Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 13:13

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4219 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130 ... 141  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr, 19 wrz 2018, 12:55 
Nałogowiec
Offline
Od: 10.07.2016
Posty: 1679
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
... ale wyrażone po raz setny wywołuje odruch wymiotny.

_________________
Obrazek
A na co dzień dłubię tutaj http://www.wedrowiec.net


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Śr, 19 wrz 2018, 13:33 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Cytuj:
MateZ w związku z tym, że nie masz już M6 a Twoje posty nic nie wnoszą poza narzekaniem i denerwowaniem innych użytkowników Forum, proszę Cię o wstrzymanie się od pisania postów w wątkach merytorycznych. W innym przypadku skończy się jak to już bywało w takich przypadkach.


Rozumiem, żeby wstrzymywać się od powtórzeń w narzekaniu, ale mi osobiście zależy, aby w działach merytorycznych więcej było osób które te kilkadziesiąt/kilkaset tys. km Mazdą zrobiły i już jej nie posiadają, niż tych co kupili ją miesiąc temu i są na razie zachwyceni...
Bo działy merytoryczne są aby dzielić się wiedzą, a sorki, ale tej więcej zwykle mają Ci co mają Mazdę kilka lat, niż kilka miesięcy... nawet jeśli po każdym lifcie coś zmieniają...

Najgorsze co możecie zrobić dla opinii Mazdy to miast merytorycznie dyskutować i wykazywać, że nie jest tak źle, to zupełnie kneblować niezadowolonych byłych użytkowników Mazdy...

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 19 wrz 2018, 15:06 
Nowicjusz
Offline
Od: 13.03.2018
Posty: 56
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
To będzie mój ostatni post(przynajmniej w tym dziale). Myślę,że nikt nie będzie po mnie płakał ;(( . Po co pisać skoro wszystko obraca się wokół kilku szczegółów
Opinie o poprzednich liftingach są na wielu stronach, o tym jeszcze nie, ale poprzednicy mają najwięcej do powiedzenia i wylewania swoich żali ...."o matko lusterka... pier...doły"
Pojeżdżę zobaczę ...
Pisałem- w mojej Insigni robiłem remont po 170, a teraz zupłenie silnik się rozsypał, a mam lekką nogę. I to jest problem i koszt.i JAK TO PORÓWNAĆ z LUSTERKAMI :lol:
Jakość wykończenia w nowej Insygni fatalna...
AUDI :premium" przez 5 lat walili silniki z wadą 1l oleju/1000km (przykład z podwórka kolegi dziesiątki wizyt w serwisie)(beczka w bagazniku) :lol: i komu udało się wymienić ... jednostkom ! Czy teraz są awaryjne, zobaczymy za kilka lat.
Dawno mam sny o potędze motoryzacji za sobą...
Proszę tylko o jedno , jak najwięcej opinii o "nowych"
o starych już morze łez wylano :-P
Na koniec w sobotę miło pozdrowił mnie użytkownik w granatowej 6 DZIĘKI Re..
A użytkownikom innych życzę niskich kosztów i rzadkich wizyt w super serwisach innych marek :lol: :lol: :lol:
Jak inni mają się dowiedzieć o nowych skoro jest ciągłe biadolenie na poprzednie wersje .
Ot i tyle !


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 19 wrz 2018, 15:11 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 02.03.2015
Posty: 285
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Kolego zorik...jeżeli ktoś jeździł wcześniej autami, które się nie psuły, nie nawalały drobiazgi jak i poważne rzeczy to z jego punktu widzenia awarie "słynnych" lusterek ( jak dla mnie akurat drobiazg) ale przede wszystkim hamulce etc. są ważne i o nich pisze. Jeżeli ktoś natomiast przeszedł przez całą masę traumatycznych volkswagenowo oplowskich doświadczeń to dla niego M6 ze swoimi wadami jest rewelacyjna. Wszystko zależy od punktu odniesienia...dlatego każda opinia jest cenna bo pochodzi z różnych doświadczeń. Tak ja to widzę.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 19 wrz 2018, 15:35 
Nowicjusz
Offline
Od: 13.03.2018
Posty: 56
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
Miał być ostatni post, ale odpowiem, Zgadzam się z Tobą, ale ile można wałkować ten temat, TO już opisano setki razy... czekamy na KONSTRUKTYWNE posty o NOWYCH zaletach i wadach. Lifting 2016 jest już poza produkcją i jak ktoś chce poczytać o jego wadach, a może i zaletach to niech szuka w w starych postach. Ja czytając ten temat odnoszę wrażenie, że cały czas jest mowa o poprzednich wersjach w postaci odgrzewanych kotletów.
ZALETA
W sierpniu szczególnie w moim rejonie w zachodniopomorskim były upały i susza.

Mogę z całą odpowiedzialnością napisać,że Mazda 6 jest dobrze zabezpieczona antykorozyjnie, widać to w garażu :lol:
Lakier taki jak poprzedniomiękki -nie odstaje od Toyoty kolegi,
Lusterka działają jak dalej - nie wiem nie składam... mam wyłączone.
Hamulce miękkie działają, Nawet było raz bardzo skutecznie.
System bezpieczeństwa zadziałał... skutecznie. Do 0
Światła lepsze niż w FL 2016 porównywałem działają bezbłędnie.
MZD mi wystarcza, w Renówce kolegi bardziej rozbudowany, ale klima śmiech na sali... obsługa dla mnie masakra !
Skóra na kierownicy na razie super.
Co by tu dalej ?
Średnie spalanie po dotarciu 7,4 wiekszość DK 10 nie zamulam.
Wada dla mnie brak gniazda zapalniczki, w pobliżu panelu klimy.
Może o tym...


Ostatnio edytowano Śr, 19 wrz 2018, 15:55 przez zorik, łącznie edytowano 3 razy

 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 19 wrz 2018, 15:36 
Nałogowiec
Offline
Od: 10.07.2016
Posty: 1679
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Zgadzam się że każda opinia jest bardzo ważna. Czy w związku z tym że jestem zachwycony wyglądem mojej Mazdy mam o tym codziennie tu pisać? Jeżeli uważam że ma świetny automat czy powinienem pisać o tym co najmniej raz (a może trzy razy) w tygodniu? Czy do każdego wątku powinienem dopisywać jak komfortowo mi się jeździ moją wymarzoną szóstką?

A może wystarczy jak napisałem to raz czy dwa przy okazji dyskusji?

_________________
Obrazek
A na co dzień dłubię tutaj http://www.wedrowiec.net


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 19 wrz 2018, 18:39 
Bywalec
Offline
Od: 22.03.2018
Posty: 276
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
19 września 2018, o 16:11 Bonifacy napisał(a):
Kolego zorik...jeżeli ktoś jeździł wcześniej autami, które się nie psuły, nie nawalały drobiazgi jak i poważne rzeczy to z jego punktu widzenia awarie "słynnych" lusterek ( jak dla mnie akurat drobiazg) ale przede wszystkim hamulce etc. są ważne i o nich pisze. Jeżeli ktoś natomiast przeszedł przez całą masę traumatycznych volkswagenowo oplowskich doświadczeń to dla niego M6 ze swoimi wadami jest rewelacyjna. Wszystko zależy od punktu odniesienia...dlatego każda opinia jest cenna bo pochodzi z różnych doświadczeń. Tak ja to widzę.


Ale ile razy będziesz pisał o tych hamulcach , to tak jak bym na forum BMW ( a miałem i wyrobiłem sobie zdanie ) sztuk co dwa dni pisał o tym jak to silniki się sypią elektronika nie taka super i to za jedyne 200 - 300 tys zł to nie dyskusja tylko uciążliwość czy na Forum Skody SIII jest takie zainteresowanie hamulcami a padają często nie. Opinia jest cena ale powtarzana w nieskończoność przy każdej okazji staje się bezwartościowa, może tu tkwi problem z tym powtarzaniem tego samego .


Ostatnio edytowano Śr, 19 wrz 2018, 19:32 przez ABC1, łącznie edytowano 1 raz

 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 19 wrz 2018, 19:17 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 02.03.2015
Posty: 285
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Jeżeli miałeś BMW lub masz i tego doświadczyłeś...to pisz :hihi: Ja w odróżnieniu od niektórych nie piszę o czymś o czym słyszałem, bo tak piszą inni itd. Doświadczyłem...opisuję, nie doświadczyłem - milczę :X


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 19 wrz 2018, 20:22 
Offline
Ale ABC1 Bonifacy pisze o hamulcach jako były właściciel mazdy, Ja pisałem o lusterkach. Lusterka i hamulce to akurat była wtopa gj porównywalna z legendarną rdzą. I co mamy teraz pisać jaka to mazda z nowym modelem jest wspaniała ? Byłem w lipcu w salonie odebrać koła z hotelu przed sprzedażą i widziałem nowy model. Nie jeździłem ale uwagę zwróciło to, że zmiany są kosmetyczne. Tarcze hamulcowe takie same, wnętrze z małymi zmianami, podobnie jak karoseria. Hamulce w maździe pomijając to, że tarcze się gięły są zwyczajnie słabe. Za małe zaciski, za małe tarcze w stosunku do gabarytów samochodu. To sprawiało, że robiło się niebezpiecznie. Wyhamować w awaryjnej sytuacji z prędkości 180 do 100 na prawdę nie było łatwo i przyjemnie. Mam porównanie z nowym civikiem i tam hamulce stają dęba. Czepili się wszyscy, że pisze o lusterkach. Ok lusterka najbardziej mnie wkurzały ale jest cały szereg innych właściwości tego auta, które były równie słabe i o których mógłbym pisać bez końca. Był makaronek, był rkarcz, narzekał na wyciszenie, był wasylinio i jestem Ja. Narzekam na lusterka i wiele innych rzeczy. Ale narzekać tutaj niewolno. To faktycznie wychodzi na to, że to forum stało się kołem wzajemnej adoracji, wiecznie zadowolonych użytkowników mazdy 6 i wara temu kto twierdzi innaczej. Czemu tu dalej przesiaduje? Może dlatego, że jestem sentymentalny i po 3 latach może mi czegoś brakować ? Może dlatego, że to forum ciągle żyje w przeciwieństwie do forów innych marek? Może dlatego, że lubię dzielić się swoimi spostrzeżeniami z innymi ludźmi, mówić że coś jest białe a coś czarne wbrew temu co chciała by słyszeć mazda polska ? Gdyby mazda była fatalna nie kupiłbym jej 3 lata temu. Ma swoje zalety, niestety ma też bardzo dużo wad, które potrafią przykryć te zalety.
Najgorsza w tym wszystkim jest arogancja samej mazdy jako firmy, i autoryzowanych serwisów. Do tego stopnia, że czekając w aso w kolejce do, że tak powiem okienka, słyszałem nieraz rozmowy obsługi z ludźmi, którzy zapewne nie siedzą na forach. I wiem jak robili z tych ludzi idiotów. Wiem jak ciężko wyegzekwować naprawę choćby tych głupich lusterek. Coś co powinno być robione z urzędu. Widać po tych pracownikach, że są zmęczeni i sfrustrowani. Słyszałem też jak sprzedawcy wciskają ludziom kit. Jak wychwalają mazde pod niebiosa besztając inne samochody. Wiem taka ich rola, niemniej świat wymaga równowagi :)


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 19 wrz 2018, 20:29 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 12.06.2017
Posty: 1199
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Doświadczam Madzi na co dzień. Jeżdżę 14 m-ąc (19kkm) i nie doświadczyłem (jak na razie) żadnych, ale to żadnych problemów opisywanych na forum. Dla mnie np. hamulce ori jak z bajki, skóra i elem. skóropodobne łatwe do pielęgnacji i wyglądają jak nówka, fotel dobrze ustawiony pode mnie, umożliwia spokojne przejechanie w ciągu dnia 1200 - 1300 km (12-14 godz.), akumulator czy w lato czy w zimę nie ma żadnych problemów. W ASO byłem raz na OT/koszt 1 zł. Tylko jeżdżę i jeżdżę i nie wiem co to reklamacja (przynajmniej jak na razie). Oszczędna i pali jak moja poprzedniczka 1.6 l równo tyle samo. Cichutka w trasie przy prędkościach autostradowych i wyższych (jest po wyciszeniu przeze mnie). Nie wiem co to EUS. Moc, dynamika poj. jak dla mnie wystarczająca. Jedno raczej wiem, że nie przejeżdżę Madzią tak jak poprzedniczką, niespełna 400 kkm, bo nie będę miał okazji. To czego mam narzekać i ją ganić. Mogę się tylko cieszyć, że przypadł mi dobry egzemplarz, który daje mi pełną satysfakcję jego eksploatacji. Jedyna przy niej praca to pielęgnacja, ale bez przesady. I wiem, że takich jak ja jest wielu, zwłaszcza w modelach poliftingowych (2017/2018). I to wszystko za 150k zł Nie mniej świadomy możliwych jej usterek śledzę od czasu do czasu forum i wprowadzam pasujące udogodnienia do swojej Madzi

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 19 wrz 2018, 20:49 
Offline
Niech ktoś zrobi ankietę do głosowania , moja FL2 jak igła, nic się nie dzieje, jestem pewien że w usterkach między 2012-2016- do 1 lifta vs fl2/fl3 była by przepaść.
Wiele ludzi tu czyta ale nie wypowiadają się ale na ankiecie zagłosują. - bardzo jestem ciekaw takiej ankiety. ( np jak w artku w sprawie eus. )



https://vw-arteon.pl/forum/viewtopic.ph ... &start=120



MAZDA 6 2.0 VS 2.5

https://www.youtube.com/watch?v=x5jGaRb8PbE


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 19 wrz 2018, 21:09 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.12.2013
Posty: 3035
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: wielkopolski
Co się bijecie? :sad:
kto może ,kto nie może się wypowiadać?
:idea: każdy może i lepiej byłoby nie kneblować ludziom gęb na temat naszych Mazd <pucugg>
zdrowsze to nawet jeśli się powtarzają, byleby nie przesadzali i tu rozumiem intencje Tombiena,który chciałby to jakoś uporządkować
ale...
mówić każdy może ,trochę lepiej lub trochę gorzej ale nie o to chodzi jak co komu wychodzi
byle z pożytkiem dla ogółu :D
piszmy więc co nas boli i co nas cieszy :)

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 19 wrz 2018, 21:21 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 11.03.2014
Posty: 940
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: opolski
Jestem po jezdzie testowej nowej Mazdy. Jechalem tam gdzie ja chciałem, bez sprzedawcy. Jako użytkownik auta z 2014 roku stanowczo mogę stwierdzić, że w aucie jest dużo, dużo ciszej. Rzekłbym nawet, że różnica jest kolosana porównując do mojej obecenj szóstki.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 19 wrz 2018, 21:40 
Offline
Jeszcze jak się wymieni te głośne opony na ciche to dopiero. - ja mam 245r20 i nie mam głośniej jak fabryczne 225/19. ( mialem przez chwile 225 i było ciszej, średnio koło 1-1,5 db. potem zmiana na 245. ).Pomiary robiłem miernikiem.
Ja kupilem auto i od razu sprzedałem te opony T001, te nowe T003 tak samo najgłośniejsze w testach.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 19 wrz 2018, 21:44 
Bywalec
Offline
Od: 17.02.2015
Posty: 352
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyDream
Region: wielkopolski
zorik, a i-stop Ci dziala w nowym aucie, mi pomimo przejechania 1,5 tys km caly czas pokazuje ze jest off, poniewaz parametry akumulatora nie pozwalaja mu na wlaczenie (silnik + klima sygnalizowana jest ok)

zastanawiam sie czy to normalne, we wczesniejszym dieslu tego nie mialem


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 19 wrz 2018, 22:01 
Nałogowiec
Offline
Od: 10.07.2016
Posty: 1679
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Chyba odpuszczę sobie forum na jakiś czas. Po kiego grzyba mam w kółko czytać o frustracji tych samych osób odnośnie tego samego.

Rozumiem wolność słowa, poglądów, prawo do własnego zdania. Natomiast naturalne jest że jak w jakimś towarzystwie trafią się jednostki non stop jęczące, narzekające, powtarzające w kółko to samo (i tak samo idioci chwalący w kółko to samo) - to ma się dość tych męczy..stołków. Wychodzę z założenia że jak ktoś się lubi katować to jego wolna wola. Ja nie zamierzam. Szkoda życia i czasu na frustratów.

_________________
Obrazek
A na co dzień dłubię tutaj http://www.wedrowiec.net


 Zobacz profil  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: Śr, 19 wrz 2018, 23:14 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Wydaje mi się, że to co napisałem nie dociera co do niektórych.

Czy napisałem, że można pisać wyłącznie dobrze o Maździe 6?
Czy gdzieś jest to zapisane w Regulaminie?
Czy o to chodzi na Forum, żeby klepać za każdym razem to samo do obrzydzenia?
Czy to jest ta wiedza o której piszecie, te nowe i cenne opinie?

Z doświadczenia wiem, że każdy Użytkownik, który nie potrafił się opanować i zatracał się w swoich żalach kończył swoją przygodę z Forum (nie piszę tu o nikim konkretnym, mieliśmy kilka podobnych przypadków).
Dlaczego? Po sprzedaży czy decyzji o zmianie samochodu już nic innego ciekawego nie miał do przekazania, poza tym jaka to Mazda 6 jest nieudana. W dodatku wszystkie złe emocje związane z samochodem przechodziły na Forumowiczów, wycieczki osobiste potem epitety itd. Jak pokazuje historia, prędzej czy później taki osobnik sam siebie wyeliminuje, oczywiście jak się w porę nie opamięta.

Osobiście, jako zwykły użytkownik Forum, interesują mnie opinie pisane w tym wątku przez coraz większą ilość użytkowników Mazdy 6, niezależnie czy będą one pozytywne czy negatywne. Ważne, żeby nie pisały tu ciągle te same osoby, szczególnie te, które już tym samochodem nie jeżdżą. Ich wcześniejsze wpisy można przeczytać, nikt ich nie usuwa. Czas idzie do przodu, czekamy na opinie osób, które jeżdżą nowszymi produkcjami, chcemy wiedzieć, czy Mazda skutecznie poprawia model? Czy wyciąga wnioski i poprawia wadliwe elementy? Czy warto kupić Mazdę 6? Tak powinna wyglądać dyskusja w tym wątku. Bo co jest źle zaprojektowane w przedlifcie to już dawno temu wiemy i nie tylko z tego wątku.

Mazda 6 gen III przez 6 lat produkcji systematycznie się zmieniała. To już nie jest ten sam samochód jak na początku, mimo, że karoseria pozostaje ta sama. Znam opinie osób, które przesiadły się z pierwszej wersji na najnowszą i są bardzo miło zaskoczone tym, co oferuje obecnie Mazda 6.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 20 wrz 2018, 06:06 
Nowicjusz
Offline
Od: 13.03.2018
Posty: 56
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
19 września 2018, o 22:44 kichu napisał(a):
zorik, a i-stop Ci dziala w nowym aucie, mi pomimo przejechania 1,5 tys km caly czas pokazuje ze jest off, poniewaz parametry akumulatora nie pozwalaja mu na wlaczenie (silnik + klima sygnalizowana jest ok)

zastanawiam sie czy to normalne, we wczesniejszym dieslu tego nie mialem


Działa mi "niestety" , nawet jak przejechałem dzisiaj do piekarni 1,0 km powrót 1,0 pod domem wyłączył mi silnik klima włączona eko.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 20 wrz 2018, 06:39 
Bywalec
Offline
Od: 22.03.2018
Posty: 276
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Cytuj:
Osobiście, jako zwykły użytkownik Forum, interesują mnie opinie pisane w tym wątku przez coraz większą ilość użytkowników Mazdy 6, niezależnie czy będą one pozytywne czy negatywne. Ważne, żeby nie pisały tu ciągle te same osoby, szczególnie te, które już tym samochodem nie jeżdżą. Ich wcześniejsze wpisy można przeczytać, nikt ich nie usuwa. Czas idzie do przodu, czekamy na opinie osób, które jeżdżą nowszymi produkcjami, chcemy wiedzieć, czy Mazda skutecznie poprawia model? Czy wyciąga wnioski i poprawia wadliwe elementy? Czy warto kupić Mazdę 6? Tak powinna wyglądać dyskusja w tym wątku. Bo co jest źle zaprojektowane w przedlifcie to już dawno temu wiemy i nie tylko z tego wątku.

Nie robię cenzury po prostu ciągłe opisywanie tego samego niczego nie wnosi nic nowego do sprawy.

Jak mi się sypnie coś to ja napiszę to na forum , co do Aso nie miałem z Mazdą kłopotów jest jednym jak na razie z jednych lepszych ostatnio miałem przygodę pod marketem uszkodzono mi lusterko celowo Aso dosłownie obok wymieniło mi na nowy mechanizm (40 min ) ale okazało się że to nie wystarczy dali mi na 3 dni cx5 tak sami ( dziwne ale prawdziwe ) a po całej akcji tel z centrali czy byłem zadowolony totalne zdziwienie czy ktoś w dupsko Mazdy kija ......... i nastąpiła mam nadzieje reakcja pozytywna stała .


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 20 wrz 2018, 06:51 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 26.07.2014
Posty: 328
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: podkarpacki
20 września 2018, o 07:06 zorik napisał(a):
19 września 2018, o 22:44 kichu napisał(a):
zorik, a i-stop Ci dziala w nowym aucie, mi pomimo przejechania 1,5 tys km caly czas pokazuje ze jest off, poniewaz parametry akumulatora nie pozwalaja mu na wlaczenie (silnik + klima sygnalizowana jest ok)

zastanawiam sie czy to normalne, we wczesniejszym dieslu tego nie mialem


Działa mi "niestety" , nawet jak przejechałem dzisiaj do piekarni 1,0 km powrót 1,0 pod domem wyłączył mi silnik klima włączona eko.


u mnie również działa i jak na razie nie mam z nim problemów, chociaż staram się go używać jak najrzadziej


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Cz, 20 wrz 2018, 07:58 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
19 września 2018, o 21:49 niko123 napisał(a):
jestem pewien że w usterkach między 2012-2016- do 1 lifta vs fl2/fl3 była by przepaść


To tylko domniemanie... bo np. Pingu jak mu ukradli przedliftową i był nią zachwycony, kupił albo FL1 albo Fl2 i zachwyt się ulotnił...
To bardziej kwestia konkretnego egzemplarza... poziom EUS, delikatnie krzywe piasty które przyśpieszają problem z biciem hamulców i zwiększają problem z wyważeniem kół, padające mechanizmy lusterek, to wszystko rzeczy które w jednym aucie prawie nie występują (patrz moja po 3 latach, ori lusterka, ori tarcze hamulcowe, EUS minimalny i tylko przy silnym wietrze lub prędkościach >160), a w innym występują stadami...

Jeśli chodzi o hamulce są słabe i znacznie za słabe do jazdy zero-jedynkowej >180km/h bo nie wytrzymają więcej niż 1-2 hamowań ostrych z takich prędkości w jednej trasie (sam nie testowałem, ale tak wynikało z wypowiedzi innych)...

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 20 wrz 2018, 09:34 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 12.06.2017
Posty: 1199
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Grzesiolek nie napisałeś nic odkrywczego Wiemy że poszczególne egzemplarze są różnie spasowane Samochód został skonstruowany do jazdy zgodnej z przepisami To po kiego grzyba piszesz o prędkościach ponad normatywnych Nie tłumacz tego autostradami niemieckimi bo to poniżej dobrego smaku Jazda zero jedynkowa powyżej 180 to domena samochodów sportowych Nieumiejętność właściwej eksploatacji nie można wciąż tłumaczyć słabymi hamulcami To śmieszne Mogę przyjąć tłumaczenia że ktoś mieszka w np w górach i jest narażony na strome zjazdy następujące jeden po drugim i eksploatuje pój zgodnie z przepisami wtedy montowanie zestawów za parę tys ma sens W przeciwnym wypadku robimy sobie kuku w pełni świadomie na własną prośbę A wymyślanie później na forum ze mazda nie potrafi zrobić dobrych hamulców jest tłumaczeniem najczęściej swojej głupoty

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 20 wrz 2018, 09:43 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Też tak uważam....


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 20 wrz 2018, 13:00 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 02.03.2015
Posty: 285
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
20 września 2018, o 10:34 dropt07 napisał(a):
Grzesiolek nie napisałeś nic odkrywczego Wiemy że poszczególne egzemplarze są różnie spasowane Samochód został skonstruowany do jazdy zgodnej z przepisami To po kiego grzyba piszesz o prędkościach ponad normatywnych Nie tłumacz tego autostradami niemieckimi bo to poniżej dobrego smaku Jazda zero jedynkowa powyżej 180 to domena samochodów sportowych Nieumiejętność właściwej eksploatacji nie można wciąż tłumaczyć słabymi hamulcami To śmieszne Mogę przyjąć tłumaczenia że ktoś mieszka w np w górach i jest narażony na strome zjazdy następujące jeden po drugim i eksploatuje pój zgodnie z przepisami wtedy montowanie zestawów za parę tys ma sens W przeciwnym wypadku robimy sobie kuku w pełni świadomie na własną prośbę A wymyślanie później na forum ze mazda nie potrafi zrobić dobrych hamulców jest tłumaczeniem najczęściej swojej głupoty

...a czy jazdę z prędkością 140 km/h autostradą i nagłe hamowanie ze względu na nieuważnych kierowców ciężarówek tudzież innych mniej doświadczonych nazwiemy nieumiejętną eksploatacją ?
Zaraz napiszesz, że trzeba antycypować...ale czy oby w każdym przypadku się da?


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 20 wrz 2018, 13:10 
Stały bywalec
Offline
Od: 25.06.2015
Posty: 580
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
dropt07 - ja natomiast nie zgadzam się odnośnie opinii na temat hamulców Mazdy. Nie trzeba jeździć szybko lub gwałtownie hamować. Wystarczy jechać w trasę na przykład na Chorwację, aby doświadczyć samoczynnego bicia tarcz hamulcowych. Wystarczy ciągła jazda w upalnych temperaturach. Doświadczyłem tego. Tak nie powinno być. Hamulce "skopane" przez producenta. A najgorsze jest to, że mazda umywa ręce (rżnie głupa) i nie poprawia tego w nowszych wersjach. A przecież to kluczowy system bezpieczeństwa.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 20 wrz 2018, 13:47 
Nałogowiec
Offline
Od: 10.07.2016
Posty: 1679
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Mi teraz przy wymianie gwarancyjnej jakieś blaszki niby dołożyli, mają poprawić chłodzenie :D

_________________
Obrazek
A na co dzień dłubię tutaj http://www.wedrowiec.net


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 20 wrz 2018, 14:07 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 02.03.2015
Posty: 285
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Mi po dołożeniu tych blaszek jeszcze dwa razy tarcze wymieniali :facepalm: A wymiana była oficjalnie nazywana gestem handlowym :hihi:


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 20 wrz 2018, 15:17 
Offline
Niby wiele sie nie zmieniło od FL2 ale kto wymieniał tarcze w FL2 ( coś zmienili z osłonami ).
Ciągle te problemy są ale 2012-2016 do 2 lifta, może ktoś wymieniał w 2 lifcie ale chyba 1 na 10 jak w przedlifcie i po 1 lifcie.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 20 wrz 2018, 15:49 
Stały bywalec
Offline
Od: 25.06.2015
Posty: 580
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
To co niby zmienili?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 20 wrz 2018, 15:53 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 07.11.2013
Posty: 2285
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: pomorski
U mnie ( 4.2013) zmieniono osłony tarcz na gwarancji, wymieniłem pod koniec gwarancji również tarcze i mam spokój. Jeżdżę czasem po górach, bardzo stromych. Od wymiany tarcz - 2 lata temu, 30tys przejechane - nie mam z nimi żadnego problemu. Z pewnością wentylacja tarcz ma tu znaczenie - eksperymentował z tym przecież rkarcz. Ale rzucać przyklad, że chorwackie dodatkowe 10°C krzywi tarcze to trochę śmieszne, lecz w sumie.... pamietam, że ktoś z CX5 pisał o wycieczce do Hiszpani i bijacych tarczach TAM a po powrocie wszystko wrociło do normy.
Natomiast trudno mi zgodzić się, że skuteczność hamulców jest gorsza niż u konkurencji. Słabe to ma poprzednia generacja Peugeota 508 (43m) podczas gdy GJ zatrzyma się po 37m, Passat 36m, Insignia 37m, Talisman 36m, Optima 37m,
Superb 36m, Mondeo 37m.
No i z młodości pamietam bolidy Porsche 911 jako ówczesny wzór skuteczności hamowania :35m

www.wyborkierowcow.pl/6-kombi-klasy-sre ... orownanie/


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4219 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130 ... 141  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.