od: 13.07.2017
Posty: 10
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Active
Region: mazowiecki
To oni chyba jakoś się tym nie chwalą, bo szukając po sieci, to lpg tech mi się nigdzie nie pojawił, dopiero od Ciebie o tym słyszę że to montuje Prinsa...
A to była cena za kompletną instalację, z wymianą pompy, bo gdzieś czytałem że to się wymienia? I ile konkretnie wyszło i kiedy montowałeś? Bo wiem że podobno cena też zależy od kursu Euro?
A i jak byś mógł to pokaż fotki podłogi, ja Ci to ogarnęli?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 8 sie 2017, 01:48 
Świeżak
Offline
Od: 30.03.2017
Posty: 27
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
LPG: Tak
Region: mazowiecki
Kolego jeśli spojrzysz na mapę autoryzowanych warsztatów prinsa, to w Warszawie są tylko dwa warsztaty , nie sposób tego nie zobaczyć. Wpisujesz w google prins polska i już w wynikach - pierwszy link- masz podlink "Warszaty autoryzowane". Klikasz i pojawia się mapa, w mazowieckim są 2 zakłady. LPGTECH to
INSTALACJE LPG - JASIŃSKI, ul. Aleje Jerozolimskie 232a, 02-495 Warszawa, Telefon kom.: 505 340 110 Email: biuro@lpg-montaz.pl. Nazwa może mylic bo taki mają szyld na miejscu. Nie mniej jednak to jedyny autoryzowany serwis prinsa na Alejach Jerozolimskich. Druga firma to EGP. (tam mnie odstraszyli fachowością i ceną)
10 800 zł to cena za kompletną instalację- nie słyszałem aby zależała od kursu euro.Nie było żadnych dopłat. Montowałem w czerwcu, zamówienie na instalacje poszło w marcu. Od montażu zrobiłem ponad 6 k, jak na razie bez problemów.
Miałem się zgłosić po pierwszym tysiącu na sprawdzenie szczelności...ale jakoś nie było mi po drodze, nie ma problemów więc...Dzisiaj podjechałem po dokumenty legalizacyjne aby wpisać w dowód instalację i zaproponowali bezpłatną aktualizację softu instalacji, ponieważ w międzyczasie pojawił się nowszy. I od razu też sprawdzą szczelność. Z warsztatu jestem więc zadowolony.

Fotki- nie wiem czy cokolwiek zobaczysz więcej niż na filmie wyżej- tam masz też sedana i wygląda to identycznie. To instalacja dedykowana, więc nie ma mowy aby jakikolwiek element został umieszczony inaczej niż w innych mazdach z tą instalacją. (możesz sobie wybrać jedynie gdzie będzie wskaźnik poziomu gazu/przełącznik paliwa. U mnie jest gdzie indziej, wmontowany obok przełączników po lewej stronie pod kierownicą, gdzie jak dla mnie jest bardziej widoczny w czasie jazdy ) Kupując instalację musisz wybrać kombi/sedan - właśnie ze względu na podłogę, która przychodzi taka sama. W moim sedanie bagażnik zredukował się mocno, ale spokojnie obskoczyłem wakacje z rodziną i bagażami, jakoś się nie ściskaliśmy. Nadal jest długi, ale stracił głębokość.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 19 paź 2017, 13:28 
Wtajemniczony
Offline
Od: 01.08.2015
Posty: 240
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Czy użytkownicy modyfikowanych silników mogą pochwalić się bezawaryjną jazdą na błękitnym paliwie?
Przymierzam się i przymierzam, ale trochę się boję. Udało się osiągnąć jakiś ciekawy przebieg?

_________________
Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 22 paź 2017, 08:31 
Wstydliwy
Offline
Od: 22.10.2017
Posty: 1
Rok produkcji: 2015
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
LPG: Tak
Region: zachodniopomorski
Witam,
może trzeba było wcześniej poczytać fora i się zainteresować, ale gaz już założony i chyba się pochwalę. Mazda CX-5 I SUV 2.0 SKYACTIV-G 165KM. Miesiąc temu zagazowałem ją w Szczecinie w [Cenzura] i po prostu jeżdżę. Zapłaciłem 4400 zł, z tego co wiem to mam bebechy od KME. Czytam tu , że do tych silników proponują instalacje po 10 tysi? Gdzie zrobiłem błąd skoro auto śmiga bez najmniejszych problemów i spalanie naprawdę fajnie tak jak obiecali?


Ostatnio edytowano N, 22 paź 2017, 14:26 przez tombien, łącznie edytowano 2 razy
Zakaz umieszczania reklam/SEO/SPAM.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 404 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.