Teraz jest Cz, 18 kwi 2024, 14:16

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3314 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 1 mar 2021, 16:00 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2017
Posty: 1302
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
Oj jaka szkoda, że się menda nie utopiła :/

https://www.google.pl/amp/s/auto.dzienn ... z.html.amp


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 1 mar 2021, 17:52 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1523
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
1 marca 2021, o 16:00 Pablos napisał(a):
Oj jaka szkoda, że się menda nie utopiła

To tylko "kierowca", chyba najniższy "stopień". "Elektronik", paser i inni wyżej w hierarchii pozostaną nietknięci...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 1 mar 2021, 21:38 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Faktycznie, skoro to tylko kierowca to w zasadzie niewinny :lol: :lol: Wypuścić i przeprosić.

Co za różnica, cholera jedna szajka, każdy tak samo odpowiada za kradzież (może nie w hierarchii złodziei, ale przed osobą okradaną tak).


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 1 mar 2021, 22:53 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1523
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
1 marca 2021, o 21:38 szymonpoznan1 napisał(a):
Co za różnica

Zasadnicza. Kierowców na pęczki, a elektroników mało (relatywnie). Kierowca bez elektronika nic nie zrobi. A obydwaj nic nie zrobią bez pasera.
Wynik tej akcji: złapany mało znaczący typek, a samochód i tak do kasacji :D Oczywiście w tej sytuacji niewiele więcej można było zrobić, bo interwencja też przypadkowa. Ale wiele razy czytałem o akcji przejęcia samochodu z wielką pompą, zamiast dyskretnego śledzenia do dziupli...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 14 mar 2021, 18:00 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 10.01.2019
Posty: 510
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Kamil18z - 13 ci ukradli mazde, napisz coś coś więcej, pewnie na 99% Warszawa, miałeś immobilajzer omege/ mete ?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 9 kwi 2021, 22:32 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 22.09.2014
Posty: 2107
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: podkarpacki
Trochę o tym o co chcę zapytać się w wątku kradzierzowym przewijało , więc piszę tutaj, ale może lepsze miejsce będzie w dziale elektronika to poproszę o przeniesienie.

Chodzi mi o aktualny stan wiedzy Forumowiczów na temat deaktywacji systemy Keyless Entry.

Nigdy dotąd takiego nie używałem, używanie przycisków na kluczyku nie przeszkadza mi, a trochę mam obawy co do kradzieży "na walizkę" . No i czytałem o przedwczesnym czasem zamykaniu się auta, ale to drugorzędne. Nieważne dlaczego , powody mogą być różne ale ciekaw jestem czy poza sposobami o jakich wiem są inne jeszcze które znacie ?

1. keyless protector ( https://keylessprotector.com/pl/ ) - w sumie chyba najwygodniejszy i robi teoretycznie co trzeba - odłącza zasilanie pilota, nie wiem jak w praktyce codziennej to uderzanie w kluczyk się sprawdza

2. immobilizer deaktywujący w ogóle system keyless entry
https://www.dest.pl/index.php/pl/dla-mazdy

( w skrócie " Po zamknięciu drzwi i zaryglowaniu zamków z pilota lub przyciskami w klamkach zapala się
czerwony LED immobilisera, przygotowując System do uśpienia. W tym czasie możliwe jest jeszcze
otwarcie drzwi z klamek. Po upływie ok 40 sekund LED zacznie migać. System identyfikacji kluczyka
fabrycznego został uśpiony. Przycisk START stanie się nieczynny. Przyciski w klamkach
i pokrywie bagażnika także będą nieczynne.
Kierowca chcąc wejść do pojazdu zmuszony będzie odryglować zamki z pilota fabrycznego, a to
wybudzi System identyfikacji i przycisk START oraz przyciski w klamkach staną się aktywne.

)
Też dobre, bo rozumiem że auto z Keyless Entry staje się tradycyjnym "na kluczyk" do czego jestem przyzwyczajony i się sprawdza. Problem w tym że nie widzę tego immobilisera w żadnym sklepie w tym firmmowym producenta, czekam na odpowiedź czy jest oferowany jeszcze .
Choć jedną mam wątpliwośc - czy trradycyjne otwieranie guzikiem na kluczyku nie jest jakoś łatwe bez żadnej walizki do zasymulowania przez złodziei, jak tak to nie ma sensu no bo wygodę się traci a nie zyskuje bezpieczeństwa

3. - ideałem byłby kluczyk z przełącznikiem na obudowie odcinający zasilanie - spotkał się ktoś z takim ? wtedy świadomie kiedy wiem że nie będę używał auta - po przyjściu do domu/pracy itp - przytk i kluczyk nic nie nadaje co walizka mogłaby wzmocnić. To samo co keyless protector tylko nie samozałączająca się blokada kluczyka a świadomie no i bez klepania w kieszeń.

4- ??? jakieś inne sposoby na to samo ?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 9 kwi 2021, 22:48 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1523
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Dla mnie keyless jest jedną z fajniejszych rzeczy. Nie możesz po prostu dołożyć jakiegoś prostego dodatkowego zabezpieczenia uniemożliwiającego odpalenie auta?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 10 kwi 2021, 00:01 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 22.09.2014
Posty: 2107
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: podkarpacki
Może faktycznie to coś jak automat skrzynia że po czasie dostrzega się zalety i nie chce się manuala. Ale jakoś trudno mi się pogodzić z tym że kluczyk bezprzerwy nadaje i wystarczy go wzmocnić aby się do auta dostac. Może irracjonalnie ale jakoś spokojny nie będę chyba z tą świadomością .
Ukryty prztyczek mam w pierwszej maździe i chyba w razie W może utrudnic trochę złodziejowi robotę ale ma też wady - jego działanie ujawnia się czasem kilka km od odpalenia. Nie jeżdżę sam naszymi atutami i syn od niedawna jeżdżący z gasnącym przy włączaniu się do ruchu silnikiem mógłby spanikować...
Keyprotector tak bardzo funkcjonalności keyless wydaje się nie ujmować (chyba?) . A przełącznik na kluczyku byłby idealny. Nie mogę niczego takiego znaleźć ale może ktoś odkrył? Jak sam zacznę dodawać przełącznik na kluczyk to będzie 10x większy :) ( kluczyk) . Teoretycznie prosta rzecz gdzieś jeden biegun baterii rozdzielić i wyprowadzić na zewnątrz. Ale ja miniaturyzacji nie umiem i sam nie zrobię ładnie .
Aha AC i GAP wobec potężnie rosnących cen aut (realna inflacja) nie do końca jest zabezpieczeniem biorąc pod uwagę czas załatwiania spraw po kradzieży i czas wilomiesi3czny do produkcji czegokolwiek obecnie. Plus zawartość auta.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 10 kwi 2021, 08:18 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 19.03.2020
Posty: 154
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Andrzejsr najprostszy prztyczek, to zrobienie sobie kieszonki z folii aluminiowej. Wkładasz i kluczyka nie ma.
Lub jakieś etui, ale ja miałem jedno (takie dwukieszeniowe) i kieszeń rfid po pół roku przestała działać, tak myślę jakby się po wycierała.

BTW. Słyszałem od typa, któremu wzięli Kia Sorento 2019, pracownik salonu, że jest już coś lepszego od walizki.

_________________
wcześniej O1 1.9 TDI AGR & O2 2.0 TDI BKD

Mazda 6, 2016 FL2, 2.5 AT, SkyPassion - Dark Shadow ;)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 10 kwi 2021, 08:51 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1523
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Ktoś kiedyś linkował do przekaźnika wstawianego zamiast oryginalnego i sterowanego nadajnikiem. Jezeli nie rzuca się on w oczy (wygląda jak normalny) to może to jest dobre rozwiązanie.

-- Dodano: 10 kwietnia 2021, o 09:48 --

10 kwietnia 2021, o 01:01 Andrzejsr napisał(a):
Ukryty prztyczek mam w pierwszej maździe i chyba w razie W może utrudnic trochę złodziejowi robotę ale ma też wady - jego działanie ujawnia się czasem kilka km od odpalenia.

Też miałem w Lancerze taki pstryczek i na tyle utrudnił złodziejowi życie, że zostawił samochód. Co prawda z wyprutymi instalacjami, ale nie znaleźli zabezpieczenia.
Można jeszcze zrobić pstryczek nie na układ paliwowy, tylko po prostu do skrzynki z bezpiecznikami. Ważne żeby dobrze ukryć, kabelki poprowadzić w oryginalnych wiązkach.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 4 maja 2021, 16:37 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 12.06.2017
Posty: 1200
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
I znowu kontrola prewencyjna Policji. Dzisiaj, godz. 11.45 przy skręcie z Karowej w Browarną w W-wie zostałem wyłapany przez umundurowanych na kontrolę. Puścili jadące przede mną jakieś BMW i Audi Q5 jadące za mną. Powód kontrola prewencyjna z uwagi, że kradną M6. Wzięli dow. rej., pr. jazdy, poszli do radiowozu i po 5 min. oddali dokument dodając - ewentualne zażalenia proszę złożyć do prokuratury. Prewencję rozumiem, ale po co ten dodatek. Przecież nic nie mówiłem. (Pewnie gdybym coś mówił to bym jeszcze dmuchał).
3-ci raz mnie skontrolowali podając ten sam powód. Chyba moja M6 jest najbardziej kontrolowaną szóstką w W-wie.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 4 maja 2021, 17:08 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 19.01.2017
Posty: 179
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Jak nie kradną to może właśnie dzięki tej prewencji.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 4 maja 2021, 19:35 
Świeżak
Offline
Od: 07.03.2021
Posty: 32
Rok produkcji: 2020
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Może naoglądałem się za dużo filmów na YouTube, ale wydaje się ze największa szanse na złapanie złodziei mieliby w nocy i nad ranem..


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 4 maja 2021, 19:40 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
A napewno to byli policjanci?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 4 maja 2021, 20:07 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
@dropt07 - Chyba już kiedyś gdzieś to pisałem, ale się powtórzę skoro nie wszyscy łapią ;) Mamy czasy nagrywania, coraz większej świadomości, czepiania się policjantów, łapania za słówka, paragrafy itp. Kiedyś policjant mówił: rutynowa kontrola i było ok, choć tak mówić nie mogą. Policjant MUSI podczas kontroli podać powód zatrzymania. Choćby najgłupszy ale musi to być powód, a nie rutynowa kontrola. Ludzie są tego coraz bardziej świadomi. Policjant może nawet powiedzieć że wydawało się mu że jechałeś wężykiem i już jest ok. Jednak wymyślili sobie (czasem prawdziwie, czasem nie) że 'często kradziony model pojazdu' jest najlepszą opcją, bo po pierwsze jest jakiś tam powodem więc nikt nie może się doczepić, a po drugie taki powód jeśli jedziesz swoim autkiem, zazwyczaj spotyka się z miłą reakcją kierowcy na zasadzie 'ale fajnie, że pilnują, może dzięki temu jak mi ukradną to go złapią' itp. Więc kończy się na tym że on skontrolował Cię z dowolnego powodu, a nie koniecznie z tego który podał, a Ty cieszysz się że taka fajna policja ;)

Miałem takich kontroli już kilka, zawsze w godzinach 23-2 w nocy: Skodą, Oplem, Toyotą, Mazdą - zawsze mówią to samo, a 75% przypadków w dupie mieli dokumenty tylko wypad z auta i świecenie latarkami pod siedzeniem czy otwieranie bagażnika. Zazwyczaj po otwarciu bagażnika i zobaczeniu ze w nim wiele klamotów z aktualnej pracy odpuszczali i bez słowa puszczali dalej.

Oczywiście pewnie też niektóre faktycznie są z powodu takiego jak podali, ale często jest to nadużywane.

Co do komentarza o prokuraturze to pewnie przez aktualne wydarzenia covidowo-polityczne i totalny spadek szacunku dla policji mówią to już prewencyjnie, bo pewnie co drugi 'klient' im jedzie że są debilami ;)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 4 maja 2021, 21:25 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 12.06.2017
Posty: 1200
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
4 maja 2021, o 20:35 PawelWWa napisał(a):
Może naoglądałem się za dużo filmów na YouTube, ale wydaje się ze największa szanse na złapanie złodziei mieliby w nocy i nad ranem..

Masz w pełni rację. Poprzednie dwie kontrole umundurowany patrol miałem pod domem po 23.00. Raz jak wyjeżdżałem spod domu, a raz jak przyjechałem. Oba przypadki były ciekawe i je opisywałem na forum.
4 maja 2021, o 20:40 Millerek napisał(a):
A napewno to byli policjanci?

Biały dzień, ścisłe centrum Warszawy, dosyć ruchliwa ulica, przedstawił się ze stopnia, imienia i nazwiska, przedstawił wyraźnie powód kontroli, poprosił o dokumenty, jakie tam miałem. Drugi policjant był za kierownicą. Widziałem na wstecznym lusterku jak coś spisują z moich dokumentów. Ba jechałem z żoną. A wszystko zapewne mam nagrane na przedniej, jak mnie zatrzymują, głos zapewne też się nagrał, jak spisują dane w swoim radiowozie też na tylnej kamerce.

4 maja 2021, o 21:07 szymonpoznan1 napisał(a):
Oczywiście pewnie też niektóre faktycznie są z powodu takiego jak podali, ale często jest to nadużywane.

Co do komentarza o prokuraturze to pewnie przez aktualne wydarzenia covidowo-polityczne i totalny spadek szacunku dla policji mówią to już prewencyjnie, bo pewnie co drugi 'klient' im jedzie że są debilami


Wszystkie 3 przypadki miały ten sam powód, wyraźnie przez policjantów wyartykułowanych.
O przypadku prokuratury to samo powiedziałem żonie w samochodzie.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 5 maja 2021, 10:27 
Nowicjusz
Offline
Od: 06.06.2016
Posty: 56
Rok produkcji: 2020
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Mnie tak na razie kontrolowali raz, 100m od domu. Nieoznakowany radiowóz. Raczej rzeczywiście w kontekście kradzieży, bo sprawdzali VIN, do tego przebieg (to było jako zaraz po wprowadzeniu tego przepisu, że policja ma wpisywać) i gaśnicę albo trójkąt (a może oba, już nie pamiętam). Ale dokumenty sprawdzali u siebie z 10-15 minut.


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Śr, 5 maja 2021, 18:57 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Online
Od: 15.07.2017
Posty: 2287
Rok produkcji: 2014
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Spisują i sprawdzają na pewno czy VIN pasuje do tablic, to podstawa. Ja opisywałem, mi ukradli tablice a sąsiadowi w tym samym czasie taką samą CX-5 jak moją tylko czarną. Pojechała na moich blachach. Blachy nie zostały użyte do kradzieży paliwa (minęło już 2 lata), także pewnie służyły do tego, żeby pasowały do modelu w trakcie kradzieży.

_________________
Mazda CX-5 2.2 AT SkyActiv-D AWD, SkyPassion, 2014r, przebieg ~328000km. <urodziny>

Polecany specjalista od silnika 2.2 SkyActiv-D (SH01) oraz elektryki GJ/GL (AA+CP, naprawa LED i inne)-> viewtopic.php?p=354752#p354752


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 5 maja 2021, 19:32 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
A zmieniłeś blachy czy wyrobiłeś duplikat? Bo IMO powinieneś zrobić to pierwsze to tamte byłyby zastrzeżone i jakby gdzieś użyli to przy kontroli by wyszło.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 18 maja 2021, 11:38 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 07.11.2013
Posty: 2285
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: pomorski
fajny gadżet! nawet jako lokalizator skradzionego auta...



Spakowałem lokalizatory AirTag i SmartTag do paczki i wysłałem w podróż po Polsce. Gdzie je znaleziono?
https://go.squidapp.co/n/pPGEDtR


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 18 maja 2021, 11:58 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 22.09.2014
Posty: 2107
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: podkarpacki
Fajne by było jeszcze porównanie z NotiOne od Yanosika. Ten zdaje się jest lokalizowany przez użytkowników Yanosika więc powinno być często w zasięgu kogoś z yanosikiem . Ja przez rok używałem 2 sztuki NotiOne aż baterie nie siadły, muszę je uruchomić znów, pamiętam że dość często w ciągu dnia się "lokalizował" .
A złodzieje pewnie używają Yanosika ;)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 5 lip 2021, 21:43 
Amator
Offline
Od: 11.01.2015
Posty: 61
Rok produkcji: 2020
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
5 maja 2021, o 19:57 popielasty napisał(a):
Spisują i sprawdzają na pewno czy VIN pasuje do tablic

I nie tylko, czasem taka kontrola w przypadku korzystania z MZD nawigacji jest pomocna.
Bylem se sobie niedawno z najukochansza cholera w RP, a dokladnie w miescie Lublin. Poniewaz nie udalo sie skorzystac z teleportu, to sie bujalismy CX-5 (6 czekala w domu) w kierunku Slaska.
Podczas kontroli w srodku nocy standardowe pytania, kto, gdzie, po co i dokad.
Ja im mowie: nach Schlessien, a oni w smiech, ze nowa droga to w druga strone, ale jak sie upieram walic zadoopiami to moge kontunuowac jazde w dotychczasowym kierunku, i za Dorohuskiem w prawo.

Przydali sie... przez polowe dwupasmowki wg madzi po polach jechalim...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 5 lip 2021, 21:50 
Adept
Offline
Od: 04.06.2017
Posty: 109
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Exclusive Plus
Region: zagranica
Taka nowoczesność


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 7 sie 2021, 16:37 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 11.11.2018
Posty: 790
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Już miałem dawno napisać, ale ciągle zapominałem kupiłem sobie w tym roku skuter Honda Forza. I on też ma system keyless. I wyobraźcie sobie ten pilot ma taką genialną funkcję, że jak się przytrzyma jeden przycisk 3 sekundy to całkowicie dezaktywuje się funkcja keyless. Czy Mazda w najnowszych wypustach już może to wprowadziła? Zapewne nie jest to rocket science...

_________________
Moja M6: https://mazda6forum.pl/viewtopic.php?t=10585


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 7 sie 2021, 17:40 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 22.09.2014
Posty: 2107
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: podkarpacki
Ja bym też chętnie zdeaktywował keyless... i tak często mam coś najpierw do wrzucenia na tylną kanapę, więc z keyless muszę i tak otworzyć drzwi kierowcy i dopiero tylne. Nie mówiąc o przedwczesnym zamykaniu się auta.
Żadna wygoda i ułatwienie. Obawiam się że własnie z nową Mazdą odkryłem pierwszą wadę tego auta ;)
Odruch kilkudziesięcioletni jednak trzymania kluczyka przed wejściem do auta nie udaje się jakoś wyeliminować, tym bardziej że inne auta których używam nie mają Keyless.

A co ciekawe - nasza pierwsza Mazda od czasu pojawienia się drugiej co jakiś czas wyświetla komunikat o ... awarii systemu Keyless... tylko że - ona go nie ma ;)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 7 sie 2021, 19:11 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2017
Posty: 1302
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
A tam, marudzenie na coś co jest naprawdę wygodne. Nie trzeba szukać kluczyka po kieszeniach żeby otworzyć bagażnik z torbami w ręku. Żona nie musi grzebać pół godziny w swojej wielkiej torebce żeby otworzyć auto. A to, że złodzieje? Na to się ma AC.
Kiedyś czytałem jakiś artykuł z testami kluczyków keyless, jakaś marka miała takie rozwiązanie, że w kluczyku był czujnik ruchu, po odłożeniu go na półkę przestawał działać po kilku sekundach i złodziej ze swoją magiczną walizką mógł pocałować klamkę w aucie. Super rozwiązanie, mniejsze zużycie baterii i zero szans na kradzież auta. Może kiedyś Mazda to wprowadzi u siebie i ostatni malkontenci zostaną usatysfakcjonowani.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 7 sie 2021, 21:05 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.07.2013
Posty: 3060
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: wielkopolski
W BMW M5 tak było. I faktycznie nie udało im się sczytać...

W Tesli jest po prostu smartphone i to chyba też całkiem bezpieczne jest.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 7 sie 2021, 21:08 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1523
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
7 sierpnia 2021, o 20:11 Pablos napisał(a):
jakaś marka miała takie rozwiązanie, że w kluczyku był czujnik ruchu

Gdzieś widziałem taki gadżet, który zakładało się na baterię w kluczyku, który wymagał 3-krotnego klepnięcia w kluczyk (kieszeń, torbę z kluczykiem itp) żeby włączyć kluczyk. Po pewnym czasie się pewnie usypiał. Czyli działał podobnie do opisanego rozwiązania.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 8 sie 2021, 09:30 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 11.11.2018
Posty: 790
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Tak, to jest Keyless Protector. I tak teraz patrzę że cały czas trzyma taka samą cenę. Kiedys nawet widziałem że Zachar z AutoCentrum to testował.
Ja kiedyś na początku stosowałem etui takie co blokuje fale, ale ono traciło swoją moc gdzieś po 2-3 miesiącach używania. I potem już nie używałem niczego i cieszę się wygodą Keyless.
Jedynia ta Honda mnie mocno zaskoczyła, że w takim skuterze mogę sobie to keyless aktywować i dezaktywować kiedy tylko chcę wciskając przycisk na pilocie.

_________________
Moja M6: https://mazda6forum.pl/viewtopic.php?t=10585


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 8 sie 2021, 11:46 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 22.09.2014
Posty: 2107
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: podkarpacki
7 sierpnia 2021, o 20:11 Pablos napisał(a):
A tam, marudzenie na coś co jest naprawdę wygodne. Nie trzeba szukać kluczyka po kieszeniach żeby otworzyć bagażnik z torbami w ręku. Żona nie musi grzebać pół godziny w swojej wielkiej torebce żeby otworzyć auto. A to, że złodzieje? Na to się ma AC.
Kiedyś czytałem jakiś artykuł z testami kluczyków keyless, jakaś marka miała takie rozwiązanie, że w kluczyku był czujnik ruchu, po odłożeniu go na półkę przestawał działać po kilku sekundach i złodziej ze swoją magiczną walizką mógł pocałować klamkę w aucie. Super rozwiązanie, mniejsze zużycie baterii i zero szans na kradzież auta. Może kiedyś Mazda to wprowadzi u siebie i ostatni malkontenci zostaną usatysfakcjonowani.


Keyles Protector, ale to klepanie w kieszeń może być trochę dziwne ;)

Żona i tak jak i ja raz tym raz innym autem jeździ a i przyzwyczajona latami że kluczyk musi być w ręku wsiadając do auta, ma jakieś kieszonki w torebce i nie zgłaszała nigdy problemu . Zesztą i ona narzeka że tylne drzwi dopiero po przednich można otworzyć i też nie widzi zalet Keyless żadnych.
Żeby jeszcze nie wymagał naciśnięcia guziczka na klamce i tak samo traktował tylne i przednie drzwi, a tak to żadna wygoda.
Bagażnik to nie problem.
No są różne przyzwyczajenia, ale trudno raczej o przyzwyczajenie do znikających aut :)
A AC w czasach rosnących z miesiąca na miesiąc cen aut, terminów oczekiwania na auta wydłużonych, nie jest żadnym rozwiązaniem. Plus przyjemności pism i załataiwń z policją, TU itd. Może faktycznie lepiej poklepać się w kieszeń ...


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3314 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Geniek i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.