Teraz jest So, 20 kwi 2024, 00:15

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3314 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100 ... 111  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr, 5 gru 2018, 10:17 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.06.2015
Posty: 517
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: łódzki
Zadzwoń sobie do Pana Pałczyńskiego z salonu NIVETTE wawa jest osobą kompetentną jeśli chodzi o rodzaje systemów ich plusy i minusy.
Wybacz kolego ale jawnie nie będę opisywał tego bo moim zdaniem działa to na moją nie korzyść.
Pozdrawiam.

_________________
Pierwsza Madzia sprzedana, druga to: Madzia 6 GL kombi Snowflake White.
Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 15 gru 2018, 12:50 
Offline
Wlasciwie to produkty wloskiej firmy MetaSystem: https://www.metasystem.it/en/contacts

Tu masz dane dla modelu M43 (podejrzewam, ze taki model oferujr Mazda): http://www.meta-system.eu/index.php?show=8&poz=36

Daje to samo co Expero Omega CAN Ultra. Przy czym CAN Ultra jest alarmem (syrena dzwiekowa) a M43 immobilizerem, ktory powiadomia sygnalem klaksonu i migaczami. Obydwa produkty maja karty transponderowe (zbliżeniowe), czyli nadajnik musi byc w zasiegu modulu alarmu (1m), aby odjechać autem. Meta ma jeszcze system klucza wkladanego w gniazdo montowane na desce rozdzielczej, gdybys zgubil karte bezprzewodowa. W Omedze musisz wklepac kod PIN przyciskiem, jezeli dobrze pamietam, aby dezaktywowac system. Tak samo blokada polega na odcieciu zaplonu lub/i innych obwodów przy pomocy przekaźników. Instrukcje montażu M43 znajdziesz w internecie.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 18 gru 2018, 21:11 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 26.07.2014
Posty: 328
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: podkarpacki
nie wiem czy było i co prawda nie Mazda, ale filmik pokazuje z jaką łatwością otwarte i odpalone zostaje auto z systemem bez-kluczykowym


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 18 gru 2018, 21:24 
Bywalec
Offline
Od: 26.08.2018
Posty: 281
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: mazowiecki
dlatego przy takim systemie niezbędne jest posiadanie specjalnego etui dla kluczyka który nosimy przy sobie, lub trzymamy w domu


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 18 gru 2018, 21:41 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 22.09.2014
Posty: 2107
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: podkarpacki
Co do filmu to było, było.
Co do etui - wówczas cały system traci sens, to już prościej nacisnąć guzik na kluczyku niż wyciągać z etui za każdym podejściem do auta.
A, i chować po wyjściu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 18 gru 2018, 21:52 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
A to już było?
https://www.youtube.com/watch?v=x2AahohpU1Y


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 19 gru 2018, 00:40 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 12.06.2017
Posty: 1200
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Było już, ale i tu odcięcie zasilania nie następuje bezpośrednio po zamknięciu samochodu ale po pewnej zwłoce, co do końca nie eliminuje ryzyka kradzieży na walizkę. Ale w b. dużym stopniu ogranicza kradzież.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 19 gru 2018, 16:56 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 15.12.2018
Posty: 108
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Andrzejsr napisał(a):
Co do filmu to było, było.
Co do etui - wówczas cały system traci sens, to już prościej nacisnąć guzik na kluczyku niż wyciągać z etui za każdym podejściem do auta.
A, i chować po wyjściu.



To dobre jest.
Na co dzień bez pokrowca ale na moc do pokrowca kluczyki, bynajmniej nikt nie ukradnie w nocy jak ktoś śpi , jak na tym filmiku.
Ja tak robię.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 28 gru 2018, 14:57 
Świeżak
Offline
Od: 20.05.2017
Posty: 32
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: zagranica
Problem kradzieży Mazdy 6 niestety nie znika. I jak widać nie dotyczy tylko Warszawy:

http://belchatow.naszemiasto.pl/artykul ... id,tm.html


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 29 gru 2018, 10:55 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 19.01.2017
Posty: 179
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Nowa dostawa z Hameryki? Tam mocno padał snieg.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 29 gru 2018, 18:55 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 19.05.2018
Posty: 1031
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Smutne to wieści. Sądzę, że Policja mogłaby we współpracy z importerem zasadzić się trochę na dziadów. Postawić auta pułapki.

Dobrym pomysłem byłoby też wzięcie w obroty sprzedawców np. ze znanego portalu ogłoszeniowego.

Widzę naprawdę sporo części do Mazdy z naprawdę młodych aut. Skąd oni biorą te części ???

Niestety sami forumowicze często wprost piszą, że kupią tanio części w internecie, nie zastanawiając się nad tym skąd one mogą pochodzić. Radzę zacząć się nad tym zastanawiać.

Tak, chyba główne zapotrzebowane na części jest do tego szrotu zwożonego z USA i chętnie u nas kupowanego. Świadomi ludzie wiedzą, że 99% pojazdów ściąganych z USA to pojazdy bardzo mocno rozbite, sprzedane tam za grosze.

Ja auto dodatkowo oznakowałem, czy to odstraszy złodzieja, trudno powiedzieć. Może jednak być pomocne kiedyś w rozpracowaniu kogoś kto handluje lewizną.

_________________
M6 2.5L AT Machine Gray '18
O1 VRS 1.8T MT Corrida Red '03


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 29 gru 2018, 19:03 
Adept
Offline
Od: 23.04.2017
Posty: 117
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Odnośnie etui to ma na celu zablokować możliwość przechwycenia sygnału z kluczyka. Mogę opisać jak działa to u mnie, etui posiada dwie kieszenie: pierwsza normalna bez materiału izolującego po włożeniu kluczyków do niej mamy normalne etui na klucze natomiast po włożeniu do drugiej z odpowiedniego materiału izolującego ( coś na zasadzie klatki faradaja) blokuje sygnał który wysyła kluczyk. Jeśli kluczyk znajduje się w tej kieszenie nie ma możliwości otwarcia samochodu jak i uruchomienia. Jest to pewne utrudnienie bo jeśli opuszczamy auto trzeba kluczyk włożyć do tej kieszeni i potem go z niej wyjąć, jest to pewne utrudnienie no ale na tą chwilę to jest chyba najprostsze rozwiązanie, sprawdzi się też zawinięcie kluczyka w folię aluminiową :wink:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 29 gru 2018, 19:21 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 16.04.2014
Posty: 718
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
yamah1 mozesz wrzucic fotke albo link gdzie kupic takie etui ? Ciekawe jestem czy to duze/male, jaka cena ?

_________________
był:
- Rover 420 SDi,
- Focus mk2 2.0 TDCi.
- Mazda 6 Kombi 2.0 165KM e-loop (2014),
Jest:
- Mazda 6 Sedan 2.0 165KM e-loop (2017/18),
- Mazda CX-5 2.0 165KM 6MT (2020/21).
„Płynie się zawsze do źródeł, pod prąd, z prądem płyną śmiecie”.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 29 gru 2018, 19:23 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 19.05.2018
Posty: 1031
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Jeśli chodzi o etui, to ja kupiłem takie:

https://allegro.pl/2x-etui-na-kluczyki- ... Zjg0YjQ%3D

Sprawdzałem i kluczyk jest martwy nawet gdy przyłoży się to etui do klamki, zatem polecam.

Testowałem też zawinięcie w folię aluminiową i to nie działało. Zależy jaką mamy folię. Widocznie niektóre są z jakiegoś dziwnego stopu.

_________________
M6 2.5L AT Machine Gray '18
O1 VRS 1.8T MT Corrida Red '03


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 29 gru 2018, 22:48 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 05.03.2017
Posty: 525
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: TS2
Region: zagranica
Jak to dobrze że nie mam keyless. Jeśli miałbym się pieprzyć z wkładaniem ,przekładaniem z kieszonki do kieszonki to wolałbym dezaktualizować to cholerstwo na stałe.Dla mnie komfortem jest przycisk odpalenia/gaszenia silnika (bez niepotrzebnego wyciągania pęczka kluczy) a że od czasu do czasu trzeba zamieszać w okolicy ja..k to tylko przyjemność :D Samo otwieranie bardzo często udaje się naciskając przycisk z zewnątrz.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 29 gru 2018, 23:51 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 07.11.2013
Posty: 2285
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: pomorski
Mieszkasz w normalnym kraju to stresa masz z glowy.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 29 gru 2018, 23:55 
Adept
Offline
Od: 23.04.2017
Posty: 117
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Ja mam takie https://allegro.pl/etui-na-klucz-keyles ... 35324.html sprawdza się, ale mogło być być trochę większe na wcisk mieści się kluczyk z kartą do imo.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 30 gru 2018, 01:23 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 19.05.2018
Posty: 1031
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
pedrito napisał(a):
Jak to dobrze że nie mam keyless. Jeśli miałbym się pieprzyć z wkładaniem ,przekładaniem z kieszonki do kieszonki to wolałbym dezaktualizować to cholerstwo na stałe.Dla mnie komfortem jest przycisk odpalenia/gaszenia silnika (bez niepotrzebnego wyciągania pęczka kluczy) a że od czasu do czasu trzeba zamieszać w okolicy ja..k to tylko przyjemność :D Samo otwieranie bardzo często udaje się naciskając przycisk z zewnątrz.


Też wolałbym tego nie mieć. Dla mnie to wynalazek na siłę. Jedyne co jest moim zdaniem fajne, to odpalanie bez kontaktu ze stacyjką. Dostęp bezkluczykowy do kabiny bez sensu. I tak trzeba nacisnąć przycisk żądana, a więc w zamian za brak konieczności wyjmowania pilota z kieszeni zmuszono nas do naciśnięcia bardzo potrzebnego nowego przycisku na klamce. Nie każda klamka ma taki przycisk - kolejna komplikacja. No naprawdę pogratulować inteligencji temu kto to wymyślił. Innych wad keyless w Maździe wymieniał nie będę, bo już wiem że książkę można o tym napisać, a auto mam dwa tygodnie.

Ktoś powie, że mogę przecież używać pilota. No dobrze tylko, że ma to sens wtedy gdy keyless mogę całkowicie wyłączyć, bo przykładowo nie chcę żeby była możliwość otwarcia drzwi gdy jestem w zasięgu anteny. Dziwnych/niechcianych sytuacji może być więcej.

_________________
M6 2.5L AT Machine Gray '18
O1 VRS 1.8T MT Corrida Red '03


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 30 gru 2018, 10:27 
Amator
Offline
Od: 05.01.2018
Posty: 64
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Na chwilę obecną to grupa przestępcza jest o wiele lat świetlnych przed policja jeśli chodzi o sprzęt. Z tego co mi wiadomo to Policjanci nie mają odpowiednich środków na walkę z prawdziwymi złodziejami samochodów ( nie mówię tutaj o Januszach co kradną starego fiata uno po pijaku). Natomiast jeśli chodzi o części to nie mają one żadnych numerów seryjnych więc też ciężko byłoby komuś udowodnić że te części pochodzą ze skradzionego pojazdu. Zawsze może się wytłumaczyć że części pochodzą ze sprowadzonej Mazdy która w danym momencie może mieć taki paser na podwórku


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 30 gru 2018, 10:44 
Bywalec
Offline
Od: 26.08.2018
Posty: 281
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: mazowiecki
Niestety w przypadku kradzieży podaż tworzy popyt. Upraszczając i generalizując, sami zlecamy te kradzieże.
Proszę nie czytać mojej wypowiedzi dosłownie i wprost.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 30 gru 2018, 11:49 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 19.05.2018
Posty: 1031
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
30 grudnia 2018, o 10:27 Damian280614 napisał(a):
Na chwilę obecną to grupa przestępcza jest o wiele lat świetlnych przed policja jeśli chodzi o sprzęt. Z tego co mi wiadomo to Policjanci nie mają odpowiednich środków na walkę z prawdziwymi złodziejami samochodów ( nie mówię tutaj o Januszach co kradną starego fiata uno po pijaku). Natomiast jeśli chodzi o części to nie mają one żadnych numerów seryjnych więc też ciężko byłoby komuś udowodnić że te części pochodzą ze skradzionego pojazdu. Zawsze może się wytłumaczyć że części pochodzą ze sprowadzonej Mazdy która w danym momencie może mieć taki paser na podwórku


To wiem ale wlasnie jakby wiekszosc aut byla oznakowana przy zwyklej kontroli szrotu moznaby duzo zdzialac, pisze tu o niefabrycznym dodatkowym oznakowaniu. Znaki naniesione farba ciezko usunac, nikt zdrowy nie bedzir sie tym zajmowal bo to bardzo czasochlonne. Wystarczy jedna oznakowana czesc ze skradzionego pojazdu i biznesmem ma klopoty.

_________________
M6 2.5L AT Machine Gray '18
O1 VRS 1.8T MT Corrida Red '03


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 30 gru 2018, 11:59 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
..kiedyś, piaskowało/nanosiło się numery indywidualne na szybach itd...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 30 gru 2018, 12:23 
Amator
Offline
Od: 05.01.2018
Posty: 64
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Zgadzam się kiedyś silniki miały własne numery ale od jakiegoś czasu już tego nie ma. Jedynym problemem jest nr VIN który jest naniesiony w samochodzie w kilku miejscach ale to wycinaja fragment elementu i już jest wszystko w porządku. Na pewno dużym ułatwieniem by było wprowadzenie monitoringu w miastach. Bo na chwilę obecną jeśli jest monitoring to bardzo słabej jakości A po drugie jest to za mało


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 30 gru 2018, 12:42 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 19.05.2018
Posty: 1031
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Najlepsze by były czujniki ala viaTOLL. Zresztą można by wykorzystać pewnie bieżącą infrastrukturę do tego. Ale nie spodziewałbym się tego nigdy u nas, więc trzeba zejść na ziemię.
Kamery w miastach owszem, powinno być ich więcej. Czytniki tablic? No mają plusy i minusy, ale dodatkowe utrudnienie by było.

Pisząc o oznakowaniu chodzi mi o nanoszenie farby z mikrocząsteczkami, takie oznakowanie mam. Jest to bardzo szybki i prosty proces oznakowania.
Numery wybite fabrycznie na częściach mogłyby też zdać egzamin ale tu potrzebna jest wola producenta. Co z tego że można takie numery zniszczyć skoro widać od razu wtedy że część pochodzi z kradzieży.

Jeśli myślicie o wypalaniu/piaskowaniu numerów na częściach jak to się robiło dawniej to jest to już dawno zapomniany temat.

Jeśli natomiast ktoś chce bardzo dobre zabezpieczenie to chyba jedyne sprawdzone to czujniki radiowe. Praktycznie nie do zagłuszenia jak GSM i GPS. Wiem, że się to sprawdza.
Chyba jednak związane jest to z abonamentem i wysokimi kosztami.

_________________
M6 2.5L AT Machine Gray '18
O1 VRS 1.8T MT Corrida Red '03


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 8 sty 2019, 07:56 
Wtajemniczony
Offline
Od: 01.08.2015
Posty: 240
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Taka ciekawostka w temacie kradzieży :-P
https://motoryzacja.interia.pl/news-nie-mogl-sprzedac-auta-wymyslil-super-plan,nId,2770670?fbclid=IwAR3MzRDiahORQnR6BnPBqNTV7acO53Yo7im5BNA1b-8UrGXV9rZTMJozXiY

_________________
Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 8 sty 2019, 08:12 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 19.05.2018
Posty: 1031
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Pewnie miał "niebitą" i znakomicie "zrobioną" M6 ze stanów.
Pełno wszędzie tego złomu. Przez to pewnie te kradzieże Mazdy u nas.

_________________
M6 2.5L AT Machine Gray '18
O1 VRS 1.8T MT Corrida Red '03


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 8 sty 2019, 08:36 
Bywalec
Offline
Od: 26.08.2018
Posty: 281
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: mazowiecki
ludzie mają fantazję :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 8 sty 2019, 09:01 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Hehe, się uśmiałem


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 8 sty 2019, 11:00 
Bywalec
Offline
Od: 11.09.2018
Posty: 255
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
Też to czytałem. I byłem zdziwiony, że nie mógł sprzedać. Czyli albo dał cenę od czapy, albo miał ulepa z trzech, to pewnie bardziej prawdopodobne.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 8 sty 2019, 13:40 
Offline
Ciekawe jak doszli do tego, że umówił się z tym co ukradł samochód ?


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3314 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100 ... 111  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Absik i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.