Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 11:47

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So, 23 sty 2016, 23:38 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 31.08.2013
Posty: 1654
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: zagranica
2- 110
3- 170
4- 210

6- ponad 300, ale jesce nie znalazlem takej gorki,ze by sie tak rozpendzic :wink:

_________________
M6 G145 kombi, MT, 2013


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 26 sty 2016, 20:36 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 20.11.2014
Posty: 817
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Pan w teście głupoty gada, nawigacja nie jest taka zła i co dobre jest lepsza niż w Infiniti q50. Dla mnie jest naprawdę w porządku. A i jednak Mazda gdzieś umieściła przycisk Spor i bardzo dobrze.

_________________
http://www.3dosetki.pl - strona motoryzacyjny opisujący tę bardziej ekscytującą jej część


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 9 lut 2016, 14:38 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 04.04.2013
Posty: 1935
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski

_________________
pozdrawiam, Mirek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Wt, 9 lut 2016, 15:11 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
bespartyjny, smieszny ten test... bo jak rozumiem jednorazowo probowali przy kazdej z tych predkosci... czyli bardziej zalezalo od tego jak poszlo kierowcy niz prawdziwych mozliwosci auta...
Sadze, ze nie utracilo stabilnosci i spokojnie mozna by sprobowac jeszcze z 5km/h szybciej zeby go wyrzucilo z toru jazdy...

jak dla mnie b. stabilnie jak na duze kombi...
Zwlaszcza, ze przy tym tescie 70km/h uwaza sie za solidne minimum i o dziwo nie wszystkie auta zaliczaja...

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 9 lut 2016, 17:14 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 22.09.2014
Posty: 2104
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: podkarpacki
Było to już tutaj chwilę temu - GJ faktycznie ładnie przechodzi ten test.

Co do kierowcy i jego udziału - ma znaczenie jednak nie jakoś niebotycznie duże. Efekt najbardziej zależy od V.
Na jednym trackday/u szkoleniu próby testu łosia wykonywano - dla jednej _grupy_ kierowców, stopniowo przy róznych V. Różnica bodaj 5km/h (może 10?) międyz próbami - niewielka i to były prędkości rzędy 50-60-70km/h więc można zapomnieć o takim teście na autostradowych V) . Wiec ta niewielka różnica powodowała że z 50-60% kierowców przejeżdżających test , po tym niewielikm wzroście V - nie przejeżdżał nikt. Była to właśnie granica między 60 a 70km/h.
Różne wozy lepsze i gorsze niż GJ w tym względzie.
Od kierowcy wiele tu swoją drogą nie zależy - przeszkoda wiadomo jest widoczna, nie wyskakuje z ukrycia, kierowca robi z grubsza tylko dwa ruchy kierownicą i tyle. Resztę robią opony, zawieszenie, systemy i z nimi poszczególne hamulce. Ale przede wszsystkim fizyka.

Przy swy wysokim środku ciężkości GJ - całkiem ładnie to wszystko sobie radzi i tak.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 9 lut 2016, 20:02 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 04.04.2013
Posty: 1935
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
gzesiolek napisał(a):
bespartyjny, smieszny ten test... bo jak rozumiem jednorazowo probowali przy kazdej z tych predkosci... czyli bardziej zalezalo od tego jak poszlo kierowcy niz prawdziwych mozliwosci auta...
Sadze, ze nie utracilo stabilnosci i spokojnie mozna by sprobowac jeszcze z 5km/h szybciej zeby go wyrzucilo z toru jazdy...

jak dla mnie b. stabilnie jak na duze kombi...
Zwlaszcza, ze przy tym tescie 70km/h uwaza sie za solidne minimum i o dziwo nie wszystkie auta zaliczaja...

Ja tylko wrzuciłem ku radości - jak sądziłem - ogółu :| , bo znalazłem, a CO oni robili i dlaczego .... nie wiem.
Test łosia , to test łosia i sądzę , że byle ŁOŚ nie siada do tegoż jako kierowca :idea:
Wg mnie szukali granicznej prędkości przy której M6 oblewa test łosia.

_________________
pozdrawiam, Mirek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Wt, 9 lut 2016, 23:23 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Chodzilo mi bardziej o to, ze widzialem testy losia oblane na zasadzie utraty panowania nad samochodem... a tutaj czegos takiego nie bylo... ot tracil jeden slupek... stawiam, ze w 5 na 10 by nie tracil...
No i wg mnie przejazd przy 70km/h byl bardziej nerwowy niz ten oblany...

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 10 lut 2016, 10:36 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 04.04.2013
Posty: 1935
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
OKi
Oglądałem kilka innych aut w teście łosia ... nie wiem z jaką V jechali, ale bardzo trzymały się toru jazdy. Mazdę zarzuca mocno tyłem i sądzę , że dla śmiertelnika za kierownicą byłoby to już wyrokiem śmierci.
Ja słabo jeżdżę , ale nie tragicznie i wiem jakie emocje dopadają człowieka kiedy czuje lub już widzi uślizg i kłania mu się pobocze :)
Stąd mniemam , że Mazda - na tle innych wyrywkowo widzianych aut jak suvy , osobowe, mocniejsze i słabsze - miała kłopoty.
To nie wyrok z mojej strony ( bo nie expert ja ) , a wstępna analiza pt. "co się dzieje i czy normalnie się dzieje"

_________________
pozdrawiam, Mirek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Cz, 11 lut 2016, 12:53 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
To wrzuc jakies linki, bo z tych co ja widzialem lub czytalem o osiaganych wynikach to ten test Mazdy 6 oceniam b. dobrze, tutaj np. przyklad gorszych:

czy

czy

a np. Focus Kombi byl stabilny dopiero po dolozeniu 140kg w bagazniku...

Tutaj tabelka wynikow... Mazda 6 mocny srodek stawki wsrod kombiakow:
http://teknikensvarld.se/koreansk-katas ... et-193477/

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 11 lut 2016, 13:14 
Nowicjusz
Offline
Od: 10.06.2015
Posty: 43
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyMotion
Region: mazowiecki
A nawet czołówka. Samochody które sobie lepiej poradziły są z klasy compact poza BMW 5.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 11 lut 2016, 16:06 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 04.04.2013
Posty: 1935
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
To ja tylko się cieszę, że M6 daje radę! :)
Mam takie wspomnienia jak napisałem , ale to nie wyrocznia
Dzięki :)

_________________
pozdrawiam, Mirek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 7 kwi 2019, 22:04 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2017
Posty: 1297
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
No proszę, Mazda pokonała Volvo. I to w dieselku <spoko>
https://www.wyborkierowcow.pl/mazda-6-k ... dniej/amp/


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Pn, 8 kwi 2019, 05:18 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 15.07.2017
Posty: 2287
Rok produkcji: 2014
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Pablos właśnie też miałem w rzucić. Co ciekawe, w punkcie z ceną dostała jeden punkt więcej (czyli cena testowanych egzemplarzy musiała być podobna), natomiast Mazda zdecydowanie zniszczyła Volvo wyposażeniem (w tej cenie). Przytoczę tu to, co podkreśla się w USA, aktualnie Mazda ma jeden z najlepszych stosunków ceny do tego co się za nią otrzymuje.

_________________
Mazda CX-5 2.2 AT SkyActiv-D AWD, SkyPassion, 2014r, przebieg ~328000km. <urodziny>

Polecany specjalista od silnika 2.2 SkyActiv-D (SH01) oraz elektryki GJ/GL (AA+CP, naprawa LED i inne)-> viewtopic.php?p=354752#p354752


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 8 kwi 2019, 17:11 
Offline
Pokonała ? Chyba więcej zapłaciła pismakowi.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 8 kwi 2019, 17:32 
Wtajemniczony
Offline
Od: 25.10.2012
Posty: 216
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: lubuski
Haha, jest i pierwszy właściciel Volvo :D


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 8 kwi 2019, 19:36 
Offline
Owszem mega zadowolony właściciel volvo v60 <spoko> <3

Były mega niezadowolony właściciel mazdy 6 <slabo> :mad: ;(( .

Pisz co chcesz, ale ja przytoczę jak mantre.

Volvo

https://m.youtube.com/watch?v=HodgBA-JgMc&t=201s

Mazda6

https://m.youtube.com/watch?v=JjqLOoYzgmc

<brawo>

Jak przegrywa ze skodą albo passatem to recenzent jest beee, ale jak pokona volvo to serce i ego rośnie.

Co nie ?

:*

Chcesz porównywać mazde to masz tu równorzędnych konkurentów.

https://m.youtube.com/watch?v=_LWFjfQff_M

https://m.youtube.com/watch?v=vuXoQaubBoA

https://m.youtube.com/watch?v=h0edc-JHaek

https://m.youtube.com/watch?v=nINVsFvFOm0


VOLVO zostaw ludziom na forum BMW, AUDI lub Mercedesa, Infiniti czy laxusa, alfy. :lol: :wink:


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 8 kwi 2019, 19:52 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 28.07.2016
Posty: 838
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zagranica
Ale Ty jestes zalosny MateZ :lol:

Podobno porownanie bylo w Auto Swiecie
Badz Motorze. nie pamietam juz..Tam tez Mazda minimalnie wygrala..
Chyba przeplaciles MateZ :cool:


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 8 kwi 2019, 20:17 
Wtajemniczony
Offline
Od: 25.10.2012
Posty: 216
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: lubuski
8 kwietnia 2019, o 20:36 MateZ napisał(a):
Owszem mega zadowolony właściciel volvo v60

Musisz byc zadowolony. Głupio było by tak pisać na forum znienawidzonej marki że jednak nie warto było płacić te 100k więcej :D

8 kwietnia 2019, o 20:36 MateZ napisał(a):


Cytuje

8 kwietnia 2019, o 18:11 MateZ napisał(a):
Pokonała ? Chyba więcej zapłaciła pismakowi.


a potem wrzucasz linka do tego filmu haha. Z jednym z testów koleś mówił że bałby się 2.5 litrową Mazda 6 wyprzedzić tira :D i że skrzynia wolno działa.
Kurde jeszcze jak słysze ze w Mazdzie jest mało miejsca to odrazu zamykam okno. Mam 205 cm wzrostu i 140 kg wagi i jak słysze takie pierd*lenie .......


8 kwietnia 2019, o 20:36 MateZ napisał(a):
VOLVO zostaw ludziom na forum BMW, AUDI lub Mercedesa, Infiniti czy laxusa, alfy.

No jednak na forum Mazdy tez musi być skoro tu ciągle przesiadujesz :P


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 8 kwi 2019, 22:11 
Offline
No i co lepiej ?
Ulżyło ?

Porównałeś swoje toczydło do samochodu ?

:*

Głupio to jest przekonywać wszystkich, że mazda jest na poziomie volvo albo lepiej.

Nie żałuję ani złotówki wydanej na volvo.

Głupio to się czułem. Po odbiorze mazdy. Ani to nie było szybkie, ani nie było komfortowe, ani wygodnie, ani nowoczesne, ani przestronne.

Wtedy to się czułem głupio, że przepłaciłem.

Można było kupić avensis, albo talismana. Nie mówię już o zwykłym golfie czy leonie kombi. Nawet nie wspominam o superbie czy passacie.


Wyobraź sobie, że to volvo nie istnieje i wcale go nie kupiłem.

Nawet gdybym kupił skodę superb, albo citroena c5, to i tak by były lepsze od mazdy.

Znienawidzonej marki ?

Wcale. Miałem do niej ku...ski szacunek za mazdę 626.
Dlatego kupiłem 3 lata temu mazde 6.

Obecnie to jest g...o.

Równie dobrze, zamiast volvo mogłem kupić Audi, Alfe, Merca, Bmw, skode, vw, seata, czy cokolwiek innego.

Teraz pisałbyś to samo ?

Ja na pewno TAK.

Za co przepłaciłem ?

Za 310KM z wszystkimi bajerami, o których w mazdzie można tylko pomarzyć ? Za lepsze wyciszenie, komfort, prowadzenie ?

Za co przepłaciłem i czego mam żałować ?

:wink: :-P


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Pn, 8 kwi 2019, 22:16 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
MateZ, rozumiem niezadowolenie z Mazdy, ale pierdzielisz jak potłuczony...
Albo nie pij więcej, albo daj na wstrzymanie...

Wchodzisz tu i lejesz fekaliami... lubisz?
Nie zazdroszczę hobby...

Wyobraź sobie, że są ludzie zadowoleni z Mazdy i to mimo, że mają możliwość porównania do innych aut (z tych przez Ciebie wymienionych)...
Ba w chwili zakupu Mazdy, finalnie wybierałem między nią a schodzącym Volvo V70... Dwa razy jeździłem w danym dniu podwójne jazdy próbne... Sprawdzałem, porównywałem, zastanawiałem się... o dziwo wybrałem Mazdę, mimo rabatu ok 30% na Volvo...
Wygrała wyposażeniem i parą silnik+skrzynia... po prostu nie lubię charakterystyki megalag + pchnięcie niutków, a niestety klasyczny AT w tamtym Volvo był dziwnie przymulony, a i T4 2.0 190KM dziwnie oddawała moc... z mocnym pchnięciem doładowania ale i lagiem/turbo dziurą...
Wybrałem jak wybrałem i o dziwo po tych prawie 4 latach nie żałuję... Może mam farta... bo nawet lusterko mi żadne nie padło...
Może za rzadko wożę 4 litery z prędkościami >150km/h... ale wciąż lubię to auto...

Nie, Mazda nie jest idealna... ba zapewne trafiłeś wybitnie pechowo, żeby tak fekaliować o Maździe porównując przy tym do takich wybitnych wozów jak Avensis(i to Ty co narzekasz na każdym kroku, że Mazda nie jedzie... Toyotą jechałeś kiedykolwiek?), czy Talisman...

Dla mnie z tych jazd co odbyłem to nawet Superb czy Passat to nie było jakieś wielkie cudo...
Różnica robiła się wyraźna przy cenie 100k PLN wyższej... i wtedy rozumiem, że ktoś wydaje więcej i ma pewność lepiej wyciszonego i mocniejszego auta... Reszta to bicie piany i fart/niefart z egzemplarzem...

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 8 kwi 2019, 22:40 
Wtajemniczony
Offline
Od: 25.10.2012
Posty: 216
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: lubuski
8 kwietnia 2019, o 23:11 MateZ napisał(a):
Głupio to się czułem. Po odbiorze mazdy. Ani to nie było szybkie, ani nie było komfortowe, ani wygodnie, ani nowoczesne, ani przestronne.

Wtedy to się czułem głupio, że przepłaciłem.


Nie wiem nawet jak to skomentować..........


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 8 kwi 2019, 22:51 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 12.06.2017
Posty: 1199
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
MateZ nie masz nawet 1/2 klasy rkarcz`a. On po zwróceniu kilkukrotnie uwagi w końcu zrozumiał, że lepiej będzie jak zaangażuje się na forum Arteona, a nie wylewał swoich żalów tu nt. mazdy. Zrozumiał i dziarsko sobie tam radzi. Widać, że w końcu przekonał się do swojego nowego nabytku.
Ty masz dużo większy z tym problem i mimo wielokrotnych uwag tutejszych forumowiczów, kadzisz jak poparzony nt. mazdy, co świadczy, że nie jesteś przekonany do nowego nabytku. Żeby podreperować swoją decyzję co do słuszności zmiany samochodu próbujesz deprecjonować mazdę wśród jej użytkowników. Idź do psychiatry, on ci wyjaśni fachowo syndrom tego zjawiska. Przykro mi, ale prawda jest taka, że masz z tym wielki problem.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Wt, 9 kwi 2019, 07:59 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 15.07.2017
Posty: 2287
Rok produkcji: 2014
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Nie przejmujcie się, ja mam konto na volvoforum, myślałem o zakupie XC60, ale lektura tamtego forum mnie wyleczyła z tego pomysłu ;) Nie ma dzisiaj idealnych aut. Posty typu:

Cytuj:
Jestem nowym, nieszczęśliwym użytkownikiem Volvo S90.
Kupiłem auto w pażdzierniku (post jest z końcówki grudnia) do tej pory byłem już 4 razy na serwisie z mizernym skutkiem.
Mianowicie powyżej 120 km/h auto ma spore drgania w kierownicy, na letnich. Powiedzieli że może żle wyważone, ponieważ zaraz zmieniałem więc pomyślałem poczekam.
- byłem na wymianie opon (kupione u dealera) na zimowe, znowu to samo. 3 razy wyważane w jakiś dziwaczny sposób - nazw nie przytoczę. miało pomóc nie pomogło.

Druga sprawa to wycie które przypomina dźwięk silnika odrzutowego po przekroczeniu 160 km/h - również rzekomo opony. Teraz będę je reklamować rzecz jasna ale jakoś w to nie wierzę.
Może ktoś miał podobny problem i może zasugerować rozwiązanie bo panowie z ASO czekają chyba aż mi stuknie 150.000 km z gwarancji by ruszyć do naprawy za moje pieniądze. Przebieg obecny to 12.500 km

Inne rzeczy które trapi to auto - to wieczne rozładowanie kluczyka - 2 razy wymieniana bateria (w ciągu 3 miesięcy) i raz kluczyk
- błąd w działaniu wycieraczek - na razie jedyna usterka w pełni usunięta.


Cytuj:
Właśnie przymierzam sie do s90 i jak czytam Wasze problemy z w sumie nowymi autami to sam nie wiem czy to dobry powrót do łosia. Ja planuję 3-4 latka z ok 60-80 tys km. Czyli po gwarancji. Nie chcę zostawić fortuny w serwisie a takie drobne usterki bardzo irytują... Wizualnie s90 jest świetne...


Cytuj:
No dziś przy przebiegu 7860 km (dwa miesiące od odbioru będzie 13 marca) - mój Łoś odjechał na lawecie do serwisu.
Pojawił się komunikat "Ograniczone osiągi silnika" i autko gaśnie samo podczas jazdy. Mało przyjemne początki przygody z Volvo.
Czas pokaże co to za pierdoła była.


No i jest jeden mocny wątek "XC60 D4 AWD MY17 Summum AUT - Wrocław - Awaryjne badziewie klasy premium za ponad 200k pln" - 18 stron, opis jak użytkownik męczy się ze swoim Volvo...

-- Dodano: 9 kwietnia 2019, o 08:58 --

W Maździe przynajmniej wymieniają kierownicę na gwarancji <hahaha>

Cytuj:
Dzisiaj z okazji ponownej (chyba piąta) wizyty mojego XC60 w serwisie jechalem Uberkiem. Podjechal polroczny XC60 MY17 D4 FWD przebieg 45kkm. Kurs akurat do V-Motors rozmawialem z kierowca i pokazywal mi np mega zniszczona kierownice gdzie Volvo odrzucilo zgloszenie gwarancyjne jako rzecz ekspolatacyjna (mojemu koledze w i40 hyundai podobnie zniszczona na gwaracji) byl tez po wymianie przekladni kierowniczej na nowa :-( . Wlascilel podobnie jak ja zaluje zakupu.


Cytuj:
4 miesiące, 10101km za mną. 6 wizyt w serwisie w związku z restaratmi sensus connecta (problem nie rozwiązany)
W kolejce czeka problem z AHB i błędnym pokazywaniem otwartej szyby z tylu po prawej stronie przez VoC.
#premium ...

_________________
Mazda CX-5 2.2 AT SkyActiv-D AWD, SkyPassion, 2014r, przebieg ~328000km. <urodziny>

Polecany specjalista od silnika 2.2 SkyActiv-D (SH01) oraz elektryki GJ/GL (AA+CP, naprawa LED i inne)-> viewtopic.php?p=354752#p354752


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 9 kwi 2019, 08:51 
Offline
Ok muszę wam przyznać racje. Szkoda czasu na rozpamiętywanie i "wylewanie fekalii" tak jak to Grzesiolek napisałeś. Mazda była pomyłką, teraz jest volvo, które spełnia moje oczekiwania w 101 %.

Więc nic już w sumie nie muszę sobie udowadniać, tym bardziej nikomu tu na forum. Nie ma to większego sensu szczególnie, że inne zdanie na temat mazdy niż pozytywne napotyka na znaczną krytykę.

Każdy ma swój światopogląd i swój punkt widzenia. To tylko samochody. Wiadomo jeden lepszy drugi gorszy. Każdy spełnia podobną rolę.

Tak więc czas iść w ślady rkarcza. I pożegnać się.

Cieszcie się swoimi mazdami i wspierajcie w swoim kole wzajemnej adoracji.

Nic tu po mnie.

Irys i Bonifacy pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego.

papa


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 9 kwi 2019, 09:08 
Nałogowiec
Offline
Od: 10.07.2016
Posty: 1679
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Słuszna decyzja, żegnaj.

_________________
Obrazek
A na co dzień dłubię tutaj http://www.wedrowiec.net


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 9 kwi 2019, 10:54 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 11.11.2018
Posty: 789
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Normalnie "Moda na sukces" :)

A forum Volvo na pewno jest wyjątkowe i nie ma tam kółka wzajemnej adoracji :)

_________________
Moja M6: https://mazda6forum.pl/viewtopic.php?t=10585


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Wt, 9 kwi 2019, 15:52 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
MateZ, mi chodziło o formę... a nie treść...

Ja tam nie miałem nic przeciwko rkarczowi z jego żalami, tak nie mam nic do Twojego zawodu... ale tak jak Robertowi zwracałem uwagę gdy przekraczał normy w dyskusji z bardziej fanatycznymi użytkownikami forum, tak zareagowałem na Twój post...

Ot jakbyś napisał tylko o tym dlaczego się nie zgadzasz z zalinkowanym testem i podał jakie zawiera błędy wg Twoich doświadczeń, bez ozdobników o gównie i wylania zali na Mazdę... to bym Ci tylko przyklasnął... Bo jak będę zmieniał auto każda merytoryczna opinia się będzie liczyć...

A tak to sam deprecjonowałeś swoje wypowiedzi...

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 9 kwi 2019, 19:45 
Bywalec
Offline
Od: 13.05.2015
Posty: 370
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: podlaski
Ciekawe czy nową 6 pokażą już w tym roku czy będzie to 2020r. Obstawiam to drugie.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 10 kwi 2019, 08:53 
Bywalec
Offline
Od: 22.03.2018
Posty: 276
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
MateZ <brawo> <brawo> <brawo> lepiej teraz niż wcale . Niczego nie wnosiłeś poza negatywna często kłamliwą opinią i sporą dozą złośliwości .


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 10 kwi 2019, 12:01 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 07.11.2013
Posty: 2285
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: pomorski
Nie trzeba być expertem YT aby obiektywnie porównać jakość volvo i mazdy. Wystarczy poszperać i porównać to co już wszyscy nt M6 wiemy (powtarzalne kłopoty z SkyActive-D) oraz czym znienacka może nas zaatakować poprzednie V60 niby premium:

https://www.honestjohn.co.uk/carbycar/v ... 2010/good/

https://www.honestjohn.co.uk/carbycar/m ... 2013/good/


https://www.truedelta.com/Volvo-V60/eng ... blems-1075

Nie zagłębiam się w najnowszą generacje Volva, bo takie porownanie nie ma sensu chociażby z powodu przepaści technologii cyfrowych miedzy rokiem 2012 a 2018.

Zobaczcie, ile wiecej 'na plus' ma M6!


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.