Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 18:58

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt, 24 wrz 2013, 16:49 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 28.08.2013
Posty: 165
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Dałem się podpuścić Gajdzinowi, ale niech będzie :-)
Proponuję się skupić na tym czego nie ma w modelu na nasz rynek, a jest w amerykańskim. Moja wiedza nt. modeli zza oceanu jest czysto teoretyczna.

1) Większa możliwość parametryzacji zamykania drzwi, np. auto po ruszeniu zamknie się automatycznie
2) Skrzynia biegów w wersji z eLoop (a może i-stop) posiada możliwość zmiany trybu pracy na SPORT + sterowanie lewarkiem jest po linii prostej + sam lewarek wygląda inaczej
3) Przyciski na lusterku (home-link?) umożliwiające programowanie radia do np. sterowania bramą garażową
4) W trakcie cofania wyświetlana jest na dole monitora informacja o tym z której strony zbliża się pojazd (element systemu RVM, u nich BSM)

Co jeszcze?

_________________
szybki ale pokrak


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 24 wrz 2013, 18:20 
Adept
Offline
Od: 30.08.2013
Posty: 144
ZBANOWANY!
1) Samoczynnie sciemniajace sie lusterka boczne w powiazaniu z lusterkiem wstecznym
2) Radio satelitarne sirius w polaczeniu z antena pletwa rekina


Sent from my iPad using Tapatalk - now Free


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 24 wrz 2013, 19:28 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.07.2013
Posty: 3060
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: wielkopolski
Możliwość dokupienia zdalnego odpalania auta - tego najbardziej żałuję, że nie ma w Polsce


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 24 wrz 2013, 20:38 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 27.07.2013
Posty: 880
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: zagranica
Najwazniejsza roznica jest taka ze rynek europejski Mazda traktuje od poczatku istnienia tylko jako zrodlo dodatkowego dochodu. Samochody projektowane sa z mysla o klientach w azji i usa a nie europie. Mazda nigdy nie ukrywala ze glownym targetem jest rynek amerykanski. Najlepszy przyklad, kiedy Mazda otworzyla pierwsze autoryzowane salony sprzedazy w polsce?

_________________
„Everyday is a school day”


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 25 wrz 2013, 11:02 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 28.08.2013
Posty: 165
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
To wiemy. Jakiś szczegół techniczny, którego nie ma liście powyżej, a który potwierdzą tę tezę?

_________________
szybki ale pokrak


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 25 wrz 2013, 12:32 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 27.07.2013
Posty: 880
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: zagranica
Wszyscy wiemy ze amerykanskie modele i to chyba wszystkich marek sa lepiej wyposazone. W europie mamy zas wiekszy wybor jednostek napedowych(dochodza silniki diesla, ktore w ameryce nikomu do niczego nie sa potrzebne) M6 GJ wersja USA to tylko jeden silnik 2,5l. Ciekawostka jest ze M6 GH w stanach byla dostepna rowniez z poteznym silnikiem 3.7l, ale przeciez w ameryce nikt nie bedzie sie glosno chwalil ze ma w samochodzie silnik 2.0 lub mniejszy, chyba ze mieszka w californii i posiada hybryde.

_________________
„Everyday is a school day”


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 25 wrz 2013, 20:45 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 26.07.2013
Posty: 77
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Nie chciałem nowego wątku zakładać, a w sumie zaczepia on o różnice pomiędzy modelami tej samej mazdy w różnych krajach. W tej ofercie (mazda jest z Niemiec), ostatnie zdjęcie, gdzie przedstawiony jest kluczyk: http://otomoto.pl/mazda-6-2-0-benzyna-skypassion-od-reki-C28142153.html, widać przycisk do otwierania i zamykania klapy bagażnika. W każdym sedanie skypassion tak jest? Czy tylko w tych w Niemczech? Z tego co pamiętam to nie widziałem takiej opcji w żadnym modelu 6, a pytałem o to dealera, bo kiedyś miałem takie coś w kombi i przydawało się.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 26 wrz 2013, 07:38 
Adept
Offline
Od: 30.08.2013
Posty: 144
ZBANOWANY!
Swoja droga zabawne bo w wersji US w rozdziale o bagazniku rozpisuja sie o tym jak to az 3 pelne zestawy golfowe mieszcza sie w bagazniku. Ciekaw jestem co o bagazniku japonczycy napisali na rynek eur i polski 2 wozki dzieciece i namiot? Nie wiem bo nie czytalem jeszcz PL instrukcji ale to zabawne bo widac jak na dloni jak marketingowcy postrzegaja rynek do ktorego kieruja swoja oferte.


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 26 wrz 2013, 08:08 
Wstydliwy
Offline
Od: 26.09.2013
Posty: 5
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Witam
Piszę swoją pierwszą wiadomość ale obserwuję to forum gdzieś tak od stycznia. W międzyczasie zdążyłem kupić swój samochód (2.0 skypassion sedan w manualu). A w moim pierwszy poście odpowiem Gripensowi, że ja mam taki kluczyk z otwieraniem bagażnika.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 17 cze 2014, 08:11 
Nowicjusz
Offline
Od: 21.11.2013
Posty: 44
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: wielkopolski
Ktos pisal, ze wersja 2.5 ma mniej konii w USA (184KM zamiast 192KM) ze wzgledu na nizej oktanowa benzyne.
Czy to oznacza, ze lejac do niej nasza benzyne, wydobedziemy to 192KM? Czy sa zmiany w konstrukcji silnika, wiec zawsze bedzie te 184KM ?
Pytam, bo na portalach sa uzywki sprowadzane z USA o wiele tansze od naszych, a bede rozgladal sie za 2.5. Jednak jezeli ma na stale 184KM zamiast 192KM to raczej oleje auta z USA.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 17 cze 2014, 10:39 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 14.08.2013
Posty: 316
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Wersja amerykańska ma 184 km i żadne paliwo nie doda ci koni, na allegro też się dziwiłem że auto są tańsze niż krajowe,ale....
na aukcjach wszyscy piszą że mają 192km kłamią już na dzień dobry,ksenony nie mają spryskiwaczy,ale za to mają inne udogodnienia których mi brakuje np automatyczne zamykanie drzwi,czy otwieranie bagażnika z kabiny(przyciskiem) :wink:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 24 sie 2017, 16:21 
Wstydliwy
Offline
Od: 24.08.2017
Posty: 1
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Top
Region: dolnośląski
Witam. Mam pytanie o to czy warto kupić mazdę 6 2015/2016 r sprowadzoną z USA. Za cenę około 60 - 70 k wersje z silnikiem 2,5 AT śmiało można kupić z przebiegiem 30-40 k . DO wyboru nowa Asta 1,4T sedan LPG. Boję się napraw i ewentualnych kosztów naprawy mazdy, choć jest bardzo chwalona. Jak myślicie???


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Cz, 24 sie 2017, 19:21 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
bartek6594, musisz mieć świadomość, że ta Mazda 6 GJ/GL z US za mniejszą kasę jest po solidnym dzwonie... Kupiona tam za mniej niż $10k, sprowadzona (transport, cło, akcyza, VAT), naprawiona tutaj po kosztach, w dużej mierze na częściach z kradzionych aut (ew. wyklepanych i wyszpachlowanych)...

Generalnie lewe auta od lewych handlarzy... Ci co robią to solidnie nie sprzedają ich za 60-70k

Generalnie lepiej już poszukać z polskiego salonu z 2013 za 80k PLN...

https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-6-s ... c9d368cb8d

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 24 sie 2017, 21:10 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2016
Posty: 1066
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: wielkopolski
W ogóle skąd Wy bierzecie te przebiegi amerykańskie 30-40k Chyba że to w milach. Ja przez niewiele ponad 2 miesiące w USA zrobiłem ponad 6000 mi, a wydaje mi się, że raczej dużo nie jeżdżę. Tu są naprawdę ogromne odległości i wątpię aby ktoś sprzedawał roczne auto z przebiegiem poniżej 20 tys. mi. Jeśli z USA ma przebieg 30 tys. to raczej mi a nie km.

_________________
Pozdrawiam,
Jordan
https://skyisthelimit.aero


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 25 sie 2017, 09:00 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 28.07.2013
Posty: 1952
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: zagranica
Wiadomo, że z USA idą ulepy. gzesiolek ma rację. My tylko takimi często "oszczędnościowymi" może nieświadomymi decyzjami pogłębiamy złodziejstwo i patologię jesli chodzi o części i sprzedaż. Bo jak ktoś pójdzie do mazdy i kupi części oryginalne to to auto warte byłoby 2-3 razy drożej.

_________________
Samochodami się albo jeździ albo się je kocha, fajnie jak jest jedno i drugie


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Pt, 25 sie 2017, 09:12 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
jordanj, ale z drugiej strony przeciętny hamerykanin, jak ma pojechać dalej niż 500mil do wsiada zwykle w samolot...
No ale na codzień robienie przebiegów 50-100mil dziennie to u nich standard... Sam w 4 miesiące jako student zrobiłem jakieś 10tys mil na samych dojazdach do pracy i wycieczkach lokalnych...
Z drugiej strony Buick Regal 1981 od pierwszego właściciela miał wykręcone w 20 lat nieco ponad 190k mil... ja dobiłem ponad 200k mil... Pytanie czy tam też kręcą?
Choć opony miał z 90 ;) zajechałem jedną... Więc może stał nieco więcej niż jeździł w końcu wieku...

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 25 sie 2017, 09:27 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 04.02.2016
Posty: 254
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Kiedyś gdzieś był reportaż, w którym wyliczano opłacalność sprowadzenia auta z USA - oczywiście nie jakiegoś amerykańskiego krążownika szos dostępnego tylko za wielką kałużą, tylko właśnie dla przykładu coś w rodzaju naszych mazd. W przypadku nie uszkodzonych lub nawet lekko uszkodzonych aut jest to nieopłacalne, bo łączny koszt auta, transportu, wspomnianej akcyzy, cła i innych podatków wywinduję cenę do poziomu auta z rynku europejskiego.
W przypadku uszkodzonych samochodów, sprawa wygląda zupełnie inaczej. Niższa cena zakupu to niższe cło i podatki, co kalkuluje się większym zyskiem przy sprzedaży wyklepanego wraka w okazyjnej cenie. Pomijam wspomniany fakt napędzania popytu na tanie (kradzione) części potrzebne do odbudowy wraku, to właściciel będzie takiego wozu będzie miał cały czas pod górę, począwszy od kwestii bezpieczeństwa i niezawodności, poprzez jakieś dziwne przeróbki i druciarstwo (radio, światła itd) skończywszy na dostępie do części - np. przednia szyba jest inna do wersji EU a inna do US.
A potem można zacytować klasyka: taki ładny był, hamerykański...

_________________
Shutter vel Szymon SQ5OVK


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 25 sie 2017, 22:17 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 28.07.2013
Posty: 1952
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: zagranica
Taki kamyk do dyskusji za Bez-wypadkowe.net https://www.facebook.com/bezwypadkowe.n ... B4&fref=nf
http://bez-wypadkowe.net/showthread.php ... 55G1405668
Obrazek
https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-6-b ... 31ef54c2e5
Obrazek

Pomijam, że w tej wersji z USA mało środek premium <oczy>
Obrazek
czyli Polak potrafi, biznes się kręci, okazja czyni złodzieja i w promocji to w mordę za darmo ciężko dostać <%> Polska :facepalm:

_________________
Samochodami się albo jeździ albo się je kocha, fajnie jak jest jedno i drugie


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 18 paź 2017, 11:20 
Wstydliwy
Offline
Od: 18.10.2017
Posty: 3
Rok produkcji: 2016
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
LPG: Tak
Region: dolnośląski
Panowie,
Nie chcę zakładać nowego tematu, ale troszke minęło od Waszych ostatnich wpisów.
Jestem przy zmianie auta i nie ukrywam, że sie zakochałem w 6tce po liftingu. Za cenę 70-80 tyś (mój max budżet) znalazłem takowe ale sprowadzane z US. Wiadomo, że podjedziemy do serwisu, sprawdzimy etc, ale pytanie moje brzmi: czy są istotne różnice pomiędzy wersjami US a EU? Rozumiem ze jest pewnie inna mapa (mniej koni) i nieco inne wyposażenie ale co z resztą? Czy jak coś się zepsuje to części będą dostępne?
Uprzejmie proszę o Wasze uwagi/rekomendacje.

P.S. jechałem też audi a6 w kombi i poziom Mazdy duuuużo lepszy :-)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 18 paź 2017, 11:30 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2016
Posty: 1066
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: wielkopolski
W skrócie: światła, światło przeciwmgłowe tylne, radio, nie zwróciłem uwagi jaki jest kolor kierunkowskazów tylnych w M6 w USA - niektóre auta mają tam czerwone, a niektóre pomarańczowe jak w Europie.

_________________
Pozdrawiam,
Jordan
https://skyisthelimit.aero


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 18 paź 2017, 11:34 
Wstydliwy
Offline
Od: 18.10.2017
Posty: 3
Rok produkcji: 2016
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
LPG: Tak
Region: dolnośląski
Jeżeli to tyle to chyba się zdecyduje (oczywiście po sprawdzeniu w Carfaxie serwisie i innych) :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 18 paź 2017, 11:41 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 18.02.2017
Posty: 455
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Parę postów wyżej shutter napisał, że jeszcze np. szyba jest inna, więc takich drobnych kwiatków może być więcej. Dopóki wszystko działa, szyba się nie zbije to nie ma problemu :)
To co jordanj napisał to wydaje się być tylko listą elementów do dostosowania.

_________________
:drunk:


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 18 paź 2017, 11:45 
Wstydliwy
Offline
Od: 18.10.2017
Posty: 3
Rok produkcji: 2016
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
LPG: Tak
Region: dolnośląski
hmm, no właśnie. Kwiatków może być więcej. Może jednak pójść w starszy model, ale z salon Polska? Jakie jest Wasze, mazdziarzy, zdanie?


 Zobacz profil  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: Śr, 18 paź 2017, 11:50 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Moje jest takie, że będziesz miał samochód naprawiony po szkodzie całkowitej (złom) w US.
Poza tym radio, zegary i parę jeszcze innych rzeczy jest innych.


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Śr, 18 paź 2017, 13:58 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Moje zdanie:
Jeśli kupujesz auto za 70-80tys PLN w Polsce to handlarz kupił je za groszę...
Bo transport, cło (10%), akcyza (18,5%), VAT (23%), naprawa + marża gościa...
Każdy podatek liczony od wartości powiększonej o poprzednie...
Czyli za więcej niż pół ceny końcowej nie może go wylicytować, aby mu się to opłacało...
I to przy naprawie na kradzionych/odzyskiwanych częściach...
A stawiam, że sprowadzają takie kupione za $5-8tys.
Sorki, ale nie ma cudów... wg mnie lepiej kupić z polskiego salonu starszy i 20tys PLN droższy, ale bez przygód, niż niepewny (czasem legalizujący po prostu kradzionego) wrak zza oceanu...

Auta z US opłacało się ściągać przy kursie 2-2,5 PLN za dolara, a nie teraz przy kursie powyżej 3,5 PLN

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 18 paź 2017, 14:42 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2016
Posty: 1066
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: wielkopolski
Podkreślam to przy każdej tego typu okazji. Każde auto sprowadzone z USA oznacza jedno, takie samo auto, skradzione w Europie aby pozyskać zgodne z europejskimi wymogami homologacyjnymi lampy (teoretycznie radio można sobie odpuścić, a na zegarach namalować flamastrem podziałkę w km/h).
Nie ma cudów, kupno samych lamp w ASO to kilkanaście o ile nie kilkadziesiąt tysięcy PLN.

_________________
Pozdrawiam,
Jordan
https://skyisthelimit.aero


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 18 paź 2017, 15:41 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1520
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Może to zabrzmieć jak snobizm, ale ja od pewnego czasu nie kupuję aut używanych. Nie dlatego że brzydzę się siadać po kimś na fotelu, ale po prostu z powodów bezpieczeństwa. Jeżeli używany, to tylko od znajomego / rodziny, gdzie znana jest cała historia auta. Dlatego po mojego poprzedniego Lancera była kolejka znajomych, mimo że nie był "igła"... Mając do wydania 80 tys. kupiłbym po prostu Mazdę 3 z salonu (jeżeli koniecznie Mazda).
Kupując samochód za taką kasę, ja po prostu chcę mieć pewność, że poduszki są na swoim miejscu i że dach nie jest dospawany... A wierz mi, że ASO nie wykryje Ci dobrze zrobionego trupa.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 18 paź 2017, 16:10 
Nałogowiec
Offline
Od: 10.07.2016
Posty: 1679
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Już pisałem tu chyba, żona kupowała stare auto w komisie kumpla dobrego znajomego mechanika :D dwóch speców oglądało auto bardzo dokładnie, fakt że był to staroć 12 letni ale obejrzeli i że nie bite. Ja od razu powiedziałem że bite bo śrubki na zderzaku nie pasują i są dodatkowe dziurki... ale ja się nie znam :D

Po roku wyszło że jednak bite - grzało się na maxa, wentylator/chłodnica były od innej wersji auta :D takiej bez klimy która miała "1 bieg" (ciepło się robiło to się włączał i tyle) a u żony była klima i 2 biegi (1 wolniej i 2 szybciej).

Co lepsze jak sprzedawałem dla kumpla ojca to kumpel ma znajomego dyrektora w jednym z salonów firmowych. To sobie obejrzeli dokładnie i prawdopodobnie auto było po dachowaniu do tego ;)

Co prawda auto ma 16 lat i jeździ dalej ale kupowane było zupełnie co innego niż było przedstawiane.

Więc warto sobie policzyć wszystkie VATy marże cła koszty części itp. tak jak gzesiolek pisze i zastanowić się czy jest w ogóle cień szansy żeby nie był to kompletny trup ładnie wypudrowany i podrasowany kradzionymi częściami.

_________________
Obrazek
A na co dzień dłubię tutaj http://www.wedrowiec.net


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 18 paź 2017, 17:48 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 11.05.2017
Posty: 386
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.3 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: MPS
LPG: Tak
Region: mazowiecki
Również uważam że kupno powypadkowego auta za 70-80 tyś jest nierozsądne


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 18 paź 2017, 19:24 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2016
Posty: 1066
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: wielkopolski
Uważam, że są ludzie, którzy są zmuszeni kupić auto używane bo na nowe ich nie stać i prawdopodobnie nigdy nie będzie ale za 80 tys. wolałbym kupić coś niższej klasy ale nowe niż pakować się w używanego trupa. W tej cenie to i A8 można kupić, oczywiście 15 letnie z przebiegiem 180 tys. bo jak wiemy samochodów z przebiegiem powyżej 200 tys. praktycznie na rynku nie ma, dziwnym trafem one wszystkie po osiągnięciu tej magicznej wartości przestają jeździć i latami czekają na nowego właściciela.

_________________
Pozdrawiam,
Jordan
https://skyisthelimit.aero


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.