Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 10:33

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3314 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99 ... 111  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N, 7 paź 2018, 14:16 
Offline
Trudno, zeby immobilizer lub autoalarm nie pobieral pradu w stanie spoczynku (czuwania) skoro wiekszosc z nich nie ma wlasnego zrodla zasilania. Oczekiwanie braku wpływu na akumulator jest irracjonalne z technicznego i naukowego punktu widzenia. Prawidlowe pytanie powinno brzmiec ile tego pradu immobilizer / alarm pobiera w stanie czuwania? Im mniej tym lepiej (przy dzisiejszym stanie techniki rzad wielkosc np.150mA to wg mnie duzo za duzo). Jezeli ktos ma problemy z nadmiernym poborem pradu to zamiast sie meczyc wystarczy moduł immo wymontowac (mozna sprzedac na olx lub allegro). To nie jest obowiazkowe wyposazenie auta a tak jak je montuje ASO jak widac g...o daje (podobnie jak MetaSystem M43 montowana w ASO).

Zanim zaczniecie reklamowac Proxime Zero GHz warto zaczerpnąć informacji specjalistów: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3378403.html
"To jest zabezpieczenie, które było rewelacyjne do samochodów typu VW Golf 3,4 , Passat B5, itp w dodatku w krajach i czasach kiedy był dopuszczalny "antynapad". Do nowoczesnych samochodów z systemami bezkluczykowymi używanymi w EU - nie nadaje się."

Z mojej strony:
- nazwa marketingowa Zero GHz to jakas totalna bzdura
- transmisja w najbardziej zatloczonym pasmie 2.4 GHz (wiekszosc routerów i urzadzen Bluetooth) to teraz zaden powod do dumy
- modul o wymiarze 7cm latwy do ukrycia ??? (chyba w roku 93).

Odciecie pompy paliwa - miejsce odciecia jest wazne, bo jezeli zrobisz to w kabinie lub pod oslona modulu pompy paliwa (z reguly pod tylna kanapa) to dla złodzieja amatora nie jest to zaden problem. Zreszta 12V moga pociagnac z gniazda zapalniczki i sami sobie te pompe zasila.

Patrzac na kradzieze Mazdy z Omega to szkoda czasu na to i kasy. Juz lepiej pojsc w ten Ampire lub pojechać do niezaleznego serwisu i zalozy dwa zabezpieczenia jak chcecie miec fortece. Podstawa to garaż i GAP - szczegolnie dla osob trzymajacych auto pod chmurka.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: N, 7 paź 2018, 14:54 
Wstydliwy
Offline
Od: 06.10.2018
Posty: 5
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Panowie to jeszcze pytanie o blokady mechaniczne (skrzynia). Warto zamontować ?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 7 paź 2018, 22:18 
Nałogowiec
Online
Od: 10.07.2016
Posty: 1679
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
niko123 jestem z tych co jeżdżą i nie katują auta forscanem ;)

Mam akurat taki egzemplarz który... no po prostu. Jeździ. Prywatna teoria - problemy powoduje forscaM, ludziom laptopy się ładują kradnąc prąd z auta :D Nie używając ciężkich określeń zdecydowanie uważam że połowa osób używająca forscana i tu się wywnętrzniająca gdyby po prostu by jeździła normalnie - jakoś by się okazało że nie mają problemu i ich życie jest spokojniejsze.

_________________
Obrazek
A na co dzień dłubię tutaj http://www.wedrowiec.net


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Pn, 8 paź 2018, 05:05 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 15.07.2017
Posty: 2287
Rok produkcji: 2014
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Wedrowiec, z jednej strony masz rację, ale z drugiej strony dzięki obserwacją parametrów np przez Forscana możesz uniknąć przykrej niespodzianki w trasie, bo będziesz wiedział że masz słaby akumulator i np podładujesz go przed wyjazdem.

Co do zabezpieczeń, to dla mnie mija się z celem, bo na prawdę jeśli będą chcieli zabrać upatrzone wcześniej auto to zabiorą i nic ich nie powstrzyma. Teściowej z podwórka na prywatnej posesji wyciągnęli Aurisa, jak się okazało później nawet nie próbowali go odpalać - przyszło 5 kolesi, podnieśli przód auta i wrzucili na rolki (bo była blokada skrzyni, nawet nie wchodzili do samochodu), wypchnęli za bramę i wrzucili na lawetę ;) wiem, bo była wizja lokalna - po 2 latach ich złapali...

_________________
Mazda CX-5 2.2 AT SkyActiv-D AWD, SkyPassion, 2014r, przebieg ~328000km. <urodziny>

Polecany specjalista od silnika 2.2 SkyActiv-D (SH01) oraz elektryki GJ/GL (AA+CP, naprawa LED i inne)-> viewtopic.php?p=354752#p354752


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 8 paź 2018, 09:54 
Offline
Diagnostyka jest od tego, zeby pokryc wiekszosc bledow a nie Forscan. Smiali sie z Opla Insignii, gdzie jest analogowy wskaznik napiecia akumulatora a jak widac taki "anachronizm" jednak sie przydaje. Jezeli trzymasz auto na parkingu a wydasz 2 tysiaki na zabezpieczenia np za"niedzwiadka" lub "Omegę" a braknie na GAP to mim zdaniem popelniasz blad. Immo lub blokad warto zamontowac tylko z jednego powodu - kradziez Mazdy z systemem bezkluczykowy metoda na sklonowany kluczyk zajmuje moze 3 minuty i jest zbyt latwa.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 22 paź 2018, 07:17 
Wstydliwy
Offline
Od: 15.10.2018
Posty: 3
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Jeżeli Omega jest za słaba to co powiecie na immobilizer DOG i system lokalizacji SAT DOG, jak to wypada w porównaniu z innymi zabezpieczeniami? Dealer mi to zaproponował za połowę ceny, wiecie jakie są warunki po 1 roku użytkowania, doczytałem o tym dopiero w domu.


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Pn, 22 paź 2018, 12:56 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Wszelkie lokalizacje GSM+GPS to bajerek nic nie wnoszący do zabezpieczenia przed kradzieżą...
Za kilkadziesiąt złotych złodziej ma zakłócacz/zagłuszacz który eliminuje zagrożenie od tego typu lokalizatorów...
Musiałby być immo sprzęgnięty z lokalizatorem, czyli brak kontaktu z bazą to brak możliwości odpalenia, ale wtedy masz zagrożenie, że jak Ci zgaśnie w szczerym polu gdzieś poza zasięgiem to nie odpalisz auta... :)

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 22 paź 2018, 13:08 
Nałogowiec
Online
Od: 10.07.2016
Posty: 1679
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
...albo z garażu podziemnego w ogóle nie wyjedziesz :D

_________________
Obrazek
A na co dzień dłubię tutaj http://www.wedrowiec.net


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 22 paź 2018, 19:15 
Amator
Offline
Od: 05.01.2018
Posty: 64
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Każdy tak pisze że podstawowym zabezpieczeniem jest GAP, a czy komuś po dłuższym czasie użytkowania jak wartość auta spadła powiedzmy o 30tys i doszło niestety do kradzieży ubezpieczyciel faktycznie zwrócił kwotę z faktury z dnia zakupu auta???


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 22 paź 2018, 20:07 
Offline
Jesli masz ochronę ceny zakupu w umowie AC przez np 24 miesiące to tak powinno być, w teori.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 22 paź 2018, 20:12 
Amator
Offline
Od: 05.01.2018
Posty: 64
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Mam wykupiony GAP na 5 lat to teoretycznie przez te 5 lat w przypadku kradzieży powinienem otrzymać kwotę z dnia zakupu auta rozumiem. Chodzi mi o to jak to wygląda w praktyce bo każdy mówi że podstawowa ochrona to GAP


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 22 paź 2018, 20:35 
Offline
Właściwie to w pl jest takie coś w Ac co napisałem ?
W de mam w fullcasko, czyli w AC jak właśnie że do 2 lat w razie kradzieży dostaję kwote zakupu, bez utraty wartości.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Pn, 22 paź 2018, 20:41 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
niko123, w Polsce jest to właśnie GAP, ubezpieczenie od utraty wartości samochodu... może być jako opcja do AC, oddzielne ubezpieczenie, czy ekstra opcja u leasingodawcy...

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 22 paź 2018, 21:01 
Nałogowiec
Online
Od: 10.07.2016
Posty: 1679
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Są dwa rodzaje GAP, jeden to pełen zwrot, w przypadku drugiego kwota spada.
Dodatkowo wypłata z GAP ma zazwyczaj limit. Tzn. u mnie np. jest 60K, jak kupiłem auto za 143K, ubezpieczyciel wypłaci 60K to GAP kolejne 60K dopłaci ale nie więcej.

_________________
Obrazek
A na co dzień dłubię tutaj http://www.wedrowiec.net


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 22 paź 2018, 21:46 
Offline
Fajna sprawa i pewnie nie majątek ten GAP na rok.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 23 paź 2018, 04:42 
Amator
Offline
Od: 05.01.2018
Posty: 64
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Ja za 5 letnia ochronę płaciłem 3100zl


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 27 paź 2018, 10:42 
Offline
sabcio napisał(a):
Jeżeli Omega jest za słaba to co powiecie na immobilizer DOG i system lokalizacji SAT DOG, jak to wypada w porównaniu z innymi zabezpieczeniami? Dealer mi to zaproponował za połowę ceny, wiecie jakie są warunki po 1 roku użytkowania, doczytałem o tym dopiero w domu.


To nie Omega jest slaba a szablonowy sposob montazu. To zabezpieczenie uniemożliwia kradziez metoda na klonowanie kluczyka lub na walizke. Jak dostaniesz za sensowna kwote lub w promocji to mozna wziac, aczkolwiek, jezeli planujesz zostawiac auto na dluzszy czas i koniecznie chcesz miec immobilizer lub alarm to najlepiej jedz do dobrego instalatora. Czesc z nich montuje dwa zabezpieczenia np Meta M43 i Tytana DS50 a caly trik polega na takim montazu calosci, zeby kolesie kradnacy auto nie mogli sie polapac w dzialaniu przekaznikow. W ASO tego nie zrobia, bo im zalezy na szybkim montazu i tyle.

Dog i Dog Sat - nawet nie wiadomo, kto jest producentem. Wsparcie zerowe, bo nawet strony www producenta nie ma. W Vodafone Connect (Mazda miala w ofercie dwa urzadzenia tej wloskiej firmy) przynajmniej jest kontakt ze wsparciem technicznym (montuja jako standard w Porsche). Pozatym jak tu ktos wspomniał lokalizacja metoda GSM / GPS to dzis zaden problem ze wzgledu na uzycie zagluszarek.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 5 lis 2018, 13:14 
Amator
Offline
Od: 17.08.2015
Posty: 63
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
witam .Niestety i mi skradziono mazde pod koniec czerwca na Placu Konstytucji .Samochód zostawiłem na noc na parkingu córka wygrała zawody w kiickbosingu i oblewałem jej zwycięstwo w restauracji Szwejk.Samochód został na noc jak rano przyjechałem samochodu już nie było .Po telefonie na policje dowiedziałem się że to trzecia biała mazda tej nocy wiec poszło chyba jakieś zamówienie .Szkoda mi samochodu bo miałem przejechane tylko 40 tys wiec to jest tyle co nic . Ubezpieczenie na całe szczęście miałem pełne wiec wypłacili mi całość po trzech miesiącach . Policja chyba prześwietlała serwis bo dzień przed kradzieżą samochód był na serwisie .Nie będę się rozpisywał co mi w mażdzie pasowało a co nie .
Pozostały mi po niej opony zimowe michelin alpin 5 225/55 r17 i alufelgi dezent td dark 7,5x17,5x114et48 wiec jak by ktoś chciał kupić proszę się zgłosić przejechane na nich miałem bardzo mało.Rada dla wszystkich żadne mega zabezpieczenia nic nie dadzą tylko mogą spowolnić złodzieja najlepsze jest dobre ubezpieczenie to mi powiedział policjant który prowadził sprawę.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 5 lis 2018, 21:02 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 16.04.2014
Posty: 718
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Miales jakies dodatkowe zabezpieczenie?

_________________
był:
- Rover 420 SDi,
- Focus mk2 2.0 TDCi.
- Mazda 6 Kombi 2.0 165KM e-loop (2014),
Jest:
- Mazda 6 Sedan 2.0 165KM e-loop (2017/18),
- Mazda CX-5 2.0 165KM 6MT (2020/21).
„Płynie się zawsze do źródeł, pod prąd, z prądem płyną śmiecie”.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 6 lis 2018, 12:48 
Amator
Offline
Od: 17.08.2015
Posty: 63
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Nie niestety nie miałem. Ale miałem dobre ubezpieczenie


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 18 lis 2018, 19:32 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 24.04.2013
Posty: 1426
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: mazowiecki
Czy wiecie o jakim dodatkowym zabezpieczeniu mówi ten koleś?
Na filmiku poniżej od 7:30.
Początek filmu to inne zabezpieczenie - antykorozja, też ciekawe.


_________________
Nie przejmuj się porażkami, przejmuj się szansami, które tracisz, jeśli nie próbujesz.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 18 lis 2018, 22:04 
Offline
Immobilizer Expero Omega.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: N, 18 lis 2018, 22:08 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 15.04.2015
Posty: 989
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
W 2015 była możliwość wyboru. Oprócz Expero Omega było coś jeszcze.

_________________
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie, po pewnym czasie zauważysz, że świni się to podoba.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: N, 18 lis 2018, 22:52 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Oprócz Omegi, Dog i Meta.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 1 gru 2018, 11:40 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.06.2015
Posty: 517
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: łódzki
Witam.
Pytanie do posiadających zabezpieczenie meta. Czy zabezpieczenie meta z jednym kluczem w kwocie 530zł który wkładany jest do gniazda pod deską
jest tym samym co wersja dwu kluczowa, koszt 815zł , a różnica jest tylko taka że płacimy za dwa klucze ?
Pozdrawiam.

_________________
Pierwsza Madzia sprzedana, druga to: Madzia 6 GL kombi Snowflake White.
Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 4 gru 2018, 19:41 
Amator
Offline
Od: 28.03.2017
Posty: 69
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: pomorski
ja mam Mete , ta so 2 okregle pastylki, ktore działaja podobnie jak omega, nic nie trzeba wkładac nigdzie.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 4 gru 2018, 19:53 
Offline
Katowice Aso mazda - omega z dwoma pastylkami 599zl płaciłem.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 4 gru 2018, 21:52 
Bywalec
Offline
Od: 26.08.2018
Posty: 281
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: mazowiecki
Panowie możecie podesłać link o jakim zabezpieczeniu mówicie?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 5 gru 2018, 05:04 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.06.2015
Posty: 517
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: łódzki
Ja zapytałem o zabezpieczenie Meta które jest w tym cenniku.

https://www.mazda.pl/assets/poland/cenniki/Cennik%20Nowa%20Mazda6%20od%201%20pa%C5%BAdziernika%202018.pdf

Strona 12 cennika, zabezpieczenia, pozycja 31, podpunkt META, cena 530zł. Można dokupić drugi klucz tylko trzeba wcześniej zgłosić i dopłacić, ile ? Jeszcze nie wiem.

_________________
Pierwsza Madzia sprzedana, druga to: Madzia 6 GL kombi Snowflake White.
Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 5 gru 2018, 07:24 
Bywalec
Offline
Od: 26.08.2018
Posty: 281
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: mazowiecki
mi w cenie samochodu w ramach jednej z promocji zamontują OMEGA CAN ULTRA. Zastanawiałem się jeszcze czy nie zamontować jeszcze jakiegoś dodatkowego zabezpieczenia, czy nie będzie to przerost formy nad treścią. Orientujesz się co daje to zabezpieczenie META.

btw. zadzwonili do mnie wczoraj z Mazdy że moje auto będzie gotowe do odbioru już w przyszłym tygodniu. Wstępnie miało być na styczeń. Zdecydowałem się, że nie będę teraz odbierał i poczekam do stycznia, może jakaś promocja wskoczy, poza tym chcę mieć pierwszą rejestrację w 2019


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3314 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99 ... 111  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.