Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 16:04

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4219 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 141  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr, 4 wrz 2013, 19:55 
Adept
Offline
Od: 25.04.2013
Posty: 111
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: wielkopolski
miko17 - jeżeli tylko uda Ci się coś zrobić z uszczelkami, to dawaj znać.

Ja dziś pojeździłem trochę z użyciem manetek i:

a) to świetna zabawa - szczerze polecam :D
b) miałem wrażenie, że panuje nad samochodem lepiej niż automat

Mam też pytanie odnośnie zabezpieczenia auta - chciałem skorzystać z diamentowej ochrony lakieru, ale dziś w ręce wpadła mnie ulotka ziebartpolska (www.zibartpolska.pl). Zadzwoniłem i zastanawiam się, czy nie skorzystać z ich usług. Przedstawiciel zachwalał, że ich powłoka jest najlepsza i najtrwalsza, a cały zestaw - lakier, felgi, szyby i środek kosztuje 2000 PLN brutto (trzeba powtarzać raz na rok za połowę ceny). Czy ktoś jest w stanie powiedzieć coś na temat tej firmy?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 5 wrz 2013, 07:44 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 28.02.2013
Posty: 480
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
miko17 napisał(a):
Dzisiaj po powrocie z Poznania (Warszawa - Poznań - Warszawa) zdecydowałem o wygłuszeniu uszczelek drzwi. Przy moim stylu jazdy szum zdecydowanie mi przeszkadza. Na początek tylko drzwi kierowcy. Wyciszenie w piątek. Po rozmowie z pracownikiem firmy ustaliłem, że ma być top wyciszenie w jakimś "podwójnym systemie".
Decyzję podjąłem bez zastanowienia i dlatego mam pytanie czy ktoś może wyciszał uszczelki i miał potem jakieś problemy. Jeszcze jest czas żeby się wycofać.


"Na początek tylko drzwi kierowcy" :?: :?: - no jest to jakiś pomysł <mysli> . Choć z moich obserwacji przy wyższych prędkościach szum jest wyraźnie słyszalny już w całej kabinie więc nie wiem czy uda się urwać taką opcją trochę db.
Planujesz to zrobić w firmie SztukaWyciszenia czy u innego magika ?
Ja także planuje coś zrobić z tymi uszczelkami ale w tym roku mam jeszcze troszkę innych pilniejszych wydatków choć taka opcja nad którą Ty się pochylasz nie powinna być kosztowna.
Czy coś więcej Ci opowiedziano o tym "Podwójnym systemie" co to jest :?:

Ja próbowałem też wypytać innych w necie ale to droga impreza i niewielu decyduje się na taki koszt a ponadto i mało firm się w tym profesjonalnie specjalizuje.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 5 wrz 2013, 08:25 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 15.04.2013
Posty: 53
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Do miko17
Wyciszaj, ja ci kibicuje i jak zadziala pewnie zaraz zrobie to samo. Auto ktore szumi przy 120km/h to dla mnie lipa niestety, a na mazde skusilem sie tylko dzieki reklamom i internetowi....ale w sumie to najfajniejsze wizualnie auto w segmencie.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 5 wrz 2013, 08:42 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 28.08.2013
Posty: 174
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Po "perturbacjach z homologacją" odebrałem wczoraj 6 :)
spostrzeżenia po ok 150 km:
- na 19" samochód dla mnie nadal plynie. Idealnie nie jest oczywiscie, ale w porównaniu z ceedem na 16" jest zdecydowanie bardziej komfortowo. Wiem, ze paru z Was narzeka, ale to pewnie kwestia tego, z czego sie przesiadło,
- to samo dot. głośności auta. Bicia serca nie slysze, ale dla mnie zupelnie akceptowalne. Powód pewnie j.w.
- na "manualnej" skrzyni palę mniej niż automat :)
- fabrycznie mialem odblokowany modem. Dlatego, ze na Norwegię byl ten egzemplarz? Z tomtomem będę bawil sie na dniach. Ale pewnie bez szaleństw...

na "minus" to przesterowane, "wolne" basy, które od razu zredukowalem. Inaczej jadę w studni. Także bose d nie urywa, ale to wiedzialem po jazdach próbnych.
mam tez wrażenie, ze mój egzemplarz jest trochę bardziej ospaly niż testowy, ale moze to kwestia treningu skrzyni i... mojego :)

w pon car spa i potem w trasę...

ps. W kolejce zakupowej maty pod foteliki dla dzieci. Serce boli jak musze isofixa montować na nowej skórze...

_________________
w chwilach wolnych od korpo --> making noise


Ostatnio edytowano Cz, 5 wrz 2013, 09:48 przez cellulit, łącznie edytowano 3 razy

 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 5 wrz 2013, 08:54 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 04.04.2013
Posty: 1935
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
niech Ci się sprawuje <spoko>

_________________
pozdrawiam, Mirek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 5 wrz 2013, 09:01 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.05.2013
Posty: 715
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Hej Cellulit, cenne uwagi!

Co do Bose, to ja też muszę mieć ściągnięte basy na -3, żeby w ogóle dało się słuchać... Ale zdaje się, że i Ty i ja jesteśmy muzykami :) Wydaje mi się, że tam jest silny rezonans gdzieś ok. 150Hz i mam nawet podejrzenie gdzie: w dużych, pustych przestrzeniach drzwi przednich, tam, gdzie w innych samochodach jest kieszeń na mapy. Jeśli dam drzwi do wymiany uszczelek to przy okazji poproszę, żeby te przestrzenie wypchali wełną akustyczną i zobaczymy, czy bas się poprawi.

Co do modemu, to też mam odblokowany, bo cały czas pracuję z TomTom'em nad problemem pt. Traffic nie działa, i w procesie troubleshootingu niechcący mnie nauczyli, jak odblokowywać modem :) Jest ku temu specjalny kod. Niestety to nie pomoże, jak się nie ma w samochodzie aktywnej karty SIM, a na to wygląda w moim przypadku. Nie wiem jeszcze na pewno - troubleshooting trwa, skierowali to do "2nd line support"...

_________________
Marcin Bruczkowski
http://www.marcin.bruczkowski.com
http://www.facebook.com/MarcinBruczkowskiAutor


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 5 wrz 2013, 10:23 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 10.08.2013
Posty: 514
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Gajdzin ale podzielisz się tym kodem do odblokowania modemu prędzej czy później?


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 5 wrz 2013, 10:47 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 28.08.2013
Posty: 174
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
3ci post od góry:
https://mazda6forum.pl/viewtopic.php?f=64&t=391&start=40

_________________
w chwilach wolnych od korpo --> making noise


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 5 wrz 2013, 11:33 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.05.2013
Posty: 715
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
- Naciskamy "AUDIO" i idziemy do ekranu ze stacjami FM
- Trzymając przycisk "Vol" naciskamy "Seek". Włączy się ekran diagnostyczny. Mi się to udało dopiero za trzecim podejściem.
- Wpisujemy "20" i naciskamy Enter
- Na ekranie włączania modemu wciskamy ON. Jeżeli modem już jest w pozycji "ON", to i tak wciskamy ON.
- Czekamy na komunikat "Change succeeded Set to ON’
- Wciskamy przycisk Power w samochodzie
- Włączamy ponownie nawigację, Main Menu, Live Services, Activate Live. Nawigacja każe nam zrobić krótki kurs z szybkością min 40km/h.
- Co robimy i odkrywamy, że nic to nie daje. W samochodach kupionych w Polsce nie ma karty SIM albo jest nieaktywna...

_________________
Marcin Bruczkowski
http://www.marcin.bruczkowski.com
http://www.facebook.com/MarcinBruczkowskiAutor


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 5 wrz 2013, 12:08 
Wstydliwy
Offline
Od: 21.08.2013
Posty: 11
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Co do basów to też musiałem dać na -2, chociaż muzykiem nie jestem ;)
dzisiaj w nocy robię kurs nad morze (700km), do poniedziałku wrócę, pochwalę się wrażeniami. Do tej pory przejechałem 140km, średnie spalanie 7,9 l. Sprawdzę przy okazji to "odrywanie" maski i wyciszenie.
Proponuję założyć temat Tips & Trick i przenieść tam patent Gajdzina dot. tomtom'a. Mam nadzieję, że więcej będzie takich rzeczy. Ja rozpaczliwie szukam automatyczne składanie lusterek gdy zamykam autko (żona parkuje blisko Mazdy i wyjeżdża wcześniej ode mnie - nie chciałbym aby moje lusterko porysowało jej samochód ;).
Pozdrawiam


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 5 wrz 2013, 12:12 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 28.08.2013
Posty: 174
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
fakt. przy wiekszych predkosciach maska drży. też to zauważyłem. no nic... taśmą przykleję ;)
temat z ukrytym menu jest w sekcji "car audio". link na górze tej strony (z lista roznych kodów do wklepania).
a co do lusterek, wczoraj przemiły pan z Mazdy poinformował mnie, że z automatu się nie składają. czyli trzeba kręcić gałeczką...

_________________
w chwilach wolnych od korpo --> making noise


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 5 wrz 2013, 12:16 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.05.2013
Posty: 715
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Jest jeden patent na automatyczne składanie lusterek: nauczyć się automatycznego odruchu ich składania po zaparkowaniu :) Mi to zajęło 3 tygodnie, teraz robię to z automatu, nawet nie myśląc.

_________________
Marcin Bruczkowski
http://www.marcin.bruczkowski.com
http://www.facebook.com/MarcinBruczkowskiAutor


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 5 wrz 2013, 21:49 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 10.08.2013
Posty: 514
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Thx Gajdzin! Tak btw szukałem lepszego zdjęcia spojlera przedniego i natknąłem sie na foto Mazduchy z zamontowanymi spojlerami przod i tyl w kolorze jet black. Fajnie to wygląda, juz nie moge sie doczekac pazdziernika:)))

http://www.cjwilsonmazda.com/web/new/Ma ... IL/7452638


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 5 wrz 2013, 21:57 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 14.08.2013
Posty: 316
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Zauważyliście ,że Mazdy na stany mają antemę na dachu, tak zwaną płetwe


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 5 wrz 2013, 21:59 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 10.08.2013
Posty: 514
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Podejrzewam że przez radio satelitarne (sirius?) ...?


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 5 wrz 2013, 22:05 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.05.2013
Posty: 715
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
To chyba nie jest Sirius, bo na forum Mazda6Club.com wszyscy narzekają na brak Siriusa w GJ :) Amerykanie uwielbiają te płetwy, w każdym sklepie z akcesoriami można takie kupić do polakierowania na kolor auta i przyklejenia na dachu, więc podejrzewam, że to atrapa :)

Nb. Sirius jest genialny, dlaczego tego w Polsce nie ma??? Jak jadę służbowo do USA, to w wypożyczalni wsiadam po kolei do stojących tam samochodów, aż znajdę taki, który ma działajacego Siriusa. Wypożyczalnia nie oferuje tego jako standard, po prostu producenci zazwyczaj dają 3 miesiące darmowej subskrybcji, a że auta w wypożyczalni są zwykle dość nowe, to daje się znaleźć takie, które ma poniżej 3 miesięcy. Zabawa jest fenomenalna - 150 kanałów tematycznych, w tym 6 kanałów z samą komedią (stand up comedy) i muzyczne grające jeden zespół 24 godz na dobę...

_________________
Marcin Bruczkowski
http://www.marcin.bruczkowski.com
http://www.facebook.com/MarcinBruczkowskiAutor


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 6 wrz 2013, 08:04 
Wstydliwy
Offline
Od: 05.09.2013
Posty: 6
ketiuz napisał(a):
Gajdzin w moim miescie jest jeden salon Mazdy.
Zrobię tak jak ty czyli będę się targował 4-4,5% rabat + wymiana kół na 17(jak będzie taka potrzeba)+ nakładki na progi , autoalarm i dywaniki.
I przy tym będę twardo obstawał .
A żonę wezmę i nakieruję odpowiednio jej nastawienie do Mazdy w dniu negocjacji......


Jeśli jesteś zainteresowany zamianą obręczy z 19'' na 17'', daj znać. Odbieram auto pod koniec września.


 Zobacz profil  
Cytuj  

współzałożyciel forum
PostNapisane: Pt, 6 wrz 2013, 08:46 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.10.2012
Posty: 3437
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: śląski
Wszystkich, którzy są zainteresowani zamianą kół z 17 na 19 i odwrotnie zachęcam także do skorzystania z działu Zamienię sekcji Giełda naszego forum viewforum.php?f=17 ;)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 7 wrz 2013, 15:56 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 04.04.2013
Posty: 1935
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Uwaga informacja !
Chciałbym wszystkich posiadaczy mazd 6 GJ uspokoić .
Drżenie maski nie jest żadnym problemem .
Dlaczego ?
Odbyłem podróż na Śląsk i z powrotem również autostradami .
Wiecie co zauważyłem ?
W moim Fordzie Focusie nieodchudzonym maska na krawędzi sąsiadującej z szybą minimalnie się unosiła i drżała przy prędkościach około 130 - 160 km/h .
Nigdy na to nie patrzyłem , nie doszukiwałem się takiego problemu i żyłem z tym . Dzisiaj zwróciłem na to uwagę i u mnie też to jest .
Około 2-3 mm krawędź maski unosiła się i opadała .
Wg mnie możecie być spokojni !
Mazda jest ok.
Auto po prostu tak sobie pracuje .
Dodam , że wiał wiaterek z różnych stron i to wyczuwalny , bo musiałem korygować delikatnie tor jazdy auta .
Pozdrawiam .
Temat uważam za pozytywnie wyjaśniony ( joke )

_________________
pozdrawiam, Mirek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 7 wrz 2013, 16:22 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 20.02.2013
Posty: 166
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Region: podlaski
W GH też się unosiła i przez 160.000 km nie odpadła. Ale na początku miałem stracha jak się nadymała.

Sent from my GT-N8010 using Tapatalk 4

_________________
Nie ma jazdy bez Mazdy - aktualnie GJ Sedan 2.0 Sky-G MT SnowflakeWhite SkyPassion. Wcześniej były: GH Sport Kombi Exclusive 2.0 MZR-CD Opel Vectra B 1.6, Ford Mondeo III 2.0 TDCI, MPK, Taxi i z buta.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 7 wrz 2013, 17:01 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.05.2013
Posty: 715
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
No proszę - nigdy na to nie zwróciłem uwagi, ale z drugiej strony jadąc np. 150km/h po autostradzie nie mam zwyczaju obserwowania maski, tylko drogi przede mną :)

Bardzo cenna obserwacja, Bespartyjny! Dobrze Cię mieć na forum.

_________________
Marcin Bruczkowski
http://www.marcin.bruczkowski.com
http://www.facebook.com/MarcinBruczkowskiAutor


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 7 wrz 2013, 17:05 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 04.04.2013
Posty: 1935
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Na autostradzie przede mną zawsze pusto ... :) nie ma czego obserwować , a ruszanie oczyma nie wpływa decydująco źle na bezpieczeństwo jazdy :)
Poza tym zrobiłem to dla was , a i sam martwiłem się , że to będzie problem Mazdy 6 ...:)

_________________
pozdrawiam, Mirek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 7 wrz 2013, 17:06 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 20.02.2013
Posty: 166
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Region: podlaski
Chyba, że masz widzenie tunelowe.

Sent from my GT-N8010 using Tapatalk 4

_________________
Nie ma jazdy bez Mazdy - aktualnie GJ Sedan 2.0 Sky-G MT SnowflakeWhite SkyPassion. Wcześniej były: GH Sport Kombi Exclusive 2.0 MZR-CD Opel Vectra B 1.6, Ford Mondeo III 2.0 TDCI, MPK, Taxi i z buta.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 7 wrz 2013, 17:08 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 04.04.2013
Posty: 1935
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Tylko w tunelu

_________________
pozdrawiam, Mirek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 7 wrz 2013, 17:11 
Adept
Offline
Od: 30.08.2013
Posty: 144
ZBANOWANY!
bespartyjny napisał(a):
Uwaga informacja !
Chciałbym wszystkich posiadaczy mazd 6 GJ uspokoić .
Drżenie maski nie jest żadnym problemem .
Dlaczego ?
Odbyłem podróż na Śląsk i z powrotem również autostradami .
Wiecie co zauważyłem ?
W moim Fordzie Focusie nieodchudzonym maska na krawędzi sąsiadującej z szybą minimalnie się unosiła i drżała przy prędkościach około 130 - 160 km/h .
Nigdy na to nie patrzyłem , nie doszukiwałem się takiego problemu i żyłem z tym . Dzisiaj zwróciłem na to uwagę i u mnie też to jest .
Około 2-3 mm krawędź maski unosiła się i opadała .
Wg mnie możecie być spokojni !
Mazda jest ok.
Auto po prostu tak sobie pracuje .
Dodam , że wiał wiaterek z różnych stron i to wyczuwalny , bo musiałem korygować delikatnie tor jazdy auta .
Pozdrawiam .
Temat uważam za pozytywnie wyjaśniony ( joke )

Tak jak juz pisalem wczesniej w innych autach nie zwracamy na to uwagi ze wzgledu na to ze albo maski nie widac z pozycji kierowcy albo zbyt czesto nie zdarza sie jezdzic 180 kmh. W mazdzie maska jest jednak dosc dluga i ja widac jak jedziemy. Odchudzanie mazdy tez nie powinno miec na to wplywu odkad uzyta stal miala byc lzejsza ale sztywniejsza o 60%. Zwroccie uwage ze skrzydla samolotu tez drza i uginaja jak leci i to jest normalne zjawisko i nikt nie panikuje ze odpadnie.

Konkludujac drzenie i wibrowanie = normalne zjawisko w kazdym samochodzie

Unoszenie bokow maski na 3 cm (jesli faktycznie bo nikt nie kwapi sie nagrac lub oficjalnie zglosic nawet w naszym fact sheecie do usterek nie zostalo to wpisane) = usterka do natuchmiastowej naprawy w aso!

Tyle w temacie


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 7 wrz 2013, 18:37 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.05.2013
Posty: 715
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
No nic, ja jadę w przyszły piątek w trasę uzbrojony w kamerę video (iPhone, ale zawsze) i miernik natężenia dźwięku :)

_________________
Marcin Bruczkowski
http://www.marcin.bruczkowski.com
http://www.facebook.com/MarcinBruczkowskiAutor


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 11 wrz 2013, 10:35 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 28.08.2013
Posty: 165
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Gajdzin napisał(a):

Co do modemu, to też mam odblokowany, bo cały czas pracuję z TomTom'em nad problemem pt. Traffic nie działa, i w procesie troubleshootingu niechcący mnie nauczyli, jak odblokowywać modem :) Jest ku temu specjalny kod. Niestety to nie pomoże, jak się nie ma w samochodzie aktywnej karty SIM, a na to wygląda w moim przypadku. Nie wiem jeszcze na pewno - troubleshooting trwa, skierowali to do "2nd line support"...


Ja od początku jeżdżę z włączonymi usługami LIVE i muszę przyznać, że są przydatne. Schemat włączenia jest dostępny w instrukcji, tylko trzeba to zrobić w kraju objętym usługą + wesprzeć się opisami na forum. Jak zrobiłem to w Niemczech i oczywiście po powrocie do Polski usługa nadal działała. Przejechałem już ponad 10 tys. km przede wszystkim w krajach, w których ta usługa miała nie działać i informacje zawsze były dosyć aktualne. Generalnie im większa "cywilizacja" tym możemy oczekiwać bardziej aktualnych informacji. Dla przykładu codziennie rano dojeżdżam spod Warszawy do centrum (ok. 30 min) i pierwsze co robię to sprawdzam utrudnienia na trasie. Jeśli w nocy zamkną drogę, to rano będę miał informację wyświetloną z sugerowaną trasą objazdu. Podobnie jest z korkami, chociaż w tym przypadku mam wrażenie, że informacja o korkach nie jest w czasie realnym, ale raczej wynika z analizy danych historycznych. Generalnie nie wiem jak dokładnie to działa więc się nie wymądrzam, w Bośni dla przykładu nie otrzymałem żadnych ostrzeżeń o utrudnieniach w ruchu, ale też większości dróg, którymi jeździłem nie było na mapie nawigacji. Pewnym mankamentem jest czas update'owania się informacji (nawet do 5min), ale to kwestia przyzwyczajenia. Jeśli chodzi o informacje o pogodzie to jest to raczej bajer, ale interesujący. Z wyszukiwania nie korzystałem jakoś wyjątkowo, więc się nie wypowiadam.
Podsumowując: zamierzam opłacić abonament po zakończeniu okresu trial'owego, szczególnie, że cena jest adekwatna do jakości usług (59EUR).

_________________
szybki ale pokrak


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 11 wrz 2013, 13:38 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 10.08.2013
Posty: 514
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Ciekawa informacja z tym LIVE. Czyli wskoczyć na autostradę, dojechać do Niemiec i zacząć się bawić ustawieniami?
spróbuję kiedyś. Właśnie się dowiedziałem że Mazda będzie dopiero 20.10 w Antwerpii i od tego czasu jeszcze 10-20 dni aż trafi do dilera w Wawie... Kurfa.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 11 wrz 2013, 13:39 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 28.08.2013
Posty: 165
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Gajdzin napisał(a):
- Naciskamy "AUDIO" i idziemy do ekranu ze stacjami FM
- Trzymając przycisk "Vol" naciskamy "Seek". Włączy się ekran diagnostyczny. Mi się to udało dopiero za trzecim podejściem.
- Wpisujemy "20" i naciskamy Enter
- Na ekranie włączania modemu wciskamy ON. Jeżeli modem już jest w pozycji "ON", to i tak wciskamy ON.
- Czekamy na komunikat "Change succeeded Set to ON’
- Wciskamy przycisk Power w samochodzie
- Włączamy ponownie nawigację, Main Menu, Live Services, Activate Live. Nawigacja każe nam zrobić krótki kurs z szybkością min 40km/h.
- Co robimy i odkrywamy, że nic to nie daje. W samochodach kupionych w Polsce nie ma karty SIM albo jest nieaktywna...


Modem jest fabrycznie włączony i nie ma potrzeby go włączać ponownie. W Polsce nie ma możliwości aktywacji tej usługi, ale ten temat był już wałkowany na forum. Wystarczy wyjechać do jednego z krajów i odpalić procedurę zgodnie z instrukcją. Ważne jest żeby po aktywacji modelu wbić jakąś krótką routę i się przejechać, bo inaczej będziecie mieli wrażenie że usługi nie zostały aktywowane. Kraje posiadające aktywne usługi są opisane tutaj

Aktualne incydenty możecie sprawdzić sobie na stronie tomtoma (http://www.tomtom.com/livetraffic/?Lid=1) i zorientować się jak sytuacja wygląda w waszej okolicy.

_________________
szybki ale pokrak


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 11 wrz 2013, 13:46 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.05.2013
Posty: 715
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Dzięki za cenne uwagi, matkowpa, nie ma jak własne doświadczenia (a nie zasłyszane, że komuś się udało :)

Nie ma wyjścia, czeka mnie wycieczka do Niemiec...

_________________
Marcin Bruczkowski
http://www.marcin.bruczkowski.com
http://www.facebook.com/MarcinBruczkowskiAutor


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4219 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 141  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.