Teraz jest Pt, 29 mar 2024, 14:59

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 226 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 6 gru 2018, 18:13 
Offline
4 grudnia 2018, o 21:38 TheBesTia napisał(a):
Mam te nexen winguard sport2 zalozone 19’ w mustangu i niespodziewalem sie ze beda tak dobre. Wg mnie jedne z najlepszych w klasie sredniej , nawet na mokrym trzymaja sie drogi jak cygan zasiłku.



Napociłemn sie tu na forum aby przełamać famę że opona ze średniej ligi nie może byc tak dobra , a jednak :) ( wiele ludzi myśli że to Chinol a to Korea, jak Samsung, Lg i inne firmy, widocznie to też Chinole :P )
Co do samych opon bo letnia nexen su1 robi jeszcze leprze wrażenie jak ta zimowa nexen jak na zimówkę.
Co do zimowek to ciche są , zreszta nexen su1 ta letnia też najcichsza w w testach wychodziła i na mokrym daje rade ( no i ta opona wielosezonowa nexena co wygrala test niemeicki ADAC mimo że to opona z poza niemiec, wiec pewnie ktos dostal w de po premi za ta ze jakas opona z korei wygrala - niestety ta wielosezonowa nie ma rozmoaru pod mazdę - może wprowadzą . )


Co do zimówek mam dokładnie te. ( ja płaciłem 87 euro sztuka - czyli koło 1400 zł komplet )

Nexen Winguard Sport 2 235/45 R19 99V

https://www.rakuten.de/produkt/nexen-wi ... =15RPG1218


Te foto to dane producenta : SU1 vs nowa AU7 .
https://www.nexentire.com/international ... passenger/

Letnia su1 - najlepsza generalnie opona nexena i nowość z końca 2017 nexen AU7 - generalnie au7 bije na głowe starszy model su1 ale, najnowszy model ten AU7 nie jest dostepny juz 1,5 roku w europie, opona z 2017 i nie ma gdzie jej kupić , dlaczego ? domyślam się że w testach mogla by pozamiatać opony premium i ktoś się postarał aby jej nie było na europe.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 6 gru 2018, 19:29 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 10.01.2016
Posty: 1636
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
A ja ostatnio sprawdziłem (albo to warunki sprawdziły mnie i opony) GoodYeary na lodzie. Wrażenia bardzo pozytywne. Wiadomo, że bardzo ślisko, ale auto stabilniejsze na boki niż na oponach zimowych. :?: Trochę szok.

_________________
Konrad Maksymilian Bąk <pucu> >> Moja Szóstka <<


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 6 gru 2018, 21:09 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 16.02.2015
Posty: 827
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: opolski
6 grudnia 2018, o 07:51 Thomas napisał(a):
TheBesTia, czyli widzę wybrałeś do Konia te same opony co ja :) w tej cenie bez konkurencji.


Tak i felgi tez (tylko srebrne) ,swoja droga dzieki za inspiracje i opinie, mimo wszystko twoj zestaw kwotowo był bezkonkurencyjny a mi pod koniec roku było to bardzo na reke, a raczej na portfel :-P


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 9 lut 2019, 20:59 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 11.11.2018
Posty: 789
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Mam pytanie do osób, które już zrobiły kilkadziesiąt tysięcy na wielosezonowych. Jak wygląda zużycie bieżnika?
Ile tysięcy można przejeździć zachowując przyzwoitą przyczepność?
Przymierzam się do GY Vector 4 Seasons i jedyne co mnie powstrzymuje to właśnie brak informacji jaki jest maksymalny dystans eksploatacji jednego kompletu. Wiem, że sporo zależy od stylu jazdy.
U mnie głównie spokojna jazda dom-praca-dom i trasy. Generalnie rocznie 20 tys. Ponad połowa z tego w trasach.

_________________
Moja M6: https://mazda6forum.pl/viewtopic.php?t=10585


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 9 lut 2019, 21:16 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 10.01.2016
Posty: 1636
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Ja przejechałem 6 tys. km i zero zużycia. Ale widziałem opinie po 30 tys. km, że zeszło max 1,5-2 mm.

_________________
Konrad Maksymilian Bąk <pucu> >> Moja Szóstka <<


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 10 lut 2019, 16:39 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 09.02.2015
Posty: 244
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Moje po 60 tys km w 1.5 roku w Hondzie Civic IX 1.8 miały 6.2 mm na przedniej osi.
Z tym że właściwości jezdne bardzo mocno przy tym przebiegu się pogorszyły więc kupiłem nowe.

Ale 60 tys km to i tak super wynik - jeszcze udało się sprzedać na OLX za 450 zł więc 1/3 nowego kompletu.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 23 lut 2019, 12:45 
Wtajemniczony
Offline
Od: 15.04.2018
Posty: 230
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: Sport
Region: dolnośląski
Kupiłem Bridgestone A005.
Zastanawiałem się mocno między nimi, a Goodyear Vector 4Seasons.

Ostatecznie wygrały te, bo są w tym samym rozmiarze na jaki jest homologacja.

Wcześniej miałem Pirelli Scorpion Verde, które były słabe.

IMO głośność akceptowalna.



Kupiłem całoroczne, ponieważ brytyjski klimat nie jest ani letni ani zimowy. Dodatkowo będę mógł pojechać zimą do Polski, bo mają oznaczenia M+S. Obrazek

Sent from my Huawei Mate 20 Pro using Tapatalk


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 24 cze 2019, 19:35 
Świeżak
Offline
Od: 25.10.2018
Posty: 28
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: podlaski
Wybaczcie, że odkopuję temat, ale na nowy sezon potrzebuję nowego kompletu opon letnich (obecny mam od momentu zakupu auta), a i zmiany zimowe <-> letnie dają mi się trochę we znaki, więc pomyślałem, że może bym kupił całoroczne (bo i tak >95% kilometrów robię w mieście) i miałbym spokój na kilka lat. :)

Tyle tylko, że nie wiem, czy "pierwsze lepsze" spełnią swoje zadanie i szczerze mówiąc wolałbym kupić coś lepszego, co zapewni większy komfort i bezpieczeństwo niż te powyższe. Tak przeglądając temat zauważyłem, że sporo osób ma i jest zadowolonych z GY Vector 4Seasons, ale może jakieś inne 19'' są warte polecenia?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 1 lip 2019, 21:45 
Nowicjusz
Offline
Od: 19.12.2017
Posty: 43
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyMotion
Region: dolnośląski
Mam podobny dylemat. Po tym sezonie zimówki już do wyrzucenia, obecne letnie starczą prawdopodobnie max na jeszcze jeden sezon także to chyba dobry moment żeby się przestawić na całoroczne. Na plus na pewno wygoda i gotowość na zimę ;) Z drugiej strony wciąż się zastanawiam czy to dobry pomysł - aczkolwiek czytając różne opinie w moim przypadku raczej będą wystarczające (przebieg ok 12-14k km rocznie, sporo jazdy po mieście + autostrada ale z rozsądnymi prędkościami, raczej spokojny sposób jazdy, w góry zimą raczej nie jeżdżę).

Jeśli zdecyduję się na całoroczne to wybór pomiędzy Michelin crossclimate+ a GY Vector 4 Seasons z lekkim wskazaniem na Goodyear.

Jak u Was po nieco dłuższym użytkowaniu wrażenia? Jesteście zadowoleni?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 1 lip 2019, 22:55 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 10.01.2016
Posty: 1636
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
GY. Polecam.

_________________
Konrad Maksymilian Bąk <pucu> >> Moja Szóstka <<


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 1 lip 2019, 22:58 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Dalej jeździsz na wielosezonowych?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 1 lip 2019, 23:51 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 10.01.2016
Posty: 1636
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Są świetne. Sprawdziły się już zimą - na błoto śniegowe rewelacja. Ale co ciekawe miałem okazję przejechać się po gołoledzi - i też mam wrażenie, że lepiej niż na Nokianach, na których też miałem tą nieprzyjemność. Latem też bez problemu.

Jedyna wada to niższy komfort niż na letnich 19. Opony są sztywniejsze (bo wzmacniane) i cięższe (to druga wada, a wynika z pierwszej).

Może gdybym w każdym sezonie (lato/zima) robił min. po 10 tys. km rocznie minimum i mieszkał w górach to zimówki miałby sens. Przy 10 tys. km rocznie to sensu absolutnie brak. Tym bardziej, że naprawdę nie zawodzą osiągami.

Już wielokrotnie pisałem w wielu miejscach - dla mnie GY 4S G2 vs ori letnie - całkowita dominacja całorocznych - zwłaszcza na mokrym (już nie wspomnę, że na ulewie).
Zimą - nie ustępują zimowym Nokianom. Możliwe, że jakieś super-hiper lato i super-hiper zima byłby w kilku aspektach ciut lepsze, ale w porównaniu do tych opon na których jeździłem tym autem i poprzednim - nie widzę żadnej różnicy (chyba, że na plus). Żaden ze mnie Kubica, ale wtedy kiedy trzeba trakcja była zawsze - nawet w sytuacjach awaryjnych. I niech tak zostanie. :>

Warto też dodać, że Micheliny to opona letnia z homologacją zimową (i nie ma - przynajmniej jak kupowałem ja to nie było - rozmiaru na 19), a GY to opona zimowa z opcją jazdy latem (i jest szersza - 235/45).

_________________
Konrad Maksymilian Bąk <pucu> >> Moja Szóstka <<


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 2 lip 2019, 14:58 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 12.06.2017
Posty: 1199
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Teraz GY Vector 4Seasons G2 225/45 R19 96W - 395 zł za 1 szt. To b. mało w stosunku do zimówek czy letnich.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 2 lip 2019, 15:30 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2017
Posty: 1297
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
dropt07, za tą cenę co podałeś to chyba jakieś zużyte używki bo Oponeo podaję cena ponad 1,5 tysiaka za jedną. W tym rozmiarze szukałem czegoś konkretnego i wyszło mi, że lepiej na lato mieć dobre 19 a na zimę 17. Wielosezonowe 19 w rozsądnych cenach to tylko beznadziejne chińczyki.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 2 lip 2019, 15:36 
Nałogowiec
Offline
Od: 10.07.2016
Posty: 1679
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Cena jest taka bo ich nie ma - na oponeo. Tam zazwyczaj cena jest od czapy ale masz od niej 50% rabatu i robi się normalna. Więc podejrzewam że chodzą po 700-800 sztuka.

_________________
Obrazek
A na co dzień dłubię tutaj http://www.wedrowiec.net


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 2 lip 2019, 19:13 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 12.06.2017
Posty: 1199
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Faktycznie podają 1579 zł za 4 szt a jak naciśniesz kup dowiadujesz się, że nie ma.
Ale 235 z indeksem V są za 750 zł.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 2 lip 2019, 21:26 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 10.01.2016
Posty: 1636
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
No i jak tak kupiłem. 3000 za komplet.

_________________
Konrad Maksymilian Bąk <pucu> >> Moja Szóstka <<


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 2 lip 2019, 21:36 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2017
Posty: 1297
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
Hmm, no to za tyle mamy letnie 19 i zimowe 17, np. całkiem porządne Nexeny. Ok, odchodzi kwestia wymiany ale nie niszczymy dużych felg zimą jeśli mamy mniejsze. No i na dwóch kompletach przejedziemy więcej niż na jednym. I zapewne komfort lepszy na typowo letnich oponach. Ja mam teraz dwa komplety, fakt płacę za przechowanie ale koła są przygotowane i tylko jadę wymienić co nie zajmuje wiele czasu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 2 lip 2019, 22:23 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 10.01.2016
Posty: 1636
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Mam odmienne zdanie w kwestii kosztów. I jeszcze przy małych przebiegach dwa komplety sparcieją zanim sie zetrą. Trzeba jeszcze pamiętać o kosztach dodatkowych felg, a nie tylko gum. Nie wiem też co znaczy niszczyć felgi...

Wolę jedne porządne opony niż dwa komllety przeciętniaków. Przerabem oba rozwìązania. Każde ma.wady i zalety. Każdy musi swój bilans wyliczyć i każdemu może wyjść inny wynik. Mój wskazuje jeden komplet.

_________________
Konrad Maksymilian Bąk <pucu> >> Moja Szóstka <<


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 3 lip 2019, 08:33 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 16.04.2014
Posty: 718
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Ja jezdze od wielu lat na dwoch kompletach. Ostatnie zimowki w focusie mialy 10 lat i nie sparcialy szczegolnie je ogladalem co roku takze o to bym sie nie martwil. Wymieniam sam za wywazenie place 25zl to zadne koszty, a przynajmniej mam oczyszczona piaste i wywazone kola co sezon i opony na dluzej starcza.

_________________
był:
- Rover 420 SDi,
- Focus mk2 2.0 TDCi.
- Mazda 6 Kombi 2.0 165KM e-loop (2014),
Jest:
- Mazda 6 Sedan 2.0 165KM e-loop (2017/18),
- Mazda CX-5 2.0 165KM 6MT (2020/21).
„Płynie się zawsze do źródeł, pod prąd, z prądem płyną śmiecie”.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 3 lip 2019, 08:38 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Czy wielosezon czy klasycznie, i tak trzeba wyważac co sezon, więc zdjęcie koła jest tak samo w dwóch opcjach.
Ja wyważam dwa razy bądź trzy na sezon letni i dwa na sezon zimowy.
..oczywiście od razu rotacja kół..


Ostatnio edytowano Śr, 3 lip 2019, 08:53 przez Millerek, łącznie edytowano 1 raz

 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 3 lip 2019, 08:50 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 10.01.2016
Posty: 1636
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Wielosezon co 10 tys. rotacja i też wyważanie. Mi zależy na ładnym wyglądzie 19stek nawet jak jest zimno. A dwa komplety dobrych opon na 19 to już fortuna. Jeżdżenie na oponie starszej niż 7 lat zimowej to już przesada. Guma twardnieje i mocno tarci właściwości. Śmieszy mnie argument bezpieczenstwa w tej sytuacji. Ale każdy decyduje sam i ten wątek nie jest to przkonywania się.

_________________
Konrad Maksymilian Bąk <pucu> >> Moja Szóstka <<


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 3 lip 2019, 10:22 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 12.06.2017
Posty: 1199
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Przez ponad 20 lat miałem 2 komplety opon ale w dobie ocieplania się klimatu i zim jakie mamy w centralnej Polsce doszedłem do wniosku, że wielosezonowe opony są optymalną opcją, zwłaszcza jak zimą jeżdżę wokół komina, w rejonach miejskich, gdzie nie miałem okazji od paru lat jeździć po śniegu / błocie pośniegowym bo już było posprzątane. W regionach podgórskich, Suwalszczyzna czy w paru innych jeszcze rejonach kraju, gdzie drogi są odśnieżane nieregularnie uważam, że opony sezonowe są jak najbardziej uzasadnione. Tak więc dobór opon jest bardzo indywidualną sprawą.
Jeśli chodzi o wyważanie kół to powiem szczerze, że poza rotacją co 10 tys. km nie prosiłem serwisu o dodatkowe wyważenie (nie wierzę aby sami z siebie to robili), a jeżdżę na jednym komplecie od 36 tys. km. Nie zauważyłem przy prędkościach autostradowych plus aby jakiekolwiek ewentualne bicia przechodziły na karoserię/kierownicę. Owszem przy zmianie opon sezonowych zawsze je wyważano.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 3 lip 2019, 17:56 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 19.01.2017
Posty: 179
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Ja zacząłem z zimówkami, dwoma kompletami felg 19 i 17 i tak już chyba zostanie. Jednak 17 na zimowe doły to zdecydowanie lepszy pomysł niż niskoprofilowe 19.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 11 wrz 2019, 21:58 
Nowicjusz
Offline
Od: 19.12.2017
Posty: 43
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyMotion
Region: dolnośląski
No i się zdecydowałem na GY Vector 4 seasons i dołączam do użytkowników z oponami całorocznymi. Dzisiaj zmieniłem i póki co pierwsze wrażenia pozytywne. Zobaczymy jak będzie za kilka tys km i zimą.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 11 wrz 2019, 22:15 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Ja mam Goodyear Vector 4S G2 w drugim samochodzie i też przyznam że są naprawdę dobre. Wcześniej byłem przeciewnikiem opon całosezonowych a te kupiłem głównie przez genialne opinie, a też dlatego że skończyły mi się 2 komplety lato i zima, więc podwójny wydatek by był, a do tego czekałem już na Mazdę i wiedziałem że poprzednie auto od momentu odbioru Mazdy będzie robić max 10kkm rocznie zamiast dotychczasowych 50-60kkm. Wg mnie w takim wypadku nie warto ładować się w 2 komplety, bo i tak po 5 lata trzeba by obydwa wymieniać ze starości.
Natomiast do Mazdy będę stale brał i na lato i zimę bo dużo większe przebiegi więc i tak jedne i drugie zjadę do zera zanim się zestarzeją, więc oponami all seasons nic nie ugram, a wręcz byłbym lekko w tył bo porządne całoroczne opony to koszt około 120-130% zimówek lub letnich.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 11 wrz 2019, 22:16 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 10.01.2016
Posty: 1636
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
11 września 2019, o 22:58 MaSt napisał(a):
No i się zdecydowałem na GY Vector 4 seasons i dołączam do użytkowników z oponami całorocznymi. Dzisiaj zmieniłem i póki co pierwsze wrażenia pozytywne. Zobaczymy jak będzie za kilka tys km i zimą.


Będziesz zadowolony.

_________________
Konrad Maksymilian Bąk <pucu> >> Moja Szóstka <<


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 12 wrz 2019, 05:43 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 07.11.2013
Posty: 2285
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: pomorski
Czy ktoś używał wielosezonowych Vredestein Quatrac5 i może porównać do wielosezonowych GY lub Michelin CC? Szukam jak najcichszych do GJ


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 19 wrz 2019, 18:05 
Świeżak
Offline
Od: 28.11.2017
Posty: 29
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: wielkopolski
Cześć, jak tam te wasze oponki wielosezonowe się sprawują? Ma ktoś Falkeny, Nankangi Bridgestone albo Vredstein? powiem że 800 za oponkę to trochę dużo. Jednak jak będzie trzeba to trudno

_________________
92GE->05GY->14GJ


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 19 wrz 2019, 19:01 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 12.06.2017
Posty: 1199
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
12 września 2019, o 06:43 Smook napisał(a):
Czy ktoś używał wielosezonowych Vredestein Quatrac5 i może porównać do wielosezonowych GY lub Michelin CC? Szukam jak najcichszych do GJ

Z lektury nt. opon w pismach motoryzacyjnych wyczytałem, że parametry opon premium wielosezonowych (GY lub Michelin CC) są na poziomie parametrów opon jedno-sezonowych klasy ekonomicznej. Nie wiem jak do tego się odnieść, bo nie jeździłem jeszcze na oponach wielosezonowych, do których będę się przymierzał najprawdopodobniej w przyszłym roku.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 226 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.