Teraz jest Pt, 29 mar 2024, 11:15

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4219 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126 ... 141  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt, 7 wrz 2018, 22:39 
Bywalec
Offline
Od: 13.05.2015
Posty: 370
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: podlaski
Dodam też że te ujadanie Rkacza na forum VW jest żałosne, wiem że chłop wiele przeszedł ale niech zrozumie że np taka Mazda 2017 jest bez większości wad które go dotknęły i ludzie mają prawo być zadowoleni. Na dzisiaj jeśli wyjdzie nowa 6tka w 2020r. zamawiam w ciemno.

-- Dodano: 7 września 2018, o 23:39 --

7 września 2018, o 23:32 niko123 napisał(a):
Najlepiej wymienić 19 na zime i na lato 20 :)
Najbardziej bym chciał z tej 2018 wentylacje siedzeń, za miast plexi na szybie hed up. i usb na tylnej kanapie.

Tak całe fotele z wentylacją z chęcią zabieram do siebie.;p. Ja jeżdżę tylko na tych felgach 19. 2 kpl. opon i sprawa załatwiona. Te felgi są obłędne nie ma szans że założę inne.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 7 wrz 2018, 22:56 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2016
Posty: 1066
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: wielkopolski
Ja jadąc spokojnie za ciężarówkami osiągam na drogach wojewódzkich i krajowych spalanie w okolicach 5, a rekordowo 4,9, 7 przy dość dynamicznej jeździe (zgodnie z ograniczeniami), a 10 to dopiero polskie autostrady. Niemieckie powyżej 13 ale w Niemczech byłem tylko raz tym autem. Gość przejedzie kilka km i wydaje opinie jakby przeprowadził kompleksowe testy.

_________________
Pozdrawiam,
Jordan
https://skyisthelimit.aero


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: N, 9 wrz 2018, 12:51 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
7 września 2018, o 23:39 mariuszcom napisał(a):
Dodam też że te ujadanie Rkacza na forum VW jest żałosne, wiem że chłop wiele przeszedł ale niech zrozumie że np taka Mazda 2017 jest bez większości wad które go dotknęły i ludzie mają prawo być zadowoleni


Spokojnie... jeszcze z rok to skupi się na aktualnym aucie... za 2-3 zacznie go uwierać i wkurzać wtedy już Mazdy nawet nie będzie wspominać...

Co do Mazdy to ma swoje wady, nawet ta nowa... Nie ma ideałów...
A Mazda to takie zwykłe auto, w miarę dynamiczne, w miarę oszczędne, z skrojoną pode mnie skrzynią... Ja może bym chciał 1 bieg więcej, ale nie jest to must have...

A moment jak na wolnossaka jest wystarczająco wysoki... tzn. spokojnie można by dać nadbieg o te pare % rpm niżej...
Do spokojnej jazdy wystarczy, a do przyśpieszenia skrzynia zrobi redukcje...
w VW 1.8T do DSG miał moment ścinany do wartości maksymalnej niższej niż w M6 2.5... a przy tych 2000 rpm ten moment miał raptem maks. 40-50 Nm wyżej...

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 9 wrz 2018, 16:44 
Offline
A ja to uważam, że ten test marek drives to zemsta rkarcza na mazdzie. Dogadali się. Pewnie na zlecenie rkarcza został przygotowany ten test. Jak można mieć negatywne zdanie o mazdzie przecie to takie fajne japońskie jest.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: N, 9 wrz 2018, 17:18 
Offline
Tak samo marek zjechał nowią fieste 2018, generalnie moim zdaniem najlepsze auto tego seg. jak wiemy najlepsze zawiesznie i prowadzenie z układem kierowniczym i najlepsze wyciszenie, lepsze materiały od poprzedniej fiesty, ogromny ekran itp, ale i tak uznał w teście że polo bije konkurencje.
Mało obiektywnie też było z focusem i mondeo vignale - są marki do dają słabe profity wyrażnie :)


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: N, 9 wrz 2018, 17:38 
Offline
Niko jeździłem na jazdach testowych w przeciągu 3 miesięcy: superb, golf r, stinger, audi a4 i a5, volvo v60, bmw 4. Niektórymi nawet po 2-3 razy i zapewniam, że już zaczynając od golfa r, każdy z wymienionych prowadzi się, przyspiesza i jest ogólnie lepszym samochodem od mazdy. Nie mówiąc już o osiągach. Rozumiem, że volvo, audi czy bmw to inna klasa ale stinger czy skoda ? Ja wybrałem akurat volvo bo hm jest najbardziej premium z tego wszystkiego. Natomiast jak bym miał budżet ok. 150-190 tyś i szukał rodzinnego kombi to byłby to: golf r albo leon cupra lub skoda superb. Za te pieniądze mamy wyposażony po brzegi egzemplarz, który jest pod każdym względem lepszy od tego co daje mazda. Ok za 130 tyś. Można kupić m6 2.0 albo no właśnie skode superb 2.0 220km lub nawet cupre z dsg. Ja wybieram skode lub seata, pomimo gorszych plastików. Bo tylko taka jest przewaga mazdy.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: N, 9 wrz 2018, 17:55 
Offline
Właśnie takie nieobiektywne pełne negatywnego nastawienia teksty jak golf lub leon 'który jest pod każdym względem lepszy od tego co daje mazda.'' -
Tak pisza ludzie co już kupili lub maja zamiar kupić cos innego, wiem że sa + i - mazdy i golfa/ leona ale pod każdym względem to już przesada.
Jak powiedział na kanale '' Saturday Car Fever..'' mustang to świetne auto dla całej rodziny :)
Wszystko się zmienia od podejścia do sprawy.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: N, 9 wrz 2018, 17:57 
Adept
Offline
Od: 25.04.2013
Posty: 111
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: wielkopolski
Ale golf i Leon to malutkie samochody i dramat jakosciowy w srodku...w ogole co innego niz Mazda 6.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 9 wrz 2018, 17:58 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 07.11.2013
Posty: 2285
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: pomorski
Tu mamy obiektywne angielskie zestawienie :
https://www.whatcar.com/news/reliability-survey-2018-3/

Potwierdza to, że MateZ dobrze sobie wybrał ale sam ...wcale nie jest obiektywny.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 9 wrz 2018, 18:47 
Offline
Może i jestem subiektywny :) a najlepsze jest to, że zacząłem używać tego zwrotu jak kupiłem mazde :). Do tej pory był tylko obiektywizm. Ale pomijając tą gów...o burze. To drogi użytkowniku Niko, może wypada zadać sobie to pytanie skąd się u mnie wzięły te negatywne opinie. Dam sobie łeb uciąć, że nie pracuję w vw, seacie, skodzie, toyocie, czy czymkolwiek innym. To zwykłe przemyślenia szarego kowalskiego z miasta Warszawy, a nie kopenhagi, który miał okazje użytkować ten wyrób przez prawie trzy lata.

Oczywiście mówie to względem leona czy golfa w kombi porównując do mazdy 6 kombi.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: N, 9 wrz 2018, 19:02 
Offline
Aby nie było :
mazda 6 2017 2 lift - moje zdanie
jakość materiałów b dobra spasowanie b słabe .
lusterka padaka
brak nm na niskich obrotach
słaba jakość foteli ( już mam maleńkie przetarcia na fotelu ) nie widoczne ale ja wiem gdzie to jest w rocznym aucie ? sory
słaby lakier
brak trybów jazdy tylko sport gdzie inni maja po 3-4 profile
sedan w 2018 ? kpina wszyscy maja liftbaki, czyli z szyba i to bardzo wygodne oczywiście elektrycznie a nie na biedną sprężynę. ( znajomi nie wnikają że to sprężyna bo mi wstyd się przyznać )
Brak usb na tylnym siedzeniu ( wiem 2018 ma )
Wyciszenia nie wymienie bo nie ma eus i wersja 2017 z klejonymi szybami + nowe ciche opony a nie fabryczne = przyzwoite wyciszenie jak na segment NIE PREMIUM

Są wady ale jest masa zalet i nigdy nie napisze że auto x jest we wszystkim lepsze od mazdy bo to mało realne - na pewno nie z segmentu D i kompakt jak golf.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: N, 9 wrz 2018, 19:12 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 28.07.2016
Posty: 838
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zagranica
jakosc materialow dobra? <oczy>
plastik udaje na desce aluminium
inny plastik udaje skore a pod nimi twardy plastik
plastik pod fotelem i w progach rysuje pod poznokciami.
gdzie ta dobra jakosc? ;)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: N, 9 wrz 2018, 19:48 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
MateZ, ale akurat za to co krytykuje(przynajmniej na początku-tzn. za silnik i skrzynię) ten test, to Robert Mazdę nawet lubił, no na końcu to już tylko tolerował ... Nie miał jak Ty fetyszu na doładowanie i pchnięcie w plecy... no ale teraz tych 280KM nie żałuje...

No ale to zbiór wszystkich drobnostek i upierdliwości w jego egzemplarzu, no i nieszczęsny prześladujący go EUS, bo tylko on nie trafił nigdy do jazdy auta bez tej przypadłości (może dlatego, że przy tych prędkościach już się w każdym pojawia) łagodnie mówiąc zniechęcił go do tej marki...


DM2009, odczucie jakości jest Maździe całkiem ok... wiem, że traci po bliższym poznaniu :P
Ale np. miękkie obicie pseudoskórą tunelu środkowego to dla mnie mistrzostwo świata w tej klasie...
Generalnie to do premium lata świetlne, ale w tej klasie nie ma tragedii...
No i skóra w naszych wersjach: i tapicerki i kierownicy wybitnie do poprawy... Ciekawe jak będzie z tą w SkyDream w 2018...

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 9 wrz 2018, 21:24 
Offline
Ja mazdy nie kupiłem dla osiągów. I co mi zaoferowała ? Jazdy do serwisu raz na kwartał z lusterkami ?


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: N, 9 wrz 2018, 23:14 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
MateZ o lusterkach się nie wypowiadam dopóki mi nie padnie (tak sobie obiecałem)... gwarancja minęła i nadal u mnie obydwa mechanizmy działają... Wiem, że fart nieziemski... Ale daje do myślenia, że u Mazdy jest jak kiedyś w Fiacie a nie jak u japońców... tzn. jak masz farta i trafisz na egzemplarz to i 0,5 miliona przejedzie i nic nie padnie... a jak masz pecha to co 500km masz usterkę...

Japońskie auta zawsze cechowały się solidnością mechaniczną i powtarzalnością... a to, że były plastik fantastik, z przyciskami jak sprzed 15lat i cieńszą blachą i lakierem i brakiem wielu opcji wyposażenia to była rzecz naturalna, ale mechanicznie i elektrycznie nic nigdy nie szwankowało... i to było powtarzalne...

A Mazda wady w większości zachowuje a zalet już nie ma (przynajmniej nie ma powtarzalności)... jak ja się cieszę, że mam farta do egzemplarza...

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 10 wrz 2018, 09:21 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 22.09.2014
Posty: 2106
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: podkarpacki
9 września 2018, o 18:38 MateZ napisał(a):
...i szukał rodzinnego kombi to byłby to: golf r albo leon cupra....


Te dwa do dla "rodziny" 1+0 ?

-- Dodano: 10 września 2018, o 10:21 --

9 września 2018, o 18:58 Smook napisał(a):
Tu mamy obiektywne angielskie zestawienie :
https://www.whatcar.com/news/reliability-survey-2018-3/

Potwierdza to, że MateZ dobrze sobie wybrał ale sam ...wcale nie jest obiektywny.


Nie jest obiektywne, to nie zestawienie np. z badań technicznych ale to opinie użytkowników. Gdy kupujący auto zakłada że będzie niezawodne, byle pierdoła obniża ocenę wozu i głośno o tym mówi. Gdy kupując z góry wie , że lekko nie będzie, wszelkie ułomności zamiata pod dywan i głośno o nich nie mówi, a cieszy się że wóz w ogóle jedzie (vide pozycja Alfy) .


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 10 wrz 2018, 10:00 
Offline
Andrzejsr oba samochody oferują wersje kombi z bagażnikiem większym i pakowniejszym od mazdy6 gj oraz większą przestrzeń od mazdy na tylnej kanapie. Więc nie rozumiem z czego wynika twoje pytanie.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 10 wrz 2018, 10:19 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 22.09.2014
Posty: 2106
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: podkarpacki
Jak to z czego ? to po prostu mniejsze auta, wszystkie które wymieniłeś, poza superbem. Stinger to już zupełnie ani nie ten charakter, napęd, ani w ogóle nic z Mazdą z zastosowań wspólnego nie ma, poza tym że też jedzie i skręca.
V60 obecne prędzej, poprzednie też znacznie mniejsze.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 10 wrz 2018, 10:27 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 07.11.2013
Posty: 2285
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: pomorski
Cytuj:
Gdy kupujący auto zakłada że będzie niezawodne, byle pierdoła obniża ocenę wozu i głośno o tym mówi. Gdy kupując z góry wie , że lekko nie będzie, wszelkie ułomności zamiata pod dywan i głośno o nich nie mówi, a cieszy się że wóz w ogóle jedzie (vide pozycja Alfy)..

Tak zapewne kombinuje statystyczny czytelnik "Gościa Niedzielnego".
What Car ? celuje w bardziej dojrzały rynek konsumentów a swój ranking tworzy dzięki bardziej precyzyjnej analizie usterek i kosztów opracowanych w ankietach.
Można kliknąć na każdą pozycję i dowiedzieć się więcej.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 10 wrz 2018, 10:27 
Offline
No i co z tego, że gabaryty mniejsze jak miejsca w środku i bagażniku więcej ? I mazda i tamte dwa samochody to kombi. A k9mbi z natury jest rodzinnym samochodem. To, że mazda jest wielką puszką nie oznacza, że samochody kombi z segmenu niższego są mniej praktyczne.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 10 wrz 2018, 10:57 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 22.09.2014
Posty: 2106
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: podkarpacki
No tak, clio kombi to też to samo. Mniejsze to mniejsze i tyle.


edit

@Smook : nie ma to znaczenia czego czytelnicy. Zadowolenie po świadomym wyborze (ze świadomością wad także) to co innego niż mierzalne obiektywnie usterki, zawodność itp.
Jak najbardziej rozumiem, że można być z Giulii zadowolonym biorąc pod uwagę przyjemność prowadzenia, i patrząc przez palce na comiesięczne wizyty w serwisie, przestoje auta, proszenie się o zastępcze, czy masę niedoróbek z którymi trzeba żyć.
Oraz odwrotnie - można po prostu źle wybrać i przenosić niezadowolenie z siebie na produkt, czy marudzić na pierdoły typu lusterka, nastawiając się tak mocno negatywnie, że wszystko zaczyna irytować. Czy są do tego podstawy czy nie.


Ostatnio edytowano Pn, 10 wrz 2018, 11:19 przez Andrzejsr, łącznie edytowano 1 raz

 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Pn, 10 wrz 2018, 11:18 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
MateZ, moim zdaniem jedynym kompaktem wzdłuż nieco pojemniejszym od Mazdy 6 jest Octavia, ale na szerokość i tak mocno odstaje...
Golf variant nie jest większy, przynajmniej ten w którym siedziałem jako pasażer... Seatem jechałem tylko jako kierowca i tylko w nadwoziu htb, więc nie oceniam...

Oczywiście rolę auta rodzinnego mogą spełniać tak samo jak Mazda i tutaj się nie sprzeczam...

Zresztą do 2015 Mazda w pojemności klasy wcale nie odstawała od klasy (a sedan był jednym z większych)... dopiero nowy Superb, Passat i późniejsze określiły kombi Mazdy jako ciasne...
Więc kolejnego pewnie nie będzie...



PS. Ale za to kombi Mazdy wygląda najładniej i jest najbardziej zwarte...

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 10 wrz 2018, 11:27 
Offline
No dobrze są mniejsze i co ? Rozumiem, że samochód rodzinny powinien mieć wg. Ciebie po prostu wielkie gabaryty i karoserie oraz duży rozstaw osi ? To, że bagażnik oraz miejsce na nogi z tyłu są mniejsze od innych samochodów zaliczanych do klasy niżej świadczy o jego przewadze w roli samochodu rodzinnego ? Liczy się buda nie praktyczność ?

Grzesiolek ja miałem mazde kombi i naprawdę w golfie za mną było więcej miejsca na nogi. Bagażnik większy, szczególnie, że można obniżyć podłogę przez co robi się głębszy i praktyczniejszy od tego w maździe.
Na szerokość ok w maździe jest miejsca więcej, ale w 5 osób i tu i tu jedzie się raczej niezbyt wygodnie.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Pn, 10 wrz 2018, 11:39 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
MateZ, może to też kwestia ustawienia fotela kierowcy... a bagażnik obszarowo jest większy w Maździe, ale pojemności raczej w autach grupy VW bo są znacznie wyższe od podłogi do rolety... Przynajmniej tak to oceniam porównując bagażnik Octavii i Golfa do mojego... tylko, że jak ktoś nie jeździ z namiotem to bagażnik w Maździe jest jak najbardziej ok... dwie dość duże (wchodzące długością na głębokość, 20-25kg jedna) walizy, wózek parasolka i drobniejsze torby, plecaki, neseserki... W sam raz dla rodziny 2+2 na 2 tygodnie wakacji...

A miejsce na nogi ok, ale też bez przesadyzmu... w Maździe kombi jest minimalnie za ciasno, ale tak na styk (jak siądę za sobą, czyli 187cm i 100kg) nogi z tyłu nie uwierają, ale i luzu większego nie ma...
W Maździe sedan na tylnej kanapie było dla mnie idealnie... jakby nie siedział miałem miejsce na nogi...szkoda, że z głową było gorzej... A taka Superb kombi to już przesada... miejsce dla miejsca... Ma jeden plus - dzieciaki mają utrudnione kopanie oparć...

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 10 wrz 2018, 11:59 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 22.09.2014
Posty: 2106
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: podkarpacki
10 września 2018, o 12:27 MateZ napisał(a):
No dobrze są mniejsze i co ? ...


I to że to się bezpośrednio wiąże z realną pakownością, miescem wewnątrz (nie pomijając szerokości) i wygodą użytkowania (ta bagatelizowana przez Ciebie szerokość również, nie dla 5tki, a dla 3ki nawet ale w zimowych buciorach, ubiorach itp., a to pół roku u nas) .
Oczywiście jeśli co innego jest priorytetem (np. frajda z jazdy i "samochodowość" samochodu) to i MX5 może być "rodzinna" .
Natomiast jeśli priorytetem jest wygoda użytkowania, to nie wiem czemu z niej rezygnować dla mniejszego auta.
Oczywiście dużo jest sytuacji z pogranicza, potrzeby indywidualne (nie wiem, nośność dachu, max masa holowanej przyczepy itp.) . Ale nie bez powodu VW oferuje poza golfem też passata.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 10 wrz 2018, 12:08 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2016
Posty: 1066
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: wielkopolski
Zdaniem dosłownie wszystkich, z którymi jechałem Mazda6 ma najwięcej miejsca z tyłu. Mam na myśli oczywiście sedan. Odnośnie bagażnika to jest różnie. Mi w większości przypadków wystarczyłby bagażnik w Mx5 ale są sytuacje gdy muszę włożyć większy karton czy walizkę i okazuje się, że jakieś belki poprzeczne powodują, ze ten bagażnik jest niski i nieustawny. Do tego kanapa nie ma "dziury" w tylnim podłokietniku, która umożliwiłaby przewiezienie czegoś dłuższego np. nart mając jednocześnie dwa normalne miejsca z tyłu.

Z mojego punktu widzenia jest OK, najczęściej wożę powietrze. Ja nigdy nie rozumiałem ludzi, którzy na wyjazd weekendowy pakują pół domu. Może dlatego, że względnie często latam i przyzwyczaiłem się do ograniczenia się do kufra podręcznego i jednej walizki (na wyjazdy powyżej 3 dni) i tego samego uczę dziecka.

_________________
Pozdrawiam,
Jordan
https://skyisthelimit.aero


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 10 wrz 2018, 12:27 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 28.07.2016
Posty: 838
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zagranica
rozumiem Cie jordanj!
ja np. od 15 lat mieszkam na stale poza PL i
latanie uczy praktycznosci w pakowaniu sie :)

co so miejsca za Toba to masz Sedana czyli 8cm wiekszy rozstaw osi plus jestes ”sredniego” wzrostu chyba :)

wg mnie mogloby byc 5cm wiecej z tylu
ja tam woze tylko male dzieci wiec luz generalnie

do bagaznika nie mam zastrzezen jest ustawny.
wiozlem 2 duze walizki plus jedna mala plus spacerowke i parasolke i 2-3 plecaki i dalo rade

no i wiadomo.. wozki rozbrojone z kolek :)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 10 wrz 2018, 18:39 
Offline
10 września 2018, o 10:21 Andrzejsr napisał(a):
9 września 2018, o 18:38 MateZ napisał(a):
...i szukał rodzinnego kombi to byłby to: golf r albo leon cupra....


Te dwa do dla "rodziny" 1+0 ?

-- Dodano: 10 września 2018, o 10:21 --

9 września 2018, o 18:58 Smook napisał(a):
Tu mamy obiektywne angielskie zestawienie :
https://www.whatcar.com/news/reliability-survey-2018-3/

Potwierdza to, że MateZ dobrze sobie wybrał ale sam ...wcale nie jest obiektywny.


Nie jest obiektywne, to nie zestawienie np. z badań technicznych ale to opinie użytkowników. Gdy kupujący auto zakłada że będzie niezawodne, byle pierdoła obniża ocenę wozu i głośno o tym mówi. Gdy kupując z góry wie , że lekko nie będzie, wszelkie ułomności zamiata pod dywan i głośno o nich nie mówi, a cieszy się że wóz w ogóle jedzie (vide pozycja Alfy) .



Kiedys podawałem, mogę jeszcze raz.
Trzy firmy, co nie maja ze sobą nic wspólnego - awaryjność w klasie D

mazda 6 była w pierwszej 20 gdzie superb i mondeo np. koło 100 miesjca. - każda forma robiła osobno na podstawie innych kryteriów i zawsze w kalsie D mazda 6 była najlepiej notowana.
Jak trzeba podam jeszcze raz.


Tuv 2018 -


Mazda 6 -35 . na zoelono - mala awaryjnosc
Syperb 85 - padaka
Insignia 88
Passat 93 - pakada
Mondeo 117


http://chorzow.naszemiasto.pl/artykul/z ... m,zid.html

W raportach Dekra 2018 i ADAC i GTU - wychodzi że mazda najlepiej notowana.
Wiem wszystkie raporty to ściema bo najlepsze niemieckie :)
Najlepsze to raporty ADAC , GTU i Dekta to niemieckie firmy, aby nie bylo ze Japońskie i dlatego swoje marki ma tak wysoko.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 10 wrz 2018, 19:14 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Brawo niko123, proszę o więcej ;)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 10 wrz 2018, 19:24 
Bywalec
Offline
Od: 22.03.2018
Posty: 276
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
No to tera się doigrałeś niko123 okaże się że Angela Merkel osobiście wprowadzi korekty w tych testach :lol: by były zgodne z pragnieniami użytkowników niemieckiej myśli <hahaha> techno..... <%>


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4219 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126 ... 141  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.