Teraz jest Cz, 18 kwi 2024, 06:09

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 21 wrz 2015, 10:37 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 11.08.2015
Posty: 55
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Witam,
No i stało się - ledwie 3tys km zrobiłem, chwila zamieszania, zmęczenia i nieuwagi i przy cofaniu otarłem się o latarnię....(w lusterku widziałem mijające auto, myślałem, że pikanie jest od niego, a nie od latarni, która była blisko i o której zapomniałem).

Efekt: dość mocno obtarty tylny zderzak na większości powierzchni bocznej (czyli od tylnego koła po koniec zderzaka i od tylnej lampy aż po sam dół. Do tego odłamana obudowa lampy na ok 5cm i 7mm wysoka. Zderzak nie pęktnięty, błotnik nieruszony.

Żeby się uspokoić musiałem, przebiec 10km - zmęczeniem pokonałem złość, ale nadal wściekły jestem na siebie i auta nie chcę nawet oglądać...

Dzwoniłem do mojego agenta z PZU - pani powiedziała, że oczywiście można to usunąć bezgotówkowo w autoryzowanej lakierni/blacharni dealera BMG w Gdyni. Muszę pojechać na oględziny i wycenę - zakładam, że zderzak do całkowitego malowania oraz wymiana tylnej lampy. Utrata zniżek to ok 250zł na nast składkę, więc teoretycznie opłaca się.

Pytanie tylko czy przypadkiem nie rozważyć alternatywy w postaci Smart repair ze względu na potencjalne ryzyko innego odcienia lakieru - zakładam, że musieli by polakierować cały bok zderzaka, powinno się ładnie dać zamaskować łączenie na zgięciu zderzaka na rogu. Wtedy, nawet jeśli odcien byłby minimalnie inny, to tylko na jednym miejscu....Koszt pewnie z 250-400zł. No i do tego nowy reflektor, który mogę kupić tylko w ASO, bo na Allegro w końcu same kradzione i to sprzed liftu. Ktoś ma pomysł jaki to może być koszt w ASO? 500-1000zł? A może więcej?

Czy myślicie że w lakierni Mazdy potrafią dobrze to zrobić - przy założeniu że auto ma 1,5miesiąca, rożnicy w odcieniu raczej byc nie powinno...

Jakie są wasze doświadczenia w takich przypadkach?

dzięki z góry


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 21 wrz 2015, 12:50 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 28.07.2013
Posty: 1952
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: zagranica
BMG klepie i Mazdy i Merce, chyba jakieś doświadczenie i poziom na lakierni ma, chyba teraz nawet mają swoją na Chwarznie czy gdzieś tam, czasem robili kiedyś tę robotę podwykonawcy, ale dziś jest inaczej, musisz się popytać, gdzie będzie jakby co robiona, marka marką, wszystko zależy od dobrego fachowca.

_________________
Samochodami się albo jeździ albo się je kocha, fajnie jak jest jedno i drugie


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 21 wrz 2015, 13:07 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 07.11.2013
Posty: 2285
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: pomorski
Lakierowanie tam może Cię kosztować dużo nerwow i kasy. Na oko 5k.
Moźna sprobować u lakiernika (autoryzowanego) Mitsubishi na Orunii. Facet jest dobry i nieco tańszy.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 21 wrz 2015, 14:29 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 28.07.2013
Posty: 1952
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: zagranica
Ja myślałem o kosztach z ubezpieczalni, ale na prywatnie to Smook ma rację

_________________
Samochodami się albo jeździ albo się je kocha, fajnie jak jest jedno i drugie


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 21 wrz 2015, 14:30 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 11.08.2015
Posty: 55
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
po rozmowach z kilkoma osobami robię z AC - poleci mi po zniżkach ok 250zł za nast rok, szkoda wg rzeczoznawcy przez telefon ok 3000zł.

mam nadzieję, że zrobią porządnie...


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 21 wrz 2015, 15:25 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 07.11.2013
Posty: 2285
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: pomorski
Dostaniesz do podpisania kwit że zobowiązujesz się do pokrycia różnicy pomiędzy fakturą lakierni a wyceną rzeczoznawcy. Mnie to strasznie wkurwiło.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 21 wrz 2015, 16:12 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 28.07.2013
Posty: 1952
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: zagranica
Kombinują widzę jak zawsze by wyjść na swoje <baseball>

_________________
Samochodami się albo jeździ albo się je kocha, fajnie jak jest jedno i drugie


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 21 wrz 2015, 17:54 
Adept
Offline
Od: 02.08.2015
Posty: 103
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Wałcz o oryginalne części To nie bedzie żadnego cieniowania a wiec śladu po kolizji. Ja tak zrobiłem w poprzednim aucie i żaden miernik niczego nie wykazywał :) przy ac napewno powinni wymienić na nowe


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 21 wrz 2015, 18:19 
Wtajemniczony
Offline
Od: 01.08.2015
Posty: 240
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Smook napisał(a):
Dostaniesz do podpisania kwit że zobowiązujesz się do pokrycia różnicy pomiędzy fakturą lakierni a wyceną rzeczoznawcy. Mnie to strasznie wkurwiło.

a z jakiego powodu? rozumiem, że w umowie nie zwróciłeś uwagi na zniesienie udziału w kosztach?
przy zawieraniu umowy ubezpieczenia zawsze zwracam na to uwagę, kilka razy już mi się to opłaciło :)

_________________
Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 21 wrz 2015, 18:28 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 07.11.2013
Posty: 2285
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: pomorski
A z tego powodu, że PAN lakiernik musi wyjść na swoje i dodatkowo zarobić 100% na górkę. Rzeczoznawca ze swoją rzetelna wyceną jest jak cierń w dupie dla takiego kolesia.
Dlatego ja nie zdecydowałem się na podpisy pod żadnymi takimi 'gwarancjami' . Są inni na rynku a tzw 'naprawa w ASO' drobnego zadrapania na zderzaku nie ma żadnego sensu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 21 wrz 2015, 18:46 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 22.09.2014
Posty: 2107
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: podkarpacki
Bezgotówkowo nie tylko w ASO można robić. W niezależnych zakładahc również - kupią części z ASO i tyle, w sensie lampę jak pęknięta. Reszta do naprawy . Mierniki nie badają zdaje się lakieru na plastiku a zderzak plastikowy. Zresztą jakiekolwiek brąchanie kupującego na auto użytkowe które z wiekiem zbiera obcierki itp. tylko uśmiechem politowania można skwitować.
Rozumiem Cię Bagins, nowiutkie auto a tu taka perypetia... Pamiętam jak moją pierwszą Alfunią niedługo po wyjeździe z salonu drzwi o słupek wgniotłem uuu... Teraz się śmieję z tego, te same drzwi ze 2 razy jeszcze dostały lakier przez wgnioty, mniej elementów nie-malowanycy na niej niż malowanych :) Malowanie okazuje się całkiem tanie , a rzeczoznawcy wyceniają nieraz znacznie wyżej niż faktyczna naprawa .
Zgłoś, poczekaj na wycenę, dowiedz się o cenę w kilku warsztatach i czy dadzą Ci auto zastępcze (nie muszą, ale jak chcą to mogą) i zdecyduj czy bierzesz kasę i dajesz do naprawy za umówioną kwotę, a naddatek z AC traktujesz jako pokrycie szkód na nerwach + pokrycie przyszłej zwyżki.
Czy też decydujesz się na bezgotówkowo ale bez takich dziwnych zapisów j.w. i masz gdzieś wszystko. Możesz wybierać . Aha, ubezpieczalnie zauważyłem ostatnio proponują szybką ścieżkę - samemu robi się zdjęcia io opisuje szkodę i oni na tej podstawie wyliczają kosztorys. Wg mnie niedobra droga, po pierwsze niech rzeczoznawca też coś zarobi, po drugie zawsze więcej wypatrzy niż Ty - a nuż sąsiedni element też oberwał ?
Aha, nie przyglądaj się za bardzo później lakierowi - lakier na plastikowych zderzakach wydaje się nieco inny nawet na fabrycznie nowych.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 26 wrz 2015, 16:55 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 11.08.2015
Posty: 55
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
dzięki wszystkim za rady.

Mam już wszystko umówione w lakierni BMG i oddaję auto w poniedziałek, akurat jak lęcę na tydzien na urlop, więc, choć mam auto zastępcze w umowie, to mi nie potrzebne i jak wrócę, to (mam nadzieję) Mazdunia będzie stała gotowa.

Wycena rzeczoznawcy była szybka i prosta - zderzak do lakierowania i lampa do wymiany - zamówiona z magazynu centralnego Mazdy w Belgii. Co do odcienia lakieru, to rzeczywiście nawet obecnie jest widoczna różnica. Powiedziano mi, że to wynika z innego podkładu (elastycznego) używanego do zderzaków. Ponoć ponowne lakierowanie może tą różnicę tylko zmniejszyć, ale kto ich tam wie. Liczę, że wiedzą co robią :)

Wkładu własnego nie mam, więc po prostu w nast roku zapłacę więcej za AC i tyle...


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 22 paź 2015, 21:52 
Nowicjusz
Offline
Od: 01.09.2014
Posty: 58
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
No i mnie się przytrafiło, samochód 6 m-cy, 10 tys. przebiegu i jakiś baran nie zauważył na parkingu wielkiego, czerwonego samochodu i wjechał i centralnie w drzwi tylne prawe :mad: szczęście w nieszczęściu, że tylko w drzwi, nie naruszył innych elementów ale drzwi uszkodził na tyle poważnie, że zostały zakwalifikowane do wymiany. Drugie szczęście w nieszczęściu, że facet nie zdążył odjechać i naprawa poszła jego OC.

Jeśli chodzi o konkrety co do samej likwidacji szkody, to muszę przyznać, że dobrze, że samochód jest w leasingu. Zgłosiłem szkodę oczywiście do ubezpieczyciela sprawcy i do leasingodawcy, którym w tym wypadku jest Getin Leasing. Muszę ich pochwalić, bo całą procedurę likwidacji szkody wzięli na siebie i to w takim zakresie, że dali zlecenie na naprawę samochodu jeszcze zanim ubezpieczyciel sprawcy zaakceptował koszty. Mianowicie, mają jakąś usługę "asystę szkodową" i w jej ramach współpracują z partnerskimi serwisami, np. z BEMO w Warszawie. I wyglądało to tak: zgłoszenie do leasingodawcy, oni dają zlecenie serwisowi, serwis wzywa na naprawę, daje auto zastępcze i sam prowadzi dalej procedurę z ubezpieczycielem sprawcy. Ja musiałem właściwie tylko spotkać się z rzeczoznawcą ubezpieczyciela sprawcy i odstawić samochód do naprawy.

Z ciekawostek, sama wymiana drzwi (bez szyby i tapicerki) trwała tydzień i z całą robocizną i materiałami zamknęła się kwotą 7.000 zł, przy czym pierwszy kosztorys ubezpieczyciela sprawcy to ok. 2.700 zł, nawet nie połowa :)

Nie mam porównania do innych leasingodawców bo to mój pierwszy leasing i pierwsza taka szkoda, ale w moim przypadku z Getin Leasing było naprawdę ok.

Oczywiście nie zmienia to faktu, że samochód nowy, a już po przejściach :/ możemy mieć systemy, elektronikę, cuda wianki, a facet w 15-letnim Passacie i tak może nerwy zszarpać :mad:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 23 paź 2015, 09:12 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 01.07.2015
Posty: 411
Rok produkcji: 2014
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
czupur napisał(a):
Oczywiście nie zmienia to faktu, że samochód nowy, a już po przejściach :/ możemy mieć systemy, elektronikę, cuda wianki, a facet w 15-letnim Passacie i tak może nerwy zszarpać :mad:

Po jakich znowu przejściach :?: Będzie wymiana na nowe drzwi - samochód jak nowy. <pucu>
Szczerze współczuję jedynie szoku :arrow: po ujrzeniu auta w staniu uszkodzonym ;((

_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano Pt, 23 paź 2015, 09:19 przez Mazop, łącznie edytowano 1 raz

 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 23 paź 2015, 09:16 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 15.04.2015
Posty: 989
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Mazop, ale auto ma już to w historii i potem jak sprzedajesz to szarpiesz się z klientem, bo zgadzam się z Tobą, że to żadne zdarzenie, ale potencjalny klient (Ty i ja pewnie też) jak znajdzie coś takiego w historii to będzie się upierał na zbiciu z ceny bo był bity.

_________________
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie, po pewnym czasie zauważysz, że świni się to podoba.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 23 paź 2015, 09:32 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 01.07.2015
Posty: 411
Rok produkcji: 2014
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
W DSR będzie zapis o wymianie drzwi na nowe, a samochód nie był bity, bo to nie wypadek ani nawet kolizja drogowa, a jedynie stłuczka parkingowa. Wiem, wiem, to zawsze coś, ale nie popadajmy w "destrukcję". W przyszłości mądry potencjalny klient, nie powinien zbytnio tego brać do siebie, szczególnie jak będzie dobrze udokumentowana szkoda (a przecież będzie).

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 23 paź 2015, 10:22 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 17.12.2012
Posty: 2364
Rok produkcji: 2019
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: śląski
W DSR najprawdopodobniej nie będzie żadnego wpisu dotyczącego naprawy blacharskiej.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 24 paź 2015, 14:33 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 28.07.2013
Posty: 1952
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: zagranica
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater

_________________
Samochodami się albo jeździ albo się je kocha, fajnie jak jest jedno i drugie


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 24 paź 2015, 15:16 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 03.09.2015
Posty: 107
Rok produkcji: 2015
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Crow tego się nie wyklepie.... masakra


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 24 paź 2015, 19:06 
Adept
Offline
Od: 19.10.2015
Posty: 142
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: podkarpacki
Wczoraj mijałem ten wypadek.
Tył też nieźle skasowany.
kilometr dalej też był wypadek-korki w sumie na kilkanaście minut.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 24 paź 2015, 19:54 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 03.09.2015
Posty: 107
Rok produkcji: 2015
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Współczuję na maxa kurde. Mam nadzieję, że nic się nie stało jeżeli chodzi o zdrowie. A czyja wina była?duźa prędkość?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 16 paź 2016, 19:48 
Wstydliwy
Offline
Od: 24.01.2016
Posty: 1
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Bagins mam pytanie: jak wygląda samochód po naprawie? Widac różnice w odcieniu?
Czy orientuje cie się może jeśli chodzi o ASO w Kielcach czy mają własną lakiernia czy zlecają do komuś?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 16 paź 2016, 20:38 
Offline
kubakielce mi wymieniali i lakierowali przedni zderzak. Jestem zadowolony. Ale z tego co wiem to że nie mają swojej lakierni i współpracują z 2 lakiernikami. Większym problemem to jest dostępność części w Maździe, a nie lakierowanie. Ja czekałem na jakąś śmieszną kratkę 6 tygodni.. Zderzak to był po 3 dniach. :)


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Śr, 30 lis 2022, 21:52 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 05.08.2016
Posty: 2644
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Odkopie temat ale tytuł jest idealny do mojego pytania.

Rozumiem, że zgłaszając szkodę z AC muszę wybrać opcje czy kosztorys czy bezgotówkowo. Czy jeśli kosztorys będzie dla mnie nie optymalny mogę wtedy zarządać zmiany na bezgotówką formę?

Czy wybierając opcję bezgotówkową muszę od razu odstawić auto do warsztatu?

_________________
Non progredi est regredi!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 30 lis 2022, 22:29 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1523
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Nie wiem czy możesz to zmienić, ale napiszę jedno: kosztorys tylko, jak jesteś na 100% pewien co zostało uszkodzone. W przeciwnym wypadku, chcąc naprawić wszystko na cacy, będziesz się przepychał w nieskończoność z rzeczoznawcami i ubezpieczycielem.
Dam przykład mojej naprawy, co prawda z OC sprawcy, ale to nie zmienia przebiegu naprawy:
stuknięty tył, na oko klapa, jedna lampa i zderzak.
Co się okazuje - uszkodzony tłumik końcowy. Po zamówieniu tłumika - okazuje się, że tłumik środkowy też oberwał. ASO wymienia obydwa. Co się okazuje? że uderzenie poszło po rurze i uszkodzony jest również katalizator...
Z w sumie nie dużej stłuczki (samochód jeżdżący) zrobiło się 50 tys zł.


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Śr, 30 lis 2022, 22:37 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 05.08.2016
Posty: 2644
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Luke
dzięki, ja mam małą pierdołe, wiem dokładnie co musi być zrobione. Mam delikatnie wgniecione poszycie progu od dołu, sprawdziłem sam oraz z blacharzem/lakiernikiem co musi być zrobione - gdyby miał czas sam bym sobie to ogarnął. W takim razie lepszy będzie kosztorys.

Dzięki za informację.

_________________
Non progredi est regredi!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 30 lis 2022, 22:56 
Stały bywalec
Offline
Od: 06.02.2017
Posty: 515
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Małżonki auto zostało przetarte, robione z OC sprawcy. Wymiana poszycia błotnika, zderzaka, lakierowanie 2 elementów, cieniowanie jednego.
Wszystko widoczne, bez ukrytych uszkodzeń.
Wycena Generali wg ich kosztorysu 1,4K pl. W tym lakierowanie 250pln XD
Naprawa z Aso była na 14 tys.

W życiu bym nie zgodził się na naprawę kosztorysowa w miarę nowym aucie. Przydatne jedynie w mało wartościowym aucie gdzie nie chcemy mieć szkody całkowitej.


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Śr, 30 lis 2022, 23:05 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 05.08.2016
Posty: 2644
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Luke,Plichcior
może i macie rację, wziąć bezgotówkowo i się nie martwić. Bardziej chodzi mi o to, że przy kosztorysie sam mogę sobie wyznaczyć i dogadać termin. Jak to wygląda przy bezgotówkowym? Nigdy nie likwidowałem szkody. Raz w życiu żona miała przygodę ale wtedy była szkoda całkowita.

_________________
Non progredi est regredi!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 30 lis 2022, 23:11 
Nałogowiec
Offline
Od: 10.07.2016
Posty: 1679
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Tak samo.
Ja miałem robione po 4 miesiącach bodajże :) oni czasu nie mieli, ja czasu nie miałem, części itp.

Kosztorys to na 20 letnim struclu można robić.

No i wycena OC 300 zł rachunek z aso 4600 czy jakoś tak.

Jak pan będzie sam robił to 3K, dla AC 6500 ;)

_________________
Obrazek
A na co dzień dłubię tutaj http://www.wedrowiec.net


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Śr, 30 lis 2022, 23:15 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 05.08.2016
Posty: 2644
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Dzięki, przekonaliście mnie.

Myślałem, że przy małych rzeczach nie opłaca się robić tego bezgotówkowo. Wiem wszystko.

_________________
Non progredi est regredi!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.