Teraz jest So, 27 kwi 2024, 07:50

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr, 8 mar 2023, 09:50 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 12.06.2017
Posty: 1200
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
O dziwo, że nie skusiłeś się na wymianę oleju w skrzyni? Mniemam, że nie dostrzegasz takiej potrzeby.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 31 lip 2023, 16:18 
Wstydliwy
Offline
Od: 13.05.2020
Posty: 8
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: wielkopolski
Cześć wszystkim!

Chciałem tylko dać znać, że zarówno ja i mazda żyjemy - aktualnie 485kkm i nie chcę się zepsuć. Obiecałem sobie, że jak silnik powie papa to wrzucę 2.5L, ale... no ile można czekać?! ;P

Woda pod dywanikiem kierowcy o którą kiedyś pytałem brała się ze źle poprowadzonego przez ścianę grodziową kabla od dodatkowego alarmu.

Pozdrawiam serdecznie, życzę bezawaryjnej jazdy i szerokości!


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 2 sie 2023, 13:38 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 22.10.2014
Posty: 2531
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: śląski
Wow ale ze co żadnej awarii???? Nic nie wymieniałeś ??? A pobór oleju??? Co ile km wymieniasz olej w silniku a conile w skrzyni ?? Kurde przebieg konkretny ;))) gratulacje ;). A jak wnętrze zjechanie trochę ?? Fotele itd

_________________
Mazda 6 GH 2.2 185km 207.000 km Egr off.
Dodatki:
Paliwo: diesel kleen, Archoil AR6900-D Max
Olej: Archoil AR9100
Mój temat: viewtopic.php?f=88&t=5043


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 4 sie 2023, 20:31 
Wstydliwy
Offline
Od: 13.05.2020
Posty: 8
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: wielkopolski
Olej w silniku zmieniam co max 10kkm, od wymiany do wymiany poziom spada z max do połowy, w skrzyni był zmieniany przy 200kkm i 400kkm. Co do awarii to jedynie składane lusterka dały ciała, ale to chyba nikogo nie dziwi ;)
Miałem problem z wodą pod dywanikiem, ale to była wina jak pisałem wcześniej źle poprowadzonej wiązki dodatkowego alarmu. Reszta to eksploatacyjne tematy jak sworzeń wahacza, tarcze, klocki, wszystkie płyny. Zwyczajnie staram się dbać, nie pałuję na zimnym silniku, regularnie zmieniam filtry, świece i to by było na tyle.

Mamy z żoną deal, że jak tylko silnik padnie to wleci 2.5, no ale jak na złość paść nie chce, a jeździ też całkiem całkiem. Wiem, bo brat też ma 6tkę tylko w kombi z 2.0 i mam punkt odniesienia.

Wnętrze ma tylko dwie oznaki zużycia - kierownica na godzinie 11ej się przetarła - w wolnej chwili zmienię na nowo obszytą i wykładzina pod nogami kierowcy zaraz przy prawym rogu dywanika (przy tunelu środkowym) przetarła mi się. Fotele bez oznak zużycia, 70% czasu jeżdżę sam, 30% z żoną i dzieckiem w foteliku.

Apropo zmiany silnika - robił to już ktoś z forum? Nie znalazłem takiego wątku, albo źle szukam :(

Pozdrawiam i życzę wszystkim równie bezawaryjnej eksploatacji.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 6 sie 2023, 18:06 
Wtajemniczony
Offline
Od: 10.01.2016
Posty: 185
Rok produkcji: 2002
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: kujawsko-pomorski
Przebieg zacny <spoko> na forum nie widziałem żeby ktoś taki swap robił ale przy takiej zmianie
zapewne skrzynie też trzeba będzie wymienić ( inne przełożenia) łącznie ze sterownikami skrzyni i silnika
czy skrzynie zostawiasz?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 7 sie 2023, 17:55 
Wstydliwy
Offline
Od: 13.05.2020
Posty: 8
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: wielkopolski
Tego właśnie chciałbym się dowiedzieć. Jeśli skrzynia od 2.0 ma krótsze przełożenia, a wymiana nie byłaby konieczna to... chętnie bym ją zostawił. Nie jestem maniakiem jazdy o kropelce, nie wyłączam klimy w trasie, by zaoszczędzić 0.7L paliwa, a patrząc na taryfikator - wolę przyspieszenie od możliwości ciśnięcia na autostradzie z wysokimi prędkościami przy jak najniższych obrotach.

Liczyłem, że zanim będę musiał zmierzyć się z tym tematem - dowiem się na forum z czym to się je. Swap w 323F BA z 2.0 V6 na 2.5 V6 KL-ZE parę lat temu zaliczyłem - auto jeździ do dziś, no ale trochę inna bajka jednak ;)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 7 sie 2023, 21:58 
Wstydliwy
Offline
Od: 07.08.2023
Posty: 2
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Pt, 24 kwi 2020, 10:36 benyrac napisał(a):
Witam,
Chcialbym sie dowiedziec czy na forum sa osoby ktore maja przebiegi w graniach 150-200 k km ? :wink:
Czy oprocz typowych rzeczy tzn oleje, filtry, klocki , tarcze, swiece bylo cos robione w autach ?
Z ciekawosci szukalem na mobile.de i chyba najwyzszy przebieg byl ok 250 K km ( mam na mysli silnik 2.0 165 KM ) :wink:


273k km :)

2016 r.

Poza eksploatacyjnymi, tylko sworzeń.
No lusterko boczne mam jeszcze do wymiany, silnik padł.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 22 wrz 2023, 07:37 
Wstydliwy
Offline
Od: 22.09.2023
Posty: 1
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyGO
Region: zachodniopomorski
mazda 6 2.0 146km kombi. Przebieg 204tyś. Padła jedna cewka zapłonowa...

Jeżdzę trasy po polskich dziurach i tulejka w zawieszeniu niebawem do wymiany...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 23 wrz 2023, 21:35 
Wstydliwy
Offline
Od: 07.08.2023
Posty: 2
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
7 sierpnia 2023, o 21:58 MarcinBe napisał(a):
Pt, 24 kwi 2020, 10:36 benyrac napisał(a):
Witam,
Chcialbym sie dowiedziec czy na forum sa osoby ktore maja przebiegi w graniach 150-200 k km ? :wink:
Czy oprocz typowych rzeczy tzn oleje, filtry, klocki , tarcze, swiece bylo cos robione w autach ?
Z ciekawosci szukalem na mobile.de i chyba najwyzszy przebieg byl ok 250 K km ( mam na mysli silnik 2.0 165 KM ) :wink:


273k km :)

2016 r.

Poza eksploatacyjnymi, tylko sworzeń.
No lusterko boczne mam jeszcze do wymiany, silnik padł.



W związku z powyższym myślę nad zmianą na CX-5 w automacie.
Czy waszym zdaniem to odpowiedni moment, czy poczekać jeszcze dopóki CX-60 nie osiągnie rozsądnej ceny?


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.