Teraz jest Wt, 16 kwi 2024, 13:10

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1027 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 35  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr, 7 sie 2019, 15:47 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 10.01.2016
Posty: 1638
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Nie. Rant ochronny to taki "gzyms" gumy nad brzegiem felgi.
https://www.24opony.pl/akt,0,205/co-to- ... ony--.html

_________________
Konrad Maksymilian Bąk <pucu> >> Moja Szóstka <<


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: Śr, 7 sie 2019, 17:46 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
7 sierpnia 2019, o 05:17 popielasty napisał(a):
wiesz może jaki to model opon dokładnie?

Nie patrzyłem na model, zwróciłem uwagę na rant, bo wcześniej tego nie było. Niedługo będę miał jazdę próbną to sprawdzę. :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 12 wrz 2019, 23:15 
Wstydliwy
Offline
Od: 12.09.2019
Posty: 6
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: wielkopolski
Witam serdecznie, mój pierwszy post tutaj :D
Co sądzicie o michelinach pilot sport 4, lub 4s właściwie bardziej 4s. Moje turanzy już trochę przejechały i czas na zmianę. Dzięki ładnej feldze 19 ceny opon "dosyć" wysokie, 4 na 17 koszt ok 1500zł, na 19 ok 3200.. masakra jakaś. :) Jak się kupuje samochód to człowiek się zachwyca, ale chyba do pierwszego zakupu nowych opon. Ceny na letnie opony spadną jeszcze? Czy już nie ma sensu czekać?
(Malutki OT, dexelia to naprawdę total? Świece co 100k warto prewencyjnie wymienić?)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 13 wrz 2019, 05:53 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2017
Posty: 1302
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
Za połowę tego masz 19 Nexeny SU1. Jeżdżę już od wiosny i naprawdę w stosunku do Bridgestone to jak niebo i ziemia. Na zimę też wziąłem.
Nie widzę sensu przepłacania, gdzie za trochę lepsze parametry płaci się dwa razy więcej.
Mazda 2.0 to nie bolid, do normalnej jazdy tańsze opony według mnie są wystarczające.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 13 wrz 2019, 22:29 
Wstydliwy
Offline
Od: 12.09.2019
Posty: 6
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: wielkopolski
Cena jest rzeczywiście bardzo ciekawa 445zł vs 867zł. To mam teraz twardy orzech do zgryzienia. Mam tylko takie pytanie czy ktoś z was przejeździł już jakiś dłuższy okres na tych oponach? Jak zachowują się np po 10-20k. Cena kusi bardzo, boję się tylko tego starego powiedzenia o chytrym :D Nikt przy zdrowych zmysłach nie chce wydawać więcej niż musi za powiedzmy prawie to samo, pytanie brzmi ile wynosi to prawie.. Trochę się nauczyłem że nic nie ma za darmo, znalazłem super oferte na piloty sport 4 bez s za chyba 620 zł, na drugi dzień po zamówieniu powiedzieli, że to jednak w sumie używki przekładane z innego samochodu.. brawo chociaż za szczerość i anulowałem zamówienie. Teść przyoszczędził trochę w Toyocie LC 120 zamiast bridgestonów dueler hp na których jeździł, (które i tak wydawały się średnie), lub michelinów itd kupił w w tańszej cenie Goodyear'y Wrangler HP i.. mniejszy komfort, twardsze itd. Chodzi o to żeby nie przekombinować i się kilka lat męczyć..


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 14 wrz 2019, 01:59 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 07.11.2013
Posty: 2285
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: pomorski
Nie kombinuj, kup to co radzi forumowy koliber1960.
Nexeny, owszem koreańskie ale produkcja chińska. A ja naszym cwaniakom importerom jakoś nie wierzę, że sprowadzają to, co w Chinach przechodzi kontrolę jakości.
Sorki, taki klimat nad Wisłą mamy.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 14 wrz 2019, 08:10 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 10.01.2019
Posty: 510
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Model nexen su1 mam i m6 i miałem w poprzednim aucie kilka lat, ma je brat i kuzynek, wszyscy bardzo zadowoleni.
O co chodzi z tym że produkcja w Chinach ? oczywiście na oponie pisze Made in KOREA. :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 14 wrz 2019, 08:40 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 07.11.2013
Posty: 2285
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: pomorski
Właśnie o to co na obrazku;Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 14 wrz 2019, 08:47 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2017
Posty: 1302
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
Smook, nie pisz takich bzdur proszę bo wprowadzasz ludzi w błąd. NFERA SU1 są to opony wyprodukowane w Korei. Idą na pierwszy montaż do Hundai i Kia. Ja już przejechałem jakieś 5 tys. i jestem naprawdę zadowolony za swoje dałem na wiosnę 1640 zł za komplet.
Opony są ciche, miękkie, nie czuć tak wszystkiego jak na 19 Bridgestone. Do tego dobrze się wyważają, sprawdzałem auto ile fabryka dała. Ostatnio też testowałem na mokrym. Ruszanie, a mam dwa razy większy moment niż Ty, nie załącza żadnych systemów. Także hamowanie, ABS nie pisnął. Gdybym nie był zadowolony to na zimę bym tego producenta nie brał. A tak za 1440 zł mam jeszcze komplet 17. A więc dwa komplety opon za jeden niby premium, nie jestem Januszem, ale liczę swoje pieniądze.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 14 wrz 2019, 09:07 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 07.11.2013
Posty: 2285
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: pomorski
Obiecuję, że już takich bzdur nie napiszę. Ale w Chinach robią? Robią.Konkretnie w Qingdao, fabryka zbudowana około 2006 roku.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 14 wrz 2019, 09:09 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2017
Posty: 1302
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
Mogę Ci zdjęcie swoich zrobić, jak chcesz na udowodnienie. Te co podałeś to wielosezonowe chyba, nie wiadomo też, czy na stronie nie jest błąd.
A nawet jeśli wyprodukowane w Chinach to coś złego? Na 100% urządzenie, z którego napisałeś swojego posta, komputer, tablet, telefon, też masz wyprodukowane w Chinach. Czy to coś złego jeśli jakiś producent ma tam swoją fabrykę?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 14 wrz 2019, 09:16 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 10.01.2019
Posty: 510
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Czyli robią w Chinach a pisze Made in Korea ? nie ogarnam, to może tak samo jest np. z Contineltal ? :lol:
Jeśli mazda zrobi fabrykę w Chinach to kto kupi mazdę , to będzie już Chińskie auto.

co do wielosezonowych nexen 4 sezon.

Testy opony
Nexen N'Blue 4 Season: 2018: test ÖAMTC w rozmiarze 175/65 R14; nota: polecana; (1. miejsce).
2018: test TCS w rozmiarze 175/65 R14; nota: polecana; (1. miejsce).
2018: test Auto Bild w rozmiarze 195/65 R15; nota: zadowalająca;
2018: test ADAC w rozmiarze 175/65 R14; nota: zadowalająca; (1. miejsce).


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 14 wrz 2019, 09:20 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 07.11.2013
Posty: 2285
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: pomorski
Opacznie mnie zrozumiałeś. Napisałem, że nie mam zaufania do polskich importerów. Sprytne żółte łapki zawsze mi imponowaly i jestem zdecydowanym ich fanem. Zresztą większość życia poświęcam na wywożenie ich towaru w jednym kierunku a z powrotem przywożę im muchy luzem. Stąd wiem, że odpady z produkcji są skwapliwie zagospodarowywane przez cwaniaków z RP, Ukrainy i innych potęg gospodarczych.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 14 wrz 2019, 09:28 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 10.01.2019
Posty: 510
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Nexen Tire jest najstarszą koreańską firmą produkującą opony.
Została założona w 1942 roku, a opony samochodowe produkuje od roku 1956. Nexen może więc
pochwalić się ponad 70-letnią historią, know-how oraz szeroką wiedzą technologiczną. Pod obecną
nazwą firma istnieje stosunkowo od niedawna. W 2000 roku w ramach odświeżania wizerunku
biznesowego zrezygnowano z nazwy „Woosung Tire” na rzecz „Nexen Tire”. Nazwa „Nexen” to
połączenie słów NEXt cENtury, czyli z ang. „następne stulecie”. Firma stale inwestuje w nowe
technologie oraz miejsca produkcji, o czym świadczyć może nowo powstający zakład w Czechach,
który ruszy z produkcją w 2017 roku i w pierwszych latach będzie wytwarzał 6 milionów opon
rocznie.
Fabryka w Changnyeong, którą mieli przyjemność zwiedzać laureaci konkursu powstała w 2012
roku, w zaledwie dwa lata od ceremonii otwarcia budowy. Obecnie zajmuje obszar 610 tys. metrów
kwadratowych i jest trzecią fabryką wybudowaną w tej prowincji. Producent zainwestował 1

Są i Czechy :), Changnyeong to fabryka w Korei i jest fabryka w Chinach.

Czechy :
Fabryka Nexen Tire Europe ma powierzchnię 650 000 metrów kwadratowych. Firma zainwestowała w zakład około miliarda dolarów, tworząc zintegrowane technologicznie centrum produkcyjne, w którym można będzie stosować najnowocześniejsze technologie zaprojektowane w centrach badawczo-rozwojowych Nexen Tire na całym świecie.

Ta dobry bełkot producenta. :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 14 wrz 2019, 19:07 
Wtajemniczony
Offline
Od: 26.02.2019
Posty: 174
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Gdzieś widziałem testy opon letnich albo w auto świat , albo motor. Opona nexena znalazła się w pierwszej 10 . Czyli zaczęła konkurować z oponami klasy premium. I wiecie co przestali brać do testów ;) wiadomo że takie testy kształtują rynek. A ich opony mogły by komuś popsuć interes ;) Moje następne opony letnie będą nexen. Pozdrawiam.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 14 wrz 2019, 19:12 
Wstydliwy
Offline
Od: 12.09.2019
Posty: 6
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: wielkopolski
Dzięki bardzo za porady i dyskusje, czy kolega koliber 1960 mógłby się wypowiedzieć jaka różnica ps4 po standardowo montowanych turanzach? Kolega ma 19 to ciekawe czy nie rozważał ps4s, bo są one dostępne od 19. Całym sercem wolałbym wydać mniej na nexeny, ale.. boję się że to się zemści :D Czy koledzy którzy są z rejonu Poznania mogliby polecić, gdzie zmieniają opony/robią przeglądy itd. Do aso jestem trochę cierpko nastawiony (auto wache), " Panie i eloop i istop nie działa bo kondensator się zepsuł, cena w promocji itd itp 1000zł"akumulator nowy rozwiązał sprawę ( trochę głupio że od nowości jest to 3 akumulator..)
Wracając do opon kiedy cena powinna być najtańsza na takim np oponeo? A może coś innego doradzacie F1 Eagle Asymetric, Pirelli ?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 14 wrz 2019, 20:03 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Wg mnie wychodzenie z założenia że teraz kupisz taniej letnie jest błędne. Sam na tym poległem 2 lata temu. Rodzicom skończyły się opony letnie to stwierdziłem że zamówimy im w październiku/listopadzie bo to sezon na zimówki. No i kupiliśmy. Cena 1540zł. Z ciekawości sprawdziłem po paru miesiącach w szczycie sezonu na letnie i były o 70zł tańsze i do tego bieżący rocznik :/ Tu działa psychologia że poza sezonie musi być taniej więc każdy kupuje nie sprawdzając a sprzedawcy o tym wiedzą... :>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 14 wrz 2019, 20:23 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 11.11.2018
Posty: 790
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
No to tak dla porównania... Ja kupiłem Nexen SU1 w tym roku w marcu za 495 zł/szt.
Nie sprawdzałem jaka była cena w środku sezonu.
A jeździ się na nich bardzo dobrze Na mokrym i na suchym jest OK.

Według mnie jeśli ktoś jeździ z głową i rozsądnie, to zarówno Nexen czy Michelin czy Pirelli będą odpowiednie i zapewnią bezpieczeństwo i cena powinna odgrywać ważną rolę podczas ich wyboru. Zapytacie, a co w sytuacji ekstremalnej... ? Byłem kiedyś w szkole bezpiecznej jazdy Tomka Kuchara. Padło tam fajne stwierdzenie: "dobry kierowca to nie ten, który potrafi wyprowadzić auto z trudnej sytuacji na drodze, ale dobry kierowca to ten, ktory do takich sytuacji nie doprowadza"

_________________
Moja M6: https://mazda6forum.pl/viewtopic.php?t=10585


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 14 wrz 2019, 21:30 
Wstydliwy
Offline
Od: 12.09.2019
Posty: 6
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: wielkopolski
Celna uwaga czyli nie ma sensu czekać dalej, jak niby stanieją :D Zgadza się oczywiście nie można doprowadzać do sytuacji extremalnych, aczkolwiek czasami są nie do przewidzenia, raz miałem w toyocie lc klasyczny aquaplaning na duelerach 840hp, byłem w Warszawie dojeżdżałem do świateł mocno w dół, deszcz padał.. pól metra do samochodu mi zostało, ABS i wszystkie systemy chodziły a tu dupa. Później patrzyłem na specyfikację tych Duelerów, a tu na mokrym ocena E. :D


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 14 wrz 2019, 22:16 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 10.01.2019
Posty: 510
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Trzeba nie zapominać że te etykiety są nic nie warte, taki nexen wygrywa testy w głośności a na etykiecie że nie jest cicha, inna sprawa jeśli jest naprawdę dobra opona na mokrym to nowa ma 8mm a w ulewę po kilku latach z bieżnikiem 4mm to będzie słabiej i może być bardziej podatna na aqua. jak słaba opona z bieżnikiem 8 mm.
Nawet nie wiadomo jak dobra opona to nie da rady odprowadzić wody jeśli bieżnik będzie niski.
Częsty błąd ''Januszy '' kupowanie używanych opon firmowych z dobrym bieżnikiem, i znowu co z tego że opona była super droga jak po 6 latach to już nie ta sama guma i w deszczu będzie lipa, wiem ze w m6 to wszyscy kupują nowe opony ale w tańszych autach wiele ludzi szuka kompromisów i chcą zaoszczędzić, nawet zimowe bieżnikowane dalej mają zbyt.
Może nie na temat ale musiałem to napisać :P


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 14 wrz 2019, 22:34 
Wtajemniczony
Offline
Od: 26.02.2019
Posty: 174
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Zależy który model nexen su4 jest cicha
https://www.oponeo.pl/dane-opony/nexen- ... #267417515
Takie wezmę na wiosnę ;)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 14 wrz 2019, 22:53 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 10.01.2019
Posty: 510
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Ta :)
Tylko że su1 jest cichsza od su4 a su1 ma etykietę 72 db, normalnie unikać taka głośna.
Su1 była w 4 testach, w 2x Niemcy, 1x Rosja, 1x zapomniałem :P
Pamiętam że we wszystkich testach w teście decybeli była od 1-3 miejsca z najcichszych z testowanych ale na etykiecie 72 db, ja już podziękowałem etykietom, nie wiem kto im płaci za te oznaczenia i na jakiej podstawie opony mają te wartości.
Co z tego ze ja wiem i ty i ktoś jeszcze że Nexen su1 jest super oponą za taką kasę, kto spędza godziny czasu na necie i czyta testy opon 1% ludzi ?
Reszta idzie do sklepu lub gdzie oglądą etykietę i co ? nexen odpada głośna 72 db.
Piękna manipulacja rynkiem, te tańsze opony nigdy nie będą tak dobre jak premium bo ktoś za tym stoi że etykiety na to nie pozwolą i ludzie ciągle będą dopłacać do premium bo na oponach się nie oszczędza, i tak się zarabia.
Jestem pewien że jeśli nexen zrobi kiedyś oponę lepsza o tych markowych to oni się postarają by na etykiecie ciągle była jako 2x gorsza, bo kto by płacił za drogie premium jak dwa razy tańszy nexen byłby lepszy.

Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 14 wrz 2019, 23:16 
Wstydliwy
Offline
Od: 12.09.2019
Posty: 6
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: wielkopolski
http://forum.gazeta.pl/forum/w,20,15622 ... iz_4S.html

Nie wiem ile w tym prawdy ale taka opinia znaleziona na necie

-- Dodano: 14 września 2019, o 23:16 --

Trochę temat zszedł w kierunku nexen vs reszta świata, ktoś mi kiedyś jako ciekawą alternatywę dla klasy premium polecał uniroyale rainsporty, wyszedł z założenia że na suchym to każda zahamuje ale trzeba iść w parametry deszczowe..


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 14 wrz 2019, 23:21 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 10.01.2019
Posty: 510
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Nie czepiam się ale to jakaś opona do aut dostawczych ? dziwnie wygląda, poza tym są modele opon bardziej i mniej udane.

co do opini Nexen n'priz 4s ( nowa 5.0 - 333 opinie )

https://www.oponeo.pl/model-opony/nexen-n-priz-4s

Nie znam tego modelu to nie będę komentował to co podałeś, bo mogło tak być jak na forum napisali co podałeś.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 16 wrz 2019, 16:13 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.12.2013
Posty: 3036
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: wielkopolski
Swoje doświadczenia z Michelin Primacy 4 opisałem wyżej. Nic nie dodam bo są świetne. Nie ma porównania do beznadziejnych Bridgestonów.
Do mojego drugiego auta też takie kupię. :)
Jestem z Piły kto chce może się przejechać,sprawdzić. :D

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 16 wrz 2019, 20:03 
Wstydliwy
Offline
Od: 12.09.2019
Posty: 6
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: wielkopolski
To ps4 też powinny dać radę. A w czym czujesz największą różnicę względem turanz?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 16 wrz 2019, 21:14 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 10.01.2019
Posty: 510
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Hałas na pewno.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 22 paź 2019, 20:17 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 13.03.2019
Posty: 25
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: lubelski
Ponieważ przyszedł czas na koniec lata jesienią, trzeba pomyśleć o nowych laczkach na przyszły sezon, nie chcę tego odkładać na wiosnę, mam budżet ok. 2.5 tys. Przeczytałem cały wątek o oponach, opinie, testy, itd.
No i dla podsumowania wyszło coś takiego (225/45 R19):
1. Najtańsza i przez wielu tutaj polecana opcja to NEXEN N"fera SU1 lub SU4 - cena ok. 1600 zł;
2. Droższa ale zwycięska w testach z mocniejszymi rywalami to Falken Azenis FK510 - cena ok. 2200 zł;
3. Kolejna odrobinę droższa i dla mnie chyba zbyt sportowo skrojona YOKOHAMA Advan Fleva V701 - cena ok. 2400 zł;
4. Następna w kolejności cenowej to Dunlop SP Sport Maxx RT lub 2 - cena ok. 2600 zł.
Ponieważ seryjna T001 jest jaka jest, to chodziło głównie o komfort, akustykę i bezpieczeństwo, mniej o zużycie paliwa.
Ostatecznie zdecyduje się na Falkena, głownie dlatego, że pokonał w bezpośrednim pojedynku Yokohamę i Dunlopa, nie mam jakiegoś porównawczego testu z Nexenem.

_________________
Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 23 paź 2019, 10:27 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.12.2013
Posty: 3036
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: wielkopolski
myszorek
weź pod uwagę Michelin Primacy 4 ...naprawdę polecam , przejechałema cały tegoroczny sezon więc mogę ocenić,
są rewelacyjnie ciche i dobre na letnią pogodę,mokrą i suchą oraz paliwooszczędne :D

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 23 paź 2019, 22:10 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 22.09.2014
Posty: 2107
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: podkarpacki
Te Micheliny vhyba nie występują w 225/45/19 ?

@myszorek - Falken FK 510 to przyzwoite opony.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1027 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 35  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.