Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 12:58

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5196 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171 ... 174  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr, 7 cze 2023, 14:08 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 24.01.2021
Posty: 476
Rok produkcji: 2020
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: małopolski
@pbbp dzięki za dobre chęci. Do większości dzwoniłem, nawet byłem w warsztatczystosci gdzie gość nie bardzo chciał to robić bo to lakier 3 warstwowy Mazdy. Zalecił mi zaprawkę mazdy i zrobienie metoda prób i błędów samemu oraz dał namiar na jakiegoś Ukraińca który chciał mi to od razu wyciągać .(Ci detailerzy to moja wszystko ładnie na stronie i chętnie by tylko nakładało ceramikę i oklejall folia ) Problem z wgniotka jest taki że w jej miejscu jest pęknięty lakier bo jest mega rysa, rysy chyba nie wyciągnął SSRem. Wysłałem kilka maili ze zdjęciami po wstępną ocenę (nie ma sensu jechać tam gdzie się tego nie podejmą) mam już 2 odpowiedzi malowanie elementu. Czekam na resztę i może uda się gdzieś umówić podjechać.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 7 cze 2023, 14:23 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1520
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Zależy ile chcesz na to wydać... ASO zapewne zrobi dobrze i bez gadania. Np. z AC.
Ja robiłem otarcie i wgniecenie z AC, teraz liczą mi nowe ubezpieczenie, w najgorszym wariancie będzie 1000 zł droższe od zeszłorocznego. Faktura za naprawę była ok. 3000.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 7 cze 2023, 14:44 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 26.07.2014
Posty: 328
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: podkarpacki
z tym że ASO zrobi dobrze, to bym dyskutował.
już były na forum opisywane przypadki jak ASO potrafiło spaprać lakier 3-warstwowy.
osobiście starałbym się uniknąć malowania całego elementu, jeżeli jest to rysa i wgniecenie, ale na podstawie załączonego zdjęcia ciężko stwierdzić jak duże jest to uszkodzenie, no i sprawę komplikuje wspomniane pęknięcie lakieru.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 7 cze 2023, 17:40 
Nałogowiec
Offline
Od: 10.07.2016
Posty: 1679
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
ASO niekoniecznie, u mnie ASO stwierdziło że nie wyciągną, malowanie, 4K. Wgniotka na drzwiach. Ta sama firma ale auta używane i wycena - powiedział że wyciągną, 1K. Bo na blacharni nie mają urządzenia a do nich raz na jakiś czas przyjeżdża spec ze sprzętem, zbierają X aut, siedzi 2-3 dni i wyciąga.

_________________
Obrazek
A na co dzień dłubię tutaj http://www.wedrowiec.net


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 8 cze 2023, 00:51 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 07.11.2013
Posty: 2285
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: pomorski
zubencjusz napisał(a):
nie chodzi mi o średnie zużycie paliwa tylko o bieżące, tzn. w danej chwili, podam przykład: kiedyś jadąc do Rzeszowa uzyskiwałem na wyświetlaczu 6,2l/100km, teraz na tym samym odcinku jadąc tak samo pokazuje mi 7,5-8,0l/100km
Ale jaki masz rocznik? Chyba już w FL2 nie ma bieżącego jedynie strzaleczka fruwa


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 8 cze 2023, 07:48 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 11.11.2018
Posty: 789
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
A w jakim celu odłączałeś akumulator? Było coś robione w aucie?

_________________
Moja M6: https://mazda6forum.pl/viewtopic.php?t=10585


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 8 cze 2023, 16:26 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 24.01.2021
Posty: 476
Rok produkcji: 2020
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: małopolski
Gophfer napisał(a):
Ktoś wie lub ma jakąś instrukcję jak rozebrać tapicerkę wewnątrz bagażnika aby dostać się od wewnątrz do blachy (przed naprawa rysy chce wypchnąć wgniotke). Przyglądałem się i chyba pół tyłu trzeba rozebrać
A gdyby odkręci nadkole to chyba powinien być wtedy bezpośredni dostęp do blachy od wewnątrz Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 8 cze 2023, 19:52 
Amator
Offline
Od: 13.07.2020
Posty: 79
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: podkarpacki
Smook rok 2016, masz rację fruwa strzałeczka, ale mi chodzi o to wskazanie poniżej, wiem, że to jest średnie, ale pomimo zachowania tego samego stylu jazdy na tym samym odcinku teraz wskazuje mi znacznie większe zużycie niż przed odłączeniem

mirpo odłączyłem akumulator, bo podłączałem instalację elektryczną haka


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 8 cze 2023, 20:30 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 11.11.2018
Posty: 789
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Aha, czyli jednak chodzi Ci o średnie, a nie o chwilowe.
No to sprawa prosta. Jak długo wcześniej nie kasowałeś średniego spalania? Im dłużej będziesz jeździł bez kasowania tym dokładniejsze będzie wskazanie. Bo jeśli Twoje obserwacje wynikają powiedzmy z dystansu 50km, to nie ma w ogóle o czym dyskutować

_________________
Moja M6: https://mazda6forum.pl/viewtopic.php?t=10585


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 8 cze 2023, 20:42 
Amator
Offline
Od: 13.07.2020
Posty: 79
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: podkarpacki
średniego spalania nigdy nie kasowałem odkąd kupiłem auto, no chyba że odbywa się to poprzez odłączanie klemy? ja zawsze kasuję licznik po zatankowaniu do pełna, jeżdżę na TRIBA i w ten sposób analizuję spalanie


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 9 cze 2023, 12:48 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 07.11.2013
Posty: 2285
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: pomorski
No to masz potwierdzenie tego co wcześniej pisałem. Jak chcesz porównywac swoje realne spalanie to rób reset w regularnych interwalach . Masz monitor paliwa w aplikacjach MZD i zobaczysz slupeczki po jakimś czasie ktore wskazują czy jeździsz w tym samym stylu czy też czasem poniesie fantazja w kwestii podwyższenia lub obniżenia spalania


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 9 cze 2023, 20:29 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1520
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
W MZD jest coś takiego jak spalanie "ta podróż" czy jakoś tak. Podaje spalanie od ostatniego włączenia silnika (oczywiście nie uwzględnia wyłączeń silnika istop). Możesz przejechać się ta samą trasą i sprawdzić


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 15 cze 2023, 12:39 
Wstydliwy
Offline
Od: 07.07.2022
Posty: 11
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: dolnośląski
Cześć!
Wyskakuje mi błąd p0421: Warm Up Catalyst Efficiency Below Threshold (Bank 1) (Nagrzany katalizator (Bank 1) – wydajność poniżej progu

Zawiozłem samochod do wrocławskiej kliniki zdrowego silnika, gdzie diagnosta przetrzepal układ wydechowy i oznajmił, że wszystkie odczyty w normie, mechanicznie jest ok, żeby błąd zniknął trzeba zrobić aktualizacje oprogramowania sterownika jednostki sterującej silnika.
Powiedział, że nie opłaca się tego u niego robic, bo sama aktualizacja wyjdzie u niego dużo drożej niż w ASO (z powodu konieczności wykupienia jakichś dostępów)

Po telefonie do dwóch wrocławskich ASO - w jednym otrzymałem informację, że niestety nie mogą mi zrobić aktualizacji bez uprzedniego zrobienia diagnostyki, która sama w sobie będzie kosztowała 350 netto + 250 netto sama aktualizacja, czyli de facto drugi raz muszę płacić za diagnostykę która już wykonałem gdzie indziej.
W drugim to samo, musi być diagnostyka, ale jeżeli wyjdzie wada fabryczna (?) to place tylko koszt diagnostyki i aktualizacja za darmo

W nieco dalszym ASO dostałem informację, że mogą mi zrobić aktualizacje (chociaż pan tutaj używał głównie słowa kalibracja - zwrot "id kalibracji" widzę też w Car Scannerze pod nazwą ECU - czy aktualizacja i kalibracja w tym wypadku to to samo?), pod warunkiem, że będzie dostępna i nie dają oczywiście gwarancji na to, że problem zniknie - koszt 300 zł Netto + dla mnie dojazd

Macie doświadczenia z aktualizacją ECU w ASO po niższych kosztach? Albo czy wiecie jaki koszt jest to u mechanika spoza ASO (ten mój mi dokładnie nie powiedział, przypuszczam że musiałby z podpiętym samochodem sprawdzic?)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 16 cze 2023, 07:18 
Świeżak
Offline
Od: 22.02.2015
Posty: 34
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
Hej, mam szybkie pytanie. Czy ktoś z Was montował uchwyt do gaśnicy pod fotelem pasażera tak aby dostęp był od przodu? Zależy mi na szybkim dostępie ale z drugiej strony chciałbym mieć sztywny uchwyt aby nic się nie przesowalo albo turlalo po kabinie. Szukam pomysłów/inspiracji jak zrobić taki montaż bez wwiercania się w podłogę.
Pozdrawiam,
Grzegorz


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 16 cze 2023, 14:09 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 22.09.2014
Posty: 2104
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: podkarpacki
Musi być do konstrukcji zamocowana, solidnie, nie do tapicerki, w razie W to pocisk latający po kabinie.
Pod ręką można coś małego w schowku mieć

https://aedmax24.pl/pl/p/Gasnica-FENIX- ... kcQAvD_BwE

https://elementfire.com/


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 16 cze 2023, 21:38 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2017
Posty: 1297
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
I co takiego takim małym czymś można ugasić? Wszystkie te gaśnice do osobówek to jedna wielka ściema. Chyba tylko w Polsce jest obowiązek tego wożenia. Jak przychodzi co do czego to jest tam niewiele środka żeby cokolwiek ugasić. Normalna gaśnica ma od kilku do kilkunastu razy więcej środka gaśniczego i tym już można coś podziałać. A najlepsze są automatyczne systemy gaśnicze montowane na stałe, ale to zazwyczaj w ciężarówkach i maszynach.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 17 cze 2023, 10:11 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 22.09.2014
Posty: 2104
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: podkarpacki
Pewnie tyle co samochodową 1kg. Za to może być faktycznie pod ręką.

W sporcie są wymagane 2 kilo - raptem 2x więcej czyli 2x niewiele = wciąż niewiele ;)
System gaśniczy 5 kg, też niewiele więcej.
Generalnie celem tych wszelkich środków w sporcie nie jest ugaszenie, a dodatkowe ciut czasu na ucieczkę. W ruchu drogowym może prędzej chodzić o to ze przejeżdżające obok pożaru 20 aut to 20kg potencjalnie do użycia.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 27 cze 2023, 12:38 
Wstydliwy
Offline
Od: 30.03.2020
Posty: 12
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Panie i Panowie szybkie pytanie, co wymienić profilaktycznie lub co dokładniej skontrolować w Maździe benzyna 2.0 145KM przy przebiegu 200 tyś ? Rocznik 2020

_________________
Mazda 6 2.2 AT AWD, SkyPassion, 2015r, przebieg ~146000km


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 28 cze 2023, 21:51 
Świeżak
Offline
Od: 16.02.2021
Posty: 17
Rok produkcji: 2020
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Drodzy koledzy, jakie opony letnie polecacie do Madzi? Czytałem, że wielu narzeka na Bridgestone, że są za twarde i nie pasują do bardzo wrażliwego zawieszenia Mazdy. Czy Michelin Primacy 4 będą odpowiednie?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 29 cze 2023, 08:29 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1520
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
viewtopic.php?f=47&t=500&start=990


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 4 lip 2023, 07:52 
Nowicjusz
Offline
Od: 03.02.2023
Posty: 48
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Pytanie o klimatyzację. Jak to u Was działa.
U mnie w ciepłe dni ustawione na 18 i jakoś słabo chłodzi na automacie. W aucie ciepło a on nie włącza mocniejszego nadmuchu. Eco wyłączone i dopiero jak się zjedzie z temperaturą na 15 to zaczyna mocniej wiać. Też tak macie czy może u mnie padł czujnik nasłonecznienia pojazdu?

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 4 lip 2023, 09:52 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1520
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Ja mam ustawione na 20,5 st i jest OK. Ja nie lubię jak na mnie dmucha zimne, ma być po prostu chłodniej w kabinie. A czujnik nasłonecznienia (jeżeli jest) to tak sobie działa, nie zauważyłem żeby jakoś radykalnie reagował na słońce.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 6 lip 2023, 09:59 
Nowicjusz
Offline
Od: 03.02.2023
Posty: 48
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
A jak ustawiasz auto na klimie to też włącza od razu wewnętrzny nawiew?

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 6 lip 2023, 10:18 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1520
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Tak, włącza się wewnętrzny, żeby szybciej schłodziło.
Nie dzieje się tak, jak jest chłodno i mała różnica temperatur.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 28 lip 2023, 21:33 
Amator
Offline
Od: 13.07.2020
Posty: 79
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: podkarpacki
Adaware jeżdżę Mazdami już od kilku dobrych lat, przetestowałem I, II i III obecnie generację, zawsze kupowałem zarówno letnie jak i zimowe POLSKIE opony, na oponeo.pl są opinie użytkowników i chwalą je sobie nawet posiadacze BMW jak i też innych marek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 31 lip 2023, 19:07 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 31.01.2019
Posty: 35
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: zagranica
Kilka dni temu na wyświetlaczu środkowym (tym z prędkościomierzem) wyskoczyła mi na moment ikonka przypominająca dźwignię zmiany biegów. Zjeżdżałem wtedy na biegu ze wzniesienia, jeżeli może to mieć jakieś znaczenie.
Żadnych dodatkowych komunikatów, żadnych ostrzeżeń, samochód od tamtej pory zachowuje się i jeździ normalnie, a ja za Chiny Ludowe nie mogę dojść, co ta ikonka mogła oznaczać. Przewertowałem instrukcję, Google pytałem już z 10x, nadal nic. Co taki komunikat mógłby oznaczać?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 31 lip 2023, 19:57 
Wtajemniczony
Offline
Od: 10.01.2016
Posty: 185
Rok produkcji: 2002
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: kujawsko-pomorski
Może sugestia auta aby zmienić bieg np na wyższy widzę że masz manual w automacie takiej kontroli nie miałem
ale AT ustawionym w manual sam sobie zmini bieg jak mu coś nie pasuje u Ciebie raczej tego nie zrobi sam :)
i pewnie sugeruje kontrolką


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 8 sie 2023, 17:53 
Wstydliwy
Offline
Od: 12.02.2019
Posty: 9
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Comfort
Region: zagranica
Witam, kolega zadał pytanie odnośnie montowanych automatycznych skrzyń biegów w silnikach benzynowych - ponoć były 2 rodzaje - na forum nie mogę znaleźć informacji, ktoś coś ;) ??


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 8 sie 2023, 19:15 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 12.06.2017
Posty: 1199
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
mazda 6 skrzynie AT - Fw6a EL, Fw6ax EL różnią się ponoć przełożeniem głównym we wszystkich benzynach, czyli w zależności od rynku 2.0 120/165 i 2.5 192.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 15 wrz 2023, 18:28 
Wstydliwy
Offline
Od: 17.11.2022
Posty: 6
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: łódzki
Cześć, potrzebuję szybkiej podpowiedzi. Mianowicie podczas sprawdzania poziomu oleju w skrzyni biegów, zapodziałem gdzieś śrubę mocującą bagnet. Nigdzie nie mogę znaleźć co to za śruba, może ktoś miał z tym styczność?


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5196 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171 ... 174  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.