Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 19:26

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt, 30 lip 2019, 08:24 
Wstydliwy
Offline
Od: 20.03.2016
Posty: 11
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Witam.

W przeciągu tych dwócg tygodni pojawiła mi się informacja na wyświetlaczu 'Brake System Required', - pierwsze dwa razy podczas jechania samochodem przy 120 km/h; samochód zgasnął po czym automatycznie odpalił przy tej prędkości.
Drugi raz, to dzisiaj na światłach jak się zatrzymałem: zgasł mi, wyświetlił się ten błąd, po czym musiałem go wyłączyć i odpalić na nowo.
Sprawdzałem yeraz za pomocą ODB logi błędów i tam pusto.

Mazda 6 2015 Skyactive, sport, AT, Diesel.

Wysłane z mojego COL-L29 przy użyciu Tapatalka


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 30 lip 2019, 11:13 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 22.10.2014
Posty: 2501
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: śląski
Tutaj to tylko aso i IDS. Często się zdarza że te programiki na tel nic nie widzą, A profesjonalne oprogramowanie owszem.

_________________
Mazda 6 GH 2.2 185km 207.000 km Egr off.
Dodatki:
Paliwo: diesel kleen, Archoil AR6900-D Max
Olej: Archoil AR9100
Mój temat: viewtopic.php?f=88&t=5043


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 30 lip 2019, 12:52 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2016
Posty: 1066
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: wielkopolski
Te programiki na telefonach widzą zazwyczaj tylko podstawowe błędy związane z silnikiem wyspecyfikowane w OBD II, które są wspólne dla samochodów wspierających ten standard. Producent może mieć swoje rozszerzenia obejmujące niemalże każdy system. Z tego też względu nie przywiązywałbym wielkiem wagi do diagnozy za pomocą programu za kilka złotych.

_________________
Pozdrawiam,
Jordan
https://skyisthelimit.aero


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 7 sty 2020, 21:28 
Wstydliwy
Offline
Od: 20.03.2016
Posty: 11
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Odświeżę temat zaczęty prze zemnie.
Po tej akcji: Brake System Required, będąc w serwisie ASO nie znaleźli nic, co by powodowało ten problem. Profilaktycznie zaktualizowali ponoć oprogramowanie w samochodzie.
Nie minął nawet miesiąc od tego czasu, problem się powtarza ale już nie tak często jak wcześniej. Powiedzieli mi, że jeśli problem będzie się utrzymywał, to mam do nich wrócić.
Trochę to olałem..., bo występuje raz na miesiąc? A ostatnio w trakcie jazdy - zdarzyło mnie się już to piąty raz, pojawiła się informacja, że Twoja skrzynia biegów pracuje w trybie manualnym (tak na 2-3 sekundy) po czym z powrotem przełącza się na automat...
Już jestem totalnie $@#@#$@ i dzwonię jutro do serwisu.
Jeszcze ostatnio miałem akcję odnośnie (chyba) DPF, bo olej w silniku podniósł się powyżej maksimum po czym wyświetliła mi się informacja "Zbyt słabe ciśnienie oleju. Proszę zgasić silnik" i to na autostradzie bez możliwości zatrzymania się bezpiecznie na skraju drogi. Zjechałem w najbliższy zjazd i zadzwoniłem po lawetę prosto na serwis..., Wymiana oleju pomogła.
Teraz to już chyba bardziej zkonfuzjowany nie będę bardziej jak zobaczyłem jakiś dziwny olej pod samochodem stojąc na publicznym parkingu. Jutro rano to sprawdzę dogłębnie jak będę odjeżdżał z drugiego miejsca parkingowego, czy to mój olej... Dziwne, bo znajduje się ta plama bliżej środka samochodu bardziej pod siedzeniem kierowcy i pasażera niż silnika (parking prosty), a zrobiłm teraz kurs anglia-polska i polska-anglia...


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.