Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 23:21

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3314 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108 ... 111  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt, 3 mar 2020, 20:33 
Nałogowiec
Offline
Od: 10.07.2016
Posty: 1679
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Ja mieszkam w Wawie i codziennie auto pod robotą zostawiam :D więc bez przesady.

_________________
Obrazek
A na co dzień dłubię tutaj http://www.wedrowiec.net


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 3 mar 2020, 20:36 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 03.02.2020
Posty: 228
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: lubelski
Ja mieszkam daleko od Warszawy, ale jak Was czytam to zaczynam mieć jakieś lęki. Ci cholerni złodzieje.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 3 mar 2020, 20:40 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 14.09.2014
Posty: 927
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
20?
Ale AC masz?. :wink:
Tak czy siak utrata pięknej to dramat.
Ubezpieczenie nie zawsze wystarcza do otarcia łez. <niewiem>

_________________

"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele"


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 3 mar 2020, 20:42 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 12.06.2017
Posty: 1199
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Niedaleko mnie, dziupla może być wszędzie: https://tvn24.pl/tvnwarszawa/zoliborz/tul-na-zoliborzu-skradziono-samochod-policjanci-znalezli-go-w-czesciach-w-lesie-pod-warszawa-4296687

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 4 mar 2020, 17:51 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 03.02.2020
Posty: 228
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: lubelski
No mam AC, ale szkoda by było stracić taką Mazdunię.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 8 mar 2020, 21:21 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2016
Posty: 1066
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: wielkopolski
@grzesiolek +1
Ja już pisałem, że jeżdżę swoją Madzią do Wawki 2-3 razy w miesiącu, łącznie spędziła tam pod chmurką kilka miesięcy na przestrzeni trzech lat i jakoś nikt nie ukradł, a kolega przyjechał Hondą na trzytygodniowe szkolenie i po 1,5 tygodnia musiał przesiąść się do tramwaju, a następnie kupić nowe auto. Wszystko zależy od szczęścia. Pewnie gdybym nie miał GAP to by ukradli, a tak jakby w zasadzie ta kradzież nie była wielkim zlem to kraść nie chcą, więc spodziewam się kradzieży gdy GAP się skończy. ;((

Ja uważam, że osoba kupująca jest równie winna co złodziej, szczególnie jeśli kupuje płacąc gotówką nie otrzymując faktury. Gdyby był obowiązek rzetelnego dokumentowania sprzedanych części np. na każdym rachunku lub fakturze opisywać każdą sprzedaną część (nazwa i numer katalogowy oraz numer seryjny jeśli dana część taki posiada) to można by do każdego sprzedawcy wyrywkowo na kontrolę podjechać i łatwo sprawdzić, że oficjalnie zdemontował jedną powypadkową Mazdę, a sprzedał 20 błotników przednich prawych.

Kiedyś we Włoszech wprowadzono obowiązek zabierania paragonów, mogła Cię zatrzymać inspekcja skarbowa na ulicy i sprawdzić czy zapłaciłeś VAT od zakupów w siatce (potwierdzeniem opłaty VAT jest paragon) - sprawę można naprawdę prosto rozwiązać, ale widać nikomu na tym nie zależy. Nie widzę powodów aby podobnie nie kontrolować osób, które pieniądze z OC lub AC biorą w gotówce zamiast naprawy w ASO, a dane te można hurtowo pobierać od ubezpieczycieli wraz z dokumentacją fotograficzną szkody. Później Policja może wyrywkowo podjechać do gościa, który wziął kasę w gotówce, naprawił auto i żądać dokumentów potwierdzających pochodzenie części. Problemem może być tylko fikcyjny import z innych krajów UE tj. kupno od złodzieja, który ma słupa w innym kraju UE wystawiającego faktury na sprzedaż, ale przynajmniej część osób mając taki obowiązek zaczęłaby się bać możliwej wpadki.

_________________
Pozdrawiam,
Jordan
https://skyisthelimit.aero


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 8 mar 2020, 21:35 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 22.09.2014
Posty: 2105
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: podkarpacki
Albo w mniej uciążliwy dla obywateli sposób - po prostu wyłapywać i karać szybko i zdecyowanie złodziei i paserów. Myślę że bez ślęczenia nad numerkami części , steratmi faktur i paragonów (??? nosić wszystkie paragony ? faktycznie tylko włośi mogli coś równie idiotycznego wymyśleć) polcja chcąc potrafiłaby to doskonale zrobić. Z jakichś powodów jednak najwyraźniej nie chce. Więc dlatego uczicwi płacący na nią podatki kierowcy mają cierpieć , biegając za odfruwającym paragonem czy z bólem serca oddając auto na spartaczenie w ASO mimo że obok jest lepszy mechanik , bo ASO to obowiązek ?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 8 mar 2020, 22:56 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2016
Posty: 1066
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: wielkopolski
Przecież nikt nie każe wozić ze sobą sterty faktur po naprawach, wystarczy mieć w domu na podobnej zasadzie jak przechowuje się dokumentację na potrzeby postępowań skarbowych.

Policja nie jest w stanie postawić przy każdym samochodzie policjanta, który będzie go pilnował. Jestem przekonany, że mniejsza liczba kradzieży np. w Niemczech, Danii czy Szwecji wynika z mniejszej chłonności rynku lokalnego na kradzione części (większej uczciwości obywateli), a nie kilkunastokrotnie większej sprawności lokalnych policji.

BTW Zbyt dużo nasłuchałem się przechwałek o tym ile to można zarobić na kolizji, gdy się auto naprawi samemu, a części załatwi aby wierzyć w bajki o tych super mechanikach poza ASO. Najczęściej jest to wojna z ubezpieczalnią o pieniądze takie jakie wzięłoby ASO za naprawę oryginalnymi i nowymi częściami, a później naprawa (czasami druciarska, czasami nie) za pomocą części z giełdy czy allegro, których pochodzenia nie da się udokumentować. Ja nie wymagam od obywatela aby weryfikował skąd sprzedawca ma towar, tak jak organa podatkowe wymagają aby weryfikować czy sprzedawca odprowadza VAT. Ja tylko oczekuję, że na zakupione części będzie wystawiona FV VAT, a na niej w każdej pozycji nazwa części pozwalająca na jej identyfikację np. błotnik lewy przód Mazda 6 GJ/GL, a nie "części samochodowe", co nie pozwala na jakąkolwiek analizę działalności przedsiębiorcy. Posiadanie takiego dokumentu oczywiście powinno uwalniać nabywcę od odpowiedzialności i przenosić zainteresowanie na sprzedawcę, który oczywiście przez okres analogiczny jak dla postępowań skarbowych musiałby przechowywać wszelkie rachunki, faktury i umowy. Wówczas jeśli taki sprzedawca ma jedną umowę na zakup rozbitka np. Mazda 6 rok 2012 to jeśli wystawił 10 faktur na sprzedaż klapy bagażnika od Mazdy 6 rok 2012-2015 sprawa jest jasna jak słońce. Z kolei na potrzeby postępowania skarbowego i możliwego zakwestionowania kwoty widniejącej na umowie rozsądnym jest sporządzać dokumentację przedmiotu sprzedaży jeśli jego wartość np. ze względu na uszkodzenia istotnie odbiega od rynkowej. Zatem jeśli z dokumentacji wynika, że auto miało rozbity przód to trudno aby dało się sprzedać maskę czy światła od takiego samochodu.

Jeśli naprawę przeprowadza ASO lub inny warsztat to wówczas obowiązek przechowywania tej dokumentacji leży na warsztacie, który taką bezgotówkową naprawę przeprowadza.

_________________
Pozdrawiam,
Jordan
https://skyisthelimit.aero


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 9 mar 2020, 00:04 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 22.09.2014
Posty: 2105
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: podkarpacki
Co do tego aby sprzedający byli kontrolowani, wystawiali dokumenty sprzedaży itp. to jak najbardziej. Natomiast dlaczego miałby tym być obciążony obywatel, płacący na każdym kroku po to podatki, aby się nie zajmować łapaniem złodziei osobiście , ale utrzymywane z jego podatków organy to robiły. I nie, to nie jest drobiazg przechowywanie paragonów. To jakiś absurd. Choć drobnymi kroczkami tyle ich wokół , że i taki czasem może się komuś wydać niczym takim wielkim.

Co do Policji to uważam że jednak nasza jest za mało zdecydowana, za mało "groźna" , stanowcza, w sumie co się dziwić przy tych pensjach i ogólnym nieposzanowaniu społecznym , a przy tym nagonce medialnej przy byle użyciu siły na bandziora, stercie "praw" zatrzymanego itp.

Co do napraw - to żaden "zarobek" otrzymanie odszkodowania i nie-naprawienie np wgniecionych drzwi. To wybór. Jak wszyscy będą jeździć wynajętymi autami to ok, wlaściwy właściciel - leasingodawca czy wynajmująca firma mogą i mają prawo żądać naprawy na ich warunkach bo to ich własność. Ale póki co jescze jakiś % aut prywatnych jeździ i jak ja w swoim własnym aucie wgniotę drzwi i nie mam ochoty jeździć do ASO które mnie masę razy zawiodło (nie, nie Mazdy :) ) , czy po prostu nie mam "bo nie" , czy w ogóle stwierdzę że mogę tak jeździć a czas wolę na co innego poświęcić. To co - nie doznało to auto szkody ? od-szkodowanie mi się nie należy ? nie po to płaciłem składki ?

I to nie "zarobek" bo pewnie przy sprzedaży przez to cena auta będzie niższa (choć może i nie jak już X lat pojeżdżę i będzie już powiedzmy 10cio latkiem) . To nie "zarobek" a wybór - jeżdżę z wgniotem, czy naprawiam taniej bo wiem jak, a te kilka tys wydaję na cokolwiek, nikomu nic do tego.
To że ktoś ma wiedzę jak coś naprawić, czy co w uszkodzeniach jest istotne a co nie, to czemu tej wiedzy miaby nie skorzystać ? wiedza kosztuje. To żaden "nieuczciwy zarobek" . I z drutowaniem wspólnego nic nie ma. Swsoją drogą to miałem wiele szkód naprawiancyh w rożnych autach i największe druciartsto używając tego słowa odbywało się w ASO. A już porównując stosunek ceny do jakości naprawy to w ogóle.
To tak jakby "zarobkiem" uznać odszkodowanie GAP uzyskane w 2-3 roku od zakupu.

Aha, jak ktoś kupi cześc i ma wątpliwości - to jaki problem, zgłosić te wątpliwości na policję ? to łatwiejsze niż gromadzenie paragonów.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 9 mar 2020, 02:01 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2016
Posty: 1066
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: wielkopolski
Chyba zbyt niejasno się wyrażam.

1. Jeśli ktoś ma szkodę, bierze odszkodowanie i nie naprawia to oczywiście jest to OK. Jeśli bierze odszkodowanie 2500 PLN, a kupuje zamiennik za 1000 PLN to jest to również OK. ..., ale jeśli bierze odszkodowanie za wgniecioną maskę 2500 tys. PLN, a kupuje kradzioną za 300 PLN to to NIE jest OK i nikt mnie nie przekona, że jest.

2. Problem w tym, że ludzie mają wątpliwości graniczące z pewnością, co do pochodzenia tak kupionych części i robią wszystko aby ich przypadkiem nie wyjaśnić.

3. Nie bardzo widzę związek z prawami podejrzanego, które w zachodnich demokracjach są dużo większe, a wykrywalnością przestępstw czy zapotrzebowaniem na kradzione części.

4. Spróbowałem zamknąć oczy i wyobrazić sobie gościa, który przyjanuszował na AC i obtarł np. przedni błotnik i przednie drzwi. Celem oszczędności idzie do ASO i zamawia te części, które następnie ze szwagrem przy flaszce zamontuje, a sąsiad lakiernik je pomaluje. ... no i tak leżę z tymi przymkniętymi oczyma i sobie wyobrazić nie mogę, za to bez problemu widzę takiego gościa na giełdzie kupującego te części od złodzieja za 300 czy 500 złotych.

_________________
Pozdrawiam,
Jordan
https://skyisthelimit.aero


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 9 mar 2020, 09:31 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 22.09.2014
Posty: 2105
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: podkarpacki
Ja doskonale wiem o czym piszesz.
Ale to utopia (likwidacja popytu na kradzione części przez kontrole tego gdzie się wykonuje naprawy ) czy absurd (jak z paragonami ). Bo gdzie choćby sprowadzane rozbitki w tym, indywidualne i na handel?.. i kto miałby to wszystko kontrolować. Podwyższamy podatki no bo ta pracę trzeba opłacić przecież. Super.
Z jakichś powodów te kradzieże w pewnych regionach występują . Więc nie trzeba przy każdym aucie stawiać policjanta. Mysle że policja wydanym regionie doskone wie kto się tym procederem trudni.
No i gdzie w tym wszystkim miejsce na rynek części nie-kradzionych bo wbrew temu co tu się uważa taki istnieje jednak jak wspomniałem.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 10 mar 2020, 20:16 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 03.02.2020
Posty: 228
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: lubelski
A ja sobie taki prezencik dzisiaj zrobiłem <baseball> Sprawdzałem w samochodzie, kluczyk schowany w pokrowcu, praktycznie przy stacyjce i system go nie widzi, także działa i polecam :)
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Wt, 10 mar 2020, 21:45 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Tylko po co wtedy keyless... to już wolałbym tradycyjną obsługę pilotem...

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 10 mar 2020, 22:03 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Dlatego ja się ciesze że nie mam keylessa :D Jakbym konfigurował sobie Mesia za 500k czy bańkę to też wziąłbym sobie zwykły zamek na pilot.

W Maździe wkurza mnie już sam breloczek z immobilizerem a co dopiero jakieś etui dodatkowe...


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 10 mar 2020, 22:12 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1520
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
A wy nosicie immo razem z kluczykami???

-- Dodano: 10 marca 2020, o 22:12 --

10 marca 2020, o 22:03 szymonpoznan1 napisał(a):
Jakbym konfigurował sobie Mesia za 500k czy bańkę to też wziąłbym sobie zwykły zamek na pilot.

A dlaczego?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 10 mar 2020, 22:22 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 22.09.2014
Posty: 2105
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: podkarpacki
szymonpoznan1 napisał(a):
Dlatego ja się ciesze że nie mam keylessa :D Jakbym konfigurował sobie Mesia za 500k czy bańkę to też wziąłbym sobie zwykły zamek na pilot....


A można tak ? w Maździe wydawało mi się , że każda wersja powyżej Motion to Kyless domyślnie "wbudowany", można z niego w wyższych zrezygnować ?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 10 mar 2020, 22:28 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 12.06.2017
Posty: 1199
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Ja mam coś takiego:https://koruma.pl/product-pol-128-Etui-zabezpieczajace-kluczyki-typu-keyless-do-samochodu-czarny-uniw.html?discount_code=94PLA&gclid=EAIaIQobChMIubGBwOqQ6AIVB4myCh2svQnUEAQYBCABEgJx_vD_BwE
Mieści się tam nie tylko pilot ale i kluczyki do zabezpieczenia skrzyni i zedera (te ostatnie nikt poza mną nie trzymał w ręku, tym bardziej serwis). Pestka w portfelu.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 11 mar 2020, 06:35 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 03.02.2020
Posty: 228
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: lubelski
10 marca 2020, o 21:45 gzesiolek napisał(a):
Tylko po co wtedy keyless... to już wolałbym tradycyjną obsługę pilotem...

Tam jest kilka kieszonek - jeżeli będę normalnie użytkował samochód (jadę do sklepu na moment, gdziekolwiek gdzie wiem, że mi go nie ukradną) to w pierwszej kieszoneczce go noszę i system widzi. Blokuję sygnał gdy kluczyki leżą sobie w domu, jestem np. na siłowni te 2,5 godziny i kluczyki leżą w szafce, pojadę na basen, etc. Wtedy takie zabezpieczenie jest jak znalazł. Głównie chodzi tutaj o przechwycenie sygnału. Po drugie pokrowczyk wygląda nieźle i oprócz kluczyków wchodzi w niego wiele innych rzeczy - karty kredytowe np.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 11 mar 2020, 07:22 
Bywalec
Offline
Od: 15.07.2019
Posty: 307
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: dolnośląski
10 marca 2020, o 22:22 Andrzejsr napisał(a):
A można tak ? w Maździe wydawało mi się , że każda wersja powyżej Motion to Kyless domyślnie "wbudowany", można z niego w wyższych zrezygnować ?


W Maździe tylko SkyPassion i SkyDream mają keyless, niestety nie można z niego zrezygnować. Ja podobnie jak szymonpoznan1 nie chciałem keylessa więc za bardzo nie miałem wyboru i musiałem brać SkyEnergy.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 11 mar 2020, 07:26 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 03.02.2020
Posty: 228
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: lubelski
Brać SkyEnergy głównie przez to, bo nie ma keylessa...serio?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 11 mar 2020, 07:31 
Bywalec
Offline
Od: 26.08.2018
Posty: 281
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: mazowiecki
Luke a co ty robisz z immo? gdzie go przechowujesz?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 11 mar 2020, 07:54 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 22.09.2014
Posty: 2105
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: podkarpacki
SonicSilver napisał(a):
Brać SkyEnergy głównie przez to, bo nie ma keylessa...serio?


A czemu nie? Różne są oczekiwania co do auta.
Można również zapytać "brać mazdę 6 i ładować jej na pół roku za małe koła, serio?"
(Mowa o popularnych 17 "na zimę". )
Czy też " brać keyless i chować w etui,serio?"
;)

Co do etui to sądzę że ginie czy sens wygody keyless z nim. wygodniej w użytku dluzszym chyba pogadać z dobrym elektrykiem żeby przerobił na zwykly kluczykowy plus przy okazji jakis tajny prztyczek elektryczek dolozyl zupełnie nietypowy w tajnym miejscu.
Diabli wiedzą jak cze są te walizki złodziei, może bardziej niż auto.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 11 mar 2020, 08:28 
Bywalec
Offline
Od: 15.07.2019
Posty: 307
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: dolnośląski
11 marca 2020, o 07:26 SonicSilver napisał(a):
Brać SkyEnergy głównie przez to, bo nie ma keylessa...serio?


Drugim powodem była skóra, której również nie chciałem. Obecnie SkyEnergy różni się tylko brakiem skory z wentylacją, bosse, keylessa oraz nie ma nowych zegarów, elektryki siedzeń i matrycowych ledow. Generalnie jedyne co chciałbym z tego mieć to te nowe zegary i elektryka siedzeń.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 11 mar 2020, 10:33 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 11.11.2018
Posty: 789
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Przerobiłem u siebie te etui i niestety po 2-3 miesiącach codziennego użytkowania robią się "nieszczelne" i nie spełniają swojej funkcji.

_________________
Moja M6: https://mazda6forum.pl/viewtopic.php?t=10585


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 11 mar 2020, 10:39 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1520
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
ploza, pastylkę immo noszę w innym miejscu niż kluczyki, które mogą Ci zwinąć z kieszeni, torby itp w miejscach publicznych. A gdzie noszę? No to już sam sobie wymyśl, tam gdzie Ci najwygodniej. Byle osobno.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 11 mar 2020, 10:49 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2017
Posty: 1297
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
Keyless jest bardzo wygodny. Na początku byłem sceptyczny, teraz nie wyobrażam sobie auta bez tego. Jak mają ukraść to i tak ukradną, żadne etui w tym nie pomogą.
17" cali na zimę fakt, wyglądają słabo, ale nie ma strachu wjeżdżając w jakąś zaspę, że się je porysuje. Przy 19" wystarczy malutki krawężnik i już po ptakach.
Skóry też mnie kiedyś odrzucały, teraz wolę niż zwykły materiał. Duża ich zaleta to też łatwość czyszczenia, zwłaszcza przy dzieciach.
Także jakbym kupował nowe auto to może z oszczędności brałbym słabszą wersję niż moja, ale przy używanym nie ma najmniejszego sensu.
Takie argumenty dla mnie, że słabsza wersja jest lepsza bo czegoś nie ma są całkowicie z tyłka.
Z tymi etui to tak, jak z kartami bezdotykowymi, nie słyszałem o tym, żeby komuś ściągnęli kasę na odległość, więc po co to specjalnie jakoś zabezpieczać. Zysk mają tylko producenci.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 11 mar 2020, 10:49 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
11 marca 2020, o 10:39 Luke napisał(a):
ploza, pastylkę immo noszę w innym miejscu niż kluczyki, które mogą Ci zwinąć z kieszeni, torby itp w miejscach publicznych. A gdzie noszę? No to już sam sobie wymyśl, tam gdzie Ci najwygodniej. Byle osobno.


No ja sobie nie wyobrażam nosić jej w innym miejscu niż kluczyki. Kolejna rzecz do zapamiętania przed wyjściem... Do tego często jeżdzę tylko z kluczykami, nie biorę kurtki czy portfela, bo płacę telefonem, a na zewnątrz jest ciepło...


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 11 mar 2020, 11:26 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.07.2013
Posty: 3060
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: wielkopolski
szymonpoznan1 a gdzie trzymasz prawo jazdy? :)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 11 mar 2020, 11:31 
Bywalec
Offline
Od: 26.08.2018
Posty: 281
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: mazowiecki
Prewencyjnie może i dobry pomysł nosić oddzielne, ale ciężko byłoby mi to zrealizować. Jak dla mnie mega uciążliwe

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 11 mar 2020, 11:43 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1520
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
ploza, nie nosisz żadnej kurtki/torby/plecaka/portfela?


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3314 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108 ... 111  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.