Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 23:18

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 226 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So, 8 kwi 2017, 22:32 
Wstydliwy
Offline
Od: 22.03.2017
Posty: 3
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Witam!

Pytam się oczywiście o wielosezonówki klasy premium Michelin Crossclimat, GOODYEAR 4 Seasons czy Nokian Weatherproof.

Ja zamiast kupowania zimówek kupiłem Nokiany Weatherproof i chyba zostanę przy nich na lato jak uda mi się sprzedać oryginalne letnie :)

W drugim samochodzie używam od 2 lat goodyear 4 seasons ( honda crv) i jestem bardzo zadowolony w każdych warunkach.

Jak mamy opony sezonowe to często używamy je 4-6 lat gdy guma robi się twarda i traci właściwości swoje, przy wielosezonowkach zawsze mamy nowe 2-3 letnie opony. Są troche droższe, ale zwraca się na wymianie.

Ktoś ma swoje spostrzeżenia z używania?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 9 kwi 2017, 16:39 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 07.11.2013
Posty: 2285
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: pomorski
Nokiany Weatherproof są bezkonkurencyjne. Używam w SUVie odkąd się pokazały na rynku i polecam. Jedyne, co może przeszkadzać w klasycznym aucie to zbyt agresywny (wizualnie) bieżnik.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 11 wrz 2017, 16:12 
Wstydliwy
Offline
Od: 06.09.2017
Posty: 5
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Witam. Gdzie kupiliście takie oponki? Ja szukam na allegro i nie umiem znaleźć oponek w tym rozmiarze ( 225/45 19" )
Jedyne całoroczne jakie znalazłem i są dostępne to Nankang N-607+
Szukam dobrych opon całorocznych. Mieszkam w Holandii a tutaj nie ma zbyt ostrych zim. Dodatkowo mam tutaj małe mieszkanko i nie mam możliwości trzymania osobno letnich i zimowych opon dlatego chcę kupić całoroczne. Jeżdżę głównie po autostradzie i mieście.
Poradźcie gdzie szukać opon całorocznych w tym rozmiarze.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 11 wrz 2017, 20:51 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 07.11.2013
Posty: 2285
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: pomorski
Oponeo.pl . Do jazd autostradą i po mieście wybrałbym Micheliny Crossclimate lub Vredestein Quatrac 5. Te ostatnie pochodzą z Holandii.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 22 wrz 2017, 20:17 
Wstydliwy
Offline
Od: 26.06.2017
Posty: 9
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: podkarpacki
Witam. adik91 powiedz czy znalazles juz jakies opony wielosezonowe w tym rozmiarze. bo ja takze szukam i naprawde jest ciezko

-- Dodano: Pt, 22 wrz 2017, 20:17 --

Dyzio powiedz w jakim masz rozmiarze te opony wielosezonowe Nokiany

_________________
Rafal


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 23 wrz 2017, 20:40 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 16.02.2015
Posty: 827
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: opolski
Jak juz skoncza mi sie letnie to zamierzam kupic takie: https://www.oponeo.pl/dane-opony/goodye ... #157182290


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 27 paź 2017, 22:46 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 13.09.2015
Posty: 182
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: S
Region: mazowiecki
A nie myśleliście o oponach wielosezonowych? Mam od wielu lat na Mondeo i są zajebiste. Na takie zimy jak w Polsce, absolutnie wystarczające.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 28 paź 2017, 21:13 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 23.04.2016
Posty: 385
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: lubelski
Jak jesteś zadowolony to nie ma o czym gadać, dajesz dalej, ja osobiście nigdy bym takich nie kupił, letnie są na ciepło a zimowe na zimno i tyle :)

_________________
Lublin to nie dziura :)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 28 paź 2017, 21:54 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1520
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Chopper, też tak uważam. Oczywiście jak ktoś mieszka w górach, to inna rozmowa. Ale ja w zimie poruszam się w 99% czasu po drogach odśnieżonych, jeżeli zanieczyszczonych, to raczej mokrych a nie oblodzonych/zaśnieżonych. A w takich przypadkach opony stricte zimowe sprawdzają się gorzej niż wielosezonowe... Niestety samochody są sprzedawane na letnich... Teraz mam 2 komplety kół, ale jak zajeżdżę letnie, to raczej na pewno wejdę w wielosezonowe.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 25 lis 2017, 17:14 
Wstydliwy
Offline
Od: 26.06.2017
Posty: 9
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: podkarpacki
Ja wlasnie nie dawno zlaozylem wielosezonowe.
Z rozmiarem 225/45 r19 jest naprawde problem nie ma nic dobrego. Dlatego kupilem Vredestein Quatrac 5 235/45 R19. Pasuja idealnie

_________________
Rafal


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 27 lis 2017, 22:41 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 16.02.2015
Posty: 827
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: opolski
Ile dales, jesli to nie tajemnica?


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 30 gru 2017, 09:03 
Wstydliwy
Offline
Od: 26.06.2017
Posty: 9
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: podkarpacki
dokladnie za komplet wyszlo mi 2800 zl


Obrazek

Obrazek

_________________
Rafal


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 1 sty 2018, 01:27 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 09.02.2015
Posty: 244
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Daj znac jak sie sprawują, mam te opony w Swifcie, ale to lekkie auto i raptem 94 KM.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 1 sty 2018, 06:16 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 16.09.2013
Posty: 2161
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Na narty w Alpy już trzeba wynajmować inne auto i pewnie po przejechaniu 3000km w wakacje w Chorwacji Włoszech czy Hiszpanii w temp 35+ zużyje się pół bieżnika ???


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 1 sty 2018, 10:31 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 09.02.2015
Posty: 244
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Niekoniecznie.

Ja w Civicu IX mam teraz Goodyear 4season Gen2 i powiem tak:
Zrobiłem na nich już 20 tys km.
Byłem latem we Włoszech w temu powyżej 30 stopni.
Teraz na święta byłem na lodowcu w Austrii i w śnieżycy wjechałem na 1000mpnm.
Opony po 20 tys km maja przody 5-6 mm, wiec do 50 tys km pewnie dojada (zamieniłem je teraz osiami).

Wcześniej miałem opony letnie/zimowe ze średniej półki i widzę to tak:

1.miejsce: opony letnie / zimowe Premium
2.miejsce: opony wielosezonowe Premium
3.miejsce: opony letnie / zimowe średnia półka

Jeżeli ktoś ma do wyboru kupić dwa komplety średnich opon lato zima, to lepiej za te pieniądze kupić jeden komplet naprawdę dobrych wielosezonowych.

Oczywiście to tylko moje zdanie, ale osobiście sprawdzone.
Pacjenci testowi:
Honda Civic IX z Goodyear 4 season G2: przejechane ponad 20 tys km
Suzuki Swift 2013 z Vredstein Quadrac 5: przejechane ponad 20 tys km (również w górach zima w Szwajcarii).

Oba komplety kupiłem z przymusu, bo wyjeżdżałem na kontrakt na 1,5 roku i nie było jak zabrać opon (i gdzie trzymać), a wracać do Polski zmieniać koła nie było sensu. I w sumie nie żałuje. Jak ktoś nie jeździ jakoś super sportowo to spokojnie wystarczają.

Tylko do aut mocniejszych polecam jednak Premium: Michelin, Goodyear.
Ten Vredstein co mam w Suzuki jest spoko, ale chyba do Hondy bym nie założył, bo czuć ze ustępuje Goodyearom.

Dlatego ciekawi mnie jak Vredstein sprawuje się w Mazdzie, która jest jeszcze mocniejsza od mojej Hondy (która ma 140 koni).


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 11 lut 2018, 00:16 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 10.01.2016
Posty: 1636
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
A ten wymiar 235/45/19 nie robi jakiegoś problemu? Ja wiem, że to kilka mm na średnicy, ale...

W sumie jak już wybierać komplet pojedynczy to najlepiej RunOnFlat...

_________________
Konrad Maksymilian Bąk <pucu> >> Moja Szóstka <<


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 11 lut 2018, 09:12 
Offline
Felga fabryczna 19 '' ma szerokośc 7,5'' to wąska felga jak na 19 '' bo standard to 8,5'' lub 8''.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 15 mar 2018, 14:17 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 10.01.2016
Posty: 1636
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
A nie myślałeś o Goodyear Vector 4Seasons G2 235/45 R19 99 V XL, FP
Przychylam się ku nim...

-- Dodano: 15 marca 2018, o 14:17 --

Decyzja zapadła. Od tygodnia śmigam na GoodYear'ach. Na razie jestem zadowolony. Dobrze trzymają na mokrym.
20180311_152536.jpg
20180309_110902.jpg


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
Konrad Maksymilian Bąk <pucu> >> Moja Szóstka <<


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 15 mar 2018, 20:46 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 12.06.2017
Posty: 1199
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Do użytkowników opon wielosezonowych. Po raz pierwszy w tym sezonie zimowym nie zakładałem opon zimowych, żeby sprawdzić jak w praktyce będą sprawować się letnie (oczywiście nie jeżdżę jak na razie tym samochodem w górach czy za granicą). (Drugi samochód mam na zimowych).
Ale powiedzcie czy na takich wielosezonowych jak wyjeżdżacie zimą za granicę to narażamy się na mandat karny? Bo to w dużej mierze powstrzymuje mnie od zakupu tych opon. Z tego co kiedyś czytałem to jest w wielu krajach obowiązek jazdy na zimowych zimą lub jeśli nie to przy pierwszej lepszej kontroli możemy otrzymać mandat za niedostosowanie opon do warunków pogodowych (śnieżnych). Np. w Czechach tylko na lokalnych można nie używać zimą opon zimowych ale na głównych już tak. W Słowacji zimą obowiązują ponoć też zimowe, w Niemczech chyba też. To jak tu nie mieć zimowych opon?

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 15 mar 2018, 21:04 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 10.01.2016
Posty: 1636
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Ależ kolego.
20180311_152551.jpg

Opona całoroczna ma oznaczenia homologacji zimowej. Przynajmniej moja.

Śnieżynka, śnieżynka z górami oraz M+S (Mud and Snow).

Także nic Ci nie grozi. Przepisy narzucają tylko by nie jeździć na letnich, bo to jest oczywiście potężne zagrożenie.
Powtórzę, bo już gdzieś to pisałem.
Masz dwie grupy całoroczne. Michelin to opona letnia z homologacją zimową. Ja kupiłem GoodYeara Vector 4Season G2 - to opona zimowa do jazdy latem.
Obie te gumy są najlepszymi w swojej klasie.
Co ważne dobrze zachowują się nawet po zuużyciu sporej części bieżnika. Zerknij na ten test:
http://www.auto-swiat.pl/.../kiedy-tak- ... .../jemw4s
Czego nie można powiedzieć o 3-ciej w tej najlepszej trójce oponie Vredestein Quatrac.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
Konrad Maksymilian Bąk <pucu> >> Moja Szóstka <<


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 15 mar 2018, 21:15 
Bywalec
Offline
Od: 30.12.2016
Posty: 316
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: łódzki
Ja chyba też od przyszłego sezonu przejdę na wielosezonowe patrząc jakie mamy zimy to tylko opon szkoda na asfalcie zdzierac .

Jeśli możesz to napisz ile wybecalowales za komplet

KMBak swoją drogą pięknie błyszczą ci te satin chrome :-) moje właśnie się "maluja" bo klar zszedl :-(

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

_________________
oɔsǝʇ ʍ ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıɔɾndnʞ ǝıu


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 15 mar 2018, 21:48 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 10.01.2016
Posty: 1636
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
750 / szt. Ale teraz już widzę ponad 800 są...

Mają gęsty kord w środku. Opona jest niestety dosyć ciężka. Cięższa o 2 kg od letniej fabrycznej. To rozmiar dla SUVów. Wzmacniana, ma spory udźwig.
Ale 235 ładniej wypełnia nadkole.
Jest to rozmiar o 10 mm szerszy (a zatem kapkę większy również na średnicy względem oryginalnej opony 225. Na obowodzie 1.4% większa, zatem prędkościomierz będzie miał mniejszy błąd. ;)

Wg mnie będzie się jeździć bez problemów. Zakup poprzedziłem kilkunastu tygodniową analizą.
Ta opona Goodyear latem jest gorsza od fabrycznego Bridgstone o jakieś 3-5%, ale tylko na suchym. Jest też o tyle szersza – zatem to powinno zbilansować ubytek.
Za to na mokrym jest o niebo lepsza od fabrycznej, bo doskonale odprowadza wodę (co widać po bieżniku, a także po klasie B a nie C jak Turanza T001).
Natomiast zimą – robi się ciekawie, bo ten Goodyear to jest opona zimowa z możliwością jazdy latem (w przeciwieństwie do Michelin CorssClimate, czyli opony letniej z homologacją zimową). Goodyear w testach jest tak dobry jak mój obecny Nokian (a właściwie już były). Na błocie pośniegowym nawet lepszy (znów odprowadzanie wody wchodzi w akcję).
Po zakupie się dowiedziałem, że mój kolega śmiga już na drugim komplecie tych opon (a jeździ też zimą w góry – także auto przednionapędowe).
Jedynie zimówka premium (Nokian aspriuje, ale premium nie jest) może być lepsza i podobnie letnie. Mój letni Brigstone Turanza T001 jest dosyć przeciętną gumą: nie jest cichy, dobry tylko na suchym, a jak tylko trochę popada to zaraz trakcja się włącza.

Przy przebiegach poniżej 10 tys. km rocznie (jak moje – wyjdzie koło 7 tys. km, 90% miasto) to starzenie opon bardziej je wykańcza niż jazda. Także to chyba JEDYNY rozsądny wybór. Dwa komplety sparcieją zanim się zetrą.
Dochodzi też wygoda. We Wrocławiu w tym sezonie był jeden dzień śniegu. Jeden. Wkurza mnie ciągle celowanie "czy to już" z przedkładaniem kół.

Wiem, że kosztem kompromisu letnio-zimowego jest to, że opona będzie miała większe zużycie, ale dla mnie to i tak będzie 5-6 lat (czyli tyle ile opona żyje). A dwa komplety po 6 latach u mnie będę ledwo nadużyte po 30 (lub mniej) tys. na komplet. A jak będzie mnie stać to i tak za 6 lat pewnie będę jeździł innym autem.

Pojeżdżę to się sam przekonam i sprawa będzie jasna. Natomiast doświadczenia innych – z tych konkretnych gum, a nie jakichś Dębic sprzed dekady – są bardzo pozytywne. Kupując opony zimowe średniej (np Nokian właśnie) półki oraz letnie – nawet niby Premium, ale w cenie raczej średniej półki nic lepszego nie da się osiągnąć.

Koncerny oponiarskie kręcą lody naszym kosztem – a prawda jest taka, że letnia guma dobra na suchym będzie gorsza na mokrym i odwrotnie. Zimowa, która daje radę na śniegu będzie słaba na mokrym błocie. Takie są fakty. Niestety większość opinii, które ludzie głoszą to są opinie tych co nie korzystali z takich opon tylko powtarzają hasło jak jest do wszystkiego to jest do niczego (albo jeździli na dziadowskich wielosezonowych).

Żałuję tylko, że tego rozmiaru opony nie było 2 lata temu. Oszczędziłbym sobie wydatków... To bardzo deficytowy towar. 225 R19 to w zasadzie 2 gumy do wyboru. Wybrałem 235, bo mam zaufanie do GoodYear jako marki.

Wiem, że pewnie nie wszyscy są przekonani do takiego rozwiązania i moich argumentów, ale moje wrażenia z pierwszych km są bardzo pozytywne. ;P Przyczepność na suchym i mokrym lepsza niż zimówka w tych samych warunkach, a komfort mam wrażenie wyższy niż na letnich... Hałas taki jak na zimówkach, a one są nieco cichsze niż letni Bridgeston. Może jeszcze spadnie jakiś śnieg to będzie jeszcze jeden test...

_________________
Konrad Maksymilian Bąk <pucu> >> Moja Szóstka <<


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 15 mar 2018, 21:54 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 12.06.2017
Posty: 1199
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Dziękuję KMBak za dokładne wyjaśnienie sprawy i za 2-3 lata jak skończą mi się oryginały letnie przerzucę się jak na dziś na GoodYeara Vector 4Season G2. Ale to niedaleka przyszłość.
Powiedz mi jaka jest głębokość bieżnika nowej GoodYeara Vector 4Season G2. Z góry dziękuję.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 15 mar 2018, 21:56 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 10.01.2016
Posty: 1636
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Jutro postaram się zerknąć, ale spora. Dużo większa niż lato. Na oko jak w zimowym Nokian'ie.

_________________
Konrad Maksymilian Bąk <pucu> >> Moja Szóstka <<


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 15 mar 2018, 22:10 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 12.06.2017
Posty: 1199
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
No właśnie, bo jak ma bardziej charakter zimowy to bliżej 12 mm niż 8 mm.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 15 mar 2018, 22:11 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 10.01.2016
Posty: 1636
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Ale jak mówię - nawet po starciu się trzyma nieźle parametry. Lepiej niż starta zimowa! Zerknij na ten test co linka wyżej wkleiłem.

_________________
Konrad Maksymilian Bąk <pucu> >> Moja Szóstka <<


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 15 mar 2018, 22:46 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 12.06.2017
Posty: 1199
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Nawet zakładając, że artykuł jest sponsorowany to z testów można wnosić, że GoodYear Vector 4Season G2 to dobry kompromis zwłaszcza w rozmiarze 235, a jak je zużyje się do 3 mm to żadnych ocen typu 3+ nie uświadczysz. Potem na szmelc. Nic prostszego trzeba po prostu samemu przetestować i sprawdzić ile tys. km się przejedzie. Jak przejadę 45 - 50 tys. to nie będzie źle.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 15 mar 2018, 23:10 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 16.09.2013
Posty: 2161
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: mazowiecki
a jak mam do przejechania co rok urlopowe, letnie 3 tys km w temp powyżej 30 C Włochy Hiszpania Chorwacja?


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 15 mar 2018, 23:29 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 12.06.2017
Posty: 1199
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Też myślałem o tym ale 3 tys. to nie jest dużo. Ja mam urlopowe jednorazowe przebiegi jak dotychczas w w.wym. krajach od 7,5 do 12 tys latem. Ale jak nie wypróbujesz to nie wiesz.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 16 mar 2018, 00:10 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 16.09.2013
Posty: 2161
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: mazowiecki
może i nie jest ale w poprzednie wakacje podróżowałem w znacznie wyższych temperaturach np 42C wiele km i co wtedy dzieje się z takimi oponami?
15 marca 2018, o 23:29 dropt07 napisał(a):
Ale jak nie wypróbujesz to nie wiesz.

Sorry ale nie wydam 4000 żeby spróbować...


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 226 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.