Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 22:08

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1839 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 62  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N, 16 sty 2022, 22:41 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
A gdzie te auta sprzedawałeś? W komisie? W salonie na dziale używanych? Bo o ile dobrze rozumiem sprzedawałeś zawodowo... To chyba jednak nieco inaczej. Ja też bym nie kupił u handlarza który mi mówi że właściciel robił to w zaufanym miejscu, bo zazwyczaj taki handlarz nawet klienta nie widział, albo po prostu każdy tak mówi a jak przyjdzie co do czego to powie tylko 'no tak mi mówił a nie wiem jak było naprawdę' :lol:
Ja mówię o sytuacji gdy ja mam auto od nowości i sprzedaję je jako pierwszy właściciel. Wielu moich znajomych robi podobnie i nigdy ani ja ani nikt z moich znajomych nigdy nie miał problemu ze sprzedażą takiego autka i raczej nie dostał znacząco niżej niż super serwisowane w ASO często pieczątką z ziemniaka :D

Edit: Sam ostatnio pojechałem ze szwagrem kupić samochód. 8 sztuk Audi Q5 w 3 komisach na odcinku 10km. Każdy 'serwisowany' 'udokumentowany' 'bezwypadkowy' itp. Wszystkie 8-10 letnie, wszystkie przebiegi 130-180kkm... Do żadnego nawet nie wsiedliśmy na jazdę próbną, takie szroty...

Ostatecznie kupiliśmy BMW 520d xDrive, pierwszy właściciel - choć w papierach trzeci, ale rozsądnie wszystko udokumentowane. Kupiła firma przedstawicielowi handlowemu, więc najpierw właścicielem był leasing, potem firma, a potem on odkupił dla siebie samochód którym jeździł w firmie. I tu już by połowa Januszy nie kupiła bo 3 właścicieli a nie jeden. Samochód 6-letni, 230kkm przebiegu, Przez 3 lata i do 120kkm serwisowany w ASO, później w warsztacie specjalizującym się w BMW ale nie nie ASO. Żaden problem, autko igła, wszystko robione jak trzeba, kupiliśmy i szwagier zadowolony, trochę km już zrobił i jest ok. Gdybyśmy patrzyli na książkę to byśmy nie kupili... A te Q5 szroty w komisach wszystkie miały serwis a ASO :lol: :lol: :lol:


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 17 sty 2022, 11:18 
Bywalec
Offline
Od: 22.03.2018
Posty: 276
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Rozumiem , światopogląd ograniczony do stwierdzenia " Moja jest tylko racja i to święta racja ". Szkoda czasu na dyskusję zresztą jak zawsze z tobą .


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 17 sty 2022, 12:02 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1520
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
16 stycznia 2022, o 23:41 szymonpoznan1 napisał(a):
Wielu moich znajomych robi podobnie i nigdy ani ja ani nikt z moich znajomych nigdy nie miał problemu ze sprzedażą takiego autka i raczej nie dostał znacząco niżej niż super serwisowane w ASO często pieczątką z ziemniaka

Edit: Sam ostatnio pojechałem ze szwagrem kupić samochód. 8 sztuk Audi Q5 w 3 komisach na odcinku 10km. Każdy 'serwisowany' 'udokumentowany' 'bezwypadkowy' itp. Wszystkie 8-10 letnie, wszystkie przebiegi 130-180kkm... Do żadnego nawet nie wsiedliśmy na jazdę próbną, takie szroty...


A widzisz, ja mam zupełnie inne doświadczenie. Jako sprzedający.
Otóż próbowałem kiedyś sprzedać moją Astrę. Stopniowo co 2 tyg. obniżałem cenę, aż do 4000. Pojawiali się kupujący, ale kręcili nosem, że na masce i nadkolach rdza wychodzi. Mechanicznie Astra była super. Ale nikt nie kupił. Potem pojawił się handlarz i wziął od ręki za 3500. OK. Tylko że odzyskując ubezpieczenie, dowiedziałem się, że ów handlarz po 2 tyg. moją Astrę sprzedał dalej.
I teraz ja się pytam: dlaczego ode mnie nikt tej Astry przez 3 miesiące nie kupił, a od handlarza kupili w ciągu 2 tyg i to drożej?? Bo musiał sprzedać drożej, żeby cokolwiek zarobić... Do tego jeszcze pewnie odpicował (przekręcił licznik?) co też swoje kosztowało.
No więc ode mnie, uczciwego sprzedającego, nikt nie chciał kupić, a od handlarza, który zapacykował rdzę (bo żeby to zrobić porządnie należało maskę wymienić) kupili od razu...
To jak to jest z tymi kupującymi?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 17 sty 2022, 12:39 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 12.06.2017
Posty: 1199
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Nie kupili od Ciebie, bo ludzie najczęściej kupują oczami. Widzą rdzę, widzą rzeczywisty stan licznika, to kręcą nosem. To czego nie widzą jest mniej istotne dla przeciętnego zjadacza chleba. Handlarz dał im to czego oczekują. Zamaskował ww. dolegliwości i wcisnął im to czego oczekiwali, do tego zarobił. Rozum w takich przypadkach u wielu kupujących idzie do lamusa. Dlaczego, bo najzwyczajniej w świecie myślenie boli, a to zmusza do pójścia na łatwiznę. Podobnie, jak przy wyborach.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 17 sty 2022, 14:52 
Bywalec
Offline
Od: 22.03.2018
Posty: 276
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Dokładnie nie kupił bo ludzie kupują oczami i przekonaniami i nic puki co tego nie zmieni , auto serwisowane zawsze będzie lepsze jak i te po polerce bo tak wygląda to realnie .
Natomiast co robią znajomi i znajomi znajomych to legendy o tym można pisać .
A tak na nawiasie "druciarstwem " i sprzedażom pod tytułem Niemiec płakał ..... się nie zajmowałem .


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 17 sty 2022, 16:09 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
17 stycznia 2022, o 12:18 ABC1 napisał(a):
Rozumiem , światopogląd ograniczony do stwierdzenia " Moja jest tylko racja i to święta racja ". Szkoda czasu na dyskusję zresztą jak zawsze z tobą .


To samo mógłbym powiedzieć o Tobie :lol: Mówię o swoich doświadczeniach, a Ty strzelasz focha i robisz personalne wycieczki, bo jako handlarz miałeś inne. Xtra.

Co do Astry za 4k się nie wypowiadam, ja mówię o autach względnie młodych powiedzmy do 5-6 lat. Choć nie wiem co ten przykład tu wnosi? Gdyby ta Astra jak zakładam po cenie pewnie z 15-20-letnie miałaby serwis to by poszła za 5k? :lol: To rzeczywiście opłacałoby się te 20 lat ją serwisować u złodziei z ASO :lol:


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 17 sty 2022, 16:27 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1520
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
szymonpoznan1, chyba nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi. Cena nie ma tu nic do rzeczy, możesz ją pomnożyć x10. Chodzi o nastawienie kupujących.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 17 sty 2022, 17:42 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Ok, to fakt że kupują oczami. Nadal mówię tylko że rozsądny człowiek nie patrzy ślepo na serwis. Ale wg Pana ABC1 moja racja jest najmojsza ;) A nie o to chodzi. Nie ma co przekonywać, każdy robi jak uważa, ja wyraziłem swoje zdanie że jeśli o auto się dba, to na serwis jeździć nie trzeba, a klientami typu expert nie należy się przejmować.

A na tym przykładzie gdyby auto było rude od rdzy to nawet serwis co tydzień by większości nie przekonał ;) Poza oczywiście Panem ABC1 ;-)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 17 sty 2022, 18:20 
Bywalec
Offline
Od: 22.03.2018
Posty: 276
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Ty naprawdę niczego nie zrozumiałeś ?
Ale to stało się tu norma w twoim wykonaniu .


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 17 sty 2022, 19:03 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1520
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
17 stycznia 2022, o 18:42 szymonpoznan1 napisał(a):
Nadal mówię tylko że rozsądny człowiek nie patrzy ślepo na serwis.

Tylko że ci rozsądni są w absolutnej mniejszości. Logicznie masz rację, statystycznie - nie.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 17 sty 2022, 19:23 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 12.06.2017
Posty: 1199
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Panowie, wiadomo, że Kowalskiemu łatwiej sprawdzić wydruk z ASO niż w jakimkolwiek innym warsztacie/warsztatach, gdyż znajomy pan Józio często nie wprowadza do systemu interesujących nas danych, a niekiedy bierze w łapę i wówczas o danych zapomnij. Jeśli jest to wysokiej klasy warsztat, to owszem można wówczas coś wyciągnąć, ale ceny nie będą wiele niższe od ASO. Bardzo wielu kierowców nie ma podbitych badań, nie dlatego że się zapomniało, choć i tacy się zdarzają, ale mają pełną świadomość, że nie przejdą badań technicznych bo trzeba to, czy tamto zrobić. A zdanych ASO będę wiedzieć co robiono, jak często i można wywnioskować jak był eksploatowany samochód. Jak serwisowałem u pana Józia, to niestety ale to ja miałem kosztorys całej jego naprawy i co było robione, tylko dlatego, że dzwoniłem do znajomego Józia i on mi wszystko dyktował a ja wprowadzałem do swojej bazy. Ba, miał on dodatkowo osobistą znajomość z przeprowadzającym badania techniczne. Tak eksploatowanych pojazdów na rynku jest najwięcej. I bez eksperta samochodowego do kupna takich samochodów nie powinno się podchodzić, bez względu czy ma 5 czy 10 lat, a szczególnie od nieznajomego handlarza. Nie oznacza to, że kupno takich pojazdów musi wiązać się z loterią, o ile sprawdzimy go wcześniej w wyspecjalizowanym warsztacie.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 3 lut 2022, 16:33 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 24.01.2021
Posty: 476
Rok produkcji: 2020
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: małopolski
W sobotę jadę na pierwszy (darmowy) przegląd.
Chciałbym być przy wymianie oleju (nieraz się słyszy ze ktoś ma podejrzenia że mu nie wymienili oleju, nie mówię tylko o Mazdzie). Co jeśli mi odmówią na co się powołać?

Jeśli jednak nie będę mógł być przy wymianie jak mieć pewność że wymienili na 100% olej, tylko ocena wizualna na bagnecie, czy można zrobić/sprawdzić coś więcej?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 3 lut 2022, 17:16 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 19.03.2020
Posty: 154
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
O masz jaki zbieg okoliczności. Wczoraj byłem ze znajomym odstawić jego auto do warsztatu i podczas rozmowy padł właśnie taki temat.
Gość miał odstawić auto do ASO na przegląd z wymianą oleju, chyba pierwszy, to podobno ojciec mu jakąś wstążkę podłożył pod korek oleju i po powrocie okazało się, że wstążka była na miejscu.
Telefon z awanturą do serwisu. Z niedowierzaniem, że tak mogło się stać, ale zaprosili go na poprawkę. I wtedy na jego oczach raz jeszcze wymieniali olej i filtr.

_________________
wcześniej O1 1.9 TDI AGR & O2 2.0 TDI BKD

Mazda 6, 2016 FL2, 2.5 AT, SkyPassion - Dark Shadow ;)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Cz, 3 lut 2022, 17:46 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 15.07.2017
Posty: 2287
Rok produkcji: 2014
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
mamaj12, ale to ASO Mazdy? Czy jakieś inne?

_________________
Mazda CX-5 2.2 AT SkyActiv-D AWD, SkyPassion, 2014r, przebieg ~328000km. <urodziny>

Polecany specjalista od silnika 2.2 SkyActiv-D (SH01) oraz elektryki GJ/GL (AA+CP, naprawa LED i inne)-> viewtopic.php?p=354752#p354752


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 3 lut 2022, 18:05 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 19.03.2020
Posty: 154
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Nie pamiętam czy mówił jakie, ale że faktura za przegląd ok 5k, więc chyba nie mazda.
Z tego typu smaczków, to z ASO Skody sytuacja, że gość po powrocie do domu zagląda pod maskę, a na obudowie filtra oleju równiutka warstwa kurzu niczym nieskalana.
Ale temu podobnych sytuacji pewnie cała masa jest.

_________________
wcześniej O1 1.9 TDI AGR & O2 2.0 TDI BKD

Mazda 6, 2016 FL2, 2.5 AT, SkyPassion - Dark Shadow ;)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 3 lut 2022, 18:45 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 24.01.2021
Posty: 476
Rok produkcji: 2020
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: małopolski
No dlatego właśnie pytam co zrobić żeby nie dac się oszukać


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 3 lut 2022, 19:32 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 22.09.2014
Posty: 2105
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: podkarpacki
Jakiś porządny serwis najwyraźniej - taki co to ustawia fotel , lusterka, kierownicę, stacje radiowe itd tak jak były przed przeglądem, więc jak zobaczyli wstążkę pod korkiem, to po wymianie ją założyli z powrotem, skoro klient ma kaprys wstążkę wozić..
;)

Gopher - chyba nie ma co popadać w paranoje, o ile ten serwis to nie były polmozbyt (duża szansa że tak, jeśli prowadzi równolegle Alfe Romeo / Fiaty, no to wtedy nie tyle na ręce warto patrzeć, a raczej szerokim łukiem omijać).

Możesz dla swojego spokoju po zobaczyć czy olej na bagnecie czysty.
Spotkał się ktoś kiedykolwiek z takimi praktykami w Maździe? jakoś wątpię.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 3 lut 2022, 21:25 
Nałogowiec
Offline
Od: 10.07.2016
Posty: 1679
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Coraz więcej serwisów nagrywa przegląd i wysyła filmiki. Spytaj się czy też tak robią i poproś żeby nagrali ten fragment.

_________________
Obrazek
A na co dzień dłubię tutaj http://www.wedrowiec.net


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 3 lut 2022, 21:29 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1520
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
W Warszawie w obydwu ASO (we wrześniu 2020 i 2021) nagrywali i wysyłali na bieżąco. Nie jestem pewien, czy teraz nie we wszystkich już tak muszą robić.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 3 lut 2022, 23:04 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Ale wysyłają pierdoły głównie klocki, tarcze, a nie zalewanie oleju...


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 4 lut 2022, 07:30 
Nałogowiec
Offline
Od: 10.07.2016
Posty: 1679
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
szymonpoznan1
Cytuj:
poproś żeby nagrali ten fragment

_________________
Obrazek
A na co dzień dłubię tutaj http://www.wedrowiec.net


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 4 lut 2022, 07:52 
Bywalec
Offline
Od: 11.09.2018
Posty: 255
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
Z przerażeniem to czytam, byłoby to czyste sk*******stwo ze strony ASO. Przyjeżdżasz, dajesz swój olej, a oni nie wymieniają... Za te pieniądze jeszcze. Ja nigdy żadnych filmików nie dostałem z przeglądu, ale wierzę, jednak w rzetelność i dobro świata:-P. A za tydzień jadę ze swoją do Golembiewskich na trzeci przegląd.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 4 lut 2022, 08:54 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 19.03.2020
Posty: 154
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
makoleon U Gołębiewskich robią takie filmiki ;)

_________________
wcześniej O1 1.9 TDI AGR & O2 2.0 TDI BKD

Mazda 6, 2016 FL2, 2.5 AT, SkyPassion - Dark Shadow ;)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 4 lut 2022, 09:00 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 24.01.2021
Posty: 476
Rok produkcji: 2020
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: małopolski
Oni nazywają się Gołembiewscy


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 4 lut 2022, 11:22 
Bywalec
Offline
Od: 11.09.2018
Posty: 255
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
Byłem rok temu u nich, nic nie dostałem.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 4 lut 2022, 11:57 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 24.01.2021
Posty: 476
Rok produkcji: 2020
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: małopolski
Odpowiedź z mmpol Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 4 lut 2022, 12:51 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 12.06.2017
Posty: 1199
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Przed pandemią prosiłem m.in. o obecność przy zalewaniu oleju, co zapisywano w karcie-zleceniu i w odpowiednim momencie obsługujący poprowadził mnie do samochodu. Niestety w czasie pandemii jest zakaz. Ale doraźnie podpatruję przez szybę, bo jest taka możliwość. Ostatnio np. przy samej wym. oleju odpuściłem rolę strażnika, zakładając, że mój olej zostanie zalany. Zawsze jednak, raczej pro forma, sprawdzam jakość oleju na bagnecie przy odbiorze auta. Generalnie zakładam, że przy tak oszklonej hali warsztatowej, trzeba być jakimś desperatem, żeby ryzykować i zalewać olej z beczki zamiast klienta.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 6 lut 2022, 15:55 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 24.01.2021
Posty: 476
Rok produkcji: 2020
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: małopolski
Uff przeżyłem te pierwszy przegląd . W trakcie podesłali mi linka z kilkoma filmikami, gdzie np widać jak wylewa się olej z mojej miski filtr również nowy jak również mogłem zaakceptować lub odrzucić dodatkowe usługi typu płukanie silnika czy niewidoczna wycieraczka)

Jakby nie to że widać na nich rejestrację to mógłbym wrzucić. Trochę to fajne, trochę śmieszny mają komentarz , ale raczej na plus (ten nowy standard Mazdy)

Przegląd miałem za symboliczną złotówkę, zrobili co poniżej:
- wymiana oleju wraz z filtrem
- wymiana filtra kabinowego na węglowy

Reszta to takie raczej pitolenie i "czeki" na liście, jak:
- pomiar grubości tarcz i klocków
- sprawdzenie płynów
- pomiar zawartości wody w p. hamulcowym
- kontrola zawieszenia
- wzrokową kontrola podwozia/nadwozia itp


Filtr powietrzny przy drugim przeglądzie (chyba sobie sam wymienie teraz na nowy, raczej to nie jest duży koszt)

Z cennika ten przegląd kosztuje 1400, powiem Wam że tak naprawdę te 1400 jest za olej i filtr wraz z robotą, to według mnie bardzo drogo :( (dobrze ze miałem darmowy )


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: N, 6 lut 2022, 16:36 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 15.07.2017
Posty: 2287
Rok produkcji: 2014
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
U Gołembiewskich jest duże przeszklenie między salą przyjęć a warsztatem - można tam sobie zostać i tam siedzieć i patrzeć na robotę :) Ja polecam Gołembiewskich.

_________________
Mazda CX-5 2.2 AT SkyActiv-D AWD, SkyPassion, 2014r, przebieg ~328000km. <urodziny>

Polecany specjalista od silnika 2.2 SkyActiv-D (SH01) oraz elektryki GJ/GL (AA+CP, naprawa LED i inne)-> viewtopic.php?p=354752#p354752


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 6 lut 2022, 20:07 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1520
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
6 lutego 2022, o 16:55 Gophfer napisał(a):
Jakby nie to że widać na nich rejestrację to mógłbym wrzucić.

Trochę OT, ale dlaczego wiele osób ukrywa rejestracje? Np. w ogłoszeniach, albo w wyżej wymienionym przykładzie. O co chodzi?


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1839 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 62  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.