Teraz jest Pt, 19 kwi 2024, 20:51

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13142 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 394, 395, 396, 397, 398, 399, 400 ... 439  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr, 28 lis 2018, 22:46 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1523
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Ale kiedyś wysiadasz i kiedyś wysiadasz, prawda?


Ostatnio edytowano Cz, 29 lis 2018, 08:01 przez tombien, łącznie edytowano 1 raz
Nie cytujemy poprzedniego postu (regulamin, pkt 5.6).


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 28 lis 2018, 22:50 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 23.07.2016
Posty: 1078
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Jak wsiadam i wysiadam to nie mam czasu na nią patrzeć. Ja nie należę do ludzi którzy cały czas wycierają chusteczką najdrobniejszy pyłek. Samochód służy mi do przemieszczenia się z punktu A do punktu B. Ale za to wszystko najdrobniejsza pierdoła za która zapłaciłem ma działać.


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Czy Mazda da się polubić? :idea:
Mazda 6 po naprawie w ASO Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 28 lis 2018, 23:07 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1523
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
28 listopada 2018, o 22:50 Peterka47 napisał(a):
Ja nie należę do ludzi którzy cały czas wycierają chusteczką najdrobniejszy pyłek

Ja też nie. Myje 2x na rok. Ale wrażenie jak podchodzę do samochodu - bezcenne.
28 listopada 2018, o 22:50 Peterka47 napisał(a):
Ale za to wszystko najdrobniejsza pierdoła za która zapłaciłem ma działać.

I to jest właśnie Twój problem... :) Mi czasami nie działa i-stop, czasami kamera zaparuje i co? I nic. Olewam. Szkoda czasu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 28 lis 2018, 23:09 
Offline
28 listopada 2018, o 22:38 ploza napisał(a):
MateZ ja jakbym po niecałym roku sprzedał swoje nowe auto, to nie byłoby sentymentu na wchodzenie na forum, chyba tylko po to żeby utwierdzić się w swojej decyzji


Ja sprzedałem swoją po 2.5 roku. Piszę tu swoje opinie bardziej po to by uczulić nowych nabywców, nie tyle na sam samochód, który ma swoje wady ale może są gorsze auta. Tylko na podejście firmy (marki) do klienta. A to jest żałosne. Np. na ostatnią wymianę lusterek czekałem od początku kwietnia do połowy lipca.Jak chciałem odsprzedać swój egzemplarz w salonie mazdy to nie chcieli wcale gadać o odkupie. Samochód 2 letni w stanie lepszym, jak te co stoja do oglądania w salonnie :). Ale nie Pan nie wystawia faktury. Teudno sprzedałem przez otomoto o 30 tyś drożej :lol: . Tu nie tyle winnebsą auta same w sobie, co mmpol z tą całą polityką.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 28 lis 2018, 23:11 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 23.07.2016
Posty: 1078
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Luke napisał(a):
Olewam. Szkoda czasu.

Ja nie olewam własnych pieniędzy. Zbyt ciężko na nie pracuje.

MazeZ nietylko MMPOL ale cała Mazda.mnie z kolei jako rozwiązanie problummz I-Stop zaproponowano odkup samochodu po aktualnej cenie rynkowej. Wyjątkowe chamstwo. Samochód na gwarancji a Mazda robi łaskę ze odkupi ode mnie samochód. Poniżej jakiegokolwiek standardu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Czy Mazda da się polubić? :idea:
Mazda 6 po naprawie w ASO Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 28 lis 2018, 23:37 
Adept
Offline
Od: 14.01.2015
Posty: 106
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: dolnośląski
28 listopada 2018, o 20:59 limo napisał(a):
Panu, który tak mocno krytykuje niemieckiego VW polecam przez chwilę zastanowić się, czy jeździ bezpiecznym samochodem i co mu bardziej zaszkodzi emisja spalin z niemieckiego diesla na poziomie Euro IV, V, czy moze eksplodująca poduszka Takaty w jego Maździe z 2010 roku lub stal HSS od Kobe Steel niespełniająca parametrów użyta w słupku B i kluczowych elementach karoserii?

Trudno porównać, co bardziej szkodzi. Trudno ważyć życie i zdrowie ludzkie. Takata. Temat dla nie nowy, bo nie interesuję się aż tak bardzo. Ale poczytałem trochę na szybko. Podobno 1/5 poduszek na świecie pochodzi od nich. Montuje je m.in. BMW, Fiat Chrysler, Ford, General Motors, Honda, Mazda, Mitsubishi, Nissan, Subaru,Toyota.
O Kobe Steel poczytam jutro.
Takata to dostawca, zew. firma. VW natomiast oszukiwał systemowo, przez wiele lat, na różnych szczeblach zarządczych grupy.
Pewnie, zatrutego powietrza nie widać i nie ginie się od niego nagle. Naprawdę trudno ważyć życie i zdrowie ludzkie.

Cytuj:
Oto kilka fenomenów z kraju nad Wisłą, czyli jak my Polacy żyjemy mitami, które sami podtrzymujemy choc rzeczywistosc jest bardziej skomplikowana:
[...].

Wielkie dzięki za to. W ogóle bardzo fajny mail.
Toyota to też moloch ;) Każdy ma coś za kołnierzem. W biznesie nie ma sentymentów. Oni wszyscy chcą zarabiać i robią przy tym ludzi w chuja. Mam wrażenie, że Mazda nie robi tego jednak w tak wiekim stylu, jak VW, Daimler & Co. Wszak to dość mała firma i dlatego też ma moją sympatię.


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Cz, 29 lis 2018, 07:24 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 15.07.2017
Posty: 2287
Rok produkcji: 2014
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
28 listopada 2018, o 20:59 limo napisał(a):
1. Mit bezpiecznej Toyoty:
a) afera "spaghetti code", gdzie pedał gazu żył wlasnym zyciem - prezes firmy Toyoda bije pokłony przed amerykanskim kongresem udajac, ze nic nie wie. Niezalezny audyt oraz ekspertyza NASA pokazuje totalny burdel w kodzie ECU i obnaza poziom wiedzy inzynierow Toyoty. W Polsce przeszlo bez echa a klienci wierza w reklamy Zientarskiego.


Jakby ktoś chciał, do poczytania: https://www.viva64.com/en/b/0439/

28 listopada 2018, o 20:59 limo napisał(a):
b) karoseria tworzona pod testy zderzeniowe: wiedzac, ze test IIHS Small Overlap jest wykonywany po stronie kierowcy w modelu RAV4 zastosowano wzmocnienie tylko po stronie kierowcy. W Polsce przeszło bez echa a RAV4 to najbezpieczniejszy samochod w klasie otoczony kultem jak VW Garbus.


Masz jakieś źródła?

_________________
Mazda CX-5 2.2 AT SkyActiv-D AWD, SkyPassion, 2014r, przebieg ~328000km. <urodziny>

Polecany specjalista od silnika 2.2 SkyActiv-D (SH01) oraz elektryki GJ/GL (AA+CP, naprawa LED i inne)-> viewtopic.php?p=354752#p354752


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 29 lis 2018, 08:35 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 16.04.2014
Posty: 718
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Najwiekszym chamstwem jest sranie na mazde osob ktore tego auta nie maja. To tak jak bym wszedl do waszych domow/mieszkan i powiedzial ze chu...wo mieszkasz, ze masz paszkwila zone, ze nie masz gustu, ze trzeba byc debilem zeby tak zyc. I na koniec bym podsumowal ze mowie to zeby cie ostrzec zebys wiecej takich bledow nie robil.

_________________
był:
- Rover 420 SDi,
- Focus mk2 2.0 TDCi.
- Mazda 6 Kombi 2.0 165KM e-loop (2014),
Jest:
- Mazda 6 Sedan 2.0 165KM e-loop (2017/18),
- Mazda CX-5 2.0 165KM 6MT (2020/21).
„Płynie się zawsze do źródeł, pod prąd, z prądem płyną śmiecie”.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 29 lis 2018, 08:45 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 19.05.2018
Posty: 1031
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Wogóle można zacząć generalizować i stwierdzić, że obecna motoryzacja jest żałosna.

Temat korozji jest znakomitym przykładem. Trwa silna nagonka w tym temacie na Mazdę, może słusznie, ale inni nie są lepsi.
Kilka postów wyżej pokazywałem jak wyglądają od spodu oraz jak są "fabrycznie zabezpieczone" nowe Toyoty, Fiaty, Citroeny, cała grupa VAG, itd.
Wymieniłem Citoren`a? Tak, okazuje się, że marka ta słynęła z dobrych blach i zabezpieczenia. Zobaczcie zatem jak koroduje C4 Cactus, gdzie Citroen wymienia wszystkie drzwi.

Jest to żałosne. Auta często trafiają już do salonu z pierwszymi oznakami korozji, nalotu tu i tam.
Zobaczcie sobie ten tani samochodzik o nazwie Land Cruiser: https://konserwacjapojazdow.slask.pl/re ... ser-2018r/
Auto o zacięciu terenowym, które nie ma praktycznie grama zabezpieczenia w postaci baranka, mastyki, itd.

_________________
M6 2.5L AT Machine Gray '18
O1 VRS 1.8T MT Corrida Red '03


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 29 lis 2018, 08:55 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Dobrze piszesz kierowca...
Ten land cruiser faktycznie goły, to moja GL jest cała (patrząc na to co widać) jest cała w tym żółtym czymś wysmarowana, cała i wszystko do okoła...wszystko, wahacze przeguby miska silnik od spodu zbiornik paliwa węże plastiki przewody wtyczki sprężyny amortyzatory i w ogóle cała pod spodem....


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 29 lis 2018, 09:09 
Bywalec
Offline
Od: 26.08.2018
Posty: 281
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: mazowiecki
Niestety teraz wszystko jest produkowane na tzw 5 lat, po tym czasie jest do wywalenia i musisz kupic nowe. Oczywiscie generalizuje, ale wszyscy mamy świadomość takiego trendu w gospodarce. Pamietacie stare Nokie? Teraz telefony sa na rok po tym czasie bataria robi sie padaka a wymiana teoretycznie zablokowana przez konstrukcje telefonu. Ale wracajac do tematu, mysle ze lepiej nie bedzie ze wszystkimi autami wszystkich marek. Robi sie je tak zeby bylo tanio a nie solidnie, producent tu nie ma znaczenia.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 29 lis 2018, 09:17 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 11.05.2014
Posty: 105
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Witajcie,
powoli mija 5 roku eksploatacji mojej "smoczycy" zaczynam myśleć o jej następczyni. Jako racjonalnie "zadowolony" użytkownik myślę o kolejnej 6. Ostatnio zobaczyłem ze pojawił się w ofercie kolor Titanium Flash. Ponieważ trudno go na żywo zobaczyć w na samochodzie, czy ktoś posiada taki kolor? Wdzięczny będę za kilka porównawczych fotek np. w towarzystwie jakiegoś samochodu w kolorze białym (jako punkt odniesienia).

_________________
Obrazek - odeszła do ludzi
Obrazek
Mistrz Zen - nie przyzwyczajaj się, prędzej czy później i tak wszystko ch** strzeli


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 29 lis 2018, 09:46 
Nałogowiec
Offline
Od: 10.07.2016
Posty: 1679
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Moja M6 po prawie 2,5 roku bez żadnej usterki.
Gwarancyjnie wymienione felgi, klocki + tarcze przód.

Jestem bardzo zadowolony, jedyne chwile zwątpienia to podczas czytania tego forum :D
Zastanawiam się powoli nad wymianą na nowsze auto chociaż leasing na 4 lata... zobaczymy.
Nowa M6 wchodzi jak najbardziej w grę, zastanawiam się też nad innymi autami w tym budżecie. Tylko co pojawia się jakaś alternatywa to za chwilę w innym wątku na tym forum czy w innym miejscu w necie ktoś się po nim ciężko przejeżdża :D i przechodzi mi. Inne japończyki to brzydale, wyżej napisane jakie to oszukane auta. Koreańczyki - tutaj zachwalane, wg. innych dalej tandeta, na pierwszy rzut oka ładnie a pod spodem niedopasowany tandetny plastik, do tego oszukane dane techniczne. Paseratti i inne arteony - wiadomo, olej wpierniczają na potęgę, lakier teraz masakra, rozpuszcza się od patrzenia, psują się na potęgę i generalnie na max 100K później pół auta do wymiany. Francuzów to w ogóle lepiej omijać szerokim łukiem. Kura to może być w rosole. I tak dalej :D

_________________
Obrazek
A na co dzień dłubię tutaj http://www.wedrowiec.net


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 29 lis 2018, 10:06 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 02.03.2015
Posty: 285
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Piszesz, że bez żadnej usterki...a potem, że gwarancyjnie felgi, klocki i tarcze. Niby to żadne usterki, ale czy w nowym aucie tak być powinno ? Czy to norma ogólnie przyjęta i zaakceptowana? Stosunek do auta zależy jak wszytko od punktu odniesienia. Nie robił bym normy z wymiany tego czy tamtego tylko dlatego, że inni mają gorzej. Kupuję "legendę bezawaryjności" i liczę, że ASO zobaczę raz w roku na przeglądzie...a może nie :idea:


Ostatnio edytowano Cz, 29 lis 2018, 10:15 przez Bonifacy, łącznie edytowano 1 raz

 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 29 lis 2018, 10:12 
Nałogowiec
Offline
Od: 10.07.2016
Posty: 1679
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Felgi wiadomo było w momencie kupna że pójdą do wymiany - wada fabryczna. To że powinni je od razu wszystkim wymienić (i nie montować w nowych) to inna bajka.
Nie popsuło się nic co uniemożliwiało mi dalszej jazdy czy też wymagało reakcji w krótkim czasie. Felgi wymieniłem po roku od zauważenia odprysków, przy okazji tarcz - których bicie zacząłem obserwować pół roku wcześniej. Jedno i drugie wymieniono mi po mniej więcej (jak dobrze pamiętam) dwóch tygodniach od zgłoszenia. W porównaniu do usterek w innych markach - zdecydowanie wolę te w Maździe.

Ale racja, źle sformułowałem, powinienem napisać "Moja M6 po prawie 2,5 roku bez żadnej poważnej usterki."

_________________
Obrazek
A na co dzień dłubię tutaj http://www.wedrowiec.net


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 29 lis 2018, 10:26 
Wstydliwy
Offline
Od: 26.11.2018
Posty: 4
Rok produkcji: 2014
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
malagb napisał(a):
Najwiekszym chamstwem jest sranie na mazde osob ktore tego auta nie maja. To tak jak bym wszedl do waszych domow/mieszkan i powiedzial ze chu...wo mieszkasz, ze masz paszkwila zone, ze nie masz gustu, ze trzeba byc debilem zeby tak zyc. I na koniec bym podsumowal ze mowie to zeby cie ostrzec zebys wiecej takich bledow nie robil.

Stary współczuję Tobie jeśli stawiasz auto na równi z rodziną. Dla mnie to tylko rzecz i nie oburzam się gdy ktoś je krytykuje, a co najważniejsze, nie odmawiam tego prawa nikomu kto ma na to ochotę. Pamiętaj, że to forum mogą śledzić ludzie którzy zastanawiają się nad kupnem m6 i mają prawo znać opinie byłych użytkowników, którzy nie byli z tych aut zadowoleni.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 29 lis 2018, 11:19 
Bywalec
Offline
Od: 22.03.2018
Posty: 276
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
29 listopada 2018, o 10:06 Bonifacy napisał(a):
Piszesz, że bez żadnej usterki...a potem, że gwarancyjnie felgi, klocki i tarcze. Niby to żadne usterki, ale czy w nowym aucie tak być powinno ? Czy to norma ogólnie przyjęta i zaakceptowana? Stosunek do auta zależy jak wszytko od punktu odniesienia. Nie robił bym normy z wymiany tego czy tamtego tylko dlatego, że inni mają gorzej. Kupuję "legendę bezawaryjności" i liczę, że ASO zobaczę raz w roku na przeglądzie...a może nie :idea:



To co byś wybrał nowego za 150 tys w podobnym wyposażeniem: Skode, VW ,Opla, Forda, KIA i co tam lepiej ? . A co BMW takie boskie jakoś właściciele tych aut tak nie twierdzą poza tobą oczywiście .
29 listopada 2018, o 08:35 malagb napisał(a):
Najwiekszym chamstwem jest sranie na mazde osob ktore tego auta nie maja. To tak jak bym wszedl do waszych domow/mieszkan i powiedzial ze chu...wo mieszkasz, ze masz paszkwila zone, ze nie masz gustu, ze trzeba byc debilem zeby tak zyc. I na koniec bym podsumowal ze mowie to zeby cie ostrzec zebys wiecej takich bledow nie robil.


I zawsze te same osoby syndrom pewnego pana na " r " opinia nowa to wkład a stękanie cały czas o tym samym czego większość nie doświadcza to choroba .

-- Dodano: 29 listopada 2018, o 11:19 --

28 listopada 2018, o 23:11 Peterka47 napisał(a):
Luke napisał(a):
Olewam. Szkoda czasu.

Ja nie olewam własnych pieniędzy. Zbyt ciężko na nie pracuje.

MazeZ nietylko MMPOL ale cała Mazda.mnie z kolei jako rozwiązanie problummz I-Stop zaproponowano odkup samochodu po aktualnej cenie rynkowej. Wyjątkowe chamstwo. Samochód na gwarancji a Mazda robi łaskę ze odkupi ode mnie samochód. Poniżej jakiegokolwiek standardu.


Sent from my iPhone using Tapatalk


A " rypaj " Mazdę co sobie myślą ja to samo miałem z volkswagenem Touaregiem tam dwa dni i bateria zero nawet jak połączyłem dwie to i tak beret .


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 29 lis 2018, 11:24 
Bywalec
Offline
Od: 11.09.2018
Posty: 255
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
Te tarcze naprawdę takie lipne, czy to jednak z powodu ostrej jazdy. Ja w Corsie C klocki wymieniałem pierwszy raz po 100 tys. Tarcze z przodu 170 tys. miały jak ją sprzedawałem, a tu kurde czytam że 30 tys. tylko wytrzymują u niektórych.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 29 lis 2018, 11:26 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Hehe, niestety jeden z drugim czy z trzecim, będą pierniczyć ciągle jedno i to samo w kółko.. i tak, to jest choroba!

Inny, zdrowy, powie raz, przyjmie to na klate i będzie dalej szczęśliwy.

Albo się bierze po męsku, albo marudzi się jak kobieta u szczytu raz w miesiącu.

I to nie jest marudzenie w myśl którejś wypowiedzi, że ostrzegam potencjalnych klientów... Nie, to nie jest ostrzeganie.

I jeden już wymieniał tarcze zaraz po 20kkm, a inny dopiero po 90kkm.


Ostatnio edytowano Cz, 29 lis 2018, 11:28 przez Millerek, łącznie edytowano 1 raz

 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 29 lis 2018, 11:28 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1523
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
29 listopada 2018, o 11:24 makoleon napisał(a):
Te tarcze naprawdę takie lipne, czy to jednak z powodu ostrej jazdy.

Nie wiem, ja mam 37000 przebiegu i wymieniłem klocki (miękkie). Tarcze są OK.
Ale teraz tarcze robi się też miękkie i czasami są wymieniane razem z klockami (np. Honda Civic - pierwsza wymiana klocki + tarcze...).


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 29 lis 2018, 11:28 
Nałogowiec
Offline
Od: 10.07.2016
Posty: 1679
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Lipne. Klocki wg. ASO by wystarczyły spokojnie na kolejne 20kkm. Więc gdyby było pałowanie to i klocki by się zużyły. W poprzednim aucie klocki wymieniałem po ok. 30 kkm z powodu zużycia, tutaj by wytrzymały na ponad 50kkm. No i w poprzednim aucie tarcze wymieniałem po 5 latach i 75kkm (czy coś koło tego) - z powodu... pordzewienia, pytali się mnie czy ja w ogóle autem jeżdżę i hamuję. Podsumowując - patrząc na poprzednie auto i klocki z obecnego, mój styl jazdy nie powoduje ciężkiego zużycia hamulców.

_________________
Obrazek
A na co dzień dłubię tutaj http://www.wedrowiec.net


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 29 lis 2018, 12:06 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 02.03.2015
Posty: 285
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
29 listopada 2018, o 11:19 ABC1 napisał(a):
To co byś wybrał nowego za 150 tys w podobnym wyposażeniem: Skode, VW ,Opla, Forda, KIA i co tam lepiej ? . A co BMW takie boskie jakoś właściciele tych aut tak nie twierdzą poza tobą oczywiście


Ja z moimi konkretnymi potrzebami wybrał bym zapewne Civica...i jeszcze by mi zostało :) A co do "boskiego" BMW. Ilu znasz kolego właścicieli BMW F30 330i osobiście...skoro piszesz "jakoś właściciele tych aut tak nie twierdzą " ? Tak czytałeś ? Skąd Twoja wiedza pochodzi ? Ja mam co najmniej 8 znajomych z takim lub podobnym autem, żaden z nich nigdy nie robił nic poza przeglądami i eksploatacją. Oczywiście są to auta od nowości w ich rękach a nie "używki z małym przelotem" Oczywiste jest że na setki tysięcy aut w jakiejś części trafią się problemy...tylko teraz jaki jest to procent tu a jaki tam :idea:


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 29 lis 2018, 15:00 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 12.06.2017
Posty: 1200
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Co tu mówić o BMW F30 330i, skoro najtańsza wersja adventage zaczyna się od 180 tys. a dodanie tylko podstawowych dodatków do tej wersji, które mam w swoim samochodzie podnosi koszt do 250 tys. No niech bym otrzymał i 40 tys rabatu to i tak to jest kosmos cenowy. Samochód ten w zakresie cenowym rozpatrywałbym z audi A5 itp. Ucieczka z mazdy w ten próg cenowy to żadne wyjście, nawet gdyby założyć, że przez 10 lat nic się w nim nie zepsuje. Kiedyś też go rozpatrywałem.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 29 lis 2018, 15:51 
Bywalec
Offline
Od: 22.03.2018
Posty: 276
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
29 listopada 2018, o 12:06 Bonifacy napisał(a):
29 listopada 2018, o 11:19 ABC1 napisał(a):
To co byś wybrał nowego za 150 tys w podobnym wyposażeniem: Skode, VW ,Opla, Forda, KIA i co tam lepiej ? . A co BMW takie boskie jakoś właściciele tych aut tak nie twierdzą poza tobą oczywiście


Ja z moimi konkretnymi potrzebami wybrał bym zapewne Civica...i jeszcze by mi zostało :) A co do "boskiego" BMW. Ilu znasz kolego właścicieli BMW F30 330i osobiście...skoro piszesz "jakoś właściciele tych aut tak nie twierdzą " ? Tak czytałeś ? Skąd Twoja wiedza pochodzi ? Ja mam co najmniej 8 znajomych z takim lub podobnym autem, żaden z nich nigdy nie robił nic poza przeglądami i eksploatacją. Oczywiście są to auta od nowości w ich rękach a nie "używki z małym przelotem" Oczywiste jest że na setki tysięcy aut w jakiejś części trafią się problemy...tylko teraz jaki jest to procent tu a jaki tam :idea:


Rodzina, znajomi, ASO pracownicy, stąd ta wiedza. ( rodzinie BMW wyszło bokiem a dokładnie rozrząd ale zanim do tego doszło padła klima )
Bajeczki i pobożne życzenia mnie nie interesują .
Olej zmieniasz jak BMW przewiduje czy jednak nie ryzykujesz ?

Całkiem przypadkiem wczoraj BMW było w TVN Turbo F30 Kornacki ze smutkiem powiedział " BMW Będziesz miał .... " tam pan cudem silnik uratował 80 tyś km i taka wtopa i na dodatek to częsta norma Premium a silnika nie potrafią zrobić od tylu lat ;((

Wada typowa rozrząd w ramach info tyczy :

F10 6. BMW 5 saloon roczniki 2010 i nowsze
F11 6. BMW 5 Touring roczniki 2010 i nowsze
F12 3. BMW 6 convertible roczniki 2011 i nowsze
F13 3. BMW 6 coupe roczniki 2011 i nowsze
F15 3. BMW X5 roczniki 2014 i nowsze
F16 2. BMW X6 roczniki 2014 i nowsze
F20 2. BMW 1 5-drzwiowy roczniki 2011 i nowsze
F21 2. BMW 1 3-drzwiowy roczniki 2011 i nowsze
F22 2. BMW 1 coupe (tzw. seria 2) roczniki 2013 nowsze
F23 2. BMW 1 cabriolet (tzw. seria 2) roczniki 2014 i nowsze
F25 2. BMW X3 roczniki 2011 i nowsze
F30 6. BMW 3 saloon roczniki 2011 i nowsze
F31 6. BMW 3 Touring roczniki 2012 i nowsze
F32 BMW 3 coupe (oznaczone jako seria 4) roczniki 2013 i nowsze
F33 BMW 3 cabriolet (oznaczone jako seria 4) roczniki 2014 i nowsze
F34 BMW 3 Gran Turismo roczniki 2013 – nowsze
F35 BMW 4 4-drzwiowe coupe roczniki 2015 i nowsze
F44 BMW 1 Gran Turismo roczniki 2014 i nowsze
F45 BMW 1 Touring roczniki 2014 i nowsze
F46 BMW 1 City roczniki 2015 i nowsze


Ostatnio edytowano Cz, 29 lis 2018, 15:58 przez ABC1, łącznie edytowano 1 raz

 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 29 lis 2018, 15:57 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 02.03.2015
Posty: 285
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Popularne auto widzę w Twoich kręgach...
Ja się nie smucę jak Kornacki, jeżdżę i mam frajdę :) Olej zmieniam zmieniam co 10tkm.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 29 lis 2018, 16:05 
Bywalec
Offline
Od: 22.03.2018
Posty: 276
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
@Bonifacy
To nie jest złe auto ale tak jak Mazda pełne wad tyle w temacie :wink:


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Cz, 29 lis 2018, 16:25 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
We współczesnej motoryzacji jest jak jest... tzn. ciągniesz los, wybierasz auto wg swoich potrzeb, a później albo masz farta, albo pecha...

A najbardziej narzekają i są zawiedzeni Ci co wybrali bez specjalnych przygotowań i porównań i jeszcze trafią fatalny egzemplarz...

Bo jak ktoś wybierał świadomy zalet i wad, przejeździł przed zakupem min 100km, pojeździł bezpośrednimi konkurentami w tym segmencie cenowym i jeszcze do tego trafił egzemplarz, który nie daje powodów do narzekań... To jest fuksiarz jak ja... :P

A jak ktoś kupił bo piękna i zapewne niezawodna, bo Mazda... i trafi pechowo... to później nadużywa słowa paździerz we wszystkich przypadkach...

I tak jest praktycznie w każdej marce. Gdzie na jakie forum nie wejdę i z kim nie rozmawiam to ciągle trafiam na jakiś pechowców, co to nigdy więcej Mazdy, VW, Skody, BMW itd. itp.
Ot taki moto-lotek...

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 29 lis 2018, 18:03 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 02.03.2015
Posty: 285
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
29 listopada 2018, o 15:51 ABC1 napisał(a):

Wada typowa rozrząd w ramach info tyczy :

F10 6. BMW 5 saloon roczniki 2010 i nowsze
F11 6. BMW 5 Touring roczniki 2010 i nowsze
F12 3. BMW 6 convertible roczniki 2011 i nowsze
F13 3. BMW 6 coupe roczniki 2011 i nowsze
F15 3. BMW X5 roczniki 2014 i nowsze
F16 2. BMW X6 roczniki 2014 i nowsze
F20 2. BMW 1 5-drzwiowy roczniki 2011 i nowsze
F21 2. BMW 1 3-drzwiowy roczniki 2011 i nowsze
F22 2. BMW 1 coupe (tzw. seria 2) roczniki 2013 nowsze
F23 2. BMW 1 cabriolet (tzw. seria 2) roczniki 2014 i nowsze
F25 2. BMW X3 roczniki 2011 i nowsze
F30 6. BMW 3 saloon roczniki 2011 i nowsze
F31 6. BMW 3 Touring roczniki 2012 i nowsze
F32 BMW 3 coupe (oznaczone jako seria 4) roczniki 2013 i nowsze
F33 BMW 3 cabriolet (oznaczone jako seria 4) roczniki 2014 i nowsze
F34 BMW 3 Gran Turismo roczniki 2013 – nowsze
F35 BMW 4 4-drzwiowe coupe roczniki 2015 i nowsze
F44 BMW 1 Gran Turismo roczniki 2014 i nowsze
F45 BMW 1 Touring roczniki 2014 i nowsze
F46 BMW 1 City roczniki 2015 i nowsze


Jakiego silnika się to tyczy bo jak wiesz jest ich masa...


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 29 lis 2018, 18:11 
Świeżak
Offline
Od: 26.07.2018
Posty: 26
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: wielkopolski
Cytuj:
Peterka47"]Ci co maja 2018 maja pewnie kamera 360. Podoba wam się to? Ja miałem okazje jeździć nowa Mazda przez 3 dni. Niby jest kamera i ma pomagać ale jej rozdzielczość to porażka


szału nie ma, choć podkręciłem chyba kontrast w ustawieniach i troche lepiej. na pewno nie oczekuję tu niw wiadomo jakiej jakości : Porno w full HD nikt tym kręcił nie będzie :)

29 listopada 2018, o 09:17 Mamut napisał(a):
Witajcie,
powoli mija 5 roku eksploatacji mojej "smoczycy" zaczynam myśleć o jej następczyni. Jako racjonalnie "zadowolony" użytkownik myślę o kolejnej 6. Ostatnio zobaczyłem ze pojawił się w ofercie kolor Titanium Flash. Ponieważ trudno go na żywo zobaczyć w na samochodzie, czy ktoś posiada taki kolor?

szczerze: też się chwilkę nie zastanawiałem ale to kolor bez wyrazu, czy też głębi. po prostu nijaki :/ wybrałem machine gray :) choć żonie w katalogu się bardzo podobał, stanęło na moim

wiem, że przed FL2018, ale proszę:


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Ostatnio edytowano Cz, 29 lis 2018, 18:22 przez marian38, łącznie edytowano 1 raz

 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 29 lis 2018, 18:19 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 23.07.2016
Posty: 1078
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
29 listopada 2018, o 16:25 gzesiolek napisał(a):
A najbardziej narzekają i są zawiedzeni Ci co wybrali bez specjalnych przygotowań i porównań i jeszcze trafią fatalny egzemplarz...


Czy ja za dużo wymagam aby w aucie za 150 tys wszystko działało jak trzeba? Jesli Mazda lub inny producent nie potrafi czegoś zrobić, niech tego nie oferuje. Dotyczy to np działania I-stop. To nie jest kosmiczna technologia.

_________________
Czy Mazda da się polubić? :idea:
Mazda 6 po naprawie w ASO Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13142 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 394, 395, 396, 397, 398, 399, 400 ... 439  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.