Teraz jest Pt, 19 kwi 2024, 20:36

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1027 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 35  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt, 20 gru 2019, 13:46 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Przeczytaj post wyżej wszystkim życzę aby mieli możliwość skręcenia przed przeszkodą na łuku itp, niżeli na słabych oponach polecieć prosto w drzewo jak ten resorak vel przyczepa z dyszlem na asfalcie. lepiej sobie zrobić karuzele mijając drzewo w rowie przed łukiem drogi, niż wpaść prosto na skreconych kołach no i nie robić rotacji kół, z tyłu będą zawsze te lepsze, a po dwóch czy czterech sezonach będzie jeszcze lepiej, tzn lepsze w znaczny sposób będą z tyłu.
Więc...
Będą te zdjęcia zużytych zmęczonych mechanicznie opon na środku bieżnika czy nie??


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 20 gru 2019, 13:51 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 17.12.2012
Posty: 2364
Rok produkcji: 2019
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: śląski
Jak już chcesz walić w drzewo to zdecydowanie lepiej przodem, niż bokiem. To akurat wynika z budowy współczesnych samochodów (strefy zgniotu).
Tzn. lepiej nie przesadzać z prędkością, ale dyskutujemy o przypadkach teoretycznych, miejmy nadzieję.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 20 gru 2019, 14:00 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 10.01.2016
Posty: 1638
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
20 grudnia 2019, o 13:36 Millerek napisał(a):
Wolę mieć opony w lepszym stanie z przodu, niż z tyłu.


Twoja sprawa. Ja wolę mieć 4 nowe i rotować co 10 tys. km. Ale jak mam mieć jakieś gorsze (AWARYJNIE) do wolę je mieć na przodzie.

20 grudnia 2019, o 13:36 Millerek napisał(a):
Ale to ma się zupełnie odwrotnie do samochodu który ma koła ciągle w ruchu a nie zablokowane.

Dopóki się kręcą... To jeszcze wszystko opanujesz. Tu właśnie chodzi o to, żęby się nie zatrzymały w nieodpowiednim momencie. I wtedy jesteś resorakiem. Ale jak mówię - każdy sam sobie kowalem losu jest...


20 grudnia 2019, o 13:36 Millerek napisał(a):
Jak zakładasz 4szt nowe na auto, to które zawsze będą z przodu? Te lepsze, czyż nie? Po to jest rotacja przód tył. Bez rotacji będzie tak jak piszecie, lepsze będą zawsze z tyłu mowa tu ciągle o przednim napędzie zaznaczam.


No a co to ma do rzeczy, bo się zgubiłem. Piszesz oczywistości.

_________________
Konrad Maksymilian Bąk <pucu> >> Moja Szóstka <<


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 20 gru 2019, 14:02 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Oj tam oj tam... drzewo, może być coś innego jak brak drzewa na łuku drogi w Alpach, skręcić skręcisz, dupa poleci swoją drogą i duppą porysujesz betonowy barierke ale wyjdziesz cało i pojedziesz dalej... nie bądźmy już wiesz..., przezorni na każdą ewentualność.

Ja robię rotacje w każdym samochodzie, mam gorsze opony z tyłu, robię źle, jestem w błędzie, jestem oszukiwany i zagrażam rodzinie i wszystkiemu co znajduje się na drodze, drzewom też...

Kmbak, oczywistość jest prawdziwa i masz lepsze z przodu a gorsze z tyłu, chyba że masz inaczej?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 20 gru 2019, 14:03 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 10.01.2016
Posty: 1638
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
20 grudnia 2019, o 14:00 Millerek napisał(a):
Ja robię rotacje w każdym samochodzie, mam gorsze opony z tyłu, robię źle, jestem w błędzie, jestem oszukiwany i zagrażam rodzinie i wszystkiemu co znajduje się na drodze, drzewom też...


Oj tam - nie pajacuj. :wink:

_________________
Konrad Maksymilian Bąk <pucu> >> Moja Szóstka <<


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 20 gru 2019, 14:06 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Hola hola z tym pajacowaniem, nie rozpędzaj się chłopie!
bo wyjdzie coś brzydkiego jeszcze


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 20 gru 2019, 15:24 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 10.01.2016
Posty: 1638
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
EDIT

Proszę o usunięcie moich postów z dziś z tego tematu.
Kolega Millerek poczuł się urażony i napisał mi o tym dosadnie w PW.

Zatem, żeby nie było, PRZEPRASZAM.

Nie mam nic do dodatnia - niech każdy jeździ bezpiecznie.

-- Dodano: 20 grudnia 2019, o 15:24 --

20 grudnia 2019, o 14:02 Millerek napisał(a):
Kmbak, oczywistość jest prawdziwa i masz lepsze z przodu a gorsze z tyłu, chyba że masz inaczej?


Jednak coś dopiszę i ten post niech zostanie.
Przy rotacji różnice miedzy oponami są pomijalne! Kuźwa. Pomijalne. Co innego jeśli mamy 2 szt. z nalatanym 30-40 tys. km i kupujemy 2 nowe (i jeszcze na dodatek inny model/producent). O takim awaryjnym rozwiązaniu mówimy - gdzie opony są wyraźnie z różną przyczepnością.

_________________
Konrad Maksymilian Bąk <pucu> >> Moja Szóstka <<


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 20 gru 2019, 16:19 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Dobra, wszystko wraca do normy kolego KMBak
Wyjaśnione i lecimy dalej

Tak więc, wróćmy do tych zniszczonych opon na przedniej osi u kolegi Gregolo.

Naprawdę jestem ciekaw jak to wygląda na zdjęciu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 20 gru 2019, 19:33 
Wtajemniczony
Offline
Od: 11.04.2018
Posty: 204
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
Nie wiedziałem że taką dyskusje zagorzałą wywołam :) Albo dawno nie było gdzieś ciekawego tematu, albo my panowie mamy troche więcej czasu przed świętami, kiedy to kobitki szaleją ze sprzątaniem i przygotowaniami, a my sie ściemniamy :-P :-P hehe ( "czekaj Kochanie musze na coś ważnego odpowiedzieć" <spoko> )

no to podkręcę trochę temat i a co tam :wink: żeby Millerek nie poczuł się osaczony też wolę mieć lepsze opony z przodu. oczywiście bez skrajności że na tyle wtedy łyse. Ale 3-4mm spoko robie przekładke z przodu na tył i hulam. Macie panowie dużo racji z jakością opon z tyłu ale.. nie popadajmy w skrajności..
Sytuacje które opisujecie są skrajnie extremalne i dochodzi do nich tylko wtedy gdy sie jeździ jak skończony idiota i szarpie kierownicą na autostradzie zmieniajac pas lub wyprzedza na ostatnią chwilę i robi uniki jak Maverick w Top Gun, lub gdy mówimy o motorsporcie - jak Alfa na filniku z uTuba powyżej. Przyznam że trochę się wygłupiałem moim kombiakiem na customowej mapie na bridgestonach ( już na wykończeniu) i nigdy mnie dupa nie zaczeła wyprzedzać. W dzisiejszych czasach systemach i zestrojeniu zawiecha, układu kierowniczego trzeba się trochę postarać o to zjawisko. No chyba że wsiądziemy do BMW ale to inna gadka. - tam bym mocno pilnował "dobrych" opon z tyłu.

A teraz coś w temacie wątku - nie rozumiem ludzi którzy tak wilki wieszają na tych bridgestonach. Kiedyś na autostradzie żona prowadziła po wycieczce weekendowej i jadąc środkowym pasem w ostatniej chwili zauważyła wielki plastikowy spoiler spod zderzaka leżący w poprzek było troche późno na reakcję, więc gdybym ja prowadził to bym w to wjechał, ale żona odruchowo szarpnęła i zmieniła pas. Samochód jak przyklejony zero uślizgu, czy TCS aktywowanego. V ~130km/h. Byłem w szoku. Fakt że było sucho i ciepo, ale fele 19 i te bridgestony mnie zdumiły. No i co że są głośne, a jakie mają być opony w takim rozmiarze i takim profilu ?
Napewno mieszanka w nich jest dużo twardsza niż w Nexenach a co za tym stabilność przy dużych prędkościach. Na mokrym pewnie się miększe nexeny ciut lepiej sprawują ale jak jest mokro i ulewnie to się poprostu nie zap..ala i tyle! Wiem że może wkładam kij w mrowisko, ale uważam że to wcale nie są złe opony ( Bridgestone), wiem że są lepsze od nich, ale w/g mnie stosunek przyczepności do ścieralności jest znakomity.

Co do zdjęć to spokojnie, nie ma tam jakichś niezwykłych zjawisk, wyszarpanych klocków itp, po prostu nadmierne zużycie jak dla mnie.. ale jak będę miał chwilę to obiecuję że wrzucę.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 20 gru 2019, 20:25 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 12.06.2017
Posty: 1200
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Ad. oponek oryginalnych Bridgestone w M6 masz słuszność. Ścieralność jest wyśmienita mam niecałe 7mm przy blisko 50 tys. km. A ich głośność zdecydowanie ograniczyłem wyciszeniem przegrody czołowej, nadkoli, podłogi. I sądzę, że spokojnie osiągnę 70 tys. km przy 5 mm. Przy tym przebiegu można zużyć 2 kpl opon z miękką mieszanką.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 21 gru 2019, 09:39 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2017
Posty: 1303
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
Jeśli chodzi o Bridgestone to faktycznie zachowują się na drodze całkiem przyzwoicie. Ich trwałość też jest duża, ja ściągnąłem po 100 tys. km. Męczy jednak ten hałas i co najważniejsze twardość, jakby z drewna były. Na Nexenach jak dla mnie jest dużo lepiej, są ciche i miękkie. Z testów wynika, że zachowanie i zużycie powinny mieć też ok. Mnie jak na razie po jednym sezonie nie zawiodły. Teraz testuję zimówki, jak na razie ok, czekam na śnieg.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 21 gru 2019, 11:10 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 31.08.2013
Posty: 1654
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: zagranica
Obrazek
zdiece z roku 2018
6 lat od DOT 2012
5 lat od zakupu samochodu, niecale 50tkm, jazda spokojna

_________________
M6 G145 kombi, MT, 2013


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 21 gru 2019, 11:23 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2017
Posty: 1303
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
mirecsk38 przestań w końcu oszczędzać i kup nowe opony. Z tego co pamiętam to chyba jesteś Słowakiem a nie Szkotem :wink:
U mnie Bridgestone z 2014 r. pomimo bieżnika też już nie wygladały za dobrze, na jednej wyskoczył nawet bąbel z boku. To zadecydowało o wymianie.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 21 gru 2019, 12:19 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 07.11.2013
Posty: 2285
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: pomorski
Moje Toyo oraz Yokohamy z 2013 nie mają najmniejszego defektu. Mogę zrobić kiedyś foty...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 21 gru 2019, 12:39 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 31.08.2013
Posty: 1654
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: zagranica
21 grudnia 2019, o 11:23 Pablos napisał(a):
mirecsk38 przestań w końcu oszczędzać i kup nowe opony. Z tego co pamiętam to chyba jesteś Słowakiem a nie Szkotem :wink:
.

:sad:

wolnym okiem bylo nezauwazalne ( ASO, stacja kontroli nic ) , tylko na zdjecu tak ladnie bylo widac, i tak niemam zamiaru je juz zakladac

_________________
M6 G145 kombi, MT, 2013


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: So, 21 gru 2019, 12:59 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 15.07.2017
Posty: 2287
Rok produkcji: 2014
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
21 grudnia 2019, o 12:19 Smook napisał(a):
Moje Toyo oraz Yokohamy z 2013 nie mają najmniejszego defektu. Mogę zrobić kiedyś foty...


U mnie letnie Toyo z 2013r tak samo - nie ma żadnego defektu...

_________________
Mazda CX-5 2.2 AT SkyActiv-D AWD, SkyPassion, 2014r, przebieg ~328000km. <urodziny>

Polecany specjalista od silnika 2.2 SkyActiv-D (SH01) oraz elektryki GJ/GL (AA+CP, naprawa LED i inne)-> viewtopic.php?p=354752#p354752


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 21 gru 2019, 14:08 
Bywalec
Offline
Od: 15.07.2019
Posty: 307
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: dolnośląski
20 grudnia 2019, o 20:25 dropt07 napisał(a):
Ad. oponek oryginalnych Bridgestone w M6 masz słuszność. Ścieralność jest wyśmienita mam niecałe 7mm przy blisko 50 tys. km. A ich głośność zdecydowanie ograniczyłem wyciszeniem przegrody czołowej, nadkoli, podłogi. I sądzę, że spokojnie osiągnę 70 tys. km przy 5 mm. Przy tym przebiegu można zużyć 2 kpl opon z miękką mieszanką.


Jakie to dokładnie model? Obecnie dają Bridgestone Turanza T005A, niby ulepszona wersje T005, która ma dawać lepszy komfort m.in. akustyczny. Jeździłem na nich na razie jakiś 1000km, ale szczerze mówiąc to mam wrażenie ze są dużo głośniejsze niż moje poprzednie Micheline Crossclimate


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 21 gru 2019, 15:06 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.12.2013
Posty: 3036
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: wielkopolski
W mojej Maździe z 2013r. były Bridgestone Turanza T001.
Hałas z powodu twardości był niemiłosierny,tłukły,klepały,waliły i z tego powodu ja je też wywaliłem. :mad: NIEZDIERŻYŁEM.
Chociaż auto prowadziło się dobrze <pucugg> .
mirecsk38 !!! zmień opony <modlisie>

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 21 gru 2019, 15:53 
Bywalec
Offline
Od: 15.07.2019
Posty: 307
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: dolnośląski
To z tymi nowymi chyba aż tak złe nie jest ;D są na pewno ciche od tych zimowych Yokohama Blue Earth, które tez daje Mazda do nowego samochodu. Reklamują te T005A niby sloganem sound of silence, ale chyba ich trochę poniosło.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 21 gru 2019, 17:09 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 12.06.2017
Posty: 1200
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
21 grudnia 2019, o 14:08 peterpl napisał(a):
Jakie to dokładnie model? Obecnie dają Bridgestone Turanza T005A, niby ulepszona wersje T005, która ma dawać lepszy komfort m.in. akustyczny. Jeździłem na nich na razie jakiś 1000km, ale szczerze mówiąc to mam wrażenie ze są dużo głośniejsze niż moje poprzednie Micheline Crossclimate

Letnie Bridgestone T001. Ja mówię na nie "kartoflaki" ze względu na twardość gumy. Jak przejeżdżam małe rondka to nieobciążony tył mi wyrzuca. Fakt, że prędkość ok. 45km/h, ale na miększej mieszance tak by nie było.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 21 gru 2019, 17:40 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 31.08.2013
Posty: 1654
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: zagranica
21 grudnia 2019, o 15:06 koliber1960 napisał(a):
.
mirecsk38 !!! zmień opony <modlisie>


juz pisalem ze w 2020 ich niezakladam :)

_________________
M6 G145 kombi, MT, 2013


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 21 gru 2019, 17:46 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.12.2013
Posty: 3036
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: wielkopolski
ufffff :D

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 1 sty 2020, 16:20 
Wtajemniczony
Offline
Od: 11.04.2018
Posty: 204
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
Znalazłem chwilę w końcu i wrzucam foty moich nexenow po 13 tys km. Tak jak opisywałem wcześniej - zobaczcie środkową część bieżnika.

Obrazek
Obrazek
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 1 sty 2020, 16:55 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 11.11.2018
Posty: 790
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Gregolo napisał(a):
Mowa o tych 3 super duper blokach środkowych. Sam środkowy zjedzony w 60-70 % , dwa poboczne ( cały czas mowa o środku opony) ok 50%.
Różnica opon przód vs tył kolosalna. Odzwiwo brzegi opon prawie jak nowe.. wtf ?


No nie wiem, ale ten Twój opis zużycia w ogóle nie pokrywa się z tym co widać na zdjęciach. Patrząc na zdjęcia to bym powiedział że miałeś zbyt niskie ciśnienie, a dokładając do tego wysoki moment obrotowy diesla i żwawe ruszanie mamy efekt jak na zdjęciu. Boczne elementy opony widać mocno zużyte.
Przykład: Obrazek

_________________
Moja M6: https://mazda6forum.pl/viewtopic.php?t=10585


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 1 sty 2020, 18:09 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 12.06.2017
Posty: 1200
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Też tak uważam. Widać wyraźnie linię odcięcia (zużycia bieżnika) na obwodzie koła w zewnętrznych częściach bieżnika.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 1 sty 2020, 18:21 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Cholera.... Jakbyś napisał że brzegi opony są zużyte a środek jest cały..., zamiast co napisałeś że środek opony jest zużyty a brzegi ok....
To nie było byvtematu ale napsales odwrotnie jakby, a to rzuciło rozmowę na inny temat i w odmienny kierunek tematu.
Więc Jeszce raz prosimy, co tam się dzieje? Bo widzę ostrą jazdę dieslem po lukach drogi miejskiej i poza miejskiej. Ewentualnie masz cięższe byty niż inni, albo ciśnienie jest/było niższe, bądź ta opona tak ma albo cokolwiek innego
A jak opona i bieżnik wygląda na nowej oponie? Zaraz zerknę


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 1 sty 2020, 19:01 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 22.10.2014
Posty: 2524
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: śląski
Ale mi się wydaje ze jest zużyta równomiernie panowie:). Na drugim zdjęciu widać ze od wewnętrznej strony jest tak samo zużyty bieżnik jak od zewnętrznej .....

_________________
Mazda 6 GH 2.2 185km 207.000 km Egr off.
Dodatki:
Paliwo: diesel kleen, Archoil AR6900-D Max
Olej: Archoil AR9100
Mój temat: viewtopic.php?f=88&t=5043


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 1 sty 2020, 19:19 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 22.09.2014
Posty: 2107
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: podkarpacki
Prawdę mówiąc to ja też nie widzę tu żadnego nierównomiernego zużycia.
Oczywiście na ile możne po zdj ocenić (cienie, oświetlenie itp) to całkiem ok równomierne wg mnie.
Jedynie co to trochę spore bo już ze 2-3mm do znaczników tylko zostało (znów - na oko ze zdj) , a ponoć to tylko 8 tys km.
Coż, może to cena dobrych wyników w testach tanich opon - miękka mieszanka będzie mieć zawsze lepsze wyniki w aucie cywilnym i w miarę lekkim . Ale za cenę szybszego zużycia i być może tu opisywanej szybkiej stosunkowo utraty właściwości (które nie od gr bieżnika zależą ale od mieszanki właśniem, jej właściwości, dodatków utrzymujących pierwortne właściwości mimo mnóstwa cykli rozgrzewania i chłodzenia itd).
Rotować częściej takie opony najwyraźniej trzeba (zanim się duże różnice między przodem i tyłem pojawią) i powinno być ok.

Jak już o grubości bieżnika, to fajna sprawa jest w Nokianach - cyferki z grubością znikające z opony w miarę zużycia :) :

https://www.nokiantyres.pl/innowacyjnos ... ian-iline/


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 1 sty 2020, 20:44 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 31.08.2013
Posty: 1654
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: zagranica
https://www.pneu.sk/sk/pneumatika.php?id=118639

wedlug mnie ten srodem moze jest wiecej zuzyty, tylko nie widze to dramaticzne ze zdjeca

_________________
M6 G145 kombi, MT, 2013


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 1 sty 2020, 20:47 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Porównując zdjęcia, to widzę Normalne zużycie mocnego przednio napędowego diesla


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1027 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 35  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.