Teraz jest Pt, 29 mar 2024, 09:01

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1631 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 55  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N, 15 wrz 2019, 19:28 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 22.09.2014
Posty: 2106
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: podkarpacki
Grek77 napisał(a):
Szkoda że mało w internecie testów i porównań tych najtańszych opon , może specjalnie tak robią aby ich nie było :>


B. dużo testów (zebranych z różnych źródeł, zawsze jest podane) znajdziesz tu:

http://www.tyrereviews.co.uk/

Tylko odsiać należy opinie użytkowników ( w większości bezużyteczne, bo przeciętny użytkownik do ćwierci limitu opony nie dojdzie, a jeśli to nie rozróżni czy to co się podziało to wina opony, nawierzchni , temperatury, ciśnienia, geometrii, swej "techniki" jazdy , czy tez masy innych czynników. Poza tym ocenia ją świeżo po założeniu, więc po zmianie z czegoś zużytego, a guma po kilku latach to co innego niż nowa ) od faktycznych, mierzalnych testów, choćby prostego : drogi hamowania .

Czemu chińczyków nie ma w testach ? żeby test miał sens, to co testuje musi być powtarzalne. A nie raz się uda, drugi nie .

Choć coś tam jest, wspomniany wyżej "czarny koń" Ovation : hamowanie na mokrym 39 metrów przy czołówce 31-33 metry. Co tam kto woli, ale do ślizgania się są lepsze urządzenia - deski surfingowe itp.


A drugi wspomniany chińczyk - Zeetex 1000 (bo chyba to niego chodziło, nie zerex ? kto by nazwał oponę zerem ? i symbol modelu 1000 więc by się zgadzało, zmiówka) : 49metrów droga hamowania na mokrym przy czołówce rzędy 37 - 39 metrów. Ten "zły" Falken 40m

Różnica prawie dwóch aut długości. O czym tu mowa w ogóle. Czołówka kosztuje, bo wydaje krocie na badania, testy, rozwój, a nie powielane w spiskowych teoriach przy kielichu , obok wybuchowej brzozy itp., przekupywanie dziennikarzy.


http://www.tyrereviews.co.uk/Article/20 ... erview.htm
http://www.tyrereviews.co.uk/Article/20 ... ot-Out.htm


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 15 wrz 2019, 20:58 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2017
Posty: 1297
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
Z tego testu z 2017 roku, wynika, że Nexeny są na 9.miejscu, Yokohamy z pierwszego montażu na 12.
Co uświadcza mnie w przekonaniu, że dokonałem dobrego wyboru. Opony już dotarły do mnie, czekają na założenie. Udało się wyhaczyć na Oponeo za 1440 zł za komplet, z darmową wysyłką, tegoroczne :D
Zobaczymy, jak się będą sprawowały. Jeśli chodzi o chińczyki, to kolega z pracy też był z początku zachwycony. Po roku opony znacznie pogorszyły się i zmienił zdanie diametralnie. Niestety większość z tych opon to szajs, co widać po testach.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 16 wrz 2019, 04:43 
Wstydliwy
Offline
Od: 14.09.2019
Posty: 7
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: śląski
Tak kolego chodziło o Zetexy. Literowka się wkradła.
A ja nie zamierzam nikogo przekonywać do chińskiej opony. Mówię po prostu że byłem zaskoczony Ovationami w lecie i jeździłem na nich pół Europy - świetne opony. Nigdy mnie nie zawiodly. Z zimowkami jak napisałem wcześniej najlepiej mi się jeździło na Michelin. Natomiast Zetexy nie są zle tak uwazam. Każdy kierowca ma swój styl jazdy i dla jednego będzie ta opona dobra dla drugiego inna. Tak jak i samochód...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 16 wrz 2019, 09:02 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 22.09.2014
Posty: 2106
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: podkarpacki
Nie ma takiego "stylu jazdy", który preferowałby dłuższą o długość jednego - dwóch aut, drogę hamowania.

Dopóki tak się zachowują te opony (z najdalszych pozycji w testach) jak wskazują pomiary, to nawet nie ma co o nich wspominać na forach czy w rozmowach (chyba że w formie piętnowania) , bo a nuż ktoś kupi i zamiast na klapie bagażnika, zatrzyma się nam na chłodnicy.

Do "stylu jazdy" to można sobie dobierać (spośród przyzwoitych) opony różniące się głośnością, czy szerokością rantu . A nie niehamujące.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 20 wrz 2019, 19:09 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.12.2013
Posty: 3035
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: wielkopolski
Myślę :idea: ,że w co jak w co ale w opony warto zainwestować. :)
tak zrobiłem z letnimi a teraz zrobię z zimówkami bo moje Nokiany się kończą,może bym przejeździł jeden sezon ale raczej kupię nowe
padło na NOKIAN WR Snowproof :)

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 24 wrz 2019, 19:59 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 27.04.2014
Posty: 298
Rok produkcji: 2012
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
A co sadzicie o
Parametry:
Specyfikacja opony
EAN: 3286341532715
Sezon: Opony zimowe
Producent: Bridgestone
Model / rozmiar opon: Blizzak LM005 225/55R17 101V XL
Klasa opon: Premium
Rok produkcji: 2019
Indeks ładowności: 101 = max 825 kg na jedną oponę
Indeks prędkości: V = max 240 km/h
Opór toczenia:Klasa B
Przyczepność na mokrej nawierzchni:Klasa A
Hałas zewnętrzny:71 dB
?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 7 paź 2019, 15:00 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 17.11.2018
Posty: 96
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: małopolski
Jakie polecacie sprawdzone opony zimowe r17 do GJ?

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 7 paź 2019, 18:56 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 10.01.2019
Posty: 510
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Nexen - najtansza ultra cicha opona z cede Debicy a nexen w generalce przed : Nokian , Pireli, fuldą, Dunlp Yokohama i innymi. Brawo Nexen :)

Najnowszy test.
Obojętnie czy to letnia opona nexen su1 ,czy to zimowa opona nexena , całoroczna opna nexena, obojojętnie, nie ma znaczenia nie jest ot najlepsza opona na ściecie ale najbardziej opłcalna. Za te pieniądze. nie ma rywali.
Przypomne że letnia nexen su1 bywała na 4 miesjcu w niemeickich testach i pokonowała rywali premium a uniwersalna nexen wygwała cały test w ADAC niemieckiem przed continentalem. :)

Najnowsze test, Debica na początku testu się broniła ale potem dno i przed ostatni miejsce. a cena jak koreanski nexen.

https://www.auto-swiat.pl/porady/eksplo ... x#slajd-14


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 7 paź 2019, 19:27 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
A z takiej powiedzmy klasy 'premium' co polecacie najbardziej? Ja jakoś nie mam zaufania do Nexena. Do tej pory zawsze brałem Bridgestone'y bo miałem na zniżkach komplet w cenie jednej sztuki, ale dobre czasy się skończyły i nie wiem co wybrać.

Michelin Alpin 5/6
Dunlop Wintersport 5
Bridgestone Blizzak - te są spoko bo miałem, ale głośne
Goodyear UG Performance G1

Coś innego?


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 7 paź 2019, 19:55 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 10.01.2019
Posty: 510
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Poczytaj testy , opinie i sam wyciągnij wnioski.
Tylko nie opieraj się na jednym teście.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 7 paź 2019, 20:19 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 11.11.2018
Posty: 789
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Cały sezon letni zjeździłem na Nexen SU1 (9 tys km). Złego zdania nie mogę o nich powiedzieć sprawują się bardzo dobrze. Na mokrym czy suchym, zawsze dojechałem bez dziwnych akcji. ABS włącza się dopiero wtedy gdy rzeczywiście powinien (ale przekonałem się o tym gdy celowo chciałem to sprawdzić), przez cały sezon nie pamiętam sytuacji w której się włączył.
Kiedyś w mocny deszcz ruszałem na światłach. Było delikatnie pod górę. Dałem mocno w gaz, to lekko zabuksowały (nie wiem czy nie przyczyniły się do tego również białe linie na asfalcie) i auto poszło do przodu.
Jak zjadę obecne zimówki, to na następny sezon zimowy też biorę Nexen.
Stosunek jakości do ceny tych opon nie ma na rynku konkurencji!

Ale... Jestem w stanie zrozumieć, jeśli ktoś po prostu woli kupić Michelin, Good Year, mimo że są tylko i wyłącznie droższe po coś te firmy zatrudniają marketingowców

_________________
Moja M6: https://mazda6forum.pl/viewtopic.php?t=10585


Ostatnio edytowano Pn, 7 paź 2019, 20:21 przez mirpo, łącznie edytowano 1 raz

 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 7 paź 2019, 20:27 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
7 października 2019, o 19:55 Grek77 napisał(a):
Poczytaj testy , opinie i sam wyciągnij wnioski.
Tylko nie opieraj się na jednym teście.


Z takim podejściem to można by forum zamknąć ;) Znam testy, opinie i oceny ;) A pytam dodatkowo o opinie z pierwszej ręki też na konkretnym modelu samochodu bo to też czasem może mieć wpływ na odczucia. No chyba że wszyscy tutaj jeżdżą na Nexenach :-P

-- Dodano: 7 października 2019, o 20:24 --

7 października 2019, o 20:19 mirpo napisał(a):
Ale... Jestem w stanie zrozumieć, jeśli ktoś po prostu woli kupić Michelin, Good Year, mimo że są tylko i wyłącznie droższe po coś te firmy zatrudniają marketingowców


To nie tak - jeśli całe forum jednogłośnie stwierdzi że Nexeny są równie dobre jak Michelin, Dunlop, GY czy inne to ok. Ale póki co zrozumiałem że NEXEN są najlepsze w swojej klasie i CENIE, ale nie sądzę że najlepsze ze wszystkich... Choć może się mylę.
Do tego trochę przy tych Nexenach powstrzymuje mnie nie do końca pewne pochodzenie, ale to i może bym przeżył.

Nie jestem najbogatszym człowiekiem na świecie i w samochodzie na różnych rzeczach mogę oszczędzać ale nigdy nie na hamulcach i oponach bo to podstawowe elementy bezpieczeństwa, a opony to jedyna rzecz które łączy samochód z zmienią, więc na tym nie chcę oszczędzać ;) Stąd też przy oponach nie robi mi dużego problemu czy wydam 1300zł czy 2000zł jeśli za te 2000zł ma być lepiej - bezpieczniej...


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 7 paź 2019, 20:27 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 17.11.2018
Posty: 96
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: małopolski
Panowie a co myślicie o nokianach?

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 7 paź 2019, 20:30 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2017
Posty: 1297
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
Ja też się podpisuję pod tym co koledzy napisali wcześniej. Od wiosny zrobione jakieś 10 tys. na SU1 w rozmiarze 19" i nie mam żadnych zastrzeżeń.
Mam bardzo podobne odczucia jak Mirpo.
Dlatego na zimę czekają już na założenie nowe Winguard 2 w rozmiarze 17".
Z trzech testów z różnych lat Nexen zimowe zawsze były koło 10 miejsca, ale cenowo są najkorzystniejsze. Zobaczymy, jak się sprawdzą w praktyce, jakiś wyjazd w góry będzie testem.
Te opony, które mam pochodzą z Korei Południowej, także nie wiem, w czym problem.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 7 paź 2019, 20:44 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 10.01.2019
Posty: 510
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
szymonpoznan1 Sorki nie chciałem byc nie miły :)

Oczywiście że są lepsze opony od nexena ale nexen to taki Xiaomi w telefonach - dobry stosunek jakość/cena.
Zawsze jest pytanie czy warto dopłacić do czegoś tylko troszkę lepszego płacąc za to 2x tyle.:)
Są osoby co wolą dopłacić i też ok :) kto co woli.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 7 paź 2019, 20:48 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 11.11.2018
Posty: 789
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
szymonpoznan1 napisał(a):
zrozumiałem że NEXEN są najlepsze w swojej klasie i CENIE, ale nie sądzę że najlepsze ze wszystkich...

I tutaj jest taki myk, że forum z pewnością poleca Nexen na lato, ale zimówki Winguard również mają bardzo dobre opinie na internetach. Ostatnio ktoś wrzucił porównanie całorocznych, gdzie Nexen bardzo dobrze wypadł w przypadku jazdy po lodzie.

Co do Nokianów ja spotkałem się już z nie jedna opinią, że należy dopasować model do swojej jazdy:
- WR D do jazdy po górach, w trudnych warunkach
- WR A do jazdy po autostradach, dużo tras gdzie w większości drogi są odśnieżane

_________________
Moja M6: https://mazda6forum.pl/viewtopic.php?t=10585


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 7 paź 2019, 20:53 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
No ja to rozumiem, ja jednak z tych co od 10 lat siedzą na iPhone z dwoma nieudanymi przygodami z flagowymi Samsungami i Xiaomi :D I to nie ze względu na ajfonowy lans - ale to nie temat o tym ;)

Nie widzę różnicy 2x dlatego się zastanawiam - komplet Nexen 17/55/225 to około 1400zł. Dunlopy, Bridgestone'y czy Goodyeary można wyrwać w okolicach 2000zł. Nie jest to różnica nie do przejścia jeśli pójdzie za nią jakość...

No i trudno się też oprzeć Michelin Alpin 5 ze względu na bieżnik :-P :-P To znaczy oceny też godne, no a bieżnik to taka wiśienka na torcie, ale tu koszt już 2400 i wtedy faktycznie robi się prawie 2x w porównaniu do Nexena...

*A co to małego OT jeśli chodzi o całoroczne to mam na drugim samochodzie, który nie będzie robił więcej niż 5-10kkm rocznie i z całorocznych decyzja była prosta: Goodyear Vector 4Seasons G2 - mega dobra opona. Ale do Mazdy chcę typową zimówkę, bo i tak wyjeżdzę szybciej niż się zestarzeją więc w takim wypadku wg mnie całoroczna nie daje nic oszczędności ;)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 7 paź 2019, 20:56 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 10.01.2019
Posty: 510
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Oczywiście warto ceny sprawdzać np na '' ceneo '' często jakieś firmy robią przeceny opon tylko na 24h , więc jak jak kupowałem to przez jakiś czas co dzień kontrolowałem ceny i wyłapałem taką okazyjną przecenę.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 7 paź 2019, 20:57 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
A tak na wszelki wypadek to rozumiem że NEXENy bierzecie te z niższym indexem prędkości czyli 210kmh a nie 240kmh, bo tam są 2dB mniej wg opisów...?


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 7 paź 2019, 21:17 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2017
Posty: 1297
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
Nie, a dlaczego? Ja wziąłem te:

https://www.oponeo.pl/dane-opony/nexen- ... #257447753

I widzę, że się kurczę pospieszyłem bo brałem za 360 zł / sztuka. Teraz jest jeszcze lepsza cena, byłbym 6 dych do przodu... :D


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 7 paź 2019, 21:24 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Te z indeksem V które wysłałeś mają 71dB, a te z indeksem H mają 69dB... Zawsze brałem możliwie najwyższy indeks zwłaszcza na lato, ale zimą nigdy nie przekroczę 160-180 więc może lepiej te cichsze...


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 7 paź 2019, 21:26 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 10.01.2019
Posty: 510
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Nie patrz na etykiety, etykiety nie pokrywają sie np z testami.
71 db a opona wygrywa wszystkie testy jakie są na internecie pod względem decybeli.


Np. z tego testu auto śwait testowali dokładnie Nexen 205 40 R17 84 V
Na etykiecie 71 db.

To jest te 71 db ? klipa te etykiety. :lol: według etykiet nexen powinna być jedna z najgłośniejszych .

Obrazek


Ostatnio edytowano Pn, 7 paź 2019, 21:32 przez Grek77, łącznie edytowano 3 razy

 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 7 paź 2019, 21:30 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 11.11.2018
Posty: 789
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Ja letnie mam 96W bo innych nie było
I na następną zimę też raczej zostanę na 19 cali. Na tą zimę będę miał jeszcze Semperit 17 cali i niestety nie jestem zadowolony ze zbyt dużego bujania bocznego opon przy manewrach wyprzedzania to mocno denerwujące.

_________________
Moja M6: https://mazda6forum.pl/viewtopic.php?t=10585


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 7 paź 2019, 21:31 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Wiem, wiem - to doczytałem że etykiety nie do końca odzwierciedlają rzeczywistości, ale myślałem że jednak jeśli w ramach jednego producenta jest różnica w głośności to faktycznie też jakaś jest (niezależnie od tego ile faktycznie jest dB)...

Tak samo te Nexeny na Oponeo i kilku innych serwisach mają odprowadzanie wody 'B' a na kilku innych 'C'... Były jakieś różne wersje czy jakieś błędy w opisach? Mówię oczywiście o Winguard Sport 2...


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 7 paź 2019, 21:42 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 10.01.2019
Posty: 510
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Mogę się mylić ale nie jest tak że szersza opona ma indeks np. c za miast węższej z indeksem B bo może słabiej radzić sobie na wodzie.
Na wodzie czym szersza to raczej bardziej podatna na zerwanie przyczepności z powodu problemów z odprowadzeniem wody, może się myle.

Z tymi etykietami to loteria bo np tu, wydaje sie ok, 69 db cicha, bo taka jest, super na mokrym i ma A i taka jest i opory toczenia tez ok i ma C.

Obrazek

tu ta sama opona tylko ze za miast 225 jak zdjecie pierwsze te ma 245 i juz indeks na wodzie B ,jak pisałem ze szersza słabiej sobie radzi na mokrym, może mam race z tym ? nie wiem :)

Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 8 paź 2019, 14:09 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 17.11.2018
Posty: 96
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: małopolski
W internecie chwalone są teraz bardzo opony Continental WinterContact TS 860 225/50R17 98V . Co myślicie? Jakieś doświadczenia?
Tylko z tego co zauważyłem nie produkują opon (17'') o profilu 55, jakie są przewidziane do Mazdy. Czy profil 50 to nie za mało jak na opony zimowe? Wydaje mi się że im większy profil tym lepiej opony będą się zachowywały w śniegu. Jeśli się mylę poprawcie mnie.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 8 paź 2019, 14:39 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 11.11.2018
Posty: 789
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Nie chodzi czy profil za mały na zimówki, ale o względy techniczne. Wyjdzie spora różnica w obwodzie koła i będzie przekłamanie prędkości.

_________________
Moja M6: https://mazda6forum.pl/viewtopic.php?t=10585


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 8 paź 2019, 14:44 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Pytanie czym różnią się od TS850 P - bo te są w profilu 55 i też są bardzo dobrze oceniane. Pewnie nie ma żadnych różnic lub marginalne. A cena podobna do większości opon 'premium'. Za tą samą kasę można mieć Bridgestone, Dunlop, Goodyear itp... Cholera wie co najlepsze, a z drugiej storny mnie chyba przekonaliście by zaryzykować Nexena...


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 8 paź 2019, 15:53 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.12.2013
Posty: 3035
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: wielkopolski
Właśnie zamówiłem Nokian Snowproof 225/55 R17. :)
Dostawa jutro :D
w przyszłym tygodniu zmieniam sezon :) <pucu>

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 8 paź 2019, 16:07 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 17.11.2018
Posty: 96
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: małopolski
8 października 2019, o 15:44 szymonpoznan1 napisał(a):
Pytanie czym różnią się od TS850 P - bo te są w profilu 55 i też są bardzo dobrze oceniane.

Dołączam się do pytania :)

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1631 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 55  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.