Teraz jest Cz, 15 lis 2018, 01:15

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3981 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 129, 130, 131, 132, 133
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N, 4 lis 2018, 19:41 
Stały bywalec
Od: 28.07.2016
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zagranica
@niko
siedziales kiedys w nowej CX5?
wyglada w srodku jak stolec po porzadnej imprezie
albo zabawa w remizie wiejskiej
bez ladi i skladu!!
tragedia!!!
jak to cos moglo wygrac z czymkolwiek innym?
mimo ze zewnatrz prezentuje sie super

Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
PostNapisane: N, 4 lis 2018, 19:46 
Świeżak
Od: 07.01.2018
Rok produkcji: 2016
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
swistak napisał(a):
Czytałem na tym forum o różnych rzeczach, a to o wygłuszeniu, a to o hamulcach, a to lakier, a to jeszcze jakieś inne problemy np. z lusterkami. Czy już w tej wersji z 2017 zostały te "usterki" poprawione? Ale dodam że głównie same plusy: wygląd, zawieszenie, ergonomia i prowadzenie. Oczywiście sprzedający same pochwały, ale nie ma aut idealnych (chyba :D)

Za wszelkie opinie czy to pozytywne czy to negatywne bardzo serdecznie dziękuję!

Witam,
Mój FL2 z września 2016 - mogę potwierdzić że ok 16000 mil i lusterko kierowcy ostatnio po myciu karcherem (delikatnie!) zaczelo niedomagać, po paru dniach wyschło chyba co trzeba i działa ale podejrzewam że w końcu to zdechnie, więc odpowiedź na lusterka masz. Lakier bardzo delikatny, w moim wypadku ostatnio kupiłem pod kolor farbę z dr colourchip i dużo lepiej działa niż ‚firmowe’ zaprawki.

Co do hałasu - wg mnie osobiście nie przeszkadza. Jest całkiem ok. Hamulce takoż, jeżdżę normalnie, w uk raczej 200km/h nie pojeździsz więc całkowicie wystarczają. Bicia nie mam na razie.

Z głupot (niektóre wymuszone normami EU)
- nie zamkniesz/otworzysz szyb z pilota.
- po zablokowaniu okien guzikiem w drzwiach kierowcy mozesz regulowac tylko wlasne - np. Dziecku z tylu juz nie domkniesz, musisz odblokowac i modlic sie zeby nie trzymalo swojego guzika ... paranoja..
- wycieraczki po wylaczeniu samochodu zostaja w aktualnej pozycji, nie wracaja. Kolejna glupota..
- klapa z tylu sie nie podnosi sama, mozna kupic silownik i samemu zrobic.

Jesli takie drobiazgi ci nie przeszkadzaja to cala reszta mega fajna i daje wielka radochę.
Za pieniadze w ktorych masz gołe bmw, masz top wersję mazdy..

Pozdrawiam!

Sent from my iPhone using Tapatalk

PostNapisane: N, 4 lis 2018, 20:19 
Wtajemniczony
Od: 16.04.2014
Rok produkcji: 2014
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Region: łódzki
waldek710 w pelni sie zgadzam. Takich porownan z niemieckimi "premium" mozna podac duzo wiecej.

- Mazda 6 sedan 2.0 165KM e-loop (2017)
„Płynie się zawsze do źródeł, pod prąd, z prądem płyną śmiecie”.

PostNapisane: Pn, 5 lis 2018, 01:35 
Wtajemniczony
Od: 14.01.2017
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Wersja: -
4 listopada 2018, o 19:41 DM2009 napisał(a):
@niko
siedziales kiedys w nowej CX5?
wyglada w srodku jak stolec po porzadnej imprezie

Przynajmniej ma podlokietnik tak jak trzeba a stolec to trzeba podkladac pod lokiec w 6tce ;)

PostNapisane: Pn, 5 lis 2018, 06:38 
Bywalec
Od: 15.07.2017
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Region: mazowiecki
4 listopada 2018, o 19:39 waldek710 napisał(a):
wychodziłem z założenia, że w automacie nie potrzeba.

Tak dla Twojej informacji, w automacie powinieneś zawsze używać ręcznego.

PostNapisane: Pn, 5 lis 2018, 07:49 
Stały bywalec
Od: 28.07.2016
Cytuj:
Przynajmniej ma podlokietnik tak jak trzeba a stolec to trzeba podkladac pod lokiec w 6tce ;)

ok, tu sie z Toba zgodze.
dodam tylko ze w AT to nie jest akurat problem
ale generalnie porazka ten podlokietnik

PostNapisane: Pn, 5 lis 2018, 09:35 
Bywalec
Od: 09.08.2014
Wersja: SkyEnergy
Region: dolnośląski
niko123 napisał(a):

Nie wiele się pomyliłem że różnoca to 100 tys zł.
w teście doposażenie do wersji identycznych
mazda cx5 158 900 zł
volvo. 240 970 zł

Rożnica między autami to 82 tys zl ale moim zdaniem to różnica jest mniejsza jeślu chodzi o całokształt bo nie licząć lespzych materiałów to cx5 nie ma wiele zalet na tle 40% tańszej mazdy cx5.

Tylko zapominasz o jednej ważnej sprawie - na Mazdę dostaniesz 2-3% rabatu, a na Volvo 15-20% i nagle róznica robi się baaaaaardzo mała.

Ostatni miesiąc spędziłem na wymianie samochodu - rozważałem wiele opcji (Arteon, Tuareq, Audi A6/A4, Volvo, BMW) i naprawdę są teraz dobre okazje na zakup samochodu (a w zasadzi e w większości były, bo wszyscy chcą odebrać w tym roku z racji zmian podatkowych).

Ja celowałem bardziej w premium, więc kolejnej Mazdy nie rozważałem. Nie dlatego, że nie byłem zadowolony - przejechała ze mną ponad 120.000 km w 4 lata i nigdy mnie nie zawiodła. Mało paliła, fajnie jeździła - w zasadzie poza głośnością powyżej 120 km/h i łuszczącą się kierownicą nie miałem zastrzeżeń. Jako samochód za 105k PLN spełniła pokładane w niej nadzieje w 100%.

Jednak budżet powyżej 150k PLN otwiera dużo więcej możliwości i szczerze wolałbym chyba gorzej wyposażone Audi A6 C7 (były fajne okazje za mniej <190k) czy BMW 5 (również poniżej 190k). Oczywiście przy założeniu brania samochodu na firmę i wizji zmiany za 3-4 lata - nie interesują nas wtedy naprawy, utrata wartości, etc.

Także moim zdaniem im wyższa cena M6 tym większe ryzyko ewentualnego niezadowolenia ;).

PostNapisane: Wt, 6 lis 2018, 11:22 
Adept
Od: 22.03.2018
@BigCactus Ja mam takie zdanie kupuje się to na co nas stać , to co się podoba lub to co jest potrzebne kombi przykładowo .
Jak wolisz Volvo to ja to rozumiem fajne auta niema tego wiele a na dodatek stylistyka nie tuzinkowa bardzo mila dla oka niech ci służy jak najlepiej.
Nie rozumiem ataków bo nie kupujesz Mazdy moje następne to pewno 7- osobowe auto pseudo suv i tu jest dylemat co wybrać .

PostNapisane: Wt, 6 lis 2018, 12:23 
Wtajemniczony
Od: 14.01.2017
Całkiem niezły pakiet "Active Safety": Euro NCAP Crash Test of Mazda 6

PostNapisane: Wt, 6 lis 2018, 12:46 
Bywalec
Od: 09.08.2014
Wersja: SkyEnergy
ABC1 napisał(a):
@BigCactus Ja mam takie zdanie kupuje się to na co nas stać , to co się podoba lub to co jest potrzebne kombi przykładowo .
Jak wolisz Volvo to ja to rozumiem fajne auta niema tego wiele a na dodatek stylistyka nie tuzinkowa bardzo mila dla oka niech ci służy jak najlepiej.
Nie rozumiem ataków bo nie kupujesz Mazdy moje następne to pewno 7- osobowe auto pseudo suv i tu jest dylemat co wybrać .

Ależ ja nikogo nie atakuję :). Tak jak napisałem z Mazdy byłem (i wciąż jeszcze jestem bo ciągle ją mam) bardzo zadowolony i uważam, że to dobry wybór w klasie średniej (i tak jak napisałeś zawsze to budżet określa możliwości). Po prostu prawda jest taka, że granice 150-160k PLN to już bardzo blisko marek bardziej premium niż Mazda i odwieczny problem czy wyższa klasa ale gorzej wyposażona czy pełna wersja auta tańszego. I tyle ;).

Akurat ja nie jestem zwolennikiem Volvo i nie kupuję Volvo bo o ile podoba mi się bryła tych samochodów to kompletnie nie odpowiada mi ich aktualny środek z tabletem oraz to jak się prowadzą.

PostNapisane: Wt, 6 lis 2018, 13:55 
Adept
Od: 22.03.2018
@ BigCactus Nie wczytałeś się w to co napisałem " Nie rozumiem ataków bo nie kupujesz Mazdy "nie twierdzę że ty atakujesz :-P
A widzę że i ja nie doczytałem bo tyczyło się to rav3nlord :-P :-P i jego wypowiedzi .

PostNapisane: Wt, 6 lis 2018, 19:27 
Wtajemniczony
Od: 16.04.2014
Po 3tys km wersja 2017 moge cos napiac. Duzo lepsze wyciszenie, do pelnego sukcesu jeszcze troche brakuje ale juz jest fajnie. Szczegolnie nadkola z przodu duzo lepiej wyciszone. Nawigacja jak dla mnie bardzo dobra, "gaduła" moglaby lepiej mowic po polsku ale to szczegol. Uklad kierowniczy bardzie "ciagnie" do srodka - to lepsze, skrzynia nie chaczy miekko i plynnie wchodza biegi. To tak na szybko. Tak powinna wychodzic z fabryki od 2012.
A propo premium z niemiec spotkalem wczoraj dwie sztuki, mercedesik c klasa ladny czerwony swiecacy chyba nowy na autostradzie na poboczu z trojkatem i awaryjnymi, a w drodze powrotnej drugi "zawodnik" - bmw 5 wciagany na lawete, srebrna na wielkich kołach. Ładnie wygladala jak ja wciagali na lawete.

- Mazda 6 sedan 2.0 165KM e-loop (2017)
„Płynie się zawsze do źródeł, pod prąd, z prądem płyną śmiecie”.

PostNapisane: Cz, 8 lis 2018, 21:37 
Wstydliwy
Od: 04.06.2017
Region: podkarpacki
Mam pytanie do tych co kupili nową 6 2018 jak wrażenia silnik 2.0 i ogólnie po całości z góry dziękuję za wypowiedzi . Bo zastanawiam się nad zakupem w przyszłym roku

administrator
PostNapisane: Cz, 8 lis 2018, 22:08 
Weteran
Od: 20.05.2013
Rok produkcji: 2013
Nie kojarzę, żeby ktoś z użytkowników GJ/GL zrobił takie podsumowanie, niech zatem będę pierwszy. :)

Właśnie przekroczyłem dystans 100 tys. km, czas zatem na podsumowanie po 5 latach eksploatacji. Nie będę jednak pisał o wadach i zaletach, bo to robiłem wielokrotnie, pisząc w różnych postach.

Najlepszym podsumowaniem tego, co sądzę o tym samochodzie niech będzie fakt, że zostaje on ze mną na dłużej niż 5 lat. Nie widzę potrzeby, aby go zmieniać na inny w najbliższej przyszłości (póki co nie mam alternatywy a nie chcę zmieniać dla samej zmiany). Ten daje mi poczucie pewności w trasie i ogólne zadowolenie z dotychczasowego użytkowania. Nigdy mnie nie zawiódł i mam nadzieję, że to się nie zmieni. :)

Poniżej, lista rzeczy wymagających poprawek oraz wydatki, które pojawiły się do przebiegu 100 tys. km. Nie liczę oczywistych kosztów jak: paliwo, ubezpieczenie, przeglądy itd. czyli tych, które trzeba ponieść przy każdym samochodzie.

1. Bezpłatne (gwarancyjne/akcje/wymiany):
- 03.2014 upgrade oprogramowania (brak wyświetlania biegów po zadziałaniu i-Stop)
- 05.2014 upgrade oprogramowania (i-Eloop)
- 06.2014 wymiana uszczelki maski w podszybiu (falowanie maski przy wyższych prędkościach)
- 09.2014 wymiana modułu Bluetooth (odtwarzanie z USB od pierwszego utworu po każdym włączeniu ACC)
- 10.2014 upgrade oprogramowania/kalibracja systemu RVM (zbyt duża czułość)
- 10.2014 wymiana pakietu części w ramach akcji szumy (w przednich drzwiach)
- 02.2015 wymiana mechanizmu lusterek (lewe + prawe)
- 04.2015 wymiana tarcz i klocków przód (bicie przy hamowaniu, przebieg 32,5 tys. km)
- 09.2015 wymiana stacji NB1 (nowe oprogramowanie - ściąganie książki z telefonu na żądanie)
- 06.2016 wymiana głośników w przednich drzwiach (charczenie)
- 07.2016 wymiana kierownicy (przetarcie)
- 09.2016 wymiana podkładek pod kielichami oraz końcówki drążka kierowniczego (skrzypienie przód akcja)
- 11.2016 wymiana mechanizmu lusterek (lewe + prawe)
- 01.2018 wymiana zacisków hamulcowych tył (akcja przywoławcza)

2. Płatne (niezbędne):
- 02.2015 wyważanie kół 17" z oponami letnimi, test drogowy Hunter (drgania na kierownicy przy wyższych prędkościach)
- 04.2017 wymiana klocków przód (bicie przy hamowaniu przy większych prędkościach przebieg 73 tys. km)
- 10.2018 wymiana klocków + tarcz przód (j.w. przebieg 98,5 tys. km, tarcze gładkie Textar Pro, klocki ceramiczne PowerStop Z16)

3. Płatne (niekonieczne/nadplanowe/przyśpieszone):
- 11.2016 demontaż modułu automatycznego składania lusterek
- wymiana oleju w silniku + filtra (30, 50, 70, 90 tys. km)
- wymiana oleju w skrzyni biegów (90 tys. km)

Oczywiście już po 1 lifcie, dużo z tego co u mnie trzeba było poprawiać, zostało uwzględnione przy produkcji i nie dotyczy nowszych egzemplarzy, ale dla przejrzystości zamieściłem całość. Na każde zgłoszenie gwarancyjne trzeba przyjąć średnio 2 wizyty w ASO. Było tego sporo, ale też można było dużo z tych rzeczy załatwić kompleksowo. Górę brały emocje i moja niecierpliwość. Najważniejsze, że nie trzeba wracać do tego co poprawione. Oczywiście poza lusterkami (choć po 2 latach od ostatniej wymiany nawet się składają) o hamulcach, mam nadzieję, już zapomnę. :)

PostNapisane: Cz, 8 lis 2018, 23:09 
Adept
Od: 12.06.2017
Jak tak popatrzeć ile to razy trzeba było do serwisu jeździć na naprawy gwarancyjne, to aż strach kupować nową przed-liftingową mazdę. Z tego co napisałeś w MY2017 pozostała mi pewnie w niedalekiej przyszłości wymiana mechanizmu lusterek. A powiedz, czy w poprzedniej wersji GH też tyle napraw gwarancyjnych miałeś? (pierdółki ale zawsze zajmują czas)

Ostatnio edytowano Cz, 8 lis 2018, 23:35 przez dropt07, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Cz, 8 lis 2018, 23:37 
Stały bywalec
Od: 21.10.2015
Rok produkcji: 2016
Ja Ci odpowiem NIE :lol: miałem 2.2 d 163km tylko jedna akcja i to po cichu podczas przeglądu 20 tyś - sprawdzenie łańcucha rozrządu aaa zapomniał bym wymiana tarcz dwa razy -bicie ... dziwne bo przy 90 tyś wymieniłem tarcze na własny koszt (tarcze bosch- klocki ate ) i do 160 tyś zero problemów (wypadek -szkoda całkowita )

była GG kombi, GH hb a teraz jest GJ sedan :)

PostNapisane: Cz, 8 lis 2018, 23:48 
Prawie fanatyk
Od: 16.09.2013
Tombien piękne podsumowanie :)
u mnie było podobnie - plus wymiana uszczelek w drzwiach przednich i wałek rozrządu (miałem 2.2D) :( ale teraz szwagier od roku jeździ i nic nie robi auto ma ok 120k km
za to w a5 po półtora roku i 38k km jedna wizyta gwarancyjna - regulacja szyby kierowcy -prócz tego NIC Nuda ;)

PostNapisane: Pt, 9 lis 2018, 09:05 
Amator
Od: 19.05.2018
Region: małopolski
Bardzo wartościowe informacje.
Podsumowując jak na obecne standardy ta lista wcale nie zawiera czegoś nadzwyczajnego.

Bicie tarcz to już praktycznie klasyka w nowych autach. Widać, że oszczędza się na procesach hartowania i wzmacniania. Kiedyś nie było z tym problemu. Obecnie problem wrócił i to nie tylko w Maździe. Mam styczność z tarczami renomowanych producentów i sytuacja jest taka sama, nie dotyczy to tylko rynku części OE.

Pierdoły typu stacja multimedialna i problemy software to normalka i w bardzo drogich markach. Widać, że zlecają pisanie oprogramowania płacąc za to minimum, efekt jest taki, że pełno dziur. Do tego dochodzi mnogość podłączanych urządzeń i problem gotowy. Właśnie dlatego tak bardzo wątpię w car play bo wiem, że nigdy nie będzie to działać idealnie, sam Android to też jest bardzo niestabilne oprogramowanie i tego się nie przeskoczy. Podobnie zresztą z oryginalną nawigacją, wiem, że jest kiepska.

Dla mnie nagana się należy za lusterka, kierownicę, uszczelki i falującą maskę. Dziwne jest z tą maską, bo wbrew pozorom jest ona bardzo ciężka, sztywności natomiast brak.

Ogólnie to ta lista bardziej uspokaja a nie alarmuje :D

administrator
PostNapisane: Pt, 9 lis 2018, 09:49 
Weteran
8 listopada 2018, o 23:09 dropt07 napisał(a):
A powiedz, czy w poprzedniej wersji GH też tyle napraw gwarancyjnych miałeś? (pierdółki ale zawsze zajmują czas)

Miałem bodajże 4 naprawy gwarancyjne:
- zmiana miejsca mikrofonu od bluetooth
- czyszczenie tylnych lamp z pająków
- usztywnienie stelaża fotela kierowcy
- upgrade oprogramowania PCM (DPF)
Hamulce biły od przebiegu 4 tys. km, ale odpuściłem temat.
Musimy mieć też świadomość, że GJ to zupełnie inny samochód i przeskok, szczególnie pod względem elektroniki, był ogromny. A to jak wiemy wymaga czasu, żeby wszystko dopracować.
8 listopada 2018, o 23:09 dropt07 napisał(a):
strach kupować nową przed-liftingową mazdę

Zależy od kogo kupujesz, jak ktoś nie przypilnował tematów (akcji, poprawek) to się zgadzam w pewnych kwestiach. Natomiast jeżeli trafisz na użytkownika o podobnym podejściu do mnie to nie ma obawy. :)

PostNapisane: Pt, 9 lis 2018, 12:53 
Adept
Od: 12.06.2017
9 listopada 2018, o 09:49 tombien napisał(a):
Zależy od kogo kupujesz, jak ktoś nie przypilnował tematów (akcji, poprawek) to się zgadzam w pewnych kwestiach. Natomiast jeżeli trafisz na użytkownika o podobnym podejściu do mnie to nie ma obawy. :)

Nieprecyzyjnie napisałem i nie zrozumiałeś mojej intencji. Miałem wyłącznie na myśli to, że jak kupujesz nowo wypuszczoną wersję mazdy to musisz być przygotowany na szereg usterek wieku dziecięcego. Stąd moje pytanie o GH, aby mieć szersze spojrzenie z jakimi i jakiej wagi usterkami możemy mieć do czynienia przy zakupie kolejnej wersji mazdy 6. Na szczęście niedopracowania, z historycznego punktu widzenia, dotyczą w głównej mierze mniej istotnych podzespołów (z wyłączeniem wałków rozrządu w dieslach 2.2 gj). Wspomniałeś o elektronice - te elementy zapewne będą najbardziej narażone na usterki (bo występują najczęściej jako nowinki, które producent nie ma czasu sprawdzić).

administrator
PostNapisane: Pt, 9 lis 2018, 13:54 
Weteran
9 listopada 2018, o 12:53 dropt07 napisał(a):
jak kupujesz nowo wypuszczoną wersję mazdy to musisz być przygotowany na szereg usterek wieku dziecięcego

Tu się zgadzam, im większa rewolucja tym to ryzyko wzrasta.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3981 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 129, 130, 131, 132, 133

Strefa czasowa: UTC + 1