Teraz jest So, 27 kwi 2024, 16:59

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 22 lut 2024, 20:00 
Wstydliwy
Offline
Od: 22.02.2024
Posty: 1
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Witam,
Chciałbym się przywitać od razu jestem Karol jestem właścicielem mazdy 6 gj 2.5 192 z przebiegiem 320 tys. Kupiona z przebiegiem ok 245 tys jakieś 3 lata temu.
Podczas mojego użytkowania nie robiłem z nią nic oprócz wymiany olejów i filtrów w silniku i skrzyni.
Do rzeczy... Już jak ją kupowałem odczulem, że na niskich obrotach niezmiennie od położenia skrzyni co około 2+- sekundy leci po aucie mała wibracja jakby spadały obroty o ok 100 rpm gołym okiem niezauważalne ale w budzie czuć i z czasem zaczęło mnie to drażnić. Czytałem ostatnio błędy u znajomego na profesjonalnej głowicy bosch i od tych prawie 70 tys km ani jednego błędu... No jeden z kamerą cofania ale nawet nie wiem dlaczego bo działa.
Do sedna panowie i panie w co mam celować... Nagar? Mało info na forach... Trochę na ang- języcznych
Ale u nich sypało błędami czy to przepływka czy to przepustnica albo wypadanie zapłonów. Nie wiem czego się chwycić. Miałem podejście, że jak coś się pogorszy to będzie błąd i będzie wskazówka ale już mnie to irytuje. Robię głównie długie trasy do roboty nawet tak 90/10.
Nie ma żadnych objawów co do mocy czy przyspieszenia albo niepokojących dźwięków. Znajomy mi doradzał, że mam się przejechać do serwisu mazdy, że to może być pod względem oprogramowania jednak grubo ponad 300 k nalotu.. rozrząd na łańcuch niby niewymienny ale może kuleć na fazach rozrządu przez rozciągnięcie. Ktoś miał z tym problem lub potrafi mnie nakierować? Pozdrawiam serdecznie!


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 29 mar 2024, 18:44 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2016
Posty: 1068
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: wielkopolski
Rozrząd nie jest na łańcuchu rozrządu tylko na łańcuszku. Takie łańcuszki się wymienia, choć serwisy różnie mówią (producent przewiduje, że sprzedasz auto i weźmiesz nowe w leasing zanim on się rozciągnie), co ok. 10 lat. Ja bym zmienił, ale gwarancji, że to wina rozrządu nie dam.

_________________
Pozdrawiam,
Jordan
https://skyisthelimit.aero


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.