Teraz jest So, 27 kwi 2024, 16:33

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt, 1 mar 2016, 10:58 
Weteran
Offline
Od: 22.10.2012
Posty: 6352
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Ja miałem okazję jeździć Mondeo poprzedniej generacji przez kilka dni. I wszystko fajnie, tylko nie było w tym żadnych emocji. Jeździł bo jeździł, trochę jak żelbetonowy kloc... żadnej przyjemności z jazdy w tym nie było, niestety :(


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt, 1 mar 2016, 12:29 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 17.09.2015
Posty: 565
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: mazowiecki
jak nowe mondeo albo GJ to tylko z silnikiem 2.5 automat kombi

ciężko się zdecydować bo wizualnie oba powalają a inne zostawiają daleko w tyle

ale na dzień dzisiejszy ciężko zdecydować

_________________
<pucu> do odważnych świat należy <czas>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr, 2 mar 2016, 08:39 
Stały bywalec
Offline
Od: 09.09.2014
Posty: 909
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Mam Mondziaka w poprzedniej burdzie w rodzinie, dlatego porównuję tylko niektóre aspekty. Przejeździłem swoim (M6 przed lift) 65kkm, Mondziakiem jakieś 10kkm, chyba mogę się wypowiedzieć.

Powiem krótko...
Jeśli porównujemy te dwa motory (2,0 Mazda i 1,6 EcoBoost): dużo korzystniej jeździ się Mondziakiem. Turbina jednak robi swoje. Brzmi koszmarnie ale dużo lepiej zbiera się u dołu podziałki.
Jeśli porównujemy zawieszenie: Mondziak prowadzi się pewniej, wyczucie kół jest lepsze, zawieszenie mniej hałasuje (przynajmniej u mnie w Maździe zaczęło po 50kkm)
Fotel: lepszy jest w Maździe. Nie wiem jak w nowym Mondziaku to wygląda.
Jeśli kupujesz wypasione auto, Mondziak kasowo wyjdzie zdecydowanie gorzej. Mówisz o różnicy 20k PLN. Ale dołóż do Mondeo skórę i nawigację oraz kilka innych pierdół i będziesz dużo powyżej ceny zakupu Mazdy.
Wygląd: zdecydowanie na korzyść Mazdy <zauroczony>

Podsumowując. Zgadzam się z Kaczorem. Mondziak to auto bez żadnych emocji, nikt na niego nie zwróci uwagi. I nawet felgi 18 w Mondeo wyglądają jak od taczki. Natomiast jeśli w dupie masz emocje, bierz Mondziaka.

_________________
http://www.3dosetki.pl - motoryzacja z nieobiektywnej i ekscytującej strony


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr, 2 mar 2016, 21:27 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 23.01.2015
Posty: 98
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zagranica
Byłem zainteresowany nowym mondeo ale cenowo między mondeo 2,0 ecobost203 km a mazda 2,5 podobne wyposażenie to mazda taniej jakieś 70 tyś. zł. więc wybór był prosty :wink:


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr, 2 mar 2016, 22:06 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 25.06.2013
Posty: 1138
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Region: zagranica
Na Mondziaku jest taniej jak idzie na flote ze skromnym wyposazeniem. Wtedy mozemy mowic o sporych oszczednosciach

_________________
- Mazda 6 '08 2.0 MZR-CD
- FSO Warszawa 223 '64


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz, 3 mar 2016, 08:36 
Bywalec
Offline
Od: 31.05.2015
Posty: 346
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Nowe Mondeo ma zupełnie zmienione zawieszenie które jest bardziej komfortowe ale nie angażuje w jazdę i nie trzyma się tak pewnie drogi jak to było w poprzednim Mondeo. Najlepiej przejechać się jednym i drugim. Poprzednie Mondeo fajnie się trzymało drogi, trochę nudne wnętrze a silnikach trudno się wypowiedzieć bo jeździłem tylko dieslem chyba 2.0l


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz, 3 mar 2016, 08:40 
Bywalec
Offline
Od: 24.11.2015
Posty: 429
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: śląski
Cena nowego Mondeo jest zaskakująca, nawet jak się jest klientem. Miałem Mondeo i poszedłem do salonu kuszony ofertami ale full wersja za 165K to paranoja. Mam dobre wspomnienia 10 letniej jazdy MKIII Pb w gazie. Zalet ma wiele. 6 ma np. bardzo ograniczoną widoczność przez przednią szybę, zasłaniają boczne słupki oraz ogromne mocowanie lusterka. Za to Mazda ma też bardzo dużo plusów, nieporównywalnie lepsze wykończenie, bardziej dososowane wyposażenie. Jak by było podgrzewana przednia szyba to auto bardzo blisko mojego ideału.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz, 3 mar 2016, 12:27 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 15.04.2015
Posty: 989
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
antol007 napisał(a):
jak nowe mondeo albo GJ to tylko z silnikiem 2.5 automat kombi

ciężko się zdecydować bo wizualnie oba powalają a inne zostawiają daleko w tyle

ale na dzień dzisiejszy ciężko zdecydować

O ile o wybór silnika można się sugerować opiniami innych to rodzaj nadwozia to już indywidualna sprawa. Ja nie lubię kombi i nie podobają mi się, i mógłbym napisać prawie to samo, ale tylko i wyłącznie sedan tylko po co?

_________________
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie, po pewnym czasie zauważysz, że świni się to podoba.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt, 4 mar 2016, 12:11 
Stały bywalec
Offline
Od: 09.09.2014
Posty: 909
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: mazowiecki
O gustach, wiadomo, lepiej nie dyskutować.
Zgadzam się z ace2, w Maździe szalenie brak ogrzewania elektrycznego przedniej szyby. Wiele bym dał za ten wynalazek :)

_________________
http://www.3dosetki.pl - motoryzacja z nieobiektywnej i ekscytującej strony


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt, 24 maja 2016, 09:06 
Wstydliwy
Offline
Od: 06.05.2016
Posty: 7
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Cześć, właśnie stoję przed wyborem Mondziak lub Madzia.

Obecnie jeżdżę Mondeo MK3 i przez sentyment myślałem o wymianie na nowego, szczególnie, że w końcu doczekałem się wersji, która mi się spodobała. Ale pojawiło się pewno "ale" - co dzień przejeżdżam obok salonu Odyssey no i tam wlazłem. Później jazda próbna, wasze forum, zauroczenie itd.... Ford poszedł jako plan B. Żeby mieć czyste sumienie wczoraj pojechałem do autoplaza i przymierzyłem się do mondziaka.... no i pojawiły się dylematy. Wsiadłem do forda jak do siebie no i tak:


Porównywałem :
Ford - kombi Titanium z pakietami, benzyna 160KM (manual)
Mazda - sedan skypassion 165KM (manual)

Ford:
prowadzenie - lekka przewaga
przyspieszenie - przewaga
hamulce - lekka przewaga
multimedia - rzecz gustu - lekka przewaga
miejsce w środku - lekka przewaga
bagażnik - lekka przewaga
wyciszenie przy dużych prędkościach - lekka przewaga

Mazda:
wygoda i ergonomia kierowcy - lekka przewaga
wygląd zewnętrzny - rzecz gustu - lekka przewaga
estetyka wnętrza - rzecz gustu - przewaga

Oferta:

W Maździe decydowałbym się na sky passion 2.5AT soul red, cena praktycznie nie negocjowalna: 147kpln
W Fordzie wersja Titanium 203KM benzyna AT soul red + pakiet titanium + koła 19' + pakiet safety : 161kpln - i bez pytania dealer zaproponował 149kpln.


no i masz babo placek <suicide>


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt, 24 maja 2016, 09:23 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 17.12.2012
Posty: 2365
Rok produkcji: 2019
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: śląski
No to masz zgryz... Przejedź się koniecznie wersjami silnikowymi jakie byś kupował.


 Zobacz profil  
 

moderator
PostNapisane: Wt, 24 maja 2016, 09:23 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
1. nutria, przejedź się tymi którymi chcesz wybrać (choć w Fordzie zwykle jest wielki problem, bo albo diesel, albo łaskawie EB 1,5 160KM)... Bo sam się długo zastanawiałem, ale skrzynia automatyczna w Fordzie mnie zraziła... bo co z tego, że jak już załączy się turbo to w Fordzie masz efekt większy przyśpieszenia... jeśli w Maździe w tym momencie jesteś już 50m dalej... fatalna reakcja skrzyni AT plus lekki lag na silniku w Fordzie strasznie mnie odrzuciła od tego wyboru...
2. No i w spalaniu jest drastyczna różnica... na korzyść Mazdy...
3. A w Fordzie jest super kolor niebieski którego nie ma w Maździe 6 ;)

A co do przyśpieszenia to bym się chyba kłócił... Wrażenie przyśpieszenia w Fordzie większe, no i nie trzeba aż tak kręcić... ale maksa wyciąga się chyba podobnego w tych autach którymi jeździłeś... Więc jeśli już lekka przewaga... Aha i dlaczego Ford kombi a Mazda sedan?

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt, 24 maja 2016, 09:37 
Wstydliwy
Offline
Od: 06.05.2016
Posty: 7
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: mazowiecki
gzesiolek napisał(a):
1. nutria, przejedź się tymi którymi chcesz wybrać (choć w Fordzie zwykle jest wielki problem, bo albo diesel, albo łaskawie EB 1,5 160KM)... Bo sam się długo zastanawiałem, ale skrzynia automatyczna w Fordzie mnie zraziła... bo co z tego, że jak już załączy się turbo to w Fordzie masz efekt większy przyśpieszenia... jeśli w Maździe w tym momencie jesteś już 50m dalej... fatalna reakcja skrzyni AT plus lekki lag na silniku w Fordzie strasznie mnie odrzuciła od tego wyboru...
2. No i w spalaniu jest drastyczna różnica... na korzyść Mazdy...
3. A w Fordzie jest super kolor niebieski którego nie ma w Maździe 6 ;)

A co do przyśpieszenia to bym się chyba kłócił... Wrażenie przyśpieszenia w Fordzie większe, no i nie trzeba aż tak kręcić... ale maksa wyciąga się chyba podobnego w tych autach którymi jeździłeś... Więc jeśli już lekka przewaga... Aha i dlaczego Ford kombi a Mazda sedan?


Niestety nie mają DEMO z większymi silnikami :-( więc nie ma jak porównać. Natomiast przyspieszenie to się zgadzam - pewnie jest to WRAŻENIE, bo turbo ciągnie już od dołu i nie trzeba się wkręcać powyżej 4000rpm. No ale wrażenia też się liczą;-)

A spalanie to popatrzę na autocentrum.....


 Zobacz profil  
 

moderator
PostNapisane: Wt, 24 maja 2016, 10:00 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
nutria napisał(a):
No ale wrażenia też się liczą;-)

Wolny-ssak nigdy wrażeniami nie dorówna doładowaniu (przy silnikach o podobnej mocy)...

Jak Ci się nie uda nigdzie dorwać DEMO Forda (mi się udało przejechać autem 2.0 203KM AT z rocznika 2014, ale Mk5, który chyba nie był demem, ale go z jakiegoś powodu zarejestrowali i nawet oferowali mi w niezłej ofercie) to pozostają dane techniczne...

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt, 24 maja 2016, 10:57 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 17.03.2016
Posty: 1029
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Cytuj:
Ford:
prowadzenie - lekka przewaga
miejsce w środku - lekka przewaga

Te dwa mnie zintrygowały, bo jak ja jeździłem Modziakiem, to właśnie prowadzenie było według mnie takie sobie trochę wolniej reagowało niż w przypadku Mazdy - innymi słowy dla mnie nic specjalnego. A miejsce to jak wsiadłem do sedana w Mondeo to nie dość, że skończyło się po 30 minutach bólem pleców to jeszcze w tylnym rzędzie głowa mi się nie mieściła (liftback vs Mazda sedan). W kombii (jak znaleźli w końcu Mondziaka w kombii) to było lepiej, ale gorzej niż w przypadku Mazdy w kombii.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt, 24 maja 2016, 11:40 
Wstydliwy
Offline
Od: 06.05.2016
Posty: 7
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Dlatego ergonomię i wygodę oceniłem wyżej w maździe :) Ale co do miejsca z tyłu to wg mnie jest na plus dla mondka (nad głową nie patrzyłem)
Co do prowadzenia to być może responsywność i podobieństwo układu kierowniczego do obecnego mojego mondka dało się we znaki... w maździe wg mnie jest mniejsze czucie nawierzchni (mimo 19 cali) i więcej trzeba się nakręcić kierownicą. Oczywiście subiektywna ocena.


Ostatnio edytowano Wt, 24 maja 2016, 11:40 przez Kaczor, łącznie edytowano 1 raz
Nie cytujemy poprzedniego postu (regulamin, pkt 5.6).


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt, 24 maja 2016, 13:31 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 28.09.2013
Posty: 1230
Rok produkcji: 2015
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: śląski
nutria-a jaki teraz masz silnik w obecnym aucie jeśli masz turbo to jeździsz momentem obrotowym a mazda nie ma turbo i jeździ się obrotami silnika w benzynie.
To jest różnica podstawowa, jedni lubią jeździć obrotami a inni momentem, mnie osobiście brakowało turbo.
Oba auta mogą się podobać ,w Mondeo podobają mi się przednie lampy i wersja 5 drzwiowa.
Prawdopodobnie Mondeo będzie lepiej zabezpieczony przed korozją i mniej jest popularny u złodziei .
w M6 jest lepsza pozycja za kierownicą.

_________________
Audi A5 1,8TFSI ,244 PS , 396 Nm :twisted:


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt, 24 maja 2016, 18:34 
Offline
nutria napisał(a):
Cześć, właśnie stoję przed wyborem Mondziak lub Madzia.

(...)

Mam taki sam dylemat , tylko że myślę tez nad superbem.

Mazda piekna i ten piękny środek z biała skórą. ale nie ma full wersji a automatem w wersji 2.0 ( tylko at bo jak mam 174cm wzrostu to w manualu podłokietnik za daleko i jest niewygodnie. ) najmniejszy bagażnik jako sedan ma mały otwór załadunkowy,najgłośniejszy z segmentu i najgosze rabaty koło 3 %, statystycznie co 11 - mazda 6 jest kradzina.

Superb wygłada najsłabiej ale ma dośc fajny tył , ogromny bagażnik 620 l otwierany z szybą za pomocą gestu stopy pod autem., najwięcej miesjca w środku, ale jak czytam na forum że 1.4 tsi 150 ps i po 5 miesiącach dolewka 1l oleju to jakoś.... tak samo 1.8 tsi jeszcze wiecej trzeba dolewać. - one tak mają .

Mondeo pieknie wyglada na ful led z przudu , fajny bagażnik 540 l otwierany z szyba, najlepiej wyciszone auto w zegmencie ( w niemieckich testach jak bild ciszej przy 140 od pasata, insigni,mazdy i superba. ) kolejnosć była taka mondeo, pasat, superb i najgłpśniej mazda. )
Silniki ecobost turbo uwazanje za jedne z najmnej awaryjnych silników turbo, nawet jak była ich premeira pare lat temu to od razu nie miały wad konstrukcyjnych jak slynne wadliwe tsi. ( np 1.0 ecobost 125 ps .to 100 tys po rozebraniu na wszystkie czesci nie miał w cale zużycia elementow i zdobym 2 miejsce na 43 auta.
Cena katalogowa mondeo wysoka ale jak w mazdzie 3% to w fordzie z ceny 144 tys. zbili na 122 czyli koło 15% rabatu, koło 10 % dają na powitanie.

Po jazdach najlepiej się prowadzi mondeo silnik 1.5 160 ma w realu 178 ps na forum forda sa wyniki z hamowani i wielokrotnie 1.5 160 ma koło 178 ps. ( nawet focus 1.5 150 tez wyszedl 178, ciekawe czy to ma zwiącek z tym że w usa mondeo 1.5 ma moc 180 ps a niej ka podają w europie 160 ps. ) jak ktoś chce to mogę wkleić wyniki z hamowni. - silnik elastyczniejszy od mazdy ale mocowo mondeo jeśmi ma w realu 178 ps to superb przyśpiesza podobnie bo superb 1.4 150 ma wagę mniejsza od mondeo o koło 100 -150 kg. ) mondeo daje informację zwrotną co się dzieje a autem , układ kierowniczy nie działa tak leko i '' bezwładnie'' jak w mazdzie czy superbie ale generalnie superb prowadzi się najsłabie - zero emocji.

przyjemność z jazdy i pokonywania zekrętów mondeo potem mazda i najsłabiej superb.

ogarniam forum forda i czytając posty na forum mazdy to mazda 2.0 spala mniej koło 05-1l od mondeo 1.5 160 ps. - superb podobnie do mazdy.
Superb 1.4 150 z ACT odłcza dwa cylindty do 120 km/h i spalanie spada koło 0,4l/100 km nawet po mieście jak lekko dodajemy gazu wyświetlaq się komunikat '' tryb dwucylindrowy''.


Mazda i superb spalania najmniej i mondeo do 1l wiecej przy podobnych stylu jazdy. ( nie wiem jak w at w mazdzie ale w mondeo przy at dodatkowo trzeba dodać 1l spalanie więcej średnio. ) - tak pisza na forum mondeo. - wersja mondeo 2.0 200 ps i 240 ps spala koło 1-1,5 wiecej średnio od 1.5 160 ps.


Ostatnio edytowano Wt, 24 maja 2016, 18:05 przez tombien, łącznie edytowano 2 razy
Cytowanie zbyt długiego fragmentu wypowiedzi (regulamin, pkt 5.6).


 Zobacz moją 6tkę  
 
PostNapisane: Wt, 24 maja 2016, 22:13 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 16.02.2015
Posty: 827
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: opolski
nutria napisał(a):
W Maździe decydowałbym się na sky passion 2.5AT soul red, cena praktycznie nie negocjowalna: 147kpln
W Fordzie wersja Titanium 203KM benzyna AT soul red + pakiet titanium + koła 19' + pakiet safety : 161kpln - i bez pytania dealer zaproponował 149kpln.

niko123 napisał(a):
Cena katalogowa mondeo wysoka ale jak w mazdzie 3% to w fordzie z ceny 144 tys. zbili na 122 czyli koło 15% rabatu, koło 10 % dają na powitanie.

Niko nie sugeruj się rabatami, popatrz na różnicę cen cytat wyżej: Mazda 147k , Mondeo 149k i wyobraź sobie że to jedyne ceny końcowe, maksymalnie wyposażonych aut klasy średniej z topowymi silnikami i automatami. Równie dobrze Mazda mogłaby kosztować 165k i wtedy byłby lepszy rabat niż na Mondeo, a i tak zapłaciłbyś tyle ile chce za nie producent :goraco:


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr, 25 maja 2016, 00:04 
Bywalec
Offline
Od: 31.05.2015
Posty: 346
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Nowe mondeo jest wszędzie krytykowane za to że zawieszenie jest za miękkie i nijakie a wy uważacie ze lepiej się prowadzi w zakrętach niż mazda 6? Sportowa jazda właśnie jest jednym z najwiekszych plusów tego auta zaraz za wygladem. Chyba że lubicie jak auto wam nurkuje w zakrętach za to lepiej tłumi nierówności


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr, 25 maja 2016, 05:25 
Offline
Nie tyle zawieszenie jak układ kierowniczy mazdy nie daje tyle informacji zwrotnych z tym co sie dzieje z kołami, do tego dzaiła za lekko i twardsze zawieszenie mazdy generalnie nie daje tyle przyjemnosci co w mondeo.


 Zobacz moją 6tkę  
 
PostNapisane: Śr, 25 maja 2016, 08:02 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 17.03.2016
Posty: 1029
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Akurat, dla mnie to trochę inaczej wyglądalo. Fakt układ kierowniczy Mazdy chodzi ultra lekko, ale czy nie dawał mi aż tyle informacji zwrotnych co Mondeo. Hm, jak odbiorę moją to stwierdzę, bo w sumie w jazdach próbnych jak dla mnie: Mondeo dawało mi mniej informacji zwrotnych niż mój Focus, a Mazda dawała więcej niz Focus. Fakt może, że się zauroczyłem dość duża precyzją układu Mazdy w porównaniu z Mondeo, tj na Mondeo mogłem ruszać lekko kierownicę i nie czuć było przełożenia tego na koła w Mazdzie było to czuć. W sumie to tak jak mówie zobaczę przy dłuższej eksploatacji jak już mi wydadzą :)


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr, 25 maja 2016, 15:10 
Offline
Wracając do tego co napisałem na samym początku, to wiecej + dla mondeo, ale jeśli ktoś się kieruje sercem to bedzie mazda.


 Zobacz moją 6tkę  
 

moderator
PostNapisane: Śr, 25 maja 2016, 16:05 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
niko123 pozwolę się nie zgodzić... chyba, że dodasz "wg mnie"

A moje wrażenia co do Mazda vs Mondek napisałem już wcześniej ;)

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr, 25 maja 2016, 18:14 
Bywalec
Offline
Od: 31.05.2015
Posty: 346
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Bez jaj Mazda to nie Alfa by się kierować sercem a nie rozumem.
Zastanawiałbym się pomiędzy jednym a drugi w przypadku poprzedniej generacji Mazdy i Mondeo ale w przypadku najnowszych modeli to jest no-brainer


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr, 25 maja 2016, 20:24 
Offline
Oczywista sprawa tzn co ? Mazda czy Mondeo ? Sam się zastanawialem pół roku temu co wybrać.
-Hyunday i40 porażka, toporny środek wysoka cena słabe silniki.
-Superb mocne silniki, dobre wyposażenie atrakcyjna cena, ale to skoda, plus pół roku czekania, a do końca nie wiadomo ile.
-passat to mocne silniki, w cenie mazdy średnie wyposażenie, wnętrze gorsze jak superb.
- kia optima, lepiej ogólnie jak i40 ale brak kombi.
- citroen c5 mało miejsca, archaiczna konstrukcja.
- Toyota avensis podobnie jak c5 i słabe silniki.
- insygnia tak jak 2 w/.
- Mondeo no cóż, podobnie jak mazda, plus mocniejsze silniki, natomiast zraziło mnie to, że w salonie auto plaza totalnie nas olano, 0 zainteresowania plus burczenie sprzedawcy przy pytaniu o cene egzemplarza który stał w salonie
:)
Poszliśmy do mazdy i właściwie od razu wiedzieliśmy co chcemy. Przetestowaliśmy zarówno superba 1.8 tsi jak i mondeo 1.6 ecoboost, ale mimo wszystko najlepiej czuliśmy się w m6 pomimo, że 2.0 ma trochę tej mocy za mało, i brak kopa z turbiny to stoi w naszym garażu :) Nie było talismana bo innaczej to kto wie. Auto bardzo ładne, natomiast kto wie jak to się sprawdzi w praktyce.


 Zobacz moją 6tkę  
 

administrator
PostNapisane: Śr, 25 maja 2016, 21:15 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
MateZ napisał(a):
Nie było talismana bo innaczej to kto wie

Tak i silniki 1.5, i diesel i benzyna. :lol:


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz, 26 maja 2016, 08:35 
Offline
Wiadomo dokładnie jakie zmiany będzie miała mazda w lato ? podobno też coś z wyciszeniem.
W mondeo tylko dojdzie sync 3. ( Możliwe będzie używanie komend głosowych, także w języku polskim. Wystarczy wypowiedzieć naprawdę proste zdania, na przykład: Chcę się napić kawy lub zatankować paliwo, a system pokaże nam drogę do najbliższego żądanego miejsca)

Ktoś pisał na forum że mazda zrobi pare poprawek na lato coś dokładnie wiadomo. ? napewno podłokietnika nie zmienią ale inne sprawy mogą zdecydować że jednak padnie ma mazde a nie forda.
Troszkę ciszej, w cenniku dodać do 2.0 AT, zmienić podłokietnik i biorę mazdę.

Jedna sprawa co mnie strasznie irytuje w fordzie.
W bogatej wersji mazda daje w cenie 19'' fele a w fordzie w titanium czyli max . wersji dopłata do 19'' to koło 7200zł. - w cenie są 17 a mondeo na nich wygląda śmeisznie i te ceny też są śmieszne.
Dopłata za kamere cofania w fordzie 3200zł - kto to wymyślił np w skodzie superb to tylko 1200zł.


 Zobacz moją 6tkę  
 
PostNapisane: Cz, 26 maja 2016, 14:36 
Offline
Ogólnie w fordzie jest strasznie dużo motania z dodatkami. Kupujesz titanium niby najbogatsza wersja a później musisz dodawać i dodawać i wychodzi, że cena skacze o kilkadziesiąt tysięcy i mondeo ładnie doposażone kosztuje tyle co vignale.

Jeśli mondeo to w czerwieni moim zdaniem wygląda najlepiej, ale jeśli już to 1.6 bym sobie darował i poszedł w 2.0, a tu już po dodaniu kilku fajniejszych bajerów cena idzie wysoko za wysoko w góre.


 Zobacz moją 6tkę  
 
PostNapisane: N, 29 maja 2016, 17:56 
Świeżak
Offline
Od: 28.02.2016
Posty: 16
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Ciężka sprawa, ale nic nie przebije wyglądem m6 :)


 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.