Teraz jest Pt, 29 mar 2024, 11:27

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3314 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98 ... 111  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 16 lip 2018, 21:42 
Stały bywalec
Offline
Od: 06.02.2017
Posty: 515
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Jest osobna dyskusja na temat kradzieży i sposobów zabezpieczeń. Temat rzeka. Warto przeczytać i wyrobić własne zdaniem.
Z ubezpieczeń warto zainteresować sie GAPem.

Ps W pomorskim tez kradną???


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 16 lip 2018, 22:04 
Wstydliwy
Offline
Od: 16.07.2018
Posty: 6
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
O dziękuję nie wiedziałam. Widzę że już mnie przenieśli w odpowiednie miejsce. pojechał mąż do Warszawy. O 20 zajechał o 20.30 samochodu nie było. Potem jeszcze walka z ubezpieczycielem. Po jednym dniu od ubezpieczenia samochodu wartość wycenili na prawie 11k mniej. Na szczęście wypłacił całość po pierwszym piśmie od prawnika. Właśnie myślę o GAP' ie i pewnie tak zrobię. Zastanawiam się czy coś jeszcze. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 16 lip 2018, 22:48 
Stały bywalec
Offline
Od: 06.02.2017
Posty: 515
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Współczuje, nic przyjemnego.

Moim zdaniem zawsze warto zamontować dodatkowe zabezpieczenie, montowane nie przez aso.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 17 lip 2018, 07:35 
Amator
Offline
Od: 14.06.2018
Posty: 79
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: opolski
Ubezpieczenie w jakiej firmie ?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 17 lip 2018, 08:24 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2016
Posty: 1066
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: wielkopolski
Tylko polisa AC z GAP, a zabezpieczenie to mogę dla sportu założyć. Pomimo, że ubezpieczyciele niechętnie wypłacają duże kwoty i robią wszystko co mogą aby nie wypłacić to jednak koniec końców pieniądze z ubezpieczenia będą, a skuteczność zabezpieczeń pojazdów jest różna i jeśli ktoś chce ukraść to ukradnie.

_________________
Pozdrawiam,
Jordan
https://skyisthelimit.aero


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 17 lip 2018, 09:22 
Wstydliwy
Offline
Od: 16.07.2018
Posty: 6
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Duża firma na W... A.


 Zobacz profil  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: Wt, 17 lip 2018, 18:22 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Wyczyściłem OT.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 20 lip 2018, 17:41 
Offline
Jeśli ktoś nie miał za 1 zł omegi to teraz w katowicach to robia z 2 pastylkami za 800 zł , gdzie juz cała resztta w okolicy 100 km a jest na śląsku z 6 aso mazda woła 1300zł.
Aso Katowice twierdzi że 800 zl to deklarowana cena omegi przez mazde a już w innych powiedzieli że jak 800zł ? to po kosztach i 1300 zł i nic nie taniej.
Co innego jak będzie kupione auto u nich nowe to pewnie za 1 zł.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 2 sie 2018, 08:02 
Świeżak
Offline
Od: 19.08.2016
Posty: 30
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Witam, 12/7/2018 została ukradziona Mazda 6 kolor SOUL RED vin: JMZGL623801533159 numer rejestracyjny: WZ8193U auto z 2017 roku przebieg około 16000 motor 2.5 benzyna, brak cech wyróżniających powyższe auto od innych mazd. Dodatkowe zabezpieczenie OMEGA montaż wykonany przez ASO.
Auto ukradzione z Warszawy dzielnica Mokotów w biały dzień w godzinach pracy.
Auto było moją własnością czas odzyskania odszkodowania 20 dni (robocze+weekendy).
Jeśli ktoś zauważyłby powyższe auto, proszę o kontakt z POLICJĄ.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 2 sie 2018, 08:09 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 27.04.2014
Posty: 298
Rok produkcji: 2012
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
współczuje :sad: :?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 2 sie 2018, 09:34 
Świeżak
Offline
Od: 19.08.2016
Posty: 30
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Przestań nie ma czego tylko samochod.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 7 wrz 2018, 14:21 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 09.02.2015
Posty: 244
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Przeczytałem pewno większość tematu , ale nie mogę się zdecydować.
W związku z zakupem nowego auta, Mazda niestety idzie stać po chmurkę (tzn w planach zbuduje wiatę), ale myśle coś jednak założyć.

Bearlock? Zeder?


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 7 wrz 2018, 14:31 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 19.01.2017
Posty: 179
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Chyba tak, jeśli Mazowsze.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 7 wrz 2018, 14:33 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 09.02.2015
Posty: 244
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Zachodniopomorskie. Tez kradną? :)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 7 wrz 2018, 15:17 
Nowicjusz
Offline
Od: 25.03.2018
Posty: 48
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: lubelski
Proszę was ... przy samochodzie że 150 tyś. Dodatkowe zabezpieczenie poza aso kosztuje 1500 zł. Każdy coś dla siebie znajdzie i w zasadzie temat z głowy...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 6 paź 2018, 18:49 
Wstydliwy
Offline
Od: 06.10.2018
Posty: 5
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Witam,

Widzę, że wątek długo nieodświeżany niemniej mam nadzieję, że uzyskam poradę. Właśnie zamówiłem moją piękną M6 w kolorze Machine Grey i już pod koniec Listopada auto będzie moje :). Lecz czytając te wszystkie historie o "odjeżdżaniu" aut bez ich właścicieli stwierdziłem, że trzeba choćby spróbować utrudnić robotę amatorom cudzej własności. Czytałem, że jedną z najskuteczniejszych metod na to jest blokada pompy paliwa za pomocą przełącznika manualnego (jeśli nieprofesjonalnie napisałem to z góry przepraszam - amator ze mnie w tym temacie). Czy jest to możliwe i jeśli tak to czy poradzilibyście mi jakąś firmę, co to wykonuje dobrze i sprawnie ? Sam nie będę grzebał w bebechach bo się na tym nie znam i kwestia gwarancji.... I tu drugie pytanie - jak ASO się odnosi do takich ingerencji ? Czy jest szansa na utratę gwarancji ?

Będę bardzo wdzięczny za info. Jeśli źle trafiłem to proszę - przekierujcie mnie na odpowiedni wątek (jest ich tyle, że przez doby się tego nie przerobi).

Z góry dziękuję.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 6 paź 2018, 18:58 
Offline
Niestety ale omega wpływa na aku, wiem bo przez rok miałem bez i wiem jaki jest spadek w fordskanie.
Szkoda że nie zakładają za mianst omegi to tej samej firmy ale inny model - Proxima zero - zerowy pobór prądu, gdy zapłon jest wyłączony

https://www.proxima.pl/produkt/immobiliser-zero-ghz-5/


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: So, 6 paź 2018, 19:07 
Wstydliwy
Offline
Od: 06.10.2018
Posty: 5
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Okej..... niemniej sam tego nie założę... jakieś podpowiedzi co do firmy ,co jest w stanie to dobrze zainstalować ?

-- Dodano: 6 października 2018, o 19:07 --

Dobra sorry... nie dotyczytałem.

Dzięki za pomoc.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 6 paź 2018, 19:29 
Offline
Ale mimo że omega to proxima to nie wydaje mi się że w aso zakladaja proxima zero - na gwarancji - w tym problem, po za aso tak ale co potem z gwarancja.
Pewnie w aso poiedza że maja tyle mete lub omegę z proximy a elektryk nie zna proximi zero i tego nie zakładają i tyle. - taki mi się wydaje.

Brak poboru prądu
Immobilizer ZERO_GHz od firmy Proxima Electronics to jedno z najnowocześniejszych urządzeń tego typu na rynku. Jego największym atutem jest brak poboru prądu przy wyłączonym zapłonie pojazdu (co jest szczególnie istotne dla motocyklów).

Częstotliwość pracy
Urządzenie pracuje na wysokiej częstotliwości 2,4 GHz, która zapewnia bezproblemową, stabilną pracę. Mają Państwo gwarancję, że żadne zakłócenia nie wpłyną na pracę immobilizera.

Małe wymiary
Zero GHz jest najmniejszym immobilizerem na rynku, mając wymiary 10 x 25 x 70mm. Dzięki temu, urządzenie jesteśmy w stanie schować w nawet najbardziej ciasnych zakamarkach pojazdu i utrudnić tym samym jego znalezienie.

Sygnalizacja statusu pracy
Posiada także w zestawie diodę LED oraz buzer, które informują o statusie urządzenia. Ma też awaryjny kod odblokowujący niezbędny w nieprzewidzianych przypadkach oraz tryb serwisowy, przydatny gdy konieczne jest zostawienie samochodu w warsztacie. Immobilizer nie będzie wtedy wymagał obecności BKE, aby odpalić silnik auta.

Jakość potwierdzona certyfikatem ISO 9001


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: So, 6 paź 2018, 19:32 
Wstydliwy
Offline
Od: 06.10.2018
Posty: 5
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
A czy np. w ASO jeśli przyjdę z Proximą to za opłatą mi to założą ? Macie w tym doświadczenie ?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 6 paź 2018, 19:36 
Nałogowiec
Offline
Od: 10.07.2016
Posty: 1679
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Z tym poborem prądu to jak z Mazdą, zależy jak trafisz :D

2 tygodnie urlopu, wyjazd z garażu, przejechany kilometr, zgasł "zimny silnik", światła - i i-stop odpalony. I odpalał się na każdych kolejnych, również w kolejnych dniach. Czyli 2 tygodnie stania auta i praktycznie zerowy pobór prądu.

_________________
Obrazek
A na co dzień dłubię tutaj http://www.wedrowiec.net


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 6 paź 2018, 19:41 
Offline
Najlepiej podzwonic po aso i popytac

Za nim zrobiłem termin do aso mazda zabrze, katowice, T. góry to dzwonilem i pytalem o cene omegi. - wszyscy 1200 zł - całośc z robocizną.
Ostatni telefon byl to Katowic aso mazda - 700 zl. - pytam promocja jakaś ani ze nie ze to deklarowana cena przez mazdę Polska.
Dzwonię spowrotem do Zabrza i pytam czy zrobia za 700 zl bo tyle mi powiedziali w Katowicach a oni że nie ma szans bo to po kosztach i 1200 zł
Zrobiłem za 700 zł z dwoma pastylkami w aso Katowice i niech się ciągn... pozostale co chciały na mnie zarobić.

Znowu przegląd pierwszy Mazdy 6 zrobiłem a Zabrzu - kopara mi opadła , z moim olejem i filtrem oleju zapłciłem za 1 przegląd - 370 zl.
Wiem że w katowicach był płacił kolo 500 -600.
Zastanawiałem się czy to mialo znaczenie że byłem na niemeickich blachach, np. za robiciznę policzyli 65% a nie 100 % - nie wiem co ta za upusty były - nie pytałem nie wnikałem.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: So, 6 paź 2018, 19:46 
Wstydliwy
Offline
Od: 06.10.2018
Posty: 5
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Dzięki. Tak zrobię.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 6 paź 2018, 19:53 
Offline
6 października 2018, o 20:36 Wedrowiec napisał(a):
Z tym poborem prądu to jak z Mazdą, zależy jak trafisz :D

2 tygodnie urlopu, wyjazd z garażu, przejechany kilometr, zgasł "zimny silnik", światła - i i-stop odpalony. I odpalał się na każdych kolejnych, również w kolejnych dniach. Czyli 2 tygodnie stania auta i praktycznie zerowy pobór prądu.


Chodzi ci o omege czy mazde jako mazde ?
Za nim miałem omegę to przez 9 miesięcy sprawdzałem naładowanie aku nawet po 10 dniach stania auta i nigdy ford scan nie dawał wartosci mniejszych jak naladowanie aku mniejsze od 85%, w normalne dni jak jezdzilem do pracy co dzien aku na poziomie 96%.
Omega i po postoju spadek nawet do 75 % a na codzien mam terax mam 83% naladowania w fordskanie- wszysko dzila z omega illop i start- stop ale widze jak wpływa omega na aku w mazda 6.

Oczywiście to nie wina omegi, bo ta pobiera tyle co inny zwykla auto alarm czy cos ale mazda ma juz auto alatm i omega to już 2x zabezpieczenia i dwa zabezpieczenia pobierają prąd.
Niestety ale elektronika mazdy nie działa idealnie i gdy mam naladowane aku 80% to w czasie jazdy max 1A - takim prądem nigdy nie doję do 96% jak mialem za nim założyłem omegę - wystarczyło by ladowanie 3-4 A i bylo by ok ale alternator daje max 1-2A.
Generalnie mam omege i nic sie nie dzieje -wszystko dziala itp ale gdybym miał wybierac brałbym proxime Zero.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: So, 6 paź 2018, 20:19 
Nałogowiec
Offline
Od: 10.07.2016
Posty: 1679
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Mam pastylkę, tyle powiem, podobno lepiej nie pisać które z zabezpieczeń ;) więc jest alarm + pastylka.

_________________
Obrazek
A na co dzień dłubię tutaj http://www.wedrowiec.net


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 6 paź 2018, 21:19 
Offline
Ja mam to gdzieś - mam 700 km to granicy Pl - tu w de nie znaja omegi.
Generalnie mało jakie auto ma fabrycznie autoalatm a ja dodatkowe omege produkcji polskiej, wiec typowy złodziej tu w de nie wie co mam i nie ma pojecie ze mam omege bo w aso w De takich zabezpieczeń dodatkowych nie znaja - jestem pewien na 100% że by typowy zlodzień w de się spocił aby rozbroić omegę a nie znajac jej podłaczenia i schematu .- bo to bardzo dobre zabezpioeczenie jeśli ktoś nie zna jej od podszewki i nie wie gdzie jest zamontowane i jak sa podlaczone kable do centralki. ( omega chyba dwu obwodowa. )
Najlepiej by sie sprawdzały w Pl jakieś zabezpieczenia np z De. albo inne ale nie te fabryczne.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: So, 6 paź 2018, 21:40 
Nałogowiec
Offline
Od: 10.07.2016
Posty: 1679
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
niko123 w skrócie: u mnie 2 zabezpieczenia nie żrą prądu.

_________________
Obrazek
A na co dzień dłubię tutaj http://www.wedrowiec.net


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 6 paź 2018, 22:47 
Offline
Jakie masz średnie naładowanie aku w fordscan ? z tego co wiem nie liczac proximy zero wszystkie inne zabaepieczenia pobieraja prad.
Generalnie nie wiem po co ja to sprawdzam, auto działa nie ma problemów, wiec po co ja sprawdzam naładopwanie aku ? Szkoda czasu na jakieś profilaktyki. - co innego gdyby mi start stop nie działal lub illop.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: N, 7 paź 2018, 11:28 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1520
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Piątek w nocy w Warszawie zostałem zatrzymany ze swoją Mazda do kontroli (prowadził kolega). Poproszono kierowcę i dokumenty (bez podania przyczyny co mnie zdziwiło). Po dłuższym czasie dokumenty oddano i na moje pytanie i powód, okazało się że chodzi o Mazdę i kradzież. Chwilę wcześniej przejeżdżaliśmy koło innej M6 z otwartą maską, koło której stała policja, ale okazało się, że też tylko ją sprawdzali. Co ciekawe, nikt nie poprosił mnie o dowód rejestracyjny... Tak czy owak coś w piątek w Warszawie się działo...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 7 paź 2018, 11:43 
Bywalec
Offline
Od: 11.09.2018
Posty: 255
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
7 października 2018, o 11:28 Luke napisał(a):
Co ciekawe, nikt nie poprosił mnie o dowód rejestracyjny...


Dowodu nie trzeba już wozić, więc pewnie dlatego. Ciekawe czy to w jakiś sposób może ułatwiać przejście kontroli złodziejowi świeżo po kradzieży...


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3314 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98 ... 111  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.