Teraz jest N, 9 sie 2020, 03:12

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1155 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 35, 36, 37, 38, 39
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 2 lip 2020, 21:34 
Nałogowiec
Od: 10.07.2016
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Wszyscy. Dziś siedziałem i czytałem. Dla mnie to jakieś nieporozumienie. U mnie mleasing / Axa. Ale to z przepisów niby wynika. Zmienia się strona umowy (a raczej znika), jutro będę się pytał czy cesję da się zrobić.

PostNapisane: Pt, 3 lip 2020, 07:33 
Świeżak
Od: 14.05.2019
Rok produkcji: 2018
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
2 lipca 2020, o 13:42 gloxiak napisał(a):
Macie kogoś do polecenia z okolic Rzeszowa, kto byłby w stanie przygotować polisę ubezpieczeniową z dobrą ceną? Niedługo minie rok od zakupu i chciałbym sprawdzić ile mnie może kosztować cały pakiet.

Ja tam sam ubezpieczam i polecam samemu się rozejrzeć, osobiście nie używam żadnych porównywarek. Wybieram kilka towarzystw, na ich stronach wypełniam formularz i mam kalkulacje składki, wraz z podstawowymi informacjami na temat zakresu ubezpieczenie. Wybieram i płacę, w zależności od tego ile towarzystw chce się sprawdzić to i tak raczej zajmie to mniej czasu niż wizyta u pośrednika. Na priv mogę podać za ile i gdzie mi się udało.

moderator
PostNapisane: Pt, 3 lip 2020, 07:44 
Fanatyk
Od: 06.05.2015
Rok produkcji: 2015
Region: małopolski
Wedrowiec, ale to naturalne, że przy wykupie auta musisz zrobić cesje ubezpieczenia AC jeśli jeszcze obowiązuje.
Jak nie wykupiłeś to nie ma dokumentu ostatecznego sprzedaży więc właściciel nadal jest dotychczasowy.

A tak w dniu otrzymania dokumentu sprzedaży masz obowiązek wysłać papiery do ubezpieczyciela i wykonać cesje na nowego właściciela.
Ale o tym powinieneś dostać informacje od leasingodawcy z 2-3 miesiące przed końcem umowy, razem z zasadami wykupu (zwykle wcześniej opłacana kwota kaucji)...

Inna sprawa, że na początku umowy zwykle klienta nie obchodzi nic, a leasingodawca robi wszystko, a na końcu to już leasingodawcy powoli nie obchodzi nic...
Zwłaszcza jak umowa jest z niską kwotą wykupu to klient ma się zatroszczyć o swój interes.

Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
PostNapisane: Pt, 3 lip 2020, 08:16 
Nałogowiec
Da się zrobić cesję.
Szkoda że nikt o tym wcześniej nie poinformował.

PostNapisane: Pt, 3 lip 2020, 10:44 
Nałogowiec
Od: 22.09.2014
Wersja: SkyMotion
Region: podkarpacki
gloxiak napisał(a):
Macie kogoś do polecenia z okolic Rzeszowa, kto byłby w stanie przygotować polisę ubezpieczeniową z dobrą ceną? Niedługo minie rok od zakupu i chciałbym sprawdzić ile mnie może kosztować cały pakiet.

Ja ubezpieczam u tego brokera : Expert ubezpieczenia 600744567 Rzeszów Zygmuntowska. Ma kilka towarzystw w ofercie i na pewno Ci porówna , będziesz miał rozeznanie.

PostNapisane: Pt, 3 lip 2020, 11:02 
Amator
Od: 07.11.2019
dzięki!

PostNapisane: So, 4 lip 2020, 10:01 
Świeżak
Od: 25.10.2018
Rok produkcji: 2013
Region: podlaski
Co do wygasania AC z momentem wykupu, to taka informacja powinna być w liście od leasingodawcy z informacjami dotyczącymi wykupu. Zapewne małym druczkiem i schowana gdzieś w jakimś bloku tekstu (jak u mnie), ale jest, więc trzeba tylko odpowiednio się wczytać w dokument.

3 lipca 2020, o 08:44 gzesiolek napisał(a):
Inna sprawa, że na początku umowy zwykle klienta nie obchodzi nic, a leasingodawca robi wszystko, a na końcu to już leasingodawcy powoli nie obchodzi nic...
Zwłaszcza jak umowa jest z niską kwotą wykupu to klient ma się zatroszczyć o swój interes.

Dokładnie tak było u mnie. :) Pisałem maile o cesję ubezpieczenia, dostałem zwrotkę, że czekają na papiery od leasingodawcy, potem znowu pisałem, to wyszło, że powinienem wysłać sam, bo będzie szybciej. Zrobiłem to i znowu przez parę dni cisza, to już się mocno zirytowałem i po prostu kupiłem nowe. Po zakupie nowego napisałem, że już nie chcę cesji i żeby dali sobie spokój, a po dwóch dniach dostałem list z papierami zrobionej cesji. :)

Ostatecznie więc wyszło tak, że przez miesiąc mam dwa ubezpieczenia, ale przynajmniej teraz już wiem, że w takich przypadkach jeśli chce się mieć ciągłość ubezpieczenia, to nie ma co czekać na cesję, tylko samemu trzeba kupować nowe.

moderator
PostNapisane: Pn, 6 lip 2020, 10:28 
Nałogowiec
Od: 15.07.2017
Rok produkcji: 2014
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Zadałem pytanie do mojego leasingodawcy (Impuls Leasing):

Cytuj:
Dzień dobry,

proszę o informację co dzieje się z ubezpieczeniem AC w momencie, kiedy dokonam wszystkich płatności przed terminem upłynięcia umowy - np. do 10.07.2020, ubezpieczenie obowiązuje do 02.08.2020. Czytałem opinie, że umowa ubezpieczenia AC wygasa w momencie wykupu auta i nie jest przenoszona na nowego właściciela (ja) - czy możliwe jest wykonanie cesji ubezpieczenia z Państwa na mnie? Chciałbym jak najszybciej wykupić samochód, jednak nie chciałbym pozostać bez AC przez 3 tygodnie, a zawieranie krótkoterminowego ubezpieczenia jest nieekonomiczne. Dziękuję za informację.

Odpowiedź:

Cytuj:
Dzień dobry,

Aneksem zmieniającym właściciela pojazdu przepisujemy wszystkie ryzyka na polisie.

Z poważaniem

Odpowiedź trochę wymijająca, czy może się mylę i robią cesję na mnie? Dopytałem jeszcze.

PostNapisane: Pn, 6 lip 2020, 12:46 
Nałogowiec
Taaak przepisują jak do nich napiszesz podanie ;)
Ja dziś wysłałem dokumenty.
Generalnie wychodzi na to że nie ma problemu ale trzeba samemu dopilnować tematu.

-- Dodano: 6 lipca 2020, o 13:35 --

Axa direct wyceniła mi na 5 rok na 3300 (ASO, bez udziałów), PZU na 8K.
Natomiast... kwestia zniżek. AXA ma ma opcję pobrania danych z UFG i wyświetliło mi tam lata AC i OC: 14, po jednej szkodzie. Natomiast wg. PZU nie mam żadnej historii zniżek, same zwyżki. Zaraz biorę Axę, mieli dzwonić dziś z PZU i rankomatu, nie zadzwonili. Rankomat Link 4 jak pani opowiedziałem jak sytuacja wygląda pani powiedziała że w takim razie przekieruje mnie do Link 4 żeby sprawdzili historię. Ale miała to zrobić dziś a jest cisza.

-- Dodano: 6 lipca 2020, o 13:46 --

I dostałem właśnie aneks.

moderator
PostNapisane: Śr, 8 lip 2020, 08:36 
Nałogowiec
W Impuls Leasing przy wykupie auta z leasingu OC, AC i Assistance automatycznie jest cedowane na wykupującego. Dobre podejście.

PostNapisane: Wt, 28 lip 2020, 18:40 
Amator
Od: 07.11.2019
W październiku 2019 pierwszy raz kupiłem ubezpieczenie AC, wcześniej nie mam żadnych zniżek. Dzisiaj po przyjściu na parking zauważyłem rysy na samochodzie (błotnik), kamer tam nie ma, więc chciałem robić to z ubezpieczenia AC. W salonie mi powiedziano, że polakierowanie tego będzie kosztowało 2500 zł brutto, ponieważ trzeba będzie cieniować na drzwi. Pierwszy cały pakiet ubezpieczenia kosztował mnie 5200 zł, polisa jest na mnie. Orientuje się ktoś może lub miał podobną sytuację, o ile może wzrosnąć koszt ubezpieczenia i czy jest sens to zgłaszać z AC?

PostNapisane: Wt, 28 lip 2020, 19:58 
Nałogowiec
Ja bym nie ruszał. U mnie po szkodzie skoczyło na 5K z 3,3 jak dobrze pamiętam a i tak po roku - szkoda była w końcówce ubezpieczenia jak już miałem opłaconą polisę na kolejny rok. Czyli wartość auta jeszcze niższa.
Czyli pi razy oko 2450, 3300 (szkoda na koniec), 4K, kolejny rok 5K (tu już ze zwyżką za szkodę). Teraz 3,3K dalej Axa ale już prywatnie, leasing się skończył miesiąc przed ubezpieczeniem. PZU na 8K mi wyliczyło - brak zniżek, zwyżka za szkodę, Axa jakoś magicznie widzi 1 szkodę i 14 lat historii co częściowo jest zgodne z prawdą.

moderator
PostNapisane: Cz, 30 lip 2020, 01:34 
Fanatyk
Od: 06.05.2015
Region: małopolski
U mnie drobna szkoda parkingowa OC+AC ( skończyło się wymianą zderzaka). Składka przy kontynuacji wzrosła z 3,2k na 3,7k. Wartość do AC o dziwo niewiele niższa...

PostNapisane: Cz, 30 lip 2020, 10:00 
Stały bywalec
Od: 30.06.2017
Skrzynia: MT
30 lipca 2020, o 02:34 gzesiolek napisał(a):
Wartość do AC o dziwo niewiele niższa...

Też tak miałem, zależało mi na jak najniższej wartości (mam GAP) i okazało się że wg tabel samochód nie za bardzo traci na wartości i nie dało się zrobić mniej...

moderator
PostNapisane: Cz, 30 lip 2020, 20:15 
Nałogowiec
Wracając do mojego leasingodawcy (ImpulsLeasing) :D :D po wykupie kop w dupę ;) wysłałem maila z prośbą o cesję ubezpieczenia na mnie i od 15 lipca cisza :) ani dzień dobry, ani spierd... No nic, nowe ubezpieczenie mam już wykupione od 3 sierpnia, także zostało kilka dni...

Za wcześnie pochwaliłem ten ImpulsLeasing. Mieliście rację, przyznaję :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1155 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 35, 36, 37, 38, 39

Strefa czasowa: UTC + 1