Teraz jest Cz, 18 kwi 2024, 12:40

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 16 mar 2015, 12:42 
Wstydliwy
Offline
Od: 14.03.2015
Posty: 2
Rok produkcji: 2004
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
LPG: Tak
kolego Rkacz coś w tym jest ze stwierdzeniem "będzie pan zadowolony". Podczas krótkiej rozmowy telefonicznej z gazownikiem dowiedziałem się że obecnie nie ma instalacji którą można by zamontować w 2.5 litrowym silniku, ale z czasem się na pewno pojawi. Spalanie benzyny oscylowało by 2 - 5 %. Ponoć wysoki stopień sprężania nie jest problemem. Instalacji które podają gaz w fazie ciekłej nie opłaca się montować ze względu na ich wysoką awaryjność oraz wysoki koszt serwisowania. Nie wiem ile w tym prawdy jest ale to mi powiedział.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 16 mar 2015, 14:51 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 02.01.2014
Posty: 341
Rok produkcji: 2011
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.3 MZR DISI Turbo (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: MPS
Region: mazowiecki
Jedna z wiodących firm montujących lpg na zachodzie Europy prowadzi zestawienie aut, które nadają się do lpg. Z ciekawości wszedłem na ich stronę i o ile wersji z silnikiem 2,5 nie ma to dla 2,0 już coś wymodzili:
http://www.prinsautogas.com/en/search_results.html
czyli coś ruszyli z tematem.
i jeszcze opis tej dedykowanej instalacji:
http://www.prinsautogaz.pl/oferta/direct-liquimax-2-0/


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 8 kwi 2015, 18:01 
Wstydliwy
Offline
Od: 08.04.2015
Posty: 1
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Sport
Witam, interesuje się Mazdą 6 III z poniższego linka.

http://otomoto.pl/mazda-6-2014-mazda-6- ... 44913.html
wersja Skyactive, silnik 2844 cm3, 1945 KM, benzyna, 2014

Pytanie tylko, czy będzie ona tolerowała instalację gazową, jeśli tak, to jaka jest cena takiej instalacji. Spotkałem się masą różnych opinii zarówno na temat możliwości instalacji "gazu" jak i jej ewentualnej ceny, a od tego w dużej mierze zależy decyzja o kupnie samochodu.
Będę niezmiernie wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam.


Ostatnio edytowano Śr, 8 kwi 2015, 18:01 przez tombien, łącznie edytowano 1 raz
Połączono z istniejącym tematem.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 12 sty 2018, 16:58 
Wstydliwy
Offline
Od: 12.01.2018
Posty: 1
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: kujawsko-pomorski
Witam, podbijam temat minęły dwa lata od ostatnich wpisów. Jakieś doświadczenia??


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 6 mar 2019, 12:51 
Bywalec
Offline
Od: 24.11.2015
Posty: 429
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: śląski
Zastanawiam się na LPG. Instalacje już są, koszt to 4600 za STAG. Działa troszkę inaczej niż standardowo gdyż podaję benzynę cały czas i uzupełnia gazem. Podobno nie wzrasta zużycie paliwa i jak było 8 to gazu jest też 8 + 10% paliwa. Montuje AutoMix ze Skrzyszowa, bardzo dobry zakład. Miałem od nich instalacje w Mondeo i przejeździłem ponad 100 tys km z dużym zyskiem. Dba się tylko o dodatkowy przegląd, świece i kable (tak było w Mondeo) i wszystko było cacy. Nigdy nie brał oleju więcej niż 200 ml na 10tys km. Instalacja droga i zwiększa to czas zwrotu całej instalacji do ok. 3 lat ale potem już zysk i jak ktoś planuje jeździć 10 i więcej lat to czemu nie :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 29 mar 2019, 23:12 
Wstydliwy
Offline
Od: 29.03.2019
Posty: 1
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: warmińsko-mazurski
Hej! Pewnie temat nie jest nowy, ale nowa jestem ja i nie bardzo wiem jeszcze jak poruszać się po forum...
Jestem, szczęśliwą posiadaczką Mazdy 6 III 2.5 192KM z 2014r. i mam zamiar ją zagazować, ale nie wiem czy to dobry pomysł... jestem totalnie zielona i nie mam bladego pojęcia o mechanice, samochodach etc. proszę pomóżcie mi dobrać najlepszą instalację LPG do mojego auta ;) Aneta


Ostatnio edytowano Pt, 29 mar 2019, 23:12 przez tombien, łącznie edytowano 1 raz
Połączono z istniejącym tematem.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 29 mar 2019, 23:17 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2016
Posty: 1068
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: wielkopolski
Przeczytaj ten wątek. W skrócie. Cena to ok. 12000 PLN, zwraca się po ok. 50000 km, tracisz przestrzeń w bagażniku - podniesiona podłoga. Ja m.in. ze względu na przestrzeń w bagażniku nie zagazowałem Mazdy.

_________________
Pozdrawiam,
Jordan
https://skyisthelimit.aero


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 31 mar 2019, 21:46 
Bywalec
Offline
Od: 24.11.2015
Posty: 429
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: śląski
Bzdury wypisujesz. Koszt najlepszej instalacji w AutoMix Skrzyszów (to taki lokalny lider) to 4600zł. Butle mogą dać małą lub wywalają styropian i dają dużą. Nie traci się żadnego miejsca w bagażniku. Zawór dają obok wlewu paliwa żeby nie było widać. I tyle, to instalacja LPG + benzyna a suma paliw jest zbliżona do ogólnego spalania przy czym LPG to 80%.


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: N, 31 mar 2019, 22:16 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
ace2, już tak nie atakuj... Jordan napisał o instalacji w pełni LPG, czyli z wtryskiem LPG w fazie ciekłej, a nie dotryskiem benzyny do LPG.
Powinno być dużo zdrowiej dla SkyActive i mniej ingerencji w samą strukturę silnika (korzysta z wtryskiwaczy ori).
Co do butli to jeśli nie ma zbiornika jakiegoś dedykowanego to te największe w kole niestety podnoszą podłogę o kilka cm, chyba że ktoś założy do 30litrów, ale to przecież katorga z tankowaniem...
Co do spalania to jak spalanie jest zbliżone to wolałbym tak zestrojonej instalacji nie używać... wg mnie LPG powinno wychodzić o 10-15% więcej niż z benzyny wg właściwości tych paliw... Choć z dotryskiem 10% benzyny to rzeczywiście spalanie LPG może być równe spalaniu przed instalacją...
Osobiście uważam, że jak ktoś nie robi 30k km rocznie to zakładanie LPG to sztuka dla sztuki... Oszczędzić się oszczędzi, ale o ile przyśpieszy się jakiekolwiek kłopoty z silnikiem to nikt nie wie... Patrząc na doświadczenia znajomych z LPG w Skodach (instalacje salonowe czy nawet fabryczne) z bezpośrednim wtryskiem to jednak dla moich przebiegów 15k km rocznie się na LPG nie zdecydowałem...

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 1 kwi 2019, 07:03 
Bywalec
Offline
Od: 24.11.2015
Posty: 429
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: śląski
Instalacja STAG, soft dedykowany do naszych silników w różnych wersjach w zależności od modelu, butla dedykowana, czas zwrotu ok. 2-3 lata. Czy warto? jeśli ktoś będzie jeździc15kkm przez 10 lat to myślę , że jak najbardziej.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 7 maja 2019, 20:43 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Ja montuję w przyszłym tygodniu LPG od Prince, z wtryskiem w fazie ciekłej do mojej M6 kombi 2018 po lifcie. Koszt instalacji około 10k pln. Wielu puka się w głowę, ale ja po pierwsze wiem że zwróci mi się to po 7-10 miesiącach max bo jeżdzę bardzo dużo i do tego 70% po mieście gdzie oszczędność będzie największa, a po drugie porównując cenę wersji PB + koszt domontowania instalacji do ceny diesla to wychodzi dużo taniej niż Diesel.
W cenie instalacji LPG mam ubezpieczenie na wszystko co się popsuje, a czego nie uzna Mazda na gwarancji, bo zainstalowałem LPG - to będzie naprawiane w ASO i płacone z polisy.
Ogólnie mało opinii z praktyki idzie znaleźć w Internecie na temat tej instalacji, większość to gdybania jak tutaj, ale z kilkoma osobami rozmawiałem i są zadowoleni.
Ja bardzo chciałem Mazdę, drugiej strony jestem uzależniony od LPG (choć gdybym robił tylko trasy to by nie było takiej konieczności) i liczę że się uda i za dużo niespodzianek nie będzie :)

Póki co cenę już podałem, montaż robię w centrali Prince'a w okolicach Słupska, ma potrwać do 2 dni. Autko będzie chodzić wyłącznie na gazie również przy odpalaniu i zimnym silniku. Palić ma 10-15% więcej niż beny i zyskać kilka KM. Podłoga w bagażniku podniesiona o 4cm i to martwi mnie najbardziej, bo ten bagażnik i tak jest mały, ale trudno.

Będę zdawał tu relacje na bieżąco - bo chyba jeszcze nikt na forum nie ma tej instalacji ;)

PS: Rozważałem STAGa z dotryskiem benzyny, koszt instalacji ponad 2x mniejszy, ale już sam producent mówi ze dotrysk to 2 litry. Ja tam uważam że katalogowe dane zawsze są zaniżone, rozmawiałem z różnymi gazownikami i żaden nie chciał zagwarantować 2 litrów, a niektórzy mówili wprost ze 3litry to norma, a i 4 się zdarza. Wg mnie taka instalacja nie ma sensu i stąd też zaryzykowałem z Princem.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 7 maja 2019, 21:26 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 12.06.2017
Posty: 1200
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Najlepiej zarejestruj się na motostacie i połącz go z Mazda6forum. Wtedy nic nie będziesz musiał nikomu udowadniać czy to ma sens czy nie. Będzie Czarno na Białym. A ty będziesz miał satysfakcję z oczekiwanej stopy zwrotu z inwestycji.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: Śr, 8 maja 2019, 07:32 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
7 maja 2019, o 22:26 dropt07 napisał(a):
Wtedy nic nie będziesz musiał nikomu udowadniać czy to ma sens czy nie

Dokładnie tak, liczby z eksploatacji zawsze powiedzą prawdę. Im większy dystans tym lepiej. :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 8 maja 2019, 20:11 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Spróbuję ale jak znam siebie to dość szybko minie mi zapał do uzupełniania tego na bieżąco :( Już samo tankowanie 5 minut mnie wkurza, a co dopiero jeszcze potem notowanie w appce :D Ale spróbuję i zobaczymy, choć jak dla mnie to nie potrzebuje appki aż tak, kilka razy zatankuję do pełna i sam sobie obliczę i po temacie.
Szczerze mówiąc o spalanie się nie martwię, bardziej o żywotność takiej instalacji a raczej silnika po jej montażu... I raczej to będę relacjonował, choć mam nadzieję że nie będzie o czym pisać i samochód będzie śmigać bezawaryjnie :lol:


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 8 maja 2019, 21:01 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 12.06.2017
Posty: 1200
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Skoro tankowanie cię wkurza, to po kiego przechodzisz na gaz. Będziesz dwa razy częściej tankował. <hahaha>
A tak na poważnie, kto by się bawił w appki. Notuj na paragonie przebieg, i przy okazji jak będziesz siedział przy kompie to wpisujesz. Zapewniam, że ta operacja trwa znacznie krócej niż tankowanie. Ba, masz możliwość porównania spalania mazd z tańszymi instalacjami.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 9 maja 2019, 11:52 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 31.01.2019
Posty: 35
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: zagranica
Jako weteran (lekko licząc, od co najmniej 1998 r.) notowania tankowań, przeliczania zużycia paliwa na każdym tankowaniu, wyciągania za pomocą Excela przeróżnych statystyk itp. do powyższego wpisu dodam jeszcze, że takie notowanie pomaga wykrywać stacje lejące wybitnie dziadowski gaz/paliwo oraz pozwala wyłapać, gdyby coś z instalacją gazową było nie tak. Miałem swego czasu w użytkowaniu Punciaka z gazem i takie notowanie pozwoliło wykryć, że sterownik gazowy klęka i leje gaz razem z benzyną, co oczywiście szybko znalazło odbicie w średniozbiornikowym zużyciu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 14 maja 2019, 21:51 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Montaż zrobiony. Na minus - bagażnik - dramat :D Wiedziałem że podniosą podłogę ale nie że aż tak :( mi na szczęście wystarczy ale ogólnie tracimy 1/4 bagażnika, który i tak już jest mały :/

Na plus, choć póki co jestem w szoku i muszę to sprawdzić, ale pierwsza trasa 270km i spalanie 6,5 litra przy wskazaniu komputera 6,1litra... Wygląda to aż zbyt dobrze (bo spodziewałem się ok. 1,5litra więcej niż PB a tu niby tylko 0,4) dlatego dam znać za kolejne kilkaset km, bo może dystrybutor za wcześnie odbił, bo albo właśnie to się stało albo ta instalacja jest genialna :D


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 15 maja 2019, 05:36 
Bywalec
Offline
Od: 24.11.2015
Posty: 429
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: śląski
i wydałeś 10K na taki wynik?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 15 maja 2019, 11:23 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
A to zły wynik? zamiast np 6,5 litra po 5,20zł mieć np 7 litrów po 2,1zł? Czyli zamiast 33,5zł/100km mieć niecałe 15zł? A w mieście zamiast 10 litrów PB czyli ponad 50zł/100km mieć 11-12 LPG czyli max 25zł/100km? 40-45kkm i instalacja spłacona. Dla mnie to mniej niż rok... Nie każdy jeździ 10kkm/rok ;)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 15 maja 2019, 11:37 
Bywalec
Offline
Od: 24.11.2015
Posty: 429
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: śląski
Oby silnik wytrzymał, bo nie ma takiej instalacji , która działa wiecznie i bezproblemowo. 45k km to zapewne koło 2 przeglądów, pewnie około 500zł.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 15 maja 2019, 15:28 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 12.06.2017
Posty: 1200
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
15 maja 2019, o 12:23 szymonpoznan1 napisał(a):
A to zły wynik?


Wynik bardzo dobry. Tankuj i zapisuj. Jeśli dużo jeździsz zbierz 3-4 tankowania z końcowym licznikiem i zapisz na motostacie. Po roku zobaczymy stopę zwrotu z inwestycji. Powodzenia.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 18 sie 2019, 12:34 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.06.2015
Posty: 517
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: łódzki
Witam.
Tak jak szymonpoznan1 też mam myśli o instalacji gazu Prince'a. Na razie to tylko myśli.
Muszę pogadać z leasingiem i ASO. Co tracę co zyskję. Moja żonka odradza mi gaz, może ma trochę racji, albo 7 zmysłu.
Każde moje auto z instalacją miało problemy, zawsze miałem problemy, ot takie szczęście. Przy moich 35k rocznie zwrot instalacji to 2 lata.
Zobaczymy.
Pozdrawiam.

_________________
Pierwsza Madzia sprzedana, druga to: Madzia 6 GL kombi Snowflake White.
Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 18 sie 2019, 14:48 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Ja liczę zwrot po około 40-50kkm. Co do leasingu i ASO - nie wiem cyz planujesz potem wykupić autko czy nie, ale jeśli tak to nie wiem czy bym jakoś bardzo informował leasing :D Choć wiadomo że każdy robi po swojemu. U mnie leasing finansował też instalację więc wie, choć tak naprawdę to nie wiem czy na pewno mają to w papierach bo faktura o Prince szła do sprzedawcy Mazdy a on wystawiał jedną fakturę na autko z podwyższoną już wartością o koszt instalacji. Dzięki temu mam instalację wrzuconą i w leasing i wartość ubezpieczeniową samochodu do wg mnie jest dość istotne ;) Bo wyskoczysz z 10k na instalację a jak autko ukradną lub będzie całka np po miesiącu to jesteś 10k w plecy... :/
Ja cały czas polecam jednak jak już podkreślałem prawdziwą opinię wydam za 2-3 lata gdy będę miał 150-200kkm... Wcześniej to każda opinia jest średnio wartościowa.
Póki co liczę że będzie tak jak u kilku poznanych czy spotkanych przypadkowo osób że bezawaryjnie.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 21 sie 2019, 20:14 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2016
Posty: 1068
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: wielkopolski
Ja się na gaz nie zdecydowałem głównie ze względu na bagażnik - nie chodzi o to, że będzie kilka metrów mniejszą objętość miał tylko o to, że niski bagażnik stanie się jeszcze niższy. Już teraz z niektórymi walizkami muszę się gimnastykować aby je upchnąć.

Leasingodawcę musisz poinformować, gdyż ktoś musi załatwić wpis do Dowodu Rejestracyjnego.
Zwrot tak jak pisał @szymonpoznan1 po ok. 45 tys. km, więc jeśli zamierzasz mieć auto przynajmniej 5 lat i zrobić w tym czasie 200 tys. to się zwróci.

Odnośnie do awaryjności. Zbyt mała próba aby to ocenić, mnie to też trochę przerażało. Pojedyncze osoby mają LPG w Mazdzie SkyActiv.

_________________
Pozdrawiam,
Jordan
https://skyisthelimit.aero


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 21 sie 2019, 20:20 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Wbiją Ci w dowód LPG bez wiedzy banku bez problemu :P Ja poszedłem odebrać twardy dowód, pokazałem legalizację, wbili co trzeba i po temacie. Nikt o zgody nie pytał. Ale to też pewnie zależy od leasingu, kolega chcąc zrobić LPG (zwykłe w nowym wtedy Focusie 1.6) prosił o zgodę leasingu na papierze. Wg mnie jakby się uprzeć to nie trzeba nawet do dowodu wbijać LPG, wyda się dopiero na pierwszym przeglądzie po 3 latach a to zazwyczaj już po leasingu :D Ale to w ogóle inna historia i kombinatorstwo.
Wg mnie poinformowanie leasingu i ubezpieczyciela to podstawa do spraw szkodowych-ubezpieczeniowych. Jeśli tego nie zrobimy to przy całce jesteśmy 10-11k w plecy przy szkodzie częściowej gdzie dostaną też jakieś elementy instalacji też pewnie kilka tysięcy PLN więc lepiej informować, a raczej żaden leasing problemu nie zrobi, u mnie generalnie mieli to totalnie gdzieś i bardziej ja się napociłem żeby to wszędzie było odnotowane z w/w względów.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 26 wrz 2019, 23:29 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 10.07.2019
Posty: 16
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: podlaski
Moja 2,5 bez gazu a zszedłem na Niemcach 150 na tempomacie do 7,6L więc bez sensu moim zdaniem. W mieście nie liczę ile bo lubię czasem przycisnąć ale w trasie bajka


Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 27 wrz 2019, 07:01 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Hejka, jak jeździsz dużo BE-PL, to właśnie jest większy jest sens aby założyć gazowlotek do eLPiDżi

Właśnie, chodzi tylko o ten sens który tracą brakiem sensu.

PS, pozdrówka dla Brukseli, mam/miałem tam kilku znajomych, ale wróciłem na stronę flamandzką bo ciężko było ogarnąć francuski

Stracisz bagażnik ale koła zapasowego raczej się już nie wozi, no i przystanki dwa razy częściej na tankowanie, są plusy i minusy ale jeśli chodzi o kasę to LPG ma jednak sens w wielu przypadkach


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 27 wrz 2019, 08:34 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
26 września 2019, o 23:29 MichalBelgia napisał(a):
Moja 2,5 bez gazu a zszedłem na Niemcach 150 na tempomacie do 7,6L więc bez sensu moim zdaniem. W mieście nie liczę ile bo lubię czasem przycisnąć ale w trasie bajka


Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk


7,6 litra PB * 5,10zł = ~39zł/100km
licznikowe 7,6 PB przekłada się na 9l LPG czyli:
9 litrów LPG * 1,90zł = ~19zł/100km

Jeśli to się nie opłaca to ja nie wiem co ma się opłacać. To znaczy nie opłaca się komuś kto robi 10kkm rocznie, ale wtedy też bym nie gazował tylko kupił sobie V6 lub V8 z 300-400KM żeby mieć fun z jazdy, bo przy takim przebiegu miałbym gdzieś że czasem spali więcej. Ale jak ktoś jeździ dużo to się opłaca. 20zł oszczędności na 100km daje zwrot tych 10k na instalacje po 50kkm. Ja w 4 miesiące zrobiłem 17,5kkm. Max po roku instalacja będzie odrobiona.

Piszesz też że w mieście nie liczysz spalania bo lubisz przycisnąć - co z tego wynika? Jeszcze większa oszczędność dzięki LPG :D Będzie nie 20zł oszczędności a 25-30 ;) Ja też dużo jeżdzę po mieście, dużo po trasach ale trochę bardziej dynamicznie gdzie w sumie średnie spalanie licznikowe PB mam około 8,5-9l co daje 10-11 gazu więc zwrot będzie po około 40kkm.

Jak dla mnie minusy LPG w Maździe to póki co wyłącznie ograniczenia bagażnika i fakt że nawet w głupiej Fabii było miejsce na normalne koło zapasowe a nie dojazdówkę więc tam butla się schowała pod podłogą a nie tak jak tutaj podnosi podłogę o kilka cm. Dla mnie to nie problem bo póki co moja rodzina to ja i żona, choć za kilka miesięcy będzie 2+1 ale to i tak dla mnie jest ok. Przy rodzinie 2+3 raczej bym się nie zdecydował, ale to w sumie w ogóle na Mazdę 6 bo tu i bez podniesionej podłogi dla dużej rodziny miejsca w bagażniku jest za mało.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 30 wrz 2019, 20:41 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 10.07.2019
Posty: 16
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: podlaski
Auto kupiłem dla żony, żłobek, szkoła i do pracy. Rano 7km i po pracy 7, po mieście. Bagażnik nam potrzebny bo dwoje dzieci. Raz do roku Polska, w te wakacje w niecałe 3 tyg zrobiłem 5000km i tyle tego więc naprawdę nie chce mi się tego LPG No i to category tankowanie hehe o nieeeee


Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 30 wrz 2019, 20:54 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
No to fakt, w Twoim przypadku LPG nie jest dla Ciebie. Ale to nie znaczy że przy takim spalaniu jakie masz gaz jest bez sensu dla wszystkich bo oszczędność na gazie jest proporcjonalna niezależnie od spalania. Opłacalność instalowania LPG raczej należy liczyć po przebiegach, a nie spalaniu.

A ogólnie to zawsze będą ludzie którzy powiedzą że gaz jest do kuchenek, diesel dla emerytów itp. i chyba nie ma się o co kłócić.

Dla mnie osobiście możliwość instalacji LPG to możliwość posiadania lepszego samochodu za te same pieniądze. Mógłbym jeździć np Focusem kombi za ~90k i lać do niego bene i udawać jakim to jestem fanem motoryzacji bo 'PRAWDZIWI KIEROWCY JEŻDZĄ TYLKO NA BENZYNIE' lub M6 czyli klasę wyżej za 116k już z instalacją LPG. Różnicę tych 30k pomiędzy ceną jednego i drugiego wyjeżdżę w ciągu 4 lat które zamierzam mieć ten samochód. A jeżdzę samochodem większym, wygodniejszym i (moim zdaniem) po prostu lepszym.

Swoją drogą - można też kupić Mondeo w Hybrydzie i zagazować. A tam instalacja to tylko ~3k. Dobrze wyposażone Mondeo można kupić za 120k (katalogowo 145-150k). W mieście spali 7l gazu. W trasie koło dyszki. Też spoko opcja, ale mi się Mondeo po prostu nie podoba.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.