Teraz jest So, 27 kwi 2024, 11:53

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 190 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość

moderator
PostNapisane: Wt, 29 wrz 2015, 15:17 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Pingu po pierwsze nie chodzi o CO2
Po drugie chodzi o sam fakt oszustwa...

Przyjmijmy taka sytuacje.
Masz producenta zywnosci... Kupujesz jego produkty...
Dowiadujesz sie, ze jego super hiper zdrowa seria zywnosci byla jednym wielkim oszustwem w celu naciagniecia klientow...
Nawet jesli Ty nie korzystales z tych produktow to czy nadal bedziesz chcial kupowac produkty tego producenta...

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt, 29 wrz 2015, 15:36 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 20.11.2014
Posty: 817
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
grzesiolek to jakoś do mnie nie przemawia.

Gość wybrał VW bo mu się bardziej podobał, bo miał więcej bajerów i lepiej wykończony środek, nie mówił nic o normach spalin. A zmienił zdanie bo normy są inne. Każdy wie, że te normy są - każdy wie jakie i nie znam osoby co na ich podstawie wybierała samochód, zresztą mało kto wie jaki normy spełnia ich auto. Pewnie na forum jeszcze się taki nie znalazł co wybrał inne auto bo spełniało normę Euro 6 za miast Euro 5.

_________________
http://www.3dosetki.pl - strona motoryzacyjny opisujący tę bardziej ekscytującą jej część


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt, 29 wrz 2015, 18:01 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 28.07.2013
Posty: 1952
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: zagranica
Chcą być fajni na siłę, a jak człowiek się sili na siłę na fajność to wychodzi jak wychodzi, subiektywnie i na zasadzie wolnego humoru można potraktować to porównanie. <brawo>
Daje z drugiej strony do myślenia, za co się płaci i dopłaca i czy warto na co dzień płacić za niespełnione marzenia i znaczek, poza własnym myśleniem, że super wybrałem, aż tyle dawać do złudnej opinii o produkcie, żeby nie kupować pijaru i emocji, mazda jest naprawdę fajną alternatywą dla innych aut i super wyborem dla świętego spokoju. Mazda w dieslu jest tak samo droga jak pasek w dieslu, więc średnio to wychodzi. Zresztą czy pasek czy mazda to prawie premium a prawie robi wielką różnicę.
Co do samego VAG to pojechali, albo komuś nie dali w łapę bądź się narazili, bo to nie stało się z dnia na dzień, wisiało i poszło, ktoś miał interes w tym, ale każda firma dziś zapewne mija się z prawdą. Nam w dieslu też wychodzą dane o wiele wyższe niż w prospektach, że poza wygodną jazdą stawiamy pytanie po co diesel???
Jakie dane i skąd. Skoro te dane laboratoryjne są z kosmosu, bo wyciągnięty alternator, zaklejone szpary czy cienkie eco opony napompowane po 4 bary.
Patrząc na tzw. rynek coś wisiało, skoro we Francji nie chcą diesli wpuszczać do centrów miast, mercedes zapowiada hybrydy i wycofanie się z rynku diesla do 2020 roku a audi przedstawia full electric Q6 jako nowość w produkcji do 2017/2018 roku. Panowie historia dzieje się na naszych oczach. Ale mamy 2015 rok. :idea:

_________________
Samochodami się albo jeździ albo się je kocha, fajnie jak jest jedno i drugie


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt, 29 wrz 2015, 18:55 
Nowicjusz
Offline
Od: 31.07.2015
Posty: 53
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyMotion
crow, zgadzam się z Tobą. Porównanie, mimo że zrealizowane przez ukierunkowany na marki niemieckie Auto Świat, ma sens.
Pokazuje, że nie wszystko co świeci się jak złoto (czyt. ma mnóstwo dodatkowego wyposażenia), złotem jest. W opozycji stoi Mazda 6 i mimo że tak nie świeci, chyba za to ją własnie kochamy <3
Spójrzcie też na to z tej strony, że porównywane są chyba najbardziej popularne wersje w ramach modeli. Widać w tym momencie to, że mimo podobnej klasy można zrobić zupełnie inny samochód, dla zupełnie innego nabywcy. No i oczywiście zapłacić inne pieniądze. Pytanie czy warto pozostawiam wszystkim zastanawiającym się nad nowych samochodem tej klasy. Ja już wybrałem i nie żałuję :D

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt, 29 wrz 2015, 22:00 
Adept
Offline
Od: 02.08.2015
Posty: 103
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Ja tam skwituje ta dyskusje ciekawym memem obejrzanymi w necie.

Janusz nie wybiera swojego passata,
To passat wybiera swojego Janusza


 Zobacz profil  
 

moderator
PostNapisane: Śr, 30 wrz 2015, 08:34 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Pingu napisał(a):
Gość wybrał VW bo mu się bardziej podobał, bo miał więcej bajerów i lepiej wykończony środek, nie mówił nic o normach spalin. A zmienił zdanie bo normy są inne. Każdy wie, że te normy są - każdy wie jakie i nie znam osoby co na ich podstawie wybierała samochód, zresztą mało kto wie jaki normy spełnia ich auto. Pewnie na forum jeszcze się taki nie znalazł co wybrał inne auto bo spełniało normę Euro 6 za miast Euro 5.


Czyli samochód jest ok, ale producent nie za bardzo...
Dla mnie to kolejny kamyczek w ogrodek VW... po aferach z COTY i ADAC... i po przeze mnie zaobserwowanym isciu w zaparte co do awaryjnych silników doputy nie wprowadzono nowszych... Cała niemiecka motoryzacyjna prasa nie zająkneła się o problemach z TSI dopytu nie wyszła nowa wersja... Teraz po starszych jadą jak się tylko da, a już wielokrotny silnik roku 1.4 TSI twin-charged jest opisywany jako najgorszy wybór wśród używanych... Jakoś jeszcze 5lat temu, mimo, że fora huczały od problemów użytkowników... żaden pismak nie napisał o nich złego słowa... Przypadek? Nieeee... Wysoki budżet pijarowy grupy VW...

Więc ja mogę zrozumieć kogoś kto powie, nie wybieram VW, bo to VW... a ja u oszustow nie kupuje... ;)

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr, 30 wrz 2015, 09:10 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 20.11.2014
Posty: 817
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Wiesz nawet nie chodzi o budżet PR, ale jak się taka gazeta wychyli to już VW do testów nie dostanie. A jak gazeta bez VW ma istnieć :lol:

_________________
http://www.3dosetki.pl - strona motoryzacyjny opisujący tę bardziej ekscytującą jej część


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr, 30 wrz 2015, 09:17 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 28.07.2013
Posty: 1952
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: zagranica
Patrząc na tzw. całość nie dziwię się, że mazda wg nich jest lepsza. <spoko>
1. Daje więcej normalnemu kierowcy i spokoju (nie licząc możliwości kradzieży w Warszawie) niż passat, który w statystykach i opinii też zresztą jest kradziony. :idea:
2. Cena do jakości też jest lepsza, wiem pasek ma solidniejszy środek, bagażnik, bardziej pancerny niż lekka mazda, ale całość kosztów, doposażenia itd i ewentualnych napraw wyższe ryzyko wydaje się w passacie jak czyta się fora vw. <niewiem>
3. Diesel teraz ma złą passę, vw miał zawsze fanów i wrogów, nagle z dnia na dzień jest zły, a auto takie jak mazda czy passat kupuje ego kierowcy, w maździe wygląd a w passku niby polski prestiż wobec ogólnej nudy, więc znów bezproblemowa benzyna wygrywa, bo diesel zapewne będzie obciążany z czasem w UE podatkami i będzie fee dla niektórych dziwików i nie wpuszczany do miast. A jeszcze jakieś ad blue i skomplikowane systemy silnika. Ryzyko wzrasta. <modlisie>
U nas wiadomo mentalny 20 letni poślizg, ale nie czarujmy się 120 tyś czy 150 nie leży na ulicy i auto jest często na dłużej. Poza korporacją i flotą. Ta leci na passata i ma wszystko gdzieś poza ceną. No może wartością rezydualną. Diesle u nas jeszcze pożyją. Najwyzej kupi się taniej używany z Niemiec.
Zapewne i hybrydy będą mocniej teraz trendy. Emocje jak na giełdzie. :goraco: Jazda w górę i w dół. Już widać, że benzyny odzyskują pole. Zresztą mazda przecież podpisała umowę na silniki skyactive z toyotą więc w toyotach z czasem będą silniki z mazd (może benzynowe właśnie, bo diesle z bmw) a w mazdach baterie z toyoty i lexusa. Czasy sie zmieniają. Firmy zacieśniają współpracę. Nie na darmo tyle elecro aut na AAi i zapowiedzi wycofania się z diesli wielkich tego świata. Merc przecież teraz z Infiniti/Nissanem/Renault/Dacia, a BMW z Toyotą/Scion/Subaru/+ Mazda.
Coś wisiało w powietrzu. A dziennikarze teraz udają świętych i nic nie wiedzieli o przekrętach i nie pasujących normach?

Dziennikarze są na usługach firm, to wiadome, nawet u nas PR producentów działa aż miło, a i kasa robi swoje z pismaków. Nie atakuje czy nie mówię, że wszyscy, ale to widać, jak zna się dany model z autopsji, trochę czyta tematycznych forum i czyta testy od razu widać, że jakiegoś problemu nie widzą bądź nie dotykają.
A co myślicie, że u nas jest lepiej?
Byłem ostatnio na evencie jednej z marek i nowym salonie, spotkałem młodego (dlatego jeszcze nie za popsutego) gościa jednego z portali motoryzacyjnych i tak szczerze po małym co nie co... gatka szmatka, jak to jest, z ich pisaniem, no właśnie jak to jest, okazuje się, że nawet na tzw. małym rynku regionalnym dealer ma podpisaną umowę i dziennikarz siedzi komuś w kieszeni i np. może pisać o produkcie dobrze lub w ogóle i jeszcze lepiej, jak robi dany salon prezentację to może pisać o danym modelu a jak inny salon to to nie. Jedynie pozytywna informacja. Jedynie negatywna to cena, ale "snoby" mają to w PL za plus więc mogę pisać.
Nasłuchałem się, ale tzw. bezstronność dziennikarska to (nie obrażając nikogo) to relikt naszych sugestii.
Trzeba cenić tych bezstronnych i odważnych, ale wszędzie widać jak to ewuluuje do tzw. poprawności politycznej marki.

_________________
Samochodami się albo jeździ albo się je kocha, fajnie jak jest jedno i drugie


 Zobacz profil  
 

administrator
PostNapisane: N, 20 sty 2019, 16:16 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Wątek został zamknięty, dalszą dyskusję proszę prowadzić ---> viewtopic.php?f=19&t=2982


 Zobacz profil  
 

administrator
PostNapisane: N, 20 sty 2019, 16:16 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Wątek został zamknięty, dalszą dyskusję proszę prowadzić ---> viewtopic.php?f=19&t=2982


 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 190 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.