Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 10:32

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 6 lut 2020, 00:03 
Wstydliwy
Offline
Od: 29.12.2013
Posty: 10
Rok produkcji: 2007
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Hej.
Mam do Was pytanie dziś miałem stłuczkę i rozwalony bok auta reflektor, błotnik, maska itd. I teraz pytanie brzmi czy muszę to robić w ASO? Stłuczka nie z mojej winy z OC sprawcy, ale auto jest na gwarancji i nie wiem czy obowiązkowo muszę likwidować szkodę w ASO czy mogę u innego blacharza?
Pytam ponieważ ASO mazdy mam około 60km od domu do tego tu na miejscu mam bardzo dobrego blacharza znajomego, który oczywiście ma duży zakład itd. Wcześniej zawsze u niego robiłem i wiem że jak powiem, że ma być na oryginalnych częściach itd to tak będzie. A w obcym serwisie cholera wie czy zamiast nowego błotnika nie będą klepać np starego (czy nie mogą takich cyrków robić?) mam ograniczone zaufanie do wszystkich warsztatów. Proszę o szybką odpowiedź. Nie znalazłem takiej informacji w internecie. A jak zadzwonię do ASO wiadomo co powiedzą.
Dziękuję


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 6 lut 2020, 19:01 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Leasing czy auto prywatne? Jak leasing to zazwyczaj leasingodawca wymaga ASO. Jak prywatne to robisz co chcesz. Rób 'u szwagra' to jeszcze pewnie kilka tysi zostanie w kieszeni. Jeśli jednak musisz robić w ASO w związku z leasingiem lub po prostu chcesz to z ubezpieczenia sprawcy bierzesz lawetę i odwiozą do ASO, samochód zastępczy podstawią pod dom itp.

Co do części czy robisz z ubezpieczenia czy nie zawsze masz prawo żądać zwrotu uszkodzonych części.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 6 lut 2020, 19:15 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 07.11.2013
Posty: 2285
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: pomorski
Współczuję nieprzyjemnej sytuacji.
Tu chodzi o gwarancję, którą można utracić przez naprawę poza ASO. Wszystko powinno być opisane w książce gwarancyjnej. Można też zasięgnąć opinii w MMP.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 6 lut 2020, 19:23 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Aaaaa - ok sorry. Nie doczytałem z gwarancją. No to ja bym raczej szedł w ASO. Ogólnie zasada jest taka że cokolwiek robisz przy samochodzie przed dobry warsztat zgodnie ze sztuką to nikt Ci gwarancji cofnąć nie może. Jakby coś było nie tak to muszą Ci udowodnić że to wina tej naprawy czy tam serwisowania. Czyli jak wymienisz lampę a ona nie będzie działać to ASO może się na ciebie wypiąć, albo jak wymienisz błotnik a pójdzie rdza to również, ale za wymianę lampy poza ASO jak ci padnie silnik to nie mogą Ci powiedzieć 'ale coś tam robił Pan poza ASO więc spadaj' :) Mimo wszystko przy gwarancji raczej robiłbym w ASO, bo będzie pewność + odnotowane w książce serwisowej itp. Co do tych dojazdów 60km to tak jak pisałem, z raz będzie nieuniknione, ale ogólnie z OC sprawcy samochód wysłać możesz lawetą, papierki wysłać ewentualnie kurierem lub przy odbiorze auta podpisać, a auto zastępcze poprosić pod dom, a zwrot zrobić pod ASO gdzie przy dobrych wiatrach będzie to Twoja pierwsza i jedyna wizyta.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 7 lut 2020, 08:44 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 24.04.2013
Posty: 1426
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: mazowiecki
W przypadku likwidacji szkody z OC sprawcy ubezpieczyciel prawdopodobnie nie zgodzi się na likwidację w zakładzie "u szwagra".
Prawdopodobnie ma listę zatwierdzonych warsztatów (+ASO), ale raczej nie ma możliwości likwidować szkody gdzie mi się podoba.

_________________
Nie przejmuj się porażkami, przejmuj się szansami, które tracisz, jeśli nie próbujesz.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 7 lut 2020, 14:10 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
A co on ma do gadania? Takie warunki to leasing może stawiać jedynie.

Przy każdej szkodzie możesz wziąć gotówkę a potem za 1/3 ceny naprawić sobie gdzie chcesz. Tak jak robi to 90% Polaków którzy nie mają w miarę nowego auta :D Czyli kleją zamiast wymieniać, kupują używki zamiast nowych itp. :lol: :lol:


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.