Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 23:49

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 1 wrz 2014, 09:58 
Nowicjusz
Offline
Od: 01.09.2014
Posty: 58
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Witam wszystkich serdecznie,
na początek chciałem podziękować Wam za tak profesjonalne i przyjazne forum, jesteście bardzo pomocni przy podejmowaniu, było nie było, ważnych decyzji życiowych :) w końcu wybór samochodu to nie byle co :)
Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zmianą samochodu, tzn. decyzję o zmianie już podjąłem teraz jedynie zastanawiam się co wybrać. Dysponuję budżetem na GJ SkyPassion 2,5 AT i już już miałem zamawiać ale po wnikliwej analizie Waszego forum zdecydowałem, że te kilka miesięcy jeszcze się wstrzymam, poczekam i zobaczę jak rozwinie się temat z liftingiem GJtki.
W międzyczasie więc zacząłem rozglądać się za czymś innym i ostatecznie bliżej pochyliłem się nad nowym Mercedesem C 200. W cenie Gjtki 2,5 AT będzie właściwie podstawowa wersja C 200, ale to jednak Mercedes a nie Mazda (przy całym szacunki do tej marki), a i obecny design Mercedesa, choć oczywiście daleko mu do nowej 6-tki, to już jednak nie są jakieś klocki które nie budzą żadnych emocji, tez jest na czym oko zawiesić, szczególnie wewnątrz.
I tu pojawia się moje pytanie do Was, czy wyposażenie SkyPassion 2,5 AT jest na tyle atrakcyjne i użyteczne, żeby przy wszystkich mankamentach 6-ti, o których tu wspominacie, jednak wybrać właśnie Mazdę, czy jednak lepszy by był Mercedes C w podstawowej, standardowej wersji wyposażenia.
Serce jest za Mazdą i mam nadzieję, że zaraz mi tu napiszecie co ja głupi w ogóle zastanawiam się nad Mercedesem, ale przy wydatkach rzędu ok. 140.000 zł rozum też dochodzi do głosu i jakieś tam argumenty za Mercedesem znajduje :)


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn, 1 wrz 2014, 10:05 
Offline
Bedzie łatwiej jeżeli napiszesz co oferuje Merc w podstawowej wersji wyposażenia (którą byś ewentualnie kupił) w stosunku do Mazdy SkyPassion... :wink:


 Zobacz moją 6tkę  
 
PostNapisane: Pn, 1 wrz 2014, 10:12 
Nowicjusz
Offline
Od: 01.09.2014
Posty: 58
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
racja :) wklejam z konfiguratora, z dodatków wziąłem ksenony, bo jednak nie wyobrażam sobie samochodu bez tego. Wyszła cena 147 tys. ale uwzględniając rabat będzie to ok. 140 tys.


C 200 - 143 200 PLN

Dane techniczne:

Liczba cylindrów - 4

Pojemność skokowa - 1991 cm³

Moc - 135 kW

Dane dotyczące zużycia paliwa

Zużycie paliwa w cyklu miejskim***: 7,0 - 7,2 l/100 km

Zużycie paliwa w cyklu pozamiejskim***: 4,6 - 5,0 l/100 km

Zużycie paliwa w cyklu mieszanym***: 5,5 - 5,8 l/100 km


Zawieszenie komfortowe

Podsufitka materiałowa - szara
Radio i komunikacja
Moduł Mercedes-Benz Connect me
Antena GPS
Telefon bezpieczeństwa Mercedes-Benz
Audio 20 ze złączem USB

Reflektory w technologii LED, statyczne 4 529 PLN

Czarne relingi dachowe 0 PLN

Listwy ozdobne na progach z logo Mercedes-Benz
Tylne światła stop i przeciwmgielne w technologii LED
Asystent świateł przednich
Lusterka zewnętrzne podgrzewane i elek. regulowane
Szyby izotermiczne
Ogrzewanie szyby tylnej z przełącznikiem czasowym
Relingi dachowe
Wycieraczka tylnej szyby aut. wł. przy wst. biegu
Podświetlenie tablicy rejestracyjnej w technologii LED
Ochrona pieszych
Bezpieczeństwo i technika
Apteczka
ABS
System aktywnego serwisowania pojazdu - Assyst
Centralny zamek z blokadą od wewnątrz
Mocowanie ładunku w przestrzeni bagażowej
ADAPTIVE BRAKE - adaptacyjny układ hamulcowy
Poduszka powietrzna nadokienna
Poduksza powietrzna kierowcy i pasażera
Boczne poduszki powietrzne dla kierowcy i pasażera
Poduszka powietrzna chroniąca kolana
ESP
System monitorowania ciśnienia w oponach
Wskaźnik zużycia klocków hamulcowych
Attention Assist - asystent wspomagania koncentracji
Trójkąt ostrzegawczy
3. światło stop w technologii LED
Blokada koła kierownicy
Luggage net in load area, side
Asystent świateł przednich
Bezpośredni wtrysk paliwa
Hamulec postojowy elektr.
Wycieraczki z funkcją zmywania
Blokada koła kierownicy

Elektrycznie sterowane szyby z funkcją komfortowego domykania
Osłony przeciwsłoneczne
Zamykany schowek w podłodze bagażnika
Kombiinstrument z wyświetlaczem wielofunkcyjnym
Schowek na okulary
Wskaźniki ostrzegawcze poziomu płynów
Wentylowany i podświetlany schowek
Mocowanie ładunku w przestrzeni bagażowej
Bezpieczeństwo - adaptacyjny zestaw pedałów (po uderzeniu)
Składana tylna kanapa
Podłokietnik ze schowkiem
Schowek z gniazdem 12V
Sterowana elektrycznie roleta szyby tylnej
Zaczep na torby
Komputer pokładowy
Rear sill protector
Uchwyt na butelki
Gniazdo 12 V w bagażniku
THERMATIC - klimatyzacja automatyczna
5 zagłówków
Przednie fotele regulowane elektrycznie
Możl.zał.długich przedm.-skł.kanapa tylna 1/3:2/3
ISOFIX na tylnej kanapie

Mechaniczna regulacja kierownicy w pionie
Wielofunkcyjna kierownica obszyta skórą
Bezpośrednie przełożenie układu kierowniczego
6-biegowa, manualna skrzynia biegów

System głośników z FrontBass
Interfejs Bluetooth z funkcją wolnych rąk
Kod sterujący
Norma czystości spalin EU6
Pakiety wyposażeniowe
Wyposażenie standardowe - elementy wewnętrzne
Wyposażenie standardowe - elementy zewnętrzne


C 200 PLN

Cena całkowita 147 729


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn, 1 wrz 2014, 10:24 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 14.08.2013
Posty: 316
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Powiem ci miałem kiedys merca c-klase c 200 kompresor,i byłem z niego bardzo zadowolony,w tamtych czasach a był to rok 2005 wykończenie i materiały,a także użytecznosć bardzo dobra,troche mniej miejsca na tylniej kanapie,powiem ci też zastanawiałem sie przed kupnem mojej Mazdy ,ale ja brałem pod uwage egzemplarze 2 letnie, ale na wypasie,ale stwierdziłem co nowe to nowe,a na Merca na wypasie nie było mnie stać ,wiec zostałem przy Mazdzie,masz niezły orzech do rozgryzienia, Mazda na wypasie,cze Mercedes prawie goły :idea:


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn, 1 wrz 2014, 10:31 
Nowicjusz
Offline
Od: 01.09.2014
Posty: 58
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
no właśnie, dlatego stwierdziłem, że pora się kogoś poradzić :)

natomiast na pewno nie jest to dla mnie temat bardzo pilny, mogę spokojnie te 3 miesiące poczekać i zobaczyć co będzie z tym liftingiem GJ-tki.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn, 1 wrz 2014, 10:50 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 14.08.2013
Posty: 316
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Jak masz czas to jedz do Mazdy,wiesz jakie ma mankamenty,przejedż sie raz drugi i trzeci,zobacz czy ci cos przeszkadza,to samo zrób w Mercedesie i wtedy podejmuj decyzje,co do liftingu GJ ,myślę że tak szybko nie będzie teraz niedługo premiera Mazdy2 ,została jeszcze Mazda 5 przemiana w skyactive ,Cx-5 lifting i dopiero 6.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn, 1 wrz 2014, 12:39 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 27.07.2013
Posty: 880
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: zagranica
czupur napisał(a):
mogę spokojnie te 3 miesiące poczekać i zobaczyć co będzie

szkoda czekac, jedz do mercedesa po C-klase :wink:
mazda to dobre auto w swojej klasie z bdb wyposazeniem ale to nie klasa premium, materialy , wykonczenie jest dalekie od idealu, obsluga klienta fatalna, to swietne auto ktore moze konkurowac z passatem, mondeo czy avensisem ale nie mercedesem jak w tym przypadku bo to 2 rozne swiaty

_________________
„Everyday is a school day”


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn, 1 wrz 2014, 14:01 
Weteran
Offline
Od: 22.10.2012
Posty: 6352
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Moi rodzice stali przed podobnym dylematem, ale po przejechaniu się C klasą i Mazdą bezapelacyjnie wybór padł na Mazdę. Auto większe i ojciec miał wrażenie, że prowadzi auto dużo "dostojniejsze"...

verva99 napisał(a):
w tym przypadku bo to 2 rozne swiaty

Pamiętaj, że to już nie są te same mercedesy co kiedyś...


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn, 1 wrz 2014, 14:17 
Adept
Offline
Od: 13.06.2014
Posty: 122
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: lubuski
czupur napisał(a):
no właśnie, dlatego stwierdziłem, że pora się kogoś poradzić :)

natomiast na pewno nie jest to dla mnie temat bardzo pilny, mogę spokojnie te 3 miesiące poczekać i zobaczyć co będzie z tym liftingiem GJ-tki.

W ostatnim numerze tygodnika Motor lub Auto Świat, nie pamiętam dokładnie, była tabela z premierami tego i przyszłego roku różnych marek. Jeśli chodzi o Mazde, na temat 6 nie było informacji.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn, 1 wrz 2014, 14:47 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 24.10.2012
Posty: 660
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
mercedes klasy c jakiś taki malutki jest w środku


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn, 1 wrz 2014, 15:41 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 27.07.2013
Posty: 880
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: zagranica
therion napisał(a):
mercedes klasy c jakiś taki malutki jest w środku

prawda, troche jak takie auto kompaktowe,
rozumiem ze w tym miejscu jest najwiekszy dylemat,
duze, swietnie wyposazone i pieknie wygladajace auto czy troche ciasniejszy, slabiej wyposazony ale duzo lepiej wykonczony Mercedes.

_________________
„Everyday is a school day”


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn, 1 wrz 2014, 19:00 
Nowicjusz
Offline
Od: 01.09.2014
Posty: 58
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
rzeczywiście, Mercedes jest nieco mniejszy ale moim zdaniem różnica nie jest na tyle duża, żeby sama w sobie mogła być argumentem za jedynym lub drugim samochodem.
Mnie natomiast zastanawia, czy Waszym zdaniem jest coś takiego w wyposażeniu SkyPassion bez czego nie wyobrażacie już sobie samochodu? Np. jak czytam forum to wydaje mi się, że fajną sprawą jest skrzynia AT z manetkami przy kierownicy, daje dużą frajdę z jazdy (co sam sprawdziłem na jeździe próbnej) ale jak się tak poważniej zastanowię, to chyba jednak mógłbym się bez tego obejść, tym bardziej, że zawsze miałem samochody z MT. Dlatego pytam o Wasze doświadczenia, bo jednak krótka jazda próbna, jeszcze jak sprzedawca siedzi obok i truje do ucha, to jednak nie to samo, co dłuższe użytkowanie samochodu.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn, 1 wrz 2014, 19:09 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.07.2013
Posty: 3060
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: wielkopolski
czupur odpowiadając na Twoje ostatnie pytanie:
- aktywy tempomat
- tak z ostatniego spota w Warszawie - system keyless i bipnięcie przy zamykaniu :)
- 19" felgi w standardzie
- kamera cofania


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn, 1 wrz 2014, 19:13 
Avatar użytkownika
Stary wyjadacz
Offline
Od: 20.09.2013
Posty: 3961
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Potwierdzę, że AT i właśnie z manetkami, które głównie wykorzystuję do obniżania biegów, przy hamowaniu silnikiem. Fajny jest też tempomat adaptacyjny, chociaż brakuje funkcji przełączania na zwykły. Do tego system wykrywania auta, które nas wyprzedza, dla mnie genialna sprawa. Bez skóry natomiast bym wytrzymał.

wysłane tapatalkiem z gsm

_________________
Zoom-zoom to czyste emocje... soul red GJ 6 2.5 G AT kombi skypassion

JESTEM UBEZPIECZONY W D.A.S.

Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt, 2 wrz 2014, 10:31 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 10.08.2013
Posty: 514
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Włożę kij w mrowisko, ale za te pieniądze przy dobrych negocjacjach możesz kupić Lexusa IS250 nowego. Wygląda przekosmicznie, ostatnio siedziałem i jestem pod wielkim wrażeniem. Wolałbym to niż Merca.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt, 2 wrz 2014, 11:08 
Nowicjusz
Offline
Od: 01.09.2014
Posty: 58
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
rees napisał(a):
Włożę kij w mrowisko, ale za te pieniądze przy dobrych negocjacjach możesz kupić Lexusa IS250 nowego. Wygląda przekosmicznie, ostatnio siedziałem i jestem pod wielkim wrażeniem. Wolałbym to niż Merca.


Dzięki za sugestie, ja też bym wolał Lexusa i nawet nie zaczynałbym tej dyskusji, tylko przy 2 dzieci w domu brak Lexusa w wersji kombi jest jednak pewnym problemem :)


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt, 2 wrz 2014, 11:38 
Avatar użytkownika
Stary wyjadacz
Offline
Od: 20.09.2013
Posty: 3961
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
ZibiX napisał(a):
czupur
- system keyless i bipnięcie przy zamykaniu

O tak, zapomniałem jakie to jest wygodne, chociaż brakuje mi rozwiązania z grupy VW, otwierania klapy bagażnika ruchem nogi, pod zderzakiem
ZibiX napisał(a):
czupur
- 19" felgi w standardzie

Też bardzo mi się podobają ale ile ważą??? Mam nadzieję, że nie spadną ze ściany zimą
ZibiX napisał(a):
czupur
- kamera cofania

Fajne ale tak naprawdę rzadko sobie o niej przypominam, czasem, w skrajnych sytuacjach

_________________
Zoom-zoom to czyste emocje... soul red GJ 6 2.5 G AT kombi skypassion

JESTEM UBEZPIECZONY W D.A.S.

Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt, 2 wrz 2014, 19:13 
Amator
Offline
Od: 04.04.2014
Posty: 74
Rok produkcji: 2015
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Ja porównywałem sobie tego Mercedesa do BMW 3 i Lexa IS. Merc i BMW w cenie ok 140 tys. dla mnie odpadają bo to kompletne golasy. Lex za podobne pieniądze wypada o niebo lepiej i masz boski silnik V6 (testowałem).
Jeśli musi być kombi to wybrałbym Mazdę, jeśli zamiast kombi wystarczy Ci pak na dachu na wakacje to brałbym Lexusa. Sam mam podobny dylemat (żona, małe dziecko) ale leasing kończy mi się z końcem roku więc mam jeszcze czas na decyzję.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr, 3 wrz 2014, 21:25 
Nowicjusz
Offline
Od: 01.09.2014
Posty: 58
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Dziękuję wszystkim za dobre rady. Przyznam, że z tym Lexusem może i faktycznie jest to jakieś rozwiązanie, tym bardziej że aktualnie jest jakaś promocja na IS 300h.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt, 12 wrz 2014, 12:35 
Świeżak
Offline
Od: 22.09.2013
Posty: 16
Rok produkcji: 2014
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: zachodniopomorski
Promocja jest na IS 300 ale w wersji "Elite" czyli golasek. Chyba lepiej dołożyć do bogatszej wersji i kilku dodatków, a potem ostro negocjować. Lexus nie sprzedaje się tak dobrze na polskim rynku jak BMW, Audi czy Merc więc można sporo wycisnąć od dilera. No i przemyślałbym sprawę silnika. Hybryda na miasto czy jazdę mieszaną to na pewno dobry wybór ale w trasie to już spalanie niewiele się różni, a frajda z jazdy V6 jak dzwon. I nie chodzi tu o osiągi bo te są rzekłbym są "wystarczające". Za to kultura pracy to klasa premium.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt, 17 paź 2014, 06:18 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 28.07.2013
Posty: 1952
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: zagranica
verva99 napisał(a):
czupur napisał(a):
mogę spokojnie te 3 miesiące poczekać i zobaczyć co będzie

szkoda czekac, jedz do mercedesa po C-klase :wink:
mazda to dobre auto w swojej klasie z bdb wyposazeniem ale to nie klasa premium, materialy , wykonczenie jest dalekie od idealu, obsluga klienta fatalna, to swietne auto ktore moze konkurowac z passatem, mondeo czy avensisem ale nie mercedesem jak w tym przypadku bo to 2 rozne swiaty


po tygodniu jazdy zastępczym mercem c-class rocznik 2013 200CDI (to nie ten najnowszy model ala mała s-klasa, ale poprzedni) muszę z ciekawości dopisać do tematu: przekonałem się, że to dwa światy, tylko właściwie mniejsza kasa, wielkość (z przodu to rzecz względna, bo ustawienie fotela są idealne dla takiego mamuta jak ja :-P ) i wygląd są na korzyść mazdy, może i brak łatki taksówkarza czy bossa, ale reszta: cisza, wygoda, fotele nawet w podstawie, nawet ten silnik niby podstawowy 136PS mocny, (może skrzynia taka sobie w automacie), audio, wygoda to mercedes...
może poza odczuciem, że mazda jest jednak lekka w prowadzeniu jak baletnica na paluszkach (w dieslu jest trochę jednak ciężej niż w benzynie), a merc wydaje się taki cięższy (ale prowadzenie na kierownicy przy napędzie tył inne, leciutkie)... kiedyś nie znając merca, nie mając takich aspiracji wyboru i tylko na oko po opiniach i sercu do doskonałości japońskiej powiedziałbym mazda, ale mając mazdę 1.5 roku i po jeździe zastępczym (z porównywalnym wyposażeniem) cały tydzień, mając bezpośrednie porównanie (jeśli jest kasa nawet na słabszą wersję) przy tych problemach jakościowych mazdy, wykonaniu cienkim z tektury i spaniu na serwisie napiszę, jak naprawiać i się męczyć to przynajmniej jeździć po królewsku: mercedes, a ten najnowszy to musi być bajka... ale to nie moja bajka

_________________
Samochodami się albo jeździ albo się je kocha, fajnie jak jest jedno i drugie


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn, 20 paź 2014, 14:24 
Bywalec
Offline
Od: 18.04.2014
Posty: 433
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: podkarpacki
Znajomy ma nową C-klasę, wprawdzie nie było mi dane się przejechać ale już w pierwszym kontakcie zrobił na ,mnie wrażenie. Otwierasz drzwi które sa naprawdę ciężkie ,jeszcze znacznie cięższe niż u mnie po wyciszeniu. Kokpit obszyty brązową skórą , środek foteli
jakiś materiał ,boki skóra. Super materiały na kokpicie ,nie wiem jaki silnik .W środku sprawia wrażenie większego niż wygląda z zewnątrz. Koszt 150 tyś zł.


 Zobacz profil  
 

współzałożyciel forum
PostNapisane: Pn, 20 paź 2014, 16:00 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.10.2012
Posty: 3437
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: śląski
Miałem okazję jeździć poprzednią C-klasą i w porównaniu choćby do mojej 6 GH to mały samochód, który prowadził się do tego jakby przeciętnie. Mówi teraz o nowym Mercedesie i nowej Maździe, ale tutaj również nietrudno zauważyć, że Mazda jest zwyczajnie większa o czym wspomniał Kaczor. Kwestii jakości w tej wypowiedzi nie poruszam, nie czuje się kompetentny.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn, 20 paź 2014, 16:19 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 28.07.2013
Posty: 1952
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: zagranica
Jeździłem przez tydzień rocznik 2013 sedan, czyli poprzedni ale polift., co do nowego nie mam porównania

Większy z tyłu sedan na pewno tak, z kombi bym już dyskutował, ale jakby ktoś szukał wozu dla siebie i nie używał tyłu to wg mnie po testach przymusowych żadna różnica, a jeśli chodzi o siedzenie za kółkiem 190cm+ :wink: 120kg+ :wink: , ustawienie fotela, długość siedziska, wyciągnięcie kierownicy, dopasowanie jest lepsze, porównanie przy materiałowych, dla mnie było super wygodnie, nie wiem do końca jaką miałem wersję, ale audio lepsze, materiały lepsze, wyciszenie lepsze, zwłaszcza 140-190km/h, choć szumy też są :arrow:

co do silnika 2.2 136PS, ale on szedł, może subiektywne wrażenie, ale lepiej ciągnął na automacie niż mazda 150PS, może dlatego że sedan, może tylni napęd :idea:

a co do zawieszenia i komfortu tu mazda jest lżejsza i delikatniejsza, tu bym powiedział najmniejsze różnice, w mercu wychodzi inne ustawienie silnika, tylni napęd, ciężar, ale zakręty, wyważenie i pewność to jednak wobec niego lepsza mazda, trzyma się pewniej drogi, to znaczy daje lepsze wyczucie, ten układ kierowniczy w mercu bez napędu jest taki lekki i mało wyczuwalny, jakby kółka były bardzo wąskie i daleko z przodu jak na dragsterach :-P , sama kanapowatość to merc, ale wbrew pozorom sam komfort tłumienia i akustyka są na tych samych drogach wg mnie podobne... czyli mazda jest super, kiedy przesiadłem się z merca do mazdy nie czułem jakiejś większej różnicy, poza jakością środka, komfortem i ustawieniem siedzeń, ale po dłuższym siedzeniu w mercu jak przesiądzie się do swojej madzi, to w maździe człowiek się czuje jakby w klasie economicznej jak się rozgląda, bo jadąc i patrząc na drogę różnicy większej nie widziałem, poza gwiazdą <zgłupiał>
wiadomo, sam charakter auta jest inny i budowa, ale miałem fajne porównanie <disco>

_________________
Samochodami się albo jeździ albo się je kocha, fajnie jak jest jedno i drugie


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn, 20 paź 2014, 16:20 
Nowicjusz
Offline
Od: 01.09.2014
Posty: 58
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Ja miałem okazję jechać nową C-klasą na jeździe próbnej i moim zdaniem prowadzi się bardzo dobrze, choć była to wersja C 200 AT, 184 KM więc zbierał się gorzej niż Mazda 2,5 AT. Tylko oczywiście u dilera do jazdy była wersja, która cenowo znacznie przewyższa ceny Mazdy więc chyba trudno o jakieś rzeczowe porównanie.

Mazda faktycznie jest większa ale moim zdaniem nie są to różnice, które same w sobie miałby zdecydować o wyborze spośród tych dwóch samochodów.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn, 20 paź 2014, 16:26 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 28.07.2013
Posty: 1952
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: zagranica
co do benzyny wg mnie ciężar robi chyba swoje przy tych mocach
1525 (bez dodatków) a 1290 (wszystko), ale mogę się mylić

_________________
Samochodami się albo jeździ albo się je kocha, fajnie jak jest jedno i drugie


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr, 12 lis 2014, 15:31 
Bywalec
Offline
Od: 18.04.2014
Posty: 433
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: podkarpacki
Dzisiaj dostałem auto zastępcze C-klasa z 2013,przebieg 13500 - auto z wypożyczalni.
Jeden dzień trochę mało ale co jest lepsze:
-wyciszenie ,nic dodać nic ująć
-materiały i kultura i precyzja montażu
-zegary, pierwsze ci mnie powaliło na tle Mazdy [i innych aut w tej klasie]
-funkcjonalność komp. pokładowego itp.
Porównywalna jest automatyczna skrzynia biegów
Silnik ,lekkie wskazanie na Mazde.
Na korzyść Mazdy.
Prowadzenie i stabilność ,nie wiem czy z tym egzemplarzem jest wszystko ok. ale przy prędkości autostradowej ruchy kierownicą i wrażenie takie jakby przód i tył żyły własnym życiem ,bardzo niestabilnie i w zasadzie popsuło to pozytywne wrażenie o samochodzie.
Będę nim jeździł ok.2 tygodnie to zdam relacje jak wrócę do Mazdy,wtedy będzie najbardziej obiektywnie. :)


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr, 12 lis 2014, 15:38 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 28.07.2013
Posty: 1952
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: zagranica
Co się stało, że masz zastępczy?
Też taki miałem zestaw, a i opis bliski moim wrażeniom, do prowadzenia się musisz przyzwyczaić, tylni napęd, te przednie koła wydają się odciążone wobec mazdy jak te w samochodach odrzutowych, ale się przyzwyczaisz :wink:

_________________
Samochodami się albo jeździ albo się je kocha, fajnie jak jest jedno i drugie


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr, 12 lis 2014, 18:06 
Bywalec
Offline
Od: 18.04.2014
Posty: 433
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: podkarpacki
Moja mazda rozbita ,na A4 spadł gościowi rower z dachu i przycedziłem z prędkością ok.140km/h,ale ten wątek mi przerzucili do 'pogaduchy' <boisie>


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn, 17 lis 2014, 00:50 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 20.04.2014
Posty: 468
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
o ja pierdole....
jesli udowodnia mu 140 to ma problem, bo z rowerami chyba tyle nie wolno jechac...

_________________
... "... chciałbym pozmieniać wiele rzeczy, lecz ja,
sam sobie ściemniam ze czasu nie mam..." ...


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.