Teraz jest Pt, 29 mar 2024, 16:18

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr, 14 paź 2020, 14:26 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 07.11.2013
Posty: 2285
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: pomorski
Moja na 7 urodziny i okrągły jubileusz 88888km otrzymała komplet Nokianów Weatherproof.
Cicho i pewnie na mokrym. Gdyby ktoś się zastanawiał nad uniwersalnymi- polecam.ObrazekObrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 14 paź 2020, 16:03 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1520
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Nie występują w rozmiarze na 19-stki...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 14 paź 2020, 17:22 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 07.11.2013
Posty: 2285
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: pomorski
No i dobrze. Ma być komfortowo. Z ulgą zdjąłem w CX5 19" - inna bajka na 17".
Jak się mieszka na wsi, to tak działa.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 29 paź 2020, 09:29 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.12.2013
Posty: 3035
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: wielkopolski
Rano zdarzają sie przymrozki potem 12-14 st. ale trudno,upałów nie będzie . Od 2 tyg na zimówkach :)

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 29 paź 2020, 21:21 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 08.04.2016
Posty: 265
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: zagranica
Kiedyś mierzyłem nagrzewanie opon, przy temperaturze zewnętrznej 9 stopni Celsjusza (i wówczas takiej samej temp. opony) - po 60 kilometrach jazdy autostradą z prędkością 140km/h ... opona miała 20 stopni Celsjusza.
Nie ma śniegu = zimówka przegrywa z letnią (w uproszczeniu) a te 7 stopni, przy których to niby powinno się zmieniać, to czysty chwyt marketingowy.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 29 paź 2020, 21:34 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 07.11.2013
Posty: 2285
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: pomorski
Wygrywają za to dobre wielosezonowe. Renomowanych firm.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 23 lis 2021, 13:44 
Wstydliwy
Offline
Od: 06.08.2020
Posty: 11
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: opolski
Panowie jakim momentem przykręcamy koła? Znalazłem w serwisówce info, że 108-147 Nm. Czy to oznacza, że najpierw 108 a potem dociągamy na 147?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 23 lis 2021, 19:46 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 08.04.2016
Posty: 265
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: zagranica
Jak mi kiedyś przykręcili koła kluczem dynamometrycznym tak od tego czasu przykręcam (sprawdzam) własnoręcznie = żeby były mocno dokręcone, z wyczuciem, ale nie na totalną siłę.
A jak mi kiedyś kluczem przykręcili? = tak, że wszystkie śruby można było ręką odkręcić.
Klucz = posiada mechanizm = może zawieść, także jeśli używasz już takiego klucza to dla pewności weź później w dłoń zwykły klucz i nawet lekko spróbuj dokręcić (moment nie będzie taki duży jak przy kluczu, a jeśli mechanizm w dynamometrycznym zawiódł to się na tę okoliczność zabezpieczysz).


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 23 lis 2021, 20:41 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 03.06.2016
Posty: 149
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: kujawsko-pomorski
tomekdk napisał(a):
Kiedyś mierzyłem nagrzewanie opon, przy temperaturze zewnętrznej 9 stopni Celsjusza (i wówczas takiej samej temp. opony) - po 60 kilometrach jazdy autostradą z prędkością 140km/h ... opona miała 20 stopni Celsjusza.
Nie ma śniegu = zimówka przegrywa z letnią (w uproszczeniu) a te 7 stopni, przy których to niby powinno się zmieniać, to czysty chwyt marketingowy.
Z ciekawości: w jaki sposób mierzyłeś temperature opon? Kamera z termowizja?

Zawsze były letnie/zimowe ale skończyłem to: od lata Mazda lata na Pirelli Cinturato All Season Plus. Jak do dziś jestem mega zadowolony. A już ciepło było . mokro i już robi się zimno i polecam. A najlepsze letnie jakie miałęm to Brigestone, Najlepsze zimówki Nokian. Najgrosze... te na czym Mazda wyjechała z salonu: TOYO jak było gorąco i sucho ok.. nie mogę powiedzieć złego słowa ale jak tylko się zrobiło mokro i temp ok 15 stopni to tragedia. Czułem jakbym pod butem miał 700 KM...


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 27 lis 2021, 12:02 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 08.04.2016
Posty: 265
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: zagranica
Valhalla mam termometr z opcją mierzenia temperatury różnych powierzchni, mierzyłem tył, żeby zniwelować podwyższenie temperatury przez ciepły silnik i przednie hamulce.
Mierzyłem też w carporcie, gdzie jest mniejsza wrażliwość na podmuchy wiatru. Wiadomo - informacja bardziej ogólna, niż szczególna, ale osobiście byłem zdziwiony tak mocnym
wzrostem wartości.
Nie wiem czy widziałeś ostatni wątek z pomiarem, mierzyłem przy 0 stopniach, po 25km jazdy (autostrada + lądówka 70/30) temperatura górnej powierzchni opony to było 9 stopni.

Jeśli chodzi o temat wątku to udało im się założyć opony zimowe na "letnie koła" (letnie już były zjechane) bez żadnego problemu - chodzi najbardziej o czujniki ciśnienia - TPMS,
czyli operacja jest możliwa, bo różnie można było wyczytać z niektórych wypowiedzi.

A w kwestii klucza dynamometrycznego - koła po odebraniu z serwisu dokręciłem jeszcze ręcznie, bo to naprawdę dziwne wrażenie jak możesz jeszcze je dokręcić ręcznie, bez użycia jakiejś przesadnej siły.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 27 lis 2021, 15:14 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 22.09.2014
Posty: 2106
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: podkarpacki
tomekdk napisał(a):
Valhalla mam termometr z opcją mierzenia temperatury różnych powierzchni, mierzyłem tył, żeby zniwelować podwyższenie temperatury przez ciepły silnik i przednie hamulce.
Mierzyłem też w carporcie, gdzie jest mniejsza wrażliwość na podmuchy wiatru. Wiadomo - informacja bardziej ogólna, niż szczególna, ale osobiście byłem zdziwiony tak mocnym
wzrostem wartości.
Nie wiem czy widziałeś ostatni wątek z pomiarem, mierzyłem przy 0 stopniach, po 25km jazdy (autostrada + lądówka 70/30) temperatura górnej powierzchni opony to było 9 stopni.

Jeśli chodzi o temat wątku to udało im się założyć opony zimowe na "letnie koła" (letnie już były zjechane) bez żadnego problemu - chodzi najbardziej o czujniki ciśnienia - TPMS,
czyli operacja jest możliwa, bo różnie można było wyczytać z niektórych wypowiedzi.

A w kwestii klucza dynamometrycznego - koła po odebraniu z serwisu dokręciłem jeszcze ręcznie, bo to naprawdę dziwne wrażenie jak możesz jeszcze je dokręcić ręcznie, bez użycia jakiejś przesadnej siły.



110 Nm to nie jest jakiś potężny moment, i kawałek można bez więskszego problemu jeszcze ręką dokręcić. Ale fakt niby się powinno klucze dynamometryczne kalibrować.

Stara zasada sprzed czasów kluczy dynamometrycznych pod strzechami, to dokręcamy ręką tak przyzwoicie, odkręcamy nogą ;) całe lata działało .

Inna sprawa że świeżo założone czasem potrafią się śruby/nakrętki poluzować po całkiem krótkim dystansie.

Z tymi temperaturami opon to ona b szybko spada po zatrzymaniu czy zwolnieniu, mierzę na trach często, po obejściu auta dookoła i pomiarach powrót do tej samej opony to już z 10 albo więcej stopni mniej. Chwila spokojnieszej jazdy to samo, na zimnym to juz w ogóle.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.