Teraz jest Pt, 29 mar 2024, 07:12

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4219 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127 ... 141  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 10 wrz 2018, 19:46 
Offline
Raporty awaryjnosci niemeickie DEKRA wlasnie na podstawie usterek na przegladach.

Robienie przeglądu w De to jakas masakra.
Nowe auto ma 3 lata ważny przegląd ale starcze trzeba co dwa lata.
Jak kiedys oddawalem ojca focusa na przegląd do dekry to wyglada to tak.
Rano oddajesz auto i po 6 h możesz odebrać, nie ma możliwości na miejscu w poczekalni ( może gdzieś sie tak da ale ja nie wiem gdzie w moim mieście.)
Uczepili się w focusie że mam postojowe ledy nie ma znaczenia że barwa ciepla jak zwykla żarówka ma być jak z fabryki zwykla w5 5 wati tyle.
Linka recznego za bardzo naciagniety i reczny powinien lapac na 5 ząbku a mi wcześniej na 3 - jakaś kpina , aby reczny działał i tyle tak sobie myślę , dla nich do poprawki bo ogryginalnie focus ma na 5 zabku i tam ma byc.
Uczepili sie felg nieoryginalnych mimo że kupione w de i niemickiej firmy i maja homologacje do tego focusa. ( felgi Tomason )
I wiele innych spraw jakie by mi do głowy nie pprzyszło że się uczepią.

Najlepsze . focus ojca miał nielegalne xenony :P
Przed przeglądem wymieniłem na zwykłe h7 fabryczne ..... nic z tego zapytali dlaczego mam przetwornice pod lampami .....domyślili się że podmieniłem - LOL musieli sciagać lampy na przegladzie bo przetwornice były pod lampami, pojeby :)
Oczywiście focus przegladu nie przeszedł i musialem wszystko poprawiać nie licząc felg bo sie wykłuciłem i groziłem adwokatem. - masakra.

Nie ma to jak przegląd w PL :)


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 10 wrz 2018, 21:14 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 02.03.2015
Posty: 285
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
No tak u nas każde "druciarstwo" przejdzie...ale to jest takie fajne ?


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 10 wrz 2018, 22:19 
Offline
Niko ale co Ty udowadniasz ? Podniecasz się suchymi danymi jak dziecko kaszką z mlekiem. Miałem mazde 6 przez 2.5 roku, kupiłem ją bo miała być bezawaryjna i co ? Jeździłem do serwisu tak samo często jak z passatem, superbem czy alfą romeo. Co z tego, że były to lustsrka ? Co to zmienia z mojej perspektywy, jaką różnice robi mi to czy pojadę do serwisu z lusterkiem, które się nie chce rozłożyć czy z pękniętą głowicą ? Tu czy tu tracę czas a jak wiadomo w dzisiejszych czasach czas to pieniądz. Każdy może wywlec suche dane, a jaka jest rzeczywistość ? Cyfry się nie psują. Możesz mi przedstawiać setki tabel z bezawaryjnością mazdy a mnie i tak to obejdzie bokiem bo miałem ten samochód i wiedzę czerpie z doświadczenia a nie tabel. Co mówi profil mazdy na facebooku ? Tyle negatywów to na klate chyba żadna marka nie przyjmuje obecnie łacznie z renault, skodą i peugeotem łącznie. I nie trzeba się zagłębiać w statystykę by wyciągnąć wnioski na podstawie opini użytkowników, ktorzy niekoniecznie są uczestnikami tego forum. O czym to świadczy ? O jej jakości. Samochód może sie psuć raz na tydzień ale musi jeździć jak trzeba. Patrz ferrari. Jeśli jeździ słabo a w dodatku się psuje to świadczy to o tym, że jest nic nie wart.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 10 wrz 2018, 23:45 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 22.09.2014
Posty: 2106
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: podkarpacki
MateZ napisał(a):
...Miałem mazde 6 przez 2.5 roku, kupiłem ją bo miała być bezawaryjna i co ? Jeździłem do serwisu tak samo często jak z passatem, superbem czy alfą romeo. ....


No co do tego ostatniego, to pomnóż tak z razy 5 swoje wizyty w serwisie. To co jest wyjątkiem u Japońców, w makronach jest normą po prostu. Nie wspominając o "jakości" tych serwisów.
Niko podaje szersze dane niż jednostkowy przypadek Twój. Wg mnie niepotrzebnie tyle jeździłeś do tego serwisu - jeden telefon żeby zgłosić problem, nie składać lusterek, naprawa przy okazji przeglądu i tyle. I nie porównuj takich bzdetów z zatrzymywaniem się auta znienacka , samohamowaniem itp. , kończącą się benzyną bo wskaźnik cuda pokazuje itp.
Ot pierwszy lepszy przykład:
http://pertyn.com/alfa-romeo-stelvio-super-2-2d-210/


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 11 wrz 2018, 00:30 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2016
Posty: 1066
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: wielkopolski
@MateZ różnica jest ogromna. Gdy jestem umówiony z klientem i mi panewka wypadnie, głowica pęknie albo turbo padnie to nie dojadę 300 km autostradą, a gdy się lusterko nie złoży to jadę jak gdyby nigdy nic, gdy się nie rozłoży to mu pomogę się rozłożyć i też jadę, a od biedy z lekko przymkniętym i RVMem na HUD.

Ja mam pracę, w której nie dojechanie na czas ma bardzo poważne konsekwencje.

_________________
Pozdrawiam,
Jordan
https://skyisthelimit.aero


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 11 wrz 2018, 05:15 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Hahahaha, lusterko czy głowica....przecież to też awaria...No faktycznie :0
To już chyba przekroczyło aspekt mechaniki i awaryjności w motoryzacji , a weszło w aspekt mechaniki i awaryjności ale psychiki.... Można by Domniemywać, dobrze że plote głupoty....

Zmieniać głowice dwa razy w roku to jakby stracić na samą papierologie z jednym zepsutym i z drugim zastępczym autem to około 2 dni robocze, ba...laweta jeszcze wakacje itp to że 4 dni wyjdzie a przerażenie i wkurw kobiety dzieci itd...bezcenne. Wiesz sąsiad, jebla mi głowica już drugi raz jak jechałem i jak wracałem z wakacji, no i co, a nic awaria jak inne z 10 dni wakacji zdążyłem tylko wysłać pocztówke do mamusi.....i, umoczyc dupke w wodzie...


Z lusterkiem oj tam oj tam, godzina raptem i to jeszcze na telefon w najbliższym dogodnym terminie, oj tam oj tam toszto przecie to samo ;)


Na FB i profilu Mazdy, hejty są takie same jak na profilu VW czy innych. Wejdź na forum arteona i tam chłopaki wady wypunktowali na prawie 30. Nie będę pisać kto tam wiedzie prym, oczywiście czasami nas pozdrowi kwaśną miną, chyba tęskni :)

Jak się psuje to niech chociaż jeździ? A mazda się psuje? A...lusterko faktycznie, nie da rady wtedy jeździć a tym bardziej dojechać do końca miesiąca. Czyli jak się psuje to dobrze bo jeździ? A mazda? przy okazji zawiedzie mnie i ciebie do celu bez problemu z silnikiem Pb który jest tak słaby bo bez turbo bo przecież jeden udowodnił mówiąc że ledwo ciężarówkę wyprzedza, haha i ludzie w to wierzą...

Ot, co by tu nie pisać, banialuki z każdej strony jako hejt poparty niewiadomo czym.

Już ostatnio wśród znajomych nie rozmawiamy o awaryjności nowych samochodów, nie możemy, nie da rady rozmawiać, no bo jak... wypada bardzo blado, normalnie wstydzę się że Mazda sie nie psuje, cholera zapomniałem, lusterko :)
Ja ciągle mówię że lusterko i lusterko i lusterko i znowu lusterko, ileż można monotonie wprowadzam bez możliwości rozwoju tematu który jest nade wszystko tak szeroki że aż bez końca...


A tutaj? Ciągle lusterko i lusterko jakby to pieprzone lusterko miało decydować o awaryjności Mazdy, no naprawdę....

Jeden wymieni trzy komplety inny wogóle, ot cała tajemnica która nie dominuje i nie robi różnicy się okazuje...

Awaryjność Mazdy 6 jest na równi z awariami innych marek, bo w Mazdzie psuje się lusterko.... Śmieszne, niedorzeczne, i tak niektórym weszło to narzekanie że.juz nie ma odwrotu.
To takie szukanie miodu w dupie, albo nie,... królewicz na ziarnku grochu... żeby się tylko przyczepić.

Jak komuś lusterko w Mazdzie zmieniło światopogląd lub zmieniło podejście że z taką "awarią" czy też "usterką" żyć jest ciężko, to niezrozumiem czemu jeszcze tkwi po uszy w Mazdzie....

Peace, bo dostanę znowu nominacje :-)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 11 wrz 2018, 06:10 
Offline
Millerek widzę, że z Ciebie prawdziwy fanatyk bronisz mazdy jak samuraj cesarza. :) Tak się unosić w obronie wozidła. Dobra niech wam będzie mazda jest wspaniała. Każdy ma swoje argumenty. Mi ten samochód nie odpowiadał to się go najzwyczajniej pozbyłem. Marka mazda wyrobiła sobie u mnie opinie i już wiem, że pewnie nigdy nie kupię ich samochodu a każdemu kto zapyta o opinie odradzę. Z tą głowicą to była przenośnia ale widzę, że co niektórzy potraktowali to zbyt dosłownie.
Kończe dyskusje bo szkoda czasu i energi życiowej na pisanie o samochodzie , o którym pisać za dużo nie ma po co. Od co takie wozidło. Przewiezie z punktu a do b, nad wyraz przeciętne i tyle. :)


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 11 wrz 2018, 07:14 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 28.07.2016
Posty: 838
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zagranica
pytanie jest tylko co Ty robisz na tym forum
skoro Mazdy juz nie masz ? <zauroczony>
ja na Twoim miejscu chcialbym zapomniec o wazystkim
co mi sie kojarzy z M6:D


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Wt, 11 wrz 2018, 07:33 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Panowie, Ci co są zadowoleni niech się cieszą i napiszą dlaczego są zadowoleni... Ci co nie są niech napiszą co ich w Maździe wkurza/wkurzało...

Dyskusje możemy prowadzić, ale bez emocji... naprawdę inni nie muszą mieć takiego samego odczucia jak my...

Jak ktoś jest zadowolony z Mazdy i piszę co mu się podoba a co mu aż tak strasznie nie przeszkadza wcale nie oznacza, że jest fanboyem i fanatykiem marki... a jedynie, że taką ma opinie o swojej Maździe...

Znowu jak ktoś zawiódł się mocno na Maździe to nie znaczy, że jest fanatykiem innej marki...

Wyluzujcie... nie popadajcie w skrajności i tyle...

Na tym forum dużym plusem zawsze było to, że nie było fanatyzmu i wojenek... Poza tematem politycznym :P
Zniknął temat polityczny zaczęły się kwasy tutaj :P

Robert wkurzał ludzi nie tym, że pisał co ma do Mazdy, ale tym, że w prawie każdym temacie wrzucał teksty o tekturze, paździerzu i pseudosamochodzie... Sam robił o tym więcej szumu niż wszyscy inni niezadowoleni razem wzięci...
Jak napisał to 1x prawie wszyscy kiwali głową, ok auto nie dla niego, jak napisał 10x co poniektórzy wyrażali zniecierpliwienie, no bo u nich jest wszystko ok, jak napisał 100x to już najcierpliwsi zaczęli zwracać mu uwagę, a młodzi gniewni wchodzili niepotrzebnie w dyskusje na poziomie forum onetu i wojenek o wyższości aut niemieckich nad japońskimi i odwrotnie...

Nie sprowadzajmy forum do takiego poziomu... Mazda nie jest i nigdy nie była idealna, ale też może komuś całkowicie odpowiadać... I na forum ewentualny kupiec musi znajdować konkretne info, co jest ok, a co bywa strasznie upierdliwe...

Forum ma zachęcić tych co mu będzie Mazda pasować a zniechęcić tych co mają się zawieźć...
Choć mam wrażenie, że coraz więcej użytkowników GH z forum patrzy na GJ/GL jako auta gorsze od poprzedniczki, a tak praktycznie w żadnym aspekcie nie jest... i tutaj też zadanie dla tych co się przesiadali, aby gdzieś spisali swoje przemyślenia GJ/GL vs GH

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 11 wrz 2018, 08:23 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Jeśli chodzi o mnie, to dużo zaczynam czerpać radość z redagujacych tutaj osób. Krytyka w większości przekracza wszelakie normy, no bo jak to można pisać ciągle o tych lusterkach :)

Jakość oraz poziom pisania też w dużej mierze zależy od intensywności wspominania o wadliwych lusterkach.

Mogę a nawet powinienem bronić produktu za całokształt, jak miecz samuraja czy nawet cesarz cesarstwa bez różnicy a nawet jak misio miodu. :-)

Podchodzę osobiście do tego, aby obalić mity czy takie opinie od czapy jak na filmach z YT, pomijając kto czym prywatnie jeździ.

Każdy wybiera produkt w zakupie według tego co wie nt produktu, według wiedzy co jak i z czym wiąże się kupno w tym przypadku już samochodu.

Analizujemy, myślimy, decydujemy i kupujemy. Są oczywiście podniecenie posiadania i radość z wydanych pieniędzy. Pytanie co później i w jakiej skali dostrzegamy za bubel i niedogodności.

Większość jest upierdliwa delikatnie pisząc, szuka czegoś na siłę, lub robi z igły widły, znajduje i jak rzep o tych lusterkach wyraża opinie wszem i obec jako całokształt marki i modelu Mazda6.

Sprzeciwiam się mocno i stanowczo.

...temu, jak niektórzy wolą marudzić krzyczeć i wytykać elementy jako rzecz dominująca.

Watykanie cienkiego lakieru Mazdzie to jakby wytykać lakier też innym bo wszyscy tak mają. Ale nie, to właśnie mazda ma cienki i to jest najważniejsze i widać to jako punkt krytyki. Dla mnie jeśli lakier jest cienki u wszystkich to ten aspekt pomija już inny wybór samochodu. Wybierać między cienkim lakierem a cienkim lakierem? paranoja...

Wciskanie komuś słów że kupiłeś bo tylko patrzyłeś na wygląd, do kogoś kto akurat na wygląd nie patrzył też jest nie na miejscu.

Wchodzenie komuś w sposób personalny, nie jest moją domeną, lecz tylko Domniemywam sposób lub tok, oby jednorazowego punktu myśleniowego :)

A odnośnie Mazdy, nie stać mnie na utrzymanie innego auta jak Japończyk, utrzymanie eksploatacja, awarie i usterki razem wzięte. Czas jazdy do mechanika serwisu stracony czas itd itp etc...

Jak drogi ten Japończyk jest w sklepie z częściami zamiennymi, tak wychodzi mi to jakoś taniej niż inne VAGi lub nie Japończyki w moim otoczeniu.
Piszę tutaj o autach już kilkuletnich, nie odnośnie mojej GL. Czyli moich poprzednich mazd.

Podchodzę do tematu tak jak na to zasłużył, chwalę to i neguje tamto.

Ogólnie ręki i krwi nie oddam, to tylko samochód na miarę osoby która go kupiła i użytkuje w.sposob do tego przeznaczony. Akceptuję wszystko w niej, na niektóre rzeczy patrzę mniej lub bardziej. Nie rezygnuje i nie hejtuje bo jak ja bym wtedy wyglądał? jakiś szalony psychopata, slini się na widok Mazdy 6, kupuje a później w niebo krzyczy k@rwaaaaaa... lusterko znowu :-)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 11 wrz 2018, 08:59 
Nowicjusz
Offline
Od: 13.03.2018
Posty: 56
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
Mogę tylko dodać, że to są nieistotne problemy Zona ma samochód francuski na P występują nieistotne problemy można jeździć...do czasu naprawy myśl "lusterka" Mam jeszcze niemiecki O poza remontem silnika,komunikaty brak oleju wyłącz silnik - dusza na ramieniu, kilka razy laweta z trasy ...ale nie rozpaczam :-P lubiłem go a inni chwalą :*
Podsumowanie.
Mam cichą nadzieję że Mazda oszczędzi mi tych ostatnich doznań <bach>


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 11 wrz 2018, 09:10 
Bywalec
Offline
Od: 13.05.2015
Posty: 370
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: podlaski
Dyskusja nie warta niczego, najlepiej tam gdzie nas nie ma. Bo Mondeo Insignia czy Passat przecież takie lepsze. Czas szybko leci zamienicie swoje awaryjne Mazdy na inną myśl technologiczną i wszystko już będzie dobrze.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 11 wrz 2018, 10:00 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 29.03.2017
Posty: 83
Rok produkcji: 2012
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: zachodniopomorski
Tyle wpisow bo jakis youtuber napisal cos zlego o Mazdzie Absolutnie sie z nim nie zgadzam bo pierd ... glupoty , ale spojrzcie kolejny raz na to z innej strony - jak mazda caly czas trzyma fason ? Zaden inny samochod po tylu latach produkcji nie wbudza tylu wizualnych ach i ech ... w sensie pozytywnym. Racja ? No racja !!!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 11 wrz 2018, 10:15 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
...Bo wiesz, gadają głupie rzeczy więc trzeba to poddać dyskusji.
Do kolegi mariuszcom wyżej, o jakich awariach w Mazdzie 6 piszesz?
Jestem ciekaw, wymień je proszę....!


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 11 wrz 2018, 10:37 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 22.09.2014
Posty: 2106
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: podkarpacki
pryzma napisał(a):
... Zaden inny samochod po tylu latach produkcji nie wbudza tylu wizualnych ach i ech ... w sensie pozytywnym. Racja ? No racja !!!...


Żeby na lżejsze tory dyskusję skierować, to tu się nie zgodzę :)
Tzn jest ok oczywiście (Mazda 6 od GJ) i więcej niż ok, i obecnie to najładniejsze obiektywnie kombi na rynku. Tu chyba pola do dyskusji nie ma.
Ale po pierwsze to niewiele lat jeszcze jak na sprawdzenie przetrwania w czasie tego designe'u.
A po drugie jest taki drugi, a w zasadzie pierwszy :) - Alfa 156, zwłaszcza SW . Przypomnę - to projekt z 1998r (!) a jak się trzyma stylistycznie przez tyle lat na drogach, (tzn wyjście modelu w 1998, projekt musiał się znacznie wcześniej zaczynać) ) . No nie mówię o trupkach/złomkach. Kontynuacja jej czyli, 159 także próbę czasu pod wzgl designe'u pięknie znosi. \
Mazda jest jednak za bardzo zachowawcza na taką rewolucję stylistyczną, jaką w czasach premiery była 156.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 11 wrz 2018, 11:18 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.12.2013
Posty: 3035
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: wielkopolski
W tej chwili z Mazdy 6 GJ 2013r. jestem zadowolony, autko po 5 latach i 120 tys przebiegu świetnie jeździ,nadal świetnie wygląda,dobre wyposażenie,dobre osiągi,mało pali....jakoś wyciszyło się,nic nie telepie,nie drży(trochę w tym mojej zasługi-dodatkowe wyciszenie,inne opony,klocki hamulcowe)
Ogólnie dbam o autko a jeszcze jak nie grzebie w nim ASO Mazdy to już w ogóle dobrze jest :D

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 11 wrz 2018, 11:39 
Bywalec
Offline
Od: 13.05.2015
Posty: 370
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: podlaski
Millerek napisał(a):
...Bo wiesz, gadają głupie rzeczy więc trzeba to poddać dyskusji.
Do kolegi mariuszcom wyżej, o jakich awariach w Mazdzie 6 piszesz?
Jestem ciekaw, wymień je proszę....!

To była ironia do tych co maja Mazdę za kupę złomu ze względu np kilkukrotną wadę lusterek. Trzeba oczywiście problem rozumieć, Mazda z tym nic nie robi a dodatkowo klei durnia w tym temacie i ok ale trzeba wiedzieć że dzisiaj wszędzie jest jakaś lipa a ja mam wrażenie że niektórzy myślą że takie rzeczy tylko w Maździe.
Forum Passata czy Mondeo się kłania


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 11 wrz 2018, 11:47 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 07.11.2013
Posty: 2285
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: pomorski
Zawsze podobały mi się Alfy ale nie do tego stopnia aby coś takiego chcieć kupić dla siebie. 159? Radiowóz? Więc prawdziwa miłość od pierwszego wejrzenia nastapiła gdy przemknęła obok GJ. Do tej pory Mazdy kojarzyły mi się z Wanklem, Wankiel z NSU, NSU z Audi, Audi z sąsiadami, sąsiedzi z polami kapuścianymi..ale nagle to wszystko przestało być istotne. Wreszcie kupiłem auto, którym lubię jeździć, lubię o niego dbać, właściwie wszystko mi pasuje. I tak jest przez parę ostatnich lat, za miesiąc 5 rocznica...
Drogim hejterom życzę tego samego z ich wyborami.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 11 wrz 2018, 15:34 
Offline
To bardzo ciekawe

Test Auto śwait . - generalnie oceniona m6 2018 5/5.

Jedna sprawa :z testu

''Dużych zmian dokonano w podwoziu i bezpieczeństwie. Wzrósł komfort jazdy, a prowadzenie stało się jeszcze precyzyjniejsze.''

Jedni na youtobe w teście mowią ( Marek. ) że prowadzi się słabo i to już nie to co kiedyś a auto śwait że jest lepiej.
To jak to jest ? tak skrajne opinie w sprawie prowadzenia m6 2018.


http://www.auto-swiat.pl/nowe/mazda-6-2 ... ort/fpzp8x


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 12 wrz 2018, 00:11 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 05.03.2017
Posty: 525
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: TS2
Region: zagranica
Ja podobnie jak Millerek lub koliber 1960 tylko eksploatuję i to bez problemów.Wszystko na oryginałach.Lusterek nie składam(czasem na ciasnym parkingu),nic nie bije ,nie drży.Hamulce trochę miękkie to fakt ,ale nie pakuję 180-200 i z butem w podłodze.Trochę szumi EUS ale rzadko korzystam z autostrad.Szukając samochodu myślałem zmienić markę,ale po analizie wszystkiego padło znowu na mazdę.W moich możliwościach finansowych była GH z końcowych roczników,ale trafiła się w NL GJ benzyna wykupiona po najmie ze sporym przebiegiem ale po autostradach i w pełni serwisowana raptem 2000 euro droższa od planu.Po za sprawami eksploatacyjnymi bez potrzeby inwestowania,wszystko pracuje jak z fabryki.Dodatki to jedynie świecidełka typu chlapacze,chromowane brewki,korytko do podłokietnika i parę ledów a ostatnio przed wakacjami opony.Obecnie myślę o macie do bagażnika.
Oczywiście przy sporym przebiegu jest trochę kaszki na masce i parę małych odpr. na szybie ,kilka rys w środku.Samochód nie zarabia na siebie tylko wozi moją dupę więc jest to bardzo istotnie czy awarii ulegną lusterka (obecnie bez problemów)czy padnie głowica.Dla osoby prywatnej bezawaryjność głównych podzespołów ,szczególnie w sam. po gwarancji jest bardzo istotna i dla tego wybór padł po raz 3 na mazdę serii 6 łącznie to prawie 20 lat a japończykami ponad 25.Amen


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 12 wrz 2018, 07:18 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.12.2013
Posty: 3035
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: wielkopolski
U mnie podobnie głównie japończyki ale 1)Fiat 126p, Fiat 126p, Fiat 125p, Polonez, Łada Samara a od 92 r.Toyota - Corolla, Corolla, Corolla, Corolla, Mitsubishi Lancer, VW Golf 6 :zona: , Mazda 6 +obecnie też Golf 7 :zona: :)
i wszystkie japońce były nie do zajeżdżenia i zakładam ,że z Mazdą będzie podobnie , w tej chwili jest wszystko super OK i zadowolenie na wysokim poziomie :D :D :D
Taka to historia :lol: :lol: :lol:

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 12 wrz 2018, 07:58 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 28.07.2016
Posty: 838
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zagranica
no!
i to sie fajnie czyta
ze sa uzyykownicy ktorzy sa zadowoleni z Mazdy 6
mimo ze maja ja kilka lat :-)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 12 wrz 2018, 09:53 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Kiedyś miałem różne auta typu paździerz....
Jednak odkąd wsiadłem w mazde, i zacząłem użytkować zgodnie z przeznaczeniem, zauważyłem że nie mam przy niej nic do roboty. Wcześniej poldki fiaty golfa polo Fiesta i inne VAGi, to już na dzień dobry było jakieś gmeranie pod maską. Jak nie alternator, rozruszniki, czujniki ABS, bębny linki ręcznego, jakieś dziwne historie z jakimiś modułami poduszek, immobiliser, zegary, paski, aparaty i wogóle...
Aluminiowo stalowe chłodnice, plastikowe termostaty, łożyska od kosiarek, aluminiowe miski olejowe, zamarzające domy w 1.6 VW, o ciągłych ubytkach płynów olejów nie wspomnę. A skończywszy na remoncie polo 1.6 bi się postanowił zagotować pod kościołem stojąc na klemie.

A mazda?! ku@wa jakieś nieporozumienie....

Od 17 lat jak mam Mazdy, nic z takich dziwnych rzeczy mnie nie spotkało. Absolutnie.

Chociaż raz wyjąłem rozrusznik w GY RF5C. Wymieniłem przeguby zewnętrzne w 626 GE oraz GF. Regeneracja kompreksa w GE. Wymieniłem dwa tylne wahacze dolne w GY. Wymieniłem EGR w GH oraz czujnik bost sensor bo zepsułem, łożysko przód....więcej grzechów nie pamiętam jakoś specjalnie.
Więcej miałem mazd niż innych marek. Porównując w moim przypadku Mazdy, to mazda jest istną plażą w Bahama, gdzie w VAGu były roboty pod rygorem nie mówiąc must work.

Kiedyś pamiętam jeździłem zawsze z jakimiś kluczami walizką itp. Dopiero w drugiej Mazdzie zauważyłem że to jest bagaż zbędny i niepotrzebny.

W Mazdzie zacząłem już kombinować co tu w nich robić. Więc zacząłem jakieś żarówki wymieniać, polerowac klosze, smarować linki od lewarka i anie tam pierdoły bo wydawało mi się że polepszam fabrykę.

Już chyba 17 lat z mazdą i żadnych awarii na drodze czy pod domem czy gdziekolwiek . Żadnych.! Więcej rzeczy zepsułem ja sam, niż samo się zepsuło.

.

Owszem, łożysko z piasta tył w GF kosztowało 300zl zamiennik, a w golfie czy polo łożysko chyba 10zl. Jest różnica, ale wymieniłem łożysko raz i starczyło mi na ponad 100kkm i sprzedałem auto. W autach poza mazdą były pierdoły usterki, pasek w drodze nad morze, ach i wogóle jak wspomnę to porażka jakaś, ciągle łapy brudne były. Ok, to było jeszcze przed 2000 rokiem gdzie pierwszego golfa miałem chyba w 1994 roku...

Nie rozpisywać się nadmiernie, stanowczo podkreślam :
jeżdżę mazdą bo mi się to opłaca.

Jestem z tego powodu bardzo zadowolony, to naprawdę uszczęśliwia człowieka jako kierowcę.

A.w.obecnej GL, zaczynam się już naprawdę nudzić, jedynie co to przyznam się, że to dopiero pierwsza mazda którą mogę jeździć do upadłego. Naprawdę jest wygodne komfortowe, lekkość prowadzenia i wyczucie podłoża na kierownicy mnie zdumiewa...
Nie jeżdżę szybko, i efekt eus dla mnie nie istnieje.
Akceptuję tą mazde w 100%, jak poprzedniczki spod znaku M.


A lustetka? cóż, dopóki jest gwarancja nie martwię się.
...żeby inni mieli tylko takie bolączki jak mazda, byłaby to dla mnie inna jakaś alternatywa. Ale jednak wybrałem następną mazde...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 12 wrz 2018, 15:02 
Offline
Ja napisze tak.
Mam moja ponad rok i ani razu nie byłem w serwisie na reklamacji i na razie nie mam co reklamować.
Jakiś czas temu lusterko się zacianło, popsiakałem olejem i na razie jest ok.
Jestem bardzo zadowolony z M6 FL2.

Jeszcze jedna sprawa no nikt chyba nigdy tu tego nie poruszył.- rozrząd.

Felicja 1.3 na łańcuszku wymiana po 100 tyś km.
Kolega kupił bmw 1 2006 powiedział że super bo ma łańcuch i nie trzeba nic wymienić - po roku przeskoczył bo napinacz miał dośc i silnik do remontu, popiero potme sie dowiedzaił ze bmw 1 z pierwszych lat mialy wadliny napinacz i silniki padały mimo że był łańcuch.
W TSi padały silniki po przeskakiwał łańcuch winny napinacz. - potem zmienili na pasek.
Mazda ma łańcuch ale tak to doprawali że całkowicie nic nie trzeba robić i nikomu przez przeskoczony ząbek łańcuszka nie padł silnik - BRAWO MAZDA.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 12 wrz 2018, 16:19 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 21.10.2015
Posty: 932
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zagranica
Millerek jedno muszę Ci przyznać odkąd jeżdżę mazdami przestałem grzebać w autach .... skutek uboczny jest taki , że z byle pierdołą jadę do mechanika , fakt- nie było ich wiele :D
M6 ma jednak pewne bolączki z którymi trzeba się nauczyć żyć , dla mnie trzy podstawowe - hamulce, ogólny hałas powyżej pewnych prędkości i powinna mieć 100 KM więcej :wink: , gdyby to było ,,załatwione" to dla mnie byłoby to auto idealne za relatywnie dobre(niskie) pieniądze

_________________
Nieważne kim chciałbyś być, ważne kim jesteś teraz

była GG kombi, GH hb a teraz jest GJ sedan :)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 12 wrz 2018, 16:45 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 05.03.2017
Posty: 525
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: TS2
Region: zagranica
Uściślając całą historię motoryzacji u mnie były:
126p,Pontiac Le Mans w USA,Nissan Cherry 1.7 D(zabierał całą paletę cegieł na pokład),626 2.0 pb (ostatnie 4 lata na najtańszej inst.LPG 2 gen. bez problemów zaliczyła Niemcy Holandię i dwa razy Hiszpanię),M6 GG D 136 KM (prawie od nowości
274 tyś z fabrycznymi wtryskami,turbo,dwumasą
i zawieszeniem sprzedana do Rumunii), Kia Carnival (porażka), jest M6 GJ pb. Od czasu do czasu Mustang V 4.0 v6 dla rozrywki(generalnie jeździ nim córka).


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 12 wrz 2018, 17:05 
Prawie fanatyk
Offline
Od: 01.11.2013
Posty: 2163
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
Po początkowych problemach mojej GJ sprzed liftu, opisywanych na forum i usuwanych w większości - choć z oporami - w serwisach Mazdy, no może poza nieszczęsnym EUS, to tak naprawdę autko sprawuje się nieźle. Mógłbym jego sprawność techniczno-eksploatacyjną porównać do hondy CRV 2.5l sprowadzoną z USA, z którą nie było żadnych problemów, może poza tym, że wg mnie zbyt dużo paliła. Pozostałe eksploatowane przeze mnie auta: nissan primera p12, ople: astra i vectra, dwa vw golfy pod względem awaryjności znacznie jej ustępowały.

_________________
Nie odkładaj do jutra tego, co możesz zrobić pojutrze!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 12 wrz 2018, 18:09 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Generalnie generalizując :) lub też przeciwnie, właściciele którzy doceniają mazde, to dość specyficzni ludzie. Ludzik czyli facet jako kierowca, zaczynał od jakiegoś pseudo lub samochodu w ogóle. Łeb nie był pusty i większość sam sobie naprawial serwisowal i co tylko można przytoczyć z czynności obslugowo naprawczych.
Z biegiem czasu, na przełomie kilkunastu lat zmagań z autami, miał dość przyswojona wiedzę o tym i o tamtym, ogólnie o mechanice lub rzemiośle mechanika.

Kupił sobie w Belgii od czapy później mazde, dość młodą przykładowo walnietą, lub w dobrym stanie, i wyklepał w PL . Po kilku miesiącach zauważa że cholera coś jest nie tak, prawie się nie psuje, co sobota z kumplami naprawia ich auta, a mazda stoi obok.

Jeden miesiąc, drugi i w łeb zaczyna wlazić myśl że robisz coś ale nie przy swojej Mazdzie. Czasami jakieś pierdoły, poerdółki drobne rzeczy, później jakieś smarowanie uszczelek, jarzm, polerowanie kolektorów może lepsza świeca zapłonowa, może lepszy olej, itp.
W rok zrobić 60kkm nie każdy mógł.

Czas tak sobie mija, lata lecą a w międzyczasie bach i przecież mam kolejną trzecią czy ogólnie następną też mazde.

Spokój we łbie, i w kieszeni, i więcej czasu dla.siebie rodziny panny i wogóle. Później jakieś zloty, gadka o pierdołach, kawka i bułki bagażnika z GJ soul red pod narodowym no i żadnej gadki o tym że.mechanik, że awaria, że coś się upie@doliło... i stanęło czekając na lawete......

Tak, piszę o sobie, mam takie zdanie, dobrze mi z tym.

Wady GL ? Są, powinno być 100KM więcej, 500litrow w bagażniku więcej, 4x4, turbina, wentylacja strony siedzącej, czy lepsze mechanizmy lusterek gruby jak skóra.slonia lakier.. ..
Owszem, można tak bez końca, niektórym w to mi graj i wyolbrzymiają coś.co wadą być nie może.
Ja może i głuchy jestem, ale hałasu przy 140 nie słyszę w GL.

GL jest, nie zapeszając, fajnym dobrym autem wartym zakupu. Liczę, tak jak mnie już mazda przyzwyczaiła, do bezawaryjnego poruszania się po europejskich drogach przez najbliższe kilka długich lat....


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 12 wrz 2018, 19:33 
Bywalec
Offline
Od: 13.05.2015
Posty: 370
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: podlaski
Że przypomnę tym co zapomnieli
http://www.auto-swiat.pl/uzywane/mazda- ... gac/t6nkrq


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 12 wrz 2018, 19:45 
Bywalec
Offline
Od: 31.05.2015
Posty: 346
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
12 września 2018, o 16:02 niko123 napisał(a):
Mazda ma łańcuch ale tak to doprawali że całkowicie nic nie trzeba robić i nikomu przez przeskoczony ząbek łańcuszka nie padł silnik - BRAWO MAZDA.

GH miała w silniku 2.2D ryzyko rozciągania się łańcucha, była akcja serwisowa na monitorowanie łańcucha, jak za bardzo rozciągnął się to kontrolka pojawiała się na zegarach, więc każdemu wpadki się zdarzają


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4219 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127 ... 141  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.