Teraz jest Pt, 19 kwi 2024, 04:56

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 1 gru 2014, 13:51 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 15.11.2012
Posty: 56
Rok produkcji: 2013
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Ja bym się nie zastanawiał, kupować takie autko bez nawigacji to profanacja :D

Sent using Tapatalk

_________________
Obecnie: Infiniti Q50S Hybrid AWD 3.5 V6 364KM, 546Nm: http://www.youtube.com/watch?v=yR0cCRRWqfY
Wcześniej: Mazda 6 GH FL 2.5 R4 170KM, 226Nm


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn, 1 gru 2014, 14:11 
Adept
Offline
Od: 10.07.2013
Posty: 143
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: małopolski
Zależy jak kto jeżdzi .Jak ktoś używa gps 3 razy w roku ta jaka to profanacje, tym bardziej ze teraz prawie każdy ma telefon z gps. Kasiorke można przeznaczyć na fajny felunek ,jak kto woli .


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn, 1 gru 2014, 14:32 
Amator
Offline
Od: 04.04.2014
Posty: 74
Rok produkcji: 2015
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Kupowanie nawigacji a i tak używać np. smartfona to moim zdaniem szastanie pieniędzmi. W Passacie kupiłem a i tak dokładniejszy był Navi Expert na telefonie. Lexus ma coś takiego jak Mirror Link czyli na ekranie wyświetla się to co na smartfonie, między innymi mapy. Niestety nie działa ze wszystkimi smartfonami i mapami.
Z drugiej strony coś w tym jest, że takie auto bez navi to jakoś dziwnie brzmi....


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn, 1 gru 2014, 21:48 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 20.11.2014
Posty: 817
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Też brałem pod uwagę Lexusa IS250 jako konkurencje dla Mazdy 6. Napęd na tył i silnik V6 <modlisie> to jest to co uwielbiam. Niestety środek i totalnie jak dla mojego gustu spaprana deska w ciągu pięciu sekund zepsuła całą magię Lexusa :arrow:

_________________
http://www.3dosetki.pl - strona motoryzacyjny opisujący tę bardziej ekscytującą jej część


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn, 1 gru 2014, 22:56 
Adept
Offline
Od: 30.06.2014
Posty: 134
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Kruger napisał(a):
Możesz napisać parę słów więcej o nawigacji? Jak jest z pokryciem, fotoradarami (informuje o nich?)no i jak działa funkcja live? Ciężko coś znaleźć w necie na ten temat. Ja na razie zamówiłem bez navi, serwis może mi to doinstalować ale nie wiem czy jest sens wywalać prawie 4k PLN.


Wiele nie napiszę bo nie maiłem czasu na zabawy. Z pkt A do B poprowadziła dobrze, o fotoradarach ostrzega. Jak działa LIVE to nie wiem w Niemczech mówi o przewidywanych opóźnieniach w ruchu, korkach i proponuje objazdy z podaniem informacji jak różnica w km i w czasie przejazdu. W PL mówi o (nie wszystkich) korkach, zdarzeniach, zwężeniach itp bez szczegółów i bez ingerencji we wcześniej zaplanowaną trasę. Czy ma mirror czy nie też nie wiem ;) Wiem że ma, jak dla mnie bardzo fajna i przydatną, funkcję planowania trasy poprzez konto na stronie Lexusa. Planujesz trasę, definiujesz pkt pośrednie wchodzisz do auta, navi przez smarta łączy się z netem i pobiera trasę. Dla mnie bajka zwłaszcza jeśli porównam to do upierdliwego planowania trasy w M6 :/
Pytasz czy sens jest wydawać 4 tyś. Ja bym wydał bo dużo jeżdżę i potrzebuję nawigacji a denerwowało mnie ciągłe dyndanie ustrojstwa na szybie, jego spadanie, konieczność chowania do schowa itp. Jeśli faktycznie potrzebujesz tego 3 razy w roku to wydaje mi się że sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie, lepiej kupić coś do auta a za resztę która zostanie flaszkę dla mnie za poradę :D
Jeśli lubisz głośniej posłuchać muzyki to warto zainwestować w audio Mark Levinson, brzmienie powala na kolana... Tak z ciekawości- jaka dopłata?


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn, 1 gru 2014, 23:34 
Amator
Offline
Od: 04.04.2014
Posty: 74
Rok produkcji: 2015
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Dzięki za recenzję. Fajna sprawa to planowanie trasy, które opisałeś. Chyba jednak poproszę serwis o domontowanie navi i wrzucę sobie to leasing. Mark Levinson jest w topowej wersji Prestige lub za 7500 zł w F Sport. W innych wersjach jest niedostępny.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt, 2 gru 2014, 06:34 
Adept
Offline
Od: 30.06.2014
Posty: 134
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
I nici z flaszki...


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt, 6 lut 2015, 11:20 
Wstydliwy
Offline
Od: 04.02.2015
Posty: 2
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Witam, moj pierwszy post na forum.

Temat mnie zainteresowal poniewaz stoje wlasnie przed decyzja Mazda6 czy IS250 - ceny tych samochodow sa teraz podobne (IS 2014 vs Mazda6 2015 FL).

Mazdy wczesniej nie znalem, bardzo podoba mi sie szostka ale czytam o problemach np. z halasem czy ?rdza?. Natomiast IS250 znam 'po sasiedzku', 8-letnie auto nadal wyglada jak nowe.

chcialbym zapytac - dlaczego Mazda6? Jaka ma przewage nad IS250. Wiem, ze to auta z innego segmentu, nie chce tez wywolywac jakiejs wojenki. Interesuja mnie zalety Mazdy6 w porownaniu.

dziekuje.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt, 6 lut 2015, 14:13 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 09.08.2014
Posty: 465
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: dolnośląski
Wydaje mi się, że główną przewagą M6 jest wielkość - dla wielu osób ilość miejsca w Lexusie IS jest dyskwalifikująca.

Pozostałe rzeczy (silnik, wykonanie, image, etc) - Lexus.

Design pomijam, bo to sprawa indywidualna.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt, 6 lut 2015, 14:38 
Amator
Offline
Od: 04.04.2014
Posty: 74
Rok produkcji: 2015
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Jeszcze koszty utrzymania. Lexus przeglądy co 15kkm, ich koszt na pewno wyższy niż w Mazdzie.
Spalanie w Lexusie na pewno większe.
Więcej minusów nie widzę, jak Cię stać i wielkość wystarczy to idź w Lexusa; jazda nim to prawdziwa uczta.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt, 6 lut 2015, 15:06 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 13.12.2014
Posty: 361
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Dodam tylko ,że za 122 tyś zł masz praktycznie puste is250.
M6 FL w tej samej cenie masz full opcję PASSION.

Osobiście wolę w pełni wyposażone M6 niż puste IS250.
To zależy czego się wymymaga od samochodu.

Reszta oczywiście na plus IS.
Gdybym miał 160 tyś to poszedłbym w IS250.

_________________
- MAZDA 6 FL -


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt, 6 lut 2015, 20:38 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 15.11.2012
Posty: 56
Rok produkcji: 2013
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Ja wychodzę z założenia, że lepiej kupić auto "oczko" niżej, ale na wypasie niż mieć golasa. Bo pod koniec dnia chodzi o Twoją wygodę, a te wszystkie dodatki za które się dopłaca do wersji podstawowej są to z reguły przydatne ułatwiacze. Dlatego ja wolałbym Mazde 6 na wypasie niż Lexusa IS golasa, a niestety za tą cenę będzie to prawie golas.

Ale jeśli mielibyśmy porównywać Mazde 6 do Lexusa IS na podobnym poziomie wyposażenia to bez zastanowienia poszedłbym jednak w Lexusa. Autko jest bardziej egzotyczne na naszych ulicach, poza tym Lexus to Lexus, marka na pewno bardziej prestiżowa i jest to już segment premium.

Tak jak kolega wyżej wspomniał pamiętaj też o kosztach eksploatacji i to nie tylko w kontekście częstszych przeglądów. Jak to mówią marka premium, ceny premium i podejrzewam, że każda pierdoła dużo kosztuje w serwisie Lexa (dla przykładu wymiana opon w oficjalnym serwisie Infiniti - 430 PLN).

_________________
Obecnie: Infiniti Q50S Hybrid AWD 3.5 V6 364KM, 546Nm: http://www.youtube.com/watch?v=yR0cCRRWqfY
Wcześniej: Mazda 6 GH FL 2.5 R4 170KM, 226Nm


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So, 7 lut 2015, 07:35 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.12.2013
Posty: 3036
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: wielkopolski
Prawda jest taka ,że po prostu Lexus w podobnym wyposażeniu byłby jakieś 50 tys droższy ale....... nie słyszałem by ktoś narzekał na jakość auta,o serwisie nie wspomnę bo serwis i opieka Mazdy w Polsce to dramat <suicide> o czym przekonało się już wielu użytkowników nowych Mazd.
Co do kosztów eksploatacji...... to jeśli stać cię na Lexusa to i stać cię na eksploatację :) .
Podobnie jest z Mazdą. Szkoda tylko,że nie można liczyć zbytnio na serwis ASO i przedstawicielstwo MMPol jeżeli zdarzą się jakieś problemy <suicide> ..

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So, 7 lut 2015, 20:32 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 15.11.2012
Posty: 56
Rok produkcji: 2013
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
koliber1960 napisał(a):
bo serwis i opieka Mazdy w Polsce to dramat <suicide> o czym przekonało się już wielu użytkowników nowych Mazd.
Co do kosztów eksploatacji...... to jeśli stać cię na Lexusa to i stać cię na eksploatację :) .

No tu się nie zgodzę. Nawet jeśli stać Cię na takie auto to jednocześnie chcesz mieć poczucie, że płacisz w miarę uczciwą rynkową stawkę. To tak jak często pokutująca opinia, że osoba, która wyda na auto 250-300tys. nie liczy się ze spalaniem, a wbrew pozorom tak nie jest. Osoby, które stać na takie auto umieją liczyć pieniądze i nikt nie lubi przepłacać, bo zawsze znajdziesz lepszy sposób na spożytkowanie tej kasy. W Infiniti (i podejrzewam, że w Lexusie) każda głupota kosztuję, czasami niewspółmiernie do włożonego wysiłku. Tak jak napisałem sama wymiana opon na zimowe 430 PLN, wyczyszczenie hamulców też 430 PLN, wymiana wycieraczek 430 PLN, generalnie operują tam jednostką 1 Infiniti = 430 PLN ewentualnie pomnożoną o odpowiednią wartość (np. montaż CB - 2x430 PLN = 860 PLN). Kupując takie auto człowiek liczy się z większymi kosztami utrzymania auta, ale jednocześnie oczekuje racjonalnych cen rynkowych, a nie na zasadzie zdzierania z ludzi, którzy często kasy nie liczą (np. Bartek dopiero niedawno dowiedział się, że za każde czyszczenie hamulców w jego G37S czardżowali go 430 PLN :) ). Jeszcze jakby to szło w parze z wyjątkowo dobrą obsługą to wtedy rozumiem, ale tutaj wcale tak kolorowo nie jest i czasami mam wrażenie, że lepszą obsługę miałem w Maździe (ale wtedy, za czasów GH była to marka niszowa, a więc pewnie lepiej się starali niż teraz).

_________________
Obecnie: Infiniti Q50S Hybrid AWD 3.5 V6 364KM, 546Nm: http://www.youtube.com/watch?v=yR0cCRRWqfY
Wcześniej: Mazda 6 GH FL 2.5 R4 170KM, 226Nm


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So, 7 lut 2015, 20:56 
Offline
To prawda, każde wywalenie pieniędzy bez sensu wkurwia. A już szczególnie, jak zostały wyciągnięte w sposób bezecny. Było tak, że zgłosiłem piszczenie hamulca. Powiedzieli, że chętnie zobaczą, wyczyszczą..... Bomba, pomyślałem. Nie powiedzieli, że za parę dodatkowych stówek ;)


 Zobacz moją 6tkę  
 
PostNapisane: So, 7 lut 2015, 21:42 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.12.2013
Posty: 3036
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: wielkopolski
Bartek jakie auto? marka?

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So, 7 lut 2015, 21:50 
Avatar użytkownika
Stary wyjadacz
Offline
Od: 20.09.2013
Posty: 3961
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Koliber1960, nie śpij, Infinity G37S

_________________
Zoom-zoom to czyste emocje... soul red GJ 6 2.5 G AT kombi skypassion

JESTEM UBEZPIECZONY W D.A.S.

Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
 
PostNapisane: So, 7 lut 2015, 22:11 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.12.2013
Posty: 3036
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: wielkopolski
dobranoc <ziewa>

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
 

administrator
PostNapisane: N, 20 sty 2019, 16:17 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Wątek został zamknięty, dalszą dyskusję proszę prowadzić ---> viewtopic.php?f=19&t=2982


 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.